ÈM15FÜ0RTSCIE COURAIT. Zaterdag 25 October 1919. No. 9249. 69e Jaaryang Uitgave Tan de Drukkerij „De Amersfoortsche Couraiit, voorheen Firina A. H. van Cleeff". Twee bladen Lunchroom Prineesse Utrcchtschestr. 49. J.VAÜ HAMEBSVKLI) .Ir. GIRO- EN CHEQUEVERKEER MET ALLE PLAATSEN VAN ONS LAND Huiskamer-ameublement eiken f IQfl - Slaapkamer-ameublement,fit gelakt r O - O REDACTEUR F. W. H. OUDE AMERSFOOR Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1.— franco per post /T.15. Advertentiën 1—6 regels 60 cent; elke regel meer ir cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent, ReclameB 1—5 regels 1.25 Bewijsnummers worden In rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de Incasseerkosten tn rekening gebracht. BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud q) VALKESTRAAT 19. Telefoon tg. DIT NUMMER BESTAAT UIT OVERZICHT. Buitenland. Wilson's toestand beter De uitlevering van den Ex-Keizer In Rusland vertoevende Nederlanders. Binnenland. Kolenlevering aan Kamerleden Uitkeering aan spoorwegpersoneel Voedselnood te Weenen. AGENDA voor de Openbare Vergadering van den Raad dor Gemeente Amersfoort op Dinsdag 28 October 1919, des avonds 7 uur. 1. Ingekomen stukkon en medodeolingen. 2. Benoeming van leeraren aan do Gemeente lijke Middelbare Handelsavondschool met 3 jarigen cursus. 3. Benoeming van een regent van hot Burger Weeshuis. 4. Benoeming van een onderwijzer aan de school voor Voortgezet Lager Onderwijs. 5. Benoeming van personeel aan do Handels avondschool cursus 19191920. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vorleonen van eervol ontslag aan J. F. Sohultink, tijdelijk leeraar aan do I-Iandolsdagschool. 7. Voors'tol van Burgemeester en Wethouders om aan M. W. van Achterberg!), onderwijzoros aan school F, verlof wegens ziek to to verlaenon. 8. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders om een crediet te vorleonen van f 4000,— voor aanschaffing van 1200 Moter brandslang en 2 verdeelstukken. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediot te verleenon van f 235.— voor rr het aanbrengen van een electrischo verlichting ft in de brandweer-bewaarplaats, Achter Davidshof. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van eeu perceel bouwterrein aan do Prins Frederiklaan aan C. Eggink. 11. Voorstel van Burgemeester 01 Wethouders L tot verkoop van een perceel bouwterrein aan do Anna Paulownalaan aan N. Heijligers. V 12. Voorstel van Burgemeester on Wethouders f tot verkoop van een perceel bouwterrein aan do Anna Paulownalaan aan Mej. II. van Lennep. 2 13. Voorstel van Burgemeester en Wothoudors tot aankoop van gronden aan den Lousderweg. 14. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot verhuur van oenige gemeentelijke perceelon wolko door ambtenaren worden bewoond. 15. Voorstel van Burgemeester en Wothoudors 0111 achter het Politioposthuis aan den Soesterweg b eon schuurtje voor brandstoffen en rijwielen te bouwen. 1G. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vorleonen van machtiging voor het aan- gaan van een contract met J. van Groenendaal voor het verrichten van werkzaamhedon aan don 5 O. L. Vrouwe Toren. j 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders 'tot rioleering van de Koesteeg. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediet te verloonen van f 175,— voor hot maken van 0011 rijwielbergplaats bij het gym nasium. 19. Voorstel van Burgemooster en Wethouders om machtiging te verleenen voor het doen van een oproeping van sollicitanten voor de beti'ekking van Adjunct-Directeur bij Openbare Werken en tot vaststelling van hot salaris. u 20. Advies van Burgemeester 011 Wethouders op het adres van Klaassen, inzake verbetering van bet plein Achter do Arnhemscho Poortwal. g 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders t tot het verleenon van een toeslag op brandstoffen. 22. Afwijzend advies van Burgemeester on Wethouders inzake beschikbaarstelling van katoen tegon verminderden prijs. 23. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van W. P. M. B. van de Poel om als vroedvrouw to worden aangesteld. 24. Voorstel van Burgemeestor en Weihouders i tot het verleenen van oen subsidie van f 100.— voor de samenstelling van het adresboek voor !;1920. 25. Nader voorstel van Burgemeestor en Wet- oudors inzak» verbreeding van de Bergstraat. 20. Voorstel van B urge moester en Wethouders m op de Algomeeno Begraafplaats eon bus to |Tglaatsen voor de armen van alle genootschappen 1 jde gemeente. