Zitting van Duitsch Landgerecht Het Raadsel van den Doode' 2 AMERSFOORTSCHE COURANT - WOENSDAG 11 JUNI 1941 RECHTSZAKEN Het Drama te Burgerdam EX-KAFITFTX ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING De Militaire Kamer van de Haag- sche rechtbank heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den ex-kapitein der mariniers P. J. van der E„ die op 27 Mei .1.1. terecht heeft gestaan we gens het drama te Durgerdam op Tweeden Pinksterdag van het vorig jaar, toen hij met. revolverschoten 2 burgers doodde, twee anderen licht \erwor.dde en zijn chef. kolonel N. A Rost van Tonningen (die inmiddels geheel is hersteld ernstig aan het hoofd kwetste. Een gevangenisstraf van tien jaren was tegen den verdachte geëischt. De rechtbank heeft hem echter van rechtsvervolging ontslagen, op de overwei'ig. dat volgens de rapporten van de psychiaters de genierede fei ten den .verdachte wegens ziekelijke storing van diens geestvermogens niet konden worden aangerekend. Door onveilig Sein gereden TREINBOTSING BIJ ROTTERDAM Het O. M. bij de Rotterdamsche re<htbank eischte tegen den 57-jari- gcn machinist der Ned. Sooorwegen F. S. een boete van f 150. subs. 2 maanden gevangenisstraf, wegens het rijden door een onveilig sein. Verdachte was in den nacht van 15 Februari j.l. als machinist- op den trein van Gouda komende, op de Ceintuurbaan te Rotterdam door een onveilig sein gereden, waardoor de trein op een stilst.aanden trein botste. Be'de treinen werden beschadigd. S. ontkende te hebben gezien, dat het signaal op onveilig stond. NAAR DEN ENGKLSCHFN ZENDER GELUISTERD Drie maanden geëischt Voor de Amsterdamsche rechtbank stond terecht een musicus en refrein zanger. die beschuldigd werd van het luisteren naar den Engelschen zen der. De man een Amsterdammer die tiidelijk in Hilversum had ge woond gaf toe, nu en dan te heb ben geluisterd nanr de radio-uitzen- dlrgen van den Engelschen zender in de Nederlandsche taal. Bij de behandeling voor de recht bank werden als getuigen gehoord de hesnes van den verdachte, alsmede de hospita en haar dochter. De Officier van Justitie achtte het ter. laste gelegde bewezen op grond van de verklaringen van de getuigen en van r° bekentenis van den ver dachte. Hij eischte een gevangenis straf voor den tijd van drie maanden. De verdediger vroeg een lichtere s-raf op te legger, en rekening te houden met de drip rcninrfpn welke de mvs'cus reeds in vonrloopicre hech- ter's heeft doorgebracht Tevens ver zocht hij de rechtbank, uitspraak te wB'en doen on korten termijn. De rechtbank achtte daartoe ech ter geen termen aanwezig. FINANCIEEL De Nederl. Bank BALANS PER 9 JUNI Aan de verkorte balans van de Ne- ierlandsche Eark per 9 Juni ontlee- ren wij de volgende cijters: Binner.landsche wissels f 124.575.226 (3 Juni f 144.609.226'; papier op het buitenland f 231.421.584 if 215.671 344'. beleeningen f 185.599.281 if 189.316.589) waarvan aan Ned.-Indië f 57.977.150 if 57.977.150). voorschotten aan het Rijk f 15 millioen (f 15 millioen). gouden munt en -materiaal f 1.021.891.182 if 1.021.386.292). zilve ren munt enzoovoort f 15.990.653 (f 36 569.614). totaal munt en -mate riaal f 1.037 881 836 <f 1.038.455.906)_, bankbiljetten in omloop f 1.650.100.235 «f 1.659.645.770'. bankassignatiën in omloop f 41.433 'f 14.365.. rekxour. saldi van het Rijk nihil (nihil», rek.- cour. saldi van anderen f 159.306.923 157.577.379». totaal rek.cour. saldi r 159.306.923 (f 157.577.379), beschik baar metaalsaldo f 318.055.332 if 315.513.163). schatkistpapier bij de bank f 118 millioen (f 138 millioen). 