DE DIEREN VAN TARZAN ABONNEERT U MOORD in AMERSFOORTSCHE COURAKT DONDERDAG 3 JULI 1941 LAND Registratie Van Volkstuintjes EEN BIJ UITSTEK SOCIALE .MAATREGEL De mededeeling dat zekere maatre gelen worden getroffen, die de op brengst van de volkstuintjes en van de moestuinen op eigen erf betreffen, heeft, onder de houders van dergelijke tuinen e enige ongerustheid gewekt. Velen van hen meenen. dat zij de eeheele oubrenast van hun tuinen zullen moeten afstaan ten bate van de volksvoeding en dat hun arbeid aldus, althans wat de houders dezer tuinen en hun gezinnen betreft, in zekeren zin vergeefsch is geweest. Indien het juist was. dat de op brengst voor dc volksvoeding in haar geheel bestemd zou zijn. dan ware hiertegen uit een oogpunt van ge- meenschanszin mets tegen in te bren gen. Meer dan ooit is het immers noodzakelijk, dat het geheele Neder- landsche volk de schouders onder het werk zet. om te zorgen, dat. in den komenden winter niemand honger lijdt. Op deze gedachte zijn de voor genomen maatregelen trouwens ge baseerd, hoewel zij in hun uitwerking r.iet zoo ver gaan. De Overheid heeft besloten, een zeker gedeelte aan de houders ten goede te doen komen, als telooning voor den gepresteerden ar beid. Huurders van volkstuinen en huur ders of eigenaars van tuinen op eigen erf. waarin gewassen worden ver bouwd. zullen verplicht worden aan de plaatseibke distributie-kantoren opgave te doen van de oppervlakte en de ligging van den grond. Onder de oppervlakte wordt verstaan de groot te van den bebouwden grond met late aardappelen en met boonon. die in drogen toestand worden geoogst. An dere gewassen zijn vrij en behoeven dus niet te worden opgegeven. Overigens beteekent het bezit van een volkstuin of een moestuin nog geenszins, dat een gedeelte der op brengst van cc aardappelen en de boonen afgestaan moet worden. Deze verplichtimr gaat namelijk pas in. in dien de oppervlakte van den tuin grooter is dan 1 Are. De opbrengst van den tuin van 1 Are of minder is dus geheel vrij. Voor elke Are daarboven moet, wat den aardappelverbouw be treft, een hoeveelheid aardappelbon- nen worden afgestaan, overeenko mende met 100 K G. aardappelen per Are. Men zal moeten toegeven, dat dit een soepele regeling is. Anders staan de pachters van land bouwgrond er voor, die dezen grond niet zelf bewerken, doch dit overlaten aan den verpachter. Indien de op brengst van dezen grond aan den pachter werd afgestaan, zou dit een groote sociale misdaad beteekenen, waaraan de Overheid vanzelfsprekend haar medewerking niet kan verlee- door EDGAR RIGE BURROUGHS 13. De angstkreten van den panter vermengden zich met de aanvalskre- ten van Tarzan. Akoet had juist tijd genoeg gehad om op zij te springen. De witte aap stak zijn mes met een laatsten krachtigen stoot in het. li chaam van den panter. Deze richtte zich nog eenmaal op en viel toen dood neer. En weer klonk door ce jungle de wilde overwinnlngsk: van Tarzan. Akoet en zijn troep ken verbaasd van den dooden pan1 naar de krachtige figuur van den man, die hem verslagen had. Tarzan was de eerste die sprak: „Tweemaal heb ik Akoet het leven gered, als Akoet of zijn troep in nood verkeeren, laat hij Tarzan dan roepen... zóó...'." t I En de aapman liet een vreeselijken - kreet hooren, waarmede de leden van zijn vroegeren troep een vermist lid riepen. „En'-, vervolgde hij, „als zij Tarzan zoo hooren roepen, laten ze er dan aan denken, wat hij voor Akoet deed en met groote haast naar hem toe komen. Zal het zijn zooals Tar zan zegt?" Van Akoet en zijn troep werd een gegrom van instemming vernomen. Daarna begon de troep weer naar voedsel te zoeken, alsof er niets gebeurd was. Het blanke lichaam van Lord Greystoke mengde zich tus- schen de bruine, harige lichamen van zijn metgezellen, als ze op jacht waren. Hij bemerkte, dat