E in Amersfoort AMERSFOORTSCHE COURANT DONDERDAG 3 JULI 1941 3 Kantongerecht Een succes voor den A. B. v. L. O. WAT SAMENWERKING VERMAG Hel heeft wel lang geduurd, maar eindelijk is het dan toch zoover geko men, dat de Amersfoortsche gymnas- tiekvereenigingen elkaar hebben ge vonden. Wat er door samenwerking kan worden bereikt is Woensdag op het A.B.v.L.O.-terrein aan de Rubensstraat duidelijk gebleken. Hier waren dc plaatselijke gymnastiekverenigingen samengekomen voor het houden van een openluchtdemonstratie en de A.B.v.L.O onder welks auspiciën dit turnfestijn plaats vond, mag zeker op een succes vollen avond terugzien. Aan dit feest werkten mede de ver- eeniging „Wilhelmina" onder leiding van den heer P. E. II. van Mourik, „Olympia", onder leiding van den heer .Van Doorn, „Jahn" onder leiding van den heer Kleuvers, „Excelsior" onder leiding van den heer J. J, v. d. Linden, „St. Hubertus" onder leiding van den heer H. v. d. Linde. Het programma dat uit 16 nummers bestond, werd, dank zij de uitstekende organisatie vlot afgewerkt en over het algemeen werd er goede gymnastiek vertoond, waarbij o a bleek dat de voor bereiding haar uitwerking niet heeft gemist. Er is wel eens geklaagd over de ge ringe belangstelling, die in onze stad 'voor de lichamelijke opvoeding aan den dag wordt gelegd. We hebben die geringe belangstelling steeds beschouwd als een gevolg van het feit. dat dc turnlicthebbcrs zich over ,2ooveel vereenigingen moesten verdee- >]en, Nu die vereenigingen elkander [hebben gevonden, komt zulks ook de (publieke belangstelling ten goede, want Ihcl getal toeschouwers was zóó groot, als wij nog nimmer bij een gymnastiek- demonstratie hebben gezien. De goede weersgesteldheid werkte rok tot het succes van dit festijn mede. Het was een genoegen op dit fraaie ter rein een avond te mogen doorbrengen. I Jammer was dat van de zijde der j autoriteiten zoo weinig belangstelling is getoond en evenmin als bij dc Avond- Vicrdaagsche, waren gemeentelijke autoriteiten aanwezig. Niettemin was deze demonstratie het. zij nog eens herhaald een uitnemen de propaganda voov dc lichamelijke op voeding in onze stad. UITREIKING VAN DISTRIBUTIE KAARTEN Vrijdagochtend zullen nieuwe dis tributiekaarten worden uitgereikt aan do houders van stamkaarten 45001 tot en met 47500, Vrijdagmiddag aan houders van stamkaarten nos. 47501 en hooger. Hel distributiekantoor is geopend 's morgens van 9 u. tot 12.30 u. en des namiddags van 13.30 uur tot 17 uur. Hooibroei Diefstal bij expeditiefirma. DADER GEARRESTEERD Het is den laalsten tijd meer voor gekomen dat een employé van'een ex peditiefirma in z»jn functie diefstallen heeft gepleegd. Men herinnert zich in dit verband ongetwijfeld den sigaren- diefstal. Thans heeft de politie weder om een chauffeur van een expeditie onderneming hier ter stede aangehou den, die het door de directie in hem ge stelde vertrouwen heeft beschaamd door het in zijn functie ontvreemden van een partij fietsbanden, vet, sigaren, boonen en andere levensmiddelen. Een gedeelte der gestolen goederen is in Hilversum achterhaald. EENIGE PRACTISCHE, WENKEN Het ls een niet te miskennen feit, dat ieder Jaar opnieuw tengevolge van brand door hooibroei aanzienlijke kapitalen voor de gemeenschap verloren gaan. Deze schade komt grootendeels ten laste van dc Verzekering Maatschappijen en dus Indirect ten laste