de dieren van tarzan Niet er MOORD in der, maar er op! AMERSFOORTSOHE COURANT MAANDAG 30 JUNI 1941 door EDGAR RIGE BURROUGHS U. Zijn eerste behoefte p vuur Hiïneed een smaïlen recht- tak a* enftaakte een smal, vond I ln een geifcen boom. Terwijl I °P den sta3 ging zitten, begon blen klei ne: 3ak tusschen zijn hafn vlug in lt rond te draaien. 3 dunne rooi^-olk kringelde omhel. Daar na locht hij enkele stijen rots. FEUILLETON BLOKSCHRIFT door BRAM VERSCHOOR 12) Ik sprak niet eens met wat jij een juffie gelieft te noemen, baby", zei Paul klemeerend tot Eddy. Het was een oudere dame. verre van aanlokkelijk, met een neus zoo ftee kenend gebaan en een knijpbrilletje. Als ik weer eens een snaar moet ha len, mag lij het gerust voor me doen. Niet alleen mijn gedachten strui kelden over dit woord en bleven er toen aan haken, iedereen was opeens vol belangstelling. Ze wisten dan ook allen, dat Hector geworgd was met een vioolsnaar en ofschoon ze natuurlijk noch Betsy, noch Paul van de misdaad verdachten, waren ze toch uit hun eigen gedachtengang los. Mijnheer Van Wieringen, aan het hoofd van de tafel, bracht aller gedachten tot uiting door luid te vragen: Waar hebben jullie het over Eddy? Och niets, paps; ik reed van Hiervan maakte hij met veel geduld een primitief jachtmes. Hij had in het woud een 'plek ontdekt, waar sporen in de modder aantoonden, dat daar vele dieren kwamen drinken. La ter, toen het donker was, ging de aap man op reeg. slingerde zich door de boomtakken met de gratie en het ge mak van een aap. Afgezien van de morgen door Arnhem en toen zag ik voor een muziekwinkel Paul's wagen staan. En ik haalde een G-snaar voor Betsy, dat had Hendrik me vanmor gen verzocht, verklaarde Paul. Tjasses, jongen, hoe kón je, hui verde mevrouw, met een mond, alsof ze bij vergissing in een citroen gehapt had. Na vanochtend, die arme Hector. Als je alleen maar aan een snaar denkt, dan moet je den hond toch al voor je zien. Wat een zotte overgevoeligheid, prevelde Paul. En als om zijn moeder nog eens te doen huiveren van af schuw, verklaarde hij luid: Ja, die snaar van Betsy schijnt verdwenen te zijn. Foetsie. Wie weet, wa,s dat de zelfde niet! Dat zou mogelijk te controleeren 2ijn. merkte A.A. op. Ik ben benieuwd. Mijnheer van Wielingen kon zich thans, zonder bevreesd te zijn dat iemand er iets verdachts in zag, ver oorloven op te merken, dat dit een verre van verkwikkelijk tafelgesprek was en ik nam de gelegenheid te baat hem nu te helpen door te informeeren hoe op den duur het buitenleven vol deed. Daarmee was voor het eerst een onderwerp aangesneden, waar ieder een het- zijne over te zeggen had. Do meeningen liepen niet al te zeer uit een cn kwamen voornamelijk hierop neer, dat buiten wonen heerlijk is, als je dag en nacht een eigen wagen tot je beschikking hebt en.... de beide zware beklemming om zijn hart, voel de hij zich weer gelukkig bij rijn te rugkeer in het oude. vrije leven van zijn jeugd. In een grooten boom, vlak boven de drinkplaats, zijn lange bee- nen. reeds klaar om te springen, za Tarzan te wachten tot zijn ..diner" zo verschijnen. Eerst kwam Bara, hoi hert, voorzichtig naar het water toe. water. Ieder, die hoopt op de over-1 winning van Engeland, hoopt op den ondergang van zijn eigen volk en va derland. jongsten geneerden zich niet, er road voor uit te komen, geld. Was het wf. toevallig, dat ik bij dezen uitroep my vriend eens aankeek? Ik zag in zijn ooge'n den glimlach, die mij gewoon lijk te kennen gaf, dat ik een goed" beurt had gemaakt. Ik was er mii eensklaps van bewust, wat dit. als ik het goed begreep althans, beduidde De twee jongens waren tuk op geit'. Ze kregen het van hun vader, mal' was het uitgesloten, dat ze een groote som noodig hadden, waarom ze hi^i vader niet konden of