Laatste Nieuws geld/rsche vallei burgerlijke stand sport Arbeidsdienst verplicht voor beide geslachten marktberichten' AMERSFOORTSCHE COURANT MAANDAG 26 MEI 1941 5 Spakfiburg KAR EN KOTER TE WATER ligmlddag omstreeks twee uur kwam Kerkstraat ln rep en roer. Wat 1 geval? Terwijl de melkboer de heer klant van een zijner begce/le. producten voorzag, kreeg zijn paaitlat aan den kant van de gracht stond. Kliljnlljk aangelokt door het zonnige zin ln een bad. althans het sprong I melkkar, mitsgaders wat zich daarin pncl pardoes ln de gracht. Die gracht is i. zoo diep, en het paard kon Zich gemak- Ir/lijk boven houden. Spoedig dreef de goucl- i/le boter uit dc kar lustig op het water lsof er van distributie van dit edele pro- Zluct geen 6prakc was. Dit kon de koster van /de Geref. Kerk, in welks nabijheid dit onge- luk geschiedde niet aanzien. Hij stapte i begon de boter te redden. Inmid dels was er veel volk op de been gekomen. Het was voor de vele redders nog een puzzle hoc liet paard tegen dc hooge beschoeiing op te krygen. Daartoe moest het paard een 300 meter door de gracht zwemmen en met vereende kracht werd het vermoeide dier op den wal getrokken. Behoudens enkele ont vellingen had het dier geen letsel bekomen. Ook met de melkkar viel het mee. Gelukkig bevond zich op dit uur geen melk meer in de bussen. Alles liep nog goed af! Hoogland ZUSTER LVDOVICA t C#> 44-Jarlgen leeftijd is na een kortston dig^ ziekte overleden dc Eerw. Zuster Ludo- vica (in dc wereld Mej. Louise Keet) van de orde van J.M.J. (Zusters v. Leo's Oord). De overledene was sinds 1936 als onderwijzeres werkzaam aan de R.K. Meisjesschool Langenoord. 27 Mei a.s. wordt in de St. Martinuskerk des morgens 10 uur een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen, waarna begrafenis plaats vindt op dc R.K. Begraafplaats te Hoogland. CENTRALE KEI KEN TIJDELIJK GESLÓTEN' De Centrale Keuken is voor 't publiek geslo ten tot Dinsdag na Pinksteren (3 Juni a.s.) WATERSCHAP DE DRIE SLUIZEN Donderdag 29 Mei a.s. wordt er schouw ge voerd over 't Waterschap De Drie Sluizen. JAARVERGADERING EOK VEREENIG INC IIOOGEAND" De Fokverecnlglng „Hoogland" heeft haar jaarvergadering gehouden ln gebouw „Con cordia". Het verslag van den pennlgmeester maakte melding van den gunstlgen finan. cleelen toestand; de Stierenvcrg. staat er goed voor. Zij boekte naast het vrije bezit van den stier nog een saldo van ƒ110."" In het jaarverslag van den secretaris wordt er aan herinnerd, dat de vereen, nu 20 jaar bestaat. Zij telt momenteel 47 leden, en is de grootste fokvereenlglng in de pro vincie Utrecht. Het afgeloopen jaar vormde een zeer bewogen tijdperk. Het vee werd ge ëvacueerd en kwam slechts gedeeltelijk weer terug bij de eigenaren. Vele waardevolle die ren zijn echter niet teruggekeerd. Er is veel moeite gedaan om de verblijfplaatsen op te sporen, waarbij volle medewerking werd ver kregen van 't Bureau Ontruiming en de le den zaten niet bij de pakken neer. Weldra begon de nctle over den aankoop van vet in plaats van het verloren gegane. Er werd meerwaardig fokvee gekocht ln Friesland en op deze wij zo kwamen er tusschen de 200 en 250 waardevolle dieren ln het bezit der le den. liet waren dieren uit t.b.c.-vrije bedr(j. van. óf stamboekdleren, óf volbloedafstam- meJ^jjgen van stamboekdleren. I.i aansluiting hierop kwam de t.b.c.-be- strijdlug ter sprake. De heer Dr. Grashuls, directeur vt Schothorst" hield hierover een lezing, welke lot resultaat had, dat besloten werd voor de Fokvereen. „Hoogland" de t.b.c.-bestrij- ding onder "t vco van de aangesloten leden verplichtend te stellen. Een en ander was niet. ontgaan aan de hooge instanties in Den Haag. die 't energiek werk der fokver. op prijs stelden en haar "t groote voorrecht verleenden, dat de leden der Fokver. „Hoog land" in dc A.-klasse konden worden opge nomen. De stier der ver. heeft de oorlogs dagen overleefd. Gelukkig, want deze stier heeft door zijn nakomelingen bewezen goed te fokken. Zij kan de ver. een waardige plaats in de provincie bezorgen. De heer Wellenslek, dierenarts te Amers foort cn secretaris der plaatselijke vereenl- ging voor t.b.c.