TOESPRAAK VAN MUSSOLINI DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN DE GELDERSCHE VALLEI „Griekenland behoort tot de Italiaansche Levensruimte" De Strijd in het Nabije-Oosten ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbetaling Per week /0.1Q Per 3 maanden 3.05 Per post per kwartaal ƒ2.25 Losso nummers 0.06 Administratie Telefoon 6289. Na 6 uur 5595. Giro 86362 Red.: Tel. 6731. Na 5 uur 5137. AMEPSFOOPTSCHE (OUPANT ADVERTENTIES bij vooruitbetaling ƒ0.25 Kleine advert. („Doelpunten") Hoogsten3 20 woorden 0.55 ƒ0.05 4 keer t.d. Dagbladed. 1 dubbele 3 keer l.d. Anderd. ed. prüs WOENSDAG 11 JUNI 19 il HOOFDREDACTEUR: F. W. M. HALE WIJN, AMERSFOORT. UITG.: N.V. DRUKKERIJ ONNES, v.b. BLANKENBERG Zn., SNOUCKAERTLAAN 6 PAGINA'S OOST-AFRIKAANSCH GEBIED ZAL HEROVERD WORDEN Hoe de oorlog in Griekenland begon De Duce heeft ter gelegenheid van het feit, dat het een jaar geleden is sedert Italië ging deelnemen aan den oorlog, een redevoering uitgesproken, wasrin hij dezen verjaardag een g'e- denkwaardigen en plechtigen dag noemde. In zijn rede bracht de Duce in bijzonderheden rapport uit in de zitting van de fascistische en corpo ratieve Kamer over de phasen van den oorlog, die zich sedert Februari heeft afgespeeld aan het Al'oaneesche front en aan de fronten in Afrika. DE OORLOG TEGEN GRIEKENLAND De Duce verklaarde, dat met het oog op de gepubliceerde documenten geen twijfel kan bestaan, dat het' 'tisschen Italië en Griekenland tot een afrekening moest komen. Sedert Augustus 1940, zco zeide hij, had ik de bewijzen, dat Griekenland niet eens meer den schijn van de neutra liteit handhaafde. Na eenïge weken betrekkelijke rust spitste zich in Oc tober de situatie opnieuw toe. Ik over tuigde mij er van, dat Griekenland inderdaad een sleutelpositie van En- geiand in het Centrale-Oosten van de Middellandsche Zee vormde en dat ook Zuid-Slavië een uiterst dubbel zinnige houding aannam. De Zuid- SlavischGrieksche situatie behoefde een opheldering, teneinde gevaarlijke verrassingen te vermijden. De feiten hebben volkomen bewezen, dat mijn opvatting juist was. Daarom werd op 15 October met algemecne stemmen besloten iedere vertraging onmoge lijk te maken en aan het einde van de maand te velde te trekken. Een geweldige inspanning Het begin van dezen veldtocht aan het eind van October eischte met het oog op de ravitailleering en verzor ging een geweldige inspanning. De groote moeilijkheden van het jaarge tijde in de maanden November tot Februari werden door de Italiaansche afdselingen met buitengewone disci pline verdragen, welke men waeirlijk rtoicijnsch kan noemen. Behalve de ze negatieve elementen bood het be gin der operaties aan den aanvang van den winter toch twee voordeelen: de lange nachten, die de scheep vaart in convooien begunstigde en het wegblijven van de malaria. Wij zouden dezen waren geesel der Alba- r.eesche kust niet ontkomen zijn, wanneer wij den veldtocht in het ko mende voorjaar hadden moeten be ginnen. De plannen De opperbevelhebber der strijd krachten in Albanië, generaal Vis conti Prasea was van meening, dat de veldtocht in Epirus een gunstig en snel verloop zou nemen. Zijn door de generale staven in Rome en mij goedgekeurde plannen waren logisch en overtuigend. Zij behelsden een Lar.kmanoeuvre, ondernomen in het Oosten door de-bergdivisie Julia, die den pas van Metsovo achter Janina moest bereiken en in het Westen door normale infanterie-divisies, die na het passeeren van de Kalamas in de rich ting van Arta opmarcheerend Janina achter zich moesten laten en daar mede den aanval van deze stad tot stand moesten brengen. In het mid den zou een colonne in de richting van Kalibaki oprukken om den vijand daar tot den strijd te dwingen en de zter sterke verdedigingsinstallaties der Metaxaslinie buiten gevecht te stellen. De opmarsch der bergdivisie Julia r.aar