eugdleider OVERZICHT DER DISTRIBUTIE-ARTIKELEN S.V.P. UITKNIPPEN EN IEWAREN AMERSFOORTSCHE COURANT DINSDAG 27 MEI 1941 Posttanfare huldigt een oud-gediende SERENADE OP DE SCHIMMEL- rKNNINCKADE Het was Maandagavond een gezellige drukte op de Schimmelpenninckade waar het echtpaar v. Winterswijk woont, dat zijn 55-jarig huwelijksfeest herdacht. Zooals wij reeds hebben medegedeeld is de heer v. Winterswijk een oud gediende van de Posterijen en zijn vroegere collega's hebben hem niet ver geten. Dat heeft, den ouden baas goed gedaan. Deze huldiging maakte op hem een zichtbaren indruk, vooral toen hij daar die postuniformen weer voor zich zag, de uniform, die hij zoovele jaren met core heeft gedragen. Dat zijn werk voor de posterijen ook in hoogerc krin gen waardeering heeft gevonden, blijkt wel uit het feit. dat hij drager is van de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Dal eere metaal sierde ook Maandag zijn borst. Om acht uur vertrok de postfanfare onder leiding van haar dirigent Fred, de Gocij van het postkantoor via de Langestraat., Weverssingel, Bloemen - daalsche straat naar de Schimmelpcn- ninckade, waar zich reeds velen had den verzameld om van deze hulde ge tuige te zijn. Omstreeks kwart over acht kwam het muziekkorps voor de woning van het echtpaar v. Winterswijk aan. Hel krasse echtpaar begaf zich, omringd door kinderen en kleinkinde ren en verdere familieleden naar buiten om de muzikale hulde in ontvangst te nemen. Nadat het „Lang zullen zij le ven" ten gehoore was gebracht, trad het bestuur naar voren om het echtpaar v. Winterswijk namens de postfanfare te complimenteeren. Ook de directeur van de postfanfare kwam zijn gcluk- wenschen aanbieden. De heer v. d. Hoven, voorzitter van de Postfanfare, bracht den jubilaris in eenige hartelijke bewoordingen de gc- lukwenschen van zijn vroegere colle ga's over en dankte hem nogmaals voor alles, wat de heer v. Winterswijk des tijds in het belang van het personeel heeft gedaan. Hierna kwamen de muzikanten het echtpaar gelukwenschen waarna zij zich naar binnen begaven voor het in ontvangst nemen van een versnapering. Vervolgens werd nog een marsch ten gehoore gebracht waarna do oudste zoon dankte voor de hulde zijn ouders gebracht. Hiermede was deze serenade geëindigd. Vermelden we nog dat het krasse echtpaar van vele kanten felicitaties in ontvangst heeft moeten nemen en dat hun woning in een bloementuin was herschapen. cultureelf: avond van de H. K. W. Maandagavond heeft de Ned. R. K. Bond van Handels-, kantoor en winkel bedienden, afd. Amersfoort, in de „De Valk" aan de leden een cultureelc ont spanningsavond aangeboden. Deze avond werd verzorgd door „De Ghesellen van de Spelewei" onder lei ding van den heer Anton Sweet's met een programma van kunst en humor. Het eerste stuk ,.De Zending van Sint Willibrord" werd ingeleid door één dor spelers van het gezelschap. St. Willibrord die steeds als monnik in het klooster had gewerkt aan liet schrijven van de H. Schrift cn die latei- als missionaris naar ons land werd uit gezonden. Daarna volgde een programma vol fijnen humor, waarvan „De patatten van St. Felix" en „De driftkoppen", bij zonder in den smaak vielen. Buiten gewoon goed werden „Betuwsche ver tellingen" van B. v. Meurs vertolkt door één der dames van het gezelschap. Anton Sweers en zijn medewerkers verstaan de kunst het publiek te