De Demonstrate 2 te Amsterdam AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 28 JUNI 1941 3 (Vervolg van Reeds destijds, in Augustus 1939, hebben wij ons de vraag voorgelegd, of de bereidwilligheid van de Sovjets om dit non-agressiepact te sluiten, een krijgslist was dan wel uitzicht opende op een evolutionnaire ontwikkeling. Er waren eenige uiterlijke teekenen, die ook het laatste mogelijk deden schijnen, vooral werd althans naar buiten de invloed van het jodendom beperkt en in plaats van de nihilisti sche grondbeginselen van het bolsje wisme traden daar bepaalde orde ningselementen aan den dag Het bewustzijn van de zwaarte dei- offers van den toekomstigen strijd moest de overweging doen ontstaan, of het toch nog niet mogelijk zou zijn langs den weg van een evolution naire ontwikkeling en toenemende ontspanning de gevaren van het bolsjewisme voor de Europeesche cul tuur en gemeenschap uit te scha kelen. Wij hebben het destijds ook bui ten kijf mogelijk geacht, dat de Sov jet-Unie een poging deed door zulk een niet-aanvalsverdrag Duitschland eerst recht in een oorlog te lokken, die Duitschland en Europa op den duur zou verzwakken, dat tenslotte de bolsjewistische heerschappij op de puinhoopen van het avondland kon worden gevestigd. Deze mogelijkheid hebben wij nuchter wider het oog gezien, doch er moest gehandeld worden overeenkomstig de eischen van het oogenblik. Voor de toekomst van Europa wierp de Fiihrer Groot-Duitschland in de waagschaal der geschiedenis. Dezen moeilijken weg kon men gaan in vertrouwen op den Fiihrer en zijn roeping tot redding van Euro pa en op de trouw en opofferings gezindheid van het Duitsche volk. Het resultaat van dit nuchtere besluit was de mogelijkheid, alle Duitsche strijdkrachten destijds te concentree- ren op de plaats, waar de militaire beslissing gezocht en gevonden moest worden, in Polen, in het Noorden, in het Westen en tenslotte, na het toe treden van Italië, in het Zuiden op den Balkan. Concentratie van nihilistische krachten In den loop dezer gebeurtenissen werd het evenwel steeds duidelijker, dat het sluiten van het non-agressie pact voor de fcoLsjewiki niet het uit gangspunt van een evolutie was, maar slechts diende om tijd te winnen ten einde alle nihilistische Krachten ter wereld te concentreeren tegen dit volksche ontwaken van Europa. De plannen van het groot-kapitaal on der joodsche leiding en van het bols jewisme ter bereiking van de wereld heerschappij. vereenigden zich tegen het nationaal-socialisme en fascisme en vinden hun uitdrukking in de in voeging van de Vereenigde Staten in de reeks onzer tegenstanders en in de deelneming van de Sovjet-Unie aan dit conflict van wereld-histori sche beteekenis. Tevergeefs deden de tegenstanders moeite om deze samenwerking te ver bloemen. Hoe koel de ontvangst van dèn heer Cripps te Moskou naar bui ten ook mocht zijn, hoe veel stakin gen de communisten in de Vereenig de Staten schenen te organiseeren, en ook al hebben de Vereenigde Sta ten volgens krantenberichten nog onlangs den uitvoer van oorlogsma- terieel naar de Sovjet-republiek stop gezet. de Duitsche regeering liet 'zien niet misleiden. Wij hebben deze sa menwerking reeds te vaak aan schouwd in de jaren na den wereld oorlog, toen de westersche staten on der leiding van joden en vrijmetse laars van buiten af het Duitsche volk den gewciddadigen vrede van Ver sailles opdrongen en tegelijkertijd net bolsjewisme het Duitsche volk van binnenuit geestelijk en zedelijk wilde verwoesten. Hetzelfde hebben wij weinige jaren geleden weer beleef.3, toen de Sovjet en Engeland met