A1IERSF00RISCHE COURANT. November 1919. Donderdag 6 No. 9254. 69e Jaargang BIJVOEGSEL Bekendmaking. Uitgave van de Drukkerij „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff". REDACTEUR F. W. H. OU DE NS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden r.— franco per post /T.15. Advertentiën 16 regels 60 cent j elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigening*- advertentiën per regel 15 cent, Reolames 1—5 regels 1.25 Bewijsnummers worden ln rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud g) VAI.KESTR.VAT 1 Telefoon 10. OVLrtZICHT. Buitenland. Te Weenen 6 zuigelingen door de kou bevroren Nederland en China. Binnenland. De nieuwe Minister van Koloniën 70 millioen gulden O. W. aan de gemeenten De staking van gemeentewerklieden, (voorstel 6 dagen schorsing) Pokken te Arnhem. DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN DE PROVINCIE UTRECHT, brengen ter openbare kennis, dat in hunne vergadering van den loden November 1919 des namiddags te t'/4uur ten gouvernementshuize, Achter St. Pieter No. 20 te Utrecht in het openbaar zal worden voorgelezen de door hen den 3e November '9'9 genomen beslissing naar aanleiding van het besluit, dd. 9 September 1919, van den raad dsr gemeente Amersfoort tot schorsing van Mr. A. van Traa als lid van dien raad. Utrecht, 3 November 1919. De Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN LYNDEN VAN SANDENBURG, Voorzitter. A. VAN DOORNINCK, Griffier. KENNISGEVINGEN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet. Brengen ter kennis van het publiek, dat een door J. C. van Buuren ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het uitbreiden van een bakkerij door het bij plaatsen van een electro-motor van i'/2 P.K., dienende voor het aandrijven van een kneedmachine in het perceel alhier gelegen aan den I.eusderweg No. 1bij het Kadaster bekend onder Sectie C. No. 730, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Woensdag, den 19 November aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen bet uitbreiden van de inrichting in te brengen. Tot bet beroep, bedoeld in art. 15, ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 5 November 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. BEVOLKING. Opgave van vertrokken personen van 29 Augustus t/m 10 October 1919. C. Stik voort, E. Meysterweg 17 naar Amsterdam. Mej. R. Troulder, H. van Viandenstraat 18 naar Leeuwarden. Mej. W. v. Arkel, H. v. Viandenstr. 20 Daar Vorden Mej. A. Grondhout, K. Wilhel- minastr. 15 n. Amsterdam J. Schuuring, Verhoevenstr. 54 n. Nijmegen. W. Zand vliet, Muurh. 20 n. Amsterdam. Mej. G. Douma, Brouwersstr. 11 n. Indië. Mej. S. DuUberg, Kruisk. 5 n. Amsterdam. W«d. D. Herman, Schimmelp.str. 48 n. Deventer. Mej. W. Vos. Eramal. 4 n. Woudenberg. P. Harting, Muurh. 5 n. Haarlem. J. Oostveen, Eetnstr. 31 n. Utrecht. Mej. M. Heyligcrs, Kleine Haag 5 naar Middelberd. F. Philippo, Breestr. 70 n. Haarlem. A. Smits, Utrecht.weg 228 n. Haarlem. P. v. d. Berg, St. Jorisstr. 48 n. Deventer. H. Heistra, L. Nic.str. 19, n. Deventer - A. Clsdder, St. v. d. Hagenl. 3 n. Zandvoort. F. Brekelmans, Utr.weg 228 den Haag. Mej. B. van Berghsm, Soesterweg 29 n. Oss. H. van Vreden, Utrecht.str. 40a n. Heerde. L. v. Berkum, Heilig.w. 3 n. Assen, Mej. I. Rijkee, Stationsplein 6 o. Alblasserdam. E. Krol, Utr. weg 247 n. Den Haag. L. Smit, DievenvVeg 3 n. Utrecht. P. Mochel. Langestr. 1 n. Bussum. B. Smink, Schip Burgemeester n. Amsterdam. Mej. E. Binsbergen, P. Juliana). 1 n. Apeldoorn. Mej. J. v. Munster, Havik 28 n. Amsterdam. P. Libbinga, Woest.weg 49 n. A'dam. Mej. D. Fontein, Coninckstr. 141 naar den Haag. L. Schuuring, v. Bsmmelstr. 30 n. Rotterdam. Mej. Deramer, G. v. Stellingwerfstraat 6 naar Baarn. Mej. F. Harms-Kroeske, Utrechtschew. 3 n. A'dam. H. ten Hoove, St. Agathastr. 8 n. Veen- huizen. Mej. C. Brugman-Zetten, Hooge- weg 43 n. Wageningen. Mej. A. Vries, Krommestr, 22 n. Halfweg. D. de Valk, Woest.weg 121 naar Utrecht. E. Bode- H A.H. v.NIEUWKËRK H L. Beekstr. 14,Tel.317a, Amersfoort m Electrisctie Mslmalerij tl M IN AMEUBLEMENTEN EN H 4 KANTOORMEUBELEN H v, w-w sr-r "v-sr t T-sr-v Voorst Vader, Snouckaertl. 