AHERSFOORTSCHE COUfiAE Dinsdag 22 JBfjl Juli 1919. No. 9208. 69e laargang. BIJVOEGSEL Uitgave van de Drnkkerij „Üe Amersfoortnehe Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff". REDACTEUR F. W. H. OUDENS. AMERSFOORT. BUREAUX: KORTE GRACHT 9 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1.— franco per post /1.15. Advertentiën 16 regels öo cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenlngs- advertentiên per regel 15 cent. Reclames 15 regels /1.25 Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. VALKESTRAAT 19. Bij advertentUin van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. Postbus 9. Telefoon 1 Bij dit nummer behoort een OVERZICHT. Buitenland. Berechting van den Ex-Keizer Max van Baden gevlucht. Binnenland. Vliegen's opvolger als Wethouder Een driedubbele moord Een belangrijke arres tatie. KENNISGEVINGEN. De Burgemeester van Amersfoort, brengt hierbij ter algemeeue kermis, dat dour don Minister van Oorlog in overleg met den Minister van Marine bij bescbikkiDg van 9 Juli 1919, afd. Dienstplicht, no. 1 L, is vast gesteld de volgende: Steunregeling nopens militairen, wier verblyf onder de wapenen siudigt in het tijdvak 1 Augustus31 December 1919. 1. 1. Waar in de hieronder vermelde paragrafen wordt gesproken van „militair", wordt met deze benaming bedoeld: a. de dienstplichtige bij de militie te land: b. de dienstplichtige bij de zeemilitie; 0. de dienstplichtige by de landweer; d. de dienstplichtige bij den landstorm e. de vrijwilliger, diein reserve was krachtens het bepaalde bij art. 8, laatste lid, van de bg Koninklijk besluit van 19 Januari 1907, no. 58, vastgestelde en sedert ingetrokken „In structie op de werving"; f. de inilicien-postduivenveizorger; g. de milicien-hoefsmid der Infanterie; h. de milicien-sinid-baukwerker; 1. de vrijwilliger van de Exploitatie-Com pagnie van hel Regiment Genietroepen j. de militair, bchourende tot het reserve- personeel van den Militairen Telegraafdienst, bedoeld in de sedert gewijzigde Koninklijke besluiten van 2 April 1908, nrs. 16 en 18; k. de vrijwilliger bij de landweer, bedoeld bij arl. 22 van het seder! gewijzigde Koninklijk besluit van 8 Mei 1906, nr. 95; 1. de mobilisatievrijwilliger; m. de dienstplichtige, die een vrijwillige verbintenis heeft aaugegaan voor den duur der mobilisatie; n. de vrijwilliger bij den landstorm, indien hij niet by de zeemacht in werkelijker dienst werd gesteld; 2. de 2, 3, 5 en 6 zijn slechts van toe passing teil aanzien van militairen, die in bet tydvak 1 Augustus-31 December 1919 huiswaarts worden gezonden: a. met onbepaald (klein) verlof; b. met groot verlof; c. in verband met ontslag; d. wegens als landstormplichtige volbrach ten werkelijken dienst; 3. de uitkeeriDgeD, omschreven in de 2, 3, 4 en 5. worden slechts verstrekt indien en voor zoover de behoefte daaraan geacht wordt te bestaan. 4. de uitkeeringen, omsohreven in de 2, 3 en 5, worden niet verstrekt ten aanzien van militairen, wier onmiddellijk aan den datum van hun huiswaartszending voorafgaand verblyf onder de wapenen korter heeft geduurd dan 8'/, maand, zoo zy laatstelijk by delandmaoht hebben gediend, of korter dan 7maand, zoo zij laatstelijk bij de zeemacht hebben gedieud. Als tijd van verblyf onder de wapenen wordt voor de toepassing van de in den vorigen volzin genoemde paragrafen ook aangemerkt de tijd, gedurende welken de militair ander verlof genoot dan het verlof, genoemd in bet tweede lid. 5. De uitkeering, omschreven in 5, wordt ook niet verstrekt ten aanzien van militairen, voor wie reeds eenmaal een gelijksoortige steun is vsrleend krachteoB de steunregelingen van einde December 1918 en 21 Maart 1919, onder scheidenlijk nopens militairen, die in het tijdvak 1 Augustus 1918—31 Maart 1919 en in hot tijdvak 1 April—31 Juli 1919 huiswaarts zijn gezonden. 