het toenmalige Frankrijk gemeenschap pelijk. partij kozen tegen de macht der orde in Spanje en hulp verleenden. Ook de bereidheid tot hulpverlee ning, die Engeland tegenover Fin land's lot huichelde, kon ons niet misleiden, want Engeland heeft nooit aan wezenlijke hulp voor Finland ge dacht, doch slechts aan een voor wendsel om, tegen Duitschland's be lang in, troepen aan land te kunnen zetten in Noorwegen. Wij zagen wat er geschiedde, wij zagen de overweldiging van de Oost- zee-staten en beleefden aan de Oos telijke grens van onze belangensfeer de vernietiging van het volksleven. Wij constateerden, dat de bolsjew-ki in 1939 en 1940 met precies dezelfde methoden werkten als in 1917, hoe zij bijv. de bewoners der door hen bezette steden en dorpen lieten aantreden en uit het gelid een ieder, die een in telligent of blond Germaansch uiter lijk vertoonde, lieten treden en dood schieten, de gezinnen der vermoor den in eindelooze colonnes naar het binnenland van de Sovjet-republiek overbrachten, zonder dat. deze ooit hun plaats van bestemming bereik ten. wij zagen de namelooze economi sche verarming, die terstond aan ving en de prijzen van de belangrijk ste levensmiddelen en voorwerpen van dagelijksch gebruik tot het tien-, twintig- en tenslotte honderdvoudi ge verhoogde. Roof plannen der Sovjets Desllijds heeft Duitschland Mo- lotof, die voor de buitenlandsche politiek aansprakelijk was, uitge- noodigd in Berlijn te komen en Molotof was niet in staat de roofplannen der Sovjets te ver bergen. Frontpagina) Finland, Roemenië en Bulga rije moesten overweldigd worden en de Turken beroofd van de Dardanellcn. Waar was destijds Engeland, dat zijn garantiebeloften aan deze sta ten had opgedrongen? Als Finland, Roemenië, Bulgarije en Turkije zich op deze betrekkingen hadden verlaten, waren deze staten denzelfden weg gegaan als de aan Engeland en de joden onderhoorigc regeeringen van Polen, Noorwegen, Nederland, België, Frankrijk, Joego-Slavic cn Grieken land. Eerstgenoemde staten hebben zich op het oogenblik van het gevaar bedacht en de Duitsche garantie ge vraagd of de Duitsche vriendschap gekozen. Thans heeft Bulgarije zijn voiks- genooten bevrijd, die onder Griek- sche en Servische heerschappij smachtten, thans marcheeren de troepen der met ons bevriende voiken met de Duitsche divisies op om .iun volksgenooten de vrijheid te brengen en thans hebben de Turken, die goe de waarnemers gebleken zijn, een vriendschapsverdrag gesloten met Duitschland, waardoor een lang in gehouden, beproefde hartelijkheid uit de zware tijden van den wereldoorlog weer te voorschijn treedt. Onophoudelijk streefden de Sovjets onder actieve medewerking van den Engelschen geheimen dienst naar de stichting van centra voor propagan da tegen Duitschland en voorbereiding van sabotagedaden, waartoe scholings cursussen waren opgericht. DE STAKING TE AMSTERDAM Een voorbeeld daarvan hebben wy hier in deze stad oeleefd, want thans kan worden gezegd, dat de algemeene staking van twee dagen in Februari van dit jaar werd opgezet in samen werking van de communistische partij met den Engelschen geheimen dienst j en het jodendom van deze stad. Wij hebben destijds niet geschroomd met alle kracht in te grijpen en het Nc- derlandsche volk en de inwoners van deze stad door tijdig toegepaste hard heid te bewaren voor de ernstige, ver nietigende gevolgen, die de voortdu ring van zulk een staking in verband met de georganiseerde onlusten bij het optreden van de Duitsche militairen, vooral van het luchtwapen. had mee gebracht. Wij hebben hier in deze stad reeds in Februari van dit .iaar een coalitie tusschen bolsjewisme, joodsch kapi talisme en Engelschen geheimen dienst benevens handlangers versla gen. Ik dank u, nationaal-socialisten in deze stad, dat gij reeds in deze Februari-dagen hebt geweten, waar gij behoort te staan en met inzetting van uw persoon bent toegetreden tot het front der volksche reorganisatie Het plan onzer vijanden was als steeds een zoutelooze herhaling van den gedachtengang in 1914. Ook des tijds werd Servië in beroering ge bracht en het Balkanfront ontstond, gesteund door wapenleveranties. Evenzoo moest ditmaal van den Bal kan uit via Joego-Slavië de oorlog, die intusschen in het Westen verloren was, opnieuw worden ontketend, op dat omstreeks Augustus van d!t jaar de Sovjetlegers konden losbarsten tegen een Duitschland, dat op den Balkan werd vastgehouden en door twee jaar oorlog was verzwakt. Maar met Duitschland zou ook Europa platgedrukt en geworgd zijn. Hieromtrent is geen twijfel mogelijk: het slagen van de plannen onzer vijanden zou tengevolge heb ben gehad, dat met de vernie tiging van het Duitsche Rijk in Europa niet een overleefd liberalisme, doch slechts het bolsjewisme zou heerschen als tegenspeler van de Vereenig de Staten, die zich onder de macht van het groot-kapitaal bevinden, beide bestuurd vol gens de plannen der joden, die hun wenschen afleidden uit de hun zoogenaamd ge geven belofte van wereldheer schappij Tot dusver waren er stellig genoeg menschen in Holland, die deze ont wikkeling der dingen niet hebben ge zien of niet wilden zien; die van mee ning zijn, dat zij het aan de huma nistische traditie van dit land ver plicht zijn vrijen toegang te verlee- nen aan het binnendringen van jood sche vrijmetselaars- en dienten gevolge onvermijdelijk ook nihilisti sche en bolsjewistische elementen en ideeën. Dit is een verkeerd begrip, ja, zelfs een ontaard humanisme, dat de kringen van de Nederlandsche intel ligentie de gevaren niet doet onder kennen, die voor land en volk voort vloeien uit de verbreiding van den joodschen geest en toch hebben de hu manisten, op wie men zich steeds be roept, dit gevaar onderkend. UITINGEN VAN NEDERLANDERS Erasmus immers heeft in 1519 ver klaard: „Als het christelijk is de joden te haten, dan zijn wij in dit opzicht allen buitengewoon goede christenen" Hugo de Groot heeft in zijn remon- stratia verklaard, dat de joden geen openbare ambten mogen bekleeden, dat zij niet werkzaam mogen zijn bij de rechtspraak en dat zij in geen ge- va] een huwelijk mogen sluiten met de dochteren des lands. En dr. Kuyper heeft op 'n oogenblik toen het liberalisme dit land reeds overstroomde, verklaard: „Langzamer hand komt men tot de ontdekking, dat de joden onder den mantel van het liberalisme metterdaad heer en meester zijn geworden in ons wereld deel. En niet slechts de openbare meening in de meeste landen, doch ook de internationale betrekkingen tusschen de kabinetten beheerschen". Welk een verandering heeft zich sindsdien voltrokken in de hoofden van juist die menschen, die van op vatting zijn, dat de geestelijke of po litieke leiding van dit land hun toe komt! Tegenwoordig is het volkomen duidelijk, dat de beslissing in Europa slechts kan vallen tusschen nationaal- socialisme en fascisme eenerzijds en bolsjewisme anderzijds. Als de meer dan 2000-jarige geschiedenis van dit werelddeel zin zal hebben, als de psy chische waarden van geloovige har ten, de zedelijke kracht van het gezin en dc persoonlijkheid van den Euro- peeschen mensch met zijn besef van verantwoordelijkheid jegens de ge meenschap niet vernietigd, maar ge handhaafd zullen