Solistenconcert PRINSES DULCINEA In memoriam C. A. Heunks Stadhuis plannen OVERZICHT DER DISTRIBUTIE-ARTIKELEN Lichamelijke Oefening AMERSFOORTSCHE COURANT - DINSDAG 15 APRIL 1941 Handel's „Messias" in de St. Joriskerk GESLAAGDE UITVOERING VOOR EEN TALRIJK PUBLIEK De St. Joriskerk bood tweeden Paaschdag plaats aan zeer velen, die belang stelden in de uilvoering van Handel's „De Messias" onder auspiciën van de Amersfoortsche Oratorium- Vereoniging ten bate van de diaconie der Ncd. Hcrv. gemeente. Er was naar gestreefd, Handel's werk In de oorspronkelijke zetting te geven; grootendcels is dit doel werkelijkheid geworden. Bij dit „grootendeels", dat wil dus zeggen; niet heelemaal. doelen wij niet direct op de (gebruikelijke) coupures in het tweede en derde deel maar op de begeleiding van het bas- recitatief Vcrnchmel! Ich spreek' ein Geheimnis aus", met de slotwoorden: „wenn die letzlc Posnune vom Throne erschallet". Het is Handei's bedoeling en voorschrift geweest, dat deze Posau- ne eerst begint te klaroenen in de op dit recitatief volgende bas-aria „Sic schal It, die Posaun, und die Toten erstchn"; en, zoo uitgevoerd, klinkt een en ander zeer effectvol. Do dirigent van dezen middag, Theo de Vries, gaf ech ter dc voorkeur aan Mozart's bewer king, waarin reeds in de begeleiding van het voornoemde recitatief de Po- saune schalt. Een kleinigheidje, inder daad; maar juist daarom had men het moeten vermijden. Wat die coupures aangaat, ook daar behoeft men zich niet bij neer te leg gen; ze zijn weliswaar, zooals reeds op gemerkt., gebruikelijk, maar dit betec- kent nog niet, dat ze gerechtvaardigd zijn. Componisten schrijven doorgaans niet, opdat,- men in hun werk gaat schrappen! Door dc coupure in het tweede deel vervallen het koor „Lob- singt dem cwigen Sohn, Engel des Herrn" en de prachtige bas-aria „Du führest in die Höh". Het hierop volgen de koor „Der Hcrr gab das Wort" nu wordt wèl gezongen; dat het verband in den tekst hierdoor zoek raakt, schijnt niet te deren. Wij willen het hierbij, wat de „Origi- nalfassung" betreft,, laten, om eenige regels aan de uitvoering te wijden. Theo de Vries, die de leiding had, bleek een degelijk dirigent te zijn, die de par tituur goed beheerschte, en koor en or kest (de Gooische Orkestvereeniging) volkomen in zijn macht had. De tempi nam hij doorgaans juist, soms wat aan den vluggen kant; de sopraan-aria „Er- wach zu Licdern der Wonne" kon hier door niet geheel tot-haar recht komen; en ook de alt liet men in „Er gab den Schlagen seinen Rücken"' weinig vrij heid. Dit zijn echter kleinigheden, die men bij een eerste opvoering gerust over het hoofd kan zien. Als solisten traden op To van der Sluys (sopraan). Roos Boelsma (alt), Adriaan Wammes (tenor) en Theo Bay- lc (bas). Hun vertolkingen vielen alles zins te loven; To van der Sluys en Theo Baylé zorgden voor de hoogtepunten. Roos Boelsma en Adriaan Wammes wa ren de mindere helft; de eerste zingt wat moeizaam alsof de stem steeds moet worden gedwongen tot een zekere sterkte; de tenor was niet overal even zeker van zijn partij; zijn geluid, hoe wel nog weinig gecultiveerd, is echter fraai. De clavecimbelpartij was bij Hans Philips in beproefde handen; het orgel werd uitstekend bespeeld door Jaap ELzenaar. Koor en orkest weerden zich zeer verdienstelijk; de bassen van de zangers zouden een paar lesjes ech ter wel kunnen gebruiken! Over het algemeen moeten wij zeg gen, dat deze uitvoering reden tot groo- te dankbaarheid