Bank-Associatie L. G. PONNE, "Srïril»" Amersfoort Gereseryeerfl voor de Borstel- en Kwastratak m J"_ A. v_ 33arneveld. Hoogde Success ie re elite* ii Levensverzekering: AldGEilEENE T. WATERVIS Het Pariameisje. rG. Philippo Mie soorten UURWERKEN Leve"0,,^lBb""ik"e 0Licht en Kracht Electromotoren Installaties uit voorraad van j alleen uit eerste klasse 0.5 tot 20 P.K. materialen gemonteerd - HU ACHT - 11 HIJ Fit IK HES DRIJFWKRKEH Tf—LICHT Kampstraat 6 - Telefoon 193 interc. - Amersfoort. Wertheim Gnnipertz 1834 en Credietïerecnigingl853 Kantoor Amersfoort Zuidsingel 43 Kapitaal en Resenes i 19.400.000 Alle bank- en eïecteniaken verminderen het erfdeel Uwer kinderen. Ge kunt dit goedmaken door middel eener Vraagt de aantrekkelijke en voordeelige tarieven der Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente. DAMRAK 74AMSTERDAM. Inspecteur: H. TH1ERENS, Rembrandtkade 46, Utrecht. :-: Lid Ned. Broederschap van Accountants, STATIONSSTR. 23a. INRICHTEN, CONTROLEEREN, - BELASTINGZAKEN FEUILLETON. 62). -o_ Zij beloofde alles te doen wat haar ouders van haar verlangden, zelfs den man aannemen die zij haar aanwezen, zoo haar vader slechts Sprankelen voor haar kocht Veertien dagen later kwam haar moeder in de kamer van Leonie, een groot geel couvert met roode lakken in de handen. Haar fijn besneden gelaat straalde van triomf. >Ma chére, je vader begint zijn leven te beteren! Nooit heeft een brief van hem mij zooveel genoegen gedaan dan deze, ingesloten in de papieren die een notaris uit Arnhem mij zendt. Hij heeft in Duitsch- land te veel ruïnes van kasteelen gezien, om zich niet heel duidelijk te kunnen voor stellen, hoe dat «nest», Sprankelen, er uit ziet, schrijft hij. Daarenboven amuseert hij zich te goed in Homburg om over te komen, maar aan het eerste verzoek, dat zijn dochtertje doet, heeft bij zich gehaast te voldoen en daarom volmacht gegevan aan een Notaris in Arnhem, Sprankelen te koopen en op jouw naam vast testellen, indien dat je hoogste levensgeluk uitmaakt! »En, Leonie, ma chêre,» ging haar moeder opgewonden voort: Je vader weet zelve niet welken grooten dienst hij je heeft bewezen, maar ik weet het: de naam van Sprankelen gaat met den bezitter over. Eeuwen hebben de Swaenecroon3 hem ge dragen en hij is oud en machtig genoeg geworden om den leelijken naam te vergul den met een ongemeenen, echten glans...» Zij omhelsde Leonie teeder, zooils zij nog nooit gedaan bad, liet haar cou leetje voorkomen en reed naar hare vriendin, mevrouw van Heijmelen. En toen Leonie het rijtuig van hare moeder hoorde wegrollen ging zij aan haar schrijftafel zitten en begon een brief aan haar ouden neef Swanecroon. Zij wilde hem alleen melden, schreef zij, om alle misverstand te voorkomen, dat zij haar vader gesmeekt had Sprankelen voor haar te koopen, om het daardoor te redden uit sloopershanden. Haar oude neef ko.. gerust zijn, voor haar recht den naam Sprankelen te voegen bij den haren, zou zij nooit gebruik maken. Zij wilde slechts Sprankelen bewaren totdat de Swaenecroons weder in nat waren het kasteel terug te nemen. De brief was hartelijk gemeend, maar de wetenschap dat Otto hem zou voorlezen aan zijn blinden vader, maakte dat zij vormelijk schreef en gedwongen. Toch liet zij hem dadelijk bezorgen. Stralend van vreugde kwam hare moeder thuis: «Leonie, ma chére, Constance van Heijmelen geeft de volgende week een «gardenparty» op «Oudenburcht», haar buiten te Rijswijk. Het feest is ter eere van de benoeming van haar neef Frans de Bruijne. Geheel Den Haag komt in den namiddag, slechts een paar intieme vrienden zullen blijven dineeren en daaronder verbeeld jewijjij en ik onder de intiemsle van Oudenburcht! l at bewerkt Sprankelen reeds!» Haar moeder scheen zoo gelukkig, nog nooit was zij zoo vriendelijk