PLANTA JURGENS' PLANTENBOTER BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen, ingevolge artikel 8, 2e lid der na te noemen verordening, ter openbare kennis, dat aan W. H. MEURS1NG op 26 December a.s. ontheffieg wordt verleend van de verbodsbepaling van artikel 2 der Verordening tot afschaffing van den nacht arbeid in broodbakkerijen. Amersfoort, 24 December 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, K. KAAN, loco-secr. Wethouders-benoeming. In de gisterenmiddag gehouden Raads vergadering kwam tengevolge van het be danken door den heer C. Ruitenberg als Wethouder van Onderwijs, de verkiezing van' een Wethouder aan de orde. Gekozen werd de haer Mr. Dr. H. Th. A. Verhoef, die zich de benoeming Het welgevallen. Examens. Bij het gehouden examen voor zieken verpleegster van het Witte Kruis, slaagde onze stadgenoote Mej. Clara de Winter. Bij de op 24, 25 en 26 November j.l. gehouden examens boekhouden, voor de Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen, slaagde onze stadgenoot de heer B. H. J. Kroes. Kerstmis. Morgen Kerstmis! Roode lichtschijn achter de winkelruiten en takjes buist in de etalages. De meeste winkels hebben Kerstuitstal- lingen, of de artikelen er zich toe leenen of niet. Tusschen de worsten liggen de groene takjes met de roode bessen, maar ook zien wij als versiering de hulst op de dure bontmantels in onze mode-magazijnen. Wij volgen meer en meer het buitenland na met hulst en Kerstmisgeschenken, Weihnacbtstolle en plum-pudding bij ban ketbakkers. Zoo is alles weer aanwezig Kerstfeest te vieren. Maar tevens is er 'n verschil bij andere jaren. De ze Kerstdag zal worden een algemeene offerdag voor de Weensche en Hongaarscbe kinderendie in de grootste ellende »Vrede op Aarde» zullen herdenken. Nederlandsche arbeiders zullen extra werken voor deze kinderen en anderen weer een gedeelte van het salaris afstaan. Gelukkig Kerstmis, Geen >dankje< waard? Een onzer stadgenooten zond dezer dagen zijn 7-jarig kind uit om een boodschap voor moeder te doen bij een der zakenmenschen op den Leusder weg en kreeg daarvoor mede •en bedrag an f 2.50. Waar de boodschap minder bedroeg, moest dus geld worden teruggegeveninplaatst echter af te houden van f2.50, krijgt het kind geld terug van f 10.— en dus f7.50 te veel. Thuisgekomen wordt het geld af gedragen en bemerkt men natuurlijk de vergissing. Als eerlijk menschenkind keert men derhalve tot den zakenman terug, wijst hem op zijn vergissing en overhandigt hem het te veel ontvangene. Eerlijkheid Is een deugd en behoeft niet te worden beloondtrouwens aan beloonen dacht onze zakenman heelemaal niet blijk baar, want zelfs nog geen «daDkje» was hem deze eerlijkheid waard. Een weinig meer uiting van waardeering had er, dunkt ons, toch wel op kunnen overschieten, dat is al het goedkoopste wat men in zulk 'n geval kan geven. Liefdadigheids-Concert. Onder verwijzing naar de desbetreffende annonce in dit nummer zal Zondag 28 December ten bate van het Ned. R. K. Huisvestinge-Comité voor de noodlijdende bevolking van Oostenrijk in 't Patronaats gebouw aan 't Zand alhier (St. Theodoras v. Snibden) een groot Liefdadigheidsconcert worden uitgevoerd, te geven door de 14-jarige Celliste Else Hllger uit Weenen met medewerking harer zusters Grete (piano) en Maria (viool). De schitterende beoordeelingen in onze per» getuigen eenparig van de buitenge wone muzikale begaafdheid van dit nog jonge kunstenaarskind. Een genotvolle avond staat Zondag dus te wachten. Het program omvat werken van Mendel sohn, Beethoven, Schubert, enz. Kinder- Herstelllngs- en Vacantle- kolonies. Onder verwijzing naar de mededeelingen omtrent »bet groote plan», waarvoor wij onze lezers verwijzen