de toppen van den Pindus was buitenmate moeilijk. De gemotori seerde colonne in het midden kon, geremd door regen en moeras, bij Kalibaki niet doorbreken. Het hooge water van de Kalamas hield de di visie Siena 5 dagen lang op. Op 6 November gaf het opperbevel der bergdivisie Julia het bevel terug te trekken op Konitsa. De bergdivisie Julia, die "nog een dagmarsch van Metsovo verwijderd was, keerde terug naar de linie van voor den opmarsch en moest zich verscheidene malen een weg banen in zeer zware en aan ver liezen rijke gevechten. Het tegenoffensief Met den terugtocht van de berg divisie Julia begon het Grieksche te genoffensief, dat in November Koritza en in December Argyro Castron be reikte. Met de verovering van Klis- soera en het bereiken van de z.g. linie der bergen" van de Chiarista naar Spadari kan men de periode als geëindigd beschouwen, waarin de Grieken het initiatief in handen had den. Van dit oogenblik af brak iede re Grieksche aanval ter bereiking van werkelijk strategische doelen, d.w.z. El Bassan, Berat en vooral, zooals de Engelschen wenschten. Va- lona. op den tegenstand van de on zen. Er was een muur opgericht en die muur was door den moed en vast beradenheid van onze soldaten on neembaar geworden. Het naspel van den beginslag geschiedde eind Decem ber in den sector van het Sjoesjiza- dal, den onmiddellijken toegangsweg •mar Valona met de tegenaanvallen v.n het tweede regiment Alpenjagers •a den sector van Vranista. Voorwaarts In den sector van de Vojussa vie len, ter verlichting van den druk aan het front van Berat, de troepen van. het 25ste legercotps aan in de rich ting van Klisoera en droegen aldus bij tot het mislukken van het Griek sche offensief bij Berat. Op 13 Fe bruari begon de vijand zijn offensief tegen Tepelini. De aanval werd ge daan door een speciale divisie, die door onze infanterie en afdeelingen zwarthemden letterlijk vernietigd werd. Een poging om van Golico naar het dal van de Vojussa af te dalen, werd eveneens in de kiem gesmoord. In het Desnitza-aai kwam de op Be- rar gerichte Grieksche aanval, na 't bereiken van Klisoera op 12 Janua ri, tot aan Spadarit, maar werd hier in de eerste tien dagen van Februari door Alpenjagers en zwarthemden definitief tot staan gebracht. In het Devoli-dal was de Tomori het hoek punt tussclien het negende en elfde legercorps. In de laatste tien dagen van Januari werd een versterking uitgevoerd van dit gevoelig scharnier door-den inzet van een offensieven aanval in het Tomore tta-aal. In het Skumbinidal trachtte de vijand, na dat Koritza in de laatste tien dagen van November was opgegeven, via het fcruggehoofd van de Skumbini het knooppunt EI Bassan te bereiken, hetgeen door onzen tegenstand mis lukte. In den sector van Pogradetsj (Ochrida) werd in December iedere vijandelijke poging tot een aanval definitief tot staan gebracht. Toen ik mij de eerste dagen van December r.arr Albanië begaf, zoo ging Musso-1 linf verder, had ik het gevoel, dat het begin van de overwinning in de lucht hing. Dcor generaal Cavallero. die op 30 December het opperbevel der strijdkrachten op zich had geno men, was het leger in Albanië georga niseerd, verstevigd en voorbereid op het offensief. Een laatste poging De Duce schilderde vervolgens de opstelling der legergroepen in Alba nië in April en ging voort: een laat ste wanhopige Grieksche poging om in het Vojussadal op te rukken, werd nog in de kiem gesmoord. De daar op volgende week begon de opmarsch van het achtste legercorps, waarhij vier divisies in het veld werden ge worpen. In het eerste deel van den slag werden de vijandelijke versper ringsstellingen niet overwonnen, maar door onze artillerie werden ongeveer 400 stukken geschut, en door ons luchtwapen, ongeveer 400 vliegtuigen buiten werking gesteld en de aan den tegenstander toegebrachte verliezen waren zelfs volgens