iMEKuFOOKTSCEE COURANT. Dinsdag 30 November 1920 No. 9415 70e Jaargang Bel dan op No. 42. Uitgave van de Drukker}) „DE AMERSFOORTSCHE COURANT" voorheen Firma A. van Cleeff. Verschijnt DINSDAG-, DONDERDAG- en ZATERDAG. ABONNEMENT per 3 maanden ffranco per post fi.15. Afzonderlijke nummert 5 cent. ADVERTENTIËN 1—6 regels 95 cent; elke regel meer 15 cent. Bij regel-abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale-, officleele- en ontelgenings-advertentlCn per regel 20 cent. RECLAMES 1—5 regelt f 1.55^ elke regel meer 30 cent. Incaeteerkosten worden In rekening gebracht. Inzending van advertentlCn op den dag van verschijnen uiterlijk 10 uur, voor het Zaterdagnnmmer uiterlijk Vrijdagavond. REDACTEUR: K. LUBERTI, AMERSFOORT BUREAUX KORTEGRACHT 18 EN VALKESTRAAT 19. TELEFOON 19. KENNISGEVINGEN. Vergoeding wegens Kostwinnersthap. De Burgemeester van Amersfoort brengt hierbij ter algemeene kennis, dat na 30 November 1920 het volgende geldt nopens het toekennen van Kostwinnersvergoedingen. Kostwinnersvergoeding. 1. Kostwinnersvergoeding nu-g slechts worden toe gekend, Indien ten gevolge van het verblijf onder de wapenen of In werkelijken dienst van den kostwinner voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken oi zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hij behoort of waarin bij a's pleegkind is op genomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanver wantschap bestaan. 2. Kostwinnersvergoeding mag zoolang de duur der heerschende buitengewone omstandigheden nog niet is gebindigd, niet meer bedragen d^n drie gulden per dagi Na het einde van vermelde omstandigheden mag de vergoeding behoudens het vermelde onder 3 niet meer bedragen dan: a. een gulden vy't en zeventig cent per dag ten aanzien van den ingelijfde bij de militie; b. twee gulden vijftig cent per dag ten aanzien van den dienstplichtige bij de landweer; c. drie gulden per dag ten aanzien van den dienst plichtige of den vrijwilliger, die behoort tot den land storm. 3. Ten aanzien van de ingelijfden bij de militie en van de dienstplichtigen bij de landweer, voor wier verblijf in werkelijken dienst tot op den dag na dien, waarop de duur der heerschende buitengewone om standigheden eindigt, vergoeding wegens kostwinner schap wordt genoten tot een hooger bedrag dan een gulden vijf en zeventig cent per dag voor zooveel be treft een ingelijfde bij de militie, of tot een hooger bedrag dan twee gulden en vijftig cent per dag voor zooveel betreft ees dienstplichtige bij de landweer, kan het genot van dit hoogere vergoedingsbedrag worden bestendigd tot aan het tijdstip, waarop hua bedoeld verblijf in werkelijken dienst eindigt. De aandacht van belanghebbenden wordt voorts ge vestigd op het volgende: A. Bestendiging van vergoeding. a. Degenen, die op 30 November 1920 reeds in het genot zijn van vergoeding wegens verplicht verblijf in werkelijken dienst van een tot de militie ts land, tot de zeemilitie of tot de landweer behoorenden dienst plichtigen kostwinner, wiens verplicht verblijf onder de wapenen alsdan nog niet eindigt, blijven ter zake vas het voortgezet verplicht verblijf in werkelijken dienst in het genot der vergoeding bestendigd, voor zoover daarin niet nader wijziging wordt gebracht. b. De vergoeding wordt ten aanzien van den mllltie- pllchtige tijdens het vooitgezet verblijf In werkelijken dienst, onder a bedoeld, uitbetaald: indien hij tot de militie te land behoort: door de zorg van de administratie van het korps, waartoe de militieplichtige behoort; de uitbetaling ge schiedt alsdan aan belanghebbenden rechtstreeks door de zorg van die administratie, zoo belanghebbenden buitenslands of in een garnizoensplaats wonen, en door turschenkomst van den Burgemeester der gemeente, waar belanghebbenden wonen, zoo deze gemeente geen garnizoensplaats is; indien hij tot de zeemilitie behoort: door de zorg van den Commandant der Marine te Willemsoord en wel door turschenkomst van den Burgemeester der gemeente, waar belanghebbenden wonenzoo belanghebbenden echter