vftn de landbouwers, om dat aan do premies voor de brandverzeke ring voldoende moeten ztjn om deze schade te dekken. Ook de Gemeente-kassen lijden er schade door, omdat aan blusschingskosten dikwijls belangrijke sommen moeten worden betaald en het behoeft geen betoog, dat een nadeel voor de Gemeente ook een nadeel voor de Ingezetenen beteekent. Daarom ls het behalve plicht ook Ieders belang alles ln het werk te stellen om brand door hooibroei te voorkomen. leder weet dat hooi broeit en dat lichte broei noodzakelijk is voor een goede kwali teit. maar zware broei, waardoor brandge vaar ontstaat, behoeft bij een kundig en voorzichtig landbouwer niet voor te komen, een hooge uitzondering daargelaten. Enkele practische wenken om zooveel brand door hooibroei te voorkomen, mogen hier volgen. Landbouwers, zorgt ervoor, dat Uw hooi vooral goed droog in den berg komt. zet. In dien mogelijk, het eerste hooi aan een klamp en tast het hooi geleidelijk op. Stel U minstens éénmaal per dag op de hoogte van den toestand van Uw hooi Komt. de geur of kleur U verdacht voor. of wordt liet. hooi-Ijzer ln het hooi naar Uw meenlng te warm. waarschuwt dan onmid dellijk de Verzekering-Maatschappij, hetzij rechtstreeks, hetzij door middel van den agent, telegrafisch of telefonisch. ZIJ zal U dan ongetwijfeld, met het oog op dc te nemeri maatregelen, ten spoedigste rnad geven. Is er direct brandgevaar, dan verdient ook hel; wanrschuwen van de plaatselijke brand weer dringend aanbeveling. RECHTSZAKEN KANTONGERECHT ZUTPHEN Overtreding Reglement Spoor wegen. De Kantonrechter te Zutphen ver oordeelde J. L., arts te Nijkcrk, wegens overtreding van het Algemeen Regle ment Dienst der Spoorwegen tot 5. boete subs. 3 dagen hechtenis. FAILLISSEiMENTEN Ds. C. B. BAVINCK Heden (Donderdag) ierl Ds. C. B. Eavinck, emeritus predikant van de. Gereformeerde kerk te Rotterdam zijn 75sten geboortedag. Van 30 Nov. 1890 diende hij de Geref. Kerk van Hazers- woude lot 9 Sent. 1894, toen hij zich verbond aan zijn tweede en laatste ge meente welke hij diende tot 1 Decem ber 1930 toen hem eervol emeritaat werd verleend èn hij zich in Amers foort ging vestigen, waar hij tot heden rog werkzaam is als oudei'ling van de Gereformeerde kerk. 30 Juni J H. Jansen. Delft., Molen straat 44. R.C Mr. F. J. de Jong, Cur. Mr. H. P. Bennewltz, Delft. 1 Juli. F. Doorenspleet. schilder, Haar lem, Vondelweg 464. R.C. Mr. E. W J. Top. Cur. Mr. K. Helmlg, Haarlem, Frans Hals plein 10. 1 juli, p. h. B. M. Klauwers, klccrblee- ker, Santpoort, Bloemendaalsehewcg 51, R.C. Mr, E, W. J. Top, Cur. Mr. J. van IJzendoorn Heemstede. 1 Juli. M. L Smits, wed. Til. J. Klau wers, kleerbleekster. Santpoort. Bloemendaal sehewcg 51. R.C. Mr. E. W. J. Top, Cur. Mr. J. van IJzendoorn. Heemstede. I Juli. De Naamloor.e Vennootschap Bouw- en Handelsmaatschappij ..Kruisbalk", gevestigd en kantoorhoudende te Haarlem, Lorentzkade 366. R.C. Hr. E. J. W. Top, Cur. Mr. Dr. W. P. Vis. Haarlem. Vernietigd op grond van verzet: 27 Juni. Th. Vermeulen, meubelmaker. Oude Pekela. