MOORD in De Inlevering van Metalen AMERSFOORTSCHE COURANT VRIJDAG 11 JÜL1 1941 ONDERWIJS ACADEMISCHE EXAMENS Utrecht. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde, do :ieer E Katz. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde, de lieer TV. J. van Dorp. geh. te Utrecht. Wageni liften. Bevorderd tot doctor in de landbouwkunde, do heer ir. J- Doeksen. geb. te IJmuiden. Amsterdam. Geproinoveaid 'ot doctor in de geneeskunde, de heer G. A. Fehmers. geb. te Rotterdaifl; mevr H. de Roever-Bonnet, geb. te Amster dam: de lieer G. C. F. Brinkbok- geb. te Warschau. NOTARIEEL EXAMEN Den Haag. Geslaagd voor deel 2. B. L. Steenhuizen. Groningen. MACHINISTEN-EXAMENS Den Haag. Geslaagd voor diploma C. de heeren W K. van Es. Barendreih: en J. Hengeveld, Amsterdam. ON D K1? W1.1Z ERS-EX A3! EX Den Haag. Geslaagd: A. L Ruy- :ers. Den ïlaau: L. H Schellnrt. D-n Haag: J. F. Sinnige. Delft: Th. A. M. ran Vliet. Vlaardingerambaclit; j. L H van der Waart. "Den Haag: N. J. Witteman. Hoog-Made. LIv II. OEF. 31. O. Amsterdam. Geslaagd de dames: M. A. van ■-- Hilversum: D, W. de Gruijter. Amsterdam: E. G. Hftrff. Laren: M. M. Keuls, Amsterdam: J. I. Kolder. Aaisterdant: M. F. .F E. van der Putten. I.arui: C. D. Bchreine- maehers. Amsterdam: 31. Welbergen, Hilversum: de heer A. A. Land Am sterdam. Dr. H. E. van C-clder. die als onder voorzitter der Rijkscommissie van Advies inzake de Musea belast is met de leiding van de keuring van meta len voorwerpen van kunst-, histori sche of wetenschappelijke waarde, welke niet behoeven te worden inge leverd, geeft de volgende aanwijzin gen. PARTICULIEREN A. Wat moet de particulier doen? 1. Zijn bezit aan koperen, bron ten en tinnen voorwerpen voor zoo ver deze niet nagelvast zijn of groo- tendeels uit ander materiaal bestaan, of in gebruik en onvervangbaar zijn nagaan, cm te zien, a> Welke voorwerpen moeten wor den ingeleverd, b' Of hij voorwerpen bezit, die wel moeten worden aangemeld, doch niet behoeven te worden ingeleverd. c' Of hij voorwerpen bezit, welke zoowel van aanmelding als van in levering vrijgesteld zijn (zie d.). 2. Wachten op de oproeping dooi den burgemeester om voorwerpen te komen inleveren. 3. Heeft hij stukken onder zich, be boerende tot de onder 4 genoemde soorten, dan behcefj hij deze niet met de andere in te leveren, maar dan vraagt hij. als hij verschijnt op de oproeping van den burgemeester, een formulier II. Hierop vult hij thuis deze stukken in. met opgave van de reden, waarom hij meent, dat zij vrij van inlevering zijn. 4. Voor vrijheid van inlevering ko men in aanmerking: a. Zaken van kunstwaarde (oud en nieuw b. Zaken van geschiedkundige waarde oud en nieuw) c. Zaken van wetenschappelijke waarde 'oud en nieuw); d. Antiquiteiten, dat wil zeggen: voorwerpen van cuitureele waarde, ouder dan circa 75 jaar; e. Naar kunsienaarsontwerp of onder kunstenaarstoez-icht uitgevoerd handwerk van jonger datum; f. In brons of ander metaal ge goten beeldhouwwerk 'ook bijzondere penningen) van bekende kunstenaars: g. W'3 arüevol volksgoed, volks kunst: FEUILLETON BLOKSCHRIFT door BRAM VERSCHOOR 22) Ik zag, dat hij dood was, hoewel hij in zijn mand lag en het wel eenigszins leek, alsof hij sliep, op zijn zijde, de pooten gestrekt en den kop vooruit. Ik vergis mij niet vaak, mijn heer. Maar op welke manier hij ge dood was, dat zag ik pas, toen ik mij over hem heen gebogen had. Je sneed de snaar door? Met uw we-.nemen, dat deed ik niet. mijnheer. Als Hector nog geleefd had. zou ik het natuurlijk wel heb ben gedaan. In de gegeven omstandig heden meende ik. dat dit beter door de politie kon worden gedaan. Dus de politie deed het? Pardon, mijnheer. Neen. de po litie is niet hier geweest. Mijnheer meende er de voorkeur aan te moeten geven op uw komst te wachten. Mun- '-°er heeft dit niet tegen mij ge"?