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van Verordeningen tot regeling Tan den gemeentelijken Ontsinettingsdienst. (Gedr. ^-TWz. 110. 85.) 28. Mededeeling plaatsen woonwagens naar aanleiding van het adres van Ommeren. 29. Voorstel van Burgemeestor en Wethouders tot wijziging dor Verordening tot heffing van schoolgeld voor hot genot van Openbaar Lager Onderwijs aan do scholon A. B, G en D. 30. Voorstel van Burgemeestor en Wethouders tot wijziging van do Verordening lot heffing van schoolgeld voor hot genot van Openbaar Lager Onderwijs aan de scholon E, F, G en II. 31. Vaststolling 5o suppl. kohier Inkomsten belasting 1918. 32. Vaststelling 3o prim, kohier Inkomstenbe lasting 1919. 33. Vaslstelling lo suppl. kohier Inkomstenbe lasting 1919. 34. Vaststelling 9o prim, kohier Straatbel. 1918. 35. Vaststelling 9o prim, kohier Rioolhei 1918. 36. Vaststelling 4o priin. kohier Straatbel. 1919. 37. Vaststolling 4o prim, kohier Rioolbol. 1919. 38. Vaststelling 2o suppl. kohier Straatbel. 1910. 39. Vaststelling lu suppl. kohier Rioolbel. 1919. '50. Vaststelling kohier schoolgeld Handelsdag- school 1918/19. 41. Vaststolling kohier schoolgeld Handels avondschool 1918/19. 42. Afschrijvingen Inkomstenbelasting 1919. 43. Reclames Straat- en Rioolbolasiing 1918. 44. Reclames Straat- cn Rioolhelasting 1919. Bankvereaniging H. L. A. DULLAERT &Co. Amersfoort, Soest, Utrecht, Steenbergen, Noordbroek Aankoop katoen. Naar aanleiding van het voorstel van du raadsleden Noordewier, Polder, Rekké, Voskuilen, Hofland en Overeem, ingediend in de vergadering van 30 Sep tember 11., om over te gaan tot aankoop van katoen volgens aanbieding van den Minister en om tot dit doel een blanco crediet toe te staan tot dekking der distributiekosten, waaronder begrepen het nadeelig verschil ad 10 cent per el tusschen inkoop- en ver koopprijs, hebben wij de eer U het volgende mede te deelen en te prea-advisccren. Gevraagd wordt dat de gemeente zal aankoopen en bovendien een toeslag op den prijs zal geven. Beide handelingen kunnen alleen hun rechtvaardiging vinden in de omstandigheid, dat langs geen anderen weg, het publiek het betrokken artikel tegen redelijken BUFFET, 6 STOELEN, TAFEL LEDIKANT, WASCHTAFEL MET GESLEPEN GLAS, LINNENKAST, NACHTKAST, TAFEL, 2 STOELEN j MEUBELFABRIKANT. GEWISSELDE STUKKEN. Door B. en W. werden de volgende .stukken niet den Raad gewisseld: Crisis-toeslag op brandstoffen. In Uwe vergadering van 30 September 1.1. werd verworpen ons voorstel om afwijzend te beschikken op de adressen, houdende verzoek wederom eeu bedrag beschikbaar te stellen voor het verleenen van bijslag op de prijzen van de brandstoffen. (Zie gedrukt stuk No, 65, waarheen ook voor de beoordeeling van dit stuk verwezen wordt). In de jaren 1917 en 1918 werd do toeslag verleend aan hen wier inkomen minder dan f 2000 respectieve lijk f 2500 bedroeg. Het feit, dat de toestand der financiën dusdanig is. dat bij hot beschikbaar stellen van gelden de uiterste zuinigheid dient te worden betracht, heeft er ons toe gebracht U voor te stellen, thans een andere regeling Deze regeling most tot grondslag hebben, dat alleen zij den toeslag ontvangen, die daaraan werkelijk behoefte hebben. Dit nu is niet iu een algemeene formule vast te stellen en daarom stellen wij U voor te bepalen: dat van gemeentewage een toeslag voor brandstof zal worden verleend aan hen, die zich daarvoor aan melden en die naar het oordeel van ons College voor het ontvangen van den toeslag in aanmerking komen; wij kunnen dan rekening houden met de omstandig heden, die voor elk geval in het bijzonder van belang zijn; men denke bijvoorbeeld aan de gezinssterktc niet alleen, maar ook aan de samenstelling van het gezin in verband met het gezinsinkomen; de practijk heeft ons geleerd, dat tot nu toe personen den bijslag ont vingen, die dezen niet noodig hadden, omgekeerd is het denkbaar, dat een gezin meer s'eun noodig heeft. Voor dit doel hebben wij de eer U te vsrzoeken ons esn crediet toe te staan van f 8000. katoen, in verschillende kwaliteiten te koop wordt aangeboden. Daarom dus is aankoop door de gemeente Diet noodzakelijk. De prijzen zijn zeer verschillend en houden verband met de kwaliteiten. Over 't algemeen schijnt in de volksklasse gebleekt katoen te worden gebezigd voor het maken van hemden, lakens enz. De prijs van dit katoen is volgens de aanbieding van de regeering 50 cent. Maar wanneer het voor het doel minstens even geschikte zeker