6. Het toekennen van steun ingev ige een der 2, 3 en 5 sluit niet uit het t» ve.is ver- leenen van steun ingevolge de beide andere dier paragrafen. 7. Deze steunregeling is niet van toepassing op militairen, die in aanmerking komen voor bet ontvangen van de bijzondere toelage bij 1919, afd. Dienstplicht, no. 178 L, wordt toe gekend in geval van voortgezet vrijwillig verblijf onder de wapenen, voor zoover dit voor het dienstbelang noodzakelijk ie verklaard, noch op andere militairen of groepen militairen, die de Minister van Oorlog of de Minister van Marine voor uitsluiting van deze regeling verder mocht aanwijzen. 2. 1. Ten aanzien van den huiswaarts gezonden militair geschiedt, op daartoe door hem gedane aanvraag, na zijn huiswaartszending een uit keering voor zijn levensonderhoud of voor dat van verwanten, voor wie hy ala kostwinuer optrad. (Zie ook 1.) 2. De uitkeering bedraagt a. ten hoogste f 100,ingeval wegens zijn verblijf onder de wapenen laatstelijk vóór zijn huiswaartszending hetzij kostwinnersvergoeding is genoten, hetzii kostwinnersvergoeding zou sijn genoten, indien geen rekening had inooten worden gehouden met het traktement, de jaar wedde of de extra inkomsten, welke hy als militair genoot, hetzij zoo het betreft cate gorieën militairen, te wier aanzien de gelegen heid tot toekenning van kostwinnersvergoeding niet ia geopend zoodanige vergoeding zou zijn genoten, indien de vergoedingsvoorsohriften ook op die cutegorieën van toepassing waren verklaard of b. ten hoogste f 50,— in andere gevallen. 3. De aanvraag moet worden gericht nan en ingediend hy den Burgemeester der gemeente, waar de militair nu zijn huiswaartszending vaste of tijdelijke woonplaats heeft. Indien de militair zich al dadelijk na zijn huiewaarts- zvnding buitenslands vestigt, moet de aanvraag worden gericht aan den Burgemeester der ge meente, waar hij zich ten tijde van zijn huis- wuartszeiiding lie vond. 4. Bij do unnvrang moet worden overgelegd een door den compagnies-ofovereenkomstigen commandant afgegeven verklaring nopens: a. de categorie militairen waartoe de ver zoeker behoort; b. den rang of stand, welken hij laatstelijk c. het onderdeel, waarby hij laatstelijk diende; d. zoo het een dienstplichtige geldt, ook de lichting of de landstoriujaarklasse, waartoe hij behoort e. den duur van het aan de huiswaartszending oumiddollijk voorafgaand verblyf onder de wapenen f. den datum en de reden van huiswaarts zending. 5. De Burgemeestor beslist, of aan de uit keering behoefte bestaat en stelt, met inacht neming van de in het tweede lid vermelde maxima, het bedrag der uitkeering vast. 6. De Burgemeester bepaalt tevens, of de uitkeering in eens dan wel in termijnen zal worden uitbetaald en draagt zorg voor een zoo spoedig mogelijke uitbetaling. De uitbetaling in een* of de uitbetaling over den laatsten termijn geschiedt uiterlijk den zestigsten dag na de huiswaartszendinsr. 7. Uitkeering, als in bet eerste lid bedoeld, wordt niet toegekend tot voorziening in behoefte, ontstaan na de eerste zes weken, volgende op den datum der huiswaartszending. 8. Aanvragen 0111 uitkeering. als in bet eerste lid bedoeld, zijn niet ontvankelijk, wanneer de indiening daarvan eerst plaats beeft na zes weken na de huiswaartszending. 3- 1. Aan den militair beneden den rang van officier geschiedt, op daartoe door hem gedane, met redenen ouikleede aanvraag, bij of na zijn huiswaartszending een geldeljjke uitkeering van ten hoogste f40,voor kleeding, gereedschap of verhuiskosten. (Zie ook 1.) 