melstr. 47s naar Utrecht R. van Beek, Nieuweweg 1 naar Amsterdam J. Guldie, St. Louis naar Amsterdam Wed. B. Brom, Kleiee Spui 10 naar Utrecht Mej. (i. Overeem, Gasth. 1. 41 naar Hoogland Mej. B. Ratten, Utr. weg 136 naar Dan Haag Mej. M. Peer, Langestr. 16 naar Zevenaar J. de Vassy, P. Buysl. 10 naar Apeldoorn Mej. J. Herman, Schimmelp. str. 48 naar Tongelre Mej. E. Polleman, Soesterw. 107 naar Rotterdam J. v. Xldert, v. Assenraadatr. 21 naar Amsterdam Mej. E. Keyzer, I,. Beekstr. 19 naar Den Haag F. Schadee, L. Beekstr. 19 naar Den Haag W. Oosterhof, G. Stelling» w. str. 30 naar Tilburg H. v. d. Zoo de Jong, v. Asch v. Wijcketr, 19 naar Gronin gen M. Ruwe, Dlevenweg 19 naar Voor burg Mej. M. Rouwhorst, Langestr. 139 naar Utrecht Mej. E. Ravenswaaij, Utr. weg 163 naar den Haag H. Velthuijse, Schimmelp. str. 64 naar Amsterdam J. Waale, P. Borststr. 31 naar Geldermalsen Dr. v. d. Sluys, Utr. weg 122 naar Heerlen W. Jagers, Muurh. 131 naar Utrecht F. Jlrasch, K. Wilh. str. 22 n. Bohemen G. Steenkist. Schimmelp. str. si naar Den Haag H. v. d. Ven, Kamp ao naar Tilburg Mej. Jvr. A. v. d. Poll, Bergatr. 27 naar den Haag J. van Dijk, Leusderweg 56 naar Amaterdam A. v. Schoot, Verhoevenstr. 12 naar den Haag J. Uphof, Schimmelp. str. 31 naar Engeland Q. van Rooijen, Soesterw. 369 naar Soest Mej. F. Blommestein, Soesterw* 369 n. Soest Msj. M, Wilde, Walikerst. 59 n. Amsterdam Mej. H. Doeve, Havik 39 naar Emmen Mej. P. Petersen, Brsettr. 42 nsar Leeuwarden Mej. E. v. Berkel, Bergstr. 23 naar Winterswijk Mej. M. Scholten-Janssen, Hoogeweg 29 naar Schoten Mej. B. Floor, Langestr. 34a naar Utrecht Mej. P. Beus, Kruisk. 42 naar Utrecht Mej. M. Knevel, Schimmelp. etr. 37 naar Ermolo K. Roos, Emmalaan g ntsr Den Htsg Mej. A. v. d. Berg, K. Bergstr. 2 naar Tlel Mej. J. Groenevelt, Regentessel. 39 naar Leusden C. West dorp, v. Bsmmelstr. 73 naar Zuidzande J. v. d. Lecq, H. v. Viaedenstr. 15 naar Leeuwarden C. Eggink, Soesterw. 75s na ir Soest S. Maten, J. v. Oldenb. 1. 28 naar Rotterdam N. Gazelle, Kamp 10 nsar Amsterdam J. Janssen, v, Bemmelstr. 103 naar Rotterdam Mej. T. Hazelaar, Zogetr. 15 naar Amsterdam Mej. W. Struve, Weverssingel 10 naar Makkum Mej. P, Biezenbos, Soesterw. 115 naar Belgift C. Belt, Soesterw. 276 naar Soest L. Röhner, Langestr. 115 naar Den Bosch H. v. Vuuren, W. v. Mechelenstr, 16 nsar Harderwijk Mej. G. Ramselaar, St. Janskerkhof 3 naar Nijmegen P. v. Burgsteden, Hoogstr. 10 naar Nijkerk E. v. Hoogstraten, Breettr. 62 naar Dieren E. Jansen, Hoogeweg 46 naar Nijkerk W. Garritse, Mooiersstr. 11 naar Apel doorn Mej. S. van Veen, Groenmarkt 4 naar Bellen Mej. H. Pape, Weverssingel 8 naar Coevorden A. Haansehoten, Gastb. 1. 19 naar Harderwijk Bar. Wed. P. Lew# v. Middelstum, H. v, Viandenstr. 2 naar den Haag Baronnesse J. Lewe v. Middelstum, H- v. Viandenstr. 2 naar Woudenberg G. v. d. Hoek, Gr. St. Jansstr. 20 nsar Den Bosch Wed. Kik kert, Gr. St. Jansstr. so naar Den Bosch S. Spannenburg, Weaterstr. 7 naar Amster dam Mej. M. van Ei, Kamp 34 naar Velp Mej. B. Kooper, Zuidsingel 44 n. Amsterdam. Tot onderwijzer aan school F, G en H. werden resp. benoemd de heeren J. G. v. Bussbach te Zaandijk, Roossen te Amersfoort en M. W. Zandbergen te Barchem. Tot onderwijzeres in de nuttige hand werken aan school F, ter voorziening in de vacature Mej. S. E. Vervloet, werd no. 2 der voordracht benoemd, Mej. J. M. Schaap alhier met 9 stemmen. Aangenomen is het voorstel van B. &W. tot overname van de Nuts-Fröbelschool met inventaris en bijbehoorende gronden. Afwijzend werd beschikt op het adres van I.J. Kreupeling om vergoeding wegens het niet geven van de gelegenheid tot deel neming aan de aanbesteding van het her stellingswerk van de O. L. Vrouwentoren. De heer Leinweber stemde tegen, terwijl het adres van denzelfden requestrant inzake aanbesteding van de levering van zandzak ken voor de O. L. Vrouwentoren werd aangehouden. Een voorstel Hofland beide punten. 