4 n. Apeldoorn. Mej. G. Schipper, Regentessel. 4 naar Amsterdam. - Mej. M. de Kruy B. Wuyt. laan 198 n. Soest. H. Janmaat, Soester weg 131 naar Amsterdam. J. Jansma, Schimmelp.kade 20 n. Goes. G. Brede- rode. H. v, Viandenstr. 36 n. Haarlem. H. Smit, Puntenb 1. 3 n. Tilburg Mej. A. Grondhout-Sigmond, K. Wilhelminastr. 15. naar Dordrecht. Mej. G. Grondhout, K. Wilhelminastr. 15 n. Dordrecht.J. Labrie, G. v. Stellingw.str. 25 n. Hengelo. Mej. M. Vrijdag, Heiligen.weg 35 n. Bloemen- daal. S. Troulder, H. v. Viandenstr. 18 naar Wageningen. G. Gerritsen, K. Wil helminastr. 21 n. Zwolle. -- M- Gosselink, P. Bothlaan 1 n. Sleenderen. Wassen- berg-Woudenberg, Hof 46 n. Schiedam. Wed. Knaapen. Breestr. 52 inw. n. R'dam. W. Heere, Hof 16 n. R'dam. G. Kuyters, Langestr. 109a n. A'dam. R. v. Houdt, Meihorststr. 16 n. A'dam. H. de Roo v. Alderwerelt. H. v. Viandenstr. Bemmelstr. 92 n. Geldermalsem, J. v. d. Ven, P. Bothlaan 32 n. Utrecht. W. Wegener Plantsoen 3 n. Dordrecht Mej. G. Wals, Plantsoen 3 n. Utrecht. L. Opstal, P. Pijperstr. 39 inw. n. Schoten.j. Groot, Bergslr. 13 n. Delft. Mej. A. Lammerts v. Bueren, Kamp 53a n. A'dam. Wed. J. de Bont, Hof 20 n. Schiedam. STADSNIEUWS. RA A DS VERG ADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Gemeente zal vergade ren op Dinsdag, den 11 November aanstaande, de» namiddags ten ^i|^ ure. Amersfoort, 6 November 1919. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. brengen ter algemeene kennis, dat blijkens ontvangen mededeeling Bestuurders-Colla- toren van het „Hendrik Nannes en Catrijn Epes Leente BOLSWARD voornemens zijn over te gaan tot de begeviog van eene studiebeurs. Jongelieden uit bet geslacht der stichters, wier ouders niet in staat zijn, uit eigen middelen hunne studie te bekostigen, worden uitgeooodigd, zich voor mededinging schrif telijk aan te melden bij den beer D. N. Zuitbof te Bolsward, onder overlegging van een geboorteacte, aanwijzingen van genoten onderwijs en, 200 uoodig, bewijs van af stamming vóór >f op 27 November e.k. Sollicitanten moeten op 1 November, ten minste 12 jar".i oud zijn en den leeftijd van 24 jaren nog niet hebben bereikt. Zij zullen zich te onderwerpen hebben aan een verge lijkend examen, waarvan de datum later zal worden bekend gemaakt. Volgena artikel 8 van het leensreglement worden jongelieden, ouder dan iö jaren, die geen opleiding aan een gymnasium, boogere burgerschool of een daarmee in hoofdzaak gelijkstaand onderwijs hebben ontvangen, niet dan bij gebreke aan hen, welke die opleiding of dat onderwijs wel hebben genoten, benoemd. Amersfoort, 3 November 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, v. RANDWIJCK, De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van de ingezetenen, dat, blijkens schrijven van den Generaal- Majoor Linie-Commandant te Utrecht d.d. 31 October 1919, sectie I no. 7597 M. G. bij Koninklijk besluit van 14 October 1919 (Staatsblad no. 602) de Staat van Beleg in deze gemeente met ingang van 14 October 1919, is opgeheven en dat nog bestaande politieverordeningen, welke door het Militair gezag werden vastgesteld, opgehouden heb ben te gelden. Amersfoort 4 November 1919. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Premie-leening Amersfoort. Burgemeester en Wethouders van Amers foort hebben den raad een voorstel aan geboden tot het uitgeven eener premie- leening van f 3.000.000. De leening zal in haar geheel in 30 jaar worden afgelost en zij zal worden uitge geven in 3 pCt. obligaties van f 100. Gedurende de eerste 15 jaren zullen twee trekkingen per jaar plaats hebbengedurende de tweede 15 jaar éen trekking per jaar. Bij elke trekking, gedurende de eerste periode, worden 30 premies aangeboden, gedurende de tweede periode 45 premies bij iedere trekking. Er zijn premies van f 25.000, f 20.000, f 15000 en f 10.000. Militaire Mutatie n. De 2e Luitenant L. van Viersen van het 22e Reg. Inf. ia overgeplaatst naar het 5e Reg. Inf. De overplaatsing van den ie Luit.