Amersfoort IEUGDSPAARBANK Soesterkwartier geopend OVERZICHT DER DISTRIBUTIE-ARTIKELEN S.V.P. UITKNIPPEN EN BE WANEN AMERSFOORTSCHE COURANT - DINSDAG 10 JUNI 1941 3 GROOTE BELANGSTELLING Onder groote belangstelling is gis- terenmidag de tweede jeugdspaarbank, die door de Nutsspaarbank is geves tigd in het clubgebouw van de Speel- tuinvereeniging Het Soesterkwartier, Zonnebloemslraat 67, door den voor zitter der Nutsspaarbank, dr. B. J. .Van Enst, geopend. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door den lieer J. Haars, wnd. gemeente-secretaris. Verder merkten wij op mr. P. J. Rogaar, directeur van de Rotterdam- sche Banjtvereen.; de heer A. Sellc- mans, directeur van de Nutsspaar bank, de heer De Vries, directeur van het P.T.T.-kanloor als vertegenwoor diger van de Rijkspostspaarbank, een deputatie van het bestuur van het Nutsdepartement Amersfoort bestaan de uit mevr. Loos en de heeren D. G. J. Bollen en H. Volkers, den heer Buning, adj. secretaris van den Ned. Spaarbankbond alsmede den heer Schikking, propagandist voor het jeugdsparen van genoemden bond. Ook waren aanwezig vertegenwoor- tegenwoordigers van de bouwvereeni- ging „Goed Wonen", en van de spcel- tuinvereenigingen „Het Soesterkwar tier" en „Leusderkwartier". Schriftelijke felicitaties waren inge komen van het bestuur van de R.K. Spaarbank en van het hoofdbestuur van de My. tot Nut van 't Algemeen. De opening. Dr. Van Enst, die de openingsrede uitsprak zeide, dat in November 1937 de eerste Jeugdspaarbank in het Leus derkwartier is geopend. Het jeugdspa ren is bedoeld als aanvulling op reeds bestaande spaarvormen, speciaal ge richt op bevordering van sparen on der de jeugd, zooals schoolsparen, boekjes voor jonggeborenen, spaar- busjes enz. Het schoolsparen is op 9 scholen ingevoerd en ruim 750 sparende leer lingen brengen 13.600.per jaar bij een. In omloop zijn 2346 z.g. baby boekjes met een tegoed van 54.425.55. Er zijn 2139 busjes in omloop waarin per jaar 27.000 aan kleingc-ld wordt gespaard. Bij de jeugdspaarbank in het Leusderkwartier zijn ingeschre ven 392 kinderen, die 1.661.99 heb ben gespaard. In 1939 werd tot oprichting van de ze jeugdspaarbank besloten maar dyor de mobilisatie was het gebouw niet beschikbaar. Spr. wees er op dat er geen school sparen bestaat bij de scholen in het Leusderkwartier, wèl in het Soester kwartier. Spr. noemde de scholen en voegde daaraan toe, dal er toch nog een groot arbeidsveld voor het jeugd sparen overblijft want in dit volks- rijke kwartier zijn 3200 gezinnen met plm. 15000 inwoners. MASSAGE-CENTRUM VAN HET MIL. HOSPITAAL In hel Massage-centrum van het Mi litair Hospitaal te 's-Gravenhage, waai de leden van dc afdeeling 's-Graven hage van het Ned. Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage geregeld belangclooze hulp aan Nederlandsche militaire oorlogsgewonden verleenen, werden in Mei 513 massagebehandelin gen aan 51 patiënten gegeven, d. w. z. bijna 22 massages per werkdag. Sedert de instelling van het Masage- centrum op 1 September 1940 werden t./m. 31 Mei 1941 aldaar 8462 behande lingen gegeven, terwijl bovendien vele militaire oorlogsgewonden tijdens hun verlof eveneens pro Deo elders door de leden van vorengenoemd Genootschap werden geholpen. PERSONALIA Tot typiste ter gemeente-secretarie van Hoogland is benoemd Mej. R. Haars uit Amersfoort. TIJDELIJK ONDERWIJZER Aan de Chvistelijke