X" ,,so°' "*a,Wi d« 5* vTrl.WOrdt )Lervo'Sens I. h. St. goedgekeurd, ora ««li nZ?./" Burgemeester en Wethouder* Behnnl in ^f t n "ï101 gasverwarming inde .Lan8e Beekstraat en daarvoor een crediet te verleenen yan f7000. Hofla,nd weet, dat het vraagstuk onder de oogen is gezien in de commissie van bijstand en dat rekening is gehouden met in Haarlem genomen proeven De directeur van de gasfabriek heeft ook wel deskundige voorlichting gegeven, doch spr. vindt f7000 toe. verbazend duur (interrupties: de aanleg!) Goed, de aanleg kost veel, maar de duurte rit 'm in het verdere gasverbruik. Er ontbreekt een berekening, waaruit blijkt dat het economisch Is op den duur. In de Commissie van Bijstand is ook gezegd, dat het zooveel hvgienlscher is op den duur. Maar bescheiden daarover zijn niet verstrekt. Wethouder Veis Ileyn: in Haarlem Is een onder- zoek ingesteld naar het verwarmen met gasradiatoren, dat echter niet ten volle b vredigd heeft, daar het oorlogsmateriaal bij felle kou ontoereikend bleek. Dit nadeel kan echter thans vermeden worden. Nu moeten wij er rekening mede houden, dat ver betering van de stookgeiegenheid aan do bedoelde school noodzakelijk is. En nu is een aanleg van f 7000 wel duur, maar eeu aanleg van gewone radia toren met centrale verwarming zal zeker nog meer kosten. Wat de economie aangaat, thans is het stoken van kachels goedkoopcr dan gas, omtlat de brandstoffen- commissie op de kolen een toeslag geeft voor de helft van de waarde. De gasfabriek krijgt een derge- lijken toeslag niet. Wordt echter het niveau gelijk, d.w.z. vervalt de toeslag, dan wordt het stoken met gas wèl economischer. Ook zal door het grooter gas verbruik de kostprijs van het gas minder worden, waarmede eveneens rekening te houden is. Dat deze wijze van verwarmen hygiënischer is, staat vast. Men denke slechts aan het weren van stof. Er is gevraagd, waarom thans pas wordt overgegaan tot een proef als deze. Dit vindt zijn oorzaak in een nieuw systeem, dat in den handel is gebracht en waar van wij de resultaten hebben willen afwachten omdat daarbij een afleiding overbodig heette, waardoor de aanleg zooveel minder zou kosten. De deskundigen durven echter dat stelsel niet aan. Hierdoor zijn wij dus wat Iaat. Da bedoeling is echter, de zaak In de Kerstvacantie doen te klaarmaken. Het voorstel wordt vervolgens z. h.st. aangenomen. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediet te vorleenon voor den aankoop van schoolbanken voor 3 lokalen, wegens klasse- splitsing aan de C. School nos. 4 en 5. Het gevraagde crediet is groot f2000.—. Aangenomen z.d. of h.st. 24. Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot herziening van de schoolgeldverordeningen, zulks in verband met reorganisatie van het Lager Onderwijs. Als voren. 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit van 7 Sep tember 1920, inzake toepassing van artikel 59 denies der wet op het Lager Onderwijs. Als voren. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het bosluit inzake samen werken van do gemeente met het bestuur van het Departement tot Nut van het Algemeen om trent het exploiteeren van eon spaarbank (Gedr. Verz. No. 28 blz. 72). In de vorige Raadszitting waren wel de statuten vastgesteld, doch was geen besluit genomen. Dit volgt thans z. d, of b. st. 27. Rapport van de Commissie van Onderzoek inzake Gemeentelijke Woningbouw. De heer Kroes wijst op het rapport van den ge meente-architect, waarin deze den nadruk legt op de uadeelen wslke voortvloeien uit het eigen beheer en betoogt dat aanbesteding voordeel geeft boven derge lijk uitvoereu in eigen beheer, daar dit laatste riskant ls, omdat alle beslissingen van hooger hand moeten komen, De commissie beeft haar onderzoek zoo breed mogelijk gedaan cn als gewoonlijk is zij niet eenstem mig in haar oordeel. Zoo Is dc heer Óvereem voor stander van eigen beheer