durfden vragen;" De oudste zoon kon wel buiten be schouwing blijven; die maakte een ernstigen indruk. Nogmaals keek ik nu opzettelijk, naar mijn vriend el: van hem naar Teun, dan weer naar A.A.. in wiens oogen ik hetzelfde lachje van zooeven zag schitteren Warempel, zóó was ook Teun er in bee trokken. Hij begon eerst zijdelings met Philip Somer, doch zoo dat A.A. welf dra deelnam aan het gesprók, over misdaad en successen van mijn vriend! Iedereen dacht, dat mijn vriend ge4 komen was voor den hond. alleen de briefschrijver had blijk gegeven de ware reden van onze komst te kennenl De jongens waren alle drie pootia gef noeg om een hond te worgen; ze kon-f den alle drie tijdens de afwezigheid van den secretaris op diens kamer ge weest. zijn. Bijzonder stoutmoedig be hoefden zij niet te zijn om de deur van Van Wieringens badkamer aan de binnenzijde te ontsluiten. Ik had Achter het sierlijke dier kwam een ander, dat het hert noch zien, noGh hooren kon. Maar van zijn verborgen uitkijk zag de aapman Numa den leeuw Plotseling stond het hert een oogenblilc stil, bevend over al zijn le den, Geen honderd meter achter hem kwam Numa. Als de aapman dien avond wilde eten moest hij vlug lian- is geen vraag meer. Wij lijden niet aan geestverbijstering, het gaat om de keuze tusschen ondergang of op gang. Zoo is liet. Ik weet, in de laat ste dagen zijn duizenden oogen open gegaan, die voordien niet. zien wil den of niet zien konden. Hun bekom mernis is nu deze: wat kunnen wij doen, hoe kunnen wij medehelpen? Eenige duizenden Nederlanders zijn bij den opmarsch in de Sovjet-Unie aanwezig. Het zijn degenen, die vrij willig dienst genomen hebben' in de Standarte Westland en bij het N. S. K. K., het nationaal-socialistische automobieltransportkorps. Het zijn de nationaal-socialisten, die al jaren tevoren de botsing heb ben zien aankomen, die voor hun volk gestreden hebben en doorgaan te strijden. Het zijn hun zonen, hare mannen, die na Juni 1940 dienst heb ben genomen in de S.S. en het N.S. K K. om mede te helpen in dezen oorlog. Aan hen danken wij. dat nu do veldtocht in de Sovjet-Unie begon nen is, ook duizenden Nederlanders daaraan deel hebben. En hier in het vaderland zijn tienduizenden, die nog aiiid gehoond en belaagd worden, omdat zij den nieuwen tijd verstaan, omdat ziï den moed hebben pioniers te zijn to midden van zoovelen, die nog altijd geloof hechten aan de dwaasheden en de leugens van hen, die ons volk verlieten, wegvluchtten toen onze jongens streden aan de Grebfcfjinie op hun bevel. Nu oogen opengegaan zijn, mijne voïcsgenooten, nu gij begrepen h.ibt-, dat deze tijd beslist end is voor ons aller toekomst, nu gij bewust gekozen hebt voor uw volk eii uw va derland en tegen den Engelsch- Bolsjewistischen anti-Europeeschen bond, nu gij u afvraag, wat kan ik doen, nu is mijn antwoord: In de eerste plaats dankbaar zijn voor het feit, dat duizenden volksge- r.ooien mede optrekken tegen de Sov jet-Unie, dat Nederland tenminste vertegenwoordigd is bij dezen kruis tocht tegen het bolsjewisme. In de tweede plaats u niets meer laten wijs maken door die lieden in Engeland, die ons volk lafhartig heb ben verlaten toen uw jongens aan de Grebbeiinie streden. In de derde plaats uw geesteshou ding wijzigen, zelf willen onderzoe ken en niet langer blindelings blijven sukkelen achter diegenen, die uit eigen belang, omdat zij bevreesd zijn voor het verlies van het gemakkelijke leventje, den opmarsch van den nieu wen tijd trachten tegen te houden. In de vierde plaats manmoedig en zonder meer te kankeren dan wij Nederlanders gewend zijn, aanvaar den de moeilijkheden van dezen tijd, die niet te ontgaan zijn, omdat offers gebracht moeten worden. Bedenkt, hoe ontzaglijk veel grooter de offers zijn, die de Duitschers moeten bren