-bestrljdlng onder 't rund vee gaf vervolgens een verslag over de sultaten van 't. onderzoek by de dieren der leden. Bij volhouden zal men ln Hoogland weldra over een groote kern t.b.c.-vrij vee beschikken. ICcn zelfstandige vereeniglng. Dr. Grashuls pleitte voor een zelfstandige vereeniglng bestaande uit leden der Fokver. „Hoogland". Als de Fokver. een zelfstandige vereeniglng voor t.b.c.-bestrljdlng vormt, zijn de voordeden grooter dan wanneer zij zich aansluit bij Amersfoort. Immers de ver. be schikt dan over meerwaardig vee. dat t.b.c.- vrlj is. Het reglement der ver. zou zoodanig te wijzigen zijn, dat nieuwe leden der fokvt eerst buitengewoon lid worden. Zij kunnen dan later wanneer zij geen reageerende die reu meer hebben, als gewoon lid worden opgenomen. Het voorstel van 't bestuur om een eigen t.b.c.-vereeniglng te stichten werd zonder stemming aangenomen. In den komenden herfst zul een fokvee- dag worden gehouden. De stierhouderlj is op 't oogenbllk voor de ver. het belangrijkste punt. Het is van f allergrootste belang, dat zeer veel koeien ge dekt zullen worden door de prima stieren, waarover de ver, de beschikking heeft. Deze stieren zijn: le de stier van „De Schothorst" (klasse I). 2e de stier der ver. (klasse II); die van den heer P. Kok (klasse II): die van den heer P. v. d. Hengel (klasse II) en die van den heer C. Herder (klasse II). Hoevelaken UITREIKING IIRANDSTOFKAARTEN Heden en de eerstvolgende dagen vi -voor hen die ressorteeren onder den distri butiekring Nijkerk de uitreiking van branci- stofkaarten plaats. Belanghebbenden verwij zen wij naar de in dit nummer voorkomende desbetreffende advertentie. AMERSFOORT, 26 Mei Gebo ren: Son ja Maria. d. v. Hendrik Da niël SJemmer en Rosa Nüssli Petrus Johannes Jacobus, v.. v. Gerben Nolke; van Asperen en Marie Eleonore Paling Johannes Jacobus, z. v. Johannes Ja cobus Verel en Maartje Schuitemaker. Overleden: Augusta Anna Wal ter, oud 69 jaar, weduwe van Aleidus Christiaan Kunst Johanna Maria Ca- tharina Morren, oud 75 jaar, weduwe van Hendrik Hermanus Eibertus Wa genvoort Nanne Oudijk, oud 81 jaar, echtgenoot van Petronella Maria van Eik. HOOGLAND. Geboren: Gijs- bertus Gerardus. z. v. Dirk van Wee en C. W. Hak. Overleden: Raijnilda Alijda van Ruitenbeek. 42 jaar, echtgenoote van Hendrik van den Heuvel Lambertus van den Boogaard, 77 jaar, ongehuwd. ATHLETIEK. EERSTE COMPETITIEDAG TE AMERSFOORT De uitslagen van den op 18 April ge houden eersten competitiedag luiden; H e er en (eerste klasse): 1 Hellas I 7926.50 ptn.2. Tempo I, 7157.— ptn.: 3. Gac I, 6790.50 ptn.: 4. Hellas li' 6338.50 ptn.; 5. A.A.V., 5552.50 ptn. He er en (tweede klasse): 1. Celeri- tas I 4851.— ptn.; 2. Tempo II, 4613.50 ptn.; 3. Hellas III, 4556.— ptn.; 4. Tempo UI, 3796.50 ptn.; 5. Gac II, 2365.50 ptr 6. Tempo IV, geen ptn. door opschui vingen; 7. Hellas IV, geen ptn. door op schuivingen. Dames: 1. Athleta I, 6447 ptn.; 2. Athleta II, 3806 ptn.; 3. Blauw Zwart 3268 ptn.; 4. Gac, 2944 ptn.; 5. Tempo! 2316 ptn. Meisjes: 1. Gac, 6055 ptn.; 2. Ath leta I, 5548 ptn.; 3. Athleta II, 4989 ptn.: 4. Tempo, 2190 ptn. Jongens: 1. Hellas I, 7186 ptn.; 2. Gac I. 5322 ptn.; 3. Hellas -II, 4939 ptn.; 4. Hellas III, 4500 ptn.; 5. Gac II, 3744 ptn.; 6. Tempo 2100 ptn. LAWNTENNIS. Leusderpark I- Racket 7-1 Op wel zeer overtuigende wijze heeft Leusderpark haar meerderheid ge toond over Racket H. Gingen de vori ge week 2 partijen verloren, deze keer werd dit tot één gereduceerd, en wel het dames-enkel van mej. Horrink, die haar vorm van vorig jaar maar niet terug kan vinden. Wij hopen dat zij deze nog tijdig voor rt einde der com petitie weer terug zal hebben. Eenige wijzigingen in de samenstel ling van het team brachten wel het verwachte succes. Vooral mevr. Fliek Brouwer bleek een versterking voor het dames-dubbel. Met dezelfde cijfers als in haar enkelspel won mevr. Fliek Brouwer met mej. Veling de dames- dubbel 62, 62. Mej. Veling had in het gem. dub