DE TERUGKEER VAN TARZAN Het Raadsel van den Doode AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 7 JUNI 1941 SPORT Heracles kan morgen Landskampioen zijn A. D. O.-Be Quick heeft weinig belang meer GO AHEAD OP DEN VALREEP De mogelijkheid bestaat, dat. Hera- ;les morgen het landskampioenschap reeds verwerft. De Almeloërs moeten daarvoor morgen winnen van V.S.V. om dan met 12 punten onbereikbaar te zijn voor de naaste concurrente, P.S.V., die ten hoogste nog 11 punten in de wacht kan sleepen. Alles hangt- dus af van het onder- aanstaande V.S.V., dat het in haar macht, heeft de kansen der overige clubs in stand te houden. Brengen de Oostelijke kampioenen het, niet tot een zege. dan houdt P.S.V. de kans nog in eigen hand. De aanspraken van A D O. op den hoogsten titel zijn na de Pinksterdagen zeer minimaal geworden. Want om den Hagenaars nog een schijn van kans te geven, zou V.S.V. zoo vriendelijk moeten zijn om zoowel P.S.V. als Heracles een ne derlaag te bezorgen, waarna Heracles tegen P.S.V zou moeten sneuvelen en A .D O. beide keeren van Be Quick winnen. Alleen het laatste achten we rede lijkerwijs mogelijk. De Groningers komen Zondag naar Den Haag. De Noordelijke aanval legde nog maar weinig schotvaardig heid aan den dag met 3 doelpunten in 5 wedstrijden, zoodat men wel kan aannemen, dat. de Haagsche defensie voor hen een zware barrière zal vor men. Een beet ie vuur in de Haagsche voorhoede en de zaak zal voor de Zui- derparkers wel marcheeren. DE PROMOTIE In AfdeelingI wordt de promo tie-degradatie voortgezet met den wedstrijd E.D.O.—K.F.C. Dat zijn hier de 2 clubs, waarom het. heele spel schijnt te draaien. De Koogers zullen zich wel met hand en tand verdedigen en als ze daar morgen succes bij heb ben, dan is de kans groot, dat ze in de eerste klasse blijven. In Afdeel!ng II is de situatie gelijk aan die in AfdeelingI. Hier blij ken C.V.V. en Emma de concurrenten te zijn. De Charloische club gaat bij Emma op bezoek en de uitslag kan ook hier wel haast de beslissing over promotie of degradatie brengen. In het Oosten gaan ..morgen de finitieve beslissingen vallen. Vitesse en Rigtersbleek, die elkaar fel bekam pen om het eerste-klasseschap. ont moeten elkaar morgen in Arnhem. door EDGAR RIGE BURROUGHS 51. En zoo droeg Tarzan van de Apen het bewustelooze meisje door de geheime tunnel onder den tem pel van den Vlammenden God zonder te worden achtervolgd. Toen hij op nieuw buiten op den muur stond, hield hij even stil om een blik ach ter zich op de stad te werpen. Terwijl hij daar stond, zag hij een troep van de monsterachtige wezens van Opar, die uitgezonden waren om hem te zoeken. Met luid geschreeuw zagen ze hem en kwamen als razenden op hem af. Doch hij liep op een drafje en zoo kon hij den afstand tusschen hen hetzelfde laten. Zoo nu en dan wierp hij een blik op het gelaat dat zoo dicht bij hem was. Als hij haar hart niet had voelen kloppen, zou hij niet hebben geweten dat zij nog leefde. Zoo bereikten ze de rotsen. Gedurende de laatste mijl had Tarzan gerend als een dier en daardoor had hij een flinken voorsprong eer de Oparmenschen de rotsen zouden bereiken. Hij was reeds Ran den anderen kant van de rotsen afgedaald eer de mannen erop waren geklommen. Hier hadden ze alle re den om de vervolging op te geven, want Tarzan was reeds in het bosch verdwenen. Hij legde zijn last op het gras en ging naar een nabij beekje, waar hij water haalde, waarmede hij Jane's gezicht en handen bevochtigde. Doch zelfs dit deed haar niet tot be wustzijn