boeien en te vermaken in een werkelijk cullu- reele zin. De avond werd opgeluisterd door het strjjkje van den heer Wielard. MUSSCHENSCHADE. In verband met de ernstige schade, welke naar gevreesd wordl, door mus- schen aan den a.s. graanoogst zal wor den toegebracht, heeft de Commissie voor Akker- cn Weidebouw besloten een beperkt aantal vangkooien ter be schikking van landbouwers te stellen, welke hiervoor belangstelling hebben, in de hoop. dat aankoop op groolere schaal hiervan het gevolg zal zijn. Aanvragen worden ingewacht bij den Secretaris van de Commissie voor Ak ker- en Weidebouw. Ir. J. C. Pfeiffer, Lingestraat 6, Utrecht. RECTIFICATIE In het versing over de Indische Tentoon stelling In de R.H.B.S., voorkomende in ons blad van gisteren, is door een hinderlijke zetfout de naam De Kat Angelino verbas terd tot De Kat Angellus. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Ds. W. F. Golterman, predikant bij de Doopsgezinde gemeente alhier, komt voor op een zestal, waaruit een beroep zal worden uitgebracht als voorganger bij de Doopsgezinde Broederschap te Amsterdam. NATIONALE AMBTENARENBOND Nadat 19 Grasmaand en 3 Bloeimaand voorloopige bijeenkomsten plaats von den van ambtenaren in deze provincie te Amersfoort cn te Utrecht zijn in een nieuwe goedbezochte vergadering te Utrecht 17 dezer door den algemecnen Leider van bovengemelden bond W. Spieksma te 's-Gravenhage, afdeeiingen daarvan gesticht te Utrecht en te Amersfoort, achtereenvolgens voor de kringen Utrecht en Eemland der 'N.S.B. Als leiders dezer afdeeiingen z"in door hem aangewezen Hardebol te Utrecht, en J. D. Bruining, inspecteur der directe belastingen alhier. Door laatstgenoemde is voor de afd. Amers foort als secretaris aangewezen G. J. Modder te Leusden en als penning meester J. Hopman, te Amersfoort. Mevr. J. M C. Morren- Wagenvoort f Dezer dagen overleed in onze gemeente een vrouw, die recht er op heeft, even herdacht te wor den ten opzichte van 't vele en goede werk, dat zij heeft ver richt. Jong zijnde, al een ervaren en vooraanstaande verpleegster, te vens zich belastende met de op leiding van jonge krachten in dit werk. heeft zij na haar huwelijk, dat helaas kinderloos bleef, zich beschikbaar gesteld, te helpen in hel w erk, dat haar zoo lief was. Zij interesseerde zich zeer voor dc oprichting van de Vereeni ging ter bestrijding der tuber culose, werd lid, later voorzitster van 't bestuur en heeft zich daar in zeer onderscheiden. Zij hielp, waar zij kon. ging in den be ginne zelf de gezinnen bezoeken in dc wijken, waar de tubercu lose woedde en hielp met raad en daad. Menigeen zal dan ook een dankbare herinnering houden aan mevrouw Morren, in wie de Verecniging ter bestrijding der t.b.c. haar eere-lid verliest. Zij ruste in vrede. UITREIKING BRANDSTOFFEN- KAARTEN Morgen. Woensdag 28 Mei, wordt voortgegaan met de uitreiking der brandstoffenkaarten 19411942. 's Voormiddags w orden dc kaarten uitgereikt aan hen. die in het bezit zijn van de stamkaartnummers 8000 t./m. 13000, 's namiddags aan de houders der stamkaartnummers 13001 t/m. 18000. KAREL LOTSY: moet in de eerste plaats mensch zijn SPORT VOET B A I,. Pinkstervoetbal ZONDAG 1 JUNI Kampioenschap van Nederland. A.D.O.—P.S.V. Be QuickHeracles Prom of te-rtcgrndat 1c 2c klasse RigtersbleekGo Ahead Z.F.C.—E.D.O. Promotie-degradatie 3e klasse. HP.C.