school voor U.L.O. alhier, hoofd de heer P. H. Pilon, is voor tijdelijk tot onderwijzer benoemd de heer B. Koerselman te Baarn. VOOR DEN GEWONDEN EN ZIEKEN SOLDAAT Het Comité van den gewonden en zieken soldaat meldt ons: Ontvangen werd van: Van den B. tijdschriften. Mej. Br. er. Mevr. W. boeken en sigaretten, Mej. E. KI. tijd schriften, een boek en eer schilderij voor de nieuwe recreatie-zaal, Mevr. V. cigaretten. Öp Gironummer 25047 van H. A. Fi scher, Mauritslaan 4, werd gestort door: Mevr. P.-E. ƒ2.50 W. Th. P. Jr. ƒ1.50, Mej. Br. ƒ1.—, Mevi. W. ƒ2.50, A. van C. en Zoon 2.50, Mevr. de Wed. M. H. de B. 10.—, P. H. 10.—. KAMERAADSAVOND Maandag 16 Juni 's avonds half acht biedt E. Noack's Fijne Vleeschwaren en Conservenfabrieken N. V. aan haar ge zamenlijk personeel een kameraad schapsavond aan in het gebouw „De Valk". VOERMAN BEKEURD Tegen een voerman is procesverbaal opgemaakt, omdat hij zijn paard onbe heerd op den openbaren weg had laten staan. SLECHTS EEN Tegen één bewoner is proces-verbaal opgemaakt wegens verboden licht- uitstraling. MARSCH POSTFANFARE GAAT NIET DOOR Naar ons werd medegedeeld, gaat de marsch die de Postfanfare morgen ter gelegenheid van haar eerste lustrum door onze stad zou houden, niet door. De eerste handeling. Bij het jeugdspareu wordt, ter ver eenvoudiging van de administratie, ge bruik gemaakt van dc spaarkniptang. Mevr. Loos verrichtte de eerste hande ling door een knip aan te brengen in de spaarkaart van een kind van den voor zitter der speeltuinvereeniging, den heer Huybcrs. Ruim 350 kinderen maakten van deze gelegenheid gebruik en als eerste inleg werd 75.65 genoteerd. Zaterdagmiddag had in 't clubgebouw een filmverlooning plaats. Met een opwekkend woord trouw aan het jeugdsparen deel te nemen, verklaarde dr. Van Enst deze tweede jeugdspaarbank voor geopend. Hierna werden nog eenige geluk- wenschen aangeboden. SPORT SPORTWEEK OP KOMST TE BUSSUM Na gemeenschappelijk overleg van het ge meentebestuur van Bussum met cie verte genwoordigers van de verschillende sportver enigingen is besloten eind Juli of begin Augustus een sportweek te organlseeren. Zoo- vgel mogelijk takken van sport zullen ln die week op de verschillende terreinen gedemon streerd worden Als besluit zal een voetbal wedstrijd gespeeld worden tusschen een ster ke eerste klasse vereenlglng en het Bussum- sohe elftal. Bovendien ligt het ln de bedoe ling tijdens deze week een sportfilm in de bioscopen te doen draaien. VOETBAL. Provinciaal Voetbal OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AMERSFOORT Het programma van de wedstrijden om het kampioenschap van Amersfoort luidt 10 Juni terrein H.V.C H.V.C.—Quick. 17 Juni terrein A.P.W c A.B.Amsvorde. 24 Juni terrein Sopla: A.P.W.C.—A.B. 26 Juni terrein H.V.C.AmsvordeH.V.C. 1 Juli terrein A.P.W.C.: Sopla—A.P.W.C. 3 Juli terrein Sopla: Quick—Sopla. 8 Juli terrein A.P.W.C.: AmsvordeQuick. 10 Juli terrein H.V.C.: H.V.C.—A.P.W.C. 16 Juli terrein Sopla: A. BoysSopla. 17 Juli terrein A.P.W.C,: A.P.W.C.Amsvorde 22 Juli terrein H.V.C.: Sopla—H.V.C. 24 Juli terrein Sopla: Amersf. BoysQuick. 20 Juli terrein A.P.W.C.: Quick—A.P.W C. 31 Juli terrein Sopla: AmsvordeSopla. 5 Aug. terrein H.V.C.: H.V.C.