AGENDA voor de Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Maandag 14 Juli 1919, des namiddags 2 uur. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van onderwijzers aan school F, ohool G. en H. 3. Benoeming van een onderwijzeres in de nuttigo handwerken aan school F. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te verieenen tot het aanstellen van een Directeur van het Onderwijs (Gedr. Verz. No. 53). 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling van do jaarwedde van den bediende bij het onderwijs in de kennis der natuur aan don Hoofdaktecursus. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot liet verieenen van eervol ontslag aan het per soneel der gemeentelijke Burgeravondschool en tot intrekking dor salaris- en schoolgoldregeling (Gedr. Verz. No. 62.) 7. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van het Bestuur der Veroeniging Schilderskwartier waarbij eenige wenschen worden gedaan ten opzichte van de woningen aan den Woestijgerweg. (Gedr. Verz. No. 57 j 8. Voorstel van Burgemeoster en Wethouders tot het huren van een 3 tal lokalen van hetSint- Pieters en Bloklands Gasthuis voor het geven van onderwijs. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overname van de Nuts Fröbelschool met inven taris en bijbehoovonde gronden. (Gedr. Vorz.No.58.) 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan do laan loopende van de Barchman Wuytierslaan naar do nieuwe Hoogero Burgerschool aan W. v. Haselen PHz. qq. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan do Huygenslaan hoek Tesselschadelaan aan W. v. d. Leek qq. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Prins Fredcriklaan aan H. A. Pothoven. 13. Voorstel van Burgeineeslor en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Huygenslaan aan A. Hofkamp. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan do Prins Frederiklaan aan J. B. v. d. Ilaar Jr. 15. Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Prins Frederiklaan aan J. Peper. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van oen perceel bouwterrein aan de Pieter Botlilaan aan A, Broeksmit. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een fabrieksterrein aan de Sluis straat aau I. Engelsman. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van een strook grond, hoek Snouckaertlaan—Stationsstraat van B. en G. van 't Eind. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een rooilijn langs do Prins Frederiklaan. 20. Afwijzend advies van Burgemeester en Wet houders op liet adres van I. J. Kreupoling houdende verzoek om vergoeding wegens het niet geven van de gelegenheid tot deelneming aan de aanbesteding van hot herstellingswerk van de O. L. Vrouwe toren. 21. Medodeeling van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van een adres van I. J. Kreu- peling inzake aanbesteding van de levering van zandsteen voor de O. L. Vrouwe Toren. 22. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van I. J. Kreupoling. om bij evon- lueele te houden aanbestedingen der gemeente te bopalen, dat onderaannemers geen borg mogen zijn voor den aannemer en tevens to besluiten steenhouwerswerk boven f 100 aan te besteden en don inschrijver gelegenheid te geven bij ope ning der biljetten tegenwoordig te zijn. 22. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van F. Wesseling e. a. om over te gaan tot bestrating van de Wijersstraat en do Van Asch van Wijckstraat. 24. Vootstel van Burgemeester en Wethouders tot vernieuwing van liet urinoir aan den Laus- derweg. 25. Voorstel vau Burgemeester en Wethouders tot het verhoogen van liet bedrag bestemd voor aankoop van krotwoningen (Gedr. Verz. No.' 49). 