-De Volewtjckers RapidltasEllnckwIJk MAANDAG 2 JUNI. Kampioenschap van Nederland. P.S.V.—A.D.O. HeraclesBe Quick Promotie-degradatie 2de klasse OvermaasEmma Proihotle-dcgradatlc -lc klasse A P.W.C.J-D.W.S.V. AFDEELÏNG III Promotie-degradatie 2c klasse Vitesse—P.E.C. AFDEELÏNG IV Promotie-degradatie 2c klasse. Limburg!»Picus R B.C.Standaard AFDEELÏNG V Promotie-degradatie 2c klasse. L.S.C.—G.R.C. GEEN POLITIEK OF GELOOFS STRIJD IN DE SPORT (Van onzen eigen verslaggever.) Voor de onderafdeeling Utrecht van den N. V. B. heeft Karei Lotsy, de sportadviseur van het Departement van Onderwijs. Wetenschap en Cultuur bescherming, in het gebouw van Kun sten cn Wetenschappen te Utrecht, Za terdagmiddag een belangwekkende lezing gehouden over: „Concentratie en mentaltraining". De belangstelling voor deze lezing was zeer groot en nadat de heer Lotsy door den heer Repelius, tweede voor zitter van de onderafaèeling Utrecht van den N.V.B. welkom was geheeten, ving hij zijn lezing aan. Spr., die allereerst mededeelde, dat. hij de uitnoodiging voor deze spreek- beurt gaarne had aanvaard, zeide, niet accoord te kunnen gaan met de opvat- ting, dal de sport alleen uit een plezier- tje mag worden beoefend. Ook is spr. I een groot tegenstander van politieke- of geloofsstrijd in de sport. Op het sport- terrein moeten allo Nederlanders zich één gevoelen. Er is in ons land aan de J behartiging van de sportbelangen te j weinig gedaan. Met uitzondering van minister De Visser heeft geen enkele minister een open oog voor de sport ge had. Uit zijn 34-jarige ervaring als sport man, eerst als speler en later als obser vator is het spr. duidelijk geworden wat geregelde training vermag. Hierbij speelt het milieu waarin de sportman verkeert, een groote rol. De geest van den speler is van groote physische be- teekenis. Men voelt de aanwezigheid van bepaalde invloeden waaronder ge traind wordt. Voor den jeugdleider geldt in de eer ste plaats dat hij mensch is. Concentratie in de sport. Spr. had zijn rede getiteld: „Concen tratie en mentaltraining". Bij dit onder werp vloeien twee gebieden ineen, con centratie en mentaltraining heffen elkaar niet op. Een voetballer die gaat trainen, moet zich daarop van meet af instellen. Het moet zich uitsluitend dal eene doel voor oogen stellen, n.l. eenigen tijd bezig te zijn met zijn oefe ning. geleden had. éen winnend elftal te ma ken. Er moest in de eerste plaats op het gemoed van den speler gewerkt wor den, waarbij het milieu, waarin de spe ler zich bevindt van onschatbaren in vloed is. Bekend mag hcetcn dat de Neder- landsche elftalspeler zich tijdens dc training beter thuis gevoelde in de tent van V. U. C., te Den Haag, dan in het Sparta-kasteel op Spangen te Rotter- I dam. Maar daarnaast is ook noodig kern gezonde kameraadschap. Het eigen ik j moet worden opgelost ten bate van het j geheel en daar moot men mensch voor i wezen. Wat is er op dat gebied in de „wondertent" van V.U.C. is bereikt met j de jongens van het Nederlandsche elf tal is fenomenaal. Met talrijke voorbeelden toonde spr, aan wat mentaltraining vermag. Con centratie is een uiterst gevoelige zaak, die de -geringste slordigheid uitsluit. De speler moet zich door en door be wust zijn dat er iets bijzonders van hem verlangd wordt. Daarvoor is ook noodig dat er een hechte vriendschap bestaat tusschen leider en speler. Bij de toe spraak. die na de training