r Naaisters Zit- en Slaapkamer R.K. REIZIGER DIENSTBODE Brandstorfen-CommissiB G. Philippo Nationale HypotoM Ingezonden Stukkea li uilen verantwoordelijkheid der Bedaetie Kopy van ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt niet teruggegeven. Geachte Redactie, In uw blad leeg ik telkens den raad om meer gas te gebruiken, daar dan, ook bij denzelfden prijs der steenkool, mogelijk de gasprijs verlaagd zou kunnen worden. In ieder bedrijf, en dat is een gemeente gasfabriek toch ook, worden aan de grootere afnemers faciliteiten toegestaan of in ieder geval geen hoogere prijzen berekend dan aan de kleinste. Behalve dat het gemeente-gasbedrijf eens deels een object is van bedeeling, ander deels van belastingheffing, moet men bij elk grooter en grooter gebruik van gas, telkens hoogere eenheidsprijzen betalen. Dezer dagen zag ik in een speelgoed étalage een wagen met paard. Dat paard stond achter, niet vóór, doch achter den wagen I Ik dacht toen onwillekeurig aan die gas vierkantjes in de hoeken van uw blad Met dankzegging voor de opname, Uw Dw. N. N- Amersfoort, Dec. 1919. KAMERADEN! De laatste weken zijn onze besturen voortdurend bezig geweest met het overleg om te komen tot een gezamenlijke steunbeweging voor de noodlijdende Oostenrijksche kinderen terwijl in onze besturen nog zal worden overwogen, ook de kinderen in andere noodlijdende steden in Oostenrijk-Hongarije te helpen. Uit de berichten in de pers kent ge den ontzettenden nood, die daar heerscht, weet ge hoe heel dat volk wordt bedreigd met den hongerdood. Onze besturen meenden, dat menscbelijke plicht gebood, hier te helpen zoo snel als het kan en zoo goed als het kan. Wij Venden ons daarom nu tot U, die ten getale van meer dan 500.000 mannen en vrouwen bij onze VakcentrAlen zijt aan gesloten. Na gezette overweging meenden wij, dat een steunbeweging nimmer zooveel zou kunnen opbrengen als noodig en gewenscht is en als menschelijke plicht voorschrijft en dat, om tot een hooger bedrag te kunnen komen, de georganiseerde arbeiders niets beters zouden kunnen doen dan de opbrengst van eenigc uren arbeid disponibel te stellen. Wij noodigen U daarom uit in dc. maand December S uren arbeid te verrichten ten behoeve van de nood lijdende Oostenrijksche kinderen. De vorm, waarin zulks zou kuunen ge schieden, kan en moet voor ieder bedrijf afzonderlijk worden vastgesteld. Naar den aard der bedrijven zal kunnen worden over gewerkt, twee Zaterdagmiddagen worden doorgewerkt, of wel den tweeden Kerstdag kunnen worden gearbeid, Daarover is overleg met Uwen werkgevei noodzakelijk. In Iedere plaats zullen uit de verschillende streomingen in de vakbeweging plaatselijke comité's worden gevormd. Treedt met deze in overleg, benoem uit Uw midden een commissie, die met Uwen werkgever gaat overleggen op welke wijze onze oproep kan worden uitgevoerd. Makkers, wij vertrouwen op Uw solidari teit, op Uw ernstigen wil er voor te zorgen dat de georganiseerde Ncderlandsehe arbeiders hun kameraden in Oostenrijk op schitterende wijze te hulp komen. Met onderscheiden werkgeversvereni gingen is overleg gepleegd, inet anderen heeft dat overleg nog plaats. Zij zullen hun leden opwekken, met de werklieden, beambten en ambtenaren mede te werken en bij het loonbedrag der werknemers een even groot bedrag* te