en spr. niet. In het rapport heeft spr. zijn standpunt uitvoerig uiteen gezet. Dc bedoeling van de commissie was, nauwkeurig weer te geven alles wat is geschied met de woning bouw, antwoord te geven op de vraag: zijn de materialen oordeelkundig gekocht en opgeslagen. Onze overleden wethouder heeft gezegd, dat door onoordeel kundig opslaan het hout zeer heeft geleden; er was nl. vergeten er een dak boven te stellen. Spr. heeft hierover in bet rapport de noodige mededeellngen gedaan, ook over de geleden schade. Door particuliere bouwers wordt van te voren nauw keurig berekend wat noodig zal zijn en worden alle voorzorgsmaatregelen getroffen. Hier «chter Is het kout in massa gekocht en is aan de gemeente ge leverd alles wat de houtverkooper maar kwijt wilde zijn. De commissie heeft een kijkje genomen op de op slagplaatsen eu daar was het alles behalve rooskleurig. Thans Is het hout wel bster opgeslagen en onder dak, doch het ls door den ondervonden nadeellge invloeden reeds minderwaardig geworden. Er is ook een onderzoek ingesteld naar den woning bouw zelf en naar de steenen. Materiaal genoeg dus voor de raadsleden om eeu conclusie te kunnan trekken. Spr. wijst nogmaals op de frappante uitlating van dan directeur van P. W., waarin deze wijst op de nadealen van eigen beheer. Dit is voor spr. aanleiding om te zeggen,dat aanbestedingen da voorkeur verdienen. Hij wil de vraag stellen aan den Raad: zijn er na deellge of slechte invloeden ondervonden van aan besteding? Men denke aan de Reiniging, die ook onder aanbesteding gebouwd is, en waarover wij niets dan lof hebben gehoord. Met den scholenbouw is het dito. Spr. zou dus niet gaarne overgaan tot het nemen van proeven met eigen beheer. Wat zou ook de reden rnooten zijn Aan vertrouwde aannemers moet worden opgedragen de wsrken uit te voeren en wsl volgens nauwkeurig omschreven opgaven. Er Ia één bezwaar: het werk moet niet worden opgedragen aan een aan nemer, die te ver blijft beneder. dc begrooting van den architect. Spr. zou de aanneming willsn gunnen aan hem, die het dichtst bij d« begrooting komt. Ongetwijfeld zijn er onder de aannemers slechte elementen. Spr. neemt het echter op voor de eerlijke aannemers en wel die handhaven en verdedigen. Wat is de bedoeling van het standpunt-Overeem Wil men een stand weg hebben, of alleen een uit voering waarmee de gemeente gebaat is En dan geloclt spr. het laatste. Ook In andere plaatsen is dat gebleken. Ea waar wij nu door de aanemers goed bediend zijn geworden, ls er geen reden disn stand tot onder gang te doemen. Spr. zou aan het college uitdrukkelijk willen vragenis u tevredën over de uitgevoerde werken, of niet? De heer Stadig meent, dat bet onderzoek zijn nut heeft gehad, al was het alleen maar omdat hot 't voorstel van B. en W. heeft doen aanhouden. Inmiddels zijn de toestanden zoo veranderd, dat van het college waarschijnlijk niet meer zoo'n voorster zal komen. Spr. wil Iets zeggen over den algemeenen kant der zaak. Hij wijst op de tekortkomingen bij het opslaan en in verband daarmede op een absolute onjuistheid in de voorlichting van den directeur van gemeente werken daaromtrent. Wat heeft de Raad aan een dergelijke voorlichting van een ambtenaar, wanneer zij geheel onjuist is? Dit alles doet hoogst onaangenaam aan, al wil spr. niet zeggen dat het de schuld van den directeur persoonlijk is. De heer Overeem:het rapport is bijna een paar jaar onder handen geweest en nu tamelijk verouderd. In de eerste plaats wil ook spr. wijzen op het verschil van meening bij de commissieleden. Kroes heeft gezegd laten B. en W. zeggen of zij door de aannemers goed zijn behandeld of niet. Kroes n.l. heeft voor hen niets dan lof. Bij spr. is het 't tegendeel. Want Kroes heeft wel genoemd de gemeents-re'nlgiog en den scholen bouw, maar hij heeft vergeten den woningbouw. Als spr. over de misère daarmee moet gaan