worden, dan moet Duitschland overwinnen en niet alleen de Sovjets, doch ook hun puriteinsche handelsvennooten en lotgenooten in Engeland, maar vooral den joodschen geest. Vertrouwen in tien Führer Daarom hebben wij dezen beslissen- den strijd in voiledig vertrouwen in den Fiihrer aanvaard. Wij hebben 2 jaar gezwegen, omdat wij wisten, dat de Führer ons den weg wijst, dien de voorzienigheid bij de bepaling van zijn alles omvattende taak hem heeft voorgeschreven en dat dc Führer vóór alles zorgt en alles voorbereidt, wat in het uur der beslissing noodig is. De arglistigheid der Sovjets, die ons door een non-agressiepact in den oorlog en in de nederlaag wilden lok ken, is falikant uitgekomen. In het besef van zijn historische taak heeft het Duitsche volk in Sep tember 1939 den oorlog op zich geno men en dank zij zijn leiding in Polen, in het Westen, Noorden en Zuid-Oos ten, zoo snel beëindigd, dat thans het bolsjewisme te land alleen staat te genover de grootste militaire macht, die ooit op deze wereld heeft bestaan. Wij hebben het keizerlijk Russische leger in 1914 leeren kennen. Destijds overwonnen wij Rusland, ofschoon wij slechts op halve kracht konden strij den. Het bolsjewistische leger is be slist niet beter dan het tsaristische. Destijds bewogen onze troepen zich voort met een snelheid van 3 a 4 K.M. per uur thans, geheel afgezien van het luchtwapen. minstens tien maal zoo snel. Het Russische gebied Is door de techniek tot op een tiende van zijn vroegere afmetingen ver kleind: de strijd mag' dan zwaar zijn, de uitslag is niet twijfelachtig. De Reactie in Engeland Het Engelsche gestamel bij deze gebeurtenis doet ook duidelijk den schrik onderkennen, die den Engel schen in den leden is gevaren, nu zij zien, dat Adolf Hitler toch den stout- moedigen en zoo gevreesden gooi waa.gt en heeft voorbereid. Winston Churchill verklaart bij deze gebeurte nis van historische beteekenis, dat de Russische soldaten den grond zullen verdedigen, dien hun vaderen sedert eeuwen hebben bewerkt. Daarbij weet deze man toch zeer wel. dat de bolsje- wiki de Russische boeren van hun hoe ven hebben verjaagd en opgesloten in kolchozen en als hier of daar nog iemand in staat was geweest zijn eigen bezit in stand te houden, hem uitge maakt hebben voor „koelak" en ver bannen naar de ijswoestenijen van Siberië. Churchill spreekt van de Rus sische woningen, waar vrouwen en kinderen bidden en weet toch heel precies, dat de Russische komsomolt- sen de kerken vernield en opgeblazen hebben en zelfs uit de kleinste boe renhofstede de kruisen en ikonen hebben geroofd. Als de oude huiche laar beweert, dat er oogenblikken zijn, waarop alle menschen bidden, dan meenen wij hem te kunnen ver zekeren, dat wij hem nog zoover zul len brengen, dat hij werkelijk leert bidden. En zal het wellicht den Russischen soldaten, die thans blootgesteld staan aan den aanvalsgeest van de Duitsche soldaten, aan de genialiteit van hun leiding en aan de overmacht van de Duitsche wapenen, tot troost strek ken, als hij spreekt van de trooste- looze, dierlijke, volgzame massa der hunnensoldaten? Waarschijnlijk heeft die geestelijk zoo belachelijke dwerg er op dat oogenblik niet aan gedacht, dat deze zoogenaamde troostelooze. dierlijke soldaten bij een unieken, held'haftigen aanval uit de lucht op het eiland Kreta een driemaal zoo sterke Britsche strijdmacht hebben verjaagd en vernietigd. Hoe trooste loos dierlijk en volgzaam moet dan wel het Britsche rijk zijn? Als Churchill evenwel aan Rusland alle mogelijke hulp van Engeland be looft, dan hoor ik daarin de raaf. die reeds vroeger