LAATSTE NIEUWS GELDERSCHE VALLEI joegoslavische REGEERING uit Belgrado? Verontwaardiging in Bulgarije en Roemenië over Joegoslavische bombardementen AMERSFOORTSOHE COURANT - DINSDAG 8 APRIL 1941 Achterveld STIERENKEURINC Bij dc alhier gehouden stierenkeuring werden 23 dieren ter keuring aangebo den. Drie werden afgekeurd, van een werd de keuring uitgesteld en 19 wer den goedgekeurd. De volgende stieren werden als vereenigingstieren aangewe zen: stier van W. v. Burgsteden, kl. I, stier van J. Huurdeman, klasse IIB; stier van G. Druijff, klasse UIA; stieren van J. Tolboom, L. J. v. Wicringen en Th. Kok, allen klasse IIIB. JAARVERGADERING RECITEER- CLUB In het vergaderlokaal van de Rudolph- Stichting hield de Chr. Reciteerclub „Oefening Kweekt Kunst", haar jaar vergadering onder leiding van den heer K. Dijkstra. Het eerste gedeelte van dezen avond was aan de gewone werkzaamheden ge wijd, w.o. als Bijbellezen, memorisatie, improvisatie en de behandeling vaneen letterkundig onderwerp. In de pauze werd een samenspraak gehouden, getiteld „Een beleediging" en ontleend aan „Met de padvinders op avontuur" van Kees Valkenstein. Na de pauze kwamen onderscheidene personen, onder wie de heer B. Geleijn- se, directeur van de Rudolph-Stichting, en verschillende vereenigingen „O.K.K." hun gelukwenschen aanbieden. Daarna werden voordrachten gehouden in pro za en poëzie. REORGANISATIE DIENST GEMEENTEWERKEN In de vergadering van 11 October 1940 heeft Uw College besloten, aldus schrijven B. en W. aan den Raad, be houdens goedkeuring door Ged. Staten, over te gaan tot de instelling van een bureau van Sociale Zaken. Tegen de instelling van zoodanigen dienst is geen bezwaar. Zij kunnen zich echter niet vereeni gen met de verhooging van het salaris van den Gemeente-Opzichter met 380 zijnde het bedrag dat hij jaarlijks ont ving voor de arbeidsbemiddeling. Ged. Staten verlangen, dat de heer E. v. Rootselaar als Agent der Arbeidsbe middeling ontslagen wordt en hem een z.g.n. kort wachtgeld wordt toegekend, hetgeen beteekent, dat hij gedurende 3 maanden 100 van zijn salaris als agent der arbeidsbemiddeling ont vangt, vervolgens gedurende 3 maan den 85 dan in verband met zy'n diensttijd gedurende 4% jaar 70 en daarna het bedrag van het uitge steld pensioen zijnde 133.per jaar, tot aan het tijdstip, waarop hij pen sioengerechtigd is. Voorgesteld wordt hieraan te vol doen en den heer Van Rootselaar ing. 1 Mei- te ontslaan. Hoogland GEVONDEN VOORWERPEN In de afgeloopen week zijn gevonden een belastingplaatje, eenlge damesmutsjes en shawls. Deze voorwerpen zijn terug te ontvangen by den gemeente-veldwachter W. J. Acker- pians, Zevenhuizerstraat. Scherpenzeel Doodelijk ongeluk OP O NB EW AAKTEN OVERWEG Vanochtend omstreeks tien uur is op den onhewaakten overweg tus- schen de Emmikhuizenberg en De Klomp een ernstig ongeluk ge beurd. Twee wielrijders, die dezen over weg passeerden, bemerkten niet, dat er een trein uit Utrecht nader de. Een der mannen werd gegre pen en twintig meter meegesleurd. HU was vrijwel onmiddellUk dood. De andere wielrijder kreeg geen letsel. Het stoffelijk overschot is naar Scherpenzeel overgebracht. MARKTBERICHTEN Gemeenteiyke Zuivelbeurs Meppel 7 April. Gouda 40plus f 67,59, Gouda SOplus X 44.Edammer 40plus f 67.50. Edammer 20plus f44Leidsche f46 Broodkaas f 67.50 Stemming vlug. Boter 11.95, excl. omzetbelasting. Markt xykerk. f i April. 