komen. Zeer ontdaan nam hij het meisje weer ln zijn sterke armen en haastte zich naar het Westen. Laat in den middag, toen Jane haar oogen opsloeg, dacht zij, dat ze was herbo ren in een boschrijk paradijs in de armen van haar doodgewaanden ge liefde. (Wordt vervolgd.) Slagen de Arnhemmers er in te win nen. dan zijn ze practisch gepromo veerd, want de uitwedstrijd tegen Go Ahead, welke ze nog te goed hebben, zal wel moeilijk maar toch niet hals brekend zijn. De Deventenaren gaan naar P.E.C. en als ze dezen wedstrijd weer verlie zen. dan zijn ze gedegradeerd. In het Z u i d e n is de promotie met 5 clubs omslachtiger. Limburgia. dat momenteel er goed voorstaat, gaat naar PIcus. Als Limburgia hier weer beide punten opstrijkt, dan behoeft ze zich niet ongerust meer te maken, want, dan blijft ze wel in de le klasse. Miranda doet voor het eerst mee en ontvangt RB.C. Afwachten, of dat een nieuw aspect geeft voor het ver loop. In het Noorden zal W.V.V. er goed aan doen van G.R.C. te winnen, als ze haar plaats in de le klasse wil behouden. Kans op winst heeft ze wel. Hollandiawedstrijden FEL DUEL LAGA—NJORD De jaarlijksche Hollandia-wedstrijden zijn gisteren op den Ouden Rijn bij Alphen begonnen. Voor den eindstrijd van de oude acht plaatsten zioh Laga, Nereus en Njord. De Delftenaren ondervonden van Njord feilen tegenstand, doch wisten met een lengte A-oorsprong te winnen, Nereus had met Triton niet. de minste moeite. De oude vier van Nereus bewees op- nieuw in goeden vorm te zijn en won gemakkelijk A*an Triion met een lengte. Dc voornaamste uitslagen luiden: Oude acht. lc heat: 1. Laga. 6 min. 29.6 sec.: 2. Njord, 6 min. 34,2 sec. 2e heat: 1. Nereus, 6 min. 34,2 sec 2. Triton, 6 min. 43,2 sec. Jonge twee: 1. De Dordtsohe, 8 min. 40,2 sec.; 2. Triton, 2 lengten. Jonge skif: 1. De Maas, 8 min. 32,2 sec.; 2. De Hoop, gediskwalificeerd. Overnaadsche vier, le heat: 1. Nereus, 7 min. 38 sec.; 2. De Maas, IJ lengte; 3. Pc Hoop. 2e heal: l. Njord. 7 min. 43,2 sec.; 2. Willem III op li lengte. 3e heat: 1. Nereus; 2. De Maas, 3 lengten; 3. Triton. 4c heat: 1. Njord; 2. De Laak, 3 leng ten. 5e heat: 1. Njord II; 2. Argo, 1 lengte; 3. Laga. Lichte vier. le heat: 1. Willem ITI, 7 min. 36,6 sec.; 2. Argo. i lengte; 3. Njord. 2e heal: 1. Triton II, 7 min. 35,2 sec 2. Njord: 3. Triton. Argo snelste tweede. Jonge acht, le heat: 1. Laga, 6 min. 44,6 sec.: 2. Njord. S lengten. 2e heat: 1. Triton, 6 min. 44 sec.; 2. Argo, 2è lengte. Njord als snelste tweede Oude vier: 1. Nereue, 7 min. H sec.; 2. Triton, 1 lengte. Langzamerhand valt de N.O. polder droog. Tegenover Vollenhoven nadert het eerste gebouw in den nieuwen polder zijn voltooiing. Het is het reparatie-gebouw van de Cultuurmaatschappij, waar in de toekomst de land bouwgereedschappen gerepareerd zullen worden. (Polygoon.) BINNENLAND Geen losse Melkpoeder VERKOOPVERBOD VERSOHENEN De secretaris-generaal van Land bouw en Visscherij heeft het Crisis- Zuivelbesluït (melkpoeder) in dier voege gewijzigd, dat een nieuw artikel wordt toegevoegd, luidende: „Onver minderd het bepaalde ln eenig ander wettelijk voorschrift is het verhan delen, afleveren en vervoeren van melkpoeder door een detaillist aan een consument verboden. Het verbod geldt niet indien de detaillist de melkpoeder verhandelt, aflevert en vervoert in de verpakking, waarin hij deze heeft betrokken". Hieruit blijkt dus, dat de verkoop van losse melkpoeder verboden is. Prijsopdrijver krees; f 25.000 Boete TE DURE MELKPOEDER Een N.V. te Rotterdam, die voor den oorlog