DE TERUGKEER VAN TARZAN EDGAR RIGE BURROUGHS Het Raadsel van j den Doode AMEHSFOORÏSCHE COURANT DONDERDAG 15 MEI 1941 BINNENLAND Ontwikkeling van het Bedrijfsleven VERORDENENDE BEVOEGDHEID DER ORGANISATIES Blijkens het jongste Verordenin genblad heeft de secretaris-generaal van het departementvan Handel, Nijverheid en Scheepvaart besloten tot aanvulling van het besluit no. 201940 betreffende den opbouw van een zelfstandige organisatie ter ontwikkeling van het bedrijfsleven. In een nieuw artikel la wordt het volgende bepaald: De overeenkomstig artikel 1. lid 2 opgerichte en erkende bedrijfsorga nisaties zijn lichamen in den zin van art. 152 van de Grondwet, haar kan overeenkomstig art. 153 van de Grondwet door den secretaris-gene raal van het departement van Han del. NU verheid en Schcpvnrrt ver ordenende bevoegdheid worden toe gekend. Op de voorschriften op het gebied van de prijsvorming kan door deZc verordenende bevoegdheid geen inbreuk worden gemaakt. De krach tens de toegekende verordenende bevoegdheid vastgestelde verordenin gen behoeven de goedkeuring van den secretaris-generaal van het de- nartement van Handel. Nijverheid en SehecDvaart. Dit geldt in het bij zonder voor veroideningen tot rege ling van kartelverhoudingen of tot regeling van de markt. De secretaris generaal van het departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart of oen door hem aan te wiizen gemach tigde kan besluiten, welke met de wet ou het algemeen belang strijdig zijn. schorsen of vernietigen; daarbij worden tevens de gevolgen Dit besluit is in werking getreden. Rond van Po!itie-aml>t^naren tot Bescherming van Dieren DE JAARVERGADERING Te Utrecht kwam gisteren de Bond van Pol'tie-ambtenaren in Nederland tot Bescherming van Dieren in alge- meenc ledenvergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. F r e m e r v Ka iff sprak het openingswoord uit. Spr. schetste uitvoerie het moeilijke laar. dat de bond achter den rus h'eft en sprak den wensch uit, dat er juist in deze dagen door den po litieman ten aanzien van het bestry- den van dierenleed veel mag worden verricht. Speciaal voor het paard, dat het in dezen tijd zoo moeilijk heeft, vroec spr. aller aandacht. Hierna was aan de orde de verkie zing van eenige leden van het hoofd bestuur. Bij acclamatie werden her kozen de heer -J. Fremery Kalff (voor zitter! uit Amsterdam, cn de heer A. van Campen (lid van het hoofdbe stuur) uit Roozendaal. De penningmeester, de heer Buis- sïnk uit Den Haag. stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats wrd gekozen de heer D. v. d. Burg uit Den Haag. terwijl in de vacature D. Tals- ma uit Dronrijp werd gekozen de heer C. A. Schroder uit Kerkrade. Na de verkiezingen bracht de af- deeling Roozendaal en Omstreken het volgende voorstel ter tafel: ..Te 'o?vcegder plaatse r'noodige stappen te doen. teneinde wijziging te verkrijgen van art, 7. da: wordt be paald. wanneer van de op de honden kar aanwezige ligplank gebruik moet werden gemaakt Het prae-advies van het hoofdbestuur hield in, dit voorstel met een goedgunstig advies in handen te geven van den Anti- Trekhonden Bond. De vergadering besloot dit voois'el aan te nemen met dien verstande, dat het ter keuring zal worden ge zonden aan prof. Berger in Den Haai. in verband met de binnenkort te ver- schiinen dierenwet. Het voorstel van opperwachtmees ter T. Kuik betreffende het in het leven roepen van een speciale dieren- besch er mi ngspolitie kwam hierna aan de orde en^over dit onderwerp werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Het