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling van de jaarwedden van per soneel in dienst der gemeente (Gedr. Verz. No. 55.) 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van het loon van do doodgravers. 28. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van personeel van het Levensmiddelenbureau om aan de ontslagen ambtenaren nog enkele maanden salaris of wacht geld ttit te keeren. 29. Voorstel van de Commissie van Wetgeving tot intrekking van do verordening tot wijziging der verordening houdende bepalingen ter voor koming van drankmisbruik. 3d. Voorstel van do Commissie van Wetgeving tot aanvulling en wijziging van de Verordening betreffende de straatpolitie (Gedr. Verz. No. 54). 31. Voorstel vau Burgemeester on Wethouders tot het verieenen van een subsidie aan een op te richten vrijwiiligeu Reddingsdienst onder den naam van Amersfoortsche Reddingsbrigade.» 32. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verieenen van eervol ontslag aan L. A. Baron van Ittersum als lid van hot Burgerlijk. Armbestuur overeenkomstig verzoek. 33. Vaststelling staten van oninbare posten. 34. Reclames straat- on rioolbolasting, dienst 1918. 3ó. 7e primitief kohier strnatbelasting, dienst 1918. 36. 7o primitief kohier rioolbolasting, dienst 1918. 37. Ie primitief kohier straatbelas ting, dienst 1919. 38. 2o primitief kohier straatbelas ting. dienst 1919. 39. Ie suppletoir kohier straatbelas- tiug, dienst 1919. 40. Ie primitief kohier rioolbelasting, dienst 1919. 41. 2e primitief kohier rioolbolasting, dienst 1919. 42. Reclames inkomstenbelasting,dienst 1918. 43. Reclames schoolgelden, dienst 1918. 44. Afschrijvingen inkomstenbelasting, dienst 1918. 45. Vaststelling lo gedeelte primitief kohior Inkomstenbelasting, dienst 1919, met vaststelling vermenigvuldigings- oijfer. Bevordering Gymnasium. Van kl. Ia tot kl. II. OnvoorwaardelijkRa. G. Bomas, Amers foort - Aa. Burghardt, Amersfoort Ma. C. E. Dupont, Ermelo P. J. Eekheut, Amersfoort A. J. van Genderen, Amers foort P. J. J. Lamour, Amersfoort K. J. E. Slagmolen. Amersfoort La. S. Tak, Veenendaal. Voorwaardelijk j W. H. de Beaufort, Soest. Niet bevorderd: 3 Van kl. Ib tot kl. II. Onvoorwaardelijk F. Boerwinkel Ja. J. C. (Groneman Aa. G. Klein Aa. van Traa C. H. F. Kleijn, allen te Amersfoort. Niet bavorderd: 4. Van kl. IIa tot kl. III. Onvoorwaardelijk: Ha. Belonje, Amers foort G. F. Cailenbach, Nijkork W. C. Capello, Seminarium Ha. B. van Essen, Veenendaal Ja. C. Gerritsen, Amersfoort E. Knevel, Ermelo Ea. van Oordt, Nijkerk - D. W. H. Patijn, Den Haag Ia. E. Uyldert, Amersfoort Ma. J. J. E. J. E. Veldhoen, Amersfoort W. ,G. van der Wijck, Hoevelaken J. van Zanten, Seminarium. Niet bevorderd: 1 Van kl. ilb tot kl. Hl. Onvoorwaardelijk: R. Bijleveld, Amers foort La. G. van Gendt. Heusdeu D. Gerritsen, Amersfoort G. H. van do Griendt, Amersfoort Ja. F. Heuvellnk, Amersfoort Ma. K. Krulsinga, Amers foort Ya. Middelburg-, Middelburg C. M. Veenhuyzen, Harderwijk Tb. Weevers, Amersfoort VoorwaardelijkAa. C. Palm, Amersfoort. Niet bevorderd 6. Van kl. UI tot kl. IV. Onvoorwaardelijk: D. Birnie, Amersfoort N. M. H. van der Burg, Amersfoort L. W. Doude van Troostwijk, Den Haag Ba. E. van Essen, Veenendaal P. Brown Gorira, West-Indiö Ta. G. Helder, Etmelo F. J. Herman, Amersfoort A. R. Heyligers, Seminarium La. M. E. Lamour, Amersfoort Ea. M. J. Rant, Amersfoort J. E. Scholtens, Amersfoort Ph. W. Wölermann, Amersfoort M. A. Zwart, Seminarium. Voorwaardelijk: J. W. Bast. Van kl. IV tot kl. V. OnvoorwaardelijkA. D. Algera, Amers