praten komt hij aan geen eind. Nog altijd komen de klachten over deze woningen binnen. En dan te bedenken, dat dit werk honderdduizenden heeft gekost. Geen beter middel om aan dergelijks toestanden een eind te maken, dan te bouwen in eigén beheer of desnoods volgens een ander stelsel. Er zijn b.v. woningbouwverenigingen. Er zijn ook reeds gemeentebesturen, wie aanbesteding niet langer voldeed en die een ander systeem gezocht hebben. In Baarn wordt docr verschillende woning bouwverenigingen in eigen beheer gebouwd, en dit stelsel wordt ook elders op groote schaal toegepast. Spr. leest een brief voor, van 27 Juli 1918, waarin de aannemers bun standje verdedigen eu beweren dat eigen beheer nadeelig is voor de gemeente, oindat de aannemer tracht het winstpercentage zoo hoog moge lijk op te voeren door zoo snel en zoo economisch mogelijk te werken. Spr. is echter overtuigd dat juist dit ten koste vau het werk gaat. Hij wijst ook op de »pluk« van f 10.000 die, naar men zegt, op de huizen in het Woestijgerkwartler is gelegd. Spr. Is er van overtuigd, dat dergelijke dingen altijd gebeuren, de beste aannemers niet uitgezonderd. Er zijn zelfs aan nemers de hoer Kroes heeft het ook gezegd die leven alleen van dc pluk. De heer Kroes heeft gevraagd, of het dc bedoeling is een stand te laten verdwijnen. Dit is spr.'s bedoeling althans niet. Buiten het gemeentewerk is er nog ge noeg te doen voor particulieren. De kranten staan vol aanbestedingen. De heer Kroes heeft nog gezegd, dat de commissie zich met haar onderzoek op gevaarlijk terrein bewoog. Spr. vindt het echter zoo gevaarlijk niet. Zeker, bij het onderzoek zijn hoogst onaangename dingen naar voren gekomen. Wanneer echter alles zoo in het groot gaat, zijn er altijd wel dingen, waarvan men later denkt, dat het zoo en zoo beter ware geweest. De commissie heeft ook de woningen bezocht. De eerste Indruk daarbij was, dat de woningen aan den Woestijgerweg de beste waren. Deze waren echter af- gestucadoord, waardoor de indruk niet zuiver kon zijn. Toch is ook spr.'s indruk dat deze de beste zijn cn dat over den Tweeden bouw wel iets te zeggen vslt. Spr. concludeert, dat al zou eigen beheer voorloopig duurder blijken dan aanbesteding, het op deu duur toch goedkooper zou zijn. De heer Ruitenberg zal kort zijn. Hij onderschrijft geheel wat Kroes heeft 'gezegd. Vooral is waar, on daarop dient de aandacht gevestigd te worden, dat het hoofdzakelijk afhangt van wat voor soort aannemer wij krijgen. Daarop moet voortaan serieus worden ge let. Deugt de aannemer niet, dan komt er niet anders dan ellende van. Wij moeten dus een solledeu aan nemer hebben, ook al is hij wat duurdor. Spr. is niet tegen onderhandsche aanbesteding, zooals deze ook thans wordt toegepast door de gemeente, waarbij het werk gedeeltelijk in eigen beheer blijft. Dit systeem is zelfs zeer goed. En daardoor wordt ook voorkomen dat de middenstand verdwijnt. Spr. zou een dergelijk systeem verder doorgevoerd willen zien. Hij wijst nogmaals op de moeilijkheden, die, zooals gebleken is, gepaard gaan met het aankoopen van materialen bij een uitvoering in eigen beheer. Later moet dan weer wat te veel is worden opgeruimd en stoot leder zijn neus aan de stapels hout, steenen en tegels die daar nutteloos liggen. Ten slotte zou spr. nog nadere inlichtingen wenschen inzake de verkochte materialen. De heer Kroes: Overeem heeft gesproken over knoeierijen. Het ls echter een zeer moeilijke zaak, wanneer er gewerkt is als hier. Spr. is het wat dit betreft niet eens met den directeur van Openb. Werken. De aannemer ls niet aansprakelijk te stellen voor slechte materialen welke de geméénte heeft gekocht cn waarover hij dus geen zeggenschap had. De schuld komt alléén op de gemeente. De materialen voldeden niet aan de cischen, in tegenstelling met wat de monsters hadden doen verwachten. Ook heeft het lange