bel dit keer M. J. v. d. Veer als part ner. De 62, 60, laat wel zien dat ook deze combinatie niet zwakker is geworden. Alleen de veranderde hee- ren dubbel was niet feilloos. Wanneer L. J. v. d. Veer en A. Kipp op elkaar ingespeeld zijn, zal ook dit dubbel meer haar oude kracht hebben. Eén en ander was geen beletsel om toch met 62, 61 te winnen. Opvallend was het onvaste spel, waaraan de wind echter debet is. Een goede balconlróle was niet mogelijk. Volgende week staat het competitie- rad stil. Over 14 dagen volgt de return tegen ,,'t Stort". Tot slot volgen de gedetailleerde uitslagen Mevr. C. Fliek-Brouwermevr. Kwak 6—2, 6—2. M. J. v. d. VeerJ. de Graaf 62, 6—3. Mej. M. Horrinkmej. G. Witkamp 2—6, 4—6. A. J. KippL. Jonkhart 60, 62. Mevr. C. Fliek-Brouwer en L. J. H. v d. Veei'mej. Tieuwen en de Graaf 6—1, 6—2. A. J. Kipp en L. J. H. v. d. Veerde Graaf en Jonkhart 62, 61. Mevr. C. Fliek-Brouwer en mej. Veling mevr. Kwak en mej Tieuwen 62, 6—2. Mej. R. Veling en M. J. v. d. Veer— mej. Witkamp en L. Jonkhart 62, 6—0. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) DlcnstCJUd van G maandcil, in den regel allcnde ln liet negentiende jaar. Dienstplicht begint bij 18e, eindigt by 20ste jaar. 17-JarIgen kunnen als vrijwilliger worden aangenomen. JODEN WORDEN NIET TOEGELATEN Het heden verschenen Verordeningenblad bevat een verordening van den Rijkscommis saris betreffende den Nederlandschen Arbeidsdienst. (Arbeidsdienstverordening). Wij nemen er het essentleele uit over. Art. 1. Alle Jonge Nederlanders van be viertel kunne, die ln het bezette Neder- landsche gebied wonen of verblijf houden, zijn verplicht hun volk ln den Nederland schen Arbeidsdienst te dienen. Het ls de taak van den Nederlandschen Arbeidsdienst de Nederlandsche Jeugd te doordringen van do ethische waarde van den arbeid In het algemeen en haar ln het bijzonder de vereiscl le waardeering voor den handenarbeid bij tc brengen. IIILVERHEIDE IV—LEUSDERP. H, 3—5 Leusderpark II heeft gisteren op vlot te wijze Hilverheide IV met 53 te Hil versum geklopt. De beide heerensingles werden door R. W. R. Dee en F. W. Kui per, vooral Dee won op overtuigende wijze, gewonnen. De hecrendubbel ging onnoodig verloren voor Amersfoort. De damesdubbel werd een zege voor Leusderpark. Mej. H. Kummel en mej. J. Dekker bleken weer goed op elkaar ingespeeld te zijn. Ook de beide mixed-doubles, n.l. die van mej. W. Eykelenburg, F. W. Kuiper en mej. H. Kummel, R. W. R. Dee, wer den gewonnen. Alles bij elkaar genomen kunnen we zeggen, dat Leusdei'park II verdiend gewonnen heeft. Hier volgen nog de gedetailleerde uit slagen: Hilverheide IVLeusderpark II, 35. le Heerensingle: H. DrostR. W. R. Dee 36; 06. 2e Heerensinge: F. Breu- kingF. W. Kuiper 63, 46, 46. le Damessingle: mej. J. Roodvoets mej. W. Eykelenburg 62 62: 2e Da messingle: mej. K. v. Riemsdijkmej. J. Dekker 61, 6—2. HeeY'ën-double: H. Drost en P. M. SmoldersF. W. Kuiper en R. W. R. Dee 6—2, 5—7, 10—8. le Mixed-double: mej. J. Roodvoets en F. Breukingmej. W. v. Eykelenburg en F. W. Kuiper 46, 64. 16. 2e Mixed-double: mej. K. v. Riems dijk en P. M. Smoldersmej. H. Kum mel en R. W. Th. Dee 3—6, 7—5, 2—6. Dames-double: mej. J. Roodvoets en mej. Zöllnermej. H. Kummel en mej. J. Dekker 57, 68. Elervcillng Apeldoorn 26 Mei. Aanvoer 80.000 stuks, prijzen 1.05 per kg., handel goed. Eierenvelllng Roermond 26 Mei, Aanvoer 3.900.000 stuks. Vfschbcrieht Uitluiden 26 Mei. Tarbot f4.90— f4.40; tong f4.80 f 3.20 per kg.: kleine schol f 88f 56: puf- schol le soort f47f30: pufschol 2e soort -f 14: pieterman f65f63: poontjes f 48f 36: makreel f 74: horsmakreel f 26: wijting f50—f37: groote griet f 150: kleine griet f 100f90: groote schar f34f25; kleine schar f20f 10; pufschar f9f2. (Alles per 50 kg.). Kaasmarkt Amersfoort 26 Mei. Aangevoerd 6 wagens bevatten de 1200 kg. Pry's f40.per 50 kg. Handel traag. Art. 2. 1. De Nederlandsche Arbeids dienst resorteert onder den secrtaris-gene- raal van het departement van Algemeene Zaken. 