foort W. H. Avelingh, Velp O. Burg- hardt, Amersfoort J. F. van Haselen, Amersfoort P. G. van den Hooff, Amers foort. La. T. Lankamp, Amersfoort G. W. Mollerus, Amersfoort J. J. Peters, Seminarium Ma. J. Peyrot, Amersfoort Ha. H. Prins, Amersfoort Ma. M. van Randwijck, Amersfoort M. A. van Rijn van Alkemade. Den Haag J. H. Schel- tema de Hecre, Amersfoort Wa. C. J. E. Wagtho, Amersfoort Aa. G. Kleijn, Amersfoort. Voorwaardelijk: H. N. Bierman, Amers foort J. B. Vogelaar, Achterveld Wa. J. C. van Vollenhoven, Amersfoort. Van kl. V tot kl. VI. OnvoorwaardelijkCa. A. van den Boven- kamp, Amersfoort P, van den Burg, Amersfoort Ha. C. G. Fehrmann, Hoog land Ma. A. Heuvelink, Amersfoort Ma. Th. Hoog, AmersfoortS. Knoppers, Amersfoort Ha. W. KolfF, Amersfoort Th, Moleman, Seminarium Ea. C. Ongerboer, Arnhem Ma. A. Palm, Amersfoort J. M. Westra, Nijkerk. Niet bevorderd: 1 Na voortgezet eind-examen is voor ge tuigschrift A nog geslaagd F. T. van der Steen (Seminarium). Middelbare Handelsdagschool Amersfoort. (Directeur de heer J. Peper.) Bevorderd naar de ae klasse: 38 leerlingen, n.l.: L. van Alphen, A. Becker, G. Boode, J. W. van den Boogerd, T. J. Dorrepaal, J. T. M. van Kek, J. C, S. van Eendenburg, R. J. van Goor, J. Hulst, C. de Jongh, J. Kraan, K. W. Meijer, R. J. Mulder, A. M. G. Rouwhorst, A. van Slooten, A. Stenfert, M. A. Vierdag, B. S. de Vries en J. van Woudenberg, te Amersfoort; J. Anbeek van der Meijden te Veenendaal; B. Valken burg te ScherpenzeclM. Dijs, E. H. van der Kamp, G. W. van Sette, D. Springer, J. G. Valk, M. G. Vink, G. Vlaanderen en S. Zwart te Baarn; J. D. Heineman, W. Meester, G. D. Smith en J. van Wesep te Hilversum: W. Heuveling te Bunschoten; W. J. J. van der Maal te Soesterberg: A. F. Rlkkers te Ermelo; H. Vriend te Zeist en C. van den Brink te Soest. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Bevorderd naar de je klasse: 37 leer lingen, n!.: H. J. van den Arend, H. A. van Beek, G. J. C. van den Bos, G. M. C. van den Bos, E. A. van Eijkelenburg, A. Eysink, B. J, de Haas, J. Heere, J. C. Hehenkamp, J. Huijskamp, W. G. G. A. Koekoek, A. H. v. d. Knoop. R. J, Plan- tinga, H. Teerink, J. G. Tommei en D. de Wilde te Amersfoort; G. C. Apeldoorn te Driebergen; P. A. Brattlnga, W. van Mee- keren, J. v. d. Meulen, K. Mulder en W. C. F. Swaan te Hilversum; H. J. Brelmer, H. A. Mooi en B. Pol te Ermelo; P. G. A. Hoedemaker te Harderwijk; C. H. van Leeuwen en D. de Ruiter te Veenendaal; H. J. Lever te Glindhorst; S. van Dijk, S. Groenhuizen en J. W. A. Schrours te Baarn J. Dijkkamp te HoevelakenP. A. Grooten- dorst te Nieuw-Loosdrecht; E. G. J. Polman en J. van Schalk te Zeist. Niet bevorderd: 9 leerlingen. Bevorderd naar de 41ie klasse: 64 le e- lingen, ni.: A. Bast. H. Boon, J. v. Dijk, J. F. van Doorn, J. J. van Eeden, T. Hart man, A. Hollander, J. E. G. van Hengel, C. Houtman, M. Kruiswijk, E. Smits, D. Vis, W. Eysink, A. van Goor, J. van Ha selen, C. van den Heuvel, J. Kleijn, B, Len sing. J. Lokman, H. Ruiters, J. Koopmans, W. Koops, P. Nierop, G. Pon. Pb, E. Rintel, J. Smeitink en P. vaa Veen, allen te Amers foort; P. Bogaart, G. van Burgeier, T. Dlngemans, A. Hurst Boram, G. Backer, J. M. van Kuijk, H. Limbach en G. van 't Veld, allen te Zeist; A. Brasra, K. van Butzelaar en A. Roelof*, allen te De Bilt; M. Corts, O. Sterk, G. Volraer, J. Stein, A. Vonfelde en N. van der Wal, allen te Amersfoort; A. Ebes, J. Gaveel, J. Goyert, H. Kerkhoven en R. Brinks, allen te Baarn A. A. Esmeijer, te Ermelo; M. B. Middel koop en B. Valkenburg, beiden te Scher- penzeelA. Figge, P.. Groesz, G. van Hemcrt, J. Keman, D. de