Zaterdag II October 1919. No. 9243. 69e Jaargang Twee bladen. 3eiSS& •fh,',?dd h" d<*° Lnnchroom Princesse Bekendmaking, Igiro- en chequeverkeer met alle plaatsen van ons land Uitgave van de Drukkerij „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleefï" REDACTEUR F. W. H. OUDENS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1. franco per post /1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigening* advertentiën per regel 15 cent. Reclames 15 regels /1.25 Bewijsnummers worden In rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud 4 VALKESTRAAT 1 Telefoon 19. DIT NUMMER BESTAAT UIT OVERZICHT. Buitenland. Clemenceau wil heengaan Havenarbeidersstaking te New-York Ziekte President Wilson. Binnenland. De boterprijs verhoogd Een verdwenen betaal meester Geknoei met spijsvetten De Rotter- damsche wethouderskwestie opgelost. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort doen U weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 30 September 1919 is vastgesteld de volgende: Verordening regelende het aan tal en de verdeeling van de werk zaamheden tusscben de ambte naren van den Burgerlijken Stand in de gemeente Amersfoort, be nevens de uren, waarop het Bureua van den Burgerlijken Stand voor het publiek geopend is. Artikel 1. In de gemeente Amersfoort zijn zeven Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. In verband met de door hen te verrichten werkzaam heden worden zij verdeeld in: a. ambtenaren uitsluitend belast m'-t het voltrekken van huwelijken; b. ambtenaren belast met alle werkzaamheden, welke door of krachtens eenige wet kunnen worden opge dragen. Het aantal ambtenaren van groep a bedraagt 4, dat van groep b 3. Laatst-genoemde ambtenaren worden,zooveel mogelijk, benoemd uit personeel van afdeeling 4 ter Secretarie. Art. 2. De verdeeling van de werkzaamheden tusscben de ambtenaren, bedoeld onder a van art. 1, heeft plaats met dien verstande, dat ieder hunner om de beurt ge durende een maand met de voltrekking van huwelijken is belast. Bij verhindering van den in functie zijnden ambtenaar wordt hij vervangen door een der onder a van art. 1 bedoelde ambtenaren, in de volgorde, waarin zij met het voltrekken van huwelijken zijn belast. Bij verhindering van alle onder a genoemde ambte naren, is de onder b, van art. 1 bedoelde ambtenaar, tevens chef van de 4de afd. ter Secretarie, met de voltrekking belast. De dagen en uren, waarop gelegenheid zal bestaan tot kostelooze huwelijksvoltrekking worden aangewezen door den in jaren oudsten ambtenaar, in overleg met de andere ambtenaren Art. 3. Als ambtenaar, bedoeld onder b van art. 1 treedt op de che' van de 4<b> afdeeling ter Secretarie. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis wordt hij vervangen door den daarop in rang volgenden ambtenaar dier afdeeling. Bij gelijkheid in rang van de plaatsvervangende ambte naren saat de oudste in dienstjaren voor. Art. 4- Er is éen bureau van den Burgerlijken Stand; dit wordt gehoudc.1 in een der lokalen van het Gemeente huis. Voor het voltrekken van huwelijken is bevendien een lokaal va .1 het Gemeentehuis beschikbaar. De lokali teiten worden door Burgemeester en Wethouders aan gewezen. Het Bureau van den Burgerlijken Stand is voor bet publiek geopend: eiken dag van de. voormiddag* 9 tot des namiddags 3 uur, een en ander met uitzondering: van den Zaterdag, op welken dag het bureau geopend is van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 "Ur 'van den Zondag, den Nieuwjaarsdag, den tweeden Paaschdag, den Hemelvaartsdag, den tweeden Pinkster dag, de beide Kerstdagen en den verjaardag van H.M. d°Op°d«fï.g.n i., indien d.er.oe door .en belang hebbende aanvrage «ordl gedaan, het Bureauivoortot publiek geopend des voorm.ldags van 8/2 tot 9 uitsluitend tot het doen van aangiften g dÏ ,goo°midd,g. vin den dag, waarop men aang.ft. W'3.d°van de.Vrijd.K °P f^r^oor'het gillen va. g.boorle ol overlijden. Ctrechtsckestr. 