Als nieuw plannen in zake do winkelweek van i6 September a.s., waarvan wij reed» in ons vorig nummer het een en ander hebben medegedeeld. Uit de verschillende besprekingen werd naar voren gebracht, dat het voor velerlei zaken, o.a. die van banketbakkers, inderdaad eenige bezwaren medebrengt om aan de winkelweek deel te nemen, op oen wijze zooals men zich dat had voorgesield; vooral de drukte die op de beide feestdagen ia die wiukels kan worden verwacht, mag zeker onder deze bezwaren worden opgenomen. Derhalve heeft men gisterenavond besloten voor de 4 hoofdgroepen, waarin de zaken zijn verdeeld, nl. te groep, de Modezaken (Heeren-artikelen, manufacturen enz.) 2e groep, de zaken in Consumptie-artikelen 30 groep, de branche Luxe artikelen en 4e groep Huishoudelijke Artikelen, een étalage- wedstrijd te organiseeren, die zal plaats hebben Vrijdag en Zaterdag 29 en jo Augustus a.s., aan welke dagen de Winkel week van 16 September zal worden vast geknoopt. Omtrent den étalage-wedstrijd zal de Jury op 30 Auguetue a.s. uitepraak doen, zoodat de bedoeling ie om voor dezen étalage wedstrijd eenige medailles, als prijzen van verschillende corperaties, te doen beschik baar atellen. De winkeliers, die aan een en ander zullen mede doen, zullen in bun eta lages op een daartoe duidelijk aangegeven kaart daarvan mededeeling doen, opdat bet publiek onmiddellijk zal kunnen weten wie van de winkeliers als deelnemers optreden. Aan hel publiek van Amersfoort verzoeken wj, ook op dc beide dagen van den Etalage- wedstrijd, aanvangende Vrijdag 29 dezer, de vlaggen uit te steken Tegen de duurte. Naar wij vernemen, zal de gecombineerde Commissie ter bestrijding der ongemotiveerde opdrijving van levensmiddelen as. Vrijdag avond een conferentie houden met ver tegenwoordigers van de melkveehouders, melkslijtcrs en van ons gemeentebestuur, alsmede met den Directeur van Rijkszuivel producten, inzake besprekingen betreffende de melkprijzen. Gemeentel ij ke Arbeidsbeurs. Overzicht van de werkzaamheden der Arbeidsbeurs gedurende de maand Juli. Afdeeling voor mannenAanvragen van werkgever» *38; aanbiedingen van werk zoekenden 748; aantal plaatsingen 130 (over de maand Juli van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 292, 473 en 1J7). Afdeeling voor vrouwen: Aanvragen van werkgevers 25aanbiedingen van werk zoekenden 20 aantal plaatsingen 2 (over de maand Juli van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 44, 36 en 16). Zondagsrust. Morgen zal alhier de geneeskundige prac- tijk worden uitgeoefend door de geneesheeren Batenburg, Jorissen, Morren. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer T. C. V. Ter Maat, Hof 2, Tel. 165. Welke apotheek tevens die is waar ga- durende de komende week 's avonds na 8 uur en 's nacht» da recepten worden klaar gemaakt. Amersfoortsche bad- en Zweminrichting. 10 Augustus gesloten. Rechtszaken. Door de Utrechtscbe Rechtsbank werd veroordeeld G. W. v. D., 16 jaar, M. V., 14 jaar, beiden zonder beroep; A- v. M., 18 jaar, los werkman, P. H., 18 jaar, lompenkoop man, allen te dezer stede, diefstal van kousen ten nadeele van M. N., de ie, 3e en 4e tot 4 mnd. gev. straf, dc 2e tot 6 mnd. tuchtsch. G. A. v. d. H„ 34 jaar, directeur eener manege, alhier, idem tegen den poli- tie-agent G. A. H. M., tot f 50 boete subs. 30 d. hechtenis. Uit het politic-rapport. Bekeurd zijn weguns het berijden van een niet verlicht rijwieleen ingezetene van Amersfoort, 'n bewoner van de Utrechlsche- straat, 1 van de Langestraat, t van den Westsingel, 1 van de Westerstraat en een ingezetene van Harderwijk, 1 van Haarlem, 1 van Hoogland, 1 van Hoevelaken, een bcwoaer van de Schiinmelpenninckitraat, een bewoonster van de Blankenheimstraat en ecu bewoner van den Soesterweg, alsmede een bestuurder van een motorrijwiel die bekeurd is wegens hst niet verlicht zijn van het nummer. Aan