50.000 Stuks eieren f 1 07 per kg-, eendeneieren f6.25f6.75 per 100 st., 27 schrammen f 40f 50 p. st... 10 biggen f 22f 26 p. st., 4 varkens f 140f 180 p. 8t., kalfkoeien f 350f 480 p. st., 107 kalf- vaarzen X 250f 375 p. st.. vel vee geen no teering. Overgenomen door de Veehoudcry- eentrale 124 koeien en 222 nuchtere kalve ren. Handel In biggen vlug. Handel ln melkvee redeiyk. Marktbericht Mmulden 8 April. Kleine schol X 6641. pufschol 136—f 11. groote bot 144. kleine bot f42. groote wyting f70165. kleine wyting 146 X41. groote schar 135, kleine schar 119.50 X 10.20. puf schar f913.80 poontjes 132 (alles per 50 kg.) Tongen 15.5013 20 p. kg., spiering 184f80 per kg. Markt Bodegraven g April. Aangevoerd 7 partyen Goud- ichc kaas. waaronder 315 met rijksmerk, wegende 2835 kg. Prys met R.M., le soort X 41.50. Handel matig. Markt. Purmerend 8 April. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 7 partijen, wegende 24.000 kg Handel vlug. Hoogste prijs 35.25. Bunderen, totaal 1056 stuks. 400 vette koelen voor de levering. 219 gelde koeien, 1300f380 p. st., handel matig; 240 melk koeien. f 340f 520 p. st., handel matig; 12 stieren voor de levering; 5 vette kalve ren voor de levering; 185 pinken, X WO f305 p. st., handel matig; 1039 nuchtere kalveren voor de slacht en nuchtere kal veren voor de fokkery. resp. voor de .eve ring en f 50f 70 p. st., handel goed: 457 vette varkens voor de slacht voor de leve ring; 2 magere varkens 125f 41 p. st.. handel matig; 221 biggen, X18X32 p. st., handel matig: 871 schapen (weide), 140 f 54 p. st.. handel matig; 86 bokken, f 28 f 45 p. st., handel goed; kipeieren X 1.0" p. kg1000 oude kippen en hanen (wit en rood) en oude kippen en hanen (blauw) 11f 3 p. st.; konijnen 12f 8 p. st.; -en den X 111.70 p. st. Nagekomen Familieberichten Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon ANDRIES CORNELIS C. VAN MIDDENDORP T. VAN MIDDENDORP VAN DE HAAR Amersfoort, 8 April 1941. G. v. Stellingwerf straat 17. KURGERL1JKE STAND AMERSFOORT, 8 April. Gebo ren: Regina Wilhelmina, d.v. Cornelis Johan Koeslag en Maria Klazina Kol- brink. Reijer, z.v. Aart Koudijs en Cornelia Wilhelmina Jansen. Evert, z.v. Alexander Luigjes en Sophia Gose- wina Prins. Njjkerk Verkoop van distributiegoederen OP WEHRMACHTMARKEN EN -BEZUGSCHEINE In overleg met den chef-intendant bij den weermachtsbevolhebber in Neder land brengt de secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij in verband met het afleveren van levensmiddelen op z.g. Wehr- machtmarken en het vorderen van le vensmiddelen door de Duitsche weer macht het volgende ter kennis van be langhebbenden. Zooals reeds verscheidene malen is bekend gemaakt mogen levensmidde len op z.g. Wehrrr.achtmarkcn en Wehrmachtbezugscheine slechts be trokken worden door in uniform ge- kleede leden van de Duitsche weer macht, politie of S.S., van den ver sterkten grenswachtdienst, van de Duitsche rijkspost of van de Duitsche yksspoorwegen, alsmede door niet in uniform gekieede leden van deze orga nisaties, indien zij voorzien zijn van een bewijs, dat zij tot een dezer orga nisaties behooren. Bovendien is het be trekken van levensmiddelen op Wehr- machtmarken en Bezugscheine toege staan aan personen, die door een in stantie van de bovengenoemde organi saties hiertoe schriftelijk zijn gemach tigd. Als zoodanige machtiging wordt ook beschouwd een inkwartieringsbe- wijs. Wanneer leden van de Duitsche weermacht of andere tot de afgifte van Wehrmachtmarken gemachtigde perso nen zijn ondergebracht, zonder dat voor hen een inkwartieringsbewijs is afgegeven, mag de kwartiergever