en moederlijk geweest voor haar dochter als in de dagen die volgden. En in haar vreugde zag zij niet hoe afgetrokken Leonie was, hoe een blos van genoegen baar bleeke wangen kleurde toen eindelijk het antwoord uit Sprankelen kwam. Leonie wachtte tot zij alleen was in haar kamer om den brief van haar ouden bloed verwant te lezen, geschreven in het flinke dicht ineengedrongen handschrift van Otto. De oude heer Swaenecroon begon om haar, zijn «lief nichtje,» vergeving te vragen voor de onheusche behandeling haar aan gedaan toen hij «geslagen van droefheid, niet wist wat hij zeide of deed.» Zoo iets hem nog in dit leven verheugen kon, dan was het dat zij zijn geliefd Spranktien in bare trouwe hoede nam. «Voor de Swaenecroons zal het wel altijd verloren blijven, maar zoo ik er nog de vrije be schikking over had zou ik het nederleggen in de bruidskorf van mijn eenig nichtje...» Met heel groote onduidelijke, ongelijke letters, vreemd afstekend bij het regelmatige schrift, stond onder den brief «Frederik Swaenecroon Leonie keerde de blaadjes om en om, als zocht zij naar éèn enkel woordje dat niet gedicteerd was, maar zij vond niets. Zij beet zich op de lippen, tranon van spijt sprongen haar in de oogen. Het werd haar plotseling alsof het bezit van Sprankelen, haar verder dan ooit van de Swaenecroon bracht. ««Nog nooit ontving een Swaene croon een aalmoessprak zij Otto 11a. Zij was nu in het bezit van Spranke' 1, het maakte haar slechts rijker, en wat kon Otto haar nu bieden? Op den dag van het feest reden moeder en dochter naar Oudenburcht. Mevrouw van Heijmelen kwam beide dames te gemoet Zij kuste Leonie: «Ma cbêrie, ik ben zoo blijde voor je, Maar waarom zie-je zoo betrokken weet je zelve wel hoe gelukkig je bent in het bezit van Sprankelen En het meisje nog eens heel natuurlijk en vriendelijk toeknikkend, wandelde zij weg, de gastvrouw om andere gasten te verwelkomen. Zij behoefde nu niet te zorgen voor half weerstrevende cavaliers voor het geminachte Vetkaarsje, want daar waren nu velen die van zelve kwamen, zeggend: «Freule, mag ik mij in uwe herinnering terugroepen. Uw neef Otto Swaenecroon stelde mij op dien treurigen dag in uw familie aan u voor.» En dan voegden zij er bij na een paar deelnemende woorden over het lot dat haar ouden neef trof. «Het is een gelukkige gedachte geweest Spran kelen in de familie te behouden Ook Frans de Bruijne kwam, en al spoedig week hij niet van hare zijde. Zij las in zijn oogen de ernstige vraag die weide uit zijn ziel en drong naar zijn lippen, maar zij zorgde nooit alleen te zijn met hem. Zij gaf haar verlangen te kennen te willen tennissen en er boden zich partners te over aan, cavaliers en vriendinnen. Frans de Bruijne moest haar wel laten gaan met anderen, want tennis en «golf» had hij evenmin geleerd als gavotte en Washington Post. Gelukkig voor hem gingen de gasten ei. bleef Leonie, met hem tot een der weinige 1 itver- korenen behoorend, Intiem genoeg om te blij ven dineeren op Oudenburcht. Hij geleidde haar naar tafel en nu vond hij eindelijk de gelegenheid om op innigen toon te zeggen «Freule Swaenecroon, ik wensch u har telijk geluk met het bezit van Sprankelen.» Het had hem zoo natuurlijk geschenen haar bij den naam te noemen van haar moeder's familie; het bezit van Sprankelen adelde baar immers in aller oogen, maar tot zijn schrik zag hij aan het heftig samen trekken van haar wenkbrauwen dat hij haar alweer ontevreden stemde. «Pardon, mijnheer de Bruijne. nog altijd is mijn eigen naam een dissonant in de aristocratische ooren, bemerk ik. (Wordt vervolgd). Amersfoortn| Kortegracht 26, b.h. Postkantoor ATELIER VOOR REPARATIËN. behoort bij iedere uitrusting; vlug; spaarzaam; glans houdend in regen.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 4