voor Polen. Noren, Ne derlanders, Belgen, Franschen, Joe- goslaven en Grieken denzelfden doo- denzang heeft gekrast. De Führer zei. dat het jaar 1941 de voleinding van de beslissing zal bren gen. Het Is niet-aan twijfel onderhe vig, dat Engeland, als het thans al leen zou staan, reeds juist zoo over wonnen zou zijn als alle andere sta ten. die het hebben gewaagd tegen stand te bieden aan de Duitsche weermacht. Zonder de onmiddellijke materieele hulp van de Vereenigde Staten en zonder de tot dusver mid dellijke hulp door het vasthouden van Duitsche strijdkrachten aan de Sov jetgrens, zou Engeland door den ver eenigden aanval van onderzeeërs en luchtwapen reeds zoo verbrijzeld zijn, dat het niet meer met uitzicht op succes tegenstand zou kunnen bie den tegen de Duitsche weermacht. De materieele hulp van de Veree nigde Staten en de tot dusver poten- tieele hulp door den opmarsch van de Sovjetlegers, werkte de verlenging van den oorlog in de hand. Wij heb ben ons er aan gewend de Vereenigde Staten in dezen zin als belangheb benden bij den oorlog te beschouwen. Overigens hebben wij geen haast om officieel klaarheid in deze verhouding te brengen. Zeker is, dat elk schip, elk wapen en elke man, die den En gelschen van v/aar ook te hulp wil komen, of hen helpt, vernietigd zal worden door de Duitsche weermacht. Thans evenwel bestaat de mogelijk heid ook militair voor die vrijheid ln den rug te zorgen, waardoor de be slissing van den oorlog voltooid kan worden geacht. Europa onder uniforme Leiding De militaire verbrijzeling van de Sovjetrepubliek leidt er toe, dat het Oosten van Europa, dat sedert een kwart eeuw door het stelsel van het bolsjewisme aan Europa is onrukt, weer tot Europa wordt teruggebracht, waai'door het geheele gebied van Euro pa politiek en economisch onder uni forme leiding komt. De Duitsche sol daten zullen het Oosten van Europa geestelijk en cultureel, maar ook eco nomisch weer tot Europa terugbren gen. De uitwerking van dezen gang van zaken voor Azië ligt voor de hand. Het resultaat zal zijn, dat de histo risch gegroeide oude wereld met haar beslist aanwezige economische levens vatbaarheid aaneengesloten zal zijn en geen enkele militaire aanvalsmoge- lijkheid op dit contingent meer zal bestaan, want deze zou moeten wor den uitgevoerd via woestijnen en step pen of over zeeën van vele duizenden mijlen. In verband met de voortdurende opschortingen, die de Vereenigde Sta ten bij hun bewapening toepassen en waarbij eigenlijk slechts inbreuk op de verkiezingsbeloften aan den loo penden band valt te zien, is het dui delijk, dat de Vereenigde Staten, of zij willen of niet, de thans begonnen regeling van de Europeesche aange legenheden door het nationaal socia lisme in strijdgemeenschap met het fascisme, niet in den weg kunnen tre den. Is (leze regeling geschied, dan is de toekomst van Europa politiek op gehelderd en economisch ten minste veilig. Al wat Europa noodig heeft, is in een of anderen vorm als grondstof of verkstof aanwezig. Wij willen niet loochenen, dat er nog ontberingen kunnen komen, misschien zelfs zware ontberingen. Wij zullen wellicht de levensmiddelenvoorziening tusschen dezen en den komenden oogst tijde lijk moeten beperken, misschien zul len we dezen winter ook niet vol doende kolen hebben om aan alle be hoeften als in vredestijd te voldoen. Maar al deze beperkingen raken de zenuwen van het Europeesche leven niet. Het is een kwestie van ons orga nisatievermogen en van onzen ijver te zorgen, dat alle economische mo gelijkheden van het nieuw verworven Europa en van de aangrenzende ge bieden, die binnen afzienbaren tijd tot de Europeesche economie zullen behooren, worden gebruikt om het levenspeil van de Europeesche vol ken te verzekeren. Sedert 22 Juni werkt de tijd meer dan ooit te onzen gunste en zullen onze levensvoorwaarden, op den lan gen duur beschouwd, steeds beter worden. Oproep aan de Nationaal Socialisten Op dit oogenblik van we reldhistorische beteekenis roe pen wij alle nationaal-socia listen op, om mede vorm te geven aan het nieuwe Europa. Inzonderheid richt ik dezen oproep tot onze nationaa!