hoofdbestuur zae in het voor stel hoe aanlokkelijk het er ook uitziet een gevaar. Het doel van den bond toch is juist alle politie ambtenaren te make tot dierenbe schermers. Het hoofdbestuur voelde 33. Langs rivieren, over bergen, klimmende lang-s loodrechte rotsen, vorderde de expeditie op zoek naar avontuur cn rijkdom, langzaam maar gestadig. Op den vijf en twintigsten dag beklom Tarzan, die aan het hoofd stond van de krijgers, de laatste rots. In de verte over een verlaten vallei beneden hem zag hij een prachtig panorama. Opengewerkte torenspit- er wel voor, de heeren diretceur-gene- raal en inspecteur-generaal voor de politie te verzoeken, te bepalen, dat bij de opleidingen der nieuwe politie ambtenaren aandacht aan dierenbe scherming zal worden geschonken en dat zoo mogelijk door deskundigen en dierenartsen les in behandeling en verzorging van dieren zal worden ge geven. DE WEDEROPBOUW VAN RH EN EN Het. oude stadje Rhenen heeft door den oorlog zwaar geleden. Van c,e bebouwing om den hoofdweg door cl? stad is vrijwel niets meer over. Het is een geluk, dat de Cunerakerk met zijn schoonen toren gespaard is gebleven. De puinhoopen zyn nu op geruimd. In de eenzaamheid is een klein gebouwtje blijven staan, dat 'n overblijfsel moet zyn van een ker kelijk gebouw, een kapel of de koor- afsluiting van een kleine kerk. Dit bouwwerkje dient gerestaureerd te worden om straks te midden van alle nieuwe bouwkunst iets te geven van de geschiedenis van de stad. Voor den wederopbouw van de stad is een nieuw stratenplan ge maakt waoirbij met groote zorg te werk is gegaan. Inpïaats van de hoofdstraat komt een ruim plein, waarmede tevens bewerkt wordt, dat niet a! te veel bouwterrein in het stadje beschikbaar komt. omdat men met een matige hoeveelheid winkels en kantoorgebouwen zal kunnen vol staan. Historische vondsten -Tets merkwaardigs, dat bij hei op- ruimingswerk te Rhenen voor den dag is gekomen, betreft de oude ves tingwerken van Rhenen Rhenen heeft, een steenen vestingstelsel ge had, dat voorafging aan de vesting- stelsels met bolwerken of bastions en gordijnen en rideaux. Het zijn twee muren van ongeveer een halve meter dikte achter el kaar met een tusschenruimte van ongeveer 3 a 4 meter, waar men dus oudtijds tusschen kon wandelen. Van cic;p muren zijn slechts hier en daar brokstukken over, maar ongetwijfeld zullen er tusschen de huizen en in den grond meer overblijfselen zijn ven de vestingmuren en ook van de poorten, die er geweest moeten zijn. Op c-en ten stadhuize te Rhenen ge houden bespreking is besloten, een commissie in te stellen, die als eerste taak zal hebben een reconstructie- tcekening van de oude vestingwerken maken, om daaruit af te leiden, welke onderdeelen van dit vesting- stelsel bewaard zullen blijven en wel ke hersteld of aan hel daglicht ge dacht zullen worden. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP De 63-jarige arbeider der Zuider sec-werken H. Bakker te Urk, werd, tijdens de werkzaamheden, door een w.vare ijzeren balk getroffen en ern stig gewond. De man werd naar het gemeentelijk ziekenhuis te Kampen Vervoerd en is daar aan de gevolgen van het ongeval bezweken. sen. kanteelen, minarets en koepeL glansden rood en geel in het zonlicht Dien nacht kampeerden ze voor de vestingstad. Vaak had Tarzan het ge voel. alsof hij door onzichtbare oogcu werd gadegeslagen. Nu heerschte ei een vreemde stilte. Omstreeks 1 dernacht schrokken de mannen ker door een schril geluid van a de muren, in hét begin hoog, dan DE OMZETBELASTING Doorberekening: in de prijzen