Akoet met een vriendelijken blik in zijn kleine 1 oogen. aldoor dicht bij hem bleef. Soms als Akoet. een speciale lekkernij vond gaf hij deze aan Tarzan. (Wordt vervolgd.) nen. Integendeel is zij terecht van oordeel, dat dit een bevoorrechting zou beteekenen ten koste van de min- der-gegoeden en ten bate van hen, die het betalen kunnen. Vandaar dat bepaald is. dat de opbrengst van der gelijke stukken grond de geheele volksgemeenschap ten goede moet komen. Alieen eigen arbeid wordt be loond. profijt trekken van den arbeid van anderen is inzonderheid in ge vallen als deze verwerpelijk. Uit deze» korte uiteenzetting zal het den lezer duidelijk zijn geworden, dat de registratie der tuinen een zaak van sociale rechtvaardigheid is. welke door iederen goed-willenden Neder lander behoort te worden toegejuicht. Het Sneeke BEPERKTE BEVARING TOEGELATEN De marinebevelhebber in Nederland verstrekt met betrekking tot par. 5 alinea 1 der Verordening van den Rijkscommissaris no. 100 41 vrijstel ling van de voorschriften van par. 2 alinea 1 voor het gebied bij het Snee- kermeer, begrensd door de lijn van Arum langs den weg Grauwekat, Bolsward, Sneek. Deersum, Irnsum, Akkrum en de lijn van Arum langs den tramweg Grauwekat. Bolsward. Sneek. Joure. Nijehaske. Heerenveen. met de beeprking, dat vaartuigen zich binnen dit gebied mogen bewegen van zonsopgang tot zonsondergang en. in dien zij niet gebruikt worden, veilig moeten zijn opgeborgen. Een vernielde Sovjet-tank. Nog voor 7,ij haar gevechtskracht kon ont plooien, stelde het pantser-afweergeschut haar buiten gevecht. (Weltbild-Polygoon.) COLLEGEGELDEN RIJKSUNIVERSITEITEN BET ALIXGSFACILITEITEN In aansluiting op hetgeen we reeds meldden over de betaling van colle ge-gelden aan de rijksuniversiteiten, door hen. wier ouders of voogden in het. buitenland of in Nederlandsch- Indië vertoeven, zij nog het volgende medegedeeld: ALs voorwaarde om te kunnen vol staan met het afgeven van een schuld bekentenis geldt: Voor hen. die zich voor het eerst laten inschrijven, dat zij op het exa men. dat hun toegang verschaft tot het afleggen van examens aan de rijksuniversiteiten of de Technische Hooeeschool. als gemiddeld cijfer 7 hebben behaald. Buiten de hiervoor benoodigde gegevens dienen zij cu ratoren inzage te verschaffen van het aanslagbiljet naar inkomen en vermo gen 1940'41 van hen zelf en'of van hun ouders. Voor hen. die hun reeds aangevan gen studie in het studiejaar 1941- '42 wenschen voort te ze ten. dat hun ijver en aanleg door curatoren, gehoord de betrokken faculteit of afdeeling. over de jaren, dat zij ingeschreven' zijn geweest ..ruim voldoende" wordt ge acht. Voorts dienen zij curatoren in zage te verschaffer, van de aanslag biljetten naar inkomen en vermogen van hen zelf en'of van hun ouder? over de jaren, dat zij ingeschreven zijn geweest, (en van een afschrift van de aangifte voor d? inkomsten- en vermogensbelasting 1940'41). In 2 termijnen Voorts heeft de secretaris-generaal van Onderwijs. Wetenschap en Cul tuurbescherming beschikt, dat het -1- eevolge artikel 3 van het besluit van 7 Augustus 1940 (Verordeningen blad stuk 23 van 29 Augustus 19 !0. no. 116' voor het cursusjaar 1941 '42 verschuldigd collegegeld in twee ge lijke termijnen betaald kan word- n. Uit het door den rector-magnifieus af te geven bewijs van inschrijvi. g moet blijken of in termijnen wordt betaald. Rijksbureau Nationale Plar. Dr. FREDERIKS TOT VOORZITTER BENOEMD Het Rijkscommissariaat maakt be kend: De Rijkscommissaris voor de bezet te Nederlandsche gebieden heeft op grond van par. 1 zijner Verordening no. 90 41. waardoor de Verordening no. 108 40 (vierde Verordening over bijzondere bestuursrechtelijke maa*- regelen) wordt aangevuld, den Se cretaris-Generaal in het Ministerie van Binnenlandsche Zaken. dr. Fre- d e r i k s. met de voorloopige waar neming der zaken van voorzitter var- het Rijksbureau voor het Nationale Plan belast, en hem opgedragen, der opbouw van dit Rijksbureau ter hand te nemen. SPORT Twee Overwinningen van Alie Stijl Anni Kapell weer sneller dan Jopie Waalberg NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN W.