volgt moet de leider iets van zijn enthousiasme kun nen overdragen in den ziel van den i speler. Vriendschap is een bouwsel tus schen leider cn speler, welke niet ver- I sloord mag worden. Wat spr. heeft be- reikt met het trainen van de meest be- j kende sportmenschen toonde hij met I talrijke voorbeelden uit zijn rijke I sportloopbaan aan. Hieruit bleek over- I duidelijk hoe concentratie en mental- training populair zijn geworden. De I sport is onmisbaar. Het zijn thans moei- Iijke tijden voor de jeugd, de jonge I menschen vormen veelal pakhuizen van geleerdheid mam- de sport kan hen op- j beuren en iets geven waarbij zij in hun later leven niet voldoening kunnen terugzien op het landschap van hun leven. Daarbij mag vooral niet vergeten worden en hierbij kwam de heer Lotsy in extase dat het gaat om het S.O.S.-sein: „Sterk of sterven", dat het gaat om de belangen van ons vaderland, waarin de jeugd een roeping heeft te vervullen. Deze rede. welke met groote aandacht is gevolgd, werd met een j stormachtig applaus beloond. De heer Repelius bracht den heer j Lotsy dank voor zijn bezielende rede en sloot daarna de bijeenkomst. Boeken en tijdschriften „IN WEER EN WIND" Het Meinummer van „In weer en wind", maandblad voor natuurliefhebbers, ultg. W. L. J. Brusso te Rotterdam is weer ver- Ischenen met een keur van artikelen en Concentratie eischt tijdelijke alge- prachtige foto's, heele overgave. Melktijd is de titel van een serie unieke De tijdsduur bepaalt de waarde van foto's, genomen door de bekende fotografe de oefening niet. Het psychisch element Eva Besnyö en W. Brusse. w. A. van Be speelt in de sport «en hoofdrol. Sport. iKoolJen Seeft nuttige aanwijzingen zeide spr. met klem, is een levens- ui ting. Een sportman, die bij de trai ning geestelijk met vacantie is, kar nooit voor de volle 100 succes Var deze training verwachten. De concert- tratie behoeft een climax. Dat profes- faciei sionals meer bereiken in de spo-t iïj'U.t eenvoudig het gevolg van de omstan digheid dat zij zich meer kunnen' con- eentreeren op het dool van dc sport. Een professional leeft met zijn geheeld? wezen in de sport. Spr. vertelde daarna uitvoerig op welke wjjze het Nederlandsch elftal door hem is getraind. Deze taak heeft tuurf otogra fen R. J. Benthem voert ons naar het weinig bekende, maar zoo prachtige land der Meie rt). P. van der Lijn vervolgt zijn zwerftoch ten door Java. en schakelt in zijn artikel e vulkanen de eene wetenswaardlg- ui de andore. Jacques Meltzer publi- ,ijn o.-Mk-i dat typische deel van Holland's landschap: strand duinen. De schrijver bcspi'eekt ditmaal op onderhoudende wijze de vegetatiewtsselln- gen op de duinhellingen van het duindis- trict. Als altijd deelt dr. C. van Rijsinge Interessante bijzonderheden mee over Neder landsche landschappen, in casu de bewo ning van Twente Een vlot geschreven arti keltje van W. H. Dingeldein. getiteld hij in 1931 op zich genomen en het v as jaar" besluit deze aflevering, die voor de heusch geen sinecure om van dat Nef abonné's op het blad weer een aanwinst bo- derlandsch elftal, dat vele nederlagen teekent. VETKAART Bon No, 15. 250 Gram boter of margarine. Geldig t.m. 28 Mei. Bon No. 16. 250 Gram boter (15 cent reductie). Geldig t.m. 28 Mei. Bon No. 17, 200 Gram Slaolie of raapolie, óf 250 gr. boter of margarine. Geldig van 26 Mei t.m. 11 Juni. ev. 14 Juni. Bon No. 18. 