de voor hem van deze personen ontvangen Wehrmachtmarken slechts dan voor het koopen van goederen gebruiken, wan neer hij in bezit is van een schriftelijke machtiging daartoe van de Duitsche autoriteiten of van de „Dienststellc" waartoe de betrokken personen behoo ren. Met nadruk wordt er de aandacht van belanghebbenden op gevestigd, dat het koopen door en het verkoo- pen en afleveren van levensmidde len op Wehrmachtmarken en Be zugscheine aan anderen dan de hierboven vermelde personen ver boden is en kan worden gestraft met gevangenisstraf van ten hoog ste vier jaar of geld-boete van ten hoogste tienduizend gulden. Als verontschuldiging kan niet wor den aangenomen, wanneer zooals reeds is voorgekomen beweerd wordt, dat de Wehrmachtmarken door leden der Duitsche weermacht of van andere tot uitgifte gerechtigde instan ties ten geschenke zijn ontvangen. Dui delijk blijkt hieruit, dat zij, die Wehr machtmarken ten geschenke aanne men, hierop niets kunnen inkoopen noch bij handelaren noch bij restau rants e.d.. daar laatstgenoemden zich aan een strafbaar feit schuldig maken, indien zij zich er niet van ovêrtuigd hebben of de aanbieders behooren tot de categorieën, die tot uitgifte gerech tigd zijn. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Verkeersinstallaties aangevallen Naar het Italiaansche blad „Corriere della Sera" uit Sofia meldt, zijn de Joegoslavische minister-president Simo- witsj en de vooraanstaande leden van de regeering naar Vranes in Ilerzego- wina vertrokken. De overige ministers hebben zich volgens het blad naar Ca- cak begeven, ongeveer honderd kilome ter ten Zuiden van Belgrado gelegen. Instructie voor Amcrikaansche gezant. Contact met Joegoslavië was Zondag op geen enkele wijze mogelijk. Sedert Radio Belgrado in den vroegen ochtend zijn uitzendingen had geslaakt. Na de mededeeling dat de stad uit de lucht werd gebombardeerd, is voor zoover be kend geen enkel betrouwbaar bericht tot de buitenwereld doorgedrongen. De regeering der Vereenigdc Staten moet gebruik maken van den omroep- zender Boston, om haar gezant te Bel grado de volgende instructie van Cor- dell Huil te doen toekomen: „De minister van buitenlandsche za ken deelt den Amcrikaanschen gezant, Arthur Bliss Lane, mede, dat de regee ring der Vcreenigde Stalen wenscht, dat de gezant bij de Joegoslavische re- geering zal blijven, waarheen zij zich ook moge begeven, maar dat de heer Lane tevens een lid van de legatie zal belasten met de zorg voor de Ameri- kaansche legatie te Belgrado." Deze mededeeling is den geheclen avond om het half uur uitgezonden in het Servisch en het Engelsch. De eerste Servisfhe krijgs gevangenen. De eerste Servische gevangenen zijn te Sofia aangekomen. Naar het blad „Doema" meldt, zien zij er jammerlijk uit. Zij zijn ontmoedigd en hun gezich ten zijn bleek van uitputting- Velen hunner waren nog onder den indruk van de vreeselijke aanvallen der duik bommenwerpers en de zegevierende Duitsche pantserdivisies. De Duitsche soldaten hadden den gevangenen, na dat zij ontwapend waren, sanitaire hulp verleend en een maaltijd ver strekt. Vervolgens werden zij achter het front gezonden. Vele gevangenen spraken Bulgaarsch en verklaarden, uit Macedonië afkomstig te zijn. Vol gens andere verklaringen waren alle verdedigingslinies en andere installa ties van het Servische commando reeds na den eersten aanval vernield. De Roemeensche bladen melden, dat Maandag een deel van de in het Roe meensche banaat aangekomen volks- duitsche vluchtelingen