vier personen is nachtverblijf verstrekt. Een bewoner van de Eemstraat is bekeurd wegens overtreding verordening op het marktwezen. Een bewoner van den Utrechtschcweg doet aangifte dat twee rijwielen zijn ont- vicemd uit een gesloten schuurtje naast zijn woning. Een ingezetene van Nijkerk is bekeurd wegens overireding ijkwet. Een brooddepöthouder is bekeurd wegens overtreding van de verordening op den bakkersnachtarbeid. Een bewoner van de Bolderstraat is verbaliseerd wegens openbare dronkenschap. Een bewoner van den Arnhemschen- weg Is bekeurd wegens overtreding der bakkersverordening. Een bewoner van den Hooglandschen- weg is bekeurd wegen» bat bsrijden vau I zijn rijwiel ovsr d» voetbrug bij de Van Asch van Wijckstraat. Door de politie zijn gearresteerd 2 cokesdieven op de terreinen der Spoorweg maatschappij. Twee personen zijn verbaliseerd wegens berijden van hun rijwiel, waarbij zij tevens een paard begeleidde», Buitenlandsche Kroniek. Aartshertog Jozef Dictator. Aartshertog Jozef heeft zijn ambt aan vaard in zijn hoedanigheid van veldmaar schalk. De vorming der nieuwe regeering beteekeat dus een militaire dictatuur. Dc benoeming van Stephan Friedricb tot minister president Is, naar het oordeel in Hongaarsch» kringen te Wcenen het bewijs, dat men in Hongarije in geen geval aan het herstel van do adel-heerscbappij, maar aan de in stelling van een burgelijk-democratisch régime denkt. Men beschouwt de ambtsaan vaarding van aartshertog Jozef als een voorioopige terugkeer der monarchistische regeering. Aan deelneming van socialisten aan de regeering valt niet te denkeD. Te Boedapest werd een proclamatie van aartshertog Joseph aangeplakt, waarin o.a. wordt gezegd: Er dreigt een catastrophe, wanneer het Hongaarscbe intellect, niet te zamen mot de verstandig denkende arbeider» en de boerenbevolking met vaste hand orde schept. Verder wordt in de proclamatie medege deeld, dat het volgende voorioopige kabinet is gevormd Stephan Friedrich, minister-president Adolf Samassa, Binnenlandeche Zaken. Generaal Tancros, Buitenlansche Zaken. Dr. Alexander Imre, Ouderwijs en Eere- dlenst. Generaal Schnetzer, Oorlog. Stephan Friedrich. ad interim Handel. Dr. Johann Grtinn, Financiën. Dr. Andrea» Czillery, Volkshygiëne. Dr. Eugen Polnay, Voodeelvoorziening. Dr. Jacob Bleyer, Nationale Minderheden. Dr. Bela Szascg, Justitie. Dr. Roland Gyüry, Landbouw. Binnen eenige dagen zal een overgangs- regeerlng worden gevormd, nadat overleg zal zijn gepleegd met vertegenwoordigen van de bourgeoisie, de arbeiders cn de boeren. De drankbestrijding in de Vereenig de Staten. Het drankverbod is nu een maand in werking en het resultaat is, 7.00 vertelt de correspondent van de «Times» te New-York, dat ieder die den weg weet een hartige aiok kan krijgen, Nu is trouwens de wet geving ep dit gebied eenigszins ingewik keld en noch voor de verkoopers, noch voor de verbruikers is het geheel en al duidelijk wat verboden is en wat nog mag worden verkocht. Voor sterke drank staat het verbod wel vaet, maar ten aanzien van bier en van lichte wijnen ia er nog verschil van uitlegging van de wettelijke bepalingen mogelijk en tal van bars en restaurants hebben dus den verkoop van deze dranken voortgezet. Bovendien echter zijn er nog tai van inrichtingen waar clandestien sterke drank wordt verkocht. De eigenaars dezer meestal kleine inrichtingen redeneeren een voudig zoo: >We zetten den drankverkoop voort; worden we gesnapt dan betalen we de boete, sluiten en gaan in Europa wonen. Hoe het tegenwoordig toegaat te New- York, leert het volgende voorbeeldwaar trouwens kent men deze slimmigheden niet als het gaat om drankbepalingen te ont duiken? Iemand komt een bar binnen en vraagt om een glas witte wijn. »We hebben geen witte wijn. Wel sherry,» is het antwoord van den buffet- houder, die tevens een glas lichtbruin vocht den bezoeker aanbiedt. «Neen, ik wil Rijnwijn l« «Dit goedje is even goed,« antwoordt de bufFethouder weer. Proef maar eens.