gen om Europa naar een betere toe komst te voeren. In de vijfde plaats, helpt waar gij kunt om den goeden gang van zaken in Nederland te bevorderen. Neemt deel aan den productieslag, levert het koper af, dat voor de oorlogvoering delen. Zou hy het doen? Op het mo ment, dat hij zich deze vraag stelde slingerde de hongerige man zich reeds van tak tot tak naar beneden. (Wordt vervolgd). noodig is en bedenkt daarbij, dat na den gewonnen oorlog, na het herstel van de verbinding met. Indië, wij met elkander best in staat zullen zijn om de geleden verliezen te herstellen. In de zesde plaats: maakt het ons nationaal-socialisten niet moeilijker dan het al is; wij zijn de dragers van- de toekomst van ons volk. Zonder de N.S.B. heeft dit volk geen toekomst meer. Sluit u aaneen, bouwt met ons aan het herstel van ons volk. Put. u niet uit- in negativisme, in ozo's, in kippenringen, in uitgezaagde vier- duitenstukken; in vingers in de lucht steken en dergelijke kinderachtighe den. die volwassenen onwaardig zijn. Wij nationaal-socialisten hebben de verantwoordelijkheid voor ons volk aanvaard. Gij die liefde hebt voor ons volk. die verantwoordelijkheids gevoel hebt, die dienen wilt, treedt in onze gelederen. Tienduizenden marcheerden reeds. Het gaat er op of er onder. En het zal zijn: er op. Voor het Nieuwe Europa. Deze roep weerklinkt nu door alle landen van Europa. Ik ben gelukkig te weten, dat deze roep in Nederland ons vaderland weerklank heeft gevon den. Wij willen met elkander onzen plicht doen, want ons volk moet in vrijheid weer leven. Spion ter Dood veroordeeld VONNIS VOLTROKKEN Een vroegere Neiderlandsche offi cier. die heimeiyk naar Nederland teruggekeerd was, hier onder een val- schen naam verbleef, militaire inlich tingen verzamelde en deze naar het vijandelijke buitenland doorgaf, is door een Duitsche militaire rechtbank wegens spionnage ter dood veroor deeld. Het vonnis is met den kógel voltrokken. DE VERBODEN LANDS- DEELEN TEGEN DEFINfTIEVE VESTIGING IN BEGINSEL GEEN BEZWAAR In verband mei het verbod tot het betreden door niet-ingezeten van de zgn. verboden lancisdeeien is de vraag gerezen, of definitieve vestigingen in bedoelde gebieden eveneens niet zyn toegelaten. Naar aanleiding hiervan wordt medegedeeld, dat teAn definitieve vestigingen in het zgri spergebied, in beginsel geen bezwaa-Vbestaat. Voor elk geval moet echter door tusschen- komst van het gemeei tebestuur een voldoend gemotiveerd verzoek tot den bevoegden gevolmachtigde van den Rijkscommissaris (Polizeioffi- zier) worden gericht, die na een on derzoek de toestemming "ot het be treden van het betreffend gebied en de vestigingsvergunning vrleent. RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 1 JULI HILVERSUM I, 415,5 M. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 RN.O.: Nieuws berichten, 8.15 Schriftlezing on medita tie (voorbereid cloor do Gliril, Radio Stichting).. 8.25 GramoFoonniuzick, 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmu ziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Viool met pianobegeleiding. 12.00 Schrammelkwar- tet en soliste. 12.25 Hot kwartier van den arbeid. 12.10 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.80 Gevarieerd con cert. 3.15 Gramofoonmuziek. 4.00 Cur sus „Ons geloof en ons werk" (voorbe reid door het'Vrijzinnig Prot. Kerkco- mité). 4.#) Gramofoonmuziek. 4.45 Sport en spel voor do jeugd. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische cn beursberich ten. 5.30 Musiquctte. 6.00 Lezing ..De beelding der sage". 7.0ij B.N.O Vragen van den dag. 7.15 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuziek. S.uo B.N.O.Nieuwsberichten. 8.15 Spiegeil van den dag. 8.30 Omroeporkest on so listen. 9.30 Berichten (Engelseh). 