de Grieksche ge gevens verschrikkelijk. In de week van 9 tot 16 Maart, waarin het initiatief naar Italiaan sche zijde overging, hield het Griek sche leger practisch op te bestaan. Dit werd later door de Grieksche re geering zelf erkend. In April had het Italiaansche le ger. ook wanneer intusschen niets anders zou zijn geteprd, wat wijzi ging bracht op den Balkan, met mathematische zekerheid het Griek sche leger overweldigd en vernietigd. De Engelsche hulp Men moet toegeven, dat alle afdee lingen van de Grieken dapper ge vochten hebben. Bovendien moet men constateeren, dat het Grieksche le ger zonder Engelsche hulp niet zes maanden lans tegenstand had kunnen bieden. Het werd door de En gelschen gevoed, uitgerust en bewa pend. Het luchtwapen was Engelsch, de luchtafweer eveneens. Niet minder dan 60.000 Engelschen waren in de verschillende diensten en afdeelingen van het Grieksche leger werkzaam. Gering waren de door Turkije gele verde materieele hulpmiddelen. Na vervolgens een overzicht te heb ben gegeven van de gemeenschappe lijke operaties der spilmogendheden op den Balkan, zeide de Duce, dat de uitschakeling vap Engeland een diep gaande wijziging van de politieke kaart in dit deel van Europa heeft doen ontstaan. Deze veranderingen zullen een gunstig effect hebben wan neer allen, maat weten te houden. Mussolini ging kort in op de ge- bjedsveranderingen der verschillende Balkanstaten en de daaraan gren zende staten, waarbij hij in het bij zonder wees op de schepping van Kroatië. Wij hadden, zoo zeide de Duce, onze grenzen van Fiume tot aan de Albaneesche bergen kunnen vooruitschuiven. Dat zou echter een iout zijn geweest, aangezien de ge schiedenis getoond heeft, dat de in lijving van al tc groote minderheden een zware belasting beteekent. Onder slormachtigen bijval van de Kamer verklaarde de Dnce dat Grie kenland behoort tot de Italiaansche levensruimte en dat het land in overeenstemming met het Duitsche opperbevel door Italiaansche troepen is bezet. Ten aanzien van de gevechten in MUSSOLINI (Archief-foto) Oost-Afrika zeide Mussolini, dat hij niet wist, wanneer en hoe Italië zijn Ocst-Afrikaansch gebied zou herove ren, maar reeds thans kon hij cate gorisch verklaren, dat Italië dit door J.alianen gecultiveerde en met zijn bloed gedrenkte land zou heroveren. De gevallenen zouden niet ongewro ken blijven (stormachtige bijval). Dc herovering van Cyrenaiea Voortgaande ging Mussolni in op de door Duitsche panLsertroepen, te zamen met Italiaansche formaties uitgevoerde herovering van Cyrenai ea. Zijn uiteenzettingen werden steeds weer door stormen van bijval onder broken. De verovering van Kreta noemde de duce het winnen van een belangrijk steunpunt voor de opera ties van het luchtwapen in de Mid dellandsche Zee, hetgeen de defini= tieve verdrijving van de Engelschen uit het Oosten van de Middellandsche Zee en daarmede de beëindiging van het conflict essentieel zal vergemak kelijken. DE SAMENWERKING Bij het hierop volgende overzicht over de betrekkingen van Italië met de met Italië verbonden en bevrien de mogendheden, liet de Duce onder langdurig gejubel van de Kamer 'het licht vallen op de nauwe kameraad schappelijke .samenwerking tusachen Duitschland en Italië. Alle aanwezigen stonden van hun zetels op en barst ten los in stormachtig gejuich vror Duitschland en zijn Führer. De stemmen, zoo verklaarde Mus solini, die speculeeren op oneenig- heden tusschen de spilmogendheden.. zijn thans tot zwijgen gebracht. Bei de volken voeren thans een enkelen oorlog en zullen ook na den oorlog kameraadschappelijk verder samen opmarcheeren. JAPAN EN SPANJE Ten aanzien van Japan wees de Duce op de door den minister van Buitenlandsche Zaken, Matsoeoka, afgelegde verklaring, dat Japan bij een aanval der Vereenigde Staten op de spil niet onverschillig zou toezien, vooral, naar Mussolini