Zaterdag 19 Juli 1919. No. 9207. 69e Jaargang. BIJVOEGSEL Lnnchroom Princess© il H. L. A. DULLAERT &Co. GIRO*EN CHEQUEVERKEER MET ALLE PLAATSEN VAN ONS LAND REDACTEUR F. W. H. OUDENS. AMERSFOORT. Uitgave van de Drukkerij „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. fl. van Cleeff". Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1. franco per post /1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigeninga- advertentien per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels /1.25 Bewijsnummers worden In rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAUX: KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 19. Postbus 9. Telefoon 19 Bij dit nummer behoort een OVERZICHT. Buitenland. 1:. Het dure leven in Frankrijk Bezoek van President Poincaré aan Belgiö. Binnenland. Ernstig mijnongeluk, te Heerlen Wet houder Vliegen zal vermoedelijk als zoodanig binnenkort bedanken De gewezen Keizer. KENNISGEVINGEN. Opheffing van de Commissies van Voorlichting. De burgemeester van Amersfoort, brengt hierbij ter algemeene kennis: dat bij Koninklijk besluit van 1 Juli 1919, no. 62, met ingang van t Augustus 1919 zijn ontbonden de provinciale commissies van voorlichting in zake bezwaarschriften over de door de burgemeesters genomen beslissingen nopens aanvragen om vergoeding wegens kostwinnerschap. Bezwaarschriften, als hiervoren bedoeld, moeten na 19 Juli 1919 niet meer door tusschenkoast van genoemde commissies, doeh rechtstreeks bij den betrokken minister worden ingediend. In herinnering wordt gebracht, dat de bezwaarschriften moeten worden gericht aan den Minister van Oorlog, zoo de betrokken dienstplichtige behoort tot de militie te land, de landweer of den landstorm aan den Minister van Marine, zoo de dienstplichtige behoort tot de zeemilitie. Amersfoort, 18 Juli 1919. De Burgemeester, v. RANDWIJCK. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet. Brengen ter kennis van het publiek, dat een door de N. V. Nederlandsche Confectiefabriek v. h. A. Cohen en Co. in gediend verzoek met bijlagen, om vergun ning tot het uitbreiden van hare fabriek, door het plaatsen van een stoomketel ten behoeve van een 4-tal persen, in het perceel alhier gelegen aan de Nijverheidsstraat No. 6 bij het Kadaster bekend onder Sectie D, No. 3516. dat een door D. van Roon ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van een accumulatorenfabrlek in een bestaand gebouw achter het perceel alhier gelegen aan de Langestraat No. 79, bij het Kadaster bekend onder Sectie E, No. 3399. dat een door Joh. Schut (Firma Klaas Baviog) ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het uitbreiden der automo- bielsn-herstelplaats, door bet plaatsen van 2 electromotoren met een gezamenlijk ver mogen van >1/2 P.K., in het perceel alhier gelegen aan de Barchman Wuytierslaan No. 156, bij het Kadaster bekend onder Sectie C Nos. 2215 en 2217 ged; op de Secretarie der gemeente ter visie lifg«" dat °P Vrijdag, den ten Augustus aanetaande, dee voormiddege te half elf ure gelegenheid ten Raadhulze wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, beswaren tegen het oprichten of uitbreiden van de inrichting in tebrengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, te lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden lijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten, Amersfoort, 18 Juli 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTR MILITIE. Tweeds Zitting van den Militieraad. De Burgemeester der Gemeente Amers foort, Etrechtschestr. 