20 en 21 te verbinden en gelijk in behandeling te nemen werd verworpen, het derde adres werd overeenkomstig het advies door B. en W. aangenomen. Voorts werd het voorstel B. en W. tot verhooging van het loon van de doodgravers eveneens aangenomen. Op het verzoek van het personeel van het Levensmiddelenbureau om aan de ont slagen ambtenaren nog enkele maanden salaris of wachtgeld uit te keeren werd overeenkomstig advies van B. en W. af wijzend beschikt. Ten slotte werd eervol ontslag verleend op diens verzoek Ban den heer I.. A. Baron van Ittersum, als lid van het Burgerlijk Armbestuur, terwijl door B. en W. het vooritel werd gedaan het vermenigvuldiginga- cijfer der inkomstenbelasting dit jaar te houden op 1.4, zooals dat de beide laatste jaren was, cn derhalve nog geen verhooging ,n deze belasting intedienen. Moeten we er nog aan toeveegen dat de Raad het zonder morren accepteerde? Een schrijven van het bestuur der afd. Amersfoort van den Ned, Bond van Werk lieden in Qpenb. diensten en bedrijven om te besluiten tot invoering van den 8-uren dag ging om advies naar B. eo W. Het schrijven van de Handels- en Kantoor bedienden te Amersfoort om tot wettelijke Zondagssluiting over te gaan werd, als zijnde gezegeld, ter zijde gelegd. STADSNIEUWS. RAADSO VERZICHT. Vergadering van Maandag 14 Juli. Twee belangrijke punten van de agenda der Raadsvergadering, die gisteren werd behandeld, maakten het door de langdurige besprekingen noodzakelijk, dat behalve de middagzitting er ook nog een avondvergade ring aan werd vastgeknoopt. Het eerste punt was dat betreffende het voorstel van B. en W. om machtiging te verleenen, tot het aanstellen van een Directeur van bet Onder wijs tegen een bezoldiging van f 4000, voor- looplg voor den tijd van een jaar, terwijl het andere, dat de hoofdschotel uitmaakte, betrof het voorstel van B. en W. tot nadere regeling vaa de jaarwedden van personeel In dienst der gemeente, aan de hand van het rapport van de R. P. S. R.-Commissie, waarvan de heer Kroes rapporteur is. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat voor laatstgenoemd punt een groote belangstelling op de publieke tribune aanwezig was. Zoowel 's middags van 2 uur tot bijna half 6, als 's avonds van half acht tot ruim 10 uur was hetgemeentepersoneel in groote fetale opgekomen, nieuwsgierig als het was, oe hunne loonregeling zou worden vastge steld. Die nieuwsgierigheid kon echter slechts ten deele worden bevredigd. In een afzon derlijk bericht vermelden wij ln het kort het eindresultaat van de gehouden bespre kingen, waaruit men zal bemerken, dat de beraadslagingen omtrent de jaarwedden en loonen voor het gemeentepersoneel, ten gevolge van het aannemen van het voorstel- Van Nijnatten geschorst werden. Van de overige punten der agenda, waar van wij ditmaal slechts in telegramstijl kunnen melding maken, noemen wij de volgende Burgemeester bn Wethouders van Amers foort, maken bekend: dat de lijst, vermeldende de boeveelheden en soorten producten, welke de