250 Gram boter (15 cent reductie). Geldig van 25 (24 Mei) t.m. 11, ev. 14 Juni. BOTERKAART Bon No. 15. 250 Gr. boter. Geldig t.m. 28 Mei. Bon No. 16- 750 Gr. boter. Geldig t.m. 28 Mei. Bon No. 17. 200 Gram Slaolie of raapolie, óf 250 gr. boter. Geldig van 26 Mei tot en met 11 Juni, ev. 14 Juni. Bon No. 18. 250 Gram boter. Geldig van 26 (24 Mei) t.m. 11, ev. 14 Juni'. VLEESCHKAART Bon No. 16. Per 2 bonnen 100 gram vleescli of een rantsoen vleesch waren. Geldig van 23 Mei t m. 30 Mei, ev. 4 Juni. BLOEMKAART Bon No. 8. 50 Gram brood of t/2 rantsoen gebak of 35 gram tarwebloem enz. Geldig van 19 (17) Mei t.m. 15 Juni. BROODKAART Bon No. 18. L00 Gram of 1 rantsoen gebak (extra boni. Geldig t.m. 28 Mei. (J)- Ben no. 20. 100 Gram of 1 rantsoen gebak. Geldig t.m. 28 Mei. Bon No. 21. 200 Gram of 2 rantsoenen gebak of .140 gram tarwebloem e.d. Geldig van 25 (24) Mei t.m. 7, ev. 11 Juni. Alle geldige brood bonnen geven van t!) t.m. 31 .Mei recht op het knopen van 70 gram tarwebloem e.a. per bon. Bon No. 24. Extra rantsoen van 100 gr. of 1 rant soen gebak. Geldig van 26 Met t.m. 22 Juni. GEBAK. Bon No. 18. Rantsoen (extra). Geldig tot cn met 28 Mei. Bon No. 20- 1 Rantsoen. Geldig t.m. 28 Mei. (*x Bon No. 21. 2 Rantsoenen. Geldig van 25 (24) Mei I t.m. 7, ev. 11 Juni. Bon No. 24. 1 Rantsoen (extra), Geldig van 26 Mei t.m. 22 Juni. AARDAPPELEN Bon No. 02 1% Kg. Geldig t.m. 28 Mei. Bon No. 03. l'i Kg. Geldig van 26 (24) Met t.rn.H i, ev. 4 Juni. BRANDSTOFFENKAART Uitsluitend voor kookdoelelnden. Bona J „brandstoffen" en „01 kf." één een-;-, beid. Geldig van 1 t.m. 31 Mei. Bons „generator-anthraciet, 4e perio de" voor 1 H.L. anthracletnootjrs, Geldig van 1 t.m. 31 Mei. Bons „generatorturf. 4e periode", voor 50 stuks baggerturf. Geldig v. 1 t.m. 31 Mei. DISTRIBUTIEKAART ALGEMEEN KAAS. 5ons No. 65 en 75. Per bon 100 gr. Geldig t.m. 1 Juni. Bons No. 66 en 76. 100 Gram. Geldig van 19 (17) Mei t ra. 1. ev. 15 Juni. SUIKER. Bon No. 31. Kg. Geldig van 12 (10) Mei t.m.- 8 Juni. KOFFIE en THEE Bon No. 34. 40 Gram thee of 250 gr. kofflesurro- gaat. Geldig van 26 (24 Mei) t.m. 22 Juni, PEULVRUCHTEN. Bon No- 33. 500 Gram. Geldig van 19 (17) Mei t.ni 1, eventueel 4 Juni. RIJST, of rUstmce), rUstebloem of rtfstgrli of gemengd meel. Bon No. 32. 250 Gram. Geldig van 19 (17) Mei t.ni 15 Juni. HAVERMOUT, of havervlokken, haverbloem. aarc appel meel vlokken, gort, gortmout grutten. Bon No. CL Per bon 250 gram. Getdtg van 21 Ap tot en met 15 Juni. MAÏZENA, of griesmce! of sago of aardnpp* meel of een hoeveelheid puddlnept der of pnddlngsauspoeder, welke 1 gr. zetmeel bevat. Bon No. 27. Per bon 100 gram. Geldig van 21 April t.m. 15 Juni. GORT. gortmout of grutton. Bon No. 25. Per bon 250 gram. Geldig van 21 April tot en met 15 Juni. MACARONI. vermicelli of spaghetti. Bon No. 26. Per bon 100 gram Geldig van 21 April tot en met 15 Juni. EIEREN. Bon No. 96. 1 Ei. Geldig t.m. S Bon No. 87. 1 Ei. Geldig van ev. 4 Juni. (24) Mei t.m. 1, MELK Bon No. 18. 1% Liter. Geldig van 26 (24) Mei t.m. 1 Juni. ZEEP. Huishoudzeep 120 gram Zachte zeep 150 Zeeppoeder 250 Eenheldszeep 150 Zachte zeeppasta 300 Vlokkenzeep 125 Zelfw. waschmlddel 250 Vloeibare zeep 200 Bon No. 29. Geldig van 28 April t.m. 31 Mei. SCHEERZEEP. 