AMERSFOORTSCH! COMM. Zaterdag 6 November 1920 No. 9405 70e Jaargang Lunchroom Princesse AMERSFOORTSCH KEIVEEM ME DRAAK SCHAAP-, PON N E ik ES Uitgave van do Drukkerij „DE AMERSFOORTSCHE COURANT" voorheen Firma A. H. van Cleeff. Verschijnt DINSDAG-, DONDERDAG- en ZATERDAG. ABONNEMENT per 3 maanden f 1.franco per post f1,15, Afzondcrlijko nummers 3 cent. ADVERTENTIËN 1—6 regels 95 cent; elke regel meer 15 cent. Bij regel-abonnement reduêtie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale-, oflicleele- en onteigenings-advertentiön per regel 20 cent. RECLAMES 15 regels f 1 .S5fc e'ke regel meer 30 cent. Incasseerkoaten worden In rckonlng gebracht. Inzending van advertentiön op den dag van verschijnen uiterlijk 10 uur, voor het Zaterdagnummer uiterlijk Vrijdagavond. REDACTEUR: K. LUBERTI, AMERSFOORT BUREAUX KORTEGRACHT 18 EN VALKESTRAAT 19, TELEFOON 19, Utrechtschostr. 49. J, VAN HAMERSVELD Jr. AGENDA voor de Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Amorsfoort op Dinsdag, 9 November 1920, des namiddags 7'/2 uur. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Installatie van het raadslid den Hoer L. van Wijngaarden. 3. Benoeming van een Wethouder. 4. Benoeming van een stombureau voor de verkiezing van drie loden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amorsfoort. 5. Benoeming van een Commissie om oen on derzoek in te stellen, op welke wijze do Gemeen telijke Woningbouw kan geschieden. 6. Advies van Burgemeester en Wethouders op het schrijvon van Mej. M. A, M. Itadersma, houdende vorzook, haar mot ingang van 1 December eervol ontslag te verloenen als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan A School No 1. 7. Voorstel van Burgomoestor en Wethouders tot intrekking van het raadsbesluit van 24 Fe bruari 1920 inzake don bouw van een school op een terrein aan de Miereveldstraat en tot verkoop van de school aan do Veroeniging voor Christelijk Nationaal onderwijs. 8. Voorstel van Burgemeostor en Wethouders om een verhoogd voorschot aan te vragen voorden bouw van woningen in het Woestijgorwogkwartier. (Gedr. Verz. No. 53). 9. Voorstel van Burgemeester en Wethoudors om een crediet te vorleenen voor verbetering van den Woostijgorweg voor zoover de kosten niet ton laste van den woningbouw kunnen worden go- bracht. (Gedr. Verz. No. 52). 10. Advies van Burgemeostor en Wothoudors op het schrijven van het Dngelijksch bestuur dor Vereeniging Handel en Nijverheid alhier, houdende verzoek om, indien het gedrukte Stenografisch vor- elag niet mocht blijven bostaan, het daarheen te leiden, dat althans aan do Bestuursleden van do Plaatselijke Vakvereenigingen een exemplaar van het getypte stenografisch verslag wordt verstrekt. 11. Advies van Burgemeester en Wethouders op het schrijven van A. F. Klokke, aannemer van de gebouwde school aan de Johan van Olden- barneveltlaan, houdende verzoek om hom do boete wegens te late oplevering kwijt te scholden en terug te betalen, 'koomedo de kosten van de door hem betaalde rentezegels. 12. Advies van Burgemoester en Wethouders op een schrijven van den Commissaris der Koningin waarbij hot oordeel van den Raad wordt gevraagd inzake het geven van kinder toeslag aan den Commissaris van Politio. 13. Voorstel van Burgemeester en Wothoudors tot voorloopige vaststelling der gemeentorekoning 1919. BEVOLKING Opgave van gevestigde personen van ïo20 October 1920. J. v. d. Lijn, Delft naar Utr.weg 261 - A. van Weert, Kazerne naar v. Assenraadstr. 3 Mej. G. Fontijn, Doorn naar K. Wilhma.str. 7 Mej. A. Bosman, Borne naar Woest,weg 49 - Mej. A. Verkerk, Laren naar Utr.weg 152 Mej. J. Renes Hoogland naar Pr. Marielaan 30 Mej. J. Verheuvel, Utrecht naar Langestr. 