- socialistische medestanders in Nederland, opdat ook zij zich beschikbaar stellen voor de organisatie van het Euro peesche gebied. Zij treden mede aan voor het welzijn van hun eigen volk, als zij hun economische ervaring en hun discipline beschikbaar stellen voor de exploitatie van de economische mogelijkhe den en de beveiliging van de orde. HET LOT VAN EUROPA Nederlanders, gij leeft bovenal in Europa en niet op zee. of in overzee- sche gewesten. Gij deelt bovenal Eu ropa's bestel en zijt mede verant woordelijk voor het lot van Europa. Wat in het Oosten geschiedt, hetzij in Duitschland, dan wel in de groote Oostelijke gebieden van Europa, is voor u geen schouwspel en in ieder geval niet maar een verstoring van uw rust, doch uw lot. Dit hebt gij ge slachten lang over het hoofd gezien. Daarom heeft de ontwikkeling u over stelpt, toen het lot van Europa aan de orde kwam. Thans is het duidelijk, dat niet de ons. Duitschers, voor de voeten ge worpen heerschzucht, maar de ver antwoordelijkheid voor Europa en de strijd om Europa's voortbestaan ons, Duitschers. bovenal tot krijgers heb- gen gemaakt. Dezelfde vastberaden heid. die ons eens de aanvallen van Hunnen. Avaren, Mongolen en de ove rige invallen uit het Oosten van Eu ropa deed afweren, moest ons sterk maken .En als er menschen waren, die ten deele uit onbegrip, ten deele door hun gevoel van eigen ontoerei kendheid onze soldatenhouding als Prulsendom en militarisme be schimpten, dan is het duidelijk, dat deze houding bij eiken Duitscher af zonderlijk het totaal van de hoogste discipline en opofferingsgezindheid, maar ook van de hoogste eigen ver antwoordelijkheid voor het gemeen- schanpelijke lot vormt, en geworden is tot het schild en zwaard van Eu ropa. die het Duitsche volk in staat stellen in nauwelijks twee jaar vijf zegevierende veldtochten van onge kende afmetingen te ondernemen. Nederlanders, blikt naar het Oos ten! Uw voorvaderen zijn reeds 800 jaar geleden en steeds weer daarheen getrokken en belangrijke bouwsteenen. van de Europeesche cultuur en denk wereld geweest. Sedert geslachten ontbreekt gij bij de vervulling van deze gemeenschappelijke Europeesche taak. De Duitsche soldaten, in wier gelederen reeds thans uw zonen staan, halen thans het Oosten terug. Thans gaat het er om dit Europeesch ge bied definitief voor Europa te winnen. Gij bouwt aan de toekomst van uw kinderen, als gij thans mede aan treedt. Uw strijd is uw plicht en uw belang en tevens een weldaad voor de bewoners van deze gebieden, daar wij hen hebben te verlossen van het bolsjewisme en terug te geven aan de cultuur van het avondland. Deze organisatie geschiedt doqr ei gen, uitsluitend Europeesche kracht. De sterke is alleen het machtigst. Wij willen onze Europeesche oroblemen alleen oplossen en niet dulden, dat de gpzwollen predikers aan de andere zijde van den Atlantischen Oceaan nog op eenigcrlei wijze meespreken bij onze toestanden Wii vormen thans in den nood en in de overwinning een lotsgemeenschap der eere. Wij. natio naal-socialisten, moeten een on deelbare, onwrikbare eenheid