—Amf. Boys. DE SELECTIEWEDSTRIJD OP BIRKHOVEN Samenstelling der elftallen. Behoudens een event.ueele wijziging, welke nog kan worden aangebracht is de opstelling van de elftallen Rood en Wit. die Zondag op Birkhoven ln oen selectiewedstrijd tegen el kaar zullen uitkomen, als volgt ROOD Doel: H. Brits (H.V.C.) Achter: v. d. Pol (H.V.C.), Malest.ein (H.V.C.) Midden: Hoevers (Velox). Frljé (Hercules), v. d. Lek (U.V.V-). Voor: Willems ('tGool), Vermeer (U.V.V.), Cox (Hercules), Kramer (H.V.C.). De Hos- son (H.M.S.). WIT Doel. Veldkamp (Zwaluwen Vooruit). Achter: Daudy (Hercules), Stevers (D.O.S.). Midden: Buurman (Velox), Dorland ('tGooi) Van 't Prinsenhof (H V.C.). Voor: Van Scliaik (Hilversum). Polen (Hil versum). v. Elswijk (U.V.V.). Cesar (Quick). De Jong (Quick). HET WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG Kampioenschap van Nederland P.S.V.—V.S.V. Be Quick—A.D.O. Promotie wedst rilden. H.F.C.—Rapldlfcas ElinckwijkDc Volewljckers D.W.S.V.—Sopla 'tGooi 3—H.V.C. 2 OvermaasC.VV. RlgtersblcekP.E.C. Go AheadVitesse StandaardMiranda R.B.C.Plcus L.S.C.—W.V.V. KAMPIOENSCOMPETITIE AANGEVANGEN Zondag is de eerste klasse kampioenscom petitie aangevangen met den wedstrijd. Groen ZwartC D N. (Driebergen) in Hilversum. Voor tien aanvang werden, naar de „U.C." meldt, der gewoonte getrouw, wederzijds bloemen aangeboden en vriendelijke woorden gezegd. Daarna is er in een zomersche tem peratuur govoetbald. Groen Zwart bleek ln technisch opzicht de meerdere van dc Drie bergenaren. die vooral ln de eerste spcelhelft loom speelden. Groen Zwart was veel snel ler en nam dan ook reeds na 8 minuten met een goed doelpunt de leiding. 10. Deze ach terstand prikkelde den bezoekers niet tot fanatieker spel en geheel volgens de spelver- houdlng werd het na 25 minuten 20 voor Groen Zwart. Hiermee is ook de rust inge gaan. Na de rust vlotte het wat beter bij C.D.N., maar de anders zoo schotvaardige voorhoede bracht het niet tot een goal. Het spel bleef fair. In den stand is geen veran dering gekomen en Groen Zwart won dezen eersten kampioenswedstrijd verdiend. De vierde ploeg voor deze competitie Is thans ook bekend. Zondag werd op het ter rein van D.W.S.V. de beslissingswedstrijd ge speeld om het kampioenschap van de reserve le klasse B. tusschen H.M.S. 2 en U.V.V. 4. Het zeer talrijk aanwezige publiek heeft van oen vlot spel kunnen genieten. Van krachts verschil was eigenlijk geen sprake, U.V.V. was in technisch opzicht iets de meerdere, maar men wist dit niet uit te buiten. Reeds spoedig benutte de geblokte voor hoede een fout van de H.M S.-verdediging en nam alzoo de leiding. 01, doch de links buiten van H.M.S. scoorde later de gelijkma ker. 11. Hiermede brak de rust aan. In de tweede helft was het spel evoneens heel goed: kansen werden er aan weerskan ten gemist. Ongeveer een kwartier voor het einde nam H.M.S. de leiding; de linksbuiten kopte uit een voorzet van rechts prachtig in. 2—1. Spanning bleef er tot het einde toe. maar met lngewljzlgden stand floot scheidsrechter Voorhout, die goed leidde en uitstekend werd bijgestaan door de heeren scheidsrech ters Van Dokkum en Van der Spaa. als neu trale grensrechters, het einde. H.M.S. was kampioen en begrijpelijk heersch- te er vreugde bij den aanhang: de ploeg pro moveert naar den N.VB. Voor de eerste klasse kampioenscompetitie spelen dus. Groen Zwart. C.D.N.. 'l Gooi 4 en H.M.S. 2. WATERPOLO. DE WEDSTRIJDEN VOOR HET KOMENDE SEIZOEN Het wedstrijdrooster van den kring Utrecht van den K.N.Z.B. luidt voor zoover het de wedstrijden te Amers foort betreft 11 Juni 8 uur: A.Z. en P.C. HlBrandenburg V iheeren) 11 Juni 8.25 uur: A.Z. en P.C. INeptunus I (dames). 