MERSFOORISCHE COURANT. Dinsdag 2 gj® September 1919. No. 9226. 69e laargang 11 it,«ave van de Drukkerij „De Amersfoortnche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff'. F. W. H. OU DE NS. AMERSFOORT. Verschijnt Diamine-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden 1.— franco per post Ai.15. Advertontlén 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officleele- en onteigening» advertentlen per regel 15 cent. Reclames 1 5 regels 1.j5 Bewijsnummers worden In rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentlen van bulten de stad worden de lucasseerkosteu In rekening gebracht. Postbus BUREAUX KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 18. k MÉa •9' OVERZICHT. Buitenland. Louis Botha f Wilson wesr candidaat voor bet Prssidentschap? Binnenland. Staking 2i Juli te Amsterdam 3 dagen schorsing personeel Burgemeester Ter Laan bekeurd Ontvoering uit het Wil- helmina-Gasthuis te Amsterdam. Gelet op het bepaalde bij het ide lid van artikel 8 der genoemde wet; BESLU1THN de beslissing op vorenbedoelde verzoeken te v.rdagen. Amersfoort, 28 Augustus 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, N. VILS HK1JN (L.B.) De Secretsrls, A. VEENSTRA. STADSNIEUWS. KENNISGEVINGEN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op arit. 6 en 7 der Hinderwet. Brengen ter kennis van het publiek, dat een door G. J. van Amerongen in gediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het uitbreiden van een boekdrukkerij door het plaatsen van 2 snelpersen te drijven door een electromotor van 3 P.K. en 4 P.K, in liet perceel alhier gelegen aan de Joannes van Dieststraat No. 14, bij het Kadaster bekend onder Sectie 13, No. 3891 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt. en dat op Zaterdag, den i3en Septembor aanstaande, des voormiddags te half elf urs gelegenheid ten Raadhui/e wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het uilbreiden van de Inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld In art. 15, ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, dis over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 30 Augustus tgig. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Burgemeester en Wethouders van Amers foort Gelezen een verzoek d.d. 17 Juni igtq van D. van Roon, tot het oprichten van een accumulatoren fabriek, in een bestaand gebouw, achter hot perceel alhier, gelegen aan de Langestraat No. 79, kadastraal bekend Sectie E No. 3399; Gelezen een verzoek d.d. 24 Juni tg tg van de N. V. Nederiandsche Confectie fabriek v/h. A. Cohen on Co., tot het uit breiden van een fabriek door het plaatsen van een stoomketel ten behoeve van een 4-tal persen in het perceel alhier gelegen aan de Nijverheidsstraat No. 6, kadastraal bekend Sectie D No, 3516; Gelezen een verzoek, ingekomen 13 Juni 1919 van Joh. Schut (firma Klaas Baving), tot het uitbreiden der automobielen her stelplaats, door bet plaatsen van 2 slectro- motoren, met een gezamelljk vermogen van i'/.j P.K., in liet perceel alhier gelegen aan de Barchman Wuytierslaan No. 156. kadas traal bekend Sectie C. Nos. 2215 en 2217 ged. Gelezen eon verzoek d.d. 2 Juni 1919 van de N. V. Maatschappij tot Exploitatie van