30 Mej. A. Morren, Haarlem n. P. Bothlaan 44 J. Gersen, Amsterdam naar Coninckstr. 79. Mej. A. Borgesius, Assen n. Arnh.weg zt Mej.E. Kaufholdt, Dusseldori naar Utr.weg 141 - P. Stottels, Almelo n. Teut 39 - G- Roos- Kazerne n. Bissch.weg 133 E. Steffers, Leusden naar Bissch.weg 51 - Mei. E. Giebl, Duitschlanö naar Koninginnelaan 12 S. Santilhano, Amsterdam naar Utr.str. 38 - W. Kuif, Zeist, naar Verhoev.str. 46 - Mej. C. Hteter, dan Haag naar Parallalweg aS - Mej. den Haag naar B. Wuijl.laan 54 - f. Drea. P«"K» naar Rerpstr 44 Mei. J. Broekhuis, Barneveld naar üTe wfg - Mej. M. Lier, Lenaden n. Hell.b.weg .2 - Mei. L, Feltama, Haakerland naar Beeken.t.laan Mei. A. Buning. Rotterdam n. Beekenst. aan 37 Mei. A. Feijffer, den Bo.cb naar Beekenel.laan 37 H. Caelers. Meeriten naar Uir.weg Reijnder.. Batavia naar Bergiir. 4, - M- Rotterdam naar Hreeitr. 11 L. Koel. ?°™S™ naar B.rnullniitr. - A. v. d. Zanden. Rkoon naar Utr.weg 75 P. van Ouwerkerk, Zeist n. Stat.str. 42b Mr. W. v. d. Bijtel, Driebergen n. Bergstr, 27 G. Stuivenberg, Enschede naar Langegracht 18 C. Boost, Harderwijk naar Varkensmarkt 11 F. Baert, Tiel naar Utr.weg 131 Cb. F. Pahud de Mortanges, den Haag naar Bernulfusstr. 32 H. v. Grootheest, Kazerne naar Havik 27 H. Courtv.de Krimpen, Teteringen naar Utr.weg 86 B. den Braven, Soest naar Breestr. 64 Mej. C. Veeman, Vijver 27a naar Breestr. 64 Mej. J. v. Putten, Hilversum naar Soesterweg 204 Mej. M. Brauw, Amsterdam naar 't Zand 23 E. Sterk-Oldenburg, Amsterdam n. P. Pijperstr. 11 Mej. W. Rozeboom, Woudenberg naar Metborststr. 12 W. Jens, Apeldoorn n. Utr.weg 18b Mej. B. Donswijk, Weesp naar Utr.weg 18b Mej. G. van Wijk, Haarlemmermeer n. Snouckaertl, 22 Mej. G. Spaander, Haarlem naar Sch.penn.kade 3 Jbr. G. Strick v. Linschoten, Deventer naar Langestr. 56 Mej. G. Jansen, I.cusden n. Arnh.weg z 13b Baronnesse J. de Roo v. Aider werelt v. Iitersum, Zwitserland naar Snouckaertlaan 2a A. Mesie, Zoutelande n. Hoogeweg7 2 H. Friedrich, Kellendorf naar Soesterweg 366 Mej. J. Hendriks, den Haag naar Utr.weg 89 Mej. E. Röhr, Dusseldorf naar Bloemendalstr. 55 Mej. J. Thomoe, Zeist n. Schimm. penn str. 6 L. Wever, Barneveld n. Appelweg 4 C. Zandee, Doornspijk, naar Langestr. 96 Mej. J. Pieper, Baarn n. Regentesselaan 4 W. Pownall, den Haag naar Tesschelschadel, 3 J. Goedhart, Nieuwlekkcrland naar Fr. ITalsstr. ,53 P. Oosterhof, Apeldoorn naar Kamp 20 C. de Plot, Kampen n. P. Bothlaan 52 Mej. M. Semeijn, Amsterdam naar Havik 33 Mej. M, Monster, Terneuzen n. Havik 33 - Mej. J. Meerdink, Zeist naar Havik 29 A. Selsveld, Haarlem n. Langestr. 14 Mej E. Hoveaiad, Rhenen naar Stat.plein 6. S i ADSj 4iLÜ vV 5. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag den 9 Nov. aanstaande, des namiddags ten 7J ure. Amersfoort, den 5 November 1920. De Burgemoester voornoemd v. RANDW1JCK. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amers foort, Gelezen een verzoek van C. M. LABLANS, ingekomen 3 September 1920, tot het oprichten van eene steenhouwerij in het perceel,Qaihier gelegen aan den Bisschopsweg, No. 83, kadastraal bekend Ge meente Amersfoort Sectie B No. 3814. Overwegende, dat den 7en October j.l. ten Stadhuizc gelegenheid is gegeven om bezwaren tegen de boven omschreven oprichting der inrichting in te brengen en alzoo ingevolge het bepaalde bij artikel 8 der Hinder wet vóór den 7en November e. k. over het verzoek zal moeten worden beslist Overwegende evenwel, dat het onderzoek, dat der beslissing dient vooraf te gaan, nog niet zoover is gevorderd, dat bet vóór laatstgenoemden datum zal zijn geëindigd Gelet op het bepaaldo bij het tweede lid van artikel 8 der genoemde wet BESLUITEN de beslissing op het vorenbedoeld verzoek te verdagen. Amersfoort, 4 