12 Juni S uur: Neptunus HV.Z.C. II (heeren). 19 Juni 8.15 uur: Neptunus IWoestduin I (heeren). 2 Juli S uur: A.Z. en P.C. IllV.Z.C. H (heeren). 2 Juli 8.20 uur: A.Z. en P.C. IBrandenburg: I (dames) 3 Juli 8.10 uur: Neptunus IMooi Zeist (dames). 10 Juli 8 uur: Neptunus IMooi Zeist I (heeren). 10 Juli 8.25 uur: Neptunus IIMooi Zeist II (heeren). 10 Juli 8.50 uur: Neptunus IA.Z. en P.C. I (dames). 16 Juli 8.1/0 uur: A.Z. en P.C. IIINeptunus II (heeren) 33 Juli 8 uur: A.Z. en P.C. IMooi Zeist I (dames). 23 Juli 8.25 uur: tnPt9^<39s=!^'®<83^Si33:!^&®OS^sS^!SP' Cnu plantin en bloemen BIONTBUETIA'S Dc Montbretia's zijn algemeen ver spreide bloemen, die ln deze omge ving min of meer bekend zijn onder den naam van „Baarnsche vceren". Ze zijn als tuinplant en voor het kweelcen als snijbloemen zeer geschikt en voldoen in een vnas met asperge groen of asparagus-soorten zeer goed. Ze zijn 6tevige planten, die zich ver toornen ln een rijken bloei en felle kleuren, in allerlei schakeeringen van rood. Do oudste Montbretla-soort is de Crocus-miflora. welke een hoogte kan bereiken van ruim een halven tot een heelen meter en bloeit van hal) Juli tot midden Juli. Dc kleur der bloemen Is oranje-rood. In ijle trosjes verschijnen dc bloemen aan de dunne lange stengels. Uit bovengenoemde soorten zijn ve le prachtige, nieuwe soorten ontstaan, waarvan de bloem veel en veel groo- ter is. Een bijzonder mooie soort is de ..His Majesty" waarvan de bloem bladen oranje-rood zijn, met in het midden een geelachtige tint en don- keiroode punten. De „James Coey" is helrood, zoogenaamd Engelsch rood mn, een kleine oranjeplek in het mid den. de „Star of the East" is juist omgekeerd van kleur, want deze is licht oranje met een weinig geel in het midden. De vierde prachtige Montbretla is de „Prometheus" met Iets donkerder oranje over zijn geheel, doch het midden heeft om de gele kleur een ietwat meer donker oranje rood. De tijd van planten kan men ne men van begin April tot medio Juni, waardoor men dan b(J een eenigszins groote hoeveelheid heel veel kan ge nieten van deze alleraardigste bloe men. Do bolletjes komen 5 c.M. diep in den grond op een afstand van 8 c.M. van elkaar. De grond moet niet te droog zijn: integendeel nog liever Iets aan den vochtlgen kant en dan flink bemest. Het is dan ook niet noo- clig, dat men ze telkenjarc opnieuw ophaalt voor den winter en ln het voorjaar weer uitzet. Als ze maar voedsel hebben kunnen ze enkele ja ren gerust blijven zitten, mits men ze 's winters maar goed toedekt met een flinke laag blad of ruwe mest. Omdat ze zich nogal sterk vermeerde ren worden ze tamelijk bosslg. Men doet het verstandigst ze om de 3 of 4 Jaar voor den winter te oogsten, om ze don in het volgende voorjaar weer gescheiden te planten. FLORA. Nederl. groenten op Duitsche markten. Prijzen voor Ned. producten op Duitsche markten: bloemkool te Berlijn 30.30 tot 33 20. te Hamburg 60 tot 150 R.M. per 100 stuks; te Breslaü 5.86 tot 5.87 R.M. per krat. te München 4.85 tot 4.00 R.M. per 12 stuks, tomaten te Hamburg 10.40 R.M. per krat, te München 86 R.M. per 100 kg., kropsla te Leipzig 9.08 tot 9.22 R.M. per 100 stuks, te München 2.69 tot 3.27 R.M. per 30 stuks, komkommers te Leipzig 36, te München 20.50 tot 36. te Hamburg 13.70 tot 15.40 R.M. per kist. Neptunus IBrandenburg n (dames). 