liggen aan de ligplaats duizenden gekost, en hoe Is er daar met de steenen geleefd 1 Er zijn fouten begaan waarover spr. niet hoeft uit te wijken, omdat zij alle in bet rapport uitvoerig zijn behandeld. De schippers voerden maar aan, en de steenen moesten toch ge borgen worden. Aan wie de schuld? Aan dengene die ze kocht? Neen, die kreeg*last ze te koopen. Als gezegd zijn er vele factoren die het onderzoek moeilijk maken. Het systeem is echter verkeerd, waar de principaal den aannemer ondeugdelijk materiaal in de handen duwt doch hem er aansprakelijk voorstelt. Wat betreft de materialen zegt spr., dat zij lang niet alle minder goed warenhet hout zeker niet. Het gaat echter, zooals Overeem heeft gezegd, over de plaatsing van die materialen, of ze goed verwerkt zijn. En daar deugt niets van, gelijk spr. met voorbeelden aantoont. Reeds nu zijn aan de woningen talrijke herstellingen noodig, wat weer hooge rekeningen meebrengen zal. Over eigen beheer bestaan verkeerde meeningen. Men zegt b.v.: «Wij wenschen geen ambtenarij». Maar die wil spr. óók niet Integendeel, hij wenscht een stelsel, waarbij zoo weinig mogelijk ambtenaren invloed hebben en waarbij de uitvoering van het werk in handen Is van vak- kundigeD. Een dergelijk systeem is noodig, omdat aanneming niet langer voldoet. Voor alles moeten er geen botsingen tusschen werkgevers en werknemers meer voorkomen. Nu kan men wel zeggen, dat de aannemersstand niet verdwijnen mag, doch als zijn tijd gekomen ls zal hij moeten verdwijnen. Hij is er loch ook niet altijd geweest, voor bet aannemers- gegrepen om een gebrek aan steekhoudende motloven tijdperk waren er andere vormen. te verbergen dat zelfs den leek in het oog springen De aannemers weten zich altijd te dekken tegen moet. alle risico en zetten er nog iets boven op. De heer Overeem: het gaat over bet plaatsen en aanbrengen vén die materialen I De beer Kroes: hoe kan Iemand met puin een 1 goed metselwerk maken? Overeem heeft het toch zelf gezien, hoe het er mee stond! De werkwijze Is zeer j verkeerd geweest. Misschien kunnen enkele zaken beter de Jong berekenden. Of die berekening van ben g was of niet, daarmee hadden wij niets te maken. Waarmee wij wèl te maken hadden en wat wij n recht aan het college hvahjk nemen, Is, dat onsl gezegd werd, dat drieduizend gulden te duur was voor een verslag, terwijl slechts enkele weken daarna door B. en W. een bedrag van vijf-en-deulg honderd gulden niet te hoog wordt geacht. Dat gal ons aanleiding te schrijven dat B. en W. naar bet schijnt eeu publiek verslag niet wenschen. Een schijn die nu voor ons vrijwel tot zekerheid geworden is. Dit zal ons laatste woord in deze moeten zijn. Morgen wordt nu de kwestie in den Raad verder uitgemaakt, eu zal daar aan het licht komen of deze met eeu politiek mee wil gaan, die even zielig als kleinzielig is. een politiek, waarbij een bedrag van f 150.in een belangrijke saak als deze, wordt aan- STADSNIEUWS in eigen beheer worden uitgevoerd dan in aanbeste ding. Als regel wilspr. echter zijn systeem bandhaven, zij het dan met soliede aannemers. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Vrijdag 29 October De heer No or de wier wii aan Kroes vrageD, op aanstaande, des namiddags ten 7 Amersfoort. 27 October 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RAN DWIJCK. AGENDA voor de Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Vrqdag, 29 October 1920, des namiddags 7 nar. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Onderwijs. Benoeming van eeu onderwijzer aan de D-school. 3. Financiën. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake het trollen van oen regeling: le ten aunzion van de financiën in verband met uo woning- de niet goedkeuring door Gedeputeerde Staten bouw is ook verre van vlug gogaan. Wij hebben daar van do wijzo waarop aan do uitkeerlng uit de minderwaardig werk gekregen eu hadden het in'eigen oorlogswinatbelaating een bestemming is gegeven, beheer voor hetzelfde geld veel beter kunnen hebben. 