naar de te pagina van dit nummer, verzoekt men ons er op te attendeeren, dat op Zaterdag 31 Januari 1920 een intieme-cabaret-voórstelllng in Amicitia» zal worden gegeven, waarvan de baten zullen bestemd worden voor bet groote plan, daarin bedoeld. Verschillende goede krachten, zoowel in als buiten onze gemeente hebben voor dezen cabaret-avond reeds hunne mede werking toegezegd, terwijl bovendien als attractie na afloop van den avond gelegen heid tot dansen zal worden gegeven. Wij deelen een en ander reeds thans mede, omdat voor dit grootsche doel bij die gelegenheid alle kaarten moeten .zijn uit verkocht, die dan ook tijdig zullen worden aangeboden, en vertrouwen, dat een nadere opwekking onzerzijds zich kaarten aan- te schaffen overbodig zal mogen zijn. Men zegt het voort! Goed afgeloopen. Gisterenmorgen sloeg in de Utrechtsche straat wederom een gespan op hol van de Veldartilleriethans deden zich echter ge lukkig geen ongelukken voor. Doordat het paard op de Varkensmarkt kwam te vallen, kon het worden gegrepen. Aanbesteding. Bij de gisteren gehouden aanbesteding van 37 eengezinswoningen en 2 winkel hulzen in 't Soesterkwauier waren 5 in schrijvingebiljetten. Laagste inschrijtster firma Walker, den Haag, met f191500. Hoogste de Centr. Maatsch. van Aan- nemerswerken met f 200.000. Voor het schilder- en glaswerk 22 bil jetten. Laagste inschrijver v. d. Dop, den Haag, voor i8ioo. Rumoerig afscheid. Het schijnt, dat de verstandhouding tus schen Friezen en Hollanders onder de mili tairen soms wel wat te wenschen overlaat. Zaterdagochtend zou van hier vertrekken een detachement van het 9e regiment In fanterie, goeddeels bestaande uit Friezen, 's Avonds te voren ging het.in de kantine, rumoerig toe, het kwam- zelfs omstreeks- 8 uur tot een formeel» vechtpartij tusschen Friezen eenerzijds en Amsterdammers en Hollanders anderzijds. In de hitte van den strijd moest bet meubilair het deerlijk ont gelden en werd menige stevige opstopper uitgedeeld. Er werden terstond nu maatregelen ge nomen, de kazerne werd gesloten, en de wacht gewaarschuwd. De wachtcommandant greep zéér krachtig in en loste drie schoten in de lucht, hetgeen althans ten gevolge had dat de rust wederkeerde. Den volgenden ochtend schenen de ge moederen wel eenigszins bedaard maar in het waschlokaal kwam hef tot nieuwe handtastelijkheden. De hulp van de militaire politie werd nu ingeroepen, die verdere incidenten wist te voorkomen. Kort daarna is het detachement vertrokken. (A.D.) Apotheek opgeheven. De apotheek van den heer Van Wisseling aan de Langestraat zal vanaf 1 Januari a s. zijn opgeheven. Zondagsrust. De geneeskundige praktijk in onze ge meente zal worden uitgeoefend op: (ie Kerstdag) door de geneesheeren Groneman, Jorissen en Kamerling. (2e Kerstdag) de heeren Kamerling, Morren en Schreuder. Zondag 28 December de heeren Van Enst,Jorissen en Kamerling., Apotheek. Geopend zijn: (te Kerstdag) T. C. V. ter Maat, Hof 2, Tel. 165. (2e Kerstdag) J. J. P. Wiseelingb. Langestr. >12, Tel. 213. Zondag 28 December W. A. van den Bovenkamp, Utrechtsche- straat 45a, Tel. 63. Verpachtingen. De administrateur der Veld-artilierie zal verpachten het weghalen van de spoeling, aardappelschillen en het verdere afval in de solda tenkeukeD, alsmede de vleeschbeenderen van de menage, voor het tijdvak van 1 Jan. tot en met 30 Juni 1920. Inschrijvingsbiljetten voor of op 27 Decem- x 12 uur voorm. op het bureau in de kazerne. Zaterdag 27 December 11 uur zal de Administrateur van het ie Reg. Huzaren verpachtena. Het weghaleu van de spoeling de vleeschbeendereu afkomstig van de kenkamp pp de Vlasakkers, c. het weg halen van de Beer uit het barakkenkamp op de Vlasakkers, als over