voornamelijk geconden seerde melk fabriceerde, ging zich in den loop van het vorige jaar toeleg gen op den groothandel in melkpoe der. De melkpoeder werd in haar fabriek verpakt en via een verkoop kantoor in den handel gebracht. De directie wilde haar bedrijf zoo veel mogelijk productief maken en meende, dat het toelaatbaar was een belangrijk gedeelte der bedrijfs kosten. die waren gebaseerd op de productie van gecondenceerde melk, te verhalen op de afnemers van melk poeder. De prijzen, die de onderneming vroeg, gingen evenwel ver uit boven de toelaatbare. In totaal werd door haar op deze wijze bijna 100.000 K.G. melkpoeder afgeleverd. Bij de bepaling van de boete, welke od f 25.000 werd gesteld, hield de in specteur voor de Prijsbeheersching rekening met het te veel ontvangen bedrag. RADIO-PROGRAMMA'S ZONDAG 8 JUNI HILVERSUM I, 415,5 M. S.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramo- foonmuziek. 10.15 PianoA'oordracht en gramofoonmuziek. 11.00 Zang met pia nobegeleiding en gramofoonmuziek. 11.30 Het. meisjeskoor ,,D© Krekels". 12.00 Do Romancers en soliste. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Nederlandsch Verbond A-oor Sibbekunde: Beantwoording van binnengekomen vra gen. 1.15 Zang en viool niet pianobege leiding. 2.00 Hot orkest Elownrd. 2.45 Radiotooneel. 3.30 Musiquette. 4.00 Gra mofoonmuziek. 4.45 Cabaretprogramma. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 „Die Front reicht ihrer Heimat jetzt die Hand" voor leden van de Duitsche Weermadht. 8.00 B.N.O.Nieuwsberichten. 8,15 Spiegel van den (lag. 8.30 Octet-concert. 9.30 Be richten (Engelsoh). 9,45 Gramofoonmu ziek. 10 0010.15 B.N.O.Engeleche uit zending: „An American sees Holland". HILVERSUM II, 301,5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. (8.308.45 B.N.O.: Nieuwsherichten). 9.00 Rondom het orgel (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 930 Morgenwijding (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting). 10.00 Zondagmorgen zonder zor gen. 12.00 Cyclus „Kent gij uw Bij bel?" (gr.pl., voorbereid door de Christ. LANDBOUWBEDRIJF VERWOEST Door het in brand geraken van een gasgenerator heeft brand gewoed in een landbouwschuur van J. H. te Nietap (gem. Leek). De schuur, welke vele pakken stroo bevatte, stond weldra in lichterlaaie. Het vuur sloeg over naar de aan grenzende woning waaruit ook spoe dig de vlammen sloegen. De brandweer bestreed den brand met vele stralen, doch kon schuur noch woning behouden. Vele landbouwgereedschappen en een auto gingen mede verloren. PRIJSREGELINGEN Finten De finten, een vischsoort, die tot de haringachtlgen behoort, geniet op het oogenblik een veel grootere popu lariteit dan vroeger het geval was. Daar het niet uitgesloten moet worden geacht, dat deze verhoogde belangstelling voor de fint tot over matige stijging der prijzen aanlei ding kan geven, maakt de Gemach tigde voor de Prijzen bekend, dat de prijzen voor finten en fintproduc ten vanaf heden geregeld zijn. Voor den visscher. den rooker en den verwerker werden maximum verkoopprijzen vastgesteld, terwijl voor grossiers en detaillisten maxi mum winstmarges zijn voorgeschre ven. Ansjovis Eveneens zijn maximum-prijzen vastgesteld voor ansjovis, filet en ansjovisproducten, zoowel als pastei. Voor ansjovis, die in kleine hoe veelheden wordt verpakt, zijn een aantal standaardverpakkingen voor geschreven. De kleinste hoeveelheid bedraagt 10 stuks in flacons. De winkelier mag daarvoor f 0.52 vragen. Xeulsche potten, inhoudende 100 stuks, kosten f 3.60, blikken van 4 K.G. netto f 9.25. Voor alle daar tusschen liggende soorten van ver pakking zijn de prijzen precies aan gegeven. Ansjovispastei in tuben van 65 gram mag f 0.64 kosten, andere vise hpas tel, waarin ansjovis ver werkt is, is eveneens in de prijslijst opgenomen. Ansjovisfilet is opgenomen in blik ken en potjes van verschillende grootte, los uitgewogen mogen de filets f 2 per K.G. kosten. Rndio-StielUing). 