7 Augustus 8.30 uur: Neptunus IBrandenburg Hl (heeren) De nationale zwemwedstrijden van A.Z. en P.C. zijn vastgesteld op Zon dag 29 Juni. A.Z. en P.C. HlMooi Zeist n (heeren) 21/ Juli 8.15 uur: Neptunus IIBrandenburg V (heeren) 31 Juli, 8.15 uur: Neptunus II—A.Z. en P.C. III (heeren) 7 Augustus 8.05 uur: WANDELSPORT. DE Z.U.T. TWEEDAAGSCHE Men verzoekt ons mede te deelen dat plm. 1000 wandelaars aan de Z.U.T. wandelmar- schen hebben deelgenomen. Dat do prijsuitreiking den tweeden dag veel tijd in beslag nam was een gevolg van het feit, dat gewacht moest worden totdat de laatste groep binnen was. GELDERSCHE VALLEI GEMEENTERAAD WOUDENBERG. Een belangrijke grond aankoop AANLEG VAN EEN SPORTTERREIN Maandagmiddag kwam de Raad der gemeente in openbare vergadering bij een onder leiding van den burgemees ter P. A. G. baron van Heeckeren van Brandsenburg. Alle leden waren aan wezig. De notulen van de raadsvergadering, gehouden op 24 Februari, werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter mede. dat bij de laatste kascontrole in kas was ƒ39.069.10. Punt 2. Deelneming aan de gemeen schappelijke regeling inzake verpleging van slachtoffers van luchtaanvallen. De voorzitt er wees er op dat de Raad deze zaak in de vorige vergade ring heeft verworpen, doch nu is het zoover dat deze regeling de gemeente kan worden opgelegd. Daarom is het beter om haar thans maar te aanvaar den, want het is vechten tegen de bier kaai. De lieer V e r meuten merkte op dat de Raad, die in eerste instantie A heeft gezegd, nu ook B moet durven zeggen en dan maar moet afwachten wat er van komt. Spr. stilde voor met aan het verzoek te voldoen maar het eenmaal door den Raad ingenomen standpunt te handhaven. De heer Methorst: „Als jij het niet had voor gesteld, dan zou ik het hebben gedaan." De voorzitter zeide er het in i zijn hart mede eens te zijn maar we weten nu toch wel, dat als de Raad de ze regeling blijft weigeren, zij toch en wel buiten den Raad om wordt ingevoerd. De heer Boshuizen; „We vech ten dus feitelijk voor een verloren zaak." De voorzitter: „Ws vechten te gen de bierkaai." De heer Vermeulen: „In de vo rige raadsvergadering heeft ieder raadslid zijn standpunt duidelijk uit eengezet zoodat men daarop thans niet meer kan terugkomen. De heer Methorst: „Als de Raad toestemt onder protest, is het net zoo goed alsof hij tegenstemt. Als het later spaak loopt moet men niet kunnen zeggen dat Woudenberg daar aan medegewerkt heeft." Het voorstel van den heer Vermeu len werd met 8 tegen 3 stemmen aan genomen. Wijziging bouwverordening. Aan de orde was een schrijven van Ged. Staten waarin bezwaar werd ge maakt tegen een vastgestelde bepaling in de Bouwverordening om den af stand tusschen woningen buiten den kom der gemeente te bepalen op 30 M., uitgezonderd langs den provincialen weg. Het Utrechtsche college gaf den Raad in overweging den afstand te be palen op 50 M. Aan het raadsbesluit van dc vorige raadsvergadering kan geen goedkeuring worden gehecht. De heer De Jong opperde eenige bezwaren tegen deze médedeeling. Er zal echter wel niets aan te doen zijn. De heer Vermeulen zeide zich met dit schrijven wel te kunnen veree nigen, omdat hij in de vorige vergade ring ook den afstand van 50 M. heeft bepleit. De voorzitter: „Deze bepaling zal in de praktijk nog wel meevallen." Met