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 10 Juni. D. van der Wel. kweeker. Be verwijk. Risico van den melk- slijter. CANDIDAAT VOOR VEENHUIZEN Gevolg van vergeetachtigheid Je moet maar pech hebben. Een kantoorbediende stond terecht, omdat hij op een fiets had gereden, waarvan de lamp niet voldoende verduisterd was. De jongeman deelde mede, dat zijn eigen fiets gestolen was en hij, toen hij bekeurd werd, op een geleende fiets reed. De lantaarn gaf zoo weinig licht, dat verd. niet anders dacht, dan dat de lamp wèl verduisterd was. De kantonrechter informeerde of verd. zijn gestolen fiets reeds weer te rug had, waarop ontkennend werd ge antwoord. ,Het is dus een dubbele schade voor U'\ zeide mr. Muller Masis, ,,U bent uw fiets kwijt en krijgt bovendien nog een kleine boete. De eisch van het O.M. viel den knaap niet mee. 4 subs. 2 d., maar de kantonrechter maakte er 2 subs. 1 dag van. Risico van het vak, Mr. Albarda blijft vasthouden aan het standpunt, dat iemand, die melk verkoopt waarvan of het vetgehalte niet. deugt of waaraan iets anders mankeert, daarvoor ook verantwoorde lijk is. Dat ondervond verd. C. v. Z. te Soest, die melk had afgeleverd waar van het vriespunt 51 gr. C. was en waarbij dus vier deelen water waren gevoegd. Voor het O.M. kan dit niet anders dan het eenige standpunt zijn, maar het. schenkt allerminst de over tuiging dat een melkventer inderdaad schuldig is. Verdachte heeft de hem aangeboden schikking niet betaald, want zoo rede neerde deze man terecht, wanneer ik dit gedaan zou hebben, zou ik tevens schuld hebben bekend en ik gevoel my totaal onschuldig. Verd. had de melk bij de Soester melkfabriek in ontvangst genomen en er geen druppel water bij gedaan. Hij gaf uiting aan zijn vermoeden, dat de bewuste melk uit Friesland was aan gevoerd omdat er in Soest een tekort was. Dat er na zoo'n verre reis iets met de melk kan gebeuren, waaraan, niemand iets kan doen, ligt toch voor de hand. Verd. merkte dan ook op, dat hij bij in het ontvangst nemen van de melk niet kan zien of daar te veel water by is. Mr. Albarda: „Maar U kunt er wel water bij gedaan hebben. Regende het dien dag?" Verd. hield zijn onschuld vol. Hy had part noch deel aan dit geval. Mr. Albarda merkte op dat het wel gemakkelijk is te zeggen dat men de melk zoo van de fabriek heeft ontvan gen, voor hem is gsen anderen uitweg verd. schuldig te verklaren. De gestel de schikking eischte hij thans ook als boete, n.l. 20.subs. 10 d. Verd.: „Dat valt mij tegen." De kantonrechter zal op Woensdag 9 Juli uitspraak doen. Cantlidaat voor Veenhuizen. A. v. S. uit Nijkerk mag wel oppasser, want anders verhuist hij, van inplaats van naar Amersfoort, zooals zijn be doeling is, naar Veenhuizen. Hij maak te op ons den indruk van een zwakke- j ling. Hij zal goed doen den goeder raad van den kantonrechter maar ter harte te nemen en de flesch te verze gelen. Toen verd. op zekeren avond, omstreeks het middernachtelijk uur te A. werd aangehouden, was zijn gang OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 13. De volgende prijzen mogen ton hoogste aan het publiek ln rekening wor den gebracht: Zeep: (Hiermede vervalt bericht No. 11). A. Toiletzeep (nieuwe samenstelling) 0.12^ per 75 gram. B. Huishoudzeep - 0.13' per dubbel stuk (240 gram). - 0.061.: per stuk (120 gr.). C. Zachte zeep verpakt - o,38 per kg. onverpakt -0.34 per kg. Het. vragen van hoogere prijzen Is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. onzeker, hij sprak onzin en rook naar bekende dranken. Verd. dacht er blijkbaar nog gemak kelijk over. Het was van dit jaar „pas" voor de derde maal dat hij zich aan openbare dronkenschap had schuldig gemaakt. En tegenwoordig