4on No. K v. cl. textielkaart. ?er bon 50 gr. of tube of pot. Geldig van 1 Mei tot en met 31 Augustus. PETROLEUM Gemerkte bons niet meer geldig m hotels en rest Sta Bon Periode 10, Uitsluitend kookdoelelnden. Geldig van 21 April tot en met 15 Juni. HONDENBROOD Son No. 7. jeldig tot en met 31 Mei. Groep 1. 10 kg: groep 2 10 kg groep 3 8 tg: groep 4 6 kg.: groep 5 4 kg.; groep 6 3 kg. KATTENBROOD Son No. 7. ïeldig tot en met 31 Mei. li/2 k.G. GELDERSCHE VALLEI GEMEENTERAAD HOEVELAKEN. De jeugd moet fit blijven BURGEMEESTER VERDEDIGT LICHAMELIJKE OPVOEDING VOOR RIJPERE JEUGD Subsidie van 125.toegestaan Dinsdagmorgen kwam de gemeente raad in openbare vergadering bijeen onder leiding van den burgemeester, Jhr. P. A. v. Eijs. Wethouder Ruiten beek was afwezig. 1. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn de volgende stuk ken: Een besluit van Ged. Staten van Gelderland houdende goedkeuring der begroolingswijziging 1940; eenzelfde besluit van hetzelfde college houdende goedkeuring van een begrootingswij- ziging 1941. Een schrijven van Ged. Staten van Gelderland houdende verzoek om het oordcel van den raad te mogen verne men inzake hel raadsbesluit der ge meente Utrecht tot toekenning van lij delijke toelagen, zulks in verband met de ambtenaren van den Keurings dienst voor Waren to Utrecht, waar onder Hoevelaken ressorteert en waar aan door deze gemeente een jaarlijk- sche bijdrage wordt verleend. Dc Raad had daartegen geen be zwaar. 2. Mededeeling waterschouw. Deze wordt gehouden op Woensdag 4 Juli 1941. De werkzaamheden wer den verdeeld als volgt: Oosten Stoutenburgerlaan, burgemees ter en de heer Veldhuizen: Westen Stoutenburgerlaan. de heeren Van TWalderveen en Van Roomburg; langs de straat de heeren Ruitenbeek en Van Schalm. De heeren Lozeman en v. d. Hoek weiden als plaatsvervangers aangewe zen. 3. Verzoek van de Ged. Staten van Gelderland om het oordeel van den raad te mogen vernemen omtrent het voornemen om de jaarwedde van den ontvanger tijdelijk met 6 pCt. te ver- hoogen. De Ged. Staten van Gelderland ver zoeken het oordeel van den raad te mogen vernemen inzake hun voorne men om aan de burgemeesters, secre tarissen en ontvangers in Gelderland een tijdelijke toelage van 6 pCt. op de jaarwedden toe te kennen. In de gemeente Hoevelaken zal deze regeling alleen toepasselijk zijn op den ontvanger, daar de bruto-jaarwedde zoowel van den burgemeester als van den secretaris meer dan 1900.be draagt. B. en W. stellen voor om aan de Ged. Staten gunstig te adviseeren. De heer Hoek vindt 6 pCt. te laag. Er is maar 36.— mede gemoeid. Er wordt op gewezen dat van dit percentage niet mag worden) afgewe ken. Er is echter een salarisregeling in voorbereiding die meer uniformi teit brengt in de salarissen "/an pro vinciale ambtenaren. In Zeeland wor den reeds vele gemeenten samenge voegd om de salarissen van het pro vinciaal personeel op peil te kunnen brengen. De heer v. d. Hoek: „Wanneer wordt Hoevelaken met een andere ge meente samengevoegd?" De voorzitter: „Dat komt op een goeden dag wel eens plotseling uit de lucht vallen." De heer Veldhuizen: „Er is in den Raad reeds zoo dikwijls over het salaris van den ontvanger „geboomd", maar het helpt niets. Ik snap niet, dat de heeren in Arnhem zoo'n laag sala ris nog kunnen goedkeuren. Ook ande re raadsleden wijzen er nog eens op dat voor den gemeente-ontvanger fei telijk van geen salaris gesproken kan worden. De burge meeste r las daarna de door B. en W. samengestelde verorde ning voor, welke door den Raad met algemeene stemmen werd goedgekeurd. 