storten voor hetzelfde doel! Daardoor staat dus vast dat niet eenig werkgeversbelang wordt gediend, doch uit sluitend en alleen wordt gewerkt ten bate van de hongerende kinderen. Kameraden. Groot is de nood van onze maats, die met vrouw en kinderen verkommeren. Daaraan moet onze wil, hen te helpen, evenredig zijn. Overwin alle bezwaren en moeilijkheden. Slaat Uwe banden ineen en verleen hulpf Voor het Ned. Verb, van Vakvereen. R. STENHUIS. Voor het R. K. Vakbureau, J. TH. NIJKAMP. Voor het Chr. Nat. Vakverbond, J. S. RUPPERT Jr. Voor het N. A. S. B. l.ANSINK Jr. Voor het A. N. V. F. C. v. INGEN SCHEAU. SPORT. Voetbal, H. V. C. H. V. C. I heeft Zondag over de belang stelling van verschillende harer supporters niet te klagen gehad. Verscheidene toch maakten do reis naar Tlel om getuige te zijn van den wedstrijd tegen Theole aldaar. Intusschen is de uitslag tegengevallen. H. V. C, toch werd met 2—0 geslagen. Het tweede elftal bond hier den strijd aan tegen het tweede van Theole on zond op haar beurt de bezoekers met een neder laag naar Tlel terug. Hier was het resultaat 54 in het voordeel van H. V. C. 2. Quick—Hertog Hendrik 2. Quick miste haar linksbinnen, wat blijk baar wel afbreuk deed aan de combinatie. De wedstrijd blonk niet uit door bizonder fraai spel, maar dit werd ruimschoots vergoed door de spanning. H. H. was met het ernstige plan naar hier gekomen revanche te nemen voor den in Arnhem geleden eclatante nederlaag. Ware dit gelukt dan hadden de gasten de leiding genomen in deze competitie. Met rust was de score aan beide zijden nog blank, doch de daarna aangebrachte wijziging in de voorhoede der Reds leverde resultaat op. Na een stukje van keurig solo-spel doslpuntte de linksbuiten 1—0. Eenigen tijd daarna maakte de center voor er 2—0 van, waarop de bourt aan H. H. kwam. Haar rechtsbuiten scoorde het eerst tegen 2—1; terwijl de linksbinnen der gasten circa 10 minuten voor bet einde den stand op 22 bracht. Groote versla genheid in het Quick-kamp; zouden de favoriten een kostbaar puntje verspelen? Slechte weinige minuten restten nog. Een doorbraak van links geeft hoop, een voor zet volgt en de rechtsbuiten jaagt voor de derde maal den bal in 't vijandelijk net. Als scheidsrechter v, d. Born het einde aankondigt heeft Quick haar positie op de eerste plaats met deze 3—2 overwinning weder versterkt. Rugby. Voor de tweede maal is in de bestuurs vergadering van den N. V. B. het rugby, voetbal ter sprake gekomen. Thans heeft de heer Muiier voorgesteld de beoefening van Rugby te steunen en zoo mogelijk de leiding daarvan te nemen. Tot eone defini tieve beslissing kwam men uog niet; het punt werd aangehouden tot de volgende vergadering. MARKTBERICHTEN. AMERSFOORT, 12 Dec. 1919. Appelen f 2.50 k f5.-Peren f2.50 if 4.50 Zandaardappelen f 4.75 ifs.so Hoendereleree I f 26.k f 30.—. Hooiboter f 3,20 a f 3.70. Kippen f 2.50 k i 3.50. Piepkuikens i0.7 5 k f2.20. Kuikens f 4.— a f6.00. Jonge eenden fo.— k fo.—Oude eenden f 1.50 k l3'~> Hazen f 3,k f4.—. Wilde konljue* f 1.— a fi.20. Tamme konijnen f3.00 ifj.oo per stuk. Duiven fo.Bo k f :.8o per paar. Vette varkens f.— Af.-. Magero varkens f80 f 130. Zeugen f t8o af 220. Biggen f30.— k f45.