het tijdvak van 1 Jan. tot en met 30 Juni 1920. i, TORB Het militair tarief. Met ingang van 1 Januari a.s. is de ver gunning voor militairen om per spoor ot boot tegen militair tarief te reizen inge trokken. In verband daarmede is bepaald dat alle militairen als zij in het belang van den dienst doch niet in detachement reizen, moeten gebruik maken van door hun chef te ver strekken vervoerbewijzen, zoodat zij niet meer de reiskosten moeten voorschieten en later op declaratie terug ontvangen. Gelddiefstal. Een zekere v. B. alhier heeft zich gisteren avond schuldig gemaakt aan diefstal van geld, tot een bedrag van f270. Tegen genoemden dader, die een beken tenis heeft afgelegd, zal proces verbaal wor den opgemaakt, terwijl hij aan de Justitie zal worden overgeleverd. Verduls rlog g o u d e Gisterochtend veroordeelde de Utrechtsche rechtbank tot f50 boete subs. 20 d. hechtenis den 20 jarige Amersfoortachen emballeur W. M.' F., die zich had schuldig gemaakt aan verduistering van een gouden horloge met ketting, ten nadeele van P. J. .B., yoor wien bekl. een verhuizing had verricht. De Off. v. Justitie had f50 boete subs. 20 d. hecht, geöischt, terwijl mr. Nauta als verdediger hoopte, dat de rechtbank vonnis zou vellen in den geest van den elsch, eventueel met een lager boetebedrag. B e 1 e e d i g i n g. P. v. G., directeur van de Z. H. Marga rine-industrie te Amersfoort hoorde zich ver- oordeelen -tot f 20 boete subs. 20 d. hechtenis, ter zake het door een brief beleedlgen van den postbode J. v. V. te Alfen. Bekl. had in dat epistel o.a. geschreven, dat v. V. eigenlijk een schoft van een man was, door een zeker contract te breken. De eisch luidde vorige week, ondanks bekl. verweer, dat hij niet de bedoeling gehad had te beteedigen f20 boete silbs. 20 d. hechtenis. Verder deed de rechtbank nog de navol gende uitspraken K. P., 43 jaar, fabrieksarbeider, H. S., 29 jaar, beideii te Amersfoort, diefstal van eeu dennenboom ten nadeele van A. P., leder 2 dagen gevangenisstraf, P. P. K., 27 jaar, koopman te den Haag, diefstal van een roos ten nadeele van de gem. Amersfoort, f5 boete subs 5 dagen hechtenis v A. v. G., 39 j., loodgieter te Amersfoort, wederspannigheid tegen den agent van po litie A. S., 1 maand gevangenisstraf. T. D„ 26 jaar, werkman te Amersfoort, diefstal van een-dennenboompje ten nadeele der erven P., week gevangenisstraf. G. te W., 24 jmetselaar te Amersfoort, belemmering vap den agent van politie A. P. C. H., 3 weken gevangenisstraf. G. V., buisvrouw T. v. d. V., 27 jaar, te Amersfoort, heliög in zake verduistering van lakens, 6 wekeri gevangenisstraf. A. M., 51 j., J. v. Z„ 67 j., landbouwers te Amersfoort, diefstal van prikkeldraad ten nadeele van C. V., de ie, 3 weken, de 2e, 2 weken gevangenisstraf. H. R„ 30 jaar, arbeider te Amersfoort, idem dennenboomen ten nadeele van W. H. de B„ f 10 boete subs, 10 d. hechtenis. G- v. S27 j tuinmansknecht te Amers foort. idem berkenhout ten nadeele der gebr. v. d. K„ f 10 boete subs, to d. hechtenis. Uit het politie-rapport. Tegen 'n 3-tal 12-jatige jongens wordt proces-verbaal opgemaakt wegens vernieling vari eén ruit in een der Katholieke ge stichten in de Muurhuizen. Tegen 'n Bunschoter vlsscher is proces verbaal opgemaakt wegens het venten met vlsch, die niet gedekt was door een keuringsbewijs. Bij die gelegenheid beleedigde hij den agent, die hem verbaliseerde en liep dus ook daarvoor e?n proces-verbaal op. Tegen 'n bewoner van den Leusderweg wordt procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van een dennenboom. Tegen een behangerspatroon is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der arbeidswet. RAADSOVERZICHT. Vergadering op Maandag en