2. De aanvraag moet worden gericht aan en ingediend by a. den compagnies-of overeenkomstigen com mandant, indien de militair al dadelijk by zijn huiswaartszending de uitkeering geheel of ten deele wenscht te ontvangen b. deB Burgemeester, bedoeld in 2, derde lid, in andere gevallen. 3. De commandant, in het vorige lid onder a. vermeld, is bevoegd, de door hem ontvangen aanvraag geheel of ten deele namens den Minister ouder diens nadere goedkeuring in te willigen, indien naar zijn oordeel de militair behoefte heeft aan uitkeering, als in het eerste lid bedoeld. Do uitbetaling van het door den commandant vastgestelde bedrag geschiedt door de zorg van de administratie van het korps, van het sohip of van de marine kazerne, waarbij de militair op het tjjdeiip van huiswaartszen ding in betaling is. Ingeval de commundan) geen grond aanwezig aoht om aan de aanvraag te voldoen of daaraan slechts ten deele voldoet, zendt hy de aanvraag ter verdere behandeling door aan den Burgemeester, genoemd in het voiige lid onder b. Vóór de doorzending van de aanvraag wordt daarop gesteld of daarbij gevoegd een verklaring, vermeldende de ge gevens, omschreven in 2, vierde lid, en wordt op die aanvraag of die verklaring aangeteekend, in hoever de commandant aun de aanvraag heeft voldaan. 4. Ingeval de militair eeD aanvraag recht streeks indient bij den Burgemeester, inoethy daarbij overleggen een door den compagnies- of overeenkomstigen commandant afgegeven verkluring, welke de in 2, vierde lid, om schreven gegevens vermeldt en waarop is aan- geteekend, of die commandant hem reeds een uitkeering, als in het eerste lid bedoeld, deed uitbetalen en, zoo ja, tot welk bedrag. 5. De Burgemeester beoordeelt na ontvangst in een aan hem overeenkomstig het derde lid doorgezonden dan wel van een by hem rechtstreeks ingediende aauvrnag, of er grond bestaat tot toekenning van een uitkeering of nadere uitkeering boven die, welke reeds militaire zijde is verstrekt. Zoo de Burge meester dien grond aanwezig acht. stelt hij het bedrag der uitkeering of der nadere uitkeering met inachtneming van liet in het eerste lid vermelde maximum vast en betaalt hy deze in den militair uit. 6. Aanvragen om uitkoering, als in het eerste lid bedoeld, sijn niet ontvankelijk, wanneer de indiening daarvan eerst plaats heeft na zee weken ua de huiswaartszending. (Wordt vervolgd.) HINDERWET. Galet op artt. 6 en 7 dar Hinderwet. Brengen ter kennis van het publiek, dat een door de N. V. Maatschappij tot Exploitatie van Mineraalivaterfabriekcn Trio« ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot bet oprichten van een elec- trische fabriek voor vervaardiging van gazeuze dranken in het perceel alhier gelegen aan de Breestraat No. 10 bij het Kadaster bekend ouder Sectie E, No. 4068 op de Secretarie der gemeeate ter visie ligt en dat op Zaterdag, den zen Augustus aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegcuheid ten Raadhulze wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebeetuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten of van de inrichtiug in te brengen. Amersfoort, 19 Juli 1919. dat een door de Weduwe W. iopetiburg ingediend verzoek met bijlagen, om ver gunning tot het uitbreiden eener wagen makerij door het plaatsen van 2 electro- motoren met een gezamenlijk vermogen van 2'/: P-K. in het perceel alhier gelegen aan de Katnp No. 80 bij het Kadaster bekend onder Sectie E, No. 1319 op de Secretarie der gemeente ter ligt, en dat op Maandag, den qeu Augustus aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen bet uitbreiden van de inrichting in in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15 lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde huune bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, 21 Juli 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Opgave van gevestigde personen van 23 Juni—12 Juli 1919. H. v. d. Beek, Leusden naar St.