4. Voorstel tot vaststelling van eene verordening tot het verleenen van een tijdelijke toelage. B. en W. stellen voor eene verorde ning vast te stellen tot het verleenen van een tijdelijke toelage van 6 pCt. op de jaarwedden van de gemeente ambtenaren, zulks naar analogie van de salarisregeling voor de Rijksamb tenaren. Deze verordening is alleen van toe passing op dc gehuwde ambtenaren of kostwinners voor een gezin en niet op hen, wier bruto-jaarwedde meer dan 1900.bedraagt of wier gemeente lijke functie een nevenbetrekking is. Praktisch is deze verordening, dus alleen van toepassing op den ambte naar ter secretarie. Goedgekeurd. 5. Voorstel tot het verleenen van subsidie aan de turnvereeniging „Ex celsior" te Hoevelaken voor het jaar 1*941. Naar aanleiding van het door den laad in handen van B. cn W. gestelde adres van de turnvereeniging „Excel sior" te Hoevelaken d.d. 21 Febr. 1941, houdende verzoek om voor het jaar '41 een subsidie groot 250.te mogen ontvangen, stellen B. en W. voor uit sluitend voor het jaar 1941 en enkel en alleen om deze nog jonge vereeni- ging over de eerste financieele moei lijkheden heen te helpen een subsidie te verleenen groot f 125. De burgemeester zeide, dat na onderzoek is gebleken, dat het ge vraagde bedrag van 250.wel wat te hoog is. Gebleken is dat er bij de oprichting een tekort was van 125. en daarom stellen B. en W. dit bedrag ls subsidie voor het eerste jaar te geven. Dc vereeniging moet zelf wer ken aan uitbreiding van ledental en donateurs. Elk jaar moet opnieuw sub sidie worden aangevraagd. Wethouder Roomburg verklaar de zich er tegen. Met groote moeite is do persoonlijke belasting verlaagd en nu moeten wij niet aan iedere vereeni- ging maar dadelijk weer subsidie gaan geven. Op de scholen is de gymnastiek nu verplicht, geworden en wie daar op ouderen leeftijd aan wil doen mag daarvoor geen beroep op de gemeen schap doen. De burgemeester wees er op. dat de tijdsomstandigheden voor de rijpere jeugd moeilijk zijn. Gymnastiek houdt de jeugd fit en belastingverhoo- ging zal van deze subsidie niet het ge volg zijn. De heer Lozeman is er ook te gen. Wie aan sport wil doen, moet dat zelf maar betalen. De heer v. 't Walderveen ver dedigt het subsidie. Die jonge verecni ging moet gesteund worden, De jeugd is er mede gebaat. Dc heer Lozeman: „Wat heeft in Hoevelaken nu stand gehouden, van 't Walderveen? Dat heelt U nu wel ge zien aan uw wandelclub. Het voorstel werd door den burge meester krachtig verdedigd. Het is een lust om te zien hoe die Hoevela- kensche jongens aan sport gaan doen. 't Is een genoegen gade te slaan hoe die knapen werken. De heeren moeten maar eens gaan kijken. Wethouder Roemburg is er als wet houder voor maar krachtens zijn be ginsel is hij er tegen. Het algemeen belang wordt er niet mede gediend. Met 2 stemmen tegen werd 125. subsidie verleend. 6. Voorstel tot het veileenen van medewerking aan het bestuur der bij zondere lagere school inzake de aan schaffing van leermiddelen voor het onderwijs in de lichamelijke oefening. Naar aanleiding van een schrijven van de Vereen iging tot Instandhou ding van het Christelijk lager onder wijs te Hoevelaken d.d. 25 April .1941, 'houdende verzoek om medewerking in gevolge art. (2 der L.O wet 1920 voor aanschaffing van materiaal ten dien ste van het onderwijs in het vak licha melijke oefening aan de bijzondere la gere school, stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te verleenen. Goedgekeurd. 