algemeene stemmen werd beslo ten aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. Punt 4. Wijziging verordening be treffende benoeming en bezoldiging veldwachters. Van den secretaris-gene raal was een schrijven ingekomen met de mededeeling, dat het gewenscht wordt geacht den 6 toeslag op de bruto jaarwedden beneden de f 1900. van de veldwachters met terugwerken de kracht tot 1 Dec. 1940, in te voeren. Voor de verhooging van den kindertoe slag wordt terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1941 gevraagd. Eenige raadsleden stelden de vraag of de gratificatie van ƒ25.voor de veldwachters, welke in de vorige raadsvergadering is vastge steld. nu komt te vervallen. De heer Methorst vroeg of de toe lage voor het gebruik van een motor rijwiel ook tot het bruto inkomen moet worden gerekend. Dan zou een bepaal de veldwachter juist boven de f 1900. komen en hij dus niets hebben aan dien 6 K toeslag. De voorzitter antwoordde, dat deze vergoeding builen het bruto inkomen valt. De gevraagde regeling werd met alge meene stemmen goedgekeurd. Punt 5. Af- en overschrijvingen. Medegedeeld werd, dat een af- en overschrijving noodig is tot een bedrag van ƒ29.177.In dit verband werd ge vraagd of de vergoedingen voor de ver plichte inkwartiering van leden van dc Duitsche Weermacht reeds zijn uitbe taald. De burgerij moet meewerken. In verband met deze vraag werd er door den voorzitter op gewezen, dat voor een vlotte afhandeling van deze uitkeering het noodig is dat de betrok kenen hun inkwartieringsbiljetten in leveren op het gemeentehuis. Gebeurt dit niet. dan kan geen uitbetaling plaats hebben. De heer Boshuizen wees er op, dat er mensehen zijn, die hun inschrij- vingsbiljet liever niet uit handen geven, omdat zij dan hun bewijs kwijt zijn. De voo-rzitter: „Toch is het noo dig. dat de burgerij medewerkt. Wan neer ik mijn best doe, ieder te helpen, dan is het noodig dat vooraf ieder zijn inkwartieringsbiljet inlevert, want an- 'ders kunnen de staten niet van te voren worden ingevuld, hetgeen noodig is." Mot klem werd op dezen maatregel de aandacht gevestigd. Vervolgens werden eenige oninbare posten vastgesteld. Een gemeentelijk sportterrein. De voorzitter deelde mede dat, in verband met de invoering van de verplichte lichamelijke opvoeding op de scholen, het noodig is, dat de ge meente over een sportveld beschikt. De heer Kolfschoten heeft zich bereid ver klaard een terrein, groot 72 Are. gren zende aan de openbare school, nan de gemeente te verkoopen voor 1500. Dit terrein zal door de Heidemaatschap pij worden opgehoogd; in de kosten hiervoor moet de gemeente ƒ800.bij dragen. In totaal i.s hiermede een be drag van 2300.gemoeid. De voorzit ter stelde namens B. en W. voor dit be drag te noteeren. Het terrein kan dan voor de lichamelijke opvoeding worden gebruikt. Het schoolzwemmen komt nog, zeide de voorzitter. Straks zullen er voor de overige lessen geen uren meer beschik baar zy'n. De heer Vermeulen gaf in over weging om het terrein ook beschikbaar te stellen voor sportvereenigingen in de gemeente, b.v. voor de gymnastiek vereniging. De voorzitter: „Dit ook de bedoe ling." De heer Met horst: „We kunnen de gemeente met dezen aankoop felici- teeren. Het gemeentebelang wordt er ten zeerste mede gediend. De voorzitter verzocht machtiging van den Raad opdat B. en W. de noo- dige voorbereidende maatregelen kun nen