vormen. Waarover gaat eigenlijk thans nog de strijd in uw gelederen hier in Ne derland? Wellicht over den omvang der staatsrechtelijke banden tusschen Nederland en het toekomstige gebied van Europa en over de vraagstukken van de staatkundige zelfstandigheid van Nederland? De bittere ervaringen van verleden en heden en de onweer houdbaar toenemende overtuiging van de lotsverbondenheid juist van de Germaansche volken op het vasteland, zullen deze tot een lotsbond vereeni gen. die zijn rechten naar buiten ge meenschappelijk zal vertegenwoordi gen en zoo noodig verdedigen en tus schen de bondsdeelen een economische verstrengeling, die zoover gaat als al len juist en nuttig oordeelen. Het ligt echter niet in het wezen van het juitionaal-socia- lisme en van de door den Fiihrer ontworpen reorgani satie van Europa, den Neder landers hun nationale eigen aardigheden en zelfstandig heid te. ontnemen. Het gaat derhalve niet om de zelfstan digheid van Nederland, maar het gaat om de gel ijk gerech tigheid. der Nederlanders in het gereorganiseerde Neder landsche gebied. Ik acht het mijn bijzondere taak. den te rugkeer der Nederlanders in de pan-Europeesche gemeen schap te verrichten en mede te helpen, opdat de Nederlan ders in volledige gclijkgerech- tigheid aan dezen nieuwen opbouw kunnen deelnemen. Deze gelijkgerechtigdheid hangt evenwel af van de mate, waarin zij zich nationaal-socialisten betoonen. Uw geestelijk en cultureel eigen leven in dit land nu kan niet beter be schermd en gehandhaafd blijven dan door opvolging van de nationaal-so- cialistische beginselen, want deze schakelen alle elementen, vreemd aan bloed en nationaliteit, uit en laten de van het bloed afhankelijke eigen cultuur tot volle ontplooiing komen. Tusschen ons .nationaal-socialisten, kan er slechts één wedstrijd zijn, n.l. wie de beste nationaal-socialist is. d.w.z. wie de nationaal-socialistische beginselen het duidelijkst begrijpt en het onvoorwaardelijkst verwezenlijkt. Wij moeten ons eigen leven evenals ook ons gemeenschapsleven, oo de orde der volksche waarden afstem men. De volken zijn in hun van het bloed afhankelijke eigen geaardheid de van God gewilde bouwsteenen der menschheid. Het bloed schept tus schen de rassen verschillen, die den afzonderlijken mensch verschillende rechten en plichten, d.w.z. uiteenloo- penüe verantwoordelijkheid jegens het heel schenken, althans uiteenloopend overeenkomstig de verschillende breedten op onze aarde. De menschen zijn niet gelijk, noch naar karakter, noch naar geestelijke geaardheid, het allerminst evenwel in de van hun bloed afhankelijke geaardheid. Indien het een goddelijk gebod was, dat wij aan elk menschenras in onze eigen volksgemeenschap dezelfde rechten en kansen moesten geven, dan zou Onze Lieve Heer alle menschen ge lijk hebben geschapen. Thans even wel moet het hoogste zedelijke gebod voor ons daarin bestaan, dat wij de krachten, die de Schepping ons door ons bloed heeft gegeven, ontwikkelen en volstrekt en onvoorwaardelijk be schikbaar stellen voor de bloedsge- meenschap van het eigen volk. Der halve beteekent nationaal-socialisme niet slechts handhaving van de trouw aan het bloed, doch ook verleening van het grootste nut aan het eigen volk door den eigen arbeid. Terwijl het bolsjewisme de ongelijkheid in de verdeeling van de goederen dezer aarde wil afschaffen door allen op het laagste niveau even arm te ma ken, zal het nationaal-socialisme den grooten socialen arbeid van de toe komst volbrengen, doordat ieder een onder waarborg aanspraak op werk en daarmede op een overeen komstig levenspeil heeft, gedragen