WETTELIJK VASTGELEGD Gelijk bekend, werd in' Januari dooi den secretaris-generaal van do depar tementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw cn Vis- scherij bekend gemaakt, dat de door berekening van de nieuwe omzetbelas ting in de prijzen was toegestaan, be houdens voor, eenige met name ge- noetnde artikelen. Bij deze doorbere kening moest worden uitgegaan van de prijzen, zooals die vóór 1 Januari 1941 exclusief omzetbelasting, waren Voorzoover bij de doorberekening af rondingen noodzakelijk waren, moes ten zij naar beneden geschieden. Te gelijk werd medegedeeld, dat fabri kanten of handelaren, die thans min der omzetbelasting betalen dan voor 1 Januari, hun prijzen dienovereenkom stig moesten verlagen. Bij een onlangs afgekondigde beschikking is deze re geling wettelijk vastgelegd. De nieuwe regeling gaat in zooverre verder dan de krachtens het destijds gepubliceer de bericht toegelaten regeling, dat ook de op vervoerkosten te betalen omzetbelasting mag worden doorbere kend. De regeling, is dus thans zoo, dat de omzetbelasting in haar geheel in de prijzen mag worden doorbere kend. behoudens in de prijzen van aardappelen, brood, melk en peul-( vruchten. Nadrukkelijk wortlt et d»? aandacht op gevestigd, dat deze rege ling slechts getroffen is, teneinde iet normale handelsverkeer zoo min mo gelijk te belemmeren. Zij veronderstelt niet, dat geen enkel bedrijf de omzet belasting zelf kan dragen. Bij de prijs bepaling in de toekomst, zal dan ook van geval tot geval worden nagegaan in hoeverre de betrokkenen de omzet belasting voor eigen rekening kunnen nemen. Tegelijk met de in Jiet boven staande bedoelde beschikking, welke geacht wordt van 1 Januari j.l. af in werking te zijn getreden, is een be schikking tot aanvulling van de prij- zenbeschikking invoergoederen no. 1 verschenen, welke een nadere bepaling geeft van het begrip ..inkoopsprijs", zooals dat in deze beschikking voor komt. De bedoeling van deze begrips bepaling is slechts, duidelijk tot uit drukking te brengen, dat cok impor teurs verplicht zijn hun verkoopsprij zen te verlagen met het bedrag, da' zij thans minder aan invoerbelasling moeten betalen dan voor 1 Januar: het geval was. BEDRIJFSR A A STEENHOUWERS BEDRIJF De secretaris-generaal van Social: Zaken heelt ingesteld een bedrijfs- raad voor het steenhouwersbedrijf. Tot liet steenhouwersbedrijf worde u geacht te behooren de ondernemin gen of gedeelten van ondernemingen, waarin uitsluitend of nagenoeg uit sluitend natuursteen wordt bewerkt. SPORT VOETBAL Nog een Kansje voor Limburgia WEDSTRIJD TEGEN ROERMOND WORDT OVERGESPEELD In den wedstrijd LimburgiaRoer mond, welke door Limburgia inder tijd met 2—1 werd verloren, hebben naar een onderzoek heeft uitgewezen bij Roermond ongerechtigde spelers c.eegespeeld. Limburgia heeft nu be- icht gekregen, dat de wedstrijd over- espeeld moet worden. De Heerle- aren. die reeds voor de degradatie wedstrijden warén aangewezen, heb- bpn hierdoor dus een kans de laat ste plaats alsnog aan .Roerbond over te laten. De stand aan de staart is door bo venstaand besluit thans aldus ge worden: Helmond 22 5 5 12 28—55 15 Limburgia 21 5 4 12 30—39 14 Roermond 21 3 7 11 31—70 13 Een gelukkige omstandigheid is. dat Helmond in ieder geval in veiligheid is en aldus niet de dupe van deze historie kan worden. Roermond moet den wedstrijd per Se winnen, terwijl Limburgia aan ge lijkspel voldoende heeft om aan dc degradatiewedstrijden te ontsnappen. RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 16 MEI HILVERSUM^ 415.5 M. 6.4."» Grsuno Toon muziek. 