sterkere ongebleekt katoen wordt gebruikt, dus niet van inferieure qualiteit, kan worden volstaan met een prijs in geen geval overtreffende die, welke zal moeten worden betaald, wanneer de gemeente ongebleekt katoen koopt en daarop toeslag geeft. Onder deze omstandigheden kunnen wij geen aan leiding vinden, dat de Gemeente tot aankoop zou moeten overgaan en stellen wij U voor het voorstel te verwerpen. Verbreeding Bergstraat. In Uwe vergadering van 2 September jl. werd om advies in onze handen gesteld een adres van eigenaren van perceelen aan de Bergstraat, ingekomen in verband met het Raadsbesluit dd, 29 Juli 1919, No. 572, waarbij in beginsel is besloten om de Bergstraat tot 12 Meter te verbreeden. De Commissie van Fabricage, wier advies door ons, naar aanleiding van bovenvermeld adres, opnieuw is ingewonnen, is van nieening, dat de bezwaren van de eigenaren der perceelen voor een deel wel gegrond zijn en wil daarom eenigermate daaraan tegemoet komen, door de verbreeding niet tot 12 Meter te doen plaats hebben, doch lot 10 Meter te beperken. Zij is van oordeel, dat de ontworpen rijweg van 7 Meter moet blijven bestaan, zulks in verband met de over weging, dat, mocht te zijner tijd tot den aanleg van een electrisch tramwegnet door onze Gemeente worden overgegaan, hoi dan gewenscht is, dat de straten, die eventueel vuur doortrekking van een tramlijn in aan merking zouden koim-n, een voldoende breedte be- ziiten om de tramlijn door het midden der straat te leggen, liet maken van trottoirs aan beide zijden van den rijweg tot een breedte van 1 */2 Meter in plaats van 2'/2 Meter, komt haar voldoende voor. De Commissie meent, dat op deze wijze het karakter van de Bergstraat blijft behouden. Ons College meent daarentegen, dat bij eeue ver- brceding tot 10 Meter het tegenwoordige karakter van de Bergstraat toch verdwijnt, daar de bestaande beplanting dan toch zal moeten worden opgeofferd, terwijl, indien er een trottoir van 2'/2 Meter wordt aangelegd, men de straat een aangenaam aanzien kan geven door het plaatsen van bv. bol-acncia's. Naar onze mcening vordert het verkeer ter plaatse een voldoend hrcedeu verkeersweg, waarbij een breed trottoir van groot belang is voor het voetgangersver- koer; bevordert men zuiks nu niet, dan zal men over eenige jaren, wanneer pas de verbreeding zal kunnen zijn uitgevoerd na eventuccle onteigening, opnieuw moeten beginnen met al de daaraan verbonden moeite en omslag. Wij adviseeren Uwe vergadering op hot vorenaange- haald verzoek afwijzend te beschikken en Uw bestuit van 29 Juli 1919, No. 572 te bandhaven. KENNISGEVINGEN. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen Staatscourant Lit. A. afd. Volksvoeding, d.d. 22 October 1919, maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid cu Handel, gezien de beschikking van zijn ambtsvoorganger, van 17 Juni 1918, no. 36338, afdeeling Crisiszaken, bureau Volksvoeding, voor zoover deze bij zijne be schikking van 21 September 1918, Lit. A., afdeeling Crisiszaken, bureau Volksvoeding, nog niet werd in getrokken heeft goedgevonden: eerstegenoemde beschikking, houdende verbod van vervoer van kalkeieren, te rekenen vanaf heden, in te trekken. Amersfoort, 25 October 1919. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen Staatscourant circulaire No. 56406, afd. Cri- sisnijverbeid, dd. 22 October jl.. maakt bekend, dat de Minister van Landbouw,Nijverheid en Handel, gezien de beschikking van zijnen ambtsvoorganger, van 20 Mei 1916, no. 35280, afdeeling Ilundel, waarbij is bepaald, dat de uitvoer van geparaftineerde kaas, op grond van het uitvoerverbod van paraffine, niet meer naar Europeesche landen zal worden toegelaten, tenzij daartoe speciale vergunning is verleend heeft goedgevonden met ingang van heden voormelde beschikking in te trekken, zoodat voortaan voor kaar, in geparaffineerden toestand, geen afzonderlijke bepalingen ten opzichte van paraffine behoeven te worden in acht genomen. Amersfoort, 23 October 1919. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van de ingezetenen dezer ge meente, dat de door den Directeur van 's Rijks directe belastingen enz. te Utrecht executoir verklaarde kohieren No. 7 en 8 van de personeel») belasting over het dienstjaar 1919 aan den Ontvanger van 's Rijks directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij (ie Wet bepaaden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort den 22 October igtg. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1