November 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Da Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat bij hen Is ingekomen een verzoek van A. F. A. TILLEMANS, alhier, om verlof tot verkoop van uitsluitend alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel van het perceel Langeatraat 21 en in den winkel van het perceel Leusdcrweg 48. Binnen twee weken na heden kan leder tegen het verleenen van het verlof bij Burgemeester en Wet houders schriftelijke bezwaren inbrengen. Amersfoort, 3 November 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, x De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Nieuwst ra at 10 AMERSFOORT - Stoovcatraat 8 A l»M INIHTKATI K: KORTE URAC1IT 8 Opslagplaats van Goederen Afgifte van Ceelen KENNISGEVING. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat in de gemeente Westbroak een geval van mond- en klauwzeer is voorgekomen. Amersfoort, 5 November 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Stemming Kiescollege. Bij de op Dinsdag 2 Nov. 1920 gehouden stemming voor 15 leden van het Kiescollege der Ned. Hervormde gemeente te Amersfoort waren opgekomen 813 stem gerechtigde lidmaten. Uitgebracht waren 809 geldige stemmen, volstrekte meerderheid 405. Gekozen zijn de heeren De Ruys met 683, L. v. d. Berg met 439, B. van 't Eind met 430, J. C. Kamp met 430, R. Cirkel met 426, H. G. van Ginkel met 426, A. Gelderman met 420, H. C. A. v. d. Kamp met 420, E. Bosch met 419, A. Slagt met 414, H. Voortman met 411, H.van Surksum met 407 stemmen. In herstemming komen voor nóg twee plaatsen do heeren W. van Surksum met 396, A. Versteeg met 394, C. J. v. d. Nagel met 380 en J. E, van Nie met 375 buitenland van den beer Jorrit de Boer tot Penning- meestere» gekozen mej. J. M, C. de Haan en tot lid wegens vertrek naar het buitenland van den heer Wesscls, do kapitein A. M. Moll. Het bestuur is thans samengesteld al» volgt: F. L. Laporte, Voorzitter; G. J. Noordman, Secretarie; mej. J. M. C. de Haan, Penningmeesteres; Paetoor P. Sand- kuilA. F. C. ConijnIr. L. 13. Huygen, Kapt. A. M. Moll. Het bestuur bunoemde reeds eerdor tot Administra teur den heer H. J. C. Vonlng», Pleter Bothlaan, en. tot Inapectrlce mevrouw B. Jacobs, I.eusderweg 119. Besloten werd over te gaan tot het bouwen van een tweede complex woningen, waarvan de kosten zijn geraamd op f 1,008,000 en hiervoor een voorschot te vragon van f998,000. Eemb. Rollgleus Socialistisch Verbond. Op Zondag 7 November samenkomst In de Doops gezinde Kerk. 'savonds 6'/j uur. Spreker Dr. W. Bunning, Haarlo. Zondagsrust. Morgen ie hier alleen geopend do apotheek van den heer Kalkman, Varkensmarkt 19b, Tel. 160. Welke tevens dlo Ie waar gedurende de komende week "e avonds na 8 unr en's nachts de recepten worden klaargemaakt. TELEFOON 169 j— VLASAKKERWEG 52D Alma Moodie. liet Handelsblad schrijft over deze phaenomenale violiste: Het eerato, wat men doorgaans van een pas-ontlui kend talent wil weten Is juist hetgeen in den regel heel moeilijk valt te zeggen: hoe de toekomet zal worden. Want ten slotte werken in do ontwikkeling van een talent factoren mee, die men onmogelijk kan voorzien. Het stellen van een prognose staat altijd erg gewichtig, maar is heel gevaarlijk. Dat een talent als dat van Alma Moodie heel bizonderc ontwikkelings mogelijkheden bevat, is gemakkelijk te constuteeren. Zij manifesteert ongetwijfeld een buitengewone be gaafdheid en een aangeboren vlolistische natuur. Haar techniek van de linkerhand is volmaakt &f, van een fabelachtige zekerheid en bijna nimmer falende zuiver heid; zij beheerscht de vingerzetting zóó absoluut, dat passagcspcl, dubbelgrepen, vrij ingezet of aaneenge schakeld, ornamentiek lot in het fijnste