* De bezoeker, die nu lont begint te ruiken, proeften drinkt zijn glas wbisky uit. In restaurants bestelt Iemand een cock tail, De kellner zegt niet te welen of die wel te krijgen is, gaat heen en waarschuwt «enigen tijd later den bezoeker dat er iemand aan de telefoon is. De bezoeker gaat naar de telefooncel en vindt daar zijn cocktail gereed staan. Overigens worden natuurlijk de overal in zulke,gevallen gebruikelijko foefjes toe gepast: hier brengt men den gasten den drank in koffiekoppen; elders bestelt men don kellner een glas >speclale sherry*. Het bureau voor paspoorten deelt mede, dat een aantal personen zich daar hebben aan gemeld voor eon reis naar Havana; in de kolom op het aanvraagbiljet om een,pas poort, waarin de reden voor de reis moest worden opgegeven, zetten zij eenvoudig: «het drankverbod*. Daar ook schepen onder Amerikaansche vlag >droog« moeten zijn, maar op buiten- landsche schepen drank mag worden ver kocht, vreest men in Amerika, dat nu de passagiers bij voorkeur van Brltsche, Fran* sche en Nederlandsche schepen gebruik zullen maken. UIT DEN OMTREK. Apeldoorn. Twee honderd jongens van het vacantie- kamp te Harderwijk, dat onder leiding staat van den heer W. Steenstra, te Amster dam, brachten Woensdag sen bezook aan bet Koninklijk park bij het paleis Het Loo, waar zij begroet werden door H.M. de Koningin. De jongens hieven het «Gymnastenlied* en de «Bondsklap* aan, welke liederen door H. M. met aandacht werden gevolgd. Als geleiders van den troep fungeeren de heeren P. Hast, uit Appïngedam, T. de l.eeuwe van Leeuwarden, W. Boer van 's-Gravenhage, C. de Bruin van Leider dorp en de heer Reijenga, inspecteur van politie te Amsterdam. H.M. liet zich deze heeren voorstellen en onderhieldzich eenige oogenblikken met ben. Ook met enkele jongens wisselde H.M. etn vriendelijk woord. Barneveld. Voorheen werden de zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier jaarlijks bij opbod verhuurd waardoor de prijzen nog al werden opgedreven. Om die opdrijving tegen te gaan, besloten de Kerkvoogden de plaatsen niet meer bij opbod, doch bij inschrijving tegen vooraf bepaalde prijzen te verhuren. Thans doet zich echter het geval voor, dat het aantal liefhebbers veel grooter is dan bet getal plaatsen. Om nu deze moeielijke kwestie op te lossen, zullen de zitplaatsen niet worden verhuurd, doch verloot. Bussum. De besturen der drie middenstandeorga nisaties alhier hebben begloten op 18 Aug. a.s. een bijeenkomst te beleggen, ten einde de invoering oener middagsluiting te be spreken. Tot controleur van gemeeiitefinauciën is met ingang van 1 Oct. a.s. benoemd de heer van de Water, directeur van hel Lcvens- middelenbedrijf alhier, en tot controleur der gemeentebelastingen de heer F.J. Admiraal, ■thans als zoodanig werkzaam te Assen. Hilversum. De politieschool alhier zal 9 September a.s. officieel worden geopend door den Minister van Justitie, Mr. Th. Heemskerk. W e s p. Vrijdagavond heeft in de Achteromstraat alhier een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen de rijwielhersteller Boom bezig was mot het soldeeren, sprong de dop van een benziuebout en kreeg hij de brandends benzine over de beide handen en het gelaat. Met brandende kleeren vluchtte hij de straat op, waar voorbijgangers de vlammon doofden. Overdekt met brandwonden werd hij naar zijne woning vervoerd. RECLAME. Costuum, Blouse, Mantel, Gordijnen, Tapijten, Dekens enz. terug, wanneer U het stuurt naar de Sloomververjj v. d. Fa. K. W. JAEGER, Langestraat 74. Telefoon 198. Aflevering binnen 8 dagen. BINNENLAND. Brandstoffen. Vanwege de Rijkskolendistributie wordt gemeld: Het publiek blijkt uog steeds de meening te zijn toegedaan, dat er dezen winter voor huisbrand zeer rijkelijk brandstoffen