-DUITSCHLAND Grevenboicht is een rustige provin ciestad. gelegen, aan de spoorlijn Keulen—München—Gladbach. Een vriendelijke, rustige bevolking leeft hier. Hier woont het type van den Rijnlander, wiens gastvrijheid bij ons Hollanders nog steeds hoog aange schreven staat. Er bestaat in Gre venboicht een historische plek, het oude slot met zijn pittoreske om geving, fraaien hof enin het mid- dtf. omzoomd door heerlijk frlsch gtusland. een modern fraai open luchtzwembad, dat. zijn water ont trekt. aan den snellen stroom, welke het dorp als een krotikelende slang doorkruist. Daar in deze historische omgeving verblijven momenteel onze Nederlandsche zwemsters, Jopie Waalberg en Alie Stijl begeleid door haar trainster mevr. S. W. de Dood Koenen. De ontvangst was hier nog hartelijker dan in Bonn en München Gladbach. Des middags werd terstond een be zoek gebracht aan het zwembad, dat zoo goed in den smaak viel, dat de zwemsters daar verbleven tot laat in den avond. Des avonds om half acht namen de wedstrijden een aanvang Reeds een uur tevoren stroomden de toeschouwers het kleine bad binnen, qpodat bij den aanvang van de wed strijden geen plaats onbezet bleef. Vele vooraanstaande personen uit Grevenboicht en omgeving woonden deze wedstrijden bij. waaronder de burgemeester en Gauleiter. Een kort en goed programma werd afgewerkt Door de afwezigheid van Cor Kint kwam natuurlijk de estafette weder om te vervallen. Alie Stijl ontfermde zich opnieuw over de 100 M- rugslag waarbij zij Ellen Mirbach van de zwemvereeniging Udine uit München —Gladbach even gemakkelijk sloeg als Leni HenzenLohmar te Bonn. Haar tijd was dezen keer beter, het geen voor een groot deel veroorzaakt werd door de gunstiger weersomstan digheden. Alie Stijl noteerde hier op de 100 M. 1 min. 25 5 sec., terwijl in Bonn 1 min. 30 sec. gemaakt werd. Een aanmerkelijke verbetering dus. Felle strijd op 200 M. schoolslag Ook Jopie Waalberg toonde zich dezen avond strijdlustiger, alhoewel zij natuurlijk wederom niet opgewas sen was tegen de snelle en een hoog tempo be'neerschende Anni Kapell. Het verloop van dezen strijd op de 200 M. schoolslag was analoog aan de beide voorafgaande wedstrijden. Jopie Waalberg's start was natuurlijk weer beduidend beter dan van de Duitsche. Anni Kapell wekt op het droge een eenigszins loomen indruk, zij loopt zwaar en log. doch nauwe lijks bevindt zij zich in het water of ai haar loomheid en traagheid zijn verdwenen. Haar bewegingen zijn dan veel levendiger dan van onze landge- noote. hetgeen ook blijkt uit haar hooger tempo. De voorsprong, welke Jopie Waalberg verkreeg door haar snelleren start, werd weer op de eerste 50 M. door Anni Kapell terug genomen en in een kleinen voor sprong omgezet. Zich bijzonder in spannende om in dit bad een fraaien tijd te maken, vergrootte Anni Kapell langzamerhand haar voorsprong t.ot meerdere seconden. Zij slaagde er in derdaad in hier den besten tijd van deze tournée te maken, 3 min. 1.5 sec. Ook Jopie Waalberg vestigde hier haar besten tijd van deze tournée. 3 min. 7-6 sec. Toch is het opmerkelijk, dat ook nu weer de grens van 3 min. niet werd overschreden, evenmin als in Dene marken. De wereldrecordhoudster op dezen afstand kan op het oogenblik dan ook haar besten tijd niet bena deren,. Mogelijk, dat zij hierin de vol gende week bij de Duitsche kam pioenschappen te Weenen zal sla- een. 100 M. borstcrawl Tenslotte kwam de 100 M. borst- crawl aan de beurt. Ook dit nummer wist Alie Stijl op overtuigende wijze te winnen, waarbij zij Ellen Mirbach weer als haar tegenstandster had Reeds bij den start had onze land- genoote een voorsprong, welken zU niet alleen wist te behouden, doch zelfs vergrootte tot verscheidene se conden. Zij maakte hier denzelfden tijd als in MünchenGladbach. 