6.50 OcMeml- gynuiastick. 7.00 Graimifoniimuzielc. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: NieuWS- borióhten. 8.15 Schriftlezing en Medita tie (voorbereid door do Christ, Radio Stichting). 8.215 Gewijde muziek (gr,pi.). 8.45 Griimoroononiiwiek, (0.159.20 Voor do huisvrouw). 10,00 Hel Amnbilo-scxtct (10.20—10.40 Declamatie). 11.10 Grnm<o- foonmuziek. 11.30 Zang niet pianobege leiding. 12,00 Hot Amusementsorkest. 12.42 Almanak. 12.15 B.N.O.: Niouws- en economische berichten. 1.00 Ensemble Bart. Tikkers. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.15 Ensemble Erica lfelen. (2.15—2.80 Voor ■ie vrouw). 3.00 liet Stedelijk Orkest van Maastricht. 3 30 Orgelspel en zang. 4.00 Lezen in don Bijbel (voorbereid door het Vrijziiinig-ProtC-Stnntsoh Kerkeomi- 4.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Anton Bruckner's Kerkmuziek", causerie met gramofoonplaten. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Gra- mofoonmu'/iek. 5.45 Orkest Howard. 0.15 „Bulgarije", lezing. 0.30 Ensemble Bandi Baïogh. 7.00 B.N.O,Economische ABONNEERT I OP DIT BLAD vragen van den dag. 7.15 Het Poter etrijikkwartet. 8.00 B.N.Q,Nieuwsbe richten. 8.15 Spiegel van den dug. 8.30 Het Omroeporkest en solist. 9.10 Produc tieslag 1911. 9.25 Avondwijding (voorbe reid door bot Vrijzinnig-Protostantsch Kerkcomitê). 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 "Gramofoonmuziek. 10.0010.15 B.N.O.Engelsohe berichten. HILVERSUM IT, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 55.50 Ochtend- gymnast, iel:, 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziok. 10.00 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 11.00 Voor rlo kleuters. 11.20 Gramofoon- muziók. 11.30 Orgelspel. 12.00 Berichten. 12.15 Russisch orkest „Slawa" on solis ten. (12.451.00 B.N.O.: Nieuws- on eco nomische berichten). 1 30 Ensemble Amende. 2.00 Tiet. Sledelijk Orkest van Maastricht- 2.45 Gramofoonniu/h-k. 3.00 Ensemble Bandi Balogh. 3.30 Voor do vrouw. 3.45 Orkest Eloward. 4.T5 Gra- mofoonmur. 1 ok4.30 Voor dc jeugd. 5-00 Gramof.muziek. 5.55 B.N.O.: Nieuws- economische en beursberichten. 5.30 De Ramblers. 6.00 Religions? boekbespre king (voorbereid door de Christ, Rndin- Stichting). 6.15 De Snaren zangers. 6.45 Toeristische raadgevingen. 7.00 B.N.O.: Economische vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek, 7.30 ..Kapitalisme en nationaal-socialismo. III", 'lezing. 7.45 Het Omroepsymphonie-orkest en solisten. 8.45 Toespraak voor de Winterhulp Ne derland. 9.00 Gramofoonmuziek. 10.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. Sluiting. gen. Ze hadden niets tastbaars, doch gleden daar rond als huiveringwek kende schimmen van een ver verle den. Nog scheen dus in deze geheim zinnige doode stad leven te zijn van een reeds lang vervlogen tijdperk. (Wordt vervolgd) digend in een akelig geklaag. Het ver vulde de zwarten met ontzetting! Ze wilden het avontuur opgeven. Maar by de eerste stralen der nieuwe zon kregen ze hun moed terug en liepen langs den vreeselijken muur tot ze een opening vonden Ze zagen een trap. waarvan de treden door het eeuwenlange gebruik waren uifcgesle- - 1-1-ar 1aar moest zijn breede schouders schuin houden om er door te kunnen cn werd op den voet gevolgd door zijn krijgers. Met vele wentelingen voerde de trap omhoog, tot zij tenslotte uitkwamen voor een grooten tempel. Tarzan en zijn metgezellen keken vol verwonde ring rond en plotseling ontwaarden zij ijle schaduwachtige figuren, die in het half-duister heen en weer bcwo- De zomergarderobe