Ruiter, J. van Schuppen en J. M. van den Bovenkamp, allen te Barneveld; P. Kroon en S. W. Klein, bel den te Bussum; A. Ruitenbeek, te Dooru; D. Verschuur en A. van Vulpen, beiden te Driebergen. Niet bevorderd: 8 leerlingen. Industrie- en Huishoudschool. Het diploma als huishoudkundige werd uitgereikt aan A. G. Buning, Rotterdam; C. J. Donuer, AmersfoortA. A. van der Hoeven, Utrecht E. Hugenholtz, AmsterdamC. C. S. Hout man, Rhenen; A. M. Tjeenk Willink, Zeist; A. F. E. v. d. Woerd. Nijkork. Het getuigschrift als hulp in da hulshou ding werd uitgereikt aan J. E. J. Janssen, den Bosch. Van de iste naar de 2de klasse werden bevorderd A. J. Bach, Zeist; S. E. Dibblts, Hilver sum; S. Dumont, Amersfoort; A. M. Eve- kink, Eefde; W. Glasz, Utrecht; R. h. de Groot van Emhden, BussumJ. M. Hoo- gendijk, Alphen a/d. RijnG. H. de Kauter, Amersfoort; M. KolfF, Amersfoort; A. M. Lamsvelt, Arnhem; M. E. van I.cnnep, Apeldoorn; Zuster Nicaudra, Deuekarap; W. H. Noorman, Utrecht; A. C. Schinkel, Baarn; J. Tollenaar, Arersfoort; Zuster Valeria, Denekamp; C. Valeton, Apeldoorn; E. M. Wagtho, Amersfoort; H. W. Witte, Purmerend. Een leerling werd niet bevorderd. Verbeterd bericht. Ter rectificatie van een desbetreffend be richt in ons vorig nummer, deelen wij thans mede, dat tot jeraar in da Engelsche taal aan het Chr. Gymnasium te Kampen is benoemd onze stadgenoot, de heer K. van der Waa. Overgeplaatst. De Rijksambtenaar J. Muilwijk te Lon- neker wordt overplaatst naar deze gemeente. De heer Muilwijk werd bij de laatste verkiezingen in zijn tegenwoordige stand plaats door de S. D. A. P. gekozen tot lid van den gemeenteraad aldaar, zoodat hij thans voor bedoeld Raadslidmaatschap zal moeten bedanken. Winkelsluiting middaguren. Naar wij vernemen, zal Dinsdag 15 Juli a.s. des avonds half 9 in de Arende van wege de Middenstandtvereeniging Handel en Nijverheldi een openbare vergadering worden gehouden, waarin onze winkeliers zullen hebben te beraadslagen over eene eventueele winkelsluiting te dezer stede in de middaguren. De vergadering zal toegankelijk zijn voor iederen winkelier, lid of geen lid van boven genoemde vereeniging. Ministrieel bezoek. Onze Minister van Oorlog bracht gisteren, vergezeld van den Luitenant-Kolonel Raay- raakers, hoofd van de Ve afd. van zijn Departement en 's Ministers Adjudant, den Kapitein van den Generalen Staf, Jhr. Roell, een bezoek aan onze gemeente, ter bezich tiging van de kazernementen, en het Mili tair Hospitaal. Dinsdagavond bezocht de Minister het R. K - on hot Christelijk Militair Tehuis. Op het Zand werd Z.Exc. toegesproken door den directeur, Kapelaan Brouwer, In de Lange Beekstraat, waar het bestuur ter ontvangst aanwezig was, door Da. Donner. De Minister betuigde zijn groote waar deering met het schoooe werk van deze beide instellingen en ouderhield zich zeer anlmeerend met gegradueerden en nlet-gc- gradueerden. Aanbesteding. Ten bureele van Openbaro Werken alhier werd aanbesteed de bouw der U. L. O.- school aan de v. Oldenbarneveldlaan. Bouw: 11 inschrijvers, waarvan laagste A. Klokke, te Werkhoven, met f59.359.59. Schilderwerk: 10 inschrijvers, waarvan laagste E. A. Jonker, te Apeldoorn, met f2517. Jond v. Lichamelijke Opvoeding. Aan de vaardigheidsproeveu, uitgeschrc- ju door den Ameraf. Boud v. Lichamelijke Opvoeding gehouden op 24, 25, 26 cn 28 Juni j.l. alsmede op 1 en 2 Juli, namen 34 personen deel. Er waren 39 inschrijvers, doch 5 waren niet opgekomen. 