dótail en het snelste tempo wonderklaar, gaaf en feilloos zijnin dit opzicht presteerde Alma Moodie met Kreisler's Cadcnz in Tartinl's Sonate een zeldzaam meesterstukje van virtuoos en fijn vioolspel. Voort» behooren gezonde muzikaliteit en sterk rhythmisch gevoel ook tot haar bizondere hoedanigheden. Het virtuoze domineert in Alma Moodie natuurlijk sterk. Maar ze speelt dan ook mot het ólan van een muzikaal talent eneric buitengewone boheerschlng en fijne afwerking der linkerhand doen bepaald met spanning luis tl ren, maken zelfs een paradepaardje vsn twijfelachtig ras als Wienlafskl's Faust/antasie tot iets blzonders. Tiet dieper artistiek en gevoelige hebben zich nog niet zoo duidelijk geopenbaard men moet ook met de emotie van een debuut voor een vreemd en niet talrijk publiek rekening houden doch laten voor goede verwachtingen zeker wel ruimte open. In elk geval lijkt Alma Moodie een verschijning, die de volle aandacht waard is. En het weinig publick, dat de kennismaking er op had gewaagd, voelde zich dan ook ruimschoots beloond en huldigde do jonge violiste met een warm enthousiasme, dat baar een toegift deed schenken een door Kreisler bewerkt Allegretto van Boccherini. Bouwvereeniglng St.-Ansfridus. In de laatstgehouden vergadering van de Bouw- Stichting St.-Ansfridus werd wegens vertrek naar het Lesing ds. Blonerta. Gisteravond sprak in de Remonstrantsche Kerk ds. Binnerts, van Utrecht, over het onderwerp: «moeten wij optimisten of pessimisten zijn?» Spr. noemde dit een actueel onderwerp, vooral In een bewogen tijd als de onzo. Optimisme is afgeleid van het l.atijnschc woord voor best, pessim. van het woord slecht. Een optimist ie du» iemand die deze wereld voor goed en schoon houdt, en een pessimist die haar als een ramp beschouwt. Om hier te spreken van blijmoedigheid tegenover zwaar moedigheid, zou niet volkomen juist zijn feitelijk zijn er geen woorden in onze taal die precies hotzelfde uitdrukkon, Goed begrepen moet echter worden dat niet dn bedoeling ismoet onze stemming optim. dan wel pesslm. zijn. De stemming toch wisselt aanhoudend af, is ook ccn kwestie van temperamentde een hoeft meer levensblijheid dan do ander. Ook Ie de stemming afhankelijk van de omstandigheden. Constant la nie mand te noemen. Wanneer wij one herinneren hoe wij ons allen gevoelden toen voor een paar jaar de vrede geteckcnd werd, dan weten wij, dat wij allen blij waren. Maar toen een dag daarna In het eigen land de revolutie dreigde? Toen gevoelden wij ons allen zwaarmoedig I De bedoeling is dus: hoe moot onze levens-beachou- wing en /«wwr-waardéérlng zijn, Is hot leven zelf goed, of is het woord van den Prediker juist, waar die zegt dat het stervensuur betor is dan het uur der geboorte. Beginnen wij met den optimist. Deze zegt, dat het leven een zegen, een voonecht Is. Hij vindt hot leven schoon, en zijn levens opvatting Is gelijk aan dio vaa het kind. Het kind Is ook van nature optimist, en feitelijk zijn de optimisten volwaseenen die eigenlijk kinderen gebleven zijn. Zooale de kinderen de onbe wuste neiging hebben om alles wat minder aangenaam is en leelijk en slecht voorbij te zien of naar vermogen te verbloemen, willen de optimisten schoon zij zich wel bewust zijn van het leelijke, slechte en onge lukkige, dit alles ook liever niet zien, en worden zij er voor geplaatst, dan pogen ook zij het te verbloemen. Doet men hen zien dat er veel zieken zijn, dan zeggen zijnu ja, maar het zijn er toch maar weinig verge leken bij het aantal gezonden. Wijst men bon op de vele armen en op de groote armoe in den winter geleden, dan zeggen zijja, maar kijk toch ook eens naar al die liefde en

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1