wacht op zomer sch weer. (Polygoon.) FEUILLETON Roman van Hans Holz Nederlandsehe Bewerking E. Veen 3) Mooi. zegt hij en grijnst opnieuw, ik zal op tyd zijn. u weet. dar ik altijd op tijd was Rij maar door. beveelt Ohlsen thans den chauffeur. Zijn rechterhand grijpt r.aar het koord. da', bij het raampje hangt. Hij knijpt het. draait het om en om en laat hei dan los. grijpt het opnieuw cn ruk., eraan tot dat een licht gckr:.ak hem uit zijn ge peins wakker schudt. Over zijn ge zicht glijdt een gekweld lachje. Een week ben ik in het land. precies een week, denkt hij, en juist hem meet ik zien. Zijn vijftien jaar niet genoeg om de duistere schaduwen van het ver leden te verjagen? Hij probeert zijn bitterheid meester te worden. Over vijf minuten zal hij Wiedemann de hand drukken en Charlotte terug zien. Zou zij weten, dat de doctor Ohlsen, die vandaag op bezoek komt. haar oude vriend Jupp is? Zou zij veranderd zijn? Misschien is zij wel getrouwd. Daar heeft hij nog heelemaal niet aan gedacht. Hij denkt er over wat hij zal voelen als zij getrouwd is, misschien niets, misschien zou hij wei blij zijn als zij een verstandig man heeft ge vonden en bovendienOhlsen voelt opeens, dat Charlotte stellig getrouwd zal zijn. Dat zou eigenlijk heel goed zijn. Hoe was het ook weer had zij niet een zuster die tien jaar jonger was? Juist, nu herinnert hij zich zelfs haar naam. Christa heet zij. Gezien heeft hij haar indertijd evenmin ais dc vader en de moeder. Want de groote liefde tusschen hem en Charlotte, moest geheim blijven. Jupp Ohlsen moet lachen als hij daaraan denkt. M i dj n opeens schiet hem den m*n met de fiets te binnen en hij legt de hand tegen zyn oogen. Hagen Allee 14. zegt de chauffeur er. grijpt door de opengeschoven voor ruit cm het portier te openen. Jupp Ohlsen kijkt cp. We zijn er denkt hij en kijkt cp zijn polshorloge. Hij is te vreden. Hij is precies op tijd. Nog voor 't dienst »--e:sje zijn naam kon noemen, komt. t lange, breed geschouderde man mei uitgestrekte hand op hem toe. Doctor Ohlsen? zegt hij hartelijk en als Jupp Ohlsen lachend knikt, gaat Wiedemann voort; Van harte welkom in mijn huis Wij hadden u al eerder verwacht. Uw firma schreef, dat wij u den tienden reeds konden verwachten en nu is hef den zeventienden. Dan moet ik u wel mijn excuus maken, antwoordt Ohlsen lachend. Ik ben inderdaad een week geleden hier aangekomen. Maar als men sedert vijftien jaar zijn vaderland niet heeft gezien, dan zijn er wel een paar dagen noodig om zich weer in to leven en het vaderland te bekijken. Ja. knikt Wiedemann, dat is zeer juist-. Zij drukken elkaar Krachtig de hand. En nu haast ik mij. u aan mijn familie voor te stellen, zegt Wiede mann. anders vallen wij alle twee in ongenade. En terwijl hij zijn gast voorgaat, verschijnt er een lachje op zijn gezicht. Dat is een fijne vent. denkt Wiedemann en dat denkt hij niet gauw van vreemden. HOOFDSTUK 2 Eerbiedig buigt Ohlsen zich over de ■fijne blanke hand van mevrouw Wie demann. Ik ben blij uw gast te mogen zijn, zegt hij eerlijk. Mijn dochter Charlotte, -stelt mevrouw Wiedemann voor. Jupp Ohlsen heeft Charlotte reeds gezien, dadelijk toen hij de kamer bin nenkwam. Een stille vreugde licht in zijn oogen op. Ja, dit is de Charlotte, die hij vijftien jaar lang niet neel't vergeten. Zij is niet veranderd. Na tuurlijk is zij rijper geworden, maar vijftien jaar is een lange tijd. Daar ben ik, zeggen zijn oogen, maar zij krijgen geen antwoord. Heeft Char lotte hem niet herkend? Dat is toch onmogelijk! Waarom zou zij anders zoo nerveus