49. J. VAN HAMERSVELD Jr. maakt bekend, dat de Tweede Zitting van den Militie raad voor de ingeschrevenen voor de militie, lichting 1920, dezer Gemeente zal plaats hebben te Utrecht in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aan de Maria- plaats op Donderdag, den zevenden Augus tus 1919, des voormiddags te g'/a uur In de tweede zitting wordt uitspraak gedaan omtrent: t°. geschiktheid voor den dienst van hen, te wier aanzien het gevoelen der genees kundigen van den Keuringsraad niet van gelijke strekking was; 2°. gesahikthcid voor den dienst van hen, van wie een nieuw geneeskundig onderzoek ie aangevraagd; 3°, vrijstelling van In hetzelfde jaar ge boren broeders; 4°. vrijstelling, waaromtrent buiten schuld van hen. wie zij geldt, in de eerste zitting van den Militieraad geen uitepraak kon worden gedaan; 5°. uitsluiting van hen, te wier aanzien sedert de eerste zitting van den Militieraad eene reden tot uitsluiting bekend geworden is, voor zoover zij uiet reeds bij onherroe pelijk geworden uitspraak vrijgesteld of ongeschikt bevonden zijn. Geneeskundig onderzoek. In het algemeen is ieder ingeschrevene, omtrent wiens geschiktheid voor den dienst het gevoelen der geneeskundigen van den Keuringsraad niet van gelijke etrekking was of omtrent wien na de uitspraak van den Keuringsraad binnen den voorgoachreven tijd en op de voorgeschreven wijze een nieuw geneeskundig onderzoek is aangevraagd, verplicht op den bepaalden tijd voor den Militieraad te verschijnen en zich aldaar aan het onderzoek te onderwerpen. Zoo noodig kan hij met den sterken arm voor den Raad worden gebracht. Hij kan echter aan den Commissaris der Koningin in de provincie het verzoek doen om het onderzoek voor een anderen Militieraad te ondergaan. Dit verzoek kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. In afwijking van den algemeenen regel behoeven voor den Militieraad niet te ver schijnen de ingeschrevenen, voor wien door hen zelf dan wel door hun vader, moeder, voogd of curator een nieuw geneeskundig onderzoek is aangevraagd en die bij nader inzien zich niet aan een nieuw geneeskundig onderzoek wenschen te onderwerpen, daar, ingeval zij niet verschijnen en zij niet ver- keeren in een der gevallen onder en 20 vermeld, de aanvrage als vervallen wordt beschouwd. Voorts behoeven niet te ver schijnen de'ingeschrevenen: i°. die doen blijken door ziekte of ge breken tot die verschijning buiten staat te zijn De hier bedoelde ingeschrevenen worden onderzocht op de plaats, waar zij zich be vinden, mits deze binnen het Rijk gelegen zijn zij zijn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. 20. die sich in verzekerde bewaring be vinden of die verpleegd worden in een rijks werkinrichting, een rijksopvoedingsgesticht of een tuchtschool; Voor het onderzoek van deze categorie van ingeschrevenen gelden dezelfde bepa lingen als voor de categorie onder i° ver meld. 3°. die verpleegd worden in een krank zinnigen-, idioten-, doofstommen- of blin- dengesticht Voor het onderzoek van deze categorie van ingeschrevenen gelden dezelfde bepa lingen al* voor de categorie onder i° ver meld. 4°. die hun beroep maken van debuiten- landsche zeevaart of van de zeevisscberij buitenslands Dezen ingeschrevenen staat het vrij, al dan niet op tijd en plaats, in het hoofd dezer bekendmaking vermeld, voor den militieraad te verschijnen en zich aldaar aan bet geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Voor zooveel deze Ingeschrevenen echter niet voor den Militieraad verschijnen of, aldaar verschenen zijnde, zich niet aan bet geneeskundig onderzoek onderwerpen, wor den zij voor geschikt gehouden. 5°. die woonplaats hebben of verblijf houden in het buitenland. Voer deze categorie van ingeschrevenen gelden dezelfde bepalingea als voor de categorie onder 40. vermeld. Voor zooveel de ingeschrevenen van de categorie, onder 50. vermeld, echter door ziekte of gebreken buiten ataat zijn voor den Militieraad te verschijnen, kunnen zij volstaan met bij dien Raad vóór de sluiting zijner zitting in te zenden eene na 1 Mei afgegeven verklaring, waaruit blijkt: a. dat de ingeschrevene met geslachts naam, voornamen en leeftijd aan te dulden wegens ziekte of gebreken buiten staat is voor den Militieraad te verschijnen; b. dat de ingeschrevene door hen, die de verklaring hebben afgegeven, ongeschikt voor den dienst wordt geoordeeld c. de aard en de graad van de ziekte of van het gebrek, op grond waarvan de onge schiktheid aanwezig wordt geacht, zoomede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee geneeskundigen, die ter plaatse van afgifte bevoegd zijn tot uit oefening van de genees- en heelkunde. In de Nederlandsche koloniën mag de verklaring door enkel doktera-djawa echter alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse geen ander geneeskundige is, en mag zij door een dokter-djawa mot een ander geneeskun dige alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse niet meer dan één ander genees kundige is. De bandteekeningen van hen, die de verklaring hebben afgegeven, moeten behoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bijvoeging, dat zij, door wie de handteeke- ningen zijn gesteld, ter plaatse bevoegd zijn tot uitoefening ven dc genees- en heelkunde daa wel dokter-djawa zijn. Zoo bet stuk is onderteekend door dokters-djawa of mede- onderteekend door een dokter-djawa, moet bovendien blijken, welke van de hiervoren bedoelde gevallen aanwezig is. Werd door den buitenslands woonplaats hebbendsn of verblijf houdenden ingeschre vene ook bij den Keuringsraad eene derge lijke verklaring ingediend, dan moet de verklaring, bestemd voor den Militieraad, zijn afgegeven door twee andere genees kundigen dan dié de eerste verklaring hebben afgegeven. Indien het vanwege den Militieraad te houden geneeskundig onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschre vene voor geschikt gehouden. De ingeschrevene, die verplicht Is voor den Militieraad te verschijnen en aldaar niet op den daarvoor aangewezen tijd en plaats verschijnt of die, aldaar verschenen zijnde, zich niet aan het geneeskundig onderzoek onderwerpt, alsmede de ingeschrevene, die moet worden onderzocht op de plaats, waar I hij zich bevindt, en zich niet aan het ge- nceskundig onderzoek onderwerpt, wordt I gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste «3- (i KOOT E VOORRAAD KOFFERS, LEDER- en FIEBER SUITE CaSES. DAMESTASSCHEN, REISNÉCESSAIRES, ZAKTOILETTEN,PORTEFEUILLES,SIGAREN- EN SIGARETTENKOKERS. SCHRIJF- EN ACTENMAPPEN, BANK NOTEN-, WISSEL- IN SCHOOLTASSCHEN, RUGZAKKEN, BEEN KAPPEN EN ALLE SOORTEN HONDEN-ARTIKELEN BKPAKATIEINKICHTING G. KEUNEKE, LANGESTRAAT 105, AMERSFOORT Amersfoort, Soest, Utrecht, Steenbergen, Noordbroek honderd vijftig gulden, tenzij hij het feit opzettelijk pleegt, in welk geval hij wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Vrijstelling. De ingeschrevenen, die vermeeneD aan spraak te hebben op vrijstelling wegens eigen vrijwilligen dienst of wegens broeder- dienst en omtrent wier aanvrage om zoo danige vrijstelling in de eerste zitting van den Militieraad geen uitspraak is gedaan, kunnen op tijd en plaats, in het hoofd dezer bekendmaking vermeld, hunne aanvrsge toe lichten of doen toelichten. De Ingeschrevenen, die bebooren tot in hei zelfde jaar geboren broeders en ver- meenen aanspraak te hebben op vrijstelling, betzij eukel op grond van deze omstandig heid, hetzij wegen» broederdienst, kunnen bij onderlinge overeenkomst aanwijzen wien van hen de vrijstelling zal ten deel vallen. Hebben zij deze overeenkomst niet te voren schriftelijk aangegaan, dan moeten zij daartoe op tijd en plaats, in het hoofd dezer bekend making vermeld, in de tweede zitting van den Militieraad verschijnen. Tevens moet, voor zooveel het minderjarigen geldt, hij of zij, die de ouderlijke macht of dc voogdij uitoefent, op genoemden tijd en plaats ver schijnen tot het geven van de vereischte tosstemming, tenzij deze reeds te voren schriftelijk is gegeven. Aan deze overeenkomst wordt echter slechts gevolg gegeven, indien de andere broeder of broeders dan die, welke volgens de overeenkomst zal of zullon worden vrij gesteld. i°. niet om een andere reden hetzij voor goed, hetzij tijdelijk is of zijn vrijgesteld; 2°. niet hetzij voorgoed, hetzij voorloopig van den dienst is of zijn uitgesloten; 3°. voor den dienst geschikt is of zijn. Uitspraken. De uitspraken van den Militieraad worden in het openbaar gedaan. Bovendien worden zij door den Burgemeester schriftelijk mede gedeeld aan ben, wie zij gelden, of aan hun vader, moeder, voogd of curator. Bezwaar tegen de uitspraken van den Militieraad. Tegen de uitspraak van den Militieraad omtrent de geschiktheid voor den dienst kan geen bezwaar worden ingebracht. Tegen de omtrent vrijstelling of uitsluiting door den Militieraad gedane uitspraak kan binnen tien dagen, te rekenen van den dag, waarop die uitspraak is geschied, bij Ge deputeerde Staten bezwaar worden inge bracht door den Militiecommissaris en: i°. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator 2°. door elk der overige voor de ge meente Ingeschrevenen of door zijn vader, moeder, voogd of curator. Hij of zij, die bezwaren inbrengt, levert het daartoe strekkend verzoekschrift, dat behoorlijk met redenen omkleed moet zijn, in bij den Burgemeester der Gemeente, waar de ic^eschrevene, wien de uitspraak geldt, voor de militie ingeschreven is. Van do inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Verzoekschriften, niet Ingeleverd op den tijd en de wijze, hier omschreven, kunnen geen gevolg hebben. De uitspraak van Gedeputeerde Staten wordt door den Burgemeester ter algemeene kennis gebracht en bovendien medegedeeld aan den ingeschrevene, wien de uitspraak Amersfoort, 16 Juli 1919. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. BEVOLKING. Opgave van verhuizingen binnen de Gemeente van 14 25 Juni 1919. Mej. C. Lablans, Puntenburgerl. 18, naar Puntenburgerl. 38a N. Molenbeek, Leua- derweg 3. naar Aldegondeatr. 12 Kinde ren Bottelier, Kamp 8b naar Kamp 73 G. v. d. Biezenbos, Aldegondeatr. 20 naar Woest.weg 82 li. Schuiten, v. Bemmel- str. 7 naar Leusderweg C. v. Win- teswijk, v. Campenstr. 1 naar Leuaderw. Wed. T. Brandsen, Blommerah. 2 naar Koestr. 35 G. Heeren, Arnb.weg. naar Krom restr. 24 J. v. 't Hof, Kruia- kamp 4 Woest.weg. 32 W; Warnsink, Langostr. 117 n. P. Bothl. 52 J. de Vos, Leusderw. 88 n. Leuaderw. 18 J. van Ouwerkerk, Kreupelstr. 7 naar Waliker- steeg 8 C. Bartelsman, Stationapl. 2 naar J. v. Oldenb.I. 1 J. Jansen, Bisschopsw. 25 naar v. Bemraelstr. 47 J. Buitenrust, HettemaJ. v. Oldenb.I. 15 n.P. Mariel. 8 !J. Tuithoff, Teut 60 naar Stoovestr. 8 J. Kemink, Lavendelstr. 6 naar Woest.weg 103 C. Velthuyzen, Soesterweg 97 n. Woest, weg 50 A. Colenbrander, Fr. v. Blank en- heimstr. 6 naar K. Wilhelm.atr. 11 Mej. J. Hogeveen, Fr. v. Blankenh.str. 8 na ir K. Wilhelm.str. 11 L. Welling, P. Borsir. 17 naar Pothstr. R. v. Schoonhor»., Hoogeweg 23 naar Coninckstr. 20 Mej. E. L'host, Bloemend straat 3 naar Coninckstr. 20 Mej. J. van Putten, v. Asch v. Wijckl. 1 naar Utrechtschestr. 13 Wed. H. Hol, St. Bonif. str. 37 naar Muurhuizen 117 Kinderen Groeneveld, 't Stort 6 n. Leuader- weg 29 H. van Eikeren, Soesterw. 33 naar Woest.weg 20 W. Hazelaar, Hes- senstr. 1 naar Woest.weg 40 J. v. d. Sluis, L. Vrouwestr. 25 naar Woest.weg^ J. Falkert, Kamp 32 naar Havik 10 J. Segeren, Kamp 32 naar Havik 10 R. van Wijk, Monuikenp. ong. naar Bloemend, str. 12 Wed. Bok, Monnikenp. ong. naar Bloemend.str. iz Mej. M. Bottelier, Kamp 73 naar Schlmmelp.str. 42 J. Lankester, Woest.weg 121 naar Monnikenp. 75 C. Klomp, Breestr. 23, naar Bloemsrsb. 29 W. de Vries, Weverss. 23 naar Aldegonde str. 42 Wed. G. Remmers, v. Asch v. Wijckstr. 3 naar Langegracht 14 Mej. W. Empelen, Woes.weg 133 naar Stationapl. 2 J. Albarda, P. Buysl. 28 naar J. v. Oldenb.I. 32 G. te Leuken, Wyersstr. 15 naar 't Zand 39 Mej. M. Francissen, Wyersatr. 15 naar 't Zand 39 J. Haas broek, G. Doustr. 28 naar Fr. Halsstr. 30 T. Zieltjes, v. Bemmelatr. 99 naar v. Bem- melstr. 89 Mej. C. Bartel*, Arnb.weg 38 naar v. Bemmelstr. 89 H. Brok, Utr. weg 328 naar Utr.weg 248 P. Kraai- kamp, Weltevreden 6 naar Soesterweg 373 Mej. G. Buitenhuis, Coninckstr. 43 naar Soesterw. 373 P. v. Leeuwenkamp, Soes terweg 176 naar Eematr. 36 Mej. H. Maas, Soesterweg 176 naar Eemstr. 36 L, Nieu- borg, Bolleweg 1 naar P. Pijperatraat 1 Mej. W. Ader, Zogstr. 17 naar P. Pijperstr. 1 M. Papperse, Methoratstr. 7 naar Kruia- kamp 46 N. v. Kalleveen, P. Pijperstr. 31 naar Kreupelatr. 7 C. Hagedoorn,

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1