buitenslands wonen, geschiedt de uitbetaling aan hen rechtstreeks door de zorg van genoemden commandant. c. Belanghebbenden behoeven niet een aanvraag in te dienen om tijdens het onder a bedoelde voortgezet verplicht verblijf in werkelijken dienst In het genot der door hen genoten vergoeding te blijven. B. Nadere toekenning van vergoeding, a. Om vergoeding te kunnen verkrijgen ten aanzien van een dienstplichtigen kostwinner, die eerst na 30 November 1920 verplicht In werkelijken dienst op komt of terugkeert, moeten belanghebbenden een daartoe strekkende aanvraag inzenden. Dit moet eveneens geschieden ter zake van het ni 30 November 1920 voortgezet verplicht verblijf onder de wapenen van een reeds op dien datum In werke lijken dienst zijnden dienstplichtige, te wiens aaszlens echter tot op genoemden datum nog geen vergoeding werd genoten. b. De aanvraag moet worden Ingediend: zoo de dienstplichtige kostwinner is voor eigen ge zin: door zijn echtgenoote; zoo hij kostwinner Is voor het gezin, waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen: door het hoofd van dat gezin; zoo zich geen van beide genoemde gevallen voor doet, doch hij kostwinner Is voor personen, dis hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- sf aanverwantschap bestaan: door die personen. Indien de echtgenoote van den dienstplichtige is overleden of degene, die de aanvraag om vergoeding zou moeten Indienen, wegens bijzondere redenen niet In staat Is om zelf over toegekende vergoeding te be schikken of geacht moet worden daartoe niet In staat te zijn, moet de indiening van de aanvraag ten be hoeve van het gezin of van den persoon, waaraan of aan wie vergoeding zou worden toegekend, geschieden doer dengene, die In aanmerking kan komen voor het in ontvangst nemen der vergoeding en daartoe bereid zal zijn. c. De onder a bedoelde aanvraag moet door den dienstplichtige, zoo hij hiertoe niet buiten staat is, worden mede-onderteekend als blijk van Instemming met het verzoek. d. De onder a bedoelde aanvraag moet worden ge richt aan den Minister van Oorlog, zoo ze betreft een tot de militie te land behoorenden of daaraan toege wezen dienstplichtige, en aao den Minister van Marine, zoo ze betreft een tot de zeemacht behoorenden of daaraan toegewezen dienstplichtige. e. Behoort de dienstplichtige tot de landweer, dan moet de aanvraag niet reebtstreeka aan den Minister van Oorlog worden toegezonden, doch moet ze worden In gediend door tusschenkomst van den Burgemeester der gemeente van inwoning van hen, die de aanvraag doen, of, ingeval dezen buitenslands verblijf houden, door tusschenkomst van den Burgemeester der ge meente, waar de dienstplichtige staat ingeschreven In het verlofgangersregister der landweer. f. In het verzoek om vergoeding moeten o.a. wordsn vermeld het nauwkeurig adres van den verzoeker; indien verzoeker In Duitschland of BelgiC gevestigd is de rang en de standplaats van den Nederlandschen consulairen ambtenaar, binnen wiens ressort de plaats van vestiging is gelegen; de naam en de voornamen van den dienstplichtige; VOORTS: zoo hij Is toegewezen aan de militie te land: de gemeente, voor welke hij voor de militie is in geschreven het korps en korpsonderdeel, waarvoor hij is bestemd dan wel waartoe hij behoort; zijn stamboeknummer en zijn controlenummer, hem deze nummers bekend kunnen zijn; zoo hij is toegewezen aan de zeemilitie de gemeente, voor welke hij voor de militie is Inge schreven j zoo hij behoort tot de landweer: de gemeente, waar hij staat ingeschreven In het verlofgangersregister van de landweer; het wapen of dienstvak, het landweeronderdeel en de compagnie, waartoe hij behoort j zijn contrdlenummer. C. vergoeding wegens verblijf in werkelijken dienst van vrijwilligers bij den landstorm. Kostwinnersvergoeding wordt niet toegekend ten aanzien van vrijwillig verblijf in werkelijken dienst na 30 November 1920 van dienstplichtigen. De mogelijkheid bestaat echter, dat bij Koninklijk besluit de gelegenheid wordt geopend om kostwinners vergoeding