Dinsdag 22 en 23 December 1919. De bcgrootingl In twee zittingen hebben we de be- grootings-debatten teneinde gebracht en ver gaderden den eersten dag van 'a avonds 7 tot 11 uur en gisteren van 2 uur tot half 6. Wij zijn genoodzaakt ons slechts bij de voornaamste punten te bepalen. Alvorens tot de behandeling van de be grooting overtegaan, hadden we eerst de lijst der ingekomen stukken en een 20-tal punten van de agenda aftedoen, die echter niet veel stof tot bespreking geven. De benoeming van leden voor de ver schillende commissies wegeDS periodieke aftreding werd verschoven tot na do begroo- tingsdebatten, evenals het punt van de aan vullingsagenda benoeming van een Wet houder (van Onderwijs) wegens het bedanken van den heer C. Ruitenberg, die van dit baantje afstand doet omdatzooals de heer Nieuwendijk bet in zijn begrootings- debat pleegde te noemen, hij de verant woordelijkheid er van niet langer dragen kan ofwil. Mr. Graaf van Randwljck werd bij zijn periodieke aftreding als curator aan het Gymnasium herbenoemd. Tot leden voor de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs werden benoemd Mevr. E. C. Peper—Rosingh, A, H. Schram, Mevr. van Mourik—Oversier en J. van Dijk. In de vacaturen van het Burgerlijk Arm bestuur worden ter vervanging van de heeren Baron van Itteraum en Mr. Dr. Verhoef gekozen de heer J. Overeem en na herstemming met den heer Hofland, de heer A. E. Blok. Tot leeraar in de Ned. Taal en letter kunde aan de Handelsdagschool wordt be noemd de heer Coerech Staal. De overige punten, waaronder een ver zoek van de bouwvereeniging St.-Anafridus om een suppletoir bouwvoorschot te ver- leenen van totaal f 135.000 worden allen zonder belangrijke discussies aangenomen. En toen de algemeene beschouwingen over de gemeentebegrooting. De gemeentelijke inkomsten zullen voor 1920 zoo ongeveer 9 ton of f900.000 moeten bedragen. Aangenomen mag worden, zeggen B. W. dat met inbegrip van het natuurlijk accres bet vermenigvuldigingscijfer ook ver dubbeld zal moeten worden, zoodat van f 1000 inkomen reeds 3,08 pCt. en van de hoogste inkomens 17,82 pCt. zou moeten worden geheven. Of dit mogelijk zal zijn, daarvoor halen B. en W. de schouders op. Zeker is het echter dat de belangen der gemeente hierdoor ernstig in gevaar komen, en vooral ook die van de groote groepen, wier belangen ten nauwste bij de welvaart der gemeente zijn betrokken. De heer Hofland opent de discussies en vraagt zich af hoe een opbrengst der inkom stenbelasting door B. en W. kan worden geraamd op f900.000, zonder de wijze aan te duiden, hoe dit bedrag machtig te worden. Het getuigt van een verkeerd financieel be leid zegt bij, om, als men achterstand ziet aankomen, geen middelen worden beraamd dien achterstand te achterhalen, en noemt bet onverantwoordelijk tot 1 Augustus 1920 zonder een beffingsschaal te zijn Is het een argument vraagt hij, dat door de belastingverhooging de kapitaalkrachtigen uit Amersfoort zullen blijven? Spr. wijst in dit verband dan op den veel- vuldlgen grondverkoop. Is niet bijna overal belastingverhooging noodig en de heeren kapitaalbezitters moeten zich toch ergens vestigen. De verhooging der belasting moet niet gezocht worden bij de arbeidende klasse, die staan, trotsch de verhoogde loouen, reeds op den rand van de armoede, van hen kan en mag niet meer genomen worden, dan tot dusverre geschiedt. Doch zij moet gehaald worden van ben, die ons in den vicieusen cirkel brachten Zijn fractie heeft een voorstel, waarvan het systeem neerkomt op een ontlasting van de laagste inkomens tot en met een bedrag van f 1400. Het bedrag van de inkomsten belasting zou hij willen stellen op f750.000, het noodzakelijk levensonderhoud