—. Kalveren f—A f Aangevoerd waren ongeveer 150 heet. Appelen, 20 heet. Peren, heet. Kleiaard- appelen; 15 heet. Zandaardappclen4000 stuks Hoendereierenst. Eendeneieren 120 Kilo Hooiboter; - Vette Varkens; 25 Magere Varkens Varkens voor export- slagerijen; 100 Biggen, 20 Zeugeu, Kalveren. BIJEENKOMSTEN. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Beukenlaan 2. R,K. openbare leeszaal enbiblio- teek, Nieuwstraat 20. Oudheidkundig Museum, Flebite. Bioaeoop Langestraat. Vrijdag tot Maandag Bioscoop »De Arend». Zaterdag Theosofische Leeszaal. t6 Dec. Amlcltla 8 uur. Hofstad-Ensemble,dir. v. d. Lugt.Melaert. «Monsieur le Directeur.» 19 Dec. half 8 Amicitia Concert Tiggers- Canivez. ao Dec. 8 uur Keizerskroon Arb. Tooneel- vereenlging »Kunst na Arbeid» opvoering van «Fabrleksmenschen» Spel van leed en strijd. 21 Dec. 7 7j uur, Amicitia Arb. Tooneelvtr. Kunst na Arbeid» opvoering van Fabrieksmenschen Spel van leed'en strijd. ADVERTENTIEN. GEVRAAGD GEMEUBILEERDE met of zonder pension door Heer b. b. b. geen beroepspens. Br. fr. met vol. opgaaf en prijs onder lett. T Adv. Bur. v. ANDKL, Weimarstraat 16a, DEN HAAG. liurgerljjkt. Stand van Amersfoort. van 5 December t/m it December 1919. GEBOREN; Leendert Wilhelmus, z.v. Cornells Velt- huyzen en Adriana ïngelina v. Bynen Johannes, z.v. Jan Berg en Johanna Walet Johanna Elslna, d.v, Cornells Bouw en Jo hanna v. de Straat Daniel Johannes, z.v. Hermanus Arnoldus Dys en Antonla Buys Johannes Marinus. z.v. Marinus Johannes v, Asselt en Maria Velthuizen Geertruida Auna, d. v. Willem de Voogd en Gerritje Apeldoorn Lambertus, z.v. Sjoerd Huis man en Everarda Koonen Amelia Mltia, d.v. Louwerens Eysink en Johanna Debora Woutera Amelia Daamen Marcbien, d.v. Marchienus Theyssen en Hendrieka Ooster hof - Johannes Wilhelmusz. v. Berend Willem Speelberg en Johanna Woutera v. Dijkhuizen Hendrikje, d.v. Eibert v. Beek en Hendrikje de Graaf Femia, d.v. Jo hannes Bosman en Mina Rijn Maria Francina Nlcola, d.v. Hermanus Julianus Maria Jacobs en Alida Maria Theodora v. Oosten Geurtje Geertruida, d.v. Jacobus v. de Visch en Geertruida v. Dijk - Maria, d.v. Samuel Anthony Meerburg en Maria v. der Kraan Johanna Hendrika, d.v. Antoniue Wilhelmus Broeker en Hcrmina Hendrika Damsteek Aaltje, d. v. Klaas v. Soeren en Errisje Vlastuin. ONDERTROUWD Albert Joseph Dohogne en Antonia Jo- sephina Carolina v. Es Hendrik v. Zanten en Gerritje Bosman Lambertus v. den Brink en Willemijntje Blooi Bcrtus Bak ker en Elisabeth Pieternella Willemse Johannes Ilartogsveld en Wilhelmina Wolf Hendrik Lohrmann en Adriana Helena Vierdag. GEHUWD: Wouterus Marinus v. Egdom en Johanna Jacoba Mol Barend Willem Lammere en Catrlna Morre Hendrik Slager en Hermina Eikelenboom Otto Gerardus Hondriks en Geertruida Vink. OVERLEDEN: Maria Blokhuis, 56 jr. echtgen, v. Johan nes Boshuizen Ernst Sigrnond Bijtelaar, 92 jr., wedr. v. Jozina Catrina Geertruida v. der Valk - Peternella v. Duist, 77 jr, wed. v. J. van Barreveld Charly Gomers- bach, 4 weken Hendrika Speelberg, 45 jr., echtgen, v. Brand de Graaf Bertus v. Beekhoven, 6 weken Jannetje Timmer, 65 jr., echtgen. v. Everardus Jacobus de Ruyter. STOOMKOFFIEBRANDERIJ, Groothandel in Koloniale waren, vraagt een Zeer gunstige voorwaarden. Br. met refercntiön onder No. 380 bur. dezer Courant. 