te mogen toekennen aan verwanten van personen, die in het tijdvak van 1 December 1920 tot den datum, waarop de duur der heerschende buiten gewone omstandigheden zal eindigen, na verblijf In werkelijken dienst als dienstplichtige bij de militie, de landweer of den landstorm hun verblijf onder de wapenen voorzetten als vrijwilliger bij den landstorm. Mocht zoodanig besluit tot stand komen, dan zaldc wijze, waarop de vergoeding ten aanzien van die vrij willigers moet worden aangevraagd, alsook de wijze van uitbetaling dezer vergoeding nader worden ge regeld. Amersfoort 25, November 1920. De Burgemeester, v. RANDWIJCKt Firma K. W. JAEGER AFLEVERING BINNEN 8 DAGEN WINKEL: FABRIEK LANUKSTK. 74 KAMPSTU. Bil Bttr TELEFOON 188. BEVOLKING. Opgave van vertrokken personen van 6 tot 20 November 1920. Mej. Jonker Steenbeek, Soeaterweg 280 naar Baarn M. Meijers-Wlnterahoven, Pr. Marlelaan 12 naar Utrecht Mej. C. Schreuder, Soesterweg 87a naar Amsterdam H. v. Veen, Westslngel 10 naar Dordrecht Mej. N. Rietveld, Klnderzorg naar Baarn Mej. H. Lcnslnk, P. Pijpersstr. 7 nasr Harderwijk Mej. J. Velthulzen, Kamp 52 naar Leeuwarden F. v. Dijk, Arnh.straat 28 naar Hilversum H. Broek, St. Bonlfacluistr. 43 naar Lelden T. Zeg waard, Kamp 70 naar Ze'it Mej. M. Hoog, Ber- ken weg 25 naar Amsterdam - H. v. Oyen, Heil.b. weg 32 n. 's Hage H. Lsblans, Rozemarijnst. 12 naar Hilversum Jkvr. S. v. d. Poll, Bergstr. 29 naar 's Hage A. Kroon, Kamp 66 naar Teterlngen P. v. d. Wijk, Pr. Frederlkl. 2 naar Utrecht - Mej. G. Rané Pr. Frederlkl. 2 naar Utrecht M. Ven- ninckx, Appelmarkt ib naar Helvoirt Mej. Ver heuvel, I.angestraat 30 naar Utrecht Mej. J. v. Glnkel, Bch.p-nn.atr. 9 naar Honswijk-Tiel G. Kruijswijk, Sch.penn.str. 40 naar Oudega Mej. C. v. Well, Zandbergen naar Soest R. Menko, Ber- kenweg naar Iiilveraum W. v. d. Berg, H. v. Vland.str. 29 naar Groningen Mej. H. Jansen, A. de Arnb.p.w. 42 naar Schoten B.v. Leeuwen, Lagew. 12 naar Hoevelaken, A. Koopman, Soesterweg 343 Hengelo (O) A. Schueler, Hof 13 naar Harder wijk F. Kalendowsky, Soesterweg 361 naar Belglfi D. Pioper, Langestr. 88 naar Lochem E. Aaide- Ing-Jager, Hellestr. 23 naar Apeldoorn Mej. M. Speusers, St. Anfridurstr. 5b naar Zwolle Mej. J. Rondeel, SL Anfridurstr. 5b naar Zwolle Mej. A. de Jong, St. Anfridusstr. 3b naar Zwolle Mej. N. Jansen-Kooy, V. Bemmelstr. 34 naar Baarn C. Scheerder, Woest.weg 60 naar Baarn Mej. G. I.ambremont-Veldhuizen, Fr. llalsstr. 18 naar Utrecht S. v. Randwijck P. C. Hooftluan 2 naar Utrecht W. Smit, Eemstr. 12 naar Ermclo - Mej. G. Willemsen, Muurh. 125b naar Alphen a/d Rijn Mej. J. Okkcrsen, Muurh. 123b naar Stoutenburg A. v. d. Heijden, St. I.oule naar Utrecht Mej. Wed. Papenburg de Ruiter, Muurh. 123b naar Baarn Mej, C. Franken, Stat.pleln 6 naar den Haag W. Mager, Stat.str. 16b naar Hilversum Mej» F. v. Tiggelhoven, P. Bothlaan 31 naar Zlerikzee Mej. A. Janrsen, Conlnckstr. 4 naar Zullen A. Koppejan, Gaslaan 5 naar Hage J. Dijkstra, Treekerbergje naar Rheden Mej. H. Brouwer, Wijersstr. «5 naar Hilversum A, ter Burg, Bloemend.str. 12 naar Woudenberg Mej, M. MijnllefI, IJtr.weg 141 nasr Julphaas Mej. S. Vsen, v. Persljnstr. 2 naar den Haag W. Kruijswijk, Sch.penn.str. 40 naar Kol- lumerland C. Verijzer, Leusderweg 49 naar Utrecht F. v. d. Kroon, Kamp 66 naar Hoenabrook P. de Wilde, KI. St. Jausttr. 9 naar Amsterdam Jhr. E; Verheijen, Langestr. 113 naar Haarlem A. v. d. Peppel, Utr.weg 73b naar Wagtnlngen A. de Vries, Soesterweg 237 naar Noordwolde H. de Vries, Gasthuislaan 47 nasr Noordwolde Mej. J. Kleinvcld, Soesterweg 91 naar Soest Mej. G. Lagcmaat, Sch.penn.str. 60 naar Woudenberg P. Hilversum, Wallkerst. 54 nasr Amsterdam Mej. A. Clemens, Sch.penn.str. 53 naar Hilversum Mej. C. Hoefsloot, Soesterweg 1 b naar Butsum P. v. Roos, H. v. Vland.str. 17 naar Bloemend» il J. Voger, Vlasakkerweg to naar Zeist A. Jansen, B. Wuyt.l. 196 naar Zeist Mej, J. v. d. Velde, Stationsplein 6 naar Rotterdam. Hebt U een Taxi of uto noodi g?

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1