moet men wei bier drinken, want thee of koffie is er niet meer te krijgen, merkte verd. op. De ambtenaar eischte 20.subs. 10 dagen. De kantonrechter: „Verd., U hoort lot, en de opzending naar Veenhuizen houdt de ambtenaar nog in petto." Verd. beloofde beterschap. De kantonrechter kon de straf niet l ger bepalen dan bij de eerste herha ng en legde verd. 15.subs. 15 d. op. Vergeetachtigheid. Verd. L. K„ een vertegenwoordiger v. -s op zekeren dag met de fiets thuis gi tomen. Hij leed aan ischias en was blij dat hij in zijn woonkamer in ean s cl kon neervallen. Zijn fiets had hij i igesloten builen tegen het raam gezet aan zijn zoontje opdracht gegeven et rijwiel achterom te rijden en in de .huur te zetten. Het zoontje vergat echter wat zijn ader hem had opgedragen en de fiets Ijleef ongesloten buiten staan. Dit was om 8 uur en om 12 uur werd de fiets d< >r een agent gevonden en mede naar hc bureau genomen, waar verd. haar dei volgenden dag kon terughalen. Je ambtenaar merkte op. dat verd. wckelijk van geluk mag spreken, dat hij zijn fiets nog heeft teruggekregen, wait een fiets is een kostbaar bezit in dei tegenwoordigen tijd. Ie' amtenaar eischte ƒ4.subs, 2 d,, doii de kantonrechter vond f2.subs, 1 cig voldoende. Gezichtsbedrog? len dame uit Hilversum had zich te venntwoorden omdat zij zich op den Arhemscheweg te Leusden aan een veiceersfout zou hebben schuldig ge- mnkt, n.l. te ver naar links zou heb- be gereden. 'erd. ontkende ten stelligste. Zij reed n:ist haar zwager en haar zuster reed auter hen. Bij Leusden zag verd. dc irirechaussec staan en toen heeft zij har zwager toegevoegd: „Daar staat nirechausseeen die bekeurt gauw, iiizal maar voor alle zekerheid op hel fispad gaan rijden, ofschoon de vij- ég ter plaatse niet voor wielrijders 'voden is.Tuen zij werd aangehouden (keerde zij in dc meening dat het hi|* controle van de stamkaarten '-c- Zij werd echter bekeurd omdat zij mist twee anderen zou hebben gere de), heigeen zij pertinent ontkende, 'olgende week zal de verbalisant •den gehoord. Gezichtsbedrog lijkt 'den gehoord. AFDEELÏNGSLEIDER NAT. FRONT Bij besluit van den Leider van Natio naal Front is de heer G. van Wessel Ie Amersfoort benoemd tot afdelingslei der van Nationaal Front daar ter plaatse. DE PRINS VAN SIND Wij herinneren er aan, dat a-s. Vrij dagavond 'om half acht bovengenoemde operette nog eens opgevoerd wordt door leerlingen van de Amersfoortsche Mu ziekschool onder leiding van den heer A. J. C. Mooy. Daar de kaartverkoop voor deze tweede opvoering weer vlot verloopt, doet men goed zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien. GESLAAGD Te Utrecht slaagden voor het Mulo diploma A de heeren G. A. M. Everts, H. J. v. Grol, J. J. Guns, W. J. v. Hat- tem, U. Helmerhorst en B. de Jager allen leerlingen der R.K. MULO-school, alhier. Onze stadgenoote Mcj. G. E. Labvee heeft gisteren (Woensdag) na afgelegd examen het einddiploma A behaald aan het Christelijk gymnasium te Utrecht. Hoofdredacteur-directeur F. \V. M. HALEWIJN. Chef-redacteur G. A. WILLLNGE. Stads- en sportredacteur D. J. KKKKé, allen te Amersfoort. Redacteur en Kunstverslaggever W. G. VAN MAANEN, Huls ter Helde. Houdt U van schaken? Volgt dan de interessante schaak rubriek in ons Zaterdagnumnier onder redactie van een plaatse lijke deskundige. Voor beginners en gevorderden beiden, leerzame partyen. SPORT WATERPOLO. A. Z. P. C. vervolgt overwinningenreeks TRITON MET 7—1 GEKLOPT A.Z. en P.C. I heeft haar reeks over winningen voortgezet, door Triton I in eigen huis met 7—1 te verslaan. Er werd met zes tegen zes gespeeld. Een der A.Z. en P.C.