Mineraalwaterlabrieken sTriot lot hel oprichten van een fabriek voor vervaardiging van gazeuse dranken, to drijven door een electomotor van 1 P.K. in het perceel alhier, gelegen aan de Breestraat No. 10, kadas traal bekend Sectie E No. 4068; Overwegende, dat den 2en Augustus j.l, ten stadbuize gelegenheid is gegeven om be zwaren tegen de bovenomschreven oprich tingen der inrichting in te brengen en alzoo ingevolge het bepaalde bij artikel 8 der Hinderwet, vóór den 1 en September e.k. over de verzoeken zal moeten worden beslist; Overwegende evenwel, dat het onderzoek, dat der beslissing dient vooraf te gaan, nog niet zoover is gevorderd, dat het vóór laatst - genoemden 'datum zal zijn geöindigd; BEVOLKING. Opgave van vertrokken personen van 2—9 Aug. 1919. Mej. M. v. d. Tweel, K. Wilh.str. 15 n. Hoogland H. Govaert, Verhoevenstr. 31 Heerlen J. Rector, Dievcnweg 19 n. Rotterdam H. Krult, Langeatr. 87b n. Amsterdam Mej. J. van Putten, Utr.str. n. Amsterdam P. Verhaar, Teut 47 Rotterdam - B. v. d. Geest, Bolderstr. n. Brussel C. Hulsman, L. Nic. dw str. 7 n. Amsterdam Mej. M. v. d. Berg, Treekerbergje n. Borculo (N.-H.) W, Blombergen, Teut 50 n. Utrecht - L. v. Heerde, Woest.wsg 55 n. Zaandam D. Tits, Flierbeekstr. 10 n. Amsterdam G, de Jong. F. v. Blankenh.str, 17 n. Soest W. Bakker, Berkenweg 8 n. Amsterdam Mej. A. de Kier, Snouck.I. 9 n. Leiden H. Brem, P. Pijpersstr. 32 n. Baarn J. de Jong,"Coninckstr. 18a n. Utrecht Mej. v. d. Woude, Blssch.weg 57 naar Kampen Mej. A. van Neerljneu, Zuid Singel 44 n. Viatien - H. Giljam, a/d Arnh.p.wal 36 n. Poortvliet - Wed. Heertjes, Stationsstr. 19 n. Utrecht Mej. M. Wij* kenburg, 't Zand 7 n. Amsterdam Mej. M. Jochem, Scheltusstr. 16 n, Hilversum - Mej. M. Smink, St, Andriesstraat 15 naar Boich C. de Bruin, G. v. Steil.w.str. 2 n. Amsterdam B, van Ettekoven, v. Campenstr. 7 n. Indiö - Mej. S. v. Breda, Arnh.weg 107^ 11 Utrecht - Mej. D, van Dijk, St. v. d. H.l. 3 n. Barneveld J. Kromwijk, a/d Arnh.p.wal 54 n. Amsterdam Mej. M. Valbracht, Brouwersstr. 32 n. Amsterdam L. de Graaff, Stationsstr. 21a n. Amsterdam - Mej. G. v. d. Pol, B. Wuyt. I. 48 n. Alkmaar Jhr. Strick van Llnschoten. Marnixl, 42 n. Bunnik R. v. Dusschoten, L. Vrouwestr. 38 n. Nijkerk C. de Heus, Teut 13 11. Heerlen -Wed. Huppelschoten-Nieuwersteeg, Muurh. 117 n. Utrecht J. van Leeuwen, Utr.w, 247 n. den Haag Mej. M. Janssen. P. Botbl. 28 n. Blerick P. Broekhoff, H. v. Vian- denstr. 8 n. den Haag Mej. C. Jungeneel, St. v. d. Hagen!. 1 n. Rotterdam Mej. A. de Grauw, Havik 11 tl Amsterdam Mej. J. Elverding, Eemstr. 5 n. Baarn Mej G. Sprenger, v. Asch v. Wijckstr. 11 n. Rank urn Mej. W. Stalenhoef, Stations str. 27 n. Houten Mej. E. Bijtelaar, Krankslsdenstr. t8 n. Amsterdam - Mej, R. Spellen, Langestr. n. Rotterdam - M. Pastaa, Krommcstr. 52 n. Noordscharwoude Mej. P. Molenaar, Kamp 24 n. Rotter dam Msj. W. Gelderen, Miereveldstr. 11 n. Wijk a. Zee - Mej. H. Stuivenborg. P. Buijsl. 3 n. den Haag - Wed. v. tl. IloofT, Gr. Koppel 3 n. Amsterdam W, Ooster- baan, St. Bonif.str. 13 n. Utrecht Mej. C. Vinke, H. v. Viandonstr. 22 n. Driebergen P. Smolder», Utr.weg 198 n. Hilversum H. fijssen, Berkenweg 23 n. Tlsl Mej. T. de Rochemont, H. v. Viandenstr. 