uit Zuidslavië, afkomstig uit de bij de gTens gelegen dorpen, weer naar hun woonplaatsen kon terugkeeren, aangezien deze toen reeds door Duitsche troepen waren be zet. Bulgaarsche verontwaardiging De Bulgaarsche openbare meening en de pers veroordeelen ten scherp ste de zinnelooze en uitdagende Engelsch Joegoslavische lucht aanvallen op open Bulgaarsche ste den en niet militaire doelen, meldt het D.N.B. Deze handelwijze moet Bulgarije, naar het Bulgaarsche re- geeringsblad „Dnes" verklaart, met de grootste verontwaardiging ver oordeelen. „De luchtaanvallen van Joegoslavi sche gevechtsvliegtuigen op open Bul gaarsche steden schijnen ware provoca ties te zijn", schrijft „Westnikna West- BEURSOVERZICHT AMSTrRI,AMSC"E EFFECTENBEURS VAN HEDEN Kalme handel, kleurlooze markt, onregelmatige koers- beweging met slechts geringe variaties. Nederlandsche be leggingen prijshoudend, pro longatie 2 yx pCt. Prolongatie 2-}j%. NEDERLAND 40. le ƒ1000.-4.. 40. 2e ƒ1000.-4. 40. bl. f1000.-4.. 41. ƒ1000.-4%.. 1911 3 37 11000 S... 38 1000 3... Grtb. O. 2% NED.-INDIë 35 11000 3y„... 371 3. 37A 3. BANKEN Amsterd. Bank. Kol. Bank N.I. Handelsb... N.H. My. Cert.. Robaver INDUSTRIE A. K. Berkels P. Calvé DelXt Centr. Suiker Fokker VI Lever Br Ned. Ford Philips v. Gelder Pap. V.K. Heden V.K. Hedei PETROLEUM Dordtsche Petr.. .2472471/, Konkl. Petr275—271 RUBBER Amsterdam2961/,290 Dcli Bamy236—234 Oostkust 500.168 Interc. Rubber. SCHEEPVAART Holl. Am. Lyn.122—120i/z Java-Chlna-Jap.157156 K.N.S.M161—161 Kon. Paketv251—254 Scheepv. Unie.188186 Rottcrd. Lloyd. .151—150 My Nederland.150i/„—151i/, CULT. ONDERN. H. V. A4851/,—475 Java-Cultuur283 280 N. I. Suiker284 2841/, V. Vorstenl133—1311/, TABAK Deli Bamy212—211 Deli-My290—288 Senembah233235 Officlcele valutakoersen van de Nederlandsche Bank. Valuta's (schrifteiyke en telegrafische transacties): New York Beriyn Brussel Helsinki Stookholm Zürlch 30 11—30 17 3.81—3 82 44 81—44.90 43.63—43.71 k p apIe New York 1.86 —1.90 y, Brussel Stockholm Zürlch 0.0830 20 44.7644.94 43.59—43.75 Fijn voor dc industrie (ver koop) 2.125 nlflnagegoud (Inkoop) ƒ2.075. Zilver: Fyn voor de industrie (ver koop) 32.75; afflnagezilver (inkoop) ƒ30. nizite". „Aan de militaire acties nemen geen Bulgaarsche troepen deel. Geen Bulgaarsch vliegtuig heeft de Joegosla vische grens geschonden. Geen Bul gaar eh soldaat heeft de Joegoslavische gren overschreden. Hiervoor is de Bul gaarsche hoofdstad met bommen be stookt. De Joegoslavische strijdkrachten hebben bij hun gevechtshandelingen te gen het Bulgaarsche gebied niet Duit sche militaire objecten, doch open Bul gaarsche steden en vreedzame Bulgaar sche mcnschen aangevallen. Bulgarije zal de offers, die hierbij gevallen zijn, .niet vergeten." Ook in Roemenië hebben de bom bardementen uitgevoerd door de Zuid- Slavische luchtmacht, de levendigste verontwaardiging gewekt. De „Curen- tul" schrijft, dat dit de voortzetting vormt van de oude methoden van Zuid slavië jegens Roemenië. Dc „Timpul" herinnert aan de offers, die door Roe menië ten gunste van Zuidslavië zijn gebracht voor het behoud van den vre de op den Balkan en spreekt van „oor logszuchtige, onaanvaardbare en de loyale demonstraties van Zuidslavië". De krijgsverrichtingen, In den loop van Maandag zijn, naar het D.N.B. verneemt, 32 Zuidslavische vliegtuigen door duikbommenwerpers op den grond vernield. De acties van het Duitsche leger werden Maandag on dersteund door aanvallen in scheer- vlucht van het luchtwapen op infante rie