nemen. Deze wordt verleend. Het voorstel werd z.h.s. goedgekeurd. Wethouder van Arkel stelde voor den heer Van Kolfschoten een dankbe tuiging te zenden voor het aanbod om dit terrein aan de gemeente te ver koopen. Hieraan zal worden volc.aan. Besloten werd ook een lokaal te hu ren voor het geven van lessen in licha melijke oefening, wanneer dit in de openlucht niet mogelijk is. Rondvraag. Bij de rondvraag werden eenige kwesties betreffende rijwielpaden en wegen ter sprake gebracht. De heer Methorst vestigde de aandacht op het afgraven van een slootwal. De bur gemeester zal dit tegengaan. Hierna werd de vergadering geslo ten. De huur van Land huisjes GEEN VERHOOGING TOEGESTAAN Velen, die in andere jaren hun va- cantie doorbrachten in het buitenland of die kampeerden, zullen dezen zomer landhuisjes willen huren of eenvoudig gemeubileerde buitenverblijven. Er be staat inderdaad voor dergelijke vacan- tie-mogelijkheden een groote belang stelling, die er in sommige gevallen toe heeft, geleid, dat verhuurders van buitenhuisjes den huurprijs gingen verhoogen. De gemachtigde voor de prijzen ves tigt er de aandacht op. dat het huur- prijsbesluit de verhooging van huren boven het peil van 9 Mei uitdrukkelijk verbiedt. Dit besluit is ook van toepas sing op gemeubileerde huizen of ge deelten daarvan. Elke verhooging van den huurprijs is dus strafbaar en de gemachtigde voor de prijzen zal niet aarzelen in te grijpen, wanneer men zich niet aan de bepalingen houdt. Het is immers in geen enkel opzicht aan vaardbaar, dat door de verhooging van huurprijzen minder kapitaalkrach tigen niet in de gelegenheid zouden zijn dezen zomer eenigen tijd buiten te verblijven. Klachten kunnen worden ingediend bij de plaatselijke politie en bij de in specteurs voor de pnjsbeheersching. AGENDA Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Muurhulzen 9. Geopend alleen op werkdagen van 1012.30 u. 13.3021.00 uur. Ultleening van boeken: 14.3017.00 en 19.0021.00. Uitleening van kinderboe ken Woensdag en Zaterdag van 17.0103.3 ken Woensdag en Zaterdag van 13.3017.00 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Weijersstraat. Lees- en studiezaal geopend dagel. 1013 u„ 14.3020 uur. Ultleening dagel. 1112 cn 1519.30 uur. Zaterdags 14.3019.45 uur. Maaudagsmorgens geslo ten. Sterhuls, Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags en feestdagen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. Museum Flehlte, Westsingel lederen werkdag van 1012 en 1316 uur. Grand-TlióStre. Maandag. Dinsdag. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.—. 6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 6 t.m. 12 Juni „Schoonpapa knapt het op".' City-Tlieatcr. Maandag. Dinsdag. Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 7.30 uur (doorloopend). Aanvang hoofdfilm 8 uur. Daarna wederom voorprogramma. Za terdag 6 u. en 8.15 u. i door loopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 uur (doorloopcnd). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 6 t.m. 12 Juni „Het meisje uit Vanee". Rembrandt-Theater. Aanvangstijden als het City-Theater. Geen matinees Van 6 t.m. 12 Juni „De postmeester". 10 Juni. ..De Valk". 20 uur. Algem Ledenverg. van dc Vereen, voor Veilig Ver keer. 11 Juni. 's-PrinsenhoI 7.45 uur. Lezing prol. de Beaufort over „Mijn reizen ln de Molukken cn N. Guinea" onder aus piciën van H.B.S.