AMERSFOQRTCCHE COURANT. Zaterdag 24 pf]f| Januari 1920. arï No. 9286. 70e laan BIJVOEGSEL N. V. Centrale Crediet- en Landhouwbank ies voor ta Li SAFE DEPOSITO Tegen boog loon PAKMJ1S REDACTEUR F. W. H. OUD AMERSFOO Uitgave van de Drukkerij „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff". Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1.— franco per post f 1.15. Advertontiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bij regel- E N S. abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en ontelgenlngs- advcrtentlCn per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels /1.25 Bewijsnummers worden In RT. rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 ceut. Bij advertentlên van bulten de stad worden de Incasseerkosten In rekening gebracht. BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud q VAI.KESTRAAT 19. Telefoon 19. Bij dit n OVERZICHT. Buitenland. De moord te Boedapest De Italiaanschc spoor wegstaking. Binnenland. Onze regeering weigert uitlevering Ex-Keizer Wil helm De Bankbiljetten-diefstal bij de firma Enschedé Officiers-salarissen. AGENDA voor de Openbare Vergadering van don Rand der gemeente Amersfoort, op Dinsdag 27 januari 1920 des avonds 7 uur. 1. Ingekomen stukken en mededoelingen. 2. Benoeming van Bestuursleden van hot Burger Weeshuis. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overplaatsing van Hoofden van scholen en tot benoeming van hoofden aan de A. scholen Nos. 3, 4, 5 en 7. 4. Benoeming van een onderwijzer aan school H. 5. Benoeming van een lid van do Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. C. Benoeming van een onderwijzeresinde nuttige handwerken aan school G. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener verordening betreffende hot Gemeentelijk voorbereidend onderwijs te Amersfoort. 8. Benoeming van Mej. T. van der Werf tot Hoofd van do Fröbelschool. M. VLEESCHHOUWER MEUBELFABRIKANT - HOF 46 AMERSFOORT Fabriek: PAPEN HOFSTEDE Directe lerering ran den lubrikant aan den verbruiker Concurrentie daardoor absoluut uiltjes lol en 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan den onderwijzer aan school B., J. Bijl, verlof te verleenen godurende den tijd dat hij is belast met onderwijs aan do Handelsschool. 10. Voorstel van Burgomoester en Wethouders tot vaststelling der verordening tot regeling der jaarwedden van het personeel aan de Handelsdag en avondschool. (Gear. Verz. No. 2.) 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de salarisregeling voor leeraren van het Gymnasium. 12. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van de plaatselijke afdoeliiigen van den Bond van Ned. Onderwijzers, do Vor- eeniging van Hoofden van Scholen in Nederland en de vereeniging voor M. U. L. O., om do pogingen van net salaris-comité door oen adres aan den Minister te willen steunen. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hot herzien van het contract inzake verzekering van hot brandweer- en politiepersoneel tegen do geldelijke gevolgen van ongelukkon. 14. Advies van Burgemeester en Wethouders op het schrijven van het Hoofdbestuur van het Nederlandsch Zangersverbond om een prijs be schikbaar te stellen voor een in 1920 10 houden wedstrijd. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediot te verleenen voor deelneming aan een cursus van de Montessori-vereeniging. 16. Voorstel van Burgemeester on Wethouders oen crcdiet te verleenen van f 5000.—voor eenige uitbreidingswerken aan de waterleiding. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit van 25 November 1913 in dien zin, dat Burgemeester en Wethouders bevoegdheid wordt gegeven hot opnemon van boeken en kas bij den gemoento-ontvanger op te dragen aan den Verificateur der Gemeente- Financiën. 18. Voorstel van Burgomcostor en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein nabij de Anna I'aulownalaan aan J. van Es en J. Snoek. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een terrein aan don Utrechtscheweg tegenover den Berkonweg. 20. Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot aanvulling van het vaadsbesluit van 28 Januari 1919, tot annkoop van een complex huizen aan de Coninckstraat. 21. Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot aankoop van de porceelen Walikersteog No. 24 en 26 in hot belang van de Volkshuisvesting. 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van het perceel Coninckstraat 115. 23. Voorstel van Burgemoestor en Wethouders tot aankoop van diverse perceelen aan de Coninck straat. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van oen viertal porceelen bouwterrein van W. van Hasolen P. Hzn. 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een perceel bouwterrein van VV. van Haselen P. Hzn. 26. Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot overneming van een strook grond aan den Woestijgerweg van T. van Iloogevost. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van een strook grond voor de porceelen Lousderweg Nos. 84a, b., c. en 86 van de weduwe I». Boekman. 28. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot liet openbaar verhuren van een koepel met tuin nabij de Bloemendaischepoort. 29. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van oen woning gelegen aan het Smallepad aan A. Hortos. 30. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van een woonhuis aan don Isseltsohe- weg aan J. v. d. Berg. 31. Voorstel van Burgemeester en Wethouders togen J. L. van Niouweiihuizon een rechtsgeding tot ontbinding eener overeenkomst te gaan voeren. 32. Modedeeling van Burgemeester en Wet houders van den uitslag van de 5-jaarlijksohe schatting van do gronden bchoorende tot het grondbedrijf. 33. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het rooien van hoornen, 34. Advies van Burgemeester 011 Wethouders op het schrijven van A. F. Batenburg, arts, alhier, houdende verzoek een der hoornen voor zijne woning Utrechtscheweg 18 te doen rooien en oen tweetal te snoeien. 35. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot rioleering van de Puntenburgerlaan vanaf den Booster weg tot de Pioterpijperstraat. 36. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot vaststelling van nieuwe tarieven voor gas en eleotriciteit. 37. Voorstel van Burgemoestor 011 Wethouders tot wijziging van het contract mot het Rijk voor hot branden en onderhouden van lantarens ten dienste van hot Rijksopvoedingsgesticht. 38. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gomeonte-begrootingen dienst 1919 en 1920. 39. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van hot besluit van 11 November 1919, waarbij tot liet aangaan der premielooning word besloten. (Gedr. Verz. No. 1). 40. Rapport van do Raadscommissie ingesteld in verband met het verzoek van S. W. Molchior op de afwijzende beschikking van Burgemoestor 011 Wethouders op eon doorhem gedaan verzoek om toestemming tot uitvooring van een bouwplan tot uitbioiding van zijne aan do Hellestraat hook Broestraat gologon fabriek niet goed te keuren en alsnog de gevraagde vergunning toe te staan. 41. Reclames inkomstenbelasting, dienst 1917, 1918 en 1919. 42. Vaststelling 5o primitief kohier Inkomsten belasting, dienst 1919. 43. Vaststelling 3o suppletoir kohier Inkomsten belasting, dienst 1919. 44. Vaststelling lo suppletoir kohier Honden belasting, dienst 1919, 45. Vaststelling 2e forensen kohior Inkomsten belasting, dienst 1919. 46. Vaststelling primitief kohier Hondolsdag- school, dienst 1919/1920. 47. Vaststelling primitief kohier Handelsavond school, dienst 1919/1920. 48. Vaststelling afschrijvingen Inkomstenbelas ting, dienst 1919. KENNISGEVINGEN. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Amers foort, brengen ter openbare kennis, dat door hun College de volgende werkverdeellng is vastgesteld De Burgemeester is in het bijzonder belast met do voorbereiding der werkzaamheden betreffende Politie, Brandweer, Financiön, Grondbedrijf cn Wetgeving, en Is In den regel voor het publiek ten Gemeentchuize te spreken des Woensdags en Zaterdags van iedere week van des voormiddags tien tot twaalf uur. Amersfoort, Scherpenzeel, Soest, Utrecht, I Tel, latere. 