54. Na een half uur zagen ze en kele zwarte krijgslieden voorbij trek ken. die naar 't Westen gingen. Toen Tarzan hen zag, gaf hij een kreet van blijdschap. Het waren leden van zijn eigen onderdanen, de Waziri's. Busuli was daar en de anderen, die hem naar Opar hadden vergezeld. Bij het zien van hun koning begonnen ze te dan sen en te zingen van blijdschap. Zij hadden hem reeds weken lang ge zocht. De zwarten keken verbaasd naar het blanke meisje bij hem en daar zij dachten, dat zij zijn vrouw was. haastten 2jj zich haar de haar toekomende eer te betuigen. Met. de gelukkige Waziri's lachend en dan send om hen heen kwamen ze bij de ruwe hut op het strand. Er was ech ter geen enkel leventeeken te beken nen en op hun geroep ontvingen ze geen antwoord. Tarzan klom in den boom en observeerde de omgeving. Daarna liet hij zich op den grond zak- kep en ging de hut binnen. Hier vond hij het verminkte lichaam van Clay ton. Trekken van pijn lagen over het eens Jonge en knappe gezicht. In zijn handen hield hij enkele vellen geel papier. Tarzan van de Apen legde een stuk goed over het strakke ge zicht en verzocht Jane toen binnen te komen. Even later lagen ze samen geknield voor den overledene, terwijl Jane stil een gebed opzond. Toen ze opstonden, overhandigde Tarzan haar B.N.O.; Engolsche uitzending :„Nntional features of the Netherlands". HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.Nieuws berichten. 8.15 Grnmofonnmuziek. 10.00 Morgendienst (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 10.20 Pianovoordracht. 10.40 Declamaties. 11.00 Ensemble Jack der Kinderen, solist en gramofoonmu ziek. 12.00 Berichten. 12.15 Munodi-on- seiiible. 12.45 B.N.O.Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 De Ramblers. 1.20 Gramofoonnnizidk. 2.00 iCelesta-ensem- ble en gramofoonmuziek. 3.00 Gramo foonmuziek. 3.10 Achrainmelkwartet en soliste. 3.30 Vreugdestonden aan ziekeu- sponden. 4 (H) Orgelspel en zang. 4.30 Voor de jeugd. 5 00 Christ, lectuur (voorbereid door de Christ. Radio Stich ting). 5.15 B.N.O.: Nieuw?-, economische en beursberichten. 5.30 Gramofoonmu ziek. (In de pauze: Boekbespreking). 6.45 Reportage. 7.00 B.N.O.: Persover zicht voor binnen- en buitenland. 7.15 Gramofoonmuziek (7.30—7.45 ..Ik was er zelf bij", causerie). 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Concert voor leden van de Duitsohe Weermacht. 9.40 Voor den boer. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.00 B.N.O.; Nieuws berichten. Sluiting. In de warenhuizen in Noord-Holland pruimen en perziken. Een kijkje in het plukken der pruimen. het papier, waarop Clayton dag voot dag zijn tragisch lot had beschreven, totdat hij te zwak was om vorder te schrijven. Met tranen in de oogen las het meisje het droevig relaas. En toen zij las. werden haar oogen groot van schrik. (Wordt vervolgd.) BINNENLAND NEDERL. BOND VAN OUD-ONDER ONDEROFFICIEREN Dezer dagen werd te Utrecht de 53ste algemeene vergadering gehou den van den Ned. Bond van oud onderofficieren van land- en zee macht en Koloniën. Het vooraamste punt der agenda was verkiezing van leden van het hoofdbestuur. Daar de voorzitter, de heer L. J. H. Breuker te Arnhem, is overleden, moest een nieuwe voorzit- worden gekozen. Als zoodanig werd benoemd de heer A. van der Linde te Beverwijk, thans onder-voorzitter. De heer Ph. M. Pattes te Beverwijk, die lange jaren secretaris van den Bond was geweest, werd gekozen tot tot onder-voorzitter. Tot secretaris werd gekozen de heer W. A. Visser in Den Helder. De heer L. van Geest te Hilversum, die 25 jaar lid van het hoofdbestuur was geweest, bedankte: in zijn plaats werd gekozen de heer P. J. Faas te Vlissingen. De hoeren P. W. Vastenbuut, Amsterdam, penning meester. G. Bergh. Den Haag. 2e secretaris, en H. J. Nel. Amsterdam. 