2. De commandant van den Nederland schen Arbeidsdienst staat rechtstreeks on der den Secretaris-generaal; hij voert het bevel, bepaalt de organisatie en regelt de' wijze, waarop de arbeidskrachten worden aangewend. Tevens leidt hij dc opleiding en de opvoeding. Art. 3. 1. De dienstplicht in den Nederlandschen Arbeidsdienst begint op zijn vroegst bij het bereiken van den leeftijd van achttien Jaar en eindigt op zijn laatst bij het bereiken van den lceftUd van vijf en twintig jaar. 2. Zij die den leeftijd van zeventien jaar hebben bereikt, kunnen zich als vrijwilliger aanmelden. 3. De alcnsttyd bedraagt een 'half Jaar: deze moet in den regel in het ne gentiende levensjaar vallen. 4. HU die overeenkomstig liet tweede lid als vrijwilliger dienst verricht, is in zooverre vrijgesteld van de vervulling zyner arbeidsdienst plicht. Art. 4. De secretaris-generaal van het departement van Algemeene Zaken bepaalt: 1. Tot welk aantal dienstplichtigen wor den opgeroepen, en tegen welk tijdstip zij worden opgeroepen. 2. De dienstplichtigen worden recrutee- ringsbureaux van den Nederlandschen Ar beidsdienst ln overleg met de bevoegde plaatselijke autoriteiten opgeroepen en ge keurd. 3. De secretaris-generaal van het de partement van Algemeene Zaken kan, j' zoo noodig in overeenstemming met den secretaris-generaal van het desbe treffende departement, bepalen, dat het vervuld hebben van een diensttijd van een half Jaar b(j den Nederlandschen arbeidsdienst voorwaarde is voor de toe- i lating tot bepaalde werkzaamheden. Art. 5. Van dienstneming bij den N derlandschen Arbeidsdienst Is ultgesloti 1. Hij. die krachtens onherroepelijke ree terlljke uitspraak is veroordeeld tot een g vangenisstraf van meer dan zes maande 2. HIJ, die krachtons onherroepelijke rei terlljke uispraak is ontzet van ecu der artikel 28 van het wetboek van strafrech 5 genoemde rechten, tijdens den duur dier be zetting. Art. 6. 1. Joden worden tot clen Neder landschen Arbeidsdienst niet toegelaten. Art. 7. Personen, die lichamelijk onge schikt zijn voor het vervullen van den diens en van wie kan worden verwacht, dat tei aanzien van hun persoon het opvoedkundig doel, dat den Nederlandschen Arbeidsdienst is gesteld, niet kan worden bereikt, worden voor het vervullen van den dienst niet aan genomen. Art. 8. 1. In geval van twijfel omtrent de vraag, ten aanzien vair welke personen zich een der gevallen, als bedoeld ln de ar tikelen 5 tot en met 7, voordoet, beslist de commandant van den Nederlandschen Ar beidsdienst volgens richtlijnen, welke de se cretaris-generaal van het departement van Algemeene Zaken geeft. 2. De betrokkene heeft liet recht, ln be roep te komen bij den secretaris-generaal van het departement van Algemeene Zaken. Art. 9. 1. De dienstbetrekking van l"-ien van den Nederlandschen Arbeidsdienst ls een publiekrechtelijke. Art. 10. 1. Alle leden van den Neder landschen Arbeidsdienst genieten ln geval van ziekte cn ongeval geneeskundige behan deling, verpleging cn verzorging. Omtrent de s >ciale en verdere verzorging van gewezen leden van den Nederlandschen Arbeidsdienst c; van hun genelaten betrekkingen worden, poor zoover noodig, nadere voorschriften ge geven. 2. Alle leden van den Nederlandschen Ar beidsdienst zijn onderworpen aan een vooi ten allen gelijk tuchtreglement. Art. 11. De leden van den Nederland schen Arbeidsdienst, genieten vrije inwo- 4:et beroepspersoneel, genieten vrije inwo ning. kost cn dienstkleeding. Zij hebben a .spraak op kostwinnersvergoeding volgens n.itlcr vast te steUen regelen. De kustverdediging BUITENGEWONE MAATREGELEN. In het heden verschenen Verorde ningenblad komt voor een verordening van den rijkscommissaris, houdende buitengewone maatregelen voor de kustverdediging. Het gebied, waarvoor de verbodsbe palingen in deze verordening gelden omvat de Nederlandsche Waddeneilan den, de Waddenzee, het ÏJselmeer, als mede het kustgebied, dat o.m. wordt begrensd door een lijn, welke loopt van Akkrum langs de spoorbaan over Mep- pel, Zwolle, Harderwijk, Amers foort, Hilversum, Bussum tot waar deze het Merwedekanaal kruist. Vaartuigen