door de gemeenschappelijke verant woordelijkheid van alle deelen des volks. De enkeling heeft zijn eigen rechten, hij heeft ook zijn gepaste bezit, maar rechten en bezit zijn voor ieder verbonden met de even groote plichten jegens de gemeenschap. Zoo zullen wij. nationaal-socialisten, na deze grootste oorlogen en veldslagen van alle tijden, een nieuw Europa van den arbeid en de volksche eer opbouwen. Ik zelf beschouw deze onze be tooging als het uitgangspunt van de nationaal-socialistische reor ganisatie ook in Nederland, die thans, nu de beslissing in het Oosten valt, ook hier aangepakt moet worden. Daarom zijn alle instellingen en politieke ideeën, die reactionnair een nieuwe ontwikkeling willen tegenhou den, en vooral die, welke eens tot hel pers van het marxisme zijn geworden, of zich de hulp van het marxisme lieten welgevallen, een beletsel voor een gelukkige toekomst. Wij zul len ze opruimen en voor het Neder landsche volk den weg vrij maken voor deelneming aan den nieuwen opbouw. Het Nederlandsche volk moet in volledige gelijkgerechtigdheid en met bijzondere erkenning van zijn be kwaamheden de hem toekomende plaats innemen en het zal zijn eigen geluk en zijn welstand bevorderen, als het zich van den binnengedrongen joodschen, kapitalistischen, ten deele reeds nihilistischen en bolsjewisti- schen, maar evenzeer van den verou derden reactionnairen geest en dwang bevrijdt en Indien gij nationaal-socia listen, geloovig en vol vertrouwen op de voorzienigheid en haar bestuur, de goede geesten bindt, die uw vaderen, reeds eenmaal uw geestelijke en volksche geaardheid in den strijd de den handhaven, Ik groet de Duitsche en Nederlandsche nationaal-socialis ten. Heil Hitler. (Zie verder elders in dit bladj Windhoos bij Bathmen VRIJ GROOTE SCHADE Tijdens een hevige onweersbui trok Woensdagnamiddag een vrij krach tige windhoos door de buurtschap Loo bij Bathmen. Op verscheidene plaatsen waren na de bui de land wegen versperd door omgewaaide en afgeknotte boomen; ook op den rijksweg tusschen Bathmen en Hol ten was het verkeer totaal gestremd, zoodat auto's een omweg moesten rijden. De grootste schade ontstond aan de boerderij, bewoond door de wed. Harmelink, waar o.a. het rieten dak zwaar werd beschadigd en een zin ken vorst gedeeltelijk van het dak wegwoei. Een schuur en een kippen hok werden vernield, aldus de Tel., een omgewaaide noteboom verplet terde een hooiberg bij zijn val. Een melktransportwagen van een buur man der bewoonster, staande bij het beschadigde huis, werd op zijn kop gezet zonder schade te lijden. In de nabijheid ondervond het treinverkeer hinder door omgewaaide telegraaf palen. Ook bij mej. Roessink, aan de Noordzijde van den rijksweg, werd heel wat schade aangericht, echter niet aan het huis. Hier vielen twee zeer zware eiken in den moestuin op jonge, met. vruchten bezette ap- pelboomen enz. Bovendien werd vrij wel de geheele groentenoogst onmo gelijk gemaakt. Boonenstokken lig gen hier, evenals op andere plaatsen in de omgeving, plat op den grond; evenzoo is het gesteld met geheele akkers rogge en haver, die wel zeer geleden zullen hebben. Nog werden op tal van plaatsen vruchtboomen ontworteld; schuren en kippenhok ken liepen schade op. Zonder brand te veroorzaken sloeg de bliksem nog in een woning. COMMUNISTISCHE DRUKKERIJ ONTDEKT In Béziers is een communistische drukkerij ontdekt, die ingericht was in het centrum der stad. Aanzienlijke hoeveelheden drukwerk en belangrijke documenten zijn in beslag genomen Communisten werden gearresteerd-

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 7