2e penningmeester, behielden hunne functies. is men deuk bezig met den pluk van een der warenhuizen te Zwaag, tijden» (Polygoon.) BELEEDIGENDE UITINGEN OVER DE DUITSCHE VLAG Het Duitsche landgerecht in het bezette Nederlar.dsche gebied hield gisteren zitting te Zwolle. Terecht stond A. E. S., echtgenoote van W. te Enschede, die zich beleedi- gend over de Duitsche vlag zou heb ber. uitgelaten, Verdachte woont sinds 12 jaren naast de familie Tenberg. maar de verhouding" is. volgens de verklaring van Tenberg en echtgenoo te. die Duitschers zijn. niet bijster goed. Ter gelegenheid van den val van Parijs had T. het vorige jaar de ha- kenkruisvlag uitgestoken. Toen mej. T. uit de kerk komend, aan mej. W.. die voor haar uit fietste, vroeg; Heb ik geen mooie vlag? zou deze dasr in beleedigenden zin op geantwoord heb ben. Mej. W. ontkende de haar ten laste gelegde beleediging echter heftig. De Staatsanwalt zeide in zijn re quisitoir. dat de Duitsche bezettings overheid geen belangstelling koestert voor ce politieke overtuigingen, die in Nederland voor 10 Mei golden, noch »oor de onderlinge verhouding van buren. Zij wenscht er echter voor te waken, dat het aanzien van Duitsch- land en de Duitsche eer ge schaad worden en kan daarom belee- digingen. als hier geuit, niet dulden. Daar de overtreding op 16 Juni van het vorige jaar plaats vond en dus al lang geleden gepleegd werd, eischte spr. twee weken gevangenisstraf. De landrechter, dr. Joppich, wees con form vonnis. Verdachte Sonöisdp aan, dat ze in hooger 'oeroep zal gaan. EEN VALSCH BANKBILJET Onder voorzitterschap van dr. Joppich is te Leeuwarden een zit ting gehouden van het Duitsche Landgerecht, Als eerste verdachte had zich te verantwoorden de arbeider V. uit Leeuwarden, die getracht had een valsch tankbiljet van vijf Mark als echt uit te geven. De Staatsanwalt. dr. O e g g, zeide in zijn requisitoir, dat het Duitsche gerecht in Nederland niet alleen heeft op te treden in gevallen, waarin mis drijven zijn gepleegd tegen de Duit sche weermacht of de bezettende macht, maar ook heeft toe te zien. dat de Duitsche naam niet door da den. zooals deze verdachte pleegde, in discrediet wordt gebracht. Spr. vor derde zes maanden gevangenisstraf. Ook rechter Joppich wees er op, dat het tot de taak van het Duitsche Landgerecht. behoort er tegen te wa ken, dat het Nederlandsche volk op deze manier bedrogen wordt. Hij ver oordeelde V. tot vijf maanden gevan genisstraf en betaling der kosten van het proces. DLTTSCH-VIJANDIGE PROPAGANDA Vervolgens stonden acht verdach ten uit Groningen en Assen terecht, wegens het verspreiden van foto's van het Oranjehuis, waaronder kaarten met voor Duitschland beleedigende gedichten. Hoofdverdachte was de fotograaf de L. uit Groningen, die van hem ge brachte foto's negatieven en later af drukken had gemaakt, in totaal on geveer zesduizend stuks. Volgens zijn verklaring had hij dit. gedaan, om zijn kleine verdiensten te verhoogen en had hij er niet aan gedacht, dat hij door zijn handelingen blijk gaf van anti-Duitsche gezindheid. De andere verdachten, een labora- toriumbcdiende, een concierge, een bankbediende, twee reizigers, een friseuze. allen uit Groningen, en een onderwijzer uit Assen, hadden allen of aan de L. opdracht gegeven afdruk ken van de fotos' te maken, of van hem gekocht om ze weder te verkoo- pen aan familie en bekenden. Alle verdachten bekenden de foto's verspreid