zeide. daar Japan precies weet dat ook zijn lot op het spel staat. Met betrekking tot Spanje zeide Mussolini: Spanje kan er niet van afzien deze unieke gele genheid aan to grijpen om het on recht, dat vroeger jegens Spanje is gepleegd, weer goed te maken. Toch moet Spanje in volledige vrijheid zijn beslissing nemen. Italië zal nooit druk uitoefenen op Spanje. Het falangisti- sche Spanje weet, waar zijn vijanden en waar zijn vrienden staan. Omtrent de betrekkingen van Ita lië met Turkije zeide Mussolini dat Italië de voor anderhalf jaar begon nen politiek van overeenstemming en samenwerking met Turkije ook thans nog als actueel beschouwt. De Ver. Staten Overgaande tot de Ver. Staten van Amerika verklaarde de Duce, dat een formeelc oorlogsverklaring der regee ring van Washington geenszins in vloed zou oefenei? op den tegen- woordigen toestand, aangezien de Ver. Staten zij het ook niet de jure, dan toch de facto reeds in oorlog zijn. Ook een volledige interventie der Ver. Staten zou thans te laat komen en Groot-Brittannië de over winning niet meer kunnen verzekeren maar hoogstens een verlenging van den oorlog en een uitbreiding van dc oorlogstooncclcn beteekenen. In ge val van oorlog zouden dc Vereenigde Staten in zoodanige mate totalitair gevormd worden, als dit in Europa noch door het fascisme, noch door het nationaal socialisme geschied is. Woordelijk verklaarde Mussolini: Wanneer men Sulla als het type van den klassieken dictator beschouwt, is Sulla tegenover Roosevelt een be scheiden dilettant. Aan het slot van zijn redevoering wees cis Duce onder stormachti^en bijval op de inwendige aaneengeslo tenheid'en hechtheid van het Itali aansche volk en verklaarde: „Enge land kan dezen oorlog niet winnen, omdat het alle posities in Europa heeft verloren, die door de Vereenig de Staten niet kunnen worden ver vangen. In dezen strijd tusschen het gord en het bloed zal het bloed over winnen. OVATIES In aansluiting aan de Kamerzit ting heeft een enorme menigte op de Piazzo Venezia den Duce weer or kaanachtige ovaties gebracht. Britsche Koopvaarders tot zinken gebracht Duitsch Weermachtbericlit 10 Juni Het luchtwapen .heeft aan de Britsche Zuidkust en in den Atlan- tiscben Oceaan 2 vrachtbcotcn #van 10.000 ton in totaal tot zinken "ge bracht. Twee andere koopvaardij schepen werden op den Atlantischcn Oceaan en ter hoogte van Portland zoo zwae.r beschadigd, dat aangeno men kan worden dat zij verloren zijn gegaan. In het Bristol-Kanaal kreeg een gewapend vijandelijk tankschip een bom voltreffer. In Noord-Afrika wei-den vijande lijke stoottroepen voor de Duitsch- Itali.iansche stellingen bij Tobroek afgeslagen. Formaties van het Duit sche cn Italiaansche luchtwapen bombardeerden Britsche luchtdoel- batterijen en verdedigingsinstallaties bij Tobroek en Mersa Matroch. Bij de oorlogvoering tegen de Brit sche ravitailleerinigsscheepvaart .heb ben dc vliegerformaties van general- obers, Stumpff bijzondere successen behaald. In de week van 1 tot 7 Juni heb'v n zij elf schepen met een ge- zajrenlijken inhoud van 80.000 ton tot zinken gebracht en 15 andere sche pen zwaar beschadigd. Hierdoor neb ben deze formaties sedert 1 Februari 1941 in totaal 33 koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 208.000 ton vernietigd en 86 schepen bescha digd. Iii luchtgevechten boven het kanaal en Ncord-Afrika, alsmede bij pogin gen om de bezette gebieden te nade ren, verloor de vijand tien vliegtuigen. Hier-an werden er door jagers zeven en door de luchtdcelartillerie een neergeschoten. Patrouille-vaartuigen schoten boven de Noordzee twee Brit sche gevechtsvliegtuigen neer. Hier2 dorr heeft deze flottielje patrouille vaartuigen in drie dagen 4 Britsche gevechtsvliegtuigen neergeschoten. Overdag noch des nachts werden door den vijand boven het Duitsche Rijksgebied gevechtshandelingen ver richt. DE