16 n. Batavia C. de Lang, M. With.str. 10 n. Amsterdam Mej, M. Arbon, Hei- ligenb.weg 35 n. Utrecht - J. v. Vorsten- bos, Westsingel 2! n. Breda Mej. A Veltbuisen, Huygensl. 7 n. Hallam M. v. d. Wetering, Arnh.weg 106 n. Wouden berg H v. Wageningen, A. de Kamp 64 n. Amsterdam Mej. 3, Leuverink, J. v. Oldenb.l. 18 n. Arnhem Mej. G. Jan», Utr.weg 60 n. Warmonhuizen - Mr. D. Schaartleuburg, P. Buijsl. 1 n. Zwitaerl. Mej. M. Sudkamp, P. Bot hl. 7 n. Utrecht WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouder* van Amersfoort maktn bekend, dat. ingevolge art. 9, artikel 1 sub e. der Verordening op de Winkelsluiting, het sluitingsuur der winkels op 23 NEPT. a.s zat tijn io| uur avond, en t tevens op dlsn datum tot genoemd uur itheffing wordt verleend van de verbods bepalingen der Verordening, houdende het verbod van het gebruik van gas uit de gemeentolijke gasfabriek en van electricitelt door middel van het Gemeentelijk kabelnet op bepaalde plaatsen en bepaalde tijdstippen. Amersfoort, 29 Augustus 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester van Amersfoort, brengt ter kennis, dat in de gemeenten Hoogland en Houten gevallen van mond- en klauwzeer zijn voor gekomen. Amersfoort, 30 Augustus 1919. De Burgemeester voornoemd, v, RANDWIJCK. De S. D. A. P. en de Wethouders- verkiezingen. In een huishoudelijke vergadering van de S. D, A. P. gehouden op Zondag 31 Aug. 1919 in tie Keizerskroon werd de volgende motie aangenomen De afdeeilng Amersfoort tier S. D. A, P. In vergadering bijeen op Zondag 31 Aug. 1919 in de Keizerskroon: gehoord de besprekingen en gezien het advies van het partijbestuur besluit, op grond van de onvoldoende toezeggingen der burgerlijke partijen geen wethouders- zetel te aanvaarden. Examen, Nuar wij vernemen ia onze stadgenoot, de heer A. J. F. van Weezei Erren», na afgelegd examen, aan den Minister van Kolonlfin voorgedragen ter beschikking gesteld te worden als candidaaHndtacU ambtenaar. Onze felicitatie I ONZE WINKELWEEK De ongawenachtc regenvlagen, de eerste avond van den Etalage-Wedstrijd eindigde, waren ook den volgenden morgen nog niet van de lucht, en toch mosst tie Jury Zaterdagmorgen haar arbeid voortzetten, want zij had nog heel wat voor «Ie borst. l)i- taak, haar opgelegd, was een moeilijke taak, waarbij gewoonlijk een deel slechts ten volle na de uitspraak wordt bevredigd. Doch 't gaat nu eenmaal niet, het oen ieder naar den zin te maken en waarom zouden wc ons dus niet aan haar oordeel onder werpen, te moer, waar zij als niet te Amers foort zetelende aanspraak maken mag op een onbevooroordeelde beslissing. De volgende bekroningen hadden plaats: it ifrt.friji. Kunstvoorwerp, beschikbaar gesteld door den heer Burgemeester Graaf van Randwijck, toegekend aan den heer L. Iloubaer, He er en* en Kinderkleeiling, Langestraat 62/06. it Hert-f rijs, Gouden Medaille beschik baar gesteld door de heeren Van der Zoo de Jong en Van Ophoven, komt in handen 1 van de firma Gcbr. Hamers, Ameublemen ten, Langestraat. Voorts werden toegekendjo tr frjsen, aan de volgende deelnemers: C. A. Bokking, Langestraat 82 Sporthuis, (typischs étalage «en voetbalveld, goalpaten en bal, alles van tabak,) G. van Duin, Langestraat 143 (Goud sn Zilvarsmid.) Doorn, Ulrechtschestraat 9 Verhoef, Soesterw. 