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00—10.15 i B.N.O.: Engelsohe uitzending. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7 45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang met. pianobegeleiding. 10.40 Decla matie. 11.00 Amabife-sextet on gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Harmonie-orkest van bet Ncderlandsch orkest „VGravenhage". 1.40 Gramo foonmuziek. 2.00 Arniiemscho orkestver eniging, soliste en gramofoonmuziek. 3.30 Voor do zieken.' 4.00 „Muziek langs do kusten van Afrika", causerie (met gramofoonmuziek). 4.30 Gramofoonmu ziek. 5,15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Groot 'Amuse mentsorkest en gramofoonmuziek. 6.15 U hebt het gehad op de lagere school. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 De jeugd- sportclub. 7.00 B.N.O.: Vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Cau serie „Sport en lichamelijke opvoeding voor de vrouw". 8.00 B.N.O.Nieuws berichten. 8.15 Gramofnonmuziek. 8.20 Radiotooneel. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.30 Voor den boer. 9.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 10.00 Avondwijding (voorbe reid door het Vrijzinnig Protestantsc-h Kerkonmité). 10.05*—10.15 Gramofoow- muziek. Kind uit Vlammenzee gered BRAND TE LEIDEN Te Leiden is Zaterdag brand uitge broken ln het perceel Hooigracht 86a. Binnen enkele oogenblikken stond het bovenhuis in vlammen. De brand weer was het vuur spoedig meester, doch het bovenhuis brandde geheel uit. Een baby, die alleen in een der bovenkamers was achtergebleven, werd uit de vlammenzee gered door het snel en doortastend ingrijpen van een drietal personen. De huurder was tegen brand ver zekerd, de onderhuurster echter niet. AFBEELDINGEN VAN LEVENDE LEDEN VAN HET HUIS VAN ORANJE Het Rijkscommissariaat maakt bekend Wilhelmina van Oranje-Nassau, die naar het vijandelijke buiten land gevlucht is, heeft zich thans aan de zijde der Sovjets geplaatst. De Rijkscommissaris voor de be zette Nederlandsche gebieden heeft daarom gelast, dat afbeel dingen van eiken aard van de le vende leden van heit? Huis van Oranje-Nassau uit alle overheids gebouwen en gebouwen van open baren dienst, uit alle openbare en bijzondere scholen, openbare in richtingen en bedrijven, en over het algemeen uit alle gebouwen, welke voor openbare doeleinden gebruikt worden, verwijderd moe ten worden. snelle voetstappen gehoord boven mijn hoofd, toen we Van Wieringen's kamer uitkwamen en boven de zijne bevonden zich de kamers van de jon gens, van Eddy en Raul. Ik overwoog, dat eigenlijk iedereen in de kamer het gedaan kon hebben behalve Van Wie- ringen zelf, want die was geen oogen- blik van ons weg geweest. En me vrouw niet, omdat zij eenvoudig niet sterk genoeg was. De drie zoons, de secretaris en de huisknecht, die als een doofstomme bij het buffet stond, kaarsrecht en vrijwel bewegingloos, zonder een spier van zijn gelaat te bewegen, zonder zelfs, ik begon er onwillekeurig op te letten, met zijn oogen te knippen, zij allen konden er voor worden aangezien, tot het schrij ven van brieven en, noodgedwongen, tot de daarop volgende consequenties, in staat te zijn. Nu was het mijn beurt om te .huiveren. Ik verlangde naar het einde van den maaltijd. Ook om nog een andere reden. Binnen vier en twintig uur, luidde de laatste waar schuwing. Zoolang we hier bleven zitten, ging de tijd onbenut voorbij. Mijn overweging was, als zoo vaak, feitelijk overbodig, want ook mijn vriend zat, al at hij, niet stil. Hij had deze koffietafel niet gewenscht, maar wist er toch profijt van te trekken. Hij deed dit. toen de maaltijd ten einde liep en het gezin dus nog slechts kort bijeen zou zijn. Mijnheer Van Wieringen, vroeg hij zoo opgewekt, alsof het niets te beteekenen had, wat doet u als u de politie noodig zou hebben? Politie ?