verbouwers van den oogst 1919 aan het Rijk mogen Inleveren, ten Gemeentehufze ter visie ligt van 18 tot en met 24 Juli en wel op werk- 1 dagen van 9 tot 12 uur v.m, Amersfoort, 15 Juli 1919. De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat in de gemeenten Loenen, Bunulk, Werkhoven, Renswoude, Dc Bildt, Houten, I.eusden en Vreeland en Nigtevecht, ge vallen van mond- en klauwzeer !Jn voor gekomen. Amersfoort, 10 Juli 1919. De Burgemeester brengt ter kennis dat in de gemeenten Langbroek, Jutpbaas, Lopik, Jaarsveld en Hoogland gevallen van mond en klauwzeer, benevens ln de gemeente Wllnis een geval van miltvuur (is) zijn voor gekomen. Amersfoort, 11 Juli 1929. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Directeur van Onderwijs. In de gisterenmiddag gehouden Raadszit ting werd na breedvoerige discussie het voor stel van B. en W. om hen machtiging te verleenen tot het aanstellen van een Directeur van het Onderwijs, aangenomen met 10—6 stemmen. Tegen de heeren Kroes, Stadig, Oosterveen, Koning, van Kalken en Kem penaars. De benoeming zal geschieden voor- loopig voor den tijd van een jaar op een j bezoldiging van {4000. 3 wordt daardoor gebracht op f24.— f26.50 p.w.). De voorzitter deelde daarop mede, dat na deze belangrijke beslissing van den Raad over "en van de grondslagen van het voor stel van de Commissie van Georganiseerd Overleg, B. en W. het beter achten thans nog met die Commissie in overleg te treden en derhalve deze beraadslagingen te schorsen. Uitslag Toelatings-examen Gymnasium Amersfoort. Toegelaten tijn tot de u klasse'. N. L, Berkhuysen, E. C. E. van Delft, E. C. Dros; J. G. J. van Elfrinkhof, Nijkerk; A. M. Hana, Nijkerk; J. D. van der Heide; F. N. Helder, Ermelo; B. A. E. Kissing. C. J. Kolff; C. C. Lalleubach, Nijkerk; H. A. A. Leezer, E. M. van Lonkhuyzen, B. Nieweg, P. J. Ootmar, C. Palm, R. de Pool, H. J. Ruitenberg, L. H. Ruitenberg, A. G. van Schagen, R. T. Scholtens, C. T. Tuymeiaar, C. Wegelin, A. B. F. Wührmann; A. H. S. van der Wijck, Hoevelaken; G. H. Zonnevyle tot de ie klasse (subs. 1)H. P. J. B. Jans, HilversumP. J. de Klerk, Harderwijk. (Namen, waarachter geen woonplaats staat, zijn candidate* uit Amersfoort). Bij het op 11 en 12 Juli jl. te Utrecht gehouden eindexamen M. U. L. O. slaagden voor het diploma B (ploeg 29) onze stad- genooten H. Iburg, L. T. Kurpershoek, T. G. van de Ridder en van ploeg 30 L. W. van Wijngaarden, terwijl het diploma A. werd behaald door C. F. M. Nierop, even eens alhier (groep 29). Aan dr. Beuraer Is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Commissie, belast met het afnemen van de eind-examens H. B. S. in de prov. Utrecht, te Amersfoort, en is als zoodanig benoemd mr. W. B. Elias te Utrecht (voor de vakken Staathuis houdkunde en Staatsinrichting). De ie Luitn. H. Scherpenhuizeu van het 15e Reg. Inf. is bij Kon. Best, benoemd tot Kapitein bij het 2e Reg. Inf.; de ie Luit. H. A. Ribbens van het Instr.-Batalj. tot Kapitein bij het 19e Reg. De Rupsenplaag. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nummer betreffende de groote schade, die aan de hoornen ook in de dennetibosachen op de Veluwe wordt toegebracht, in 't bij zonder door de gestreepte denuenrups, wordt ons door den heer A. Joman, de Secretaris van do Natuur-bistorische Vereeniging, een aanvullende mededeeling toegezonden, die ons zeker belangrijk genoeg lijkt, haar hier een plaatsje te verleenen, en geven dus thane het woord aan den geachten inzender De heer Joman schrijft dan Wie de bosschen op »de Berg» bezoekt en nog oogen heeft voor andere dingen dan boschbessen, moet bet opvallen, hoe vreeselijk de boomen worden geleuterd. Dat doet in de eerste plaats de Gestreepte dennenrups, dezelfde waar de berichten uit andere plaatsen over spreken. Het is geen kunst er in een 3aar minuten honderd te verzamelen, als men even aan de boomen schudt. Dit is vooral in het Reebosch het geval. Maar verder op in het Lange-bosch, waar de boomen al geheel kaal zijn, is de Nonvlinder- rups de schuldige. Dit is een harige rups, die vooral ook op de boschbessen te vinden is. Bij nauwkeurig toezien vindt men de poppen in de schorstpleten der dennen, zoo dat men ze kan dooden. Vooral in 1907 werden tal van bosschen In Noord-Brabant door deze rupsen vernield. Kaasmarkt Amersfoort. 14 Ju» 1919- Aangevoerd 20 wagens, bevattende 3850 K.G. Kaas. Prijzen f 73.— tot f 84.per 50 K G. Gestempelde f tot f per 50 K.G. Handel matig. De 1 K.M. W edstrijd. Het heeft Zaterdagmiddag bij den t K.M.- wedstrijd van «Neptunus* zeker niet aan belangstelling ontbroken, het publiek was goed op z'11 post, zoowel in de zwemin richting zelf als daarbuiten in bet Plantsoen, waar langs de beek in de richting naar de brug aan de Hoefsmidschool een groote menigte stond geschaard om de zwemsters en zwemmers, die zich voor dezen wed strijd hadden doen inschrijven te kunnen gadeslaan, niettegenstaande het weer voor zulk een middag toch niet bijzonder mede werkte. Het was koud en regenachtig en ook in In de gistermiddag voortgezette vergade- w ring van den Raad werd bij de behandeling hat water was het vrij frischjee noch het tot nadere regeling van de jaarwedden van j een, noch het ander evenwel was voor be- personeel In dieust der gemeente het voor- langstellenden en deelnemers ook maar stel van de Soc. Dem. fractie om in afwijking eenig bezwaar, zelfs niet voor de dames en van het voorstel B. en W. aan de gemeente- adspiranten voor wie bovendien do stroom werklieden alsnog periodieke verhoogingen van het water vrij hinderlijk was. toe te kennen, op de basis, zooals door het 1 Het eerst waren aan de beurt de vrije Georganiseerd Overleg is voorgesteld, ver- deelnemers boven 16 jaar, waarvan A. worpen met 12—4 stemmen, vóór de heeren Minnes (U. Z, C.) zich het best van zijn Hofland, Overeem, Rant Leinweber. Vervolgens werd bij de besprekingen der loongroepen, zooals deze door de R. P. S. R.» Commissie zijn vastgelegd, bij de be handeling van groep 3, arbeiders (f 23. f25.50 per week) een amendement Van Nijnatten ingediend behelzende bij punten 3. 4. 6. 7. en 8. de loonen in minimum en maximum te verhoogen. Dit wordt aange nomen met 9 tegen 7 stemmen. (Loongroep taak gekweteu heeft in 19 min. 43 sec. legde hij den kilometer af. Zoodra men hem bij zijn terugkeer in de zweminrichting be merkte, werd hij met een warm applaus ontvangen 'n anderen U. Z. C.'er P. G. Gerlings kwam als no. 2 binnen in 20 min. 19sec., en hield dut dc eer van Utrecht mede hoog. De 3e prijs in dit nummer werd behaald door A. Coomans de Ruijter (A. Z. en P, C.) die als volgende aankwam in 20 min. 28 sec. Zijn metgezel en clubgenoot Beb Ach terberg!» had hij onderweg in den steek gelaten. Deze kwam eerst als no. 6 de In richting binnen, terwijl L. Wegener van de A. Z. P. C. als vierde overwinnaar uit den strijd kwam. De beurt was daarna aan de leden van >Neptunus<. Hier was bet A. v. d. Tweel die met een hartelijke ovatie