en autocolonnes in de omgeving van Skoplje, waarbij de colonnes uiteenge dreven en den Zuidslaven groote ver liezen werden toegebracht. Bovendien was het Zuidslavische spoorwegnet, in het bijzonder de verkeersinstallaties in Noord- en midden-Joegoslavië, het doel van verscheidene doeltreffend uitge voerde Duitsche luchtaanvallen, waar bij stations werden vernield, rails wer den opgewoeld, transporttreinen tot ontsporing gebracht en goederenlood sen in brand werden gestoken. Engelsclie troepen in Grieken land. De Engelsche berichtendienst meldt, dat zich thans troepen van het Britsche rijk bij duizenden in militaire kampen in geheel Griekenland bevinden. Vele manschappen zijn veteranen uit den woestijnoorlog, strijdei's van den Liby- schen veldtocht. De troepen zijn reeds in grooten getale naar het front gezon den en gereed voor onmiddellijk optre den. De Joegoslavische regeering. Volgens een bericht uit Sofia in het blad „Viatza", zou de Zuidslavische re geering zich teruggetrokken hebben naar Varna, 130 km. ten Oosten van Serajevo. ITALIAANSCH LEGERBERICHT. Opmarsch in Cyrenaica ENGELSCHE BOMMEN OP TRIPOLIS I-Ict Italiaansche weermachtbericht 305 luidt als volgt: In Albanië en aan het Joegoslavische front acties van vooruitgeschoven af deel ingen. Aan het Grieksche front hebben onze troepen in den sector van het negende lener plaatselijke aanvallen afgeslagen. Hierbij werden gevangenen gemaakt. Ons luchtwapen heeft vijandelijke stel lingen met brisantbommen bestookt. Vliegtuigen van het Duitsche vlieger corps hebben 6 April op Joegoslavisch gebied munitiedépöts en troepencon centraties met succes aangevallen. Bij deze actie werden drie vijandelijke vliegtuigen neergeschoten en 17 vlieg tuigen op den grond vernield. In Cyrenaica hebben de Italiaansch Duitsche pantser- en gemotoriseerde strijdkrachten na het overwinnen van sterken vijandelijken tegenstand. Barce en Tocra bezet. De opmarsch gaat ver der. In den nacht van 6 op 7 April hebben Engelsche vliegtuigen Tripolis aange vallen. Ziekenhuizen en woonhuizen werden getroffen. Hierbij is een per soon gedood en enkele gewond. Engel sche vliegtuigen hebben in den prillen ochtend van 7 April eenige plaatsjes op het eiland Rhodos gebombardeerd. Er werd geen schade aangericht. In Oost-Afrika is niets bijzonders te melden. Koersen voor stortingen op 8 April Reichsmarken Belga's Zwitschersche francs Fransche francs Lires Deensche kronen Noorsche kronen Zweedsche kronen Tsjechische kronen (oude schulden) 6.42 Dinar (oude schulden) 3.43 Dinar (nieuwe schulden) 4.23 Turksche ponden 1 45 v, Lewa 2.30 Pengö (oude schulden) 36 519 Pcngö (nw. schulden) 45 89 Zloty (oude schulden) 35 Zloty (nw. schulden) 37.68 75.36 30 1432 43 56 3 768 9 87 36.37 42.82 44.85 Aanvallen op Engeland Het Britsche ministerie van lucht- aart en het ministerie van binnenland- sche veiligheid hebben hedenochtend volgens een D.N.B.-bericht uit Stock holm medegedeeld, dat de vijandelijke activiteit in de lucht boven Engeland in den nacht van Maandag op Dinsdag een aanzienlijken omvang heeft gehad en verscheidene uren heeft geduurd. De activiteit in de lucht heeft zich over het geheele land uitgestrekt en uit vele deelen van Groot-Brittannië worden in cidenten gemeld. In ver van elkaar ge legen plaatsen in Schotland en Enge land is „eenige schade" veroorzaakt. Er zijn ook „eenige slachtoffers" gevallen. Het D.N.B. meldt nog uit Belijn: Verscheidene honderden Duitsche vliegtuigen hebben in den nacht van Maandag op Dinsdag