^herhaalde onze gastheer op een toon. als om tijd te wintien. U hebt in bijna alle kamerMhuis- telefoon, maar locale telefoon h&bt u niet. Ingeval het nu noodig zou; zijn de politie te roepen, wat kunt u dan doen? Het eenige is, een der jongbis met den auto naar Loenen te sturin, of de chauffeur. En dan kunnen 'Ie een van de twee veldwachters mee brengen. Eén veldwachter? Terwijl u f' met acht mannen in huis bent? Dar is natuurlijk volmaakt overbodig en dan komt dat hierop neer, dat u op bijstand van de politie niet behoeft te rekenen, nietwaar? Wie acht man nen aandurft, schrikt niet terug voor één veldwachter. Maar we zul len den man toch noodig hebben. O. niet direct! Laten we zeggen binnen 24 uur. Hij keek de dlschgenooten open hartig aan. als verkeerde hij in de meening, cat iedereen begreep, waar hij het over had. Stellig omdat zoo even gesproken was over den dooden hond, toonde niemand eenige bij zondere verra.sing. Ik meen echter, dat het juist z'in bedoeling was, den bijzondere verrassing waar te nemen bij het uitspreken van 'de woorden van den laatsten dreigbrief: „binnen 24 uur". Ook ik keek daarom oplet tend rond. De merkte niets, wat ik aanstonds mijn vriend zou kunnen vertellén, op. Toch pleitte dit. de aan wezigen nog niet vrij. De briefschrij ver, die alles wist. wat er in huis gebeurde, zou ook wel weten, dat zijn laatste boodschap reeds haar bestemming had bereikt en zou dus op zijn hoede zijn om zich niet te verraden. Ik begreep, dat A.A.. zon der te weten, of de geheimzinnige vijand onder ons vertoefde, allen wilde voorbereiden. Als het ware dus een schrik verbreiden, die zoowel hem tot leider, als de moedigen onder de huisgenooten tot zijn helpers zou maken. Wij hebben hem namelijk noo dig om den man te arresteeven. die... Hector doodde, vulde de secre taris met effen stem aan, toen A.A. ven wachtte en iedereen zwijgen leef. Reeds voorbereidingen heeft ge troffen om een aanslag te plegen oo hei'' leven van mijnheer Van Wie rineen, besloot mijn vriend. Mij gaf hij daarmee te kennen, dat hij geheel aan de zijde van onzen gastheer stonc. en de bedreigingen als hoogst ernstig opnam. Indien ik zeg, dat Ontsteltenis nu eenskir;ps een einde maakte aan den reeds bijna beëindigden maaltijd, zeg "ik mee- dan ik kan verantwoorden. (Wordt vervol"d Ons Volk mlt in vrijheid in het nieuwe Euro» weer kunnen leven Radio-rede ir. ssert De leider van d> N.S Alussert. heeft Zate: radiorede gehouden. sp dat de vraag, o-, Eur gaan in een bosjewis dan wel zal herleven in en in nieuwen geest op ir. A. A. avond een. zeide o.m. zal onder hen chaos, euwen vorm xondslae van Godsvertrouwen ?.e voor volk en vaderland en eerbied voor den ar beid. in deze maandm wordt beslist. In de Sovjet-Unie vec.-t m de Midden- en Oost-Europeesche volkeren tegen de 290 divisies van de bolsjewisten. Ik kan mij nauwelijks voostellen al dus spr. dat er denkende menschen zouden zijn. die de alles 'fcoheerschen- de beteekenis van dezen stïijd niet zouden beseffen. Spreker gaf een historisch oterzlch* van de ontwikkeling der gebeurtenis sen. Het Natïonaal-Sofcialisme Het nationaal-socialisme en het-fas cisme vormen tezamen de da-u. waar tegen het communisme in Midden- en West-Europa zich te pletter liep. Zij zijn gebaseerd op de volksche gedach te: den wi'Jj om ieder volk naar eigen aard. zeden en gewoonten i-o uwn le ven; den wil om het algemeen belang het volksbelang te doen voorgaan vóór het groepsbelang en het- groeps belang te stellen boven het persoon lijk belang. Een goed volk is een ge ordend volk, waarin ieder volksgenoot zijn plicht heeft te verrichten ten be- hoeve van het groote geheel. Een volk van werkers, samen vormend één groote werkgemeenschap, waarin een ieder zijn plichten, maar