be schikbaar zullen zijn. Het lijkt daarom wenschelijk, er nogmaals de aandacht op te vestigen, dat de vooruitzichten niet van dien aard zijn, dat op meer dan het mini mum -rantsoen (10 eenheden voor het tijd vak 1 October—1 April) te rekenen valt. Wel verkeeren wij thans in de gelukkige omstandigheid, dat de voorraden het toe laten, reeds nu in mindering hiervan kolen ter heschikklng te stellen, waardoor ook de aflevering aan hen, die hiervan geen ge bruik maken, gedurende de wintermaanden vlotter zal kunnen geschieden dan in het vorige jaar. De te verwachten aanvoer is echter niet van dien aard, dat In uitzicht kan worden gesteld, dat meer zal worden gedistribueerd. Er wordt dan ook dringend in overweging gegeven zuinig te zijn met de zwarte brandstoffen, terwijl zij, die aan het minimum-rantsoen niet voldoende heb ben, zich tijdig van turf kunnen voorzien, welke, zooals bekend m»g worden veronder steld, geheel vrij is en du» ongcrantsueneerd te verkrijgen is. Uit het kamp van Oldebroek. Bracht het onderzoek in de zaak-Zotof reeds aan het licht, dat van eenige afdoende registratie van de in het kamp van Olde broek geïnterneerde vreemdelingen een duizendtal mannen, vrouwen en kinderen van alle nationaliteiten geen sprake was, thans is gebleken dat do toestand daar op den duur onhoudbaar wordt. Denzelfden dag toch, dat de commissaris van politie te Deventer overkwam om Zotof te transpor teeren, was ontdekt, dat een in het Rus sisch gestelde proclamatie, opgehangen in een der barakken, een belooning stelde op de hooiden van eenige officieren, die tot de uit 200 man bestaande bezetting behoorden. Door de voortdurende ledigheid waartoe de kampbewoners zijn gedoemd, is hun moreel peil tot bedenkelijke laagte gedaald, en van de baldadigheden, die zij nu en dan bedrijven,leveren de ruiten of beter; de ramen waarin geen glaa meer zit van de barakken een treffend bewijs. Hier en daar hebben ook de planken het moeten ont gelden. Men maakt er onder de bezetting aldus het »Hdb!.« geen geheim van, dat het kamp, in den toestand zooals het thans is, een broeinest is voor bolsjewistische com plotten. Het is gebleken, dat verscheidene revolvers het kamp binnengesmokkeld zijn. Dit is mogelijk, daar bij gebrek aan een visiteuse alleen de mannen, als zij in het kamp ko men, worden gefouilleerd, en de vrouwen dus als amokkelaareters dienst doen. De arrestatie van den Ru» Zotof, die tot dusver in het kamp gunstig bekend stond, heeft de gemoederen in het kamp niet weinig opgewondeD. Er is eene vergadering belegd, waar die stemming tot uiting kwam in het plan, de officieren van kant te maken en zelfe moeten prijzen gesteld zijn op de hoofden van enkole luitenants. De E.-tssische boeven. Het is gebleken, dat de twee te Dene kamp gearresteerde Russen niet schuldig zijn aan de misdaad te Deventer, zoodat van hier uit dan ook aan den burgemeester van Denekamp bencttt is, dat hun opzen ding herwaarts onnoodig Is. Beiden zijn vermoedelijk eerst kort geleden over de Duitsche grens gekomen en weten van den prins geen kwaad. Of zij wellicht om een ander feit aan zijn gehouden, is hier niet bekend. Intusschen wordt het steeds waarschijn lijker. dat men met Zoltow den rechten dader te pakken heeft, Een der brugwach ters heeft verklaard, dat hij een dergelijk persooji, precies op dezelfde wijze gekleed, in den nacht van den moordaanslag de schipbrug heeft zien passeereu. De toestand van den wachtmeester Van Oosten ia vooruitgaande, al heeft men den kogel nog niet uit zijn lichaam kunnen ver wijderen, Bij de vechtpartij van Zondagnacht zijn eenige kogels terechtgekomen in het directie gebouw van den aannemer der stationswer- ken te Deventer. Bij zijn arrestatie in het Russiscbe-geïn- terneerdenkamp te Oldeubroek bleek Zotof in het bezit van een kaart, waarop de routes naar Duitschland, in étappes verdeeld, met