12.15 Wognums Koor en gramofoonmuziek. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Hot Omroeporkest en gramofoonmuziek. 2.00 Cyclus „U en do muziek". 2.15 Grn- mofooiimuziek. 2.30 Residentie-orkest, solist en gramofoonmuziek. 3.45 Gramo foonmuziek. 4.00 Boekenpraatje (voor bereid door het Vrijz. Prot. Korkcomité). 4.15 Studiodienst (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.30 A.N.P.: Sportuitslagen. 5.35 Het ensemble Bandi Balogh. 6.00 Declamatie. 610 De Ram blers. 6.45 Sport van den dag. 7.10 Gra mofoonmuziek. 7.80 Het Concertgebouw- o ripest. 8.00 B.N.O.; Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. S.30 „Der Bettel- student", operette. 9.30 Radiotooneel. 10.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. «Sluiting. MAANDAG 9 JUNI HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek, 7.0D Gramofoonmuziek. 7,45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.Nieuws berichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramo foonmuziek. (9.159.20 Voor de huis vrouw). 10.00 Jac. Stoffer s sextet. 10.40 Declamatie. 10.50 Het Omroeporkest. 11.30 Declamatie. 11.40 Gramofoonmu ziek. 12.00 Het trio „Pro Arte". 12.40 Al manak. 12.45 B.N.O.Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 Zang mot piano begeleiding en het trio „Pro Arte 2.00 Het orkest Elowaid en gramofoonmu ziek. 3.00 Vrouwenuïtzending en gramo foonmuziek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4 45 Voor de jeugd. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Mu siquette- 6.00 (Gramofoonmuziek. 6.30 Ensemble „Do Jonge Acht" en soliste. 7.00 B.N.O.: Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gra mofoonmuziek. 7.45 Politiek wcekprant- je. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 liet Omr.op kooi* en -orkest en solisten. 9.30 Berich ten (Engelsch)- 9.45 GramofooTimuziek. 10.00_lO.15 B.N.O.: Engelscho uitzen ding; „Things worth knowing about Holland"'. HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 1000 Morgendienst. (voorbereid door de Cchrist. Radio Stichting). 19.2(1 Granm- foonmuzick. 11.00 Declamatie. 1120 Zang en piano. 12.00 Berichten. 12.15 Or gelspel en zang. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Het Rus sisch orkest „Slawa" en solisten. 2 00 Het Stedelijk Orkest van Maa~.tr tclit, so list en gramofoónmuziex. 100 De Ram blers. 4.30 „Orlando di Lasso", vraagge sprek met gramofoonmuziek. 5.00 Voor jongens en meisjes (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 6.30 Cello en piano. 6.00 Gesprekken met luisteraars (voorbereid door het Vrijz. Prot,. Kerkcomité). 6.15 De Ro mancers. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 B.N.O.: Frieech praatje. 7.15 Jyeden van het Gooisch Kamermuziekigezelachap. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gra mofoonmuziek. 