heeft gegeven en doet verlangen naar meer. Een speciaal woord van hulde komt Theo de Vries toe, die voor de vermoeiende repetities uit Bilthoven, waar hij woonachtig is, moest komen. Deze hulde slaat door het noemen van den dirigent ook op de Oratoriumvereen. die met deze opvoe ring getoond heeft initiatief cn doorzet tingsvermogen te bezitten. Misschien, dat Amersfoort nog wel eens een Mat- thaus Passion-uitvoering binnen zijn muren krijgt! v. M. HOSPITAALPATIENTEN BIJ „DER MESSIAS" EN „OOST EN WEST" Het Comité voor den gewonden en zieken Soldaat meldt ons: Dinsdag bezochten, als gewoonlijk, twee dames van het comité het hospi taal en deelden vruchten uit. Dinsdag waren de patiënten, met eenig verplegend personeel uitgenoo- neel, uitgenoodigd, de Erdalfabriek te bezichtigen. De heer de L., chef van de afdeeling Reclame, leidde het gezel schap door de verschillende lokalen en gaf de noodige uitleg. Met groote be langstelling werden bijna alle afdeelin- gen bezocht. Het interessante bezoek eindigde in een van de eetzalen van het personeel, waar chocolade en gebak, si garen of sigaretten werden gepresen teerd. Bij'het verlaten van het gebouw werd namens de directie als herinne ring aan iederen bezoeker een doos met verschillende in de fabriek gemaakte producten aangeboden. Zelfs de 7 in het hospitaal achtergebleven patiënten ont vingen dit pakket. Dinsdagavond waren de patiënten gast van „Oost en West" en volgden met aandacht de suikerfilm en de mooie Indische dansen. De directie van liet Grand Théatre had als altijd ge zorgd, dat de militairen uitstekende plaatsen kregen. Eersten Paaschdag kregen alle in het hospitaal achtergebleven patiënten een Paaschverrassing. Den 2den Paaschdag waren de niet met Paaschverlof vertrokken militairen uitgenoodigd door dc Amersf. Orato- riumvereeniging om „Der Messias", bij te wonen. Met aandacht luisterde men naar de prachtige, gewijde muziek. Tijdschriften zond do familie Th. en v. der L. Op Gironummer 25047 van H. A. Fischer, Mauritslaan 4, werd ge stort door H. W. C. S. 2.50, mej. G. M. v. O. /2.50, P. Zw. ƒ2.50 en P. J. D. ƒ1.50 „De Nootmuskaters" HUN OPTREDEN HEEFT VOLDAAN Zaterdagavond hebben wij het op treden bijgewoond van „De Nootmus katers", die tot en met Woensdag avond aan de voorstellingen in het Grand Théatre hun medewerking vcr- leenen. Vooraf een opmerking: men mag hier spreken van een prettige afwisseling. Wanneer het optreden van „De Nootmuskaters" als een proef is bedoeld, dan mag deze zeker geslaagd heeten. „De Nootmuskaters" we deelden het reeds mede hebben hun ont staan te danken aan het verblijf der leden in Amersfoort tijdens dc mobili satiedager.. We herkenden de mede werkenden dadelijk van de vele O. en O.-avonden, die wij in deze periode hebben bijgewoond. Zij hebben zich nu tot een vast gezelschap vereenigd cn trachten op deze wijze, in hun on derhoud te voorzien. Over hun optreden zouden wij deze opmerking willen maken, dat hun re pertoire wat tc eenzijdig is. dat liet n.l. te veel zang bevat. Eenige varia tie is wel gewer.seht. Maar wat we ge hoord hebben, was goed en kon de toets der critiek doorstaan. Dc pro loog is niet onaardig bedacht: het schilderij, dat plotseling ging leven, bracht de 5 „Nootmuskaters" dadelijk en bloc voor het voetlicht. De xylophonist toonde zich een vir tuoos bespeler van zijn instrument. Hij kreeg een dankbaar applaus. De overige artisten deelden eveneens in de hartelijke attenties van liet publiek. Het Don