2e. ten aanzien van do uitbetaling van de ver- Spr. heeft de vaste overtuiging dal het zoo niet hoogde jaarwedden en loonen (gedr. verz. 00.) door kan gaan en begrijpt niet waarom men hier zoo 4. Financiën. Voorstel van Burgemeester en stellig op den ouden weg door wil gaan Kijk buiten Wethouders tot wijziging der gemeente begrooting, welke gronden hij meent te moeten verklaren geen voorstander te zijn van eigen beheer, waar bij immers dit stelsel zelf wel toepast. Verder heeft Kroes wel gezegd, dat de gemeente door de aannemers goed is bediend, doch dat geld zeker niet van den woning bouw. En daarom gaat hst Immers. Want oozc be doeling ls niet, dat ook scholen e.d. direct door de gemeente zelf zullen worden gebouwd. Spr. wijst ook op de immoreele praktijken die bij het aanncemsysteem aan den dag zijn gekomen. In hel rapport slaat te lezen, dat bij eigen beheer >de prikkels niet aanwezig zijn.» Spr. noemt dergelijke prikkels voor het werk echter verderflijk en niet in het voordeel van de gemeente. Trouwens, do woning- Amersfoort, waar overal gezocht wordt naar nieuwe bedrijfsvormenEr zijn reeds verschillende stelsels toegepast in Den Haag, Rotterdam en elders. Spr. wijst op het gilde-stelsel. (Wordt vervolgd.) Het Stenograflsch Verslag. Op pag. 4 van dit nummer vindt men een gedrukt stuk, door B. en W. aan den Raad gericht, waarin zij hun standpunt In bovengenoemde zaak nader inoti- veeren. Tijd en ruimte ontbreken ons om opnieuw op de iugewikkelde rekening uitvoerig in te gaan, en daartoe ontbreekt ons, bet zij eerlijk gezegd, ook wel cenigs- zlns dc lust. Bovendien is de desbetreffende materie bij b.la.ijrijl., aak al. .tac natuurlijk duur do èömmïesüria V«'lTPoiÜte. :n bewaard en kunnen wn volstaan met een b. T»ai„.i dienst 1920. 5. Woningbouw. Rapport van de Commissie van onderzoek inzake Gemeentelijken Woning bouw. (Voortzetting) 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders een verhoogd voorschot aan te vragon voor den bouw van woningen in het Woestijgorwegkwartier. (Gedr. Verz. No. 53). 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders eon crodlot te verleenen voor verbetering van den Woestijgerweg voor zoover de kosten niet ten laste van den woningbouw kunnen worden ge bracht. (Gedr. -Verz. No. 52). 8. Advies van Burgemeester en Wethouders-" op 0011 schrijven van den Commissaris van do Koningin waarbij het oordeel van den Raad wordt gevraagd inzake hot geven van kinder raadsleden bewaard en kunoen wij volstaan laatste kleine toelichting. li. en Wf doen in hun stuk voorkomen, als ware do vergelijking, door ons gemaakt, niet goed geweest, en zouden de daaruit getrokken conclusies onjuist zijn. De Amersf. Crt., staat in hun stuk, heeft dit erkend. Neen, de A. Crt. heeft dat niet erkend, doch juist gezegd, dat het verschil in basis aan dc conclusies niets kon veranderen. E11 dat is ook duidelijk want niet onze basis was 1 onjuist, doch die van U. en W.; althans was de laatste geheel willekeurig en de onze gegrond op de ervaring ln vorige jaren opgedaan. JOuze basis klopte ook met de resultaten van de eerste vijf maanden van dit jaar waarin wij het Stenogr. Versl. nog drukten. In die maanden toch waren ei wij hieronder spectficeerer hoe groot het verslag e Datum. 27 Jan. 24 Tebr. 3 Mrt. 7 Mei 18 Mei Aantal uren. 4 3 >3/* 4 S vergaderingen, hoe lang zij duurden en n was: Aantal pagina's druks. ,8'/, •7V2 «6 /a >9 9. Advies van Bnrgomeostor en Wethouders op hot schrijven van A. T. Klokke, aannemer van ds gebouwde school aan de Johan van Olden- barneveldlaan, houdendo verzoek om hom de booto wegens te late oplevering kwijt te schelden ou terug te betalen, zoomede de koston van dé door hem betaalde rentezegels. 