mogen het gebied, waar voor de verbodsbepalingen gelden, niet bevaren, noch daarbinnen blijven drij- v n of aan den wal liggen ,op het wa ter of op het land liggen. Het bepaalde is op vaartuigen, wel ke gebruikt worden bij de uitoefening van een bedrijf, hieronder begrepen ó- n landbouwbedrijf alsmede op woon schepen zonder eigen beweegkracht, niet van toepassing. Strijd op en om Kreta Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In den strijd om Kreta heeft het luchtwapen, zooals reeds gedeeltelijk bekend gemaakt, buitengewone succes sen op de Britsche Middellandsche Zee- vloot behaald. Alleen de Duitsche luchtstrijdkrachten hebben sinds den 20en Mei zeven vijandelijke kruisers en acht torpedojagers, alsmede een duik boot en vijf motortorpedobooten tot zinken gebracht. Door bomtreffers werden verder een slagschip en ver scheidene kruisers en torpedojagers ernstig beschadigd. BC I I D C H C D 7 I r L T AMSTERDAMSCHE LUhJUVCIMILr I EFFECTENBEURS VAN HEDEN Weinig zaken, kleurlooze markt, geringe variaties. Ne derlandsche beleggingen kalm, prolongatie 2% NEDERLAND 40.16/1000.-4.. 40. 2e/1000.-4.. 40. bl. 11000.-4.. 41. 1000.-4%... 1911 3J4 10003... 1000 3... Grtb. O. NED.-INDIë 35 1000 3 371 3. 37A 3. BANKEN Amsterd. Bank. Kol. Bank N.l. Handelsb... N.H. My. Cert.. Robaver INDUSTRIE A. K. U Berkels P. Calvê Delft Centr. Suiker Fokker VI Lever Br Ned. Ford Philips v. Gelder Pap. V.K. Deden 88 -,5, 88i/2" 1181/.,—1171/, 192—192 130—130 1351/4-135% 129i/n129 61 74 .194192 176—177 116 IJ—117 Af 290—295 207—206 145—1451/., V.K. Beden MIJNBOUW ONDERN. O. Borneo Mij Idem pref. A. ..200201 PETROLEUM Dordtsche Petr.208 yx 2081L Konkl. Petr236—237yx RUBBER Amsterdam..267267) Bandar Rubber 214 Dell Bamij209210 Kendeng L ...187 Majangland .705/8—71 Oostkust ƒ500,. Scrbadjadi -1132 SCHEEPVAART HolL Am.Lijn... 1131/.,—113VI Java-Chlüa-Jap.. 143i/o142 ~/K K.N.S.MI081/2—159 Kon. Paketv Scheepv. Unie. Rotterd. Lloyd My. Nederland.. CULT. ONDERN. H. V. A427 Java-Cultuur255 N. I. Suiker254 253 V. Vorstenl1171',—mu TABAK Dell Bamy Dell-My..-2771/.,—278 Scnembah-220 Bankpapier: New York 1.86y3—l.d0yA Brussel Stockholm Zürich 3008—3020 44.7644.94 43.59—43.75 G o id Fijn voor de li-austrle (ver koop) 2.125. afflnagegoud (Inkoop) 2.075. Zilver Fijn voor de Industrie (ver koop) 32.75; afflnagezllver (Inkoop) 30. 30 1432 43.56 3.768 9.87 36.37 42.82 44.85 Belga's Zwitscherscho francs Fransche francs Lires Deensche kronen Noorsche kronen Zweedsche kronen Tsjechische kronen (oude schulden) 6.42 Dinar (oude schulden) 3 43 Dinar (nieuwe schulden) 4.23 Turksche ponden 1.45 v, Lewa 2.30 Pengö (oude schulden) 36.519 Pengö (nw. schulden) 45 89 Zloty (oude schulden) 35.— Zloty (nw. schulden) 37.68 Duitsch-Turksche onderhandelingen GEEN DUITSCH TROEPEN VERVOER DOOR TURKIJE In goed ingelichte kringen te An kara verklaart men, zoo meldt LTnited Press, dat tot dusverre geen Duitsche troepen door Turkije zijn gevoerd. Er bestaan tot dusverre evenmin aanwij zingen, dat hierover reeds tusschen Turkije en Duitschland onderhandelin gen zijn gevoerd. Duitsch oorlogsma teriaal is tot dusver nog niet via Tur kije getransporteerd. Men wijst er ech ter in ki'ingen, die nauwe "betrekkin gen met de regeering onderhouden op, dat zoo lang Syrië niet in den oorlog is verwikkeld, het zeer wel mogelijk is, particuliere goederen aan firma's in Syrië geadresseerd, over Turksch ge bied daar heen te zenden. Er wordt te Ankara gezegd, dat de Duitschers en Italianen, die in Irak het bevel voeren, zoowel Duitsche als Fransche vliegtuigen inzetten. De laat ste zijn in den oorlog tegen Frankrijk buitgemaakt. De Duitsche ambassadeur Von Papen hield zich Vrijdag geduren de twee uren in het Turksche mi nisterie van Buitenlaridsche Za ken op. Naar verluidt heeft hij be sprekingen gevoerd over een nieuw Duitsch—Turksch handels verdrag betreffende een waarde van 45 millioen Turksche ponden. NIEUW DUITSCH CONSULAAT In gezaghebbende kringen, die nau we betrekkingen met de spil onderhou-1 den, bevestigt men dat Duitschland spoedig te Adana een consulaat zal openen. Adana is een belangrijk punt in de nabijheid van de Syrische grens en niet .ver van de Turksche havens Alexandrette en Mersina. Deze beide havens zijn de eenige waarover de Turksch-En gel sch e handel nog moge lijk is. Bovendien heeft Adana het grootste vliegveld van Zuid-Turkije. BEZOEK VAN Dr. GOEDE WA AfiEN AAN LIMBURG Op uitnoodiglng van clen commissaris der provincie Limburg zal de secretaris-generaal van het departement van Volksvoorlichting cn Kunsten Woensdag 28 Mei a.s. een be zoek brengen aan Limburg. 