Kozakkenkoor verdient een compliment. Zijn zang vormde een waardig slot van liet optreden van „Dc Nootmuskaters" die. wij zeiden het reeds, over goede artisten beschik ken, waarbij wij dan niet uit het oog moeten verliezen, dat wij hier met di lettanten te doen hebben. Zij hebben ons een aangenaam uur bezorgd i TER GELEGENHEID VAN HET 20-JARIG BESTAAN VAN „WILSKRACHT" Tweeden Paaschdag is in „St. Jozef" een solistenconcours gehouden, georga niseerd door het R.K. Harmonie-orkest „Wilskracht" ter gelegenheid van zyn 20-jarig bestaan. Sedert zijn oprichting heeft liet corps onder leiding gestaan van den lieer J. Wakelkamp. Aan diens arbeid is het voornamelijk te danken, dat „Wils kracht" onder dc dilettantencorpscn, zulk een eervolle plaats inneemt. Voor het solistenconcours hadden zich 45 personen opgegeven. Over het algemeen stond het gebodene boven het gemiddelde, wat oorzaak was, dat er veel publiek aanwezig was en dat menigeen langer bleef luisteren dan oorspronkelijk in zijn bedoeling had ge legen. De jury bestond uit de heeren J. S. v. d. Werf, musicus alhier, en Herm. Lureman, oud-onderkapelmeester van het stafmuziekcorps van het voorma lige 5e Reg. Infanterie. De uitslag luidt als volgt- Derde afdeeling: R. Beljen, piston. 92 p.. 2e prijs: J. C. Jaarsveld, bariton. 84 p.. 2e prijs; K. W. Jaarsveld. B.-klarinet. 76 p., 3e prijsA. v. d. Berg, tenor-saxoloon. 96 p., Ie prijs; J. en A. Relnsma, piston, 83 p.. 2e prijs: A. van Kooten, tuba. 76 p.. 3e prijs; G. Beesthuizen, trompet, 88 p., 2e prys; J. v. Bentum. es-klarinet, 77 p., 3o prijs; Rik v. Panhuis, trompet, 10C p., Ie prijs: Joop v. d. Linden, piston, 91 p., 2e prys; Th. v. d. Linden, des-plcollo, 96 p., lc prijs: C. de Groot, b-klarinet, 91 p.. 2e prijs; H. Fostbouwer, tenor-saxofoon, 62 p., 3e prijs; St. Glelen, alt-hoorn, 62 p., 3e prijs; G. Dooyewaard, bariton, 71 p3e prys; J. v. Bentum. tuba, 96 p., Ie prys; J. Bokhorst, b-bas. 91 p., 2e prijs. Tweede afdeeling: Corn. Merts. piston, 87 p., 2e prys; H. J. Wildeman, b-klarinet, 100 p., Ie prys; R. v. Panhuis, trombone. 80 p., 3e prys; A. Boer. gr. fluit, 35 p.. 2e prys; J. T. Pauw, waldhoorn, 96 p., Ie prys; J. Olde Hanhof. gr. fluit, 120 p., Ie prijs, met lof; A. v. Bentum, b-klarlnct, 92 p.. 2e prys; J. Braamburg. piston, 84 p2e prijs; Wijnand v. d. Linden, cs-klarmct, 98 p.. Ie prijs: II. Bakker, althoorn, 92 p., 2e prijs: Jac. Methorst, alt-saxofoon, 99 p., Ie prijsP. dc Koning, klarinet, 107 p., Ie prys. Eerste afdeeling: R. Harps, b-klarinet, 103 p., Ie prys; J. Bouwman, solo-saxoïoon, 108 p.. Ie prijs; P. Wassink, xylofoon, 102 p. Ie prijs; A. Loman, piston, 93 p., 2e prys Afd. uitmuntend W. Iping, gr. lluit, 104 p., Ie prijs; B. Herni, b-klarlnet, 100 p., Ie prys; P. Butzelaar, bugel.. 96 p., Ie prijs. Eerc-afdeeling: P. de Wlldt. alt-saxofoon, 120 p., Ie prijs met lof; B. v. Lint, tuba, 116 p„ le prijs; P de Wildt Sr.. b-bas, 95 p„ 2e prijs; A. Boorsma. bariton, 96 p.. le prijs; J. v. d. Linden, hobo, 90 p, 2e prijs; H. v. d. Linden trombone, 101 p.. le prijs; G. A. Rijpert, a-klarlnet, 118 p., le prijs. WIT LICHT Een man. die gebruik maakte van een lantaarn, welke wit licht uitstraalde, is des wege op den bon gezet. BENOEMING Tot onderwijzer aan de Oude School te Bunschoten .is benoemd de heer R. Jansen, alhier. Denkt U er om Morgenochtend 10 uur begint de plaatsbespreking voor op 17 April 7.30 in het GRAND—THEATRE. Vanmorgen is Heunks ten gra ve gedragen. Heunks en niet: de heer