op f800 f900, de aftrek voor elk der kindereu op f 75 blijven bepalen, het aanvang-heffings- cijfer op 4 pCt. en het vermenigvuldigings cijfer op 1,5 pCt. De arbeiders kunnen niet boven hun draagkracht gaan. Hij doet ten slotte met B. en W. een beroep op den besten van het gemeente- personeel, om de arbeidspraestatieu zoo boog mogelijk op te voeren, want inderdaad zijn er onder hen, die de gemeenschap bestelen door lijntrekkerij en dagdieverij. De gemeen schap heeft het recht op bun volle werkkracht. De heer Nieuwendijk meent, dat het broo/e scheepje, waarin onze gemeente vaart, met vaardige zeemanskunst moet worden geloodst. Hij spreekt ook over de subsidie van de Burgerwacht en kan het maar niet ver kroppen dat voor dit doel de subsidie van f500 geweigerd werd. Hij kapittelt voorts zijn vriend Hofland. Wat wil die man nu critiek laten hooren op het beleid van B. en W., terwijl hij zelf niet achter de groene tafel durft plaats te nemen, vraagt hij en hij noemt bet dan ook misdadig van de S.D.A.P. steeds onvervulbare begeerten en verwachtingen op te wekken. Hij moet van het aangekondigde voorstel van dezen Soc. Dem. absoluut niets hebben, dauk je De heer Van Traa is het volkomen met Raadsheer Nieuwendijk eens. Hij kan zich met de opportunistische politiek van B. en W. best vercenigcn. Laten we de toestand kalm en vastberaden ouder de oogen zien, dan zal alles wel weer »recht kom». Waarom zouden we niet gaarne betalen, als we overtuigd zijn, dat de grootste zuinigheid betracht wordt? Vriend Hofland geeft ons cijfers te slikken, die *00 maar niet door ons keelgat kunnen. Hij verplaatst de moeilijkheden met zijn systeem, doch op lossen doet hij niets. Alles komt neer op de schouders van de ambtenaartjes en ge- peusionneerden met een inkomeutje van f 3000—f 6000. Laten wij wat meer om deze categorie gaan denken I Ook de voorzitter zegt de cijfers van den heer Hofland niet zoo plotseling te kunnen verwerken. Bovendien zijn. zooals reeds door het college is opgemerkt, zijn cijfers niet juist, maar B. en W. zullen gaarne het in te dienen voorstel van Hofland nog eens uagaan, echter niet nu, dat zou tijd verknoeien zijn. We hebben moeten trachten, aldus de voorzitter de begroot! sluitend te maken, en zullen het belaju n,f cijfer natuurlijk zoo laag mogelijk boudJ' misschien zal het gevreesde belastWri» dan niet eens noodig blijken. er Ook de heet Nieuwendijk wordt op ver schillende vragen door den voorzitter beam woord. Omtrent hetgeen de heer Nieuwe dijk sprak van Soc. Dem. die geen veram woordelijkheid wenschen te aanvaarde wijst spr. er op. dat zij als groep, a|s col.' lectiviteit nog niet volwassen zijn, ze kunne nog niet op eigen beenen staan.' Cn 'Dal komt wel» interrumpeert Rekti en de voorzitter gelooft het met hem. En zoo bleven we discussieeren tot e|f uur, om den volgenden middag met frisscben moed te beginnen. We vingen toen onmiddellijk aanmetde behandeling van de bedrijfsbegrooiino»r waarbij Wethouder Veis Heijn een uiteer,' zetting gaf over de toestand onzer gasfabriek Ook bij dit bedrijf zullen zeker nog latmjj tijd de gevolgen van de laatste 5 jaren blijven nawerken. Toch is de toestand niet donker in te zien, integendeel, en wanneer onze ingezetenen hun medewerking niet onthou den, in den vorm de productie zoo hoog mogelijk op te voeren, waardoor ook de meterprijs er heel wat gunstiger zal uitzien, zullen we zeker de moeilijkheden met glans doorworstelen, ongeveer de Wetb En de mededeeling van den heer Velj! Heyo, dat bij een aflevering van 2 millioeo de prijs van het gas per meter fo^'/^kon, terwijl, wanneer die aflevering opgevoerd wordt tot 7 milüoen de meterprijs dan slechts 14,6 cent zal bedragen, spreekt