-'ers was Weesp in volle vaart voorbij gestoomd en ar- riveei-de daardoor 20 minuten te laat. De Weespenaren prefereerden het spe len met zes man boven wachten. Triton gaf beter partij dan eenige weken geleden in Amersfoort, hoewel het ontbreken van Scholte een gevoe lige handicap bleek. A.Z. en P.C. was echter zoowel in snelheid als in bal techniek en tactiek de meerdere, en nam reeds aan het begin het spel in handen. Smeitink opende de scoi-e met een hard schot, spoedig gevolgd door Mos terd. De Triton-voorhoede werd inmid dels door de A.Z. en P.C.-achterhoede goed bedwongen, al moest de keeper nu en dan handelend optreden. Toen Rühl, kort na het tweede doelpunt, ver was opgezwommen, kreeg Triton een vrijen worp, Rühl kon zijn man niet meer bereiken, en met een hard schot gaf deze Joris in het doel het na kijken. Lang liet A,Z. en P.C. dit niet onge wroken. Eerst verhoogde Mosterd de score tot 31 en daarna maakte Smei tink er nog twee doelpunten bij. Na de rust was A.Z. en P.C.' dadelijk weer in den aanval en Mosterd scoorde kort na elkaar twee goals. Hierna zak te het spelpeil aanmerkelijk. AJZ. en P.C. bleef veel sterker, maar de vaart was uit het spel. Het plaatsen werd veel minder goed, waardoor de sco ringskansen minder werden. Mosterd nam de bovenlat geregeld onder vuur, zonder deze ernstige" schade toe te brengen en Rühl verblijdde den keeper met een zacht boogballetje, toen hij zijn handen al voor zijn oogen wilde doen voor het verwachte harde schot. Joris, de A.mersfoorlsche doelwachter, kreeg slechts twee harde schoten te verwerken, waarvan hij er een corner tikte. Resultaat leverde deze niet op cn met den stand 71 kwam het einde. DAMMEN. PERS. KAMPIOENSCHAP U.P.D.B. Maandagavond werden onder leiding van den heer v. Colmjon de wedstrij den om het persoonlijk kampioenschap der U.P.D.B. voortgezet met een volle dig programma in gebouw „Bethel". En zoo wij vorige week reeds melden, is deze avond vol spanning geweest, wat wel blijkt uit bel: groot aantal re mises. Echte damliefhebbers kunnen hun hart ophalen als men op zulke avonden diverse partijen volgt. Wij verwachten evenwel dat er binnenkort wel meer liefhebbers de partijen willen volgen en daarom roepen wij diegene een welkom toe. De Hoofdklasse heeft de meeste remi ses gegeven, zoodat het hier wel ge- De geschiedenis van het Ziekentondswezen door F. J. HERMANAdministrateur van het Maatschappij Zieken fonds „Amersfoort en Omstreken". HET „NIEUW ZIEKENFONDS" Bode Tot. bode werd aangesteld de heer Jansen, wonende op de Heiligenber- gerweg. Zijn loon bedroeg „voor de eerste 200 leden voor ieder lid 1 cent per week en voor elk volged lid l/z ct. per week". Voor den heer Ter Beek, die den bode Jansen opvolgde werd in de bestuursvergadering van 6 Janu ari 1906 het salaris veranderd in „voor de eerste 400 leden 1 cent voor ieder lid per week en voor de volgende le den J cent per lid per week. Boven dien werd besloten „in het vervolg aan den bode bij het betalen van het honorarium aan Doktoren en Apothe kers geen fooi te geven maar uit de kas 25.als gratificatie af te staan" Reglement. Uit het vastgestelde