Heunks. Want simpel weg Heunks noemde ieder hem, die hem kende. En dat waren er talloos velen, onder allen rang en stand. Maar bovenal Heunks zon der „de heer", omdat hij een he kel had aan alles wat maar naar officieel zijn zweemde, of naar conventie. Heunks immers was een eerlijk mensch, iemand, die oprechtheid boven alles stelde en van huichelarij of onwaarachtig heid, in welken vorm en in welke mate ook, een hartgrondigen af keer had. Deze liefde tot oprechtheid, dit wars zijn van conventie, van sleur, van heilige huisjes, ken merkten zijn geheele persoonlijk heid. Wie Heunks naar zijn oor deel vroeg, kon ervan verzekerd zijn, dat dit in alle eerlijkheid werd gegeven. De waarheid ver bloemen en het kind niet bij z'n naam noemen waren termen, die men in Heunks'woordenboek niet aantrof. Hij zag en zei de dingen, zooals ze waren, ongeacht of dat aangenaam was voor hen, die er bij waren betrokken of niet, on geacht ook of hem dat al of niet in moeilijkheden bracht. Dat laatste is meermalen liet geval geweest. De wereld wil nu eenmaal bedrogen worden, ver kondigde een schrijver in de Ro- meinsche oudheid reeds. Maar Heunks dacht er geen oogenblik over, daaraan mee te doen. Eer lijkheid tegenover ieder en alles het was voor hem een levens behoefte. Een hartstochtelijke afkeer van gewichtigdoenerij, aanstellerigheid en gemaaktheid was een ander kenmerk van hem. Vlijmscherp kon hij zijn, als hij daarover schreef of praatte. Spot en ironie waren wapens, die hij meesterlijk wist te hanteeren en waarvan hij altijd weer gebruik maakte als hij de mcnschen of dingen, die hem om een of andere reden niet aan stonden, aan de kaak wilde stel len. Ook dit heeft hem meer dan eens booze woorden cn blikken bezorgd, maar Heunks bekom merde zich daar niet om; de waarheid moet gezegd worden was zijn devies. En nimmer is hij dit devies ontrouw geworden. Heunks zal in het Amersfoort sche stadsbeeld worden gemist. Hij was een vertrouwde figuur zooals hij daar dag in, dag uit, langs 's Hoeren wegen ging: het Garibaldihoedje met hier cn daar een deuk op het hoofd, de lorgnet oud model, met een „knijp" in het midden bengelend aan z'n oor, z'n tred doorvoerend, onre gelmatig, z'n onafscheidelijke wandelstok in het pochet-zakje van colbert of overjas. Heunks was „een type". Een bohémien in z'n soort. Iemand, die zich niet wilde laten binden, door niets en door niemand. Die onaf hankelijk wilde zijn en het ook was. Die zich niet afvroeg: „wat zullen ze wel van mij zeggen?", maar die zijn eigen weg ging, hoe ver die soms ook afweek van dien van anderen. Maar bovenal was hij een man, die de waarheid liefhad en wien het een gruwel was, als de eerlijkheid geweld werd aangedaan. Een nobel mensch. een kerel uit één stuk, iemand, die recht door zee ging. Onder alle omstandig heden. WAAR BEHOORT EEN STADHUIS? Woensdag 9 April plaatsten wij een schrijven van B. en W. aan den raad, waarin het door den directeur van Openbare Werken ontworpen plan in zake cn verkeersplein bij „Ncderberg" werd uiteengezet. Veler gedachten zullen bij het lezen hiervan zijn uitgegaan naar dit vreemd samengestelde, dikwijls gevaarlijk drukke verkeersknooppunt. Wij juichen de voorgestelde oplos sing. een verkeersplein bij „Nederberg" aan lc leggen toe. Het zal een groote verbetering blijken wat het verkeer be treft en tevens wordt hier een uitmun tende gelegenheid geboden, aan den wensch van velen te voldoen door een Straat of plein den naam van onzen zoo verdienstelijken