138 n. Voorburg (Schoenhandel.) - N. Mater, Verhocvenst.9 n. Utrecht- C. W. van Kimeren, Utrechtschesiraat 5 K. Boot, Kamp 27 n, Amsterdam Mej. (Dameshoeden). W. Tailing, Kamp 27 n. Amsterdam. H. Elzenaar, Langestraat 84 (Kantoor boekhandel.) Ch. (ilssen, Utrechtschestrsat 43 (Heeren- mode-artikelen.) Wm. Groenhuizen, Lsngsstraat 43 (Goud en Zilver.) W. F. A. Groenhulze», Langestraat 38 (Optische Artikelen.) J. J. Wisse (firma Albert Heijn), Lange straat 3 (Comestibles.) Fa. Gebrs, Hamers, Langestraat 76 (Ma nufacturen.) H. Koning en Zn., Arnhemscheatraat 26 (Brood-m Banketbakkerij.) F. F. Spiekermann, Langestraat 31 (para- pluies.) H. W. Stenfort, Langestraat 101 (Dames hoeden.) H. W. Stol, Utrschtschestraat 13 (Hor loges, enz,) H. A. Vierdag Jr., Ulrechtschestraat 7 (Sigarenmagazijn.) G. G. Veenendaal, Langestraat 33 (Boek handel.) Gebra. De Vrle», Krommeatraat 36 (Ijzer waren,) G. W< dbera. Stationsstraat 23 (Sigaren magazijn.) II. Wolfswinkel, Utrechtschestrsat 34 (Fruithandel.) A. j. an Zallngen, Langestraat 1, (Ban ketbakkerij. H tde prjun, tan: W. ean Beek, Ksrkatraat 7 (rijwlelse), Joh. Bottinga, Langestraat 18 (Schoeien- magatijn). J, Boshuizen, Krommeatraat 32 (celffaur.) Th. H G. Brandann. Langestraat 8 (ty pischs etalage een Moor die ceu vrede»- .duif aaabiedt aan H.M. de Koningin.) Bern. Brom, Langestraat 27 (Koper-ar tikelen.) Ph. J du Chattel, Utrschtschsetraat 42 (Kruidenierswaren.) Th. Dordragtcr, Langestraat 38 (Modse, Vlicghoeden). G. Boekenoogen, Langestraat 2 (Sigaren magazijn) III.. van Esveld, Langestraat 133/137 (Meubelmakerij en Hulth. artikelen). I.i Fortmann en llehenkamp. I.ange- striiat 63 (Tapijten, Ameublementen.) N V. v/h Van (iont en Co,, Leutderweg 83 (Comestible»). Ka. Grove en Hunft'lil, Varkensmarkt 1 (Heeren en Klnderkleeding). C. de Jager, Langestraat 19 (Heerenmode artikelen.) J. Komieke, Langestraat 103 (Lederwarsn). J. I). Lammens van Bueren, Langestraat mi (Saultas). Wed. J. Lobman, Langestraat 33 (Nieuw Parijs). P. H. van Melik en Co., Langestraat 68 (Modes, Dameshoeden, »de Pauw».) J, l'h. van Nee, Hof 38 (Rlertr. Bakkerij »De Vooruitgang».) P. van Nierop, Langestraat 90 (Ijzerwa ren. Zagen.) M J Kaarlsveld, Langestraat 89 (Kaashuls) Fa M. A. Ramaelaar, Krommeatraat b-8 (Manufacturen.) Denijs van Roon, Lsngeatraat 70 (typisch» etalage - brulschcn der zee en electrische centrale,) B. Schoolemen, Smallepad 12 (electrische artikelen.) II. Wijnande, Utrechischeweg 73b(Bloe misterij.) 4 th-rdf frijirn aan firma C. Jamln, Langestraat 501 Chocolade en Suikerwerken). J. Menko, Langestraat 109 (Antiquiteiten). A. Tillemans, l.angestraat (Typische éta lage). Fa. Wiedenbrugg» en Co„ Laegeetra.it 7o (Typische étalage) ji Eervolle vermeldingen aan L, H. C. Alvers, Amhsmschcstraat 13 (hosdsn, petten). A. C. van Buuren, Aruhemecheslraat 21 (Banketbakkerij). J. J. Cnennder, Krommostrast 10 (Hl. Coöp, Zuivelfabriek „Hoogland".) Gebr. van Kedcn, Arnhemachestraat A (Zadelmakerij). J. G. van Gelder. Zuldslngel 63 (brood bakker!).) J. Grootendoret, Hof 38 (Schoenen magazijn),

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1