daaruit voortvloeiende, ook zijn rechten heeft. Het recht op volwaardig bur gerschap. wanneer men volwaardig zijn plicht doet. Hei recht om God te dienen, het recht oo arbeid, gezins vorming. op levensblijheid, op ver zorging wanneer men oud geworden is in een leven van plichtsbetrach ting. Dit. is het waarlijk socialisme, het naD'onaal-socïalisme. voortkomend uit- de bronnen: het Godsvertrouwen, de liefde voor volk en vaderland, de eer bied voor den arbeid. Dit nationaal-socialisme en fascis me zullen het nieuwe Europa vormen. De bongerblokkade Het dicht bevolkte Europa is om singeld door Engeland-Amerika. door Afrika en de Sovjet-Unie. Om het goed te kunnen voeden en kleeden is er graan, wol, katoen, koffie, thee, rijst, enz. noodig. welke moeten wor den ingevoerd van overzee of uit de Sovjet-Unie. waarom het Z.W. deel eens genoemd is: de graanschuur van Europa. Engeland en Amerika beletten den aanvoer van overzee. De Sovjet-Unie belet den aanvoer uit het Oosten, vandaar een toenemend gebrek. Ook ons land kent reeds vele ontberingen. Het eerste doel van Churchill-Stalin- Roosevelt is. Europa uit te hongeren en zoo murw te maken. Dan komt het tweede doel. n.l. Duitschland militair te overwinnen. Om dat te kunnen doen, moeten En- gelsche troepen landen in Noord- Frankrijk. België en Nederland. Ne men wij aan. dat zij dat zouden kun nen doen. dan zou hier in de Neder landen de eindstrijd gestreden wor den tusschen de grootste militaire machten ter wereld. Laten wij aannemen, dat Engeland en de Sovjet-Unie dien strijd militair zouden winnen, dan zouden de bolsje wistische legers staan in het hart van Europa. Niemand is zoo dom om te kunnen veronderstellen, dat- dé bolsjewieken dan Europa zouden ont ruimen en overlaten aan Engeland, Integendeel, het is duidelijk, dat de Engelschen. nadat Duitschland's macht vernietigd zou zijn, zich zou den terugtrekken op hun eiland en Europa zouden moeten overlaten aan de bolsjewieken. Zi' hier dus het nöoölot van ifcropa en dus ook van ons volk en vader land; eerst uithongeren, daarna slag veld. en tenslotte ondergang in den communïstischen chaos. Dit zou onverbiddelijk geschieden als Churchill en Stalin zouden over winnen. Dit staat als een paal boven Als Duitschland wint Nu willen wij het tegengestelde ge val beschouwen, n.l. dat Duitsehl and, Italië. Roemenië, Hongarije, Slowa kije. enz. winnen en de Sovjet-UnD. wordt verslagen. Dat beteekent in de eerste en be langrijkste plaats, dat het centrum en de macht van het wereld-bolsje- wisme worden vernietigd Het com munistisch gevaar voor Europa v dan ten einde. In de tweede plaats beteekent ca overwinning op de Sovjet-Unie ho herstel van Finland, en in de derc» plaats beteekent zij het openen voer Europa van belangrijke voorraac schuren. De rijkdommen der Oekraira De Oekraine kan meer dan \o doende graan produceeren, zood. iedere brooddistributie in Eurof; overbodig zal worden en men daarei- boven zooveel koeien, varkens cn ki .pen zal kunnen houden als noodig a voor de zuivelproductie, voor de ve j productie, voor de eiermarkt. Gronil stoffen van verschillenden aarlg waaronder petroleum en daardoi» benzine wei voorop genoemd mag wc| den. zullen ter beschikking geste J worden van Europa's volkshu:shoi| ding. Engeland en Amerika kunn-a dan voortgaan met- de blokkade v« Europa, maar Europa zal daar#;/ dan goer boterham, minder' eten. In de vierde plaats beteekent/ Te overwinning op de Sovjet-Unie.at de weg vrij is voor de invoering m.n de nieuwe orde in Europa. Geen moeilijke Is de keuze zoo moeilijk? gij zeggen. Aan welken kant :ilijke k»ze Neen, |ilt nt wij sfen De leider der N.S.B. ir. A. A. Mussert, tijdens zijn in de houden rede hoofdstad ge- (Stapf.)/

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2