/' >n mijn tegenwoordigheid tegen - Somer. Ik zou het u niet indien u er niet naar 20. Tarzan, die kans had gezien, dat Sheeta de panter, in den troep der apen was opgenomen, wenschte nu, dat zij ook Mugambi zouden accepteeren. Al spoedig begreep Sheeta. dat hij Mu gambi niets mocht doen, evenals Tar zan dit spoedig de apen kon bijbren gen. Een paar dagen later wilde de aapman het zeil van de kano probee- ren. Hij vroeg zich af of het moge- STUURLIEDEN EXAMENS Den Hang. Geslaagd voor le stuur man groote handelsvaart. T. Dekker en A. Hoogcndonk. Theoretisch gen. ex. voor '2e stuur man g h. v.. J Dijkstra, J. C. H. Korff, A. J. den Boon. C. Bruin en J. E. Coer- •kamp. h. Waardevolle oude en nieuwe niet Europeesche (o.a. Indische kunst en volkskunst. 5. De ingevulde formulieren moe ten binnen 8 dagen bij den burge meester worden terugbezorgd. 6. Daarna wacht hij af. tot hij de beslissing van den museumdeskundige die het recht heeft om bij den aan vrager de aangemelde voorwerpen te komen bezichtigen bij den burge meester in ontvangst kan nemen. 7. Voor inlevering komen dus wel in aanmerking, namaakantiek, fa briekmatige niet door kunstenaars ontworpen voorwerpen en vaak ten onrechte als kunstnijverheid be schouwde. Indische. Chineesche of Japansche bazar-artikelen en derge lijke. Ook natuurlijk oude voorwer pen zonder cuitureele waarde. MUSEA, ENZ. B. Wat moeten musea, verzame laars, gods- en gasthuizen e.d. doen? 1. Als zij zijn vermeld in het be kende gele boekje: „De Nederlandsche Musea", uitgegeven door het departe ment van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen (1938). dan zijn zij van aanmelding vrijgesteld. 2. Musea, die daarin niet zijn ver meld. kunnen aanstonds bij den bur gemeester een formulier IV aanvra gen en dat bij dezen ingevuld terug bezorgen. ten einde zoo mogelijk te worden ..erkend". Zij wachten de be schikking daarop af. Worden zij niet erkend, dan handelen zij gelijk onder A is voorgeschreven voor particulieren. 3. Een particulier, die uit weten schappelijke of kunstoverwegingen een „verzameling" heeft bijeenge bracht, welke meer dan 50 stuks om- vat, kan eveneens aanstonds een for- muiier IV vragen, waarna hij han delt ais onder b2 is aangegeven. Voor stukken, die niet tot de verzameling behooren. handelt hij als alle anderen. Hij levert ze in. tenzij zij onder D vallen. Voor zoover zij voor vrijstel ling in aanmerking komen, vraagt hij daarvoor als hij voor inlevering wordt opgeroepen, een formulier II ANTIQUAIRS C. Wat moeten antiquairs en kunsthandelaren doen? Alsof hij iets anders wèl ongevraagd mededeelen zou! Dus de hond ligt nog precies eender? Pardon, mijnheer. Mijnheer So mer heeft de snaar doorgesneden. De hond echter ligt in de schuur achter de garage. Tenzij Hendrik hem al be graven heeft. Dat zal Hendrik wel uit zijn hoofd hebben gelaten, hoop ik, mom pelde A A. Ik veronderstel, dat je het dcode dier niet hebt aangeraakt? Ik zag er de noodzaak niet van in. mijnheer, en dus dzed ik het in derdaad niet. Maar je zag toch wèl, dat het met et-n snaar was gedaan, nietwaar? Pas toen mijnheer Somer die had doorgesneden, mijnheer. Daar vóór was het niet te zien, omdat ze te diep was ingesnoerd. Je wist natuurlijk niet. waar die vandaan gekomen kon zijn. hoewel je vermoedelijk de eenige bent. die hier in huis van alles de plaats weet? Beide