27 van de 34 hebben zich aangemeld voor alle proeven. Van deze 27 deelnemers hadden inge schreven voor het schooldiploma leeftijd 11ij jaar o caudidaten, voor het eereteeken 4de graad, leeftijd 13—16 jaar 13 candidaten; voor het eereteeken jde graad, leeftijd 1618 jaar 7 candidaten; voor het eereteeken 2de graad, leeftijd 18—20 jaar 5 candidaten; voor het eereteeken ie graad, leeftijd boven 28 jaar 2 candidaten. Hiervau slaagden: 4de graad: de heeren G. Blok, F. Bürh- man, D. de Haan, H. P. v. Haselen, H. J. W. Keidel, J. H. W. de Rochemont, R. Th. Scholtens, H. J. Smit en W. G. v. d. Wijck 3de graad: de hoer W. F. K. Kociman; 2de graad: de heeren W. Th. Beijer en W. Jansen; ie graad: de heer G. L Walpot. Waar laatstgenoemde tevens voldeed aan één der eischen, genoemd in groep VII voor personen boven t8 jaar, zal hem het c teeken met rosette worden toegck-md.J In totaal zijn derhalve 13 candidaten voor alle proeven geslaagd. Voor de overigen bestaat nu de gelegenheid in September de proeven, waaraan zij niet deelnamen, of die waarvoor zij onvoldoende kregen, af te leggen. Immers zij die voor een bepaalde groep onvoldoende krijgen, kunnen een volgende keer voor dit gedeelte nog eens opkomen, en dus toch In het bezit komen van medaille en diploma. De proeven, die 4 maal per jaar gehouden worden, kan men dus in 4 gedeelten afleg gen. Aan alle elschen moet echter binnen een daarvoor vastgesteld jaar zijn voldaan. 1 K.M. Wedstrijd »Neptunus< Het programma van de zwemclub Nep- tunus voor den te houden provincialen lango baan-wedstrijd van 1 K.M. op Zaterdag a.s.. des middags 3 uur, bevat de volgende nummers 1. A/standswemmen, K.M..voorledenvan Zwemclubs in de provincie Utrecht. Prijzen medailles voor de eerstaankomende deelnemers en herinneriugsmedailles voor den eerstaankomende van elk vijftal mld- delnia(km zwemmers. Ieder voorts, die do baan atregt, krijgt een diploma. Afd. A. Vrije deelname boven 16 /aar. 4 prijzen3 groote zilv. medailles, aan geboden door den Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht, de Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingen verkeer, den heer R. A. N. Boom en een groote bronzen med, door Ritmeester Godin de Beaufort. Afd. B. Vrije deelname voor dames. 4 prijzenZilv. med. van de A. C. en P. C., zilv. vaasje met inscriptie vau do directie der Amersfoortsche Courant, firma A. H. van Cleeff, Gouden Swastika van Mevrouw Gravin van Randwijck en Zilveren Collier met geluksbigje van mevrouw N.N. Afd. C. Voor leden van *Arcplunus<- Prjjzen Zilv. Wisselbeker door den hoer F. F. Splekermann, Zilv. herinn. med. door Mr. J. C. Graaf van Randwijck (burge meester), Zilv. med. door den Amersf.bond voor Licb. Opvoeding, Zilv. med. door Rit meester Beijnen, Bronzen med. door N. N. en Bronzen plaquette door A. M. Blok. Afd. DVoor Aspiranten v.* Neptunus*. PrijzenZilv. med. aangeboden door den heer J. W. Logtenberg en Verg. Br. Pla quette door don heer H. A. Vierdag Jr. 2. Gekleed Popduiken, vrije deelname. Prijzen: 2 medailles, j. Schoot/springen, vrije deelname, ie prijs: zw. verzilverde Plaquette; 20 prijsbronzen med.3e prijsdiploma. Tot slot: Geblinddoekt twemmen. Prijsuitreiking's (avonds 8 uur in den in van Café Otte, Heiligenbergerweg. De prijzen voor deunwedstnjd.hierboven genoemd, zullen Zaterdag a.s. inde Etalage van het Spor/burcau van deu heer Vierdag. Utrechtschestraat, worden geëxposeerd. Een-twee-drl e-K I a v e r a a s. E e n-t w e e-d r l e-W aar is de Duitscho Keizer? Herhaaldelijk we zouden haast zege en tot vervelens toe is en wordt nog inde pers. zoowel in de groote als in de kleine, het publiek bijna dagelijks gewaarschuwd tegen hen die er, bij voorkeur op Spoor- tuin

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2