potlood nauwkeurig waren aangegeven. Te Doornspijk werd de Rus geconfron teerd met een boerin, die den dader van den aanslag op den jachtopziener W. Vlieger beweerd had gezien te hebben. Zij ver klaarde, dat Zotof niet de bedoelde persoon was, eu gaf een signalement op, dat vrijwel geheel klopte met dat van den nog steed» niet gewonden Rus Krausof. Deze confron tatie en eenige andore omstandigheden doen de politie thans in den laatste den hoofd dader van den moord te Doornspijk zien en lil Zotof dien van de» aanslag te Deventer. Aan den door hen beiden iii de Tielsche padvindersschaapskooi te Elspeet gepleegden inbraak blijkt thans nog een derde Rus debet te zijn, die in het kamp te Bergen verblijf houdt. Deze zal eerstdaags worden verhoord. Over Zoloff, een der vermoedellijke da ders van de moorden op den jachtopziener te Doornspijk en den wachtmeester van Oosten, te Deventer, weet de «Prov. Ov. en Zw. Ct.«, na een bezoek aan het kamp der Russische geïnterneerden te Oldenbroek het volgende te vertellen Zotoff zag er uiterst verwaarloosd uit. Schoenen en kousen droeg hij niet. Waar schijnlijk had hij deze uitgetrokken om zich den schijn te geven nooit uit het kamp te zijn weggeweest, daar veel Russen hier er dc voorkeur aan geven op bloota voeten rond te loopen. Bij een eerste vluchtig verhoor verklaarde Zoloff niet de gezochte Zotoff te zijn, maar Petrof te heeten. Ook zei hij nooit uit 't kamp' weg te zijn geweest. Toen moeten de marechaussees hem hebben meegenomen naar het cellenhuls, waar twee vermeende vrienden van hem in voorarrest zaten. Zij hebben deze heeren sen voor een wakker gemaakt op zoodanige wijze, dat zij bij het openen der oogen naar Russiscben trant een revolverloop op zich zagen gericht. Zotoff werd naar voren geduwd en het heette: «Wie is dit?* En beide keoren klonk 't antwoord «Zotoft*. Maar toen ik dan aankwam en mij wat had georiënteerd, was 't verhoor in vollen gang. Do offlcieele Russisohe tolk en een geschikte Russische geïnterneerde brachten telkens de vragen aan Zotoff over, die onder alles doodkalm bleef en halsstarrig alles bleef ontkennen. Het werd een lange goschiedenis. Eenige officieren waren zoo vriendelijk mij een kijkje te gunnen in het interneeringskamp, waar thans 1000 mannen, vrouwen en kin deren van allerlei nationaletoit zijn gecon centreerd. Het was een ellendig kamp. De kwartieren waren vuil, de menschen vadzig en nog vuiler dan de barakken en voor het meerendeel van hoogst ongustig voor komen. De liefde van hen voor de Holland- sche militairen was niet bijster groot. Juist was ontdekt, dal in een der barakken een belooning was uitgeschreven op de hoofden van de officieren, die mij begeleidden. Het was geen vroolijke rondgang. Wij zagen een barak, die niet meer bewoond werd en ook niet meer bewoonbaar was, daar de Russen er de ruiten van hadden vernield en zooveel planken uit de wanden hadden getrapt, dat de barak nog maar voor do helft bestond. Ook uit andere barakken ontbraken een groot aantal ruiten, Alle deze menschen in het kamp doen dag In dag uit niets. Het moreele peil is zoo mogelijk beneden nul gedaald. Wanneer het warm mocht worden zal het op deze heide werkelijk 011- dragetijk zijn voor deze lieden. Men deelde ons mee, dat het vermoeden bestaat, dat dit kamp.een broeinest is van bolsjewistische complotten. Zotoff was goed toegerust voor zijn tocht. Hij bleek voorzien ie zijn van ean kaart, waarop met potlood duidelijk de routes naar Duitschland stonden aangegeven, telken» verdeeld in étappes. Hoe het ook zij, de toestand in het interneeringskamp van Oldebroek is onhoudbaar te noemen en wij mogen dan ook de hoop uitspreken, dat de regeering binnenkort kans zal zien deze mannen uit het land van Trotzky en Lenln te loozen door hen op een of andere wijze naar Rusland terug te voeren, Het Interneeringskamp te H a r d e r vv ij