oud-burgemeester van Randwijck te geven. De plannen houden verder in de bouw van een nieuw stadhuis aan het ontworpen plein. Of deze plaats ge schikt is tot dit doel, of een stadhuis wel behoort te staan aan een druk ver keerspunt, of aan de waardigheid en de rust van den magistraat hier niet te kort wordt gedaan, en of het te recht vaardigen is, dat het hart van de ge- öieente aan den buitenkant wordt „op gehangen", het zijn alle vragen, waarop een antwoord dient te worden gegeven. Is oen stadhuis niet de zetel van de vroedschap, het uitgangspunt van het bestuur, het hart van de gemeenschap, die stad heet. Behoort die zetel niet in het midden van het stadsleven te staan, behoort dat hart niet te midden van de levens aderen te kloppen? Een sta d als de onze is te zien als een levend wezen; de oude binnenstad, met haar nering en bedrijf, is de kern, waar de voedende bestanddeelen wor den opgenomen en waar deze weer van uit moeten gaan, om door liet daar om heen liggende deel, de om den kern lig gende wijken, het lichaam verbruikt te worden. Het geheel, zoo gesterkt en ontwikkeld, kan zich de luxe van bui tenwijken, een mooi kleed, veroorloven. Deze buitenwijken mogen echter geen zelfstandig bestaan voeren; zij moeten gevoed en gekleed worden door de kern. Als nu die kern, de binnenstad, maar zorgt, dat zij haar omgeving dat gene biedt wat deze van haar verwacht, dan zoekt de bewoner van de buitenwij ken liet niet elders bij grootere zustc- ren, maar blijft hij bij eigen voedster. Zoo sluit zich dan het samenstel en wordt het een volmaakt aaneengeslo ten levend geheel waarin ieder onder deel zjjn functie ten behoeve van de anderen moet verrichten. De binnen stad blijft het opbouwend, leven ge vend orgaan en hierin behoort als hart de overheid te zetelen. In ieder onzer oud-Nederlandsche steden was de markt het uitgangspunt •;fn het leven, de ziel van de levende gemeenschap. Op de markt kwam men bijeen voor handel en vertier, bij fees ten en bij rampen. De bevolking juich te daar de overheid toe en hoorde daar haar wenschen en bevelen aan. O p de markt of b ij de markt was de kerk, de waag en steeds, in de eerste plaats, het stadhuis. Zoo was het ook vroeger in Amers foort. Waarom zou dat nu niet meer zoo mogen zijn? Het is jammer, dat onze Hof iets mist, dat men elders vindt: het directe contact met den grooten verkeersweg, de Hof ligt té ge ïsoleerd. Zoo'n markt moet liggen aan een of meer verkeersaders, doch zelf een luwte zijn aan den stroom, een plaats waar men rust vindt, waar men gaarne vertoeft, waar de winkels en herbergen kunnen gedijen, waar handel Adv en wandel van burgers en bezoekers van buiten zich kunnen afspelen. En in die weldadige luwte moet het' stadhuis staan als beschermer en ruggesteun van het geheel. 's-Hertogenbosch geeft met nog me nig andere Nederlandsche stad daar van een benijdenswaardig voorbeeld. Hier is het stadhuis met zijn monu mentaal bordes de plaats waar alle groote gebeurtenissen geaccentueerd worden, hier worden hoogwaardig- heidsbekleeders begroet en ontvangen, jubilarissen gevierd en defilé's afgeno men. Het stadhuis is het middelpunt en de markt biedt ruimte voor iedere menschenmenigte bij rouw en festijn. Voor Amersfoort moet met goeden wil en forsch gebaar hetzelfde te be reiken zijn. De Hof openliggend aan de Langestraat, de toegangswegen aan de Noordzijde breeder, meer ingesteld op het moderne verkeer, de St. Joriskerfc ontmanteld, het zijn vrome wen