als no. 1 terugkeerde, na een scherpe concurrentie met z'n medeleden J. Spiekermann, H. Rou- wendal en H, Wolfswinkel, die achtereen volgens met slechts heel weinig tijdsverschil de eindpaal bereikten. En toen afd. B. het damesnummer. Mej. J. den Hartog heeft A. Z. en P. C. ook in dezen strijd weten hoog te houden. In 27 min 10.2 sec. is zij de winnares geworden van den eersten prijs, gevolgd door Mej. Andreae, (U.Z.C.) die no. 2 aan kwam in 27 min en 50 sec.; Mej. R. Louis was no. 3 iu 29 min. 55.2 sec. en no. 4 Mej. AH de Haan In 30 mit». 39 sec. Bravo dames! Van de Adspiranten van »Neptu;ius« was het van Bekkum, die den tsten prijs wist binnen te halen in 30 min. 22 sec. Inmiddels was het een goed idee van het bestuur, om, terwijl de dames en adspiran ten onderweg waren, den tijd te benutten met de uitvoering van de laatste nummers van het programma »Scboonepringen«. «Gekleed Popduiken* en «Geblinddoekt ZwemmeD.» Het laatstgenoemde echter heeft ons allerminst kunnen bevredigen. Wij laten den volledigen uitslag thans hieronder volgen. De prijsuitreiking had 's avonds plaats iu Café Otten, waar men zeer atiimeerend en gezellig bijeen was en de geestige speechen van den Voorzitter Grootendorst niet weinig deze bijeenkomst verhoogden. Uitslag afstand-zwemmen 1 K.M. Afd. A. Vrije deelname boven 16 jaar. min. sec. t. A. Minnes, U. Z. C. 19 43 2. P. G. Gerlings, U. Z. C. 20 19,1 3. A. Coomans de Ruyter A. Z. P. C. 20 28 4. L, Wegener, 20 33,1 5. A, Wennekes, Zeist 21 14,2 6. B. v. Achterbergh A. Z. P. C. ai 29 7. G. J. Timmer, Maarssen 8. W. E. Hatte, Zeist 9. J. W. van .Doorn, Maarssen 10. P. van Scherpenzeel, Zeist 11. Th. van Haselen, A. Z. P. C. 12. B. Kamperman, 13. J. Bast Afd. B. Vrije deelname 53.2 l tl.» 23 34.» 24 06,3 24 34 33 57 r Dames, min. sec. i. J. den Hartog A. Z. P. C. 27 10,2 2. B. Andraea, U. Z. C. 27 50 3. R. Louis, A. Z. P. C. 29 55.2 4. A. de Haan, 30 39 5. N. Trooster, U. Z. C. 3» 44 6. E. v. Berkem A. Z. P. C. 3» 44.3 7. M. Vierdag 34 21 8. L. Ramkema, U. Z. C. 34 47. 9. Scholten, 35 «7 Afd. C. Voor leden van Neptu 1. A. v. d. Tweel 21 29,2 2. J. Spiekerman 22 01,4 3. H. Rouwendal 22 3«.2 4. H. Wolfswinkel 22 32 5. G. v. d. Werf 23 45 6. G. v. d. Pijpekamp 24 «4.2 7. A. Heunks 24 25, 8. J. Heunks 25 58.3 9. C. Ërandsen *7 5'.4 10. J. M. v. d. Pijpekamp 28 3 11. J. F. Galjaard 2.8 14 12. Th. Bey 28 41,3 13. A. P. Bey 29 05,2 14. J. de Valk 29 52.1 15. J. v. Doorn 3» «8.2 16. H. J. Vermeulen 35 53 Afd. D, Adspiranten «Neptunus" min. sec. 1. v. Bekkum, Neptunus 30 22 2. Kagenaar 31 20 j. Jordense 31 35,3 4. W. Jans, 32 57 Schoonspringen, vrije deelname boven 16 j. 1. J. C. Tetenburg, U. Z. C. 92 punten. 2. Stoel, A. Z. P. C. 77 3. A. C. Thoen, Neptunus 62 4. J Heunks, 57 Popduiken. G. Bonk, A.Z.P.C. Coomans de Ruyter, A. Z. P. C. De wedstrijd tusscheu A. Z. P. C. en D. J. K., Zondag jl. in de Zweminrichting uittevoeren, kon wegens de koude tempera tuur van het water niet doorgaan en werd door het bestuur afgelast. Amersfoortsche bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 56 graden Fahrenheit. In de Amersfoortsche zweminrichting werd het diploma als geoefend zwemster uitgereikt aan Tonnece Meinesz, Inbrekers. Voor den Krijgsraad te Arnhem hebben terechtgestaan een milicien-soldaat en een huzaar, beiden gedetineerd in het huis van bewaring te Arnhem, wegens inbraak in den nacht van 14 op 15 Maart gepleegd ln

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2