N. V. „VOORWAARTS" ■"Cs* Utrechtscheweg 36-38, Telefoon 302 Heercnkleedfng en Uniformen. Coupeurs aan huis te ontbieden - Abonnementen '<?e Vö °Otr b- 'S" flr$0/. GELDERSCHE GREDIETVEREENIGING ARNHEM r=== Opgericht 1886 Buitenlandsche Kroniek. tiemenceau wil heengaan. Clemenceau spreekt van heengaan. 'n* de verkiezingen. Zal dat zijn na de Kamer verkiezingen of ook de presidents-verkiezin- gen. Maar hij zegt met groote stelligheid, dat hij heengaat. Voorzichtiger kan hij niet handelen. Want als de verkiezingen zulk een wijziging in departijgroepeering brengen, dat aanblijven onmogelijk is, behoeft hij zich niet te laten wegzenden door de open bare meening. Overigens het zou niemand verwonderen, wanneer de 79-jarige premier, na den ont zettend zwaren oorlogstijd, naar een rustiger, vreedzamer post in het openbaar leven uit- keek. Hoewel rust en vreedzaamheid zich moeilijk laten rijmen met het karakter van den onvermoeiden tijger. En men kan dan ook moeilijk aannemen dat hij zich zal willen laten opzetten in de mooie kooi van het presidentschap der republiek als deze in Februari 1920 door Poincaré verlaten wordt. Want Poincaré stelt zich niet herkiesbaar. De verkiezingen voor de Kamer zijn in middels vastgesteld en bepaald op 16 No vember. Havenarbeiders-staking te New-York. Ondanks de verhooging der loonen zijn 20000 geëmployeerden aan de dokken en kaden te New-York in staking gegaan, Het vertrek der Atlantische stoomers is voor onbepaalden tijd uitgesteld. Ziekte President Wilson. Volgens het laatste bulletin wordt de verbetering, die zich in den toestand van den president voorgedaan heeft steeds dui delijker. De dochters van den president, Mevrouw Mc. Adoo en Mevr. Saynes, die op het bericht van de ziekte van hun vader naar Washington waren gekomen, zijn naar huis teruggekeerd. De beul wil meer verdienen. Nu alle menschen opslag vragen, en nie mand meer toe kan komen met het oude loon, is ook Deibier niet achtergebleven, en heeft een verzoekschrift opgesteld, waarin hij om herziening van zijn salaris vraagt. Wie Deibier is? Deibier is de beul van Frankrijk, de man die de ter dood veroor deelden guillotineert. Een luguber baantje, maar Deibier is van meening en misschien terecht, dat hij een zeer menschlievend beroep uitoefent. Menschlievend of niet, hij kan niet meer rondkomen van wat hij verdient. Je mede- menschen naar de eeuwigheid helpen is tot daaraan toe, maar het voor sen prikje doen, is te veel gevergd, meent Deibier. En hij zond een met redenen omkleed verzoek naar de regeering, ten einde meer loon te erlangen. Parijs maakt zich vroolijk over het geval. De chansonniers die er daar als de kippen bij zijn de onderwerpen-van-den-dag te be zingen, hebben al allerlei commentaren gele verd. En Parijs lacht. Lacht om den beul die niet rond kan komen van wat hij op strijkt voor het onthalzen van eenige pauvres diables per jaar. Men geeft monsieur Deibier intusschen weinig kans. Want, redeneert men: terwijl iedereen met goed fatsoen het algemeen- menschelijk »leven-en-laten-leven« als argu ment uit kan spelen, durft Deibier daar niet over te kikken Ingezonden Stukken. Duiten verantwoordelijkheid der Redactie. Kopy van ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt niet teruggegeven. Rotterdam, September 1919. Het onderstaande adres is verzonden: Aan de Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal. Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden dat aanhangig zijn voorstellen tot heffing van een vermogensaanwasbelasting en tot invordering van een heffing in eens; dat deze buitengewone heffingen geheel onnoodig zijn Indien de oorlogswinstbelas ting naar behooren wordt ingevorderd dat gezien een artikel in het «Weekblad van Rotterdam», dato 30 Augustus 1919. reeds op het platteland alleen een oorlogs winst zou zijn gemaakt van circa zeven a twaalf milliard; dat dertig percent hiervan rmm voldoende zijn om alle crisisuitgaven te bestrijden; dat de in voormeld artikel gevonden ge gevens o.i. in hoofdzaak op juiste basis be- dat 'ten plattenlande velen de daarin tot uiting komende meening deelen; dat, indien do wet op de oorlogswinst belasting In dezen onvoldoende voorziet, die wellicht zóódanig zou kunnen worden aangevuld, dat de mogelijkheid van ambte- Ijke aanslag behoudens tegenbewijs de leemte zoude opheffen; redenen waarom requestranten zich tot Uwe Hooge Vergadering wenden met eerbiedig verzoek hieraan hare aandacht te willen geven en te overwegen wattendezs te doen staat. 't Welk doende enz. Nam^is verschillenden W. VAN REDE. ttemeenteiyke Arbeidsbeurs GEOPEND eiken werkdag van 8.30 tot it.ju van z tot 3 en van 0'/a tot 7*/a uur Op Zaterdag alleen van 8.30 tot ia.30. Aanbiedingen van werkzoekenden op 9 October 1919. 1 banketbakker 1 olieslager 2 boekdrukkers 1 rijwielhersteller 7 broodbakkers 5 schoenmakers 1 gas- en wi.terfitter 1 slgarensorteerders 70 grondwerkers 1 slagers 1 glasmaker t splegelvergulder 4 kantoorb. (manu.) 1 staaldraaler 1 (vrouw.) t schipper t koetsiers 2 stokers 1 kruideniersbed. 1 straatmakers 1 kantoorwerkster 1 stukadoors 6 loopknechts 2 suikerwerker. 88 losse arbeiders 2 timmerlieden 1 machinepoetser 2 veldarbeidera 2 magazijnkuechts 1 voerlieden 1 metaaldraaier 1 wagenmaker 1 meubelmaker 3 werkvrouwen 1 opzichter 1 winkelbediende it opperlieden L an t ragen van werkgevers. 1 bankwerker i automob. monteurs 1 broodbakker 1 verwarmings 1 dagmeid 1 brouwtecbn. ing. t Directrice Vleesch-34 metselaars warenfabriek 9 meubelmakers 2 electricians 1 meubelm. (leerl.) 5 harmoniumbouwer r maga/iji,jongen 2 harm.stemmers 1 plaatwerker 1 buisknecht 3 stucadoors 3 kantoorb. (mann.) 10 timmerlieden 1 keukenmeid 1 uniformpetten- 1 kleermaker maakster 2 letterzetters 1 werktulgkundig- 2 hulpmonteurs teekenaar Voor aanvragen van werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de Gemeente raadplege men de opgave op destads-aan- plakplaatsen. Alle vragen en aanbiedingen te richtqp tot de Arbeidsbeurs, in het gebouw der voormalige Ambachtsschool, Achter Davlde- hof No. 2, telephoon lut. No. 374. De vlischenwtduwen. Men meldt, dat vanwege de Ned. Herv. Gemeente te Scheveningen tot den Minister van Justitie het verzoek zal worden gericht om door wetswijziging mogelijk te maken dat de vele vrouwen wier mannen gedurende de oorlogsjaren op zee zijn omgekomen, opnieuw een huwelijk aangaan zonder den langen termijn te behoeven af te wachten welke de tegenwoordige bepalingen van het