krachtige aanval len ondernomen op verscheidene dee len in het geheele gebied van het Brit sche eiland. Dombarton en Hillington bij Glasgow werden met succes met bommen bestookt en tegen middernacht werden talrijke branden gezien. In het gebied om Bristol en Liverpool werden eveneens talrijke vernielingen aan voor den oorlog belangrijke installaties aan gericht. Op de spoor- en haveninstalla ties van Harwich kon men bij goed zicht de uitwerking van talrijke voltreffers waarnemen en ontploffingen in de na bijheid van de electriscne centrale. De voor de vliegtuigindustrie bijzonder be langrijke Rolls Roycefabrieken in Cre we werden van geringe hoogte doeltref fend met bommen bestookt, waardoor ontploffingen ontstonden en talrijke branden in de hangars konden worden waargenomen. Bovendien gelukte het, twee vliegvelden met goed gevolg aan le vallen. ENGELSCH SLAGSCHIP IN NEW YORK In de haven van New York is een Engelsch slagschip van de Queen Elisabcth"-klasse binnengeloopen. Het schip was beschadigd. Zijn naam en de aard der beschadiging worden zorgvul dig geheim gehouden. De bladen dee len mede, dat het schip in de V.S. ge repareerd zal worden. MATSOEOKA'S VERBLIJF IN MOSKOU Matsoeoka heeft aan den correcpon- dent van Domei te Moskou verklaard, dat hij nog eenige dagen langer dan hij gedacht had, in Moskou zal blijven, wanneer hij hierdoor kan bijdragen tot een verbetering van de betrekkingen tussehen Japan en Sovjet-Rusland. Sedert hij Duitschland verlaten heeft, zijn er veranderingen ont staan, zooals de Duitsche opmarsch in Joegoslavië en Griekenland. „Ik geloof niet", verklaarde Matsoeoka, „dat deze gebeurtenissen van in vloed zullen zijn op de Duitsch- Russische betrekkingen". Overbodige besprekingen achterwege te laten over de vraag of hervorming of handhaving van den status quo noodzakelijk is, noemde Matsoeoka de belangrijkste taak. Het is hoog tijd, ern stig en vrij van egoïstische belangen te bestudeeren, welke nieuwe structuur het beste zou zijn voor den tegenwoor- digen ernstigen toestand. De Japansche minister-president, prins Konoje, heeft naar het D.NB. meldt., voor de Japansche gouverneurs, die op het oogenblik in conferentie in Tokio bijeen zijn, gesproken over den binnen- en buitenlandschen politieken toestand. Het is wel nauwelijks noodig, zoo ver klaarde Konoje. dat de politiek van Ja pan op ondubbelzinnige wijze gefun deerd is op het Driemogendhedenpact. Japan wenscht zijn banden met de be vriende spilmogendheden steeds nau wer aan te halen, teneinde hierdoor een zoo snel mogelijk herstel van den wereldvrede te verkrijgen. Gezien van binnenlandsch politiek standpunt is, evenals voorheen, een principieele her vorming van de totale structuur een dringende voorwaarde om aan den hui- digen ernstigen toestand het hoofd te kunnen bieden. BRITSCHE AANVAL OP N.W. DUITSCHLAND In den nacht van 7 op 8 April hebben strijdkrachten van de R.A.F. aanvallen gedaan op Noordwest Duitscliland, zoo meldt het D.N.B. Slechts een klein deel der machines kon tengevolge van de krachtige afweer het Noord-Duitsche kustgebied bereiken en wierp boven een aan de kust gelegen plaats eenige bommen neer. Behalve verscheidene woonhuizen werd een jeugdherberg vernield. Nader wordt aan het D.N.B. gemeld, dat de Engelsche gevechtsvliegtuigen via de Duitsche Bocht waren binnenge drongen. Zij wierpen een aantal bri sant- en brandbommen op woonwijken aan den rand van een aan de kust gele gen plaats. Militaire schade is niet ont staan. Er vielen