VLUCHT UIT ALEXANDRIë REEDS 40.000 MENSCHEN U/.TGEWF.KEN Het D.N.B. meldt: De vlucht uit Alexandrië neemt steeds grooter afmetingen aan, naar Reuter mededeelt. Het aantal vluch telingen is aldra tot 40.000 gestegen en volgens de opvatting van een hoo- gen spoorwegambtenaar zal dit aan tal de komende dagen ten minste verdubbeld worden. Op het station heeft men, naar Reuter voorts meldt, bijzopdere maatregelen moeten ne men om eenige orde in den volslagen chaos te brengen. Alle toegangen zijn thans door militairen bezet. Slechts op bepaalde uren wordt het station voor de troepen vluchtelingen open gesteld. Zonder onderbreking ver trekken overvolle treinen naar het binnenland. Scheepsongeluk bij Dax ACHT PERSONEN VERDRONKEN Naar uit Dax (Frankrijk^ wordt gemeld, zijn bij een scheepsongeluk in de nabijheid van SaintJoliënLe Born acht menschen, onder wie zeven kinderen, omgekomen. Duitschland en Syrië TEGENSPRAAK VAN GERUCHTEN Duitschland staat in de Syrische kwestie algeheel aan de zijde van Frankrijk. Het Duitsche ctandpunt daarin is gebaseerd op de moreele, zedelijke en ethische zijde van dit probleem. Aldus werd op het Duitsche minis terie van Buitenlandsche Zaken Duitschland's houding tegenover de nieuwste actie van Engeiand ge schetst. Ter beantwoording van de vraag, of dit Duitsche standpunt mi litairen steun includeert, wees men te Berlijn op Frankrijks verklaring, dat het de verdediging op eigen houtje wil voeren. Duitschland heeft Frankrijk ook in staat gesteld, zoo voegde men hier aan toe, zijn poli tieke belangen zelf te verdedigen. In tegenstelling tot alle in het buitenland door Engelsche propa ganda verspreide beweringen ver klaarde men in militaire kringen te Berlijn, dat, de Fransche verdedi gingslinie in Syrië cn den Libanon op geen enkel punt is bezweken en dat het front tegenover alle aanvallen heeft stand gehouden. In dezelfde kringen spreekt men ook het van Engelsche zijde ver spreide valsche bericht tegen, volgens hetwelk Duitsche valschermjagers in Syrië zouden zijn aangekomen. Bo vendien loochent Vichy het bericht, dat onder de Fransche strijdkrachten in Syrië talrijke gevallen >'an deser tie voorkomen en dat een groot aan tal soldaten naar de Engeischen zou den zijn overgeloopen. Fransch Legerbericht TEGENAANVALLEN AAN DEN GANG Het D.N.B. meldt: Het Fransche ministerie van Oorlog heeft gisteravond omtrent het ver loop van de militaire operaties in Syrië het volgende bekend gemaakt: Gistermiddag en hedenochtend heb ban dn tusschön de kust en Djebel Druse uit verscheidene divisies, waar onder een pantserdivisie, bestaande Britsche strijdkrachten hun aanvallen in de richting van Beiroet en Da mascus herhaald. Tusschen Djebel Droes eh het Hermongebergte zijn de Fransche garnizoenen van Kuneitra en Sjeik Meskin teruggetrokken, na dat zij hun taak, den tegenstander op te houden, hadden vervuld. Dins dagochtend werd de tegenstander op de lijn Merdj Ayoem opgehouden. In het kustgebied van het Zuiden van den Libanon was een poging van de Engelschen om den tegenstand der Fransche troepen te breken, ver- geefsch. De Engelsche aanval werd door pantsereenheden cn oorlogssche pen gesteund. Tegen Britsche strijd krachten, wien het gelukt was ten Noorden van de monding der Litoni- rivier te landen, zijn tegenaanvallen aan den gang. Het Fransche lucht wapen heeft Maandag vijandelijke troepenconcentraties in Zuid-Syric met bommen bestookt en met succes ook deelgenomen aan het reeds ge melde gevecht tegen Britsche oor logsschepen. Vier Engelsche jagers werden neergeschoten. Britsche ge vangenen hebben, naar in het com muniqué van het Fransche ministerie Het oude fraaie kasteel dc Bruync Horst, gelegen in de buurtschap Ederveen, waarvan nagenoeg vaststond, dal liet onder sloopershanden zou vallen, is door den Staat aangekocht ten behoeve van den Avbeidsdienst. zoodat