-club. 14 Juni Marconistraat 5. Tentoon stelling Speelcuinver, „Het Leusderkwar tier". 20 Juni, Openlucht-theater Birkhoven. Concert Amersfoort's Mannenkoor en Or- kostver. „Amersfoort". 8 uur. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 10 Juni 22.00 lot 11 Juni 5.18 EVI aan 11 Juni onder 7.40 op 23.33 VETKAART Bon No. 17. 200 Gram Slaolie of raapolie, óf 250 gr. boter of margarine. Geldig van 26 Mei t.m. 11 Juni, ev. 14 Juni. Bon No. 18. 250 Gram boter (15 cent reductie). Geldig van 25 (24 Mei) t,m. 11. ev. 14 Juni. BOTERKAART Bon No. 17. 200 Gram Slaolie of raapolie, óf 250 gr. boter. Geldig van 26 Mel tot en met 11 Juni, ev. 14 Juni. Bon No. 18. 250 Gram boter. Geldig van 26 (24 Mei) t.m. 11, ev. 14 Juni. VLEESCHKAART Bon No. 18. Per 2 bonnen 100 gr. vleesch of een rantsoen vleeschwaren. Geldig van 7 t.m. 15 Juni. BLOEMKAART Bon No. 8. 50 Gram brood of i/3 rantsoen gebak of 35 gram tarwebloem enz. Geldig van 19 (17) Mei t.m. 15 Juni. BROODKAART Bon No. 21. 200 Gram of 2 rantsoenen gebak of 140 gram tarwebloem e.d. Geldig t.m. 11 Juni. Bon No. 24. Extra rantsoen van 100 gr. of 1 rant soen gebak. Geldig van 26 Mei t.m. 22 Juni. Bon No. 22. 200 Gram of 2 rantsoenen gebak. Gel dig van 7 t.m. 22 Juni. GEBAK. Bon No. 21. 2 Rantsoenen. Geldig t.m. 11 Juni. Bon No. 24. 1 Rantsoen (extra). Geldig van 26 Mei t.m. 22 Juni. Bon No. 22. 2 Rantsoenen. Geldig van 7 t.m. 22 Juni. Gemerkte bons AARDAPPELEN Bon No. 05. li/2 Kg. Geldig van 7 t.m. 15 Juni. DISTRIBUTIEKAART ALGEMEEN KAAS. Bons No. 66 en 76. 100 Gram. Geldig t.m, 15 Juni. Bons No. 67 en 77. Per bon 100 gr. Geldig van 2 Juni t.m. 15, cv. 29 Juni. SUIKER. Bon No. 42. l Kg. Geldig van 7 Juni t.m. 22 Juni. KOFFIE en THEE Bon No. 34. 40 Gram thee of 250 gr. koffiesurro- gaat. Geldig van 26 (24 Mei) t.m. 22 Juni. PEULVRUCHTEN. Bon No. 52. 500 Gram. Geldig van 31 Mei t.m. 22 Juni. RIJST, of iljstmeel, rijstebloem of rl|stgvie9 of gemengd meel. Bon No. 32. 250 Gram. Geldig van 19 (17) Mei t.m. 15 Juni. HAVERMOUT, of havervlokken, haverbloem, aard- appelmeclvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon No. 24. Per bon 250 gram. Geldig van 21 April tot en met 15 Juni. MAÏZENA, of grlesmeel of sago of aardappel meel of een hoeveelheid puddingpoe der of puddlngsauspoeder, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon No. 27. Per bon 100 gram. Geldig van 21 april t.m. 15 Juni. GORT. gortmout of grutten. Bon No. 25. Per bon 250 gram Geldig van 21 April tot en met 15 Juni. MACARONI. vermicelli of spaghetti. EIEREN. Bons No. 53 en 88. 1 Ei per bon. Geldig van 7 t.m. 15 Juni. MELK Bon No. 20. 1% Liter. Geldig van 7 t.m. 15 Juni. ZEEP. Huishoudzeep 120 gram Zachte zeep 150 Zeeppoeder 250 Eenbeidszcep 150 Zachte zeeppasta 300 Vlokkenzecp 125 Zelfw. waschmlddel 250 Vloeibare zeep 200 Bon No. 35. Geldig van 1 t.m. 29 Juni. SCHEERZEEP. 5on No. K v. d. textielkaart. ?er bon 50 gr. of tube of pot. Geldig van 1 Mei tot cn met 31 Augustus. PETROLEUM Alleen voor hen die daarvoor vergun ning hebben. Bon Periode 10. Uitsluitend kookdoelelnden. Geldig van 21 April tot en met 15 Juni. HONDENBROOD Bon No. 14. Geldig tot en met 30 Juni. Groep 1. 10 kg; groep 2 10 kg.: groep 3 8 kg gyoep 4 6 kg.; groep 5 4 kg.; groej) 6 3 kg. KATTENBROOD Bon No. 14. li/2 Kg. Geldig van 1 t.m. 30 Juni. niet meer geldig m hotels en restaurants

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3