vragen moet ik bevestigend beantwoorden, mijnheer, antwoordde hij. mijn vriend bedektelijk te ver staan gevend, dat zijn manier van vragen niet volkomen correct was. Ik wist niet. waar die snaar vandaan kwam en ik reken het mij tot een plicht, van alles in huis te weten, waar het zijn plaats heeft. Juffrouw Dc Zo: te is de eenige, die viool speelt op het landgoed. Waarmee ik van zelfsprekend niets méér zeggen wil. Juist. Ik wist niet. dat Betsy juf lijk zou zijn. dat hij de apen de roei spanen leerde hanteerén. Het kostte weken van geduldig oefenen, eer hij de dieren zoover had, dat zij de boot in durfden klimmen. Gedurende de korte tochten gaf hij hun de roei spanen in handen en deed hij hun de roeibeweging voor. die zij hem al spoedig na-aapten. Akoet. de koning der Aapen, toonde het eerst groote 7. Gangbare munten. 8. Wetenschappelijke instrumen ten en leer- en hulpmiddelen, in i ge bruik en onvervangbaar bij labora toria, scholen, inrichtingen voor kunst- en nijverheidsonderwijs, kun stenaarsateliers. ziekenhuizen, sana toria. artsen, inrichtingen voor tand heelkunde, studenten, enz. Uitgesloten Slagers Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt be kend, dat wederom 18 slagers we gens frauduleuze slachtingen of he voorhanden hebben van vleesch, af- '-.omstig van frauduleuze slachtinger. .oor geruimen tijd van het verkrijger, van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederlandsche Veehouderij centrale zijn uitgesloten. Tegen deze slagers is proces-ver baal opgemaakt. ABONNEERT UI OP DIT BLAD frouw De Zoete heette, maar dat we-t ik dan nu, vervolgde A.A., geprikked door de wijze, waarop de huiskneclt zich hulde in een sfeer van onaai- tastbaarheid. Wel weet ik iets anders, John. Je hebt gistermiddag een booc- schap afgegeven aan de tuinmans woning, nietwaar? Geheel juist is dit niet, mu':- heer. Ik heb de boodschap niet af gegeven aan de deur, doch ben in te keuken geweest. Daar heb ik, omd t Hendrik er niet was, juffrouw Ie Zoete verzocht aan haar vader e zeggen, dat hij vanmorgen koiüm moest voor den rotstuin. Je bent bijgeval niet in de kamer geweest? Mijnheer bedoelt in de kamer van de tuinmanswoning? Neen, d|i.u' ben ik niet geweest. En je hebt in de keuken «iet toevallig een snaar gezien? Ik heb in de keuken van de tifi i- manswoning niet. zooals mijnheer gelieft te veronderstellen, toevallig een snaar gezien. Ach man, mompelde mijn vriar.a. En luider: En óók niet opzettej;;k of in een andere keuken of waar i.m ook? Niet voordat vanmorgen ml ï- heer Somer de stukken in zijn h&.id hield, mijnheer, antwoordde John jt:i- verstoorbaar. John, je antwoorden zijn zelfs geschikt voor een politierechter; af en volledig. Maar ik wilde graag f i méér van je weten, zei A.A. heel belangstelling voor deze nieuwe sport, want zijn verstand bleek grooter dan dat van de rest van den troep. Hij scheen de bedoeling van deze bewe ging te begrijpen, en toen Tarzan dit bemerkte, deed hij nog meer moeite om hem zijn bedoeling duidelijk te maken. Mugambi vertelde Tarzan, dat het vasteland slechts op geringen af stand van hèt eiland lag. Tenslotte RECHTSZAKEN Baby kreep; Bleekwater te drinken NEGEN MAANDEN GEëïSCHT TEGEN DE MOEDER Een twintig-jarige ongehuwde moe der. G- J.. te Groningen, heeft op 22 April j.l. pogingen in het werk ge steld om haar kind te dooden. Op dien da.g speelde de baby, die een jaar oud is, in de box. Plotseling naar verdachte beweert kwam bij haar de gedachte op om het kind te vergeven. Uit een flesch met bleek water schonk zij een weinig in een kopje, dat zij met het. kind