8,30 Ons schemeruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.55 G ra mof o on mu ziek. 10.00 B.N.O.; Nieuwsberichten. Sluiting. FEUILLETON Roman van Hans Holz Nederlandsche Bewerking E. Veen 21 Hij lacht bitter. Zoekt u nog be wijzen, vindt u dit niet genoeg? Als ik wou, zou ik u nog een dozijn derge lijke gevallen kunnen opnoemen. En dan vertelt hij. dat hij bankemployé is maar vrienden bij de politie heeft. En dan hoor ik vaak dingen, die iemand de haren ten berge doen rij zenOverigens, Kerckhoff is mijn naam. Heel aangenaam, zegt Christa en noemt nu ook haar naam. Kerckhoff doet verwonderd. Wie demann? zegt hij. bent u misschien de dochter van den bekenden fabri kant Wiedemann. Ja. zegt zij. kent u mijn vader? Niet persoonlijk, maar de Wiede- mann-fabrieken zijn klanten van onze bank en zoo ken ik den naam van uw vader. De vreemde heeft een prettige ma nier van vertellen en het doet. Christa plezier, dat zij iemand heeft gevon den met wien zij over de zaak Ohl- sen kan spreken. Omdat wij juist over de zaak spraken, begint zij, wat is uw meening er over? In gedachten noteert Kerckhoff: Christa Wiedemann, merkwaardige belangstelling voor de zaak-Ohlsen, vasthouden Luid zegt hij. Het meest voor de hand liggend vind ik, dat het hier om 'n inbreker gaat, die door Ohlsen gesnapt werd. Toen zijn zij misschien gaan vechten en zoo is het ongeluk gebeurd. Maar dan zou hij 't toch toe heb ben kunnen geven, meent Christa. Misschien is hij bang, dat men hem niet wil gelooven. Misschien is hij ook bang, dat er een uitgebreid onderzoek zal worden ingesteld waar bij dan ook de identiteit van de dame. die hij niet noemen wil, aan het licht komt. Christa zwijgt een oogenblik. Neen. zegt zij dan beslist. ik geloof, dat hij de waarheid heeft gezegd. Kerckhoff verandert van onderwerp en praat over onbelangrijke dingen. Maar Christa reageert niet. Zij ant woordt. kort met „ja" of „neen". Als hij langs een omweg het gesprek weer op Ohlsen brengt, toont Christa weer belangstelling. Eigenlijk vind ik het fatsoen lijk van Ohlsen. dat hij den naam van de dame niet noemt, zegt Kerckhoff. als hpt ntet 'oo dom was Ja, knikt Christa, het is zeer correct. In gedachten noteert Kerckhoff op nieuw: Zij interesseert er zich niet voor, dat hij dom handpif zij vindt hem fatsoenlijk. Is zij misschien ver liefd? Dat zou een zeer belangrijke ontdekking zijn. Ik moet weg, zegt Christa midden in zijn gedachten. Zij staat op en hij volgt onmiddel lijk haar voorbeeld. Misschien zie ik vanavond mijn vriend nog, die bij de politie is, zegt hij. Als het u interesseert, kan ik hem wel eens vra gen of er nog nieuws in de zaak is. Bent u morgen weer hier? Het kan zijn, zegt zij en gaat weg. Kerckhoff kijkt haar lachend na. Zij heeft mij geen enkelen keer ge vraagd waarom ik mij zoo voor de zaak-Ohlsen interesseer. Dat is een veeg teeken. Hij denkt nog een poosje na. Neen, denkt hij dan, het is onmogelijk dat Christa Wiedemann bij hem op bezoek was. Zij zou zich allang hebben aan gemeld. Als hij den volgenden middag het café binnenkomt ziet hij. dat Christa al op hem wacht. Zij wenkt hem. Alle tafeltjes bij den vijver wa ren bezet, zegt zij. terwijl hij zich met 'n blik overtuigt, dat cr intusschen al wrer tafp'tjes vrij gekomen zil'n. Maar- dat Ls n'et zoo vreemd, de tafel, d;e Ghrist.n heeft uitgezocht staat een beetje terzijde. Hierdoor kan men aan het naaste tafeltje niet hooren wat er besproken wordt. Men zit hier ook gezellig, ant woordt hij beleefd en geeft den kell- ner zijn bestelling op. Nu? vraagt zij vol belangstelling, hebt u uw vriend van de politie ge sproken? Kerckhoff trekt een geheimzinnig gezicht. Stelt u zich voor, zegt hij zacht, de politie heeft ontdekt, dat Ohlsen hier in Berlijn een vrouw heeft gevonden, die hij liefheeft