Burgerlijk Wetboek te dezer zake eischt. „Onder Onsjes" schrijver voorzien van «en 1 centszegel, zoodat het meisje nog strafport betalen moest ook. Theelooze dagen. Pardon, heeft U al gehoord, dat wij na de maand October, weer 4 maanden theeloos zullen zijn. - »??ll« »Ja, U behoeft niet 1.00 te schrikken ik bedoel, dat er in November, December, Januari en Februari geen et» in de maand voorkomt - »Jan, laat meneer onmiddellijk uit». Bij de tramremise. De ambtenaar »en chef» zegt, dat de groene wagen vlugger rijdt dan de bruine, en ziet den chauffeur van laatstgenoemden wagen doordringend aan. »Wat Is daar aan te doen?» vraagt hij. »Wel! schilder de bruine ook groen» - Is het laconieke antwoord. Man en vrouw. Loopt een heer met een dame op straat en kijkt de heer zwijgend voor zich, dan is het man en vrouw. Heeft de heer geen oog van de dame af of spreekt hij geanimeerd met haar, zoo is het niet man en vrouw. Zit een heer in den schouwburg naast een dame en bekijkt hij met een tooneel- kijker loges en parket, dan Is het man en vrouw. Zit hij half naar zijn dame toe gekeerd en let bij minder op het tooneel, dan op haar, zoo is het niet man en vrouw. Valt de handschoen van een dame en bukt haar buurman zich gerulmen tijd om er naar te zoeken, dan is het niet man en vrouw. Bukt hij zich en neemt hij den handschoen dadelijk op, dao is het wel man '"zingt een dame en staat de heer erbij, zonder de muziek om te slaan, dan is het man en vrouw. Houdt hij reeds vo«'dat het noodig is, het blad in de hand, zoo is het niet man en vrouw. Dit is te vervolgen I Een boerenmeisje uit den Beemster kreeg het volgende af bericht» Ik laat je weten, als dat Ik geen zin »heb om met je uit te gaan. Ik had ge- •hoord dat er gien mefts was die je hebben wou, want ze zeiden dat k er toch niets •aan hebben zou, dus was mijn zien er •drekt af.» De prentbriefkaart, waarop deze met ga- la.ite boodschap geschreven was, had de Bijeenkomsten Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Beukenlaan 2. R.K. openbare leeszaal enbibllo- teek, Nleuwstraat 20. Oudheidkundig Museum, Flehite. Bioscoop Langestraat. Zaterdag Theosofische Leeszaal. Vrijdag tot Maandag Bioscoop «De Arend». MARKTBERICHTEN. AMERSFOORT, 10 Oct. 1919. Appelen f 3 4 f 6. Peren f 3 k f 9 Zandaardappelen f4.00 4f9.00 Hoenderelerea f 17.90 4 f 18.73. Grasboter f3.20 4 f3.60. Kippen f 2.— A f 3.30. Piepkuikens f 0.6e 4 f 1.80. Kuikens f 4.— 4 f 6.00. Jonge eenden f 4 f.-. Oude eenden f 1.30 4 2.30 Hazen f 2.30.4 f3.30. Wilde konijnen to.— a fo.—Tamme konijnen fi.90 4 f3.30 per stuk. Duiven f 1.00 4 f 1.30 per paar. Vette varkens f.— 41.—. Magere varkens f120 f 200. Zeugen f 200 4 f 300. Biggen f23.- 4 f43.-. Kalveren f-.- 4 f drachtige zeugen f kt Aangevuurd waren ongeveer 300 koet. Appelen. 200 heet. Peren, heet. Kleiaard- appelen200 heet. Zandaardaupelen400e stuks Hoendereierenst. Eendeneieren Kilo grasboter- Vette Varkensto Magere Varkens; Varkens voor export- slagerijen; 100 Blggeo, 20 Zeugen, Kslveren. MF ON BERISPELIJKE COUPE. gestort kapitaai. 110.000.000— reserven i 4.400.000.- Deposito rente: een nniand opzegging drie inannden opzegging een jaar opzegging 3 pCt. 3% 4

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 3