-Adj. S. O. Roosjee van het 22e naar het 5e Reg. Inf., is ingetrokken tengevolge van zijn overplaatsing bij bet reg. Grenadiers. Jubileum. Naar wij vernemen, hoopt de heer J. Dijkhuizen, sedert 1894 in betrekking bij de Phoenix-brouwerij te dezer stede, en thaDa dienst doende als hulp-chauffeur, op Woensdag 12 November a.s. den dag te berdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij die inrichting in dienst trad. Ongetwijfeld zal het ook hem dien dag aan belangstelling niet ontbreken. Kiescollege Ned. Hervormde Gemeente. Bij de stemming op Dinsdag 4 dezer voor 18 gemachtigden in het Kiescollege waren 642 kiezers opgekomen, Het aantal geldige stemmen bedroeg 640, de volstrekte meerderheid was 321 stemmen. Zes der aftredende leden, alle candidaten van «Evan gelie en Belijdenis», de heeren A. M. van Bemmel, jhr. H. v. d. Poll, E. Lindenhovius, G. van Hoogevest, P. van Veen en E. R. v. d. Kamp, werden terstond met een aantal stemmen, varieerende tusschen 343 op den eerstgenoemde en 321 op den laatstge noemde, herkozen. Voor de herstemming op Dinsdag 18 November komen in aanmerking 24 candi daten, deels, er. wel voor de helft, gesteld door de reeds genoemde kiesvereeniging, en voor de andere helft door «Waarheid en Vrede», wier in herstemming komende candidaten tusschen 276 en 231 stemmen op zich hadden vereenigd. De candidaten der Vrijzinnig Hervormden bekwamen van 87 tot 115 stemmen. In de Donderdag 30 Oct. jl. gehouden alg. ledenvergadering werd definitief be sloten, tot oprichting der Bouwvereenigin:-. «Frisia-c Het bestuur, aanvankelijk bestaande uit de oprichters, de heeren J. A. Bientjes, F. W.A.J. Morel en mej. M. Wittop Koning, werd met 2 leden aangevuld en wel: mevr. Roelants en kapt. Berkhout. De vereenlging stelt zich ten doel bet bouwen van middenstandswoningen in twee types. Met groote ingenomenheid nam de ver gadering kennis van de door het dagel. Bestuur onzer gemeente verleende mede werking. Men hoopte zeer, ook in de toe komst van die medewerking zich verzekerd te mogen houden. Architect der vereeniging is de heer v. Wamelen, oud stadgenoot, thans te Hilversum woonachtig. R. K. Voorlichtingsbureau. In een daartoe belegde vergadering van het PI. Comité van de Katholiek Sociale Actie, is opgericht een R.K. Voorlichtings- Bureau, inzake de werkwijze van de In- validiteits- en Ouderdomsverzekering. Maan dag 10 Nov. a.s., zal in het gebouw van de R. K. Werkliedenvereniging St.-Jozef, het Bureau reeds zitting houdenalle ge- wensebte inlichtingen worden verstrekt. (Eemb.) De Ratten van Amsterdam. Maandagavond traden hier in «Amicitia» voor een vrij goed gevulde zaal op «de Jordaanspelers.» onder directie van Jan Nooy van Amsterdam, die voor bet voetlicht brachten «De ratten van Amsterdam», den titel van een Jordaanscbets in 3 bedrijven met zang en dans, dat, inzonderheid wat spel betreft, dien avond zeer veel succes mocht oogsten; over den Inhoud zullen wij hier liever maar het stilzwijgen bewaren, laten wij er ons alleen toe bepalen, dat lachen en huilen elkander afwisselend op volgde. De creatie liet over 't algemeen niets te wenschen over en zonder de andere artisten iets te kort te willen doen, wij toch even afzonderlijk te mogen in de eerste plaats de heer Alex de Meester, als «Strijkkie» wiens praestatie boven allen lof verheven was, niemand zeker, die hem hierin zou hebben verbeterd. Ook de heer Bertus Onstee als «kruier», kon het aanwezige publiek ten volle be vredigen, terwijl van het vrouwelijk per soneel de dames Bella Kaart, «Ant» en Rina Blaaser in baar rol van «Dorus en Kobus» zich eveneens op de meest verdienstelijke wijze van hun taak hebben gekweten. Het ie bedrijf «Om de erfenis» was grappig; bet 2e «de dood van Keetje» (kermisklanten) leverde voor een groot deel der toehoorders aangrijpende momenten, wat bij het vallen van het scherm duidelijk lot uiting kwam. Het is ons niet duidelijk, waarom in het laatste bedrijf «de ratten van Arasterdam gevangen», de telepaath Romijn ten tooneele werd gevoerd. Zijn hulp was bier heusch overbodig. Het zal dan ook wel als inleiding van eigen praestatie bedoeld zijn.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1