Het is een gewaagd gezegde, maar Kerckhoff weet wat hij er van kan verwachten. Misschien staat Christa nu op en loopt weg, misschien echter laat zij zich verleiden uit haar ves ting te komen. Want nog altijd hoopt Kerckhoff, dat Christa meer van het prlvé-leven van Ohlsen weet en dat zij daar over zal praten als zij het noodzakelijk acht. Maar voorloopig gebeurt noch het een, noch het ander. Christa zit heel stil. Zij heeft Kerckhoff's woorden ge hoord en zij bevestigen wat zij allang heeft gedacht. Het zal waarschijnlijk dezelfde vrouw zijn. die bij hem was. Reeds wil zij alles opgeven, maar dan hoort zii weer duidelijk de woorden: en deze ééne mensch zult u zijn". Neen. zegt Christa dan. -- dat geloof ik niet. Zij legt ook dadeliik uit waarom zij dit. niet gelooft. Ieder een. ook de politie, weet dat Oh'sen nas een week in BerDin is. Dp"kt m°n dat hij niets anders te doen had dan maar gauw een vrouw zoeken op wie hij verliefd kon worden? Dat was toch meer dan onwaarschijnlijk. Kerckhoff moet toegeven, dat Christa's redeneering logisch is, maar hij past er wel voor op dit te zeggen. Hij geeft de hoop nog altijd niet op en daarom zegt hij: Misschien is het heelemaal geen vreemde vrouw, maar Iemand, die hij van -vroeger ken de Dit was slechts een losse gedachte, maar bij Christa hebben deze woor den een bijzondere uitwerking. Voor- op'gesteld, dat het waar was wat deze heer zeide. dat hij goede bekenden bij de politie had en daardoor meer wist dan anderen, dan zouden zijn woor den maar één oplossing kunnen heb ben. Charlotte! En Charlotte is op reis, zeer plotseling, het had op een vlucht geleken. Neemt u mij niet kwalijk, zegt Chr!-ta, die met moeite haar zelfbe- heersching bewaart, ik kan van daag niet zoo lang blijven. Zij staat op. Kerckhoff's spijt is oprecht. Het spijt mij heel erg, dat u mij weer verlaat, zegt hij en daarbij overlegt hij of het. niet goed zou zijn zich zelf voor te stellen en zijn ware beroep te noemen. Maar hij doet het niet. voor het oogenblik zou hij er niets aan hebben. Hij drukt haar hand. Zie ik u morgen weer? vraagt hij. Ik geloof het niet. zegt zij. Kerckhoff kijkt haar lang na, het ls hem niet duldeliik wat hij nu ge daan heeft. Misschien heeft hij nu iets kapot gemaakt, dat niet neer goed kan worden. Misschien ook be- Averkt het haar genezing. Maar was dat allemaal noodig? Commissaris Kerckhoff betreurt het, dat zijn be roep hem vaak dwingt dingen te doen. die hij niet prettig vindt en nu heeft hij weer zulk een oogenblik. Ober, een cognac, maar een groo- te! roept hij. Ziezoo, nu voelt hij zich beter. Hij huldigt volstrekt niet de spreuk „het doel heiligt de middelen", maar er zijn soms middelen noodig, die den mcnschen niet altijd aangenaam zijn. Maar hij heeft het beste met haar voor en daar komt het immers op aan. Christa heeft nog lang rondgeloo- pen. Zij is gewend zelf haar moeilijk heden uit te vechten, maar zij heeft dit nog nooit zoo sterk gevoeld als de zen keer en juist nu zou zij zulk een behoefte hebben om zich eens uit te spreken. Zij probeert haar gevoelens voor Ohlsen te verklaren. Zij heeft hem maar tweemaal in haar leven gezien. Den eersten keer, op den avond voor het gebeuren, bij haar ouders en de tweede maal toen hij op dien bewus- ten morgen voor haar stond en zeide: deze écne mensch zult u zijn". Ls het mogelijk, dat men van iemand kan houden, dien men maar tweemaal in zijn leven heeft gezien? Ja, zij houdt van hem! (Wordt vervoled

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2