486c STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 26 Mei 19)1 Hooge Prijzen f 1000— 3666 15815 f 400,— 3135 3511 6549 11300 12412 13809 11053 18412 f 200.— 2677 3865 4255 8874 9571 18622 f 100.— 2123 6089 6868 6906 10044 1543', 19523 20881 Prijzen va .n f 10 - 1143 1208 1309 1352 1391 1486 1524 1531 1570 1799 1362 1959 1979 1982 2077 2084 2132 2207 2290 2332 2360 2413 2840 2351 3076 3106 3163 3201 3464 3502 3514 3532 3581 3645 3723 3795 3868 3871 4003 4079 4250 <(357 4475 4491 4532 4611 4613 4693 4733 4313 4814 4838 4940 4969 5007 5093 5108 5109 5151 5202 5302 5457 5629 5652 5676 5872 5873 5928 6032 6033 6263 6297 6364 6384 6416 6421 6663 7004. 7024 7132 7211 7217 7230 726Ü 7290 7374 7432 7571 7707 7822 7939 8000 8019 8061 8319 8432 8521 8533 8562 8729 8841 8883 9013 9083 9403 9407 9458 9599 9739 9836 9929 9946 150.000 Kg. KOREN VERLOREN GEGAAN In een molen bij Anhee in de buurt van Dinant, is een hevige brand uit gebroken, waarbij 150.000 kg. koren een prooi der vlammen geworden zijn. Het blusschïngswerk van de Duitsche weer macht, welke later door de brandweer van Dinant geholpen werd, vermocht niet, den molen van den ondergang te redden. De oorzaak van den brand kon niet worden vastgesteld. GENERAAL VOLPINI GESNEUVELD. Onder de heldhaftige verdedigers van Amba Aladzji in Oost-Afrika, die op het veld van eer zijn gevallen, bevindt zich. naar Stefani meldt, ook generaal Vol- pini, de adjudant van den hertog van Aosta. Dit is de vijfde Italiaansehe ge neraal, die in het eerste jaar van den oorlog in den strijd is gebleven. ITALIAANSCH LEGERBERICHT Bommen op Tobroek In zijn weermachtsbericht no. 355 maakt het Italiaansehe opperbevel hel volgende bekend: In Noord-Afrika hebben wij tijdens een verkenningsactie aan het front van Tobroek automatische wapens en anti- tankgeschut buitgemaakt. Italiaansehe en Duitsche vliegtuigen hebben in duik vlucht vijandelijke schepen in de haven van Tobroek gebombardeerd. Vier sche pen van tezamen 11.000 ton werden tot zinken gebracht. Formaties Italiaansehe vliegtuigen bestookten verscheidene malen militaire doelen op het eiland Kreta met bommen en machinegeweer vuur. In Oost-Afrika hebben onze troepen aan den linkeroever van de rivier Orno succesvolle gevechten volgehouden. 9966 10036 10117 10215 10278 10446 10811 10831 10902 10918 10978 11034 11043 11417 11446 11511 11537 11591 11651 11787 11792 11829 11848 11933 12072 12139 12231 12296 12569 12588 12590 12678 12742 12831 12889 12927 12981 13085 13173 13251 13309 13424 13530 13585 13701 13724 14057 14298 14471 14552 .14809 14877 14895 14901 14905 15066 15113 15203 15208 15317 15539 15656 15853 15356 15920 15927 15937 16098 16262 16287 16398 16548 16604 16611 16636 16S79 17108 17168 17219 17248 17265 172S0 17399 17470 17557 17702 17735 17850 17856 18180 18219 13261 1S263 18328 13501 18601 18682 18990 19189 19225 1928G 19287 19412 19468 19726 19744 19798 19834 1S862 19863 19869 19924 20197 20262 20286 20405 20426 205a7 20859 20885 21005 21027 21087 21186 21189 21262 21386 213S7 21432 21489 21642 21669 21980 21931 Nieten 1207 1258 1028 13u0 1485 1636 1857 2541 1205 1410 1508 1702 1171 1326 1503 1676 1S96 2022 2059 2203 2258 2289 2672 2836 3072 3479 3C44 3874 1428 1562 1261 1456 1592 1733 1279 1478 1600 1758 1282 1483 1624 1846 1929 1985 2159 267' 2890 3174 3494 3713 3877 2697 2904 3195 3585 3743 4137 4418 4735 4771 4970 5094 4461 5398 5673 4508 4554 4869 4899 5134 5182 5522 5529 5566 5718 5732 5813 6069 6084 