k. Het Eerste Kamerlid Van Kol heeft aan den minister van Oorlog do volgende vragen gesteld: «Welke zijn de plannen van den minister met het thans ongebruikt staande inter- neerings-depot te Harderwijk? Kan daaraan, gezien het vele comfort voor het verblijf der manschappen cn de gezonde ligging, geen doeltreffende bestem ming worden gegeven ten behoeve van het Nederlandsche leger? Wordt de geheele geschiedenis der intor- neering, ook met het oog op de toekomst, behoorlijk beschreven en publiek gomaakt? Kan er eenig verband worden gebracht tusschcn het vermist worden van den ge- pensionneerden kolonel Heshusius en het administratief beheer der gelden, nog in Nederland aanwezig en toebehoorendc aan de vroeger te werk gestelde Belgische geïnterneerden? Kan op bespoediging der definitieve rege ling dezer zaak, die ook in België tot vele klachten aanleiding beeft gegeven, warden gerekend Klachten van den soldaat. De majoor J. N. Bruijn, van het 12e re giment infanterie te Groningen, heeft ter kennis van de brigade-autoriteiten ean klacht van de recruten van zijn bataljon gebracht inhoudende, dat zij niet voldoende hebben aan de boeveelheid brood, dat hun verstrakt wordt en vooral des avoüds eenlg brood zouden wenschen te nuttigen, waartoe hel ontvangen ration ontoereikend is. Deze klacht komt hoofdzakelijk voor bij de recruten. die veel aan sport en athletiek doen, terwijl tegenwoordig vervolgt de majoor iedereen meer eet dan vroeger, waarachijnlijk ten gevolge vau de voedsel- inkrimping in de vorige jaren. Een vermeerdering van i'/j Hg. brood wordt noodzakelijk geacht. Ook wordt geklaagd over de geringe soldij die de soldaat bij demobilisatie zal genietan. De mobilisatietoelage, ad. 10 cent per dag vervalt alsdan, zoodat de soldij dan zal be dragen per dag 15 cent. Nu alles zooveel duurder is geworden, wordt dc tegenwoordige soldij met mobili satietoelage (totaal 25 cent per dag) maar even voldoende geacht. Ook hierin wordt verbetering verzocht. Stemming vernietigd. Gedep, Staten van Friesland hebben, met vernietiging van het besluit van den raad der gemeente Smallingerland tot toelating der nieuwbenoemde raadsleden, beslist, dat dezen niet kunnen worden toegelaten, op grond dat aan de stemming bij het stem bureau te Dragtster-Compagnie is deelge nomen door zes personen, die geen kiezer voor den gemeenteraad waren en dat, naar is gebleken, de door deze personen uitge brachte stemmen op den uitslag der stemming van invloed hebben kunnen zijn. Aan ge noemd stembureau zal tbans een nieuwe stemming moeten plaats hubben, waarna de uitslag der stemming voor de gohoele ge meente opnieuw moet worden vastgesteld. Bolsjewistische propaganda. Te Zaandam is Woensdagavond vanwege de Communistische Partij aldaar een protest* vergadeiing gehouden tegen het optreden dor politie bij de relletjes op Zaterdag 26 Juli. Op die vergadering heeft de heer A. Brommert uit Uitgeest den Inspecteur van Politie een hoogst gevaarlijk mensch ge noemd voor de orde en de rust in Zaandam en de aanwezigen aangespoord niet eerder te rusten voor deze ordebewaardur uit Zaan dam zou zijn verdwenen. Ter zake van deze uitlatingen is tegen de heer Brommert proces-verbaal opgemaakt op grond van beleedigiug van een ambtenaar in functie. Gee» kermis. Het raadsbesluit van Dinsdag 29 Juli waarbij het besluit tot afschaffing der kermis weder werd ingetrokken, is door Ged. Slaton niet goedgekeurd. Er zal dus g^ji kermis E. L. T. A. Naar van de zijde van het Elia bcstuur wordt medegedeeld, is de tentoonstelling thans reeds door meer dan 100.000 personen bezocht. Men deelt mede, dat het in het voornemen ligt van H, M. de Koningin en Z. K. H. op een nader te bepalen dag, een bezoek aan de Elta te brengen. Twee vrouwen uit ean vliegmachine! Een vliegmachine, die V rijdagmiddag van

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2