7. Voorste! tot wijziging der be grooting 1940. B. en W. stellen voor de begrooting 1940 te wijzigen, waardoor de in komsten 1 worden verhoogd met 989,82 en de uitgaven worden ver hoogd met ƒ989.82. Goedgekeurd. 8. Voorstel tot wijziging der be grooting' 1941. B. en" W. stellen voor de begrooting 1.941 te wijzigen, waardoo. de inkoms ten worden verhoogd met 2.488.20 en verlaagd met 20.en waardoor de uitgaven worden verhoogd met 2.468.20. Goedgekeurd. De rondvraag bracht niets bijzon ders naar voren waarna de vergade ring werd gesloten. De schaapskudde op de Gooische heide ZIJ BLIJFT BEHOUDEN De Vereeniging van vrienden van het natuurreservaat is te Bussum in een buitengewone vergadering bijeer gekomen om te beslissen over een b langrijk bestuursvoorstel inzake schaapskudde op dc. heide/ Het bestuur is in contact gekomen, met de Ned. Fabriek van wollen de kens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon, die de schapenteelt in Nederland wil. be vorderen. Deze N.V. heeft zich nu be reid verklaard de kudde onder zekere voorwaarden aan te koopen. De kudde zal ten minste gedurende 5 jaar op de Gooische heide gehandhaafd blijven, en de Vereeniging zal gedurende dien tijd jaarlijks oOO.aan de N.V. betalen als bijdrage in de exploitatiekosten. De exploitatie zal na den verkoop evenals voorheen door de Vereeniging worden verzorgd en op dezelfde wijze worden voortgezet, zoodat de kudde, welke thans 120 schapen, w.o. 43 lam meren telt, voor het Gooi behouden blijft. De stichting Gooiseh Natuurreser vaat. stelt de schaapskooi en bijbehoo- rende terreinen, welke haar eigendom zijn evenals voorheen ter beschikking van de kudde. De vereeniging van vrienden heeft na vijf jaar het recht de schaapskudde terug te koopen. Met algemeene stemmen besloot de vergadering tot den verkoop, waar door geld vrijkomtvoor andere zaken, die de vereeniging in het. belang van het Gooiseh Natuurreservaat wil be hartigen. Zenuwachtig? lïlijnfiazdLVi Zc tui i vta GCettc n. moken en houden U kalm Buisje 75ct AGENDA Grnnd-Tbé&tre. Maandag. Dinsdag. Woensdag-. Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopenri Zon- en feestdagen 1.45. 4.—. 6 15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 23 t.m. 29 Mei (behalve Woensdagavond) „Parkstraat 13". City-Theater. Maandag. Dinsdag. Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 7.30 uur (doorloopend). Aanvang hoofdfilm 8 uur. Daarna wederom voorprogramma. Za terdag 6 u. en 8.15 u (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45, 4.—. 6.15 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. „De vrouw zonder verleden", van 23 t.m. 29 Mol. Rembrandt-Theater. Aanvangstijden als hot City-Theater. Geen maUnce's. „Het paradijs der vrijgezellen", van 23 t.m. 29 Mei. 27 Mei. Gildehuis. 20 uur. Mu ziekavond A.K.G. (Henk Ramselaar, piano, Jo Blok, viool). 4 Juni. Gebouw „Kmclerzorg" 14 u. Alg. Vergadering. 11 Juni. s-Priiisenhof 7.45 uur. Lezing prol. de Beaufort over „Mijn reizen in de Molukken en N. Guinea" onder aus piciën van H.B.S.-club. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 27 Mei 21.45 tot 28 Mei 5.28 Maan op 6.48 uur; onder 22.4(1 uur.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3