6125 6417 6375 674-5 2781 2913 3228 3593 3810 2504 2800 2514 2802 2962 29692986 3270 3327 3637 3639 3847 3853 3959 3966 3631 3815 3933 4060 4327 4654 4952 5284 5600 4113 4398 4660 4956 5349 5601 5959 5961 6194 6239 4116 4416 4679 4959 5365 5647 5974 6276 6648 6945 7003 7014 7054 7102 7116 7191 7339 7342 7356 7372 7415 7442 7480 7502 756-t 7565 7602 7614 7686 7696 7703 7708 7726 7745 7850 7886 7921 7974 7987 7990 8004 8066 8067 8094 8117 8137 8169 8176 8202 821S 8229 8375 8409 8456 3508 8544 S567 8585 8649 S664 8700 8919 8951 8952 9198 9243 9249 9437 9633 8720 8753 8731 8986 9009 9114 ZWEDEN EN DE OORLOG Op den „Dag van het Kind" in Norr- köping heeft koning Gustaaf van Zwe den het woord gevoerd. De koning ver klaarde volgens het D.N.B. o.a., dat hij en zijn regeerng hun best gedaan heb ben om. indien mogelijk, het Zweedsche schip van Staat tusschen alle klippen en moeilijkheden heen te sturen. ERNSTIG VERKEERSONGELUK IN OHIO. In Upper-Sandusky (Ohio) is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een auto is met een sneltrein in botsing ge komen. Van de inzittenden van den auto werden negen personen gedood, onder wie vijf kinderen. ENGELSCH PATROUILLESCHIP GEZONKEN De Britsche admiraliteit deelt volgens het D.N.B. mede, dat het patrouille vaartuig Viva II gezonken is. De Vivall was een motorjacht, dat wegens zijn snelheid vooral voor bewaking en als bescherming van koopvaardijschepen in Britsche kustwateren gebruikt werd. 9394 9433 9539 9572 9735 9773 9818 10100 10114 10152 10337 10402 10414 10647 10686 10701 10832 10834 10839 10983 11058 11130 11256 12266 11276 11494 11499 llo02 11615 11650 11681 11903 11975 11988 12061 12062 12124 12377 12407 12446 12603 12634 12673 12S27 12848 12851 13027 13070 13087 13294 13355 13358 13433 13449 13453 13603 13669 13766 13889 13900 13916 14033 14045 14129 14356 1436S 14385 14618 14670 14692 14801 14810 14817 15104 15148 15149 15281 15297 15337 15553 15557 15570 15689 15695 15702 15S99 16017 16024 16221 16223 16231 )6459 16473 16484 16490 16495 16673 16682 16G89 16848 16376 16884 17098 17135 17193 17320 17333 17436 17610 17614 17619 17751 17867 17871 18004 18071 18107 18266 18332 18408 18405 18612 18620 18t>2 r 18830 18832 1S874 18958 18996 19002 19232 19243 19244 19508 19627 19665 19843 19883 19895 20085 20145 20264 20557 20584 20593 20714 20732 20745 20392 20909 20927 21080 21138 21346 21550 21555 21566 21858 21397 21961 Verbetering 5e 7818 SS92 2J03 9155 9194 9252 9258 9269 92S6 9363 9440 9471 9482 9499 9509 9640 9644 9653 9685 9692 9837 9908 10007 10013 10060 10158 10162 10166 10282 10365 10453 10454 10491 1056D 10629 10751 10752 10783 107S6 10787 10877 10882 10941 10946 10981 11156 11171 11181 11211 11226 11291 11303 11362 11396 11474 11521 11544 11547 11584 11603 11687 11745 11783 11815 11851 11991 11998 12028 12043 12057 12160 12332 12335 12338 12357 12471 12504 12506 12517 12532 12688 12716 12731 12756 12781 12866 12882 12887 12971 12983 13096 13100 13155 13201 13267 13371 13408 13415 13417 13431 13469 134S6 13490 13517 13570 13782 13S04 13839 13853 13872 13964 13993 14003 14008 14031 14235 142SS 14320 14329 14313 14495 14543 14567 14538 14599 14716 14731 14766 14768 14700 14886 15009 15062 15086 15103 15201 15249 15264 15265 15274 15344 153S8 15391 15427 15549 15573 15597 15600 15613 15665 15729 15760 15776 15824 15887 16091 16110 16156 16195 16216 16233 16306 16364 16442 16457 16501 16561 16620 16641 16649 16706 16742 16766 16800 16S16 16956 16968 16979 17023 17057 17198 17204 17264 17272 17281 17500 17508 17515 17550 17555 17644 17648 17658 17695 17720 17903 17926 17940 17943 17974 18161 18162 18185 18223 18255 18458 18641 18877 19051 19321 19700 20003 20333 20655 20755 20962 21363 21585 18552 18659 18900 19064 1S384 19709 20007 20375 20670 20824 21010 21383 21600 18558 18596 18610 1S692 18735 18753 13941 18954 18955 19070 19136 19228 19464 19472 19496 19720 19767 19780 20012 20030 20083 20387 20500 20534 20673 20683 20706 20828 20855 20876 21020 21062 21066 21504 21515 21540 21689 21730 21791 Klasse 4e Lijst: 1781S m, z. 5e TREKKING HAIGHTON Co. Wettige Premieleenlng 1912 5e Klasse, le Lijst TREKKING VAN MAANDAG, 2B MEI 1941 HOOGE PREMIËN t 1000.