Reglement neem ik het volgende over Art. 1. Er bestaat te Amersfoort een Ziekenfonds genaamd „Nieuw Zie kenfonds" ten doel hebbende het ver strekken van genees-, heel- en verlos kundige hulp. Art. 5. De deelnemers betalen een wekelijksclie contributie volgens het onderstaande tarief a. Op zich zelf staande personen 0.10 b. Gehuwde leden zonder kin deren alsmede weduwnaars of weduwen met minder dan 4 kinderen 0.121/a c. Gehuwde leden met minder dan vier kinderen en we duwnaars of weduwen met vier of meer kinderen 0.15 d. Gehuwde leden met 4 of meer kinderen 0.20 c. Bij ongehuwde vrouwen met kinderen wordt dezelfde maatstaf gebezigd als bij weduwen Art. 6. Door kinderen worden verstaan zij, die den ouderdom van achttien jaren nog niet hebben bereikt. Zoodra zij 18 jaar zijn geworden zul len zijn zich als gewone leden moeten doen aannemen om aanspraak op ge neeskundige hulp te kunnen maken en de contributie verschuldigd zijn vol gens tarief a. Art. 10. Aanneming van nieuwe leden geschiedt eens per maand. Een maand na hunne aanneming hebben dc leden aanspraak op geneeskudige hulp en geneesmiddelen. Zes maanden na hunne aanneming hebben de leden aanspraak op verlos kundige hulp. Art. 12. Instrumenten worden al leen verstrekt met goedkeuring van het bestuur. In de behoefte der leden aan breukbanden wordt voor de eer ste maal kosteloos voorzien, mits zij bij hunne aanneming niet aan een breuk lijdende waren. Honoraria. In de Bestuursvergadering van 2 Sep tember 1899 werd besloten dat „de apothekers van het batig saldo der kas 3/10 en de dokter 7/10 zal ontvangen, Zoolang Dr. Van Driel aan het Zieken fonds is verbonden zal hij van zijne patiënten van die 7/10 4/10 genieten. De heer Kok deelt in de vergadering van 4 November 1899 mede, dat „de H.H. Apothekers hebben goedgevonden de verbandstoffen te leveren tegen ver koopsprijs verminderd met een zeker aantal proeenten". De vroedvrouw (mejuffrouw Ree- de r s) zal ontvangen „voor iedere ver lossing bij een van de leden van het Ziekenfonds de som van 2.50". 7 October 1899 werd langdurig be raadslaagd „of men ongehuwde wou wen ook van wege het Ziekenfonds veloskundige hulp zou verleenen. Be dien werd voorloopig dit te doen." Ledental. Volgens artikel 146 der Gemeente- W> moest aan de Raad ieder jaar een ve>lag omtrent liet Ziekenfonds uit dacht worden. Uit het verslag over blijkt, dat cr op 1-1-1901 741 le de waren ingeschreven en op 31-12- 1E1: 941. „Het jaar 1901 is voor het Zken fonds een jaar geweest van gr.ite bloei". ■ver 1903 werden 203 nieuwe leden afgenomen maar „meer dan in ande- reiaren was het Bestuur genoodzaakt le-n van het lidmaatschap vervallen «verklaren wegens wanbetaling. Tot lïanuari 1929 werden 5286 leden in- «xhreven. Contributiën. contributie-inkomsten bedroegen Ir 1901 /4882.86, over 1903 ƒ5709.32'A: 1918 ƒ16.872.99 en over 1928 101.15. Dr. Schreuder Ecre-lid. de vergadering van Donderdag jDecember 1904 werd een schrijven Dr. Schreuder voorgelezen waarin cl. bedankt „als werkend lid van Bestuur". In zijn plaats werd als zitev gekozen de heer C. M. M. r mole n. (Iet doet de leden van het bestuur dat Dr. Schreuder heden niet op vergadering is om hunne afscheids- ligingen te kunnen ontvangen". Be en wordt met algemeene stemmen Dr. Schreuder het eere-lidmaat- ïp van het bestuur aan te bieden, de vacature in het bestuur wordt rzien door de benoeming van Dok- Ka m e v 1 i n g. a 1906 wordt practisch niets anders iet Notulenboek meer vermeld dan rekening en verantwoording van •r jaar met het quotum dat iedere Inemer toekomt. 