1 min. 10.8 sec. Onze landgenoote heeft een sterkere tegenstandster noodig om tot betere tijden te geraken, het geen duidelijk bleek tijdens de eerste tournée in West-Duitschland, waarbij zij de Deensche Ragnhild Hveger als tegenstandster had. Ellen Mirbach noteerde een beteren tijd dan Lenie HenzenLohmar te MünchenGlad bach. n.l. 1 min. 17.7 sec. Twee wed strijden winnen van de drie is een resultaat, dat in ieder geval tot tevre denheid stemt. Na afloop van de wedstrijden werd de rest van den avond op genoeglijke wijze in den kring van de zwemver eeniging te Grevenboicht, welke deze wedstrijden had georganiseerd, door gebracht. De burgemeester was hier bij tegenwoordig en maakte kennis met onze zwemsters, waarbij hij haar uitnoodigde om na afloop van deze tournée nog eenige dagen, zoo moge lijk nog een week. naar Grevenboicht te komen om daar een verdiende rust te genieten. De uitslagen De voornaamste resultaten van gis teravond luiden: 100 M. rugslag: 1. Alie Stijl 1 min 25.5 sec.; 2. Ellen Mirbach 1 min. 30.5 sec. 200 M. schoolslag: 1 Annie Kapell 3 min. 1.5 sec.; 2. Jopie Waalberg 3 min. 7.6 sec. 100 M. borstcrawl- 1. Alie Stijl 1 min. 108 sec.; 2. Ellen Mirbach 1 min. 17.7 sec. RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 4 JULI HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gruiiu>roDiiiuum*k. 6.50 Ockteiid- gymnastiiM Gramafnonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. S On B.X.O.: Nieuws berichten. ,\l.ï Schriftlezing en medi tatie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). S.Gewijde muziek (gr.- pl.). 8-35 Grtunofoonnniziek, 9,15 Voor de huisvrouw. 9,20 Graraofoonnmzielc. 11.00 Molto Cantabile. (11.20—11.40 De clamatie). 12.00 Omroeporkest. 12.40 Almanak. 12.15 P.X.O.: Nieuws- .en economische berichten. 1.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 1.30 Syl vest re- trio. 2.00 Gramoloonmuziek. 4.0b Cur sus ,.lten domino o\er de kerk" (voor bereid door het Yrijz. Prot. Werkcomi té). 4.20 Orgelconcert. 4.50 Gramofoon- muziek. 5.15 B.X.O.: Nieuws-, economi sche en beursberichten. 5.3u Voor do jeugd. 5 15 Nrdcrlamisch Kamerorkest en solist. (6.25—6.40 Uit de sportpers). 7.00 B.X.O.: Vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gramofonninii- 7,iek. 7.90 i.e/mg „Gevaarlijk vjeepch". 7.4,5 Gratnofoonmuziok. S.iH) P.X O.: Nieuwsberichten. 8.J5 Spiegel vun den dag. 8.80 Omroeporkest en soliste, 9.30 Berichten (Lugelseh). 9.15 B.NO.: Nieuwsberichten. 10.00—10.15 R.N.O.: Engelsclie uitzending. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gramofoonjuuzick <1.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Grnmnfonrimuz.ii'k. 7.15 Ochtendgymnastiek. S.<m BNO.r Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonnniziek. 10.20 Viool en orgel. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang nvt pianobegeleiding en irr 1- mofoonmuzick. «2.00 Berichten. 12.15 Ensemble Erica Helen. 12.41) B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. I ."O Orgelconcert. 1.30 Amuseaien'sork"-1. 2.15 Grnmofiionmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 5.30 Tliü-dinudelijko vraagbaak, 3.45 Ensemble Amende. 1.30 V.vr «Ie jeugd. 5.00 Grainofoonmuziek. 5.15 UNO: Nif 5.30 Ensemble :<-he lezir Exa: Bal o: liet Vrij rlio chl Pro- UlTIlg testantscli Kerkeomit»'-'). 6.15 Amuse mentsorkest. t'. (5 Toeristische raadge vingen. 7.0O B.N.O.: Economische vra gen van den dag. 7.15 De Romancers en soliste. 