het historische kasteel gespaard zal blijven. (Polygoon.) Haifa gebombardeerd DOOR DUITSCHE TOESTELLEN De haveninstallaties van Haifa zijn in den nacht van 9 op 10 Juni door Duitsche bommenwerpers aangeval len. Zi j troffen dc pier en een der groote tanks, waar dc door de 'buis leiding uit Mosoel aangevoerde pe troleum wordt opgeslagen. Daarmede is de directe strijd tegen de grootste en belangrijkste olie-ravilailleerings- installalie van de Britsche vloot op d' Middellandsche Zee geopend en wordt de gevechtsactiviteit van het Duitsche luchtwapen uitgebreid tot de Britsche Palestijnsche kust. van Oorlog verder wordt gezegd, hun verwondering uitgesproken, dat zij alleen te doen haddén met Franschen en niet met troepen van de spilmo gendheden. Een gevangen Engelsche marine officier was er van overtuigd, dat hij in Duitsche handen viel. Daar mede worden de dementies van de Fransche regeering ten aanzien van de valsche Britsche berichten duide lijk bevestigd. EEN' VOOROPGEZET PLAN Li bevoegde Fransche kringen te Vichy wordt als bewijs van het feit. dat de Engelschen reeds lang het plan hadden Syrië aan te vallen, be kend gemaakt, dat de Engelschen se dert October 1940 ieder reizen van Fransche soldaten naar Syrië hebben verhinderd. Zoo kon een contingent van 10.000 man, tot het uitzenden waarvan Frankrijk gemachtigd was op grond van onderhandelingen met de Duitsche en Italiaansche wapen- stilstandscommissie, om de orde en \eiligheid in Syrië in stand te hou den. niet daarheen vervoerd worden. Deze houding, zoo verklaart men in bevoegde kringen, vormt een nieuw bewijs voor het vooropgezette plan van Engeland om Syrië op een goe den dag te overvallen. Japan en Ned.-Indië Beraadslagingen ta Tokio Regeering zal weldra defini tief haar houding bepalen VERWERPING VAN BATAVIA'S ANTWOORD VERWACHT Domei meldt uit Tokio: Binnenkort zal de regeering definitief haar h<?uding bepalen ten aanzien van het Ned.-Indische vraagstuk, door binnen een dag of twee hetzij een spoedvergadering van het kabinet te houden of een gecombineerde bijeenkomst van de regeering en het opperbevel, zoo beweert men in welingelichte kringen. De autoriteiten van buitenlandsche zaken en de weermacht hebben gis teren op het departement van Bui tenlandsche Zaken een gecombineer de vergadering gehouden ter behan deling en bestudeering van het ant woord van Ned.-Indië op de Japan- sche voorstellen. De autoriteiten van buitenlandsche zaken, die de beraad slagingen met de vergadering van gistermiddag beëindigd hadden, ver wachtten spoedig concrete resultaten. In dit verband meenen politieke waarnemers, dat de betrokken auto riteiten tot de slotsom gekomen zijn, dat zij het antwoord van Ned.-Indië verwerpen, daar dit aanzienlijk af wijkt van het Japansche voorstel. Vernomen wordt, dat de opvatting, die onmiddellijke terugroeping be pleit van Kenkitsji Josjizawa. den Japanschen vertegenwoordiger te Ba tavia, in regeeringskringen veld wint. TERUGROEPING VAN JOSJIZAWA VERLANGD De Tokohai, een uiterst rechtsche politieke groep onder leiding van Seigo Nakano, heeft in haar hoofd kwartier te Tokio een spoedvergade ring gehouden en haar houding no pens het Ned.-Indische vraagstuk besproken. De aanwezige leden na men een motie aan, waarin bij de re geering aangedrongen werd op on middellijke terugroeping van Ken kitsji Josjizawa en terzijdestelling van de vijandige gezindheid van Ned.- Indië, welke wordt gesteund door Engeland en de Ver. Staten. Distributie BON AANWIJZING BOTER De volgende bons van de Boter- én Vetkaart zijn aangewezen voor het koopen van het vermelde rantsoen. Bon 19 en 20 van de Boter- kaart: 12 Juni tin 29 Juni a.s., 250 gram boter per bon. Bon 19 en 20 van de Vetkaart: 12 Juni t.in 29 Juni a.?.. 250 gram bo ter per bon met 15 cent reductie Der 250 grs~

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 1