1 November 1925 wordt evenwel een iw reglement uitgegeven, dat waar- jnlijk 1 Januari 1926 in werking is eden. et bestuur bestond o.a. uit de onder einde heeren: Kamerling, voorzitter, D. H. G. ïann, secretaris, B. J. van Enst. uen- ningmeester, W. A. van den Boven- kamp èn Dr. H. W. Schreuder. Reglement. 1. Het bestuur van dit ziekenfonds be staat uit 7 leden, waarvan 3 huisartsen, 2 apothekers en 2 leden van het zieken fonds, terwijl bovendien de specialisten een bestuurslid aanwijzen, dat alleen een adviseerende stem heeft, enz. enz. 3. Tot leden kunnen worden aange nomen personen, wier jaarlijks inkomen 2000.niet te boven gaat, enz. enz. 4. De deelnemers betalen een weke- lijksche contributie naar onderstaand tarief: a. op zich zelf staande personen 0.30 b. gehuwden (met of zonder kinderen 0.60 c. weduwnaars of weduwen met kinderen f 0.30 d. gezinnen, waarvan de man uit hoofde van zijn beroep reeds aan een ander Z. F. is ver bonden 0.3a 5. Onder kinderen wordt verstaan zij, die den leeftijd van achttien jaar nog niet bereikt hebben, enz. enz. 8. Aanneming van nieuwe leden ge schiedt eens per maand. Een maand na hunne aanneming hebben de leden aan spraak op genees- cn heelkundige hulp en geneesmiddelen. Zes maanden na hunne aanneming hebben de leden aanspraak op verlos kundige hulp, door een der aan liet fonds verbonden vroedvrouwen en te gen betaling van 2.enz. 16. Specialistische hulp kan alleen verleend worden, indien de huisarts dit noodig vindt cn daarvoor een verwijs- briefje heeft afgegeven. Deze hulp wordt verleend zoowel op het spreek uur van den specialist als thuis (indien de patient niet uit kan gaan) en even tueel bij opname in een ziekeninrich- ting ter plaatse. Specialisten. In den tijd, dat er in Amersfoort nog geen specialisten gevestigd waren, was men aangewezen op Amsterdam, Hil versum of Utrecht, of er kwam een spe cialist (in hoofdzaak een chirurg, gy naecoloog of kecl-neus-oorarts) naar hier. Na de vestiging werden de fonds leden volgens oen laag particulier ta rief geholpen tot de bovenstaande re geling ingevoerd werd. (Wordt vervolgd.) uati een Ame'iA^o-o-'i.teA 3 Juli. „Doe nu aan sport!" luidt tegenwoordig de leus en zoo heb ik mij gisteravond laten inwijden in de eerste beginselen der edele bokssport Ik had met den oud-bokskampioen Bill afge sproken om 8 uur de eerste les bij hem te nemen en zoo belde ik op dat uur te zijnen huize aan. „Heb je 't lesgeld bij je?" was zijn eerste vraag. „Natuurlijk" antwoordde ik en telde het hem uit. „Allright, mijn jongen!" zei Bill ik krijg de money en jij krijgt de klappen!" en wij begonnen. Vóór ik nog den tijd had gehad, mijn zwaar gehandschoende handen le bal len, had ik al een por in mijn maag te pakken, die mij eenige minuten naar adem deed snakken. ...Je kunt nog niet ineasseeren" merkte Bill op „het was maar een aai" en hij ..streek" daar op langs mijn gelaat, zoodat het rech teroog niet meer wist wat hot linker zag. „Bill" zei ik „zouden we hier het feuilleton maar niet afbreken tot morgen en er een „Wordt vervolgd" on der plaatsen?" „Welnee" antwoordde Bill „terugslaan leer je later wel, nu moet je je leeren harden, nu moet