8.'"» R N O-: Nieu w-berich- ten. 8.1.5 Ro-i'lenlic-nrk. 9.00 Voor den boer. 9.lu Gramofoooiöuziek 9.15 B N.O.: Nieuwsberichten. l'V""» Avnndwjjding (voorbereid door bet Vrijzinnig Protes tantse h Kcrkcomitê). 10.05—10.15 Gra- mofoonmuziek. BOKSEN WEDSTRIJDEN TE DEN HAAG Te Den Ha3g won gisteren Diessen op punten van Erkelens. Amey versloeg Krijger eveneens op punten. De par tijen Wagner-BIom, Jonkman-Heuvers en D. Grcos-Merks bleven onbeslist. Snoek w.o.p. van Schot, Kalf w.o.p van B. Groos, Kneifel w.o.p. van Meu ren en Stuiver won eveneens op pun ten van Deurloo. FEUILLETON BLOKSCHRIFT door BRAM VERSCHOOR 15) v/e zate n da»r goed geïsoleerd vervolgde hij, maar te veel als op een presenteerblaadje, zou ik haast zeggen, voor wie ons iets minder goeds toewonscht. Ik zou je aanraden. Bram. nu cl verdere beschouwingen aver dn. vern.oedelijken belager lie ver een poosje vpör je. want er valt daar kun 1 nu in elk geval ze ker van niet met hem te spotten. Overigens in ook om een andere reden can om het behoud van mijn leven au?d. da; de afstand die den schutter beveiligde, ook beveiligend werkte vorr mij. want anders zou je té veel respect hebben gekregen vcor mijn speurdersve'-ntogen. Je zou heb ben gedacht, dat ik hét had. dat ik hém had. Ik wou alleen zeggen, dat ik eindelijk een punt van uitgang meen te hebben gevonden. Laat ons gaan naar den vermoedelijken, mis schien .slechts indirect en leverancier 'of moet ik zeggen: leverancierster) van den kattendarm, waarmee Hector aan zijn eindje werd geholpen. Betsy? vroeg ik. Die gaan we bezoeken, antwoord de hij. Met de vermoedelijke leve ranciers-ter bedoel ik echter slechts haar viool. En de schutter? vroeg ik. Doch mijn vriend wilde op het oogenblik nog niet meer uitlaten. Die vergat twee dingen, zei hij non chalant. Ten eerste, dat wij groot wild zijn. ten tweede, dat de jacht gesloten is. HOOFDSTUK VIII. De Violiste Het orienteex-ingsvermogen van A.A kwam ons nu goed te stade, want indien we op goed geluk in de richting van de portierswoning hadden moeten gaan, wc zouden, ware het ook geen uren. ;och geruimen tijd hebben ge doold. Nu kwamen we evenwel spoe dig terecht in de oprijlaan, van waar uit mijn vriend de gezochte woning had zien liggen. Het is dichter bij het 'nek. zei hij dus moeten we nog een tamelijk eindje verder de laan op. Maar nu we hier toch zijn, moet ik even daar kijken. Hij stak de laan over naar een zeer ouden spar. die 'n meter ongeveer bo ven den grond zichzelf in drie stam- I men verdeeld had, die grillig gebogen opwaarts streefden boven een tus- schen hen staand holletje. Een boom als waarin men bij voorkeur kinde ren, die voorgesteld worden als gui- tig-ondeugend. kiekt. Dit was dus cie plek. waar vanavond tienduizend gul den gereed moesten liggen voor een man, die, ook al vónd hij ze er. er wei nig aan hebben zou, omdat sedert d t schot mijn metgezel hem toch zou willen opsporen. Het is nogal diep. Bram, consta teerde A.A. Wie daar in het donker iets uit wil halen, zal moeten grabbe len. Dat stelt jou vrij van een onpret- tigen wachtpost, als je er tenminste in slaagt ergens een ratteval op te dui kelen en die ongezien in dit gat op te stellen. Er moeten bij het huis hon denhokken zijn. want ik heb nog geen hond gezien. Die worden waarschijn lijk alleen 's avonds losgelaten. De kans bestaat, dat bij die hokken ee 1 schuur is. of een kippenren, dat hoo t er z,oo bij. lijkt me. En als die er zij... dan is daar misschien ook wel een valletje, beter gezegd, een klem e vinden. Je gaat aanstonds ma?r eens op verkenning uit. Al spiekende was hij doorgeloopen en nu ontwaarde ik links van de laan een open gedeelte met aan het eind daarvan een eenvoudig, klein land huisje, dat met zijn voorgevel in de zon wel gedachten aan landelijk ge luk, in de verste verte echter niet aan misdaad opriep. Door het grasveld voerde een keurig