363. Tel. Interc. 2. Tel. Interc. 6. Tel. Interc 460 Telegram-adres „CREDO". De Wethouder N. Vels-Hoyn is in het bijzonder belast met de voorbereiding der werkzaamheden be treffende Gasfabriek, Waterleiding, Electriciteitsbedrljf, Openbare Reiniging en Ontsmetting en is omtrent die zaken in den regel voor het publick te spreken ten kantore van dc Bedrijven (Gasfabriek, enz.) des Dinsdags van iedere week van des vóórmiddags elf tot twaalf uur. De Wethouder F. J. C. Baron van Hardenbroek van Ammeratol is In het bijzonder belast mat de voor bereiding der werkzaamheden betreffende Openbare Werken en Is omtrent die zaken In den regol voor hel publiek te spreken Achter Davidshof No. 2, des Vrijdags van iedere week, dos voormiddags te 10 uur. De Wethouder J. W. Jorissen is in het bijzonder belast met de voorbereiding der werkzaamheden be treffende Volksgezondheid (Keuringsdienst), Maatschap- pelijk Werk (Volkshuisvesting), Bouw- en Woning toezicht en Marktwezen en is omtrent dis zaken in den regel voor het publiek te sproken tsn Gemeente- huize des Donderdags van iedere week des namiddags te i'/s uur. De Wethouder Mr. Dr. H. Th. A. Verhoef is in het bijzonder belast met de voorbereiding der werk zaamheden betreffende het Onderwijs en is omtrent die zaken in don regel voor het publiek te spreken ten Gemeentehuize, des Woensdags van iedere week des namiddags te 2 uur. De Gemeente-Secretaris Is in den regel voor het publiek te spreken ten Gemeentebuize (kamer No. 10) op eiken werkdag van des voormiddags 10 tot 12 uur. Amersfoort, 14 Januari 1920. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RAND WIJ CK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Tijd vak Kleur der Wlttebr.kaart Geldigheidsduur. 1 125 126 117 118 1 Groen Rood Zwart Paars •ze kaarten he 1 tot en met 9 Februari n 10 18 11 '9 *7 '9 18 Febr. t. en m. 7 Maart 19 aben een gelen ondergrond. STADSNIEUWS. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Gemeente zal vergaderen op Dinsdag den 27 Januari aanstaande, des namiddags ten 7 ure. Amersfoort, 23 Januari 1920. De Burgemeester voornosmd, v. RANDWIJCK. GEVBAA6D op do Meubelfabriek van I'APENIIOFSTEDE Meubelmakers Houtdraaiers Stoffeerders Halfwassen Loerlinnen UITREIKING BROODKAARTEN. Levensmiddelenbureau Groenmarkt. No. t— 600 op Maandag 26 Jan. 601—1200 Dissdag 27 I taot 1800 Woensdag 28 1 l'/j-l 1801—2400 Donderdag 29 J V 2401—3000 Vrydag 30 I 3001—3300 Zaterdag 31 8'/j—uj Arbeidsbeurs Davidshof No. 3501—4100 op Maandag 26 Jan. 4101—4700 Dlnadag 27 1 4701—3300 Woensdag 28 8l/j-J 5301 6000 Donderdag 29 I r 6001—6800 Vrijdag 30 6I01 en hooger Zaterdag 31 8*/a—i» Voor don opslag van Meubelen gezocht ecu Zoo mogelijk omtrek Hor. Aanbiedingen aan M. VLEESCHHOUWER Hof 40 Amersfoort. Militaire Mutatlta. De bronzen gesp voor 18 jaren trouwen dienst'» wordt op 1 Februari 1920 toegekend aan den wacht- meeater M. F. Laurey van het ie Reg. Huzaren. De bronzen medaille voor 12 jaren dienst wordt op 2 Februari 1920 uitgereikt aan den aergeant Th. Hagenbeuk van hst 50 Reg. Inf. 0 Mej. Ouwerkerk te dezer stede Ie voor den duur van 3 maanden aangesteld bij het onderwijs te Putten, ter vervanging van Mevr. Bouman, onderwijzeres aan de O. L. School aldaar, aan wie een zlektevorlof Is toegekend voor den tijd ven 3 maanden. Oostenrijkeche kinderen. Dr. Jorissen, Secretaris van de afdcellng Amersfoort cn Omstreken van het Ned. Hulsvcstings-comltó seinde ons d.d. 22 Jan. uit Woenen, dat bet transport kinderen In den avond van Dinsdag 27 Januari uit Weenen zal vertrekken. Het zijn twse honderd en tien kinderen bestemd voor Amersfoort, Nijkerk, Hamersveltl. Dc kinderen zullen aankomen Donderdag of Vrijdag aanstaande. Dr. Jorlaeen zal In Duitscbland nader aeinen. (Eemb.) Terrein a.«gekocht. Door do firma Gebr. van Rooyen la een terrein aangekocht onder Jutfaae nabij bet Merwcdekanaal, oin aldaar een groote stoom-, atoel- en meubelfabriek te bouwen.

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1