— 7385 10935 15952 f 400.— 1463 f 200.— 13368 15671 f 100.— 805 5174 7994 13803 19425 20738 PREMIËN VAN 70.— 47 116 321 485 518 560 '829 S39 987 1079 1342 1413 1483 1604 1729 1796 1925 1962 2164 2656 2685 2831 2840 3230 3300 3324 3518 3542 3566 3641 3721 3872 3931 4245 4311 4324 4384 4593 4630 4647 4652 4665 4683 4798 4823 4845 4933 4998 5085 5120 5141 5144 5277 5434 5458 5470 5488 5497 5531 5759 5930 5986 6167 6249 6281 6313 6335 6495 6658 6802 7210 7448 7532 7727 7741 7905 7921 7929 8014 8146 8163 8164 8526 8840 8973 9269 9384 9528 9552 9687 9793 9813 9839 9864 9942 9945 10047 10CS2 10369 10385 IC586 1C7D4 10878 10929 10976 11015 11114 11166 11191 11232 11256 11543 11644 11752 11954 12060 12197 12208 1228G 12318 12345 12407 12465 12648 12677 12692 12695 12J37 12852 12943 13224 23426 13431 13448 13571 13594 13620 13648 14306 14712 14807 15394 15425 15458 15478 15480 15544 15594 15599 15656 35666 15810 15882 13889 16964 16120 16180 16328 16337 16421 16641 16683 16698 16929 17051 17114 17117 17173 17250 17302 17398 17444 17642 17654 17667 17711 17714 17856 17983 18220 18249 18263 18368 18395 18404 18759 18860 19005 19027 19054 19143 10260 19426 19441 19494 19655 19985 20241 20504 20845 20684 GEEN PREMIËN 28 73 97 157 183 277 294 320 349 398 408 422 447 461 484 510 512 577 586 613 718 779 821 828 863 980 998 1080 1099 1168 1224 1327 1395 1398 1428 1452 1465 1504 1518 1543 1570 1592 1725 1894 1896 1973 1977 1995 2054 2068 2181 2185 2309 2317 2397 2398 2455 2549 2581 2593 2617 2645 2647 2797 2804 2811 2928 2944 2963 2978 3( 13 3025 3043 3046 3060 3179 3187 3245 3264 3306 3317 3339 3351 3579 3620 3626 3656 3690 3706 3759 3817 3843 3847 3859 3874 3971 3972 3978 4051 4148 4227 4270 4320 4458 4678 4727 4730 4757. 4764 4894 4076 5096 5139 5181 5194 5248 5320 5422 5446 5447 5452 5509 5564 5575 5579 5600 5627 5654 5722 5777 S737 5796 5846 5877 5928 5959 6008 6017 6037 6054 60E9 6124 6232 6244 6272 6278 6260 6334 6400 6435 6537 6713 6716 6767 6790 6813 6850 6894 6903 6927 6979 7014 7019 7038 7099 7138 7380 7404 7*46 7496 7609 7622 7654 7658 7721 7757 7831 7871 7963 8076 8099 8115 8170 8174 8295 8358 8359 8364 8492 8501 8559 8600 8641 8646 3754 8797 8821 8854 8871 8920 0149 9198 9211 9243 9426 9436 9444 9454 9467 9493 05-b) 0621 9682 9703 9707 9801 9886 9930 9960 10021 11068 11338 11817 12308 12805 13296 14065 14552 14875 15366 15850 17720 17991 18272 10072 10511 10847 11035 11428 11818 12350 12961 13305 1409? 14578 14881 16383 15873 16305 16072 17096 17333 17735 18009 18278 3 18991 5 19179 l 10786 J 20061 8 20197 10189 10527 10867 11112 11452 11820 12406 12966 13325 14116 14588 14953 15393 15981 16345 16689 17124 17433 17780 18020 13315 19827 20071 20229 20875 10230 10322 10354 10358 10572 10627 10658 10667 10881 10888 10902 10934 11125 11185 11219 11268 11-169 11491 11517 11603 11881 11921 11949 11960 12425 12497 12577 12642 12989 13009 13020 13036 13326 13406 13487 13791 14153 14177 14218 14226 14621 14693 14723 14755 14966 15000 15105 16132 15420 15479 15548 15614 16011 16024 16049 16091 16416 16424 16505 16563 16717 16753 16785 16798 17149 17150 17188 17229 17451 17594 17616 17630 17794 17799 17812 17848 18040 I8I81 18187 18224 18331 1834B 18370 18376 18715 18955 18960 19015 19466 19473 19587 19607 19843 19847 19872 19879 20078 20088 20113 20158 20325 20-165 20494 20495 20908 20965 20372 20980 ONGECORRIGEERD 10364 10756 11003 11280 1162') 12038' 12675 13063 13884 14298 14792 18212 15648 16159 16534 16851 17261 10388 10411 10773 10775 11053 11055 11309 11332 11636 11662 .12140 122S7 12735 12795 13248 13268 13919 13936 14380 14499 148(16 14313 15220 15271 157-'3 15783 16178 16191 16595 16617 168bl 16916 7200 1 7665 17694 17718 17855 17880 17969 18225 183S5 19023 19C45 19097 20159 20515 18247 18254 18412 18512 19107 19125 19745 19767 19958 20004 20168 20182 20543 20547

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3