onderhouden grind pad naar de voordeur, waar wij niet hoefden aan te bellen, omdat een meisje van waarschijnlijk nog geen vijf en twintig jaar er naast op een keukenstoel aardappelen zat ie schil len. Ze liet haar handen in den bak op haar schoot rusten, nadat ze ze tersluiks aan haar schort had afge veegd. A.A. lichtte den hoed en sprak haar aan op den beminnelijken toon waarop ik hem gewoonlijk tot minder bedeelden hoorde spreken. Niet dat de jonge vrouw een armoedigen indruk maakte, doch in vergelijking met de plechtige chic van het kasteel zag haar omgeving, het huis althans, er sober, zelfs poover uit. U neemt me niet kwalijk, juf frouw. als ik recht op het doel af ga. Op het kasteel heeft men mij verteld dat u viool speelt, dat u de eenige bent, die viool speelt hier. Men heeft mij ook verteld, dat een uwer snaren plotseling verdwenen was en u zult wel weten, dat vannacht door mid del juist van een snaar de hond in de hall werd gedood. De gevolgtrekking ligt voor de hand. nietwaar? W-w-w-wat zegt u? stamelde ze. Ze greep net bijtijds 'net bakje met aardappelen, dat van haar schoot dreigde te tuimelen. Ze hield het vast met de linkerhand, terwijl ze de rech ter tegen haar mond drukte, als om een kreet van afschuw t-e weerhou den. En ze staarde A.A. aan, alsof ze hem niet begreep. Dus 4' hebt het verband niet ge zocht? vroeg mijn vriend. Is Hector met een snaar? En daarna, ongeloovig maar bovenal ver bijsterd: Dat kan toch niet? U wist het dus niet? Dan kon u natuurlijk ook geen verband zien. hernam mijn vriend. En dan spijt het mij. dat ik het u op deze manier mededeelde. Met een snaar? herhaalde ze nog eens. Met een vioolsnaar? Hoe kan dat nou? De hond werd, het stond A.A. klaarblijkelijk tegen er over te spre ken. gewurgd. Zooals ik u 'al zei. met een snaar. Hij wachtte even, haar tijd gunnend om over haar verbazing heen te komen. Dan vervolgde hij: Mijnheer Van Wieringen heeft mij verzocht den moordenaar van het dier op te sporen. En nu kom ik u eens vragen Zij viel hem in de rede. Hector met een vioolsnaar gewurgd! En u komt hier bij mij vragen? U bent van de politie? Haar afschuw, die nu overging in engst, was stellig oprecht, geen secon de was er plaats voor da overweging of zij, al was de bewuste snaar uit haar huis afkomstig, iets met de mis daad uitstaande had. Juist, zoo iets, antwoordde A.A op haar vraag. Maar daarom hoeft u niet bang te zijn. BGrTg, bang. ik ben niet bang Ik vind het verschrikkelijk, afschu welijk. Vader heeft mij wel verteld, dat de hond dood gemaakt is, maai niet op welke manier. Waar had u die snaar, die ver dwenen is? vroeg A.A. Op tafel in de kamer. Ik wou net gaan spelen, toen mijn snaar knapte en ik de nieuwe er dus wou gaan opzetten. In de kamer? herhaalde hij met een niet te miskennen bedoeling in zijn toon. die de dochter van "den tuinman dan ook begreep. Als u het precies wilt weten, kom gerust even binnen, zei ze op staande om ons vóór te gaan, niet door de deur, waarnaast zij zat, doch door een achterdeur, die dadelijk in de keuken uitkwam. Ik had een ge voel op een goed spoor te zijn. Daar van gaat' een rust uit, die alleen door- speurders somtijds gemaakt wordt. In dien er uit de dame een waardevol gegeven was te krijgen, dan zou A.A. er in slagen het er uit te halen. Doen zij deed volstrekt geen moeite om ie*s te verbergen en dus behoefde men nu juist geen A.A. te heeten om door haar te weten te komen, wat zij wel dra vernamen. Zij zette den bak aardappelen in het voorbijgaan op de keukentafel, liep rechtdoor de gang in naar een netjes gemeubileerde, peuterig „gezellige" kamer aan de voorzijde van het huis. De zon scheen over de voor het. raam geplaatste ta fel, waarop wat eenvoudige studie- muziek lag. (Wordt vervolgd;.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2