meenam naar de slaapkamer. Hier gaf zij het kind, dat begon te huilen, het bleek water te drinken. Een gedeelte van het bleekwater gaf het kindje weer terug. Toen de moeder van de ontaarde vrouw thuiskwam, rook zij bleek- waterlucht in huis. Instinctief begaf voorkomend. Dit was wederom geen vraag en eigenlijk verwachtte ik niet, dat John zou laten merken die laat ste woorden gehoord te hebben. Een en al voorkomendheid sprak hij ech ter: Indien mijnheer vragen wil? Goed. Je hebt een diploma eerste hulp bij ongelukken? Zeker, mijnheer. In dienst was ik hospitaalsoldaat. Dat komt je hier nog wel eens te pas? Vanmiddag na de lunch heb ik de hand van mevrouw verbonden, zei hij. Mevrouw had zich gekwetst? Mijnheer wil mij wel veroorloven hem te doen opmerken, dat bijzondere inlichtingen hieromtrent hem nauw keuriger door mevrouw persoonlijk kunnen worden verstrekt. Toen wij terugkwamen van de wandeling, zag ik je met een geweer naar boven gaan? Zooals ik tegen mevrouw, die er mij naar vroeg, zei, antwoordde hij met opnieuw een fijne terechtwijzing, was dat het geweer van mijnheer Teun. En hij trok een gezicht, alsof hij er aan toevoegde: Zie boven. Dat wil zeggen, dat wij verdere bijzonder heden aan mijnheer Teun hadden te vragen. Hoeveel aansluitingen op de huistelefoon zijn er? Een en twintig, mijnbeer, was oogenblikkelijk zonder eenig naden ken het antwoord. Alle kamers heb ben een toestel behalve de badkamer besloot Tarzan den tocht te wagen. Al les zou beter zijn dan hier op dit on bewoonde eiland te blijven, waar nooit een schip scheen langs te komen. En bij gunstigen wind scheepte hij zijn dieren en Mugambi in. Sheeta kroop naar den boeg en legde zich neer aan de voeten van Tarzan. Achteraan zat Mugambi. Voor hem Akoet. terwijl 12 harige menschapen op hun hurken zij zich naar de slaapkamer van haar dochter, waar haar spoedig duidelijk werd wat er gebeurd was. onmiddel lijk stelde zij de politie van het geval in kennis. Het kind werd naar het Kinderziekenhuis gebracht; het heeft betrekkelijk weinig geleden. Als motief voor haar daad gaf de moeder, naar de Tel. meldt, voor de rechtbank op, dat zij geen kleertjes voor haar baby had. Uit de getuigen verklaringen bleek, dat dit motief absoluut onjuist is. De moeder van verdachte weigerde den eed af te leggen. Voor den rech tercommissaris heeft zij verklaard, dat haar dochter den laatsten tijd slecht voor haar baby zorgde, nu eens slikte het kind een veiligheidsspeld in. dan weer viel het van de tafel enz. zelfs had haar dochter zic-h eens in dezen geest geuit; „Ik had er wel twee maanden voor over als ik van mijn kind verlost was." Op het oogenblik vertoeft de baby in het Doorgangs huis. De officier van justitie, mr. J. N. Meindersma, zette in zijn requisitoir uiteen, dat het o.M. hier te doen heeft met een strafbare poging tot doodslgg. Dat verd. te weinig bleek water voor haar doel heeft gebruikt, doet niets ter zake. Tegen de moeder, die niet geheel normaal is, requireert de officier negen maanden gevange nisstraf. NAAR VERBODEN ZENDER GELUISTERD De advocaat-generaal bij het ge rechtshof te Arnhem heeft f 100 boete of 50 dagen hechtenis geëischt tegen den 28-iarigen T. v. K„ aldaar, die door de Arnhemsche rechtbank was veroordeeld tot f 150 of 25 dagen, wegens het luisteren naar een ver boden zender.. Het radio-toestel was door de rechtbank verbeurd verklaard en ook de adv.