15 JANUARI GEVRAAGD, voorzien van zéér goede getuigen, kunnende koken, klein officiers- gezin te Amersfoort. Hoog loon. Brieven onder No. 381 aan het bureau van dit blad. Blijkens acte vier December negen tien honderd negentien ten overataan van den ondergeteekenden notaris te Amsterdam verleden Is lusachen de heeren Wil.HELM ALBERT ERNST NOACK, fabrikant wonende te Amersfoort en LOUIS GAST, fabrikant wor.ende te Zutphen, aangegaan een handelt-venuootsnhap onder de firma: „E. NOACK, Koninklijke fijne vleesch- waren en conserven fabrieken", ten doel hebbende het fabrlceeren van en den groot handel In vleeacbwaren en coneerven, en hetgeen daarmede in rechtetreekich of zijde- lingsch verband staat. De vennootscbapis gevestigd te Amersfoort en is aangegasn voor den tijd van ruim vijf jaren, ingaande 15 December 11)10 en alzoo eindigende itl December 1024. Zij wordt gerekend voor den tijd van drie jarou stilzwijgend te zijn verlengd, indien niet zes maanden voor het verstrijken vsn gemold tijdvak, alzoo voor den t Juli 1924 een der vennootan schriftelijk aan den ander heeft te kennen gegeven, dat hij de ven nootschap wil doen eindigen. Deze wijze vsn verlenging is toepaeselljk op elk volgend tijdvak van drie Jaren. Ieder der vennooten la bevoegd voor de vennootschap te handelen, en te teekenen, de vennootschap aan derden en derden aan do vennootschap te verbinden, een en ander alleen echter binnen de grenzen door het doel der vennootschap aangtgovon. De medewsrklng van belde vennooten wordt echter gevorderd voor het opnemen van gelden, waaronder nlot wordt verataan het beschikken bij den kassier der vennoot schap over beschikbare kasgelden, voor het aangaan van dadingen, compromitseu en accoorden, het aangaan van borgtochten, het verkrijgen en vervreemden van onroe rende goederen en vaartuigen, het verleenen van zakelijke rechten, het optreden In rechten, het beruaten in rechtsvorderingen, het nemen van oxecutorlale maatregelen, en bet aangaan van allo handelingen, welke buiten de door hot doel der vennootschap aangegeven grenzen liggen en ook die welke binnen die grenzen vallen en een bedrag van f 20.000.— te boven gean. Namens de Vennooten, L. A. BU r.VI', Notaris. gmraagd, kunnende koken; voor noodhulp of voor rast, Adres: IMETRR HOT» LA AN 36. Bekvame gevraagd. Adres: P. BOTH LA AN 26 AMERSFOORT. I)e Commissie deelt mede, dat het uur waarop een harer leden zitting houdt tot het In ontvangat nemen van eventucnlc klachten, is veranderd. Voortaan is (lat spreekuur gestold op Vrijdagsmiddag» van 2-3 uur. De Brandstoffen-Commissie, N. VELS-HEIJN, Voorzitter. C. L. HGEPNER, 2e Secretaris. Amersfoort, 15 December 1919. j Voet bij stuk houden bij het koopen van Primula-Producten voor soep en bouillon I en uitsluitend verlangen het merk Primula. Indien Uw winkelier ze U nog niet kan leveren, bericht dit dan evon aan de Primula- I fabrieken te Overschie. A Li Sclxoencrême Amo r» foor t*|| Korlegracht 26, b.b. Postkantoor ATELIER VOOR REPARATIËN. VOLOESTORT KAPITAAL f 400 000.— WAARBORGKAPITAAL -4000000.- De Bank verstrekt gelden op Ie Hypo theek op huizen, landerijen en boerenplaatsen tegen billijke en gemakkelijke voorwaarden. Inlichtingen te bekomen hij en aanvragen te richten tot bare Agent, de firma GELDERSGHE CREDIETVEREEN1GING Utrsehtschestraat 34-36 te AMERSFOORT.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 3