verscheidene dooden en gewonden. IRAK'S POLITIEK De nieuwe Iraksche minister-presi dent. Rasjid Ali el Kalani, heeft in een radio-oproep aan het Iraksche volk de volgende programpunten van zijn re geering bekend gemaakt, meldt het D.N.B.: 1. Irak verre van den oorlog houden: 2. Eerbiediging van de internationale verdragen: 3. Nauwer aanhalen van de betrek kingen met de Arabische en niet-Arabi- sche nabuürstaten. Voorts wordt in den oproep verklaard, dat de gevluchte re gent Abdoel Illab het land aan een groot gevaar heeft blootgesteld. In ge lijken zin heeft de Iraksche chef van den generalen staf zich tot het Iraksche volk gericht. LAWINE-ONGELUK IN ITALIË Een groote lawine is in de nabijheid van het plaatsje Caiolo (provincie Son- drio) op een barak van een fabriek ge stort. In deze barak bevonden zich veertig arbeiders. Zij konden dank zij het feit dat snel met de reddingswerk zaamheden begonnen werd, voor het grootste deel levend geborgen worden. Zes arbeiders werden dood uit de sneeuwmassa's bevrijd- Ook op andere plaatsen van dit gebied zjjn lawines omlaaggekomen, waardoor eveneens enkele slachtoffers zijn gevallen. ENGELSCHE BOMMEN Het A.N.P. meldt: Het klare weer lokte blijkbaar een aantal Engelsche vliegtuigen hierheen. Een aantal brisant- en brandbommen werd omlaag gewor pen. Blijkbaar werd op industrieele gebouwen hier en daar gedoeld. Slechts lichte schade werd toege bracht. Helaas zijn 3 zwaar en 1 lichtgewonde te betreuren. Eeni ge zolderbranden konden gemakke lijk gebluscht worden. DANSLESSEN MOGEN DOORGAAN In verband met het verbod van openbaar dansvermaak wijst m®n er van bevoegde zijde op, dat de danslessen in de dansscholen ge woon kunnen doorgaan. OPBRENGST WINTERHULP COLLECTE IN MAART Het voorloopig resultaat van de straat- en huiscollecte van de Winter hulp Nederland gedurende de maand Maart bedraagt 613.486,64. Dit is het hoogste bedrag, dat tot dusver door collectes bijeengebracht is. In de maand Februari bedroeg het re sultaat ƒ592.979.96: de bedragen der collectes in de maanden Januari en De cember waren belangrijk geringer. In deze cijfers zijn de bijzondere giften niet inbegrepen. KORTE BERICHTEN Binnenland Te '8-G ravenhage is op 73-Ja- rlge leeftyd overleden de heer N. J. Hoor weg. oud-directeur van het Ned.-Ind. Land- syndicaat. Rheumatische pijnen Door hun pijnuitdrijvende wer king helpen hierbij altijd veilig en vlug als geen ander een poeder of cachet van Mijnhardt te Zeist, Mijn- hardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. Adv. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 2de Ityst Trekking van Dinsdag 8 April 1941 Hooge Prijzen f 2000.— 14673 f 1500.— 10343 f 1000.— 14894 18750 19459 f 400.— 11646 20588 f 200.— 5400 f 100.— 2339 3979 10760 11059 13921 18893 Prijzen van f 30. 1009 1081 1098 1302 1316 1319 1353 1380 1411 1446 1479 1490 1509 1544 1545 1550 1559 1576 1578 1584 1618 1634 1637 1665 1699 1706 1719 1750 1765 1768 1784 1825 1877 1918 1933 2001 2017 2040 2091 2135 2136 2195 2220 2247 2257 2292 2305 2357 2380 2408 2412 2465 2478 2529 2582 2583 2585 2594 2602 2640 2720 2721 2748 2870 2874 2881 2892 2901 2914 2945 2951 2973 2985 2997 3039 3078 3176 3202 3232 3240 3248 3268 3291 3294 3322 3331 3372 3375 3388 3393 3407 3420 3455 3472 3529 3546 3604 3615 3623 3626 3667 3692 3717 3726 3780 3789 3822 3829 3831 3&5 3883 3898 3918 3939 3960 4022 4036 4046 4070 4124 4126 4131 4133 4142 4177 4210 4211 4242 4315 4348 4405 4450 4451 4470 4490 4492 4493 4533 4541 4617 4682 