zeker genoeg voor zich zelf. Bij de behandeling van den Keuringj. dienst-begrooting informeerde Mr. van Traa of de invoering van een melkverordenitig nog kan worden tegemoetzien, waarop wij van Wethouder Jorissen vernamen dat het ontwerp zoo goed als gereed is, om in de Commissie te worden behandeld. Doch tevens hoorden we, dat er plannen zijn, de geheele keuring voor de provincie Utrecht in de stad Utrecht te doen plaats vinden, waardoor dan niet uitgesloten zou zijn, dat onze Keuringsdienst zou moeten opdoeken, Uit de verdere discussies echter bleek wel dat voor deze pessimistische gevolgtrekking nog geen groote vrees behoeft te bestaan. De Staten schenken aan deze zaak hun aan dacht. en zullen ook de belangen van Amers foort zeker niet uit het oog verliezen, Als bet zoover komt zou Amersfoort als 'filiaal» van Utrecht kunnen worden aangewezen. In ieder geval hebben B. en W. van hun zijde niets onbeproefd gelaten de Keurings dienst voor onze gemeente te behouden. We zullen dus maar afwachten en de betrekke lijke begrooting goedkeuren. Laat ons nu nog iets vermelden omti de discussiën over de Burgerwacht, die onzen middag wel wat «vergald» hebben, terwijl de zaak ten slotte is gebleven, zoo als zij was. De heer Nieuwendijk, Van Traa, Oosterveen, Kroes en Leinweber, kwamen met het voorstel, om de Burger wacht alsnog een subsidie te verleenen. Wij zullen er hier niet te diep op ingaan, omdat de zaak nog onlangs aan de orde was, en op het oogenblik geen andere, ge zichtspunten geopend werden, of liever, zooals Wethouder Jorissen zich uitdrukte, de toestanden waren, voor zoover hem bekend, sindsdien niet gewijzigd en zeker niet zoo danig, dat hij op zijn eeumaal uitgebrachte stem zou moeten terugkomen. Toen echter de heer Hofland gesproken had over het niet erkennen van het gezag, over de maat schappelijke wanorde enz. enz. dreigde bet even alsof de tegenstanders der subsidie van de vorige maal zouden overloopen naar de voorstanders van thans. Maar gelukkig was men te dien opzichte niet zoo homogeen, en het warme pleidooi van Mr. van Traa om toch de evontueele tijensten van de Burgerwacht te waardeerea iu den vorm van het verleenen van een subsidie, kon de tegenstanders niet ver murwen, en na een langdurig, we zouden bijna zeggen een hartstochtelijk debat werd het voorstel van de heeren om de Burger wacht toch met de Kerstdagen te gedenken, verworpen met 98 stemmen. Tegen de subsidie: de heeren Overeem, Rekké, Ruitenberg, Vels-Heyn, Verhoef, Yoskuilen, Hofland, Noordewier en Vau Hardenbroek. De heer Jorissen heeft, dank zij de speech van Hofland, zijn houding j gewijzigd en stemde thans voor de subsidie. Het baatte echter niets. Alvorens we aan de eindstemming van de begrooting kwamen overhandigde Raads heer Hofland thans zijn fractie-voorstel aan den Voorzitter, waarover hij in zijn debat het woord heeft gevoerd. Z>j ging ter fine van advies raar bet college van B. en W., en luidt: De S. D.-fractie, gelet op de vermoede lijke opbrengst der gemeentelijke in komsten-belasting over «919 ad f43209"' van oordeel dat dit bedrag verre blij» beneden het door B. en W. voor i9s° geraamde bedrag als opbrengst onder het desbetreffend volgnummer van de be* grooting ad f 900.000; overwegende met B. en W. dat enkele factoren kunnen doen veronderstellen dat dit bedrag niet ten volle noodig zal zijn en door ons daarom Is begroot op f 750.000, noodigen B. en W. uit met inachtnen"nlf der bedoeling om van de zuivere inkomens tot en met f 1400 over 1920 geen grooter geldelijk offer voor de gemeentekas te vorderen als ontwikkeld is in bun pro- gresslescbaal van het gedrukte stuk 67 -

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2