schen voor de toekomst, waarin de Hof met stadhuis het levende hart van on ze stad kan zijn. Laten deskundigen in deze richting de oplossing zoeken, tot nut van Amersfoorts neringdoenden, tot bestendiging van den groei en bloei van onze stad. Traditie en logica kun nen hier hand aan hand gaan. Oud- Amersfoort zal zich niet alleen kunnen handhaven, maar herleven in een nieuw kleed van moderne snit om het sterke lichaam met het oude vertrouw de hart, het stadhuis op den Hof. HAL. BOSCHBRAND De loco-burgemeester van Amers foort verzoekt den inwoners de grootst mogelij'ke waakzaamheid cn voorzichtigheid te betrachten ten einde boschbrand te voorko men cn bij het ontstaan van boschbrand, de behulpzame hand te bieden om een spoedige blus- sching te bevorderen. OVERTREDING WAPENWET De politie heelt op den openbaren weg een bankwerker en een pakhuisknecht uit Amsterdam aangehouden, die steekwapens bij zich droegen. TE LAAT OP STRAAT Een juffrouw uit onze stad en een min derjarige jongeman uit Amsterdam moesten een gedeelte van den nacht op het politie bureau doorbrengen, omdat zij te laat op straat vertoefden. De Amsterdammer ls la ter op transport gesteld naar zijn woon plaats. VETKAART Bon No. 11. 250 Gram boter of margarine of 200 gTam vet naar keuze. Geldigheids duur t.m. 20 April.*) Bon No. 12- 250 Gram boter of margarine. Geldig van 14 t.m. 20, eventueel 27 April. BOTERKAART Bon No. 11. 250 Gram boter. Geldigheidsduur t.m. 20 April.*) Bon No. 12- 250 Gram boter. Geldig van 14 t.m. 20, eventueel 27 April. VLEESCHKAART Bon no. 11. Vleesch (100 gram) of een rantsoen vleeschwaren. Geldigheidsduur van 10 April t.m. 20 April, eventueel t.m. 23 April. BLOEMKAART Bon No. 06. 35 Gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelf rijzend bakmaal. Geldigheidsduur tot en met 20 April. Bon No. 06. 50 Gram brood of een half rantsoen gebak. Geldigheidsduur t.m. 20 April BROODKAART Bon No. 11. Per bon 100 gram of een rantsoen gebak. Geldigheidsd. tm. 20 April.*) Bon No. 12- Per bon 100 gram of een rantsoen ge bak. Geldig van 14 t.m. 20. eventueel 27 April. GEBAK. 'Jon No. 11. Een rantsoen. Geldigheidsduur t m. 20 April*) Bon No. 12- Eén rantsoen. Geldig van 14 t.m 20, eventueel 27 April. Gemerkte bons BRANDSTOFFENKAART Bon 15 t./m. 17 Vaste brandstoffen voor haarden en kachels. Geldigheidsd. t.m. 30 April. Bon 35 t./m. 41. Vaste brandstoffen voor centrale ver warming. Geldigheidsd. t.m. 30 April. De bonnen, gemerkt „eén eenheid brandstoffen 5e periode" en „één een heid cokes 5e periode", zijn geldig tot en met 30 April. De met „gencrator-anthraciet 3e pe riode" gemerkte bonnen geven t.m. 30 April recht op het koopen van I Hi. anthracletnootjes V. De met „generator-turf 3e periode" gemerk te bonnen geven t.m. 30 April recht op het koopen van 50 st. baggerlurf. DISTRIBUTIEKAART ALGEMEEN KAAS. Bons No. 62 en 72. Per bon 100 gram. Geldigheidsduur tot cn met 20 April.*) Bons No. 63 en 73. Per bon 100 gram. Geldigheidsduur van 7 t.m. 20 April, eventueel 4 Mei. SUIKER. Bon No. 21. Per bon 1 kg. Geldig van 14 Aprl) t.m. II Mei. KOFFIE en THEE Bon No. 18. 50 Gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat (voor zoo ver aanwezig). Geldigheidsduur van 17 Maart t.m. 27 April. RIJST. of lystmeel, rystebloem of rystgrles of gemengd meel. Bon No. 19. 