je lecren ineasseeren, zooals ik zei" en meteen plaatste hij een linksche op mijn kaak, welke de harmonie van mijn gebit radi caal verstoorde en de tandformule voor altijd onvolledig maakte, maar nog voor ik de gelegenheid had hem duidelijk te maken, dat ik er nu schoon genoeg van had, volgde een slag op mijn neus, waardoor dit uitsteeksel in minder dan geen tijd als een opblazertje zwol en het bloed alle kanten hec-r. spoot.... Toen heb ik me ijlings teruggetrokken, G. A. W. Amersfoort KENNISGEVINGEN CentraSe keuken Amersfoort M E N voor de weck van 7 t./ro. 12 Juli 1941 MAANDAG, 7 Juli Stamppot van Spitskool. DINSDAG, 8 Juli. Stamppot van Bloemkool. WOENSDAG. 9 Juli, Groentesoep. DONDERDAG, 10 Juli, Stamppot van Andijvie. VRIJDAG. 11 Juli, Slaninpot van Wortelen. ZATERDAG, 12 Juli. Peulvruchtensoep (erwten). spannen heeft. Wij laten hieronder de partijen volgen: De partij tusschen A. Verkley en Chr. Berkenbosch was er een van een bijzon der spannend gehalte. Beide spelers weerden zich tot het uiterste en kregen loon naar werken, ieder één punt. In den strijd tusschen Vos en van Colmjon was v. C, in den aanval. Dit bleef zoo lot het einde, totdat Vos tegen hel. ein de remise aanbood wat van Colmjon te vlug accepteerde, daar nadien bleek dat de partij voor v. Colmjon gewonnen zou zijn geweest. DamkatAarts speelden een mooie partij. Aarts liep in het begin in de kaalsinslag, hetgeen Damkat een schijf winst bezorgde, die steeds het beste van het spel behield. Toch wist Aarts door sterk tegenspel nog remise te forceeren, zoodat rijn moeite wel beloond werd. De KnechtMorre was een partij met vele mooie combinaties en alhoe wel Morre in het begin tamelijk goed stond, wist Knecht door een sterk eind spel zijn tweeden wedstrijd ook te win nen. De afgebroken partij tusschen de hee ren van Colmjon en Verkley is geëin digd in remise, wat de verhouding goed weergeeft. Hieronder volgt de volledige uitslag: Hoofdklasse A. VerkleyChr. van Berkenbosch 11; J. VosC. van Colmjon 11: H. DamkatW. Aarts 11; J. C. de Knegt—A. Morre 2—0 (Alien A.D.V.); A. VerkleyC. van Colmjon 11. le KL (groep 1): D. Waal (O.D.G.)— A. den Baas (A.D.V.) 2—0: G. Collet (O.D.G.)R. Hamming (A.D.V.) 11: Chr. Dielissen A. D. V.R. Damen (O.D.G.) 0—2. le KI. (groep 2): W. J. Soede (O.D.G.) E. Veerman (O.D.G.) 02; F. Luis (A.D.V.)G. J. Staopershoef (A.D.V.) 0—2; G. M. van Eek' (O.D.G.)—F. Kra mer (A.D.V.) 2—0. 2e KL (groep 1): H. Schuring (A.D.C) W. Hubregtsche (A.D.C.) 20: H. Duits (A.D.C.)—C. van Es (O.D.G.) 11: G. Nieborg (A.D.C.)J. Duyst (A.D.C.) 0—2. 2e KL (groep 2): J. OlofsenA. E. v. d. Ham 02; G. J. BomhofJ. Poot 2—0. AGENDA Sterhuts, Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags en feestdagen open van 14.00 tor. 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. 6 Juli. 10 uur 's morgens. Kring- athletlckdag Excelsior. Terrein Rubensstraat. 8 Juli. „De Wapenroem" 8.15 u. 's av Buitengewone alg. ledenvergadering A.Z. en P.C. 10 Juli. Stadhuis Alkmaar. Over dracht raam van Amersfoortsche gcüvacueer- den. 13 Juli. Pcsie's Bad 2 u. n.m. Nat. Zwemwedstrijden A.Z. en P.C. 19 Juli. 3 uur n.m. Geb. „De Valk" Afscheid J. Peper als directeur Handels school. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 3 Juli 22.05 tot 4 Juli 5 24 Maan 4 Juli op 16.54; onder 2.16 d.a.v.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3