49. J. VAN HAMERSVELI) Jr. Deze verordening treedt in vrerking met den dag harer vaststelling. Alsdan vervalt de verordening vastgesteld bij Raadsbesluit van 30 Juni 1913. Er is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 7 October 1919. De Voorzitter, RANDWIJCK. DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN DE PROVINCIE UTRECHT, maken bekend, dat op Maandag, den I3den October 1919, des namiddags te 1 '/j uur in het Provinciaal Gouvernementsgebouw te Utrecht eene openbare vergadering van hun College zal worden gehouden, waarin zal worden voor gelezen hun besluit op het door C. VAN DEN HEUVEL, Laugestraat 85 te AMERS FOORT ingestelde beroep tegen het be sluit van Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, dd. 1 Mei 1919, waarbij is geweigerd de door hem ge vraagde vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in het beneden voor lokaal van het perceel Langestraat No. 85 aldaar. Utrecht, 6 October 1919. De Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN LYNDEN VAN SANDENBURG, Voorzitter. A. VAN DOORNINCK, Griffier. BEVOLKING. I Bankvoresniging H. L. A. DULLAERT &Co. Amersfoort, Soest, Utrecht, Steenbergen, Noerdbroek Opgave van verhuizingen binnen de gemeente van 4—30 Aug. 1919. R. v. Grafhorst, Leusderweg 81 naar Woest,weg 28 G. van de Biezenbos, Arnh.weg 68 naar W. v. Mecbelenstr. 32 H. I'ouwen, Valkestr. 26 n. Molenstr. 1 F. Hopman, Langestr. 98 n. Langestr. 88 - d. Pieper, Langestr. 98 n.I.angestr.88 Mej. E. Sonneschein, v. H.v.Viandestr.32an H. v. Viandenstr. 25Mej.G.Fliek, Utr.w. 128 naar A. Paul.l. 7 - C. v. Offeren, Burger- buurt 18b n. Soesterw. 292 J. Schreuders, St.-Jorisstr. 42 naar Breestr. 42 A. van Gent, Utr.weg 58 naar v. Bemmelstr. 104 Mej. J. Florijn, Utr.weg 106 n. Eemstr. 22 J. Boeschoten, Brouwersstr. 6 naar Scbimmelp.str. 12 Mej. W. v. d. Ham, Langestr. 36 n. Utr.weg 114 P. Schol, Verhoevenstr. 21 n. Leusderweg 3 Mej. A. Veenhuizen, Langestr, 71 n. 't Laantje 3 A. Boogerman, P.-Bothl. 20 n. Kromme- straat 2 P. v. d. Werf, Verhoevenstr. 7 naar Woest,weg 12 J. Admiraal, St- Andriesstr. 15 naar St.-Bonif.str. 20 J. Baarschers, Varkensmarkt 9 n. P.-Bothl. 24 F. v. d. Heyden, v. Bemmelstr. 61 naar Utr.weg 61 J. v. Zetten, Arnh.weg 107' naar Woest.weg 16 Mej. F. Korstens, Zandbergen naar Westsingel 37 Wed. P. Buis, St.-Andriesstr. 34 n. Muurh. 117 J. Snijders, St.-Andriesstr. 34 n. Helle straat 24 H. Loman, Laagl.weg 17 naar Hessenstr. 9 Mej. H. Hendriks, Alde- gondestr. 95 naar Miereveldstr. 3 W. Eichmann, Heiligenb.weg 14 n. Breestr. 60a J. van Esveld, Bloemend.str. 28 Nieuwstr. 7 E. Mooy, K.-Bergstr. K.-Bergstr. 11 - C. Stom, K.-Bergstr. 8 naar K.-Bergstr. 11 Mej. G.Vermeulen, v. Maerl.l. 2 naar Utr.weg 115 F. Wolf, J. v. Oldenb.l. 2 naar P.-Buysl. 18 Mej. E. de Bruin, Muurh. 90 n. Langestr. 88 H. Bakx, Arnh.weg 58 n. Stat.str. 17a Mej. J. de Groot, Utr.weg 25 n. J. v. Olden- barneveldlaan 36 Mej. E. van Alphen, Beekenst.laau 34 naar Aldeg.str. 99 W. Verhoef, St.-Bonif.str. 58 n. Kamp 34b G. Peper, Havik 25 n. Utr.weg 198 Mej. T. Hooi, Kruisk. 122 n. Lavendelstr. W. Bertels, Beekenst.l. 8 n. Kortegr. J. Giljam, Arnh.weg 107 n. Woest.- weg 14 A. v. d. Burg, v. Campen- straat 6 naar Scheltemalaan Mej. E. Middelburg, Utr.weg 133 n. Westerstr. 84 Mej. J. van Loon, Utr.weg 133 naar Westerstr. 84 Mej. E. Smit, Utr.weg 133 naar Laagl.weg 26 Mej. A. Holt- voort, Utr.weg 133 naar Utr.weg 154 Mej. B. Janssen, Nieuwstr. 16 naar F. van Blankenb.str. 21 Mej, A. Hoek, Utr.weg 257 naar Leusderweg 87 Mej. I. van Eeden, Bloemend.str. 40 n. K.-Wilhelm.str. 5b Mej. A. v. Eeden, K.-Wilh.str. 5b naar Koninginnel. 12 Mej. B. Janssen, F. v. Blankenh.str. 21 naar Nieuwstr. 