-gen. eischte verbeurd verklaring. SPORT VOETBAL De nieuwe Competitie- op de eerste verdieping, die voor het personeel op de tweede verdieping en de kamers van de 2e en 3e meid. Ver der is er een aansluiting in de tuin manswoning, in de keuken en in de garage. In de tuinmanswoning ook? Zooais ik zei, mijnheer. Waarom telefoneerde je dan gisteren niet, dat Hendrik komen moest voor den rotstuin? Ik begreep, dat Hendrik niet thuis zou zijn en juffrouw De' Zoete verstaat je nooit aan de telefoon. Ik ben gewoon de opdrachten van mijn heer stipt uit te voeren. Neen. hij vischte niet naar 'n com plimentje, hij verontschuldigde zich evenmin, hij gaf eenvoudig een toe giftje op zijn antwoord. Ik kon er niet aan ontkomen, ik moest den man be wonderen om zijn flegmatieke manier van antwoorden. Hij leek me meer en meer een modelman. die noch opkeek tegen zijn meerderen, noch neerkeek op zijn minderen. Van een der 21 toe stellen der huistelefoon gonsde thans de zoemer en dat was die van het toestel, dat in deze kamer op het schrijfbureau stond. Het sein van den secretaris, dat hij zijn opdracht van mijnheer Van Wieringen had ontvan gen en nu met de dikke enveloppe in dc binnenzak in de hall op mij wacht te. Ik had den hoorn opgenomen en zei. dat ik oogenblikkelijk komen zou. A.A., die mijn antwoord tot Phi lip Somer gehoord had. behoefde geen opheldering meer. Ik wilde hem even zaten: ze keken angstig dan eens de zen dan weer genen kant uit. terwijl ze zich nu en dan omkeerden naar de kust, die al meer en meer ver dween. Zoo voer de oorlogskano der zwarten met zijn vreemde bemanning de open zee in. (Wordt vervolgd.) RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 12 JULI HILVERSUM I, 415,5 M. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. S.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. (9.15 —9.25 Voor do huisvrouw). 10.00 Ern stige muziek (opn.). 12.00 Cello en piano. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 De Ramblers. 1.35 Musiquette. 2.00 Voor het gezin. 2.20 Na gedane arbeid muziek en vroolijkheid. 4.00 Bijbelle zing (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 4.20 Het Hollandsen kamer- muziek-ensemble en gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Orgelspel. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Voor de binnen schippers. 6.30 Russisch orkest „Slawa" en solisten. 7.00 B.X.O.Vragen van den dag. 7.15 Rococo-oetet. 7 45 Voor den boer. S.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 V'uol, piano en gramofoonmuziek. 9.30 Berichten (Engelsc.h). 10.00—10.15 B.N.O.: Engel- sche uitzending: „DufcR news reel". HILVERSUM n, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6 59 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.4Ï Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding (voorbereid .door het Vrijz. Prot. Rerkcomité). 10.20 Ons schemeruurtje (opn.), 11.10 Gevarieerd programma (opn.). 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 B.N.O.Nieuws- en economische berichten. 1.00 Piano voordracht. 1.40 Voor de jeugd. 2.00 Rut» terdamsch Philharmonisch Orkest en so liste. (2.453.00 „Stad en land"). 4.00 Klaas van Bqpck en zijn orkest en het ensemble Bandi Balogh. 5.00 Cyclus „Twee zendelingen" voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 615 B.N.O.Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 Orgel en hobo. 6.15 C >1- legium „Musica Divina". 6.45 Cyclus „Tien Nederlandsche componiston thui»". 7.00 B.N.O.: Groningsch praat je. 7.15 Gramofoonmuziek. (7.307.45 „II.B.S. of Ambachtsschool", causerie). 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gra mofoonmuziek. 8.30 Gevarieerd pro gramma. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 10.05—10.20 „Ik was er zelf bij", causerie (