250 Gram. Geldigheidsduur v. 24 Maart tot en met 20 April. HAVERMOUT. of havervlokken, haverhlnem, aard appel meel vlok ken, gort. gortmout of grutten. Bon No. 07. Per bon 250 gram. Geldigheidsduur 8 weken tot en met 20 April. MAÏZENA. of grlesmeel ot sago of aardappel meel of een hoeveelheid puddlnupoe- der of puddlngsauspoeder, welke 100 gr. zetmeel bevat, niet meer geldig in hotels en restaurants Bon No. 10. Per bon 100 gram (1 ons). Geldig heidsduur 8 weken t.m. 20 April. GORT. gortmout or grutten. Bon No. 08. Per bon 250 gram. Geldigheidsduur 8 weken tot en met 20 April. MACARONI. vermicelli of spaghetti. Bon No. 09. Per bon 100 gram (1 ons). Geldig heidsduur 8 weken t.m. 20 April. EIEREN. Bon No- 93. 1 El. Geldig t.m. 20 April.*) Bon no. 22. Eén el, Geldig van 10 t.m. 16 April, eventueel t.m. 19 April. Bon No. 84. Eén ei. Geldig van 14 t.m. 20, even tueel 27 April. ZEEP. Huishoudzeep 120 gram Zachte zeep 150 Zeeppoeder 250 Eenheldszeep 150 Zachte zeeppasta 300 Vlokkenzeep 125 Zelfw. waschmlddel 250 Vloeibare zeep 200 Bon No. 20. Geldigheidsduur van 31 Maart t.m. 27 April. SCHEERZEEP. Bon No. 117. Per bon 50 gram of tube of pot. Gel digheidsduur 3 mnd. t.m. 30 April. PETROLEUM Alleen voor hen die daarvoor vergun ning hebben. Bon Periode 9. Uitsluitend voor kookdoelelnden. Geldig 24 Febr. tot en met 20 April. HONDENBROOD Bon No- 8. Geldig tot en met 30 April. Groep I 10 kg; groep 2 10 kg.: groep 3 8 kg.: groep 4 5 kg.; groep 5 4 kg.; groep 6 3 kg. KATTENBROOD Bon No- 8. Geldig tot en met 30 April. U/2KG. BESCHIKBAARSTELLING V V TERREINEN Het bestuur van de Ver. tot Bevorde ring van Chr. Nat. Schoolonderwijs heeft zich bij adres d.d. 20 Febr. 1941 tot den raad gewend met het verzoek, voor dc van die vereeniging uitgaande scholen de bcnoodigde terreinen ter beschikking te stellen voor het vcr- eischle openluchtspel in verband niet de nieuwe cischcn voor het vak licha melijke oefening, en voor de school aan de van Effcnlaan een gymnastieklokaal beschikbaar tc stellen- Dit adres is in dc raadsverg idering van 27 Febr. j.l. om advies in handen van B. cn W. gesteld. Thans deelen B. en W. don raad het volgende mede: Op deze aanvrage zijn van toepas sing art- 72 en art. 77, tweede lid, van de L.O.-wct 1920 en artikel 4, 2c cn 3e lid van het „Besluit d.d. 19 Nov. 1940 van den secretaris-generaal van het Dep. van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen betreffende het stopzetten van scholenbouw, alsmede invoerm-g van het onderwijs in lichamelijke oefe ning aan lagere scholen". Daar t.av. deze aanvrage aan dc in art. 73 van de L.O.-wct 1920 omschrc- vcn vercisc'nten is voldaan en ook geen weigeringsgrond als bedoeld in art. 75, tweede lid, van die wet aanwe zig is. dient de gevraagde medewer king te worden verleend. Wij hebben met den inspecteur van het L.O. nagegaan, welke terreinen in deze gemeente voor dit doel aanwezig zijn, bij welk onderzoek het volgende is gebleken- Het sportterrein aan de Rubensstraat voldoet aan alle voor dit doel te stellen cischcn en kan dus dienen voor alle scholen, die niet te veraf gelegen zijn. Het voormalige sportterrein aan den Leusderweg, dat bestemd is voor wo ningbouw, kan zoolang het nog niet be bouwd wordt, voorloopig voor het open luchtspel w-orden gebruikt. Het terrein van dc Speeltuinvereen. „Het Kruiskampkwarticr" is momen teel nog bezet met militaire stellingen. Wanneer het t.z.t. in den ouden toe stand zal zijn hersteld, kan het o i- wor den gebruikt voor liet openluchtspel ten behoeve van de scholen, die in of nabij het Noorden van de stad zijn gelegen. Het sportterrein aan de Zonnebloem- straat is op het oogenblik