zijn? Vindt zij deze ont moeting niet prettig? Hij ziet den trouwring aan haar vinger. Daarom dus. En toch is het onbegrijpelijk. en mijn schoonzoon, dr. Hille brecht, %aat mevrouw Wiedemann voort. Met een ruk keert Ohlsen zich om. Met half gesloten oogen bekijkt hij den compagnon van Wiedemann. Mijnheer Hille'orecht. zegt hij langzaam en kijkt den ander strak aan. Hillebrecht buigt kort, het is als of hij bukt. Niemand heeft dit scènetje ge merkt, maar Jupp Ohlsen denkt koortsachtig na. Lieve deugd, denkt hij. wat is dit voor een dag. De fietser schiet hem te binnen, slechts een kort oogenblik. Dan kijkt, hij Hillebrecht weer aan. die zijn blik ontwijkt Hil lebrecht is de echtgenoote van Char lotte. een spe! van het toeval? Of be rekening Kalm aan! zegt hij tot zich zeif. Als hij weer opkijkt ziet hij een an der oogenpaar, dat onderzoekend naar hem staart. Het is Christa, die hem opmerkzaam bekijkt. Een lichte ver legenheid overvalt haar als zijn blik den hare kruist. Gaat u weer .spoedig terug? vraagt mevrouw Wiedemann aan tafel. Neen, antwoordt Ohlsen. ik zal wel een maand of zes in het land bïijven. Ik heb op het Olivaerplein 5b een kleine étage gehuurd en zal mijn vacantie hier doorbrengen. Hij zwijgt een oogenblik en voegt er dan aan toe: Het is overigens mijn eerste vacantie sedert zes jaren Hij zit naast Christa. Nu zij hem aankijkt, ontmoeten hun oogen el kaar en een diepe warmte komt hem uit de hare tegemoet. Het is te hopen, dat u niet teleur gesteld zult worden, zegt Charlotte, even lachend. Ik kan mij niet voorstellen, hoe het hier vroeger was. zegt Ohlsen. Ja, antwoordt Wiedemann, men moet nu en dan aan het verleden denken, het was geen droom, maar werkelijkheid. Charlotte trekt de schouders op. - - Ik weet. niet of het wel goed is zoo - veel aan het verleden te denken zegt zij. Het verleden is dood en wat dooi is moet men laten rusten. Haar oogen zoeken Jupp Ohlsen. Maar Ohlsen had zich naar voren gebogen en kijkt langs Christa, Hillebrecht aan. Wat denkt u daarvan? zegt hij cn tracht den blik van den ander vast te houden. Hillebrecht schuift op zijn stoel heen en weer, Ik vind, antwoordde hij, dat wij hier theoretische gesprek ken voeren. Het verleden is natuurlijk niet docd, zooals mijn vrouw zegt, maar in de praktijk van het leven komt het er enkel op aan of men het verleden doelmatig kan citeeren. Ohlsen leunt achterover. Ik kom uit een land, waar het geheele leven beheerscht wordt, door de vraag naar het doel van liet mehschelijk streven en handelen. Ik heb in dat land ge leerd, dat het leven heelemaal niet altijd een doelstelling vraagt, doch vaak genoeg dingen laat gc-beuren, die volkomen zinneloos en doelloos schij nen. Mevrouw Wiedemann, die met groeiende verwondering naar het ge sprek geluisterd heeft, voelt de nood zaak haar gasten weer op de aarde terug te brengen en geeft het meisje een wenk den schotel met vJcesch nog eens rond te dienen. Alstublieft, doctor Ohlsen, be dient u zich nog eens. Terwijl Ohlsen een stukje vleesch op zijn bord legt, hoort hij opeens de stem van Christa naast zich. Ik zou graag iets meer van Amerika hooren, zegt zij. wij lezen hier vaak de meest tegenstrijdige dingen over dit land. En waarom hecht u waarde aan mijn oordeel? vraagt Jupp Ohlsen en kijkt Christa lachend aan. Ik meen uit uw woorden op te maken dat u dieper op dc dingen bent ingegaan. Wel, roept Wiedemann, geef het toe, Christa, je wilde immers iets we en over het muzikale leven in Ame rika? (Wordt vervolgdj

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2