4688 4714 4758 4816 4827 4853 4878 4941 4976 4979 5051 5105 5126 5145 5179 5180 5189 5194 5221 5300 5328 5331 5333 5359 5366 5379 5388 5437 5527 5633 5664 5688 5702 5731 5752 5755 5763 5835 5875 5902 5929 5947 5953 5964 6075 6124 6154 6162 6181 6196 6220 6245 6257 6329 6332 6380 6392 6406 6409 6424 6427 6437 6457 6484 6567 6646 6654 6660 6672 6679 6754 6798 6828 6849 6888 6902 6910 6938 7062 7063 7089 7104 7158 7167 7183 7199 7212 7220 7233 7235 7283 7300 7315 7321 7338 7360 7371 7402 7427 7490 7597 7735 7771 7794 7813 7828 7831 7896 7898 7928 7929 7954 7961 7970 8015 8052 8065 8124 8127 8157 8158 8188 S194 6232 8233 8263 8267 8295 8329 8339 8353 8364 8389 8419 8425 8429 8435 8440 8477 8515 8518 8550 8553 8600 8618 8624 8640 8656 8675 8763 8775 8789 8835 8852 8884 8900 8933 8935 9005 9087 9090 9211 9263 9285 9317 9325 9345 9355 9393 9413 9455 9506 9551 9601 9606 9624 9625 9694 9701 9730 9786 9797 9815 9827 9877 9907 9935 9953 9958 10003 10101 10143 10212 10259 10264 10268 10325 10425 10431 10486 10506 10608 10646 r06G8 10681 10682 10699 10708 10743 10763 10819 10821 10843 10863 10878 10915 10968 10997 11020 11046 11072 11115 11138 11145 11147 11150 11243 11245 11262 11283 11284 11286 11315 11342 11354 11364 11367 11409 11416 11426 11459 11551 11555 11599 11613 11644 11732 11736 11743 11818 11857 12017 12054 12065 12119 12156 12195 12204 12270 12286 12287 12351 12363 12404 12433 12436 12444 12451 12468 12495 12538 12580 12591 12609 12685 12687 12726 12746 12761 12818 12872 12911 12916 12993 13076 13083 13099 13126 13145 13146 13215 13233 13266 13301 13356 13377 13456 13461 13478 13489 13505 13524 13561 13563 13569 13608 13682 13710 13742 13752 13870 13877 13880 13922 13948 14043 14061 14093 14096 14107 14187 14273 14299 14374 14407 14418 14441 14443 14445 14452 14512 14513 14568 14569 14606 14624 14658 14660 14758 14795 14798 14844 14854 14911 14936 15004 15005 15033 15073 15117 15120 15153 15155 15210 15295 15299 15302 15329 15349 15352 15363 15409 15410 15545 15617 15639 15712 15725 15785 15869 15890 15902 15925 15962 15996 16022 16081 16093 16124 16134 16160 16173 16214 16217 16226 16240 16257 16273 16290 16367 16399 16402 16429 16448 16451 16499 16582 16586 16625 16643 16653 16686 16723 16738 16750 16774 16861 16870 16887 16914 16933 16949 16972 16997 17066 17073 17075 17106 17126 17163 17171 17236 17249 17282 17350 17359 17376 17379 17395 17402 17482 17502 17562 17568 17573 17601 17609 17687 17717 17747 17767 17781 17782 17811 17866 17916 17932 17938 17946 17978 18010 18017 18057 18081 18132 18144 18158 18226 18268 18280 18293 18313 18417 18444 18515 18560 18590 18605 18614 18651 18706 18767 18789 18829 18855 18886 1S942 18946 190S0 19091 19139 19180 19186 19216 19226 19238 19241 19243 19264 19279 19299 19326 19337 19340 19341 1Ö378 19395 19463 19643 19680 19685 19699 19711 19723 19768 19772 19773 19778 19789 19S20 19825 19912 19971 19991 20000 20013 20017 20065 20071 20113 20171 20247 20263 20307 20336 20417 20424 20430 20446 20484 20487 20506 20539 20558 20589 20620 20729 20730 20772 20793 20847 20928 20943 21031 21049 21050 21061 21077 21092 21103 21109 21122 21163 21178 21203 21204 21221 21244 21247 21392 21396 21398 21428 21483 21484 21500 21525 21541 21543 21552 21557 21599 21634 21643 21646 21650 21666 21682 21701 21703 21723 21735 21754 21806 21809 21853 21891 21894 21921 21926 21S28 21944 21992 Verbeteringen 2de klasse, 1ste lijst: 6096 m. 6098 8808 m. z. 8818.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 5