10. Onderwijs. Vooratol van Burgemeester en Wethouders tot het inrichten van een cursus ter opleiding voor het diploma A handenarbeid. 11. Onderwijs. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het raadsbesluit van 24 Fobruori 1920 inzake den bouw van een school op een terrein aan de Miereveldstraat. 12. Stenografisch Verslag Advies van Burgo- meoster 011 Wethouders op liet schrijven van hel Nijverheid alhier, houdende verzoek om, indion het gedrukt Stenografisch verslag niet mocht blij ven bestaan, het daarheon to leiden, dat althans aan de Bestuursleden van do Plaatselijke Vak- vereenigingen een exemplaar van het getypte stenografisch verslag wordt verstrekt 13. Onderwijs. Voorstel van Burgemeester eu Wethouders tot wijziging van de verordeningen betreffende het Handelsonderwijs, met deze cijfers voor oogen, aan- nemen dat een vergadering gemiddeld vier uren duurt, en dat het aantal pagina's druks voor zoo'n vergade ring twintig zou zijn? B. en W. hebben dit niettemin j zonder eenige nadere toelichting gedaan. Wij daaren- j tegen hadden in overeenstemming met bovenstaande 1 cijfers aangenomen een gemiddelde van 0.2 X |6-5 uur 3.3 uur, en 0.2 X 83.3 pagina 16.5 I pagina. Dit gerekend over if vergaderingen (dit aantal nemen zoowel B. en W. als wij aan) geeft een aantal van 297 pagina's voor het volledig Stenografisch Verslag, of 149 pagina's voor eeu analytisch. B. eu W. echter kwamen, geheel willekeurig, tot drie honderd en to. hondtrdlathlig op.nb.to vorg.dortig voor eeu analytisch. Geheel willekeur tg, zeggen wij.j te acul ure F ise en hoewel wij niet zullen beweren dat het de bedoeling Is van B. en W. om onze voorstellen ongunstig te doen schijnen, moeten wij toch constateeren dat het De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat in de gemeente Schalkwijk een geval van milt- zuur is voorgekomen. Amersfoort, 25 October 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Amers- effect hunner berekening niettemin zoo en W. ook in hun nieuw stuk daarop doorgaan. Hierbij komt nog, dat het college in het gedrukt stuk do zaak op zijn kop zetten. De financicelc kant van de Verslag-kwestie toch was van den beginne voor ons bijzaak. Steeds hebben wij den algeméénen kant naar voren gebracht en dien kant lllen D. en W. niet zien. Wij hebben aangetoond, dat hun handelwijze ondemocratisch is, en den beteren weg aangewezen, waarbij wij bovendien nog konden doen zien. dat onze oplossing hoegenaamd niet meer behoefde te kosten. Dat een stenografisch verslag (volledig) véél duurder zou zijn aan het verala^-de Jong wisten wij natuurlijk óók wel. Wij rekenden Immers f 50Q0 if 5500 voor een dtrgerlijk verslag (alle kosten Inbegrepen), terwijl wij wisten dat het verslag dc Jong «slechts plm. f3000 kosten zal (evenwel voor de geméénte niet de minste waarde heeft.) Wij berekenden daarnaast echter nog, dat een analystiach verslag plm f 500 goedkooper was, dan wat B. en W. voordat verslag- houden. Bond van Dienstplichtigen. Uit goede bron vernemen wij, dat de heer Kok heeft bedankt voor zijn functie als secretaris van den Bond van Dienstplichtigen, in verband met zijne par ticuliere belangen en dat de heer v. Coevorden als voorloopig secretaris is aangesteld. Tevens vernemen wij, dat a.s. Zaterdag een alge- meenc bestuursvergadering zal worden gehouciC, waarbij tegenwoordig zullen zijn afgevaardigden van ds Regimenten Inf. t, 4, 5, 7, io, 11, 12, 15, 16, 18,19, 20 en 22, Grenadiers en jagers en A. D. P. Soesier- berg en Zeist. Deze regimenten hebben op zich zelf staande sub-commissies gevormd. Tevens vernemen wij, dat de beeren Brandon, I v. Coevorden en Richter als voorloopig Hoofdbeetutr, dat gevestigd is te Amersfoort, fungeeren. CORRESPONDENTIE. Door gebrek aan plaatsruimte moeten verschillende verslagen en berichten tot Zaterdag blijven liggen.

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 3