in gebruik bij de Duitschc weermacht. Andere ter reinen, die geschikt zijn voor open luchtspel, zijn in het Soesterkwartier thans niet te vinden. Het terrein bij dc R.K. jongensschool aan de Marnixlaan, dat geëgaliseerd zal worden, zou kunnen worden mede-ge bruikt door dc in de onmiddellijke na bijheid gelegen Chr. school aan dc J. v- Effenlaan. Het bestuur van eerstge noemde school is bereid, daartoe op na der te bepalen voorwaarden een over eenkomst met de gemeente aan te gaan. Blijkens den hierbij overgelegden brief heeft de inspecteur van het L.O. geen bezwaar legen dc beschikbaarstel ling van de na te noemen terreinen ten behoeve van de daarbij genoemde scholen der Ver. voor Chr. Nat- School onderwijs: Frcd. v. Blankcnheymstr. J. v. Diest- straat: sportterrein Rubensstraat. U-L.O.-school Leusderweg en Cen traal 7e en 8e leerjaar Woestijgerweg: voormalig sportterrein Leusderweg. J. van Effenlaan: terrein bij de R.K. Jongensschool Marnixlaan. v. Assenraadstraat: terrein Spceltuin- vereeniging „Kruiskampkwarticr" (na herstel in den ouden toestand). Lïngestraat en Rozenstraat: sportter rein Zonnebloemstraat (te zijner tijd). Wij stellen U voor tot deze beschik baarstelling te besluiten en bieden U daartoe bijgevoegd ontwerp-besluit I ter vaststelling aan- Wat dc beschikbaarstelling van een gymnastieklokaal ten behoeve van de Chr. School aan dc v. Effenlaan be treft, achten wij het met den inspec teur van het L.O. gewenscht, te bevor deren, dat voor dat doel het gymna- sieklokaal van de R.K. Meisjesschool aan de Tollcnslaan in mode-gebruik wordt afgestaan. Het bestuur van de O.L- Vrouwe Stichting alhier heeft zich naar aanleiding van ons daartoe gedaan verzoek bereid verklaard, een overeen komst te sluiten, waarbij de gemeente het recht verkrijgt, het medegebruik van dat gymnastieklokaal aan le bie den. A GENDA Grand-Théfltrc. Maandag. Dinsdag. Woensdag en Donderdagavond b uur. Vrij dag 6.30 (doorioopend) 8 u. laatste voor stelling. Zaterdag G u. en 8.15 u. (aoor- loopenü). Zon- en feestdagen 1.45. 4. 6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 11 t.m. 17 April: „Zijn groote kans" City-Theater. Maandag. Dinsdag, woens dag. Donderdag cn Vrijdagavond 7.30 uur (doorloopend). Aanvang hoofdfilm 8 uur Daarna wederom voorprogramma. Za terdag 6 u. en 8.15 u. (doorioopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8 30 uur (doorioopend). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 11 t.m. 17 April: „Moordzaak Francettl". Kembrandt-Theaier. Aanvangstijden als het City-Theater. Geen matlnee's. Van 11 t.m. 17 April: .jSclpio. de Afrikaan", 29 Maart17 April Gildehuls Expo sitie Anton Plcck. (Dag. 1017 uur.) 519 April Tentoonstellingszaal Vee- nendap.l. Hof Tentoonstelling schlkleryen en teekenlngen ,,'t Latyntje". 17 April. Grand Théatre. 19.30 uur. Het Ned. Tooneei met „Prinses Dulcinea". 18 April. 19 uur. Raadsvergadering. 16 April. 20 uur. Gebouw „Prins Hendrik". Stoovestraat)Lezing door den heer Koster over zelfbescherming bij luchtaanvallen. 19 April ,.'s Prinsenhof" 20 uur Soirée Dansschool Ab. Bovenkamp. 20 April ..'s Prinsenhof" 20 uur Lentefeest R.K. Middenstandsclub. 26 April ,,"s Prinsenhof" 19.30 uur Eerste Amersfoortsche Dansvereen. met l'ho- len en v. Lier. 26 April „De Valk" 19 uur E:nd- bal Bert Kamperman. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 15 Apr. 20.38 tot 16 Apr. 6.42 Maan maan op 0.10, onder 9.19.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 5