-Jorisstr. 6 A. Bouwmeester, Ermelo n. Breestr. 48 H. Wennekes, Wijk bij Duurstede naar Spieringst. tz P. Brands, Meppel naar Mlereveldstr. 76 Z. v. de Bijl, En schedé n. Kamp 17 Mej. E. Eikeren Vlugt, Utrecht naar Woest.weg 20 Mej. C. v. d. Zwart, Weesp naar Leusderweg 174 J. Overeem, Utrecht u. Leusderweg 174 L. Pronk, den Bosch n. Westsingel 39a C. Erdbrink, Avereest n. Zuidsingsl 65 G. Verheul, Arnhem aaar Hellestr. 35 W. v. Leeuwen, Geertruidenberg n. P.-Bothl. 18 P. Bos, Beesel n. Breestr. 70 B. de Moulin, Assendelft n. Woest. weg zó Mej. P. Jordetise, Harlingeo n. Muurh. 143 A. Smits, Stratum naar St.-Louis Mej. M. Krikke, Zwartsluis n. Bergstr. 12 Jhr. W. v. d. Bosch, Tete- rlngen naar J. v. Oldenb.l. 19 A. v. Beek, Hoogland naar Muurh. 131 - J. Vlamlngs, Haltern (duitschl.) naar Kroontjesmolen 13 G. Wemekamp, deu Ham, naar Muurh. 131 Mej. J. Dolron, Woudenberg naar Langestr. 117 J. te Winkel, Winterswijk naar Soesterweg 298 T. iïlce, Amsterdam naar P.-Bothl. 5a G. van Sleeuwen, Hilversum n. Kerkstr. 7 W. de Winter, Vriezen veen naar Woest.weg 19 D. van Kommer, Wageningen naar Leuaderw. 73 Mej. S. Born, Putten naar Zogstr. 29 J. de Jong, Noordwolde n. Coninckstr. 18a G. Woistra. den Haag naar Appelmarkt 12 J. Koller, Stoutenburg n. Hoogeweg 15 G. Rensink, Apeldoorn n. Woest.- weg 6 B. Sonnega-Bromans, Amsterdam n. Soesterweg 256U B. Boel, Streewkerk naar Wijersstr. (noodw.) wed. Oerlemans, Heueden naar Regentessel. 35 G. Burg graaf, Bodegraven naar Gasthuis). 29 S. Jutte. Raarderadeel naar Verhoevenstr. tó H. Schipper, Wierden naar Zandgat (keet) W. Steyn, den Haag n. Arnh.str. 28 T. Kamerbeek, Sambeek naar Alde- gondeatr. 84 A. de Neeling, Leusden naar Gasthuis!. 31 Mej, M, Mulder, Amsterdam naar Hoogl.weg 28 W. .Klippens den Haag naar Soesterweg 145 Mej. P. de Groot, Hilversum naar St.- Bonif.str. 47 A. v. d. Bogert, den Haag naar Parallelweg 2 N. v. Zwol, Helmond naar Eemstr. 43 C. Vlnju, Amsterdam naar van Bemmelstraat 74 G. Donner, Kampen naar Arnh.weg 9 J. Renes, Kampen naar Aldegondestr. 52 Mej. J. Kampert, Znilen naar Pr.-Mariel. 8 M. Vreeburg, Meppel naar Weverssingel 28 W. Drieborgen, Vlissingen n. Hoogl.weg 10 C. van Oosterwijk, Wierden naar Leusderweg 3 B. Momma, Breda naar K. Wilh.str. 40 K. Sanders, den Haag naar Langestr. 115 Mej. B. ter Horst, Losser naar Langestr. 16 C. Willes, Apeldoorn n. Utrstr. 47 J. v. d. Doe, Bodegraven naar Langegr. 16 Mej. J. v. d. Kuyp, Zaandam naar J. v. Oldenb.l. 33 D. v. d. Veen, Stoutenburg naar 't Stort 5 Mej. H. Reuver, Tiel naar B.Wuyt.l. 198 Mej. A. v. d. Berg, den Haag naar Snouckaertl. 9 J. Koole, Krabbendijke naar Arnh.weg 55 Mej. G. Kampschreur, Bloemendaal n. M.With.- str. 2 Mej. J. Kerkmeyer, Apeldoorn u. Utr.weg 319 R. de Bruin, Wijk bij Duurstede naar v. Asaenraadatr. 13 C. Koeslag, Jutphaas naar Zuidsingel 55 J. Ouwerkerk, Amsterdam n. Schimmelp.str. 3 Mej. G. Wilbrink, Tilburg naar Kr.- Elleboogst. 16 Mej. C. Paardekooper, Hoogblokland naar Soesterweg 125. STADSNIEUWS. KOEVUIL IN MELK. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Amersfoort, maken bekend, dat de melk, geleverd door de melkslijters I J. GerritseD, van Bemmelstraat 93, R. van Drie, Liendertscheweg 1 en II. Kirpensteyo, Flierbeekstraat 2 op 8 Juli 1919 in ondeugde lijken toestand verkeerde, door het in die melk aanwezige koevuil. Amersfoort, 17 Juli 1919. Burgemeester en Wethouders van Amers» foort. De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris. A. R, VEENSTRA.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1