16 Mej. J. Draayer, Soesterw. 94 n. Bergstr. 11 Mej. A. Bast, Koninginnel. 12 naar Bissch.weg 15 G. Bouman, Havik 10 Aldegondestr. 64 G. Runneboom, Havik 10 naar Aldegondestr. 64 Mej. J. v. d. Kuyp, J. v. Oldenb.l. 33 naar P.-Bothl. 28 Wed. Tj. Spree, Utr.str. 29 Nieuweweg 5 Mej. J. v. d. Meulen, Pr.-Julianal. 7 n. Kortegr. 17 D. Witte- Kerkstr. 10 naar F. Halsstr. 48 Mej. A. van Zanten, Arnh.weg 55 naar Utr.weg 249 Mej. A. Stodel, Stat.str. 19a naar Huygensl. 12 A. de Wilde, Lageweg 6 naar G. v. Steil.w.str. 20 Mej. B. v. d. Pol, Laan 1914 no. 5 naar 't Stort 14 A. Kraak. Eemstr. 32 naar Woest.weg 104 Mej. J. Ëinsbergen, Muurh. 12 naar Aldegondestr. 97 P. Schol, Leusderweg 3 r.aar Dievenweg 19 -W. Krielen, Leusderweg 91 naar Kamp 27 Mej. A. Vetten, Stat.str. 29 naar Kamp 27 Mej. B. Otse, Berkenweg 28 naar Regentesselaan 9. Vergelijk eens prijs en afwerking I U zult dan concludee- ren, dat het biilijkst adres is voor MEUBELEN M. VLEESCH IIOUWEB HOF 46 AMERSFOORT STADSNIEUWS. SCHOUW. De Burgemeester en Wethouders Amersfoort Gezien art. 22 van het Reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de pro vincie Utrecht dd. 8 November 1853 (Pro vinciaalblad No. 102), alsmede art. 1 der Verordering op de wegen en waterleidingen doen te weten, dat de bij voormeld arti kel bedoelde najaarsschouw over wegen, slooten en waterleidingen, aan hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden wor den op Dinsdag, den 28 Octob. aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van bovengemelde reglementen aan de belang hebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, 10 October 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretarie, A. R. VHENSTRA. HINDERWET. Burgemeeeter en Wethouders van Amers foort, brengen ter openbare kennie, dat bij hun besluit van 3 October 1919, aan I. de Groot en zijne rechtverkrijgen den voorwaardelijk vergunning is verleend tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken en bewaren van lompen in het perceel alhier gelegen aan den Wevere singel No. 22, kadastraal bekend Gemeente Amerefoort, Sectie E no 1096 en 4260. dat bij hun besluit van 7 October I1919, aan de Firma Offereins en Dekker en hare rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergun ning is verleend tot het oprichten van een electrisch te drijven kantfabriek, in een In aanbouw zijnd perceel alhier gelegen aan de Sluisstraat, kadastraal bekend Gemeente Amersfoort, Sectie D, no. 1667. aan de Firma H. Koning en Zonen en hare roebtverkrijgenden voorwaardelijk ver- gunniug is verleend tot het uitbreiden van een broodfabriek door het plaatsen van twee dubbele heetwaterovene, voor het bak ken van alle soorten brood en gebak in het perceel alhier gelegen aan de Groote Haag No. 12c, kadastraal bekend Gemeente Amersfoort, Sectie E no. 5346. Amersfoort, 9 October 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester van Amersfoort, j [gelezen Staatscourant No. 216, dd. 9 October jl. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel met ingang van 11 October 1919 heeft vastgesteld een maximum kleinhandelprijs voor boter, van f 3.70 per K.G. Amersfoort, 10 October 1919. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Vrije Suiker. De Amersfoortsche Kruideniers-Vereeni- ging deelt in eene advertentie in dit blad mede, dat door haar de verkoopprijs der vrije suiker is gesteld op 51 ceet pe» «/2 K.G. Naar wij verder van de Directie van het Levensmiddelenbureau vernemen, is hiertoe overgegaan, nadat een exploltatie-rekeaing is overgelegd, waaruit ten volle bleek, dat dat inderdaad den verkoopprijs alleszius gemotiveerd is en genoemde Directie dan ook overtuigd is, dat de winkeliers in dezen niet meer vragen dan absoluut noodzakelijk Is.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 5