te hebben. Zij hadden niet anders geweten of de verkoop van dergelijke foto's was vrij, aangezien de kaarten ook in boekwinkels werden verkocht. Zekere W. B. en diens broer E. B., hadden ieder eenige duizenden kaar ten van de L. gekocht, naar zij ver klaarden om met den verkoop van de foto's iets extra's te verdienen. De Staatsanwalt zeide in zijn requisitoir, dat van het begin van de bezetting af is medegedeeld en in de bladen gepubliceerd, dat Duitsch- vijandige daden of propaganda ver boden waren en streng zouden wor den gestraft. Propaganda voor het Oranjehuis moet worden beschouwd als een Duitsch-vijandige daad, aaiv gezien de leden van dit Huis op het oogenbllk nog. zooals ze zelf hebbert verklaard, oorlog tegen Duitschland voeren. Spr. eischte tegen de L. zes maanden gevangenisstraf en f300 boete of 3 maanden hechtenis; tege.i den laboratoriumbediende 2 maanden en f45 of 1 maand; tegen den con cierge 2 maanden en f45 of 1 maanc; tegen den onderwijzer 3 maanden cn f 60 of 2 maanden; tegen W. B. dr:3 maanden en f 120 of 2 maanden: te gen E. B. zes weken en f 30 of 15 da gen; togen den reiziger 2 weken en tegen de friseuze f 10 boete. Mr. B o e 1 e s uit Groningen, plei tend voor W. en E. B., zeide van mea ning te zijn, dat niet is komen vast te staan, dat de verdachten Duitsch- vijandige daden hebben gepleegd. Hij beriep zich er op. dat de foto's in het openbaar in winkels werden ver kocht. Pleiter vroeg vrijspraak, sub sidiair beval hij zijn cliënten in de clementie van het gerecht aan. Rechter Joppich sprak hierna de volgende vonnissen uit: de L. werd veroordeeld tot 3 maanden gevange nisstraf en f 120 boete; de laborato riumbediende tot 6 weken en f 30de concierge tot een maand en 145; de onderwijzer tot drie maanden; W. B. tot 2 maanden en f 100; E. B. tot 1 maand en f30; de reiziger tot 2 we ken en de friseuze tot f 10 of 4 dagen ANTI-DUITSCHE PAMFLETTEN De fotograaf I. uit Dokkum had bij zijn kostbaas een strooibiljet gelezen van het zoogenaamde comité „Vrij Nederland", in welk pamflet stond aangegeven, hoe men de Duitsche weermacht moest behandelen. Voorts had deze verdachte een biljet gekre gen. waarop beleedigingen stonden aan het adres van dr. Seyss-Inquart. Verdachte had deze vlugschriften bij den schilder K. te Garijp gebracht, die ook de beschikking had over een cyclostyle. I. had hem opdracht ge geven. 100 afdrukken te maken van de genoemde pamfletten. K. had de afdrukken afgeleverd en I. had toen deze aan kennissen en familieleden gezonden. Voorts was dezen verdachte ton laste gelegd, dat hij zijn vak van fo tograaf misbruikt heeft door duizen den foto's te maken van leden van het Huis van Oranje. In zijn zaak had verdachte ongeveer 4000 van deze foto's verkocht, Dr. O e g g vorderde tegen den fo tograaf een gevangenisstraf van drie jaar en een geldboete van f1500 of 5 maanden hechtenis. Bij het bepalen van de strafmaat legen K. wilde spr. er rekening mee houden, dat deze meer uit financieele dan uit Duitsch-vijandige overwegin gen had gehandeld. De eisch togen den schilder luidde tien maanden ge vangenisstraf. Rechter Joppich veroordeelde I. tot twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf en f 500 boete, en K. tot acht maanden gevangenisstraf, bei den onder aftrek van het voorarrest. Hij waarschuwde het zoogenaamde comité Vrij Nederland, dat. wanneer iemand der bedrijvers wordt gearres teerd, jarenlange tuchthuisstraffen zullen worden opgelegd. Wanneer de verspreiding van deze pamfletten niet ophoudt, zal nog strenger wor den opgetreden dan nu reeds ge schiedt. RADIO-PKOGKAMMA'S DONDERDAG 12 JUNI HILVERSUM I, 415^5 M. 6.45 Gr.-imofoo»muziek. 6.5t) Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. S.U0 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door bet Vrijz Prot. Kerkeomité). 8.25 Gramofoonmuziek. (9.15—9.25 Voor de huisvrouw). 10.00 Gramofooiunuizek, (11.0011.20 Voor de huisvrouw). 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Al manak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 Het Musette-or- kest „Les Gars de Paris" en gramofoon muziek. 1.30 F.nsemble Bandi Balogli 2.00 De Arnliemsahe orkestvereeniging. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Zang met pia nobegeleiding en gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 „De Goldberg- variaties van Joh. Sob. Bach", causerie met gramofoonplaten. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 liet. ensemble Erica Helen. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.1S „Het platteland en de jeugd van vandaag", dialoog. 6.30 Het Orkest Eloward. 7:00 B.NO..: Vra gen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Cyclus „.Sport en lichamelijke op voeding". 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Het Omroopsymphonie-orkest en so liste. (Ca, 8.50 Interview over Hans Pfitzner). 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00—10.15 FEUILLETON Roman van Hans Holz Nederlar.dsche Bewerking E. Veen 24 Christa schuift langs haar buurman en loopt naar het kleine hekje, dat zij opent. Zij gaat met vlugge stap pen door de zaal en blijft voor de groene tafel staan. Zij werpt geen blik in het rond, maar kijkt recht voor zich uit. Ik, zegt zij dan langzaam, ik was bij Ohlsen De menschen op de tribune sprin gen op. er heerscht bepaald wanorde, het lijkt een oproer. Stilte! roept de president weer en hamert, stilte, anders laat ik de raai ontruimen. En werkelijk het wordt stil en de president vraagt: - Wie bent u eigenlijk? Christa kijkt no^ steeds recht voor h uit. Ik ben Christa Wiedc- ann. Misschien de dochter van den fabrikant? Jawel. En u was op dien avond bij Ohlsen? De sten. van den president klinkt ongeloovig. Ohlsen heeft zich ver voorover ge bogen en kijkt naar Christa als naar een verschijning uit een andere we reld. Hij kan geen woord uitbrengen. Jawel, bevestigt Christa nog eens. Vreemd, zegt de president, dat u dit nu pas weet. Christa blijft in dezelfde houding staan. Dat is verklaarbaar, zegt. zij ik dacht, dat het ook zoo ging, maar het schijnt niet te gaan, ik moet er in betrokken worden. Vertelt u dan maar hoe u Ohlsen hebt leeren kennen en waarom u hem bezocht en vooral wat er in het huis van den dokter gebeurde. Wij zullen u voorloopig niet beëe:!igen. Christa haalt diep adem. Ik heb Ohlsen pas den avond tevoren in het huis van mijn ouders leeren ken nen, wij vonden elkaar sympathiek. Hij verzocht mij hem een eind naar huis te brengen. Ik kon echter niet z.oo gauw thuis wegkomen en beloof ds hem later te zullen komen als m" ouders naar bsd gegaan zouden zijn Wij spraken af. dat ik voor zijn huis op hem zou wachten, wij wilden ergens een kop koffie drinken en nog een beetje praten.Zij wacht een oogenblik, de haarlok valt weer over haar voorhoofd, met. een heftige be weging gooit zij de lok terug en dan spreekt zij verder. Toen ik bij zijn huis kwam, was hij er niet. ik schel de en de portiersvrouw vertelde mij. dat Ohlsen thuis was. Toen ging ik naar boven. Midden in den nacht? vraagt de president verbaasd. Zij haalt haar schouders op. De portiersvrouw had mij gezegd, dat Ohlsen bezoek had. ging zij voort, en dus vond ik het niet vreemd. Nu, de president kijkt haar op merkzaam aan, gaat u voort. Wat ge beurde er in het huis. Ohlsen verzocht mij op de gang te wachten, toen ging hij een kamer binnen en ik hoorde, dat hij met een man praatte. Het scheen een opge wonden discussie te zijn. Plotseling hoorde ik een knal van een dicht slaande deur en Ohlsen kwam over haast naar mij toe en toen hoorde ik uit de kamer het geluid van een schot. Stop. roept de officier, dit schot d s gevallen ziin toen Oblsen bij i op de gang stond Ja. bevestigt Christa. De president kucht. Juffrouw Wiedemann, het is u toch wel duide lijk welk een ongehoord gewichtige verklaring u aflegt vraagt hij. Als ik den eed van u vorder bent u dan nog bereid uw verklaring te her halen? Een seconde aarzelt Christa. Dan zegt zij weer luid en duidelijk, Ja. De president leunt voorover. Ver dachte. wat hebt u op dit alles te zeggen? Ohlsen, die de balustrale omklemt houdt, schreeuwt Het is niet waar! De president denkt een oogenblik na, dan zegt hij U hebt de vreem de gewoonte eerst alles te ontken nen, doch als men u de bewijzen brengt, geeft u toe. Kent u juffrouw Wiedemann eigenlijk wel? Ohlsen slikt krampachtig. Ja, zegt hij dan. Aha, de president richt zich op. Dus dit geeft u toe, voor het overige ontkent u alles, niet waar? Weer mompelt Ohlsen een Ja. De president denkt Dat kennen wij al van u. U geeft weliswaar toe de personen in kwestie te kennen, maar de feiten ontkent u. En dan moeten wij u gelooven? 1-Iet is heel fatsoenlijk van u, dat u ook nu nog ontkent dat juffrouw Wiedemann bij e is eeweest, maar nadat de dame het ons zelf heeft gezegd Ohlsen schudt het hoofd, zijn keel is toegesnoerd, hij kan geen woord uitbrengen. Hij staart met ontzet ting naar Christa, die onbeweeglijk voor den president staat. Als u het goed vindt, zoo wendt de president zich tot den officier, dan kunnen wij juffrouw Wiedemann het afleggen van een eed wel schen ken. Hij ontvangt de toestemming. Christa kan gaan zitten. Zij gaat met slepende stappen naar de getuigen bank. De officier pleit voor vrijspraak. De verdediger heeft niet veel meer te doen. Het Gerechtshof trekt zich een oogenblik terug, dit duurt echter slechts kort. Als zij terugkomen in de zaal leest de president het oordeel voor. Vrijspraak en opheffing van het arrest. Er volgt nog een korte uiteenzetting. De zaak is gesloten. Ohlsen volgt sprakeloos den wacht meester. die hem naar de cel terug brengt, waar hij de formaliteiten voor zijn vrijlating moet afwachten. Christa staat moeizaam op. als zij naar de publieke tribune kijkt, ziet zij dat Charlotte de zaal heeft' ver laten. Zii staat besluiteloos op straat. En kele menschen van de publieke tri bune, die nog voor het gebouw wach ten. wijzen haar elkaar aan. Dat is zij. Plotseling staat er een man voor haar. hij steekt zijn hand uit. ik feliciteer u. Ohrista ontwaakt uit haar gepeins i en ziet Kerckhoff voor zich. U hier? zegt zij verbaasd. Ik wilde eigenlijk jbij de zit ting zijn. vertelt hij. maar het werd te laat. Ik heb echter zoo juist ge hoord wat er gebeurd Is, nogmaals mijn gelukwenschen. Waarom? vraagt zij bitter. Hij kijkt haar onderzoekend aan. Omdat u den moed gevonden hebt, toch. noig de waarheid te zeggen. Zij lacht even. Moed om de waarheid...... nu goed. Kerckhoff schudt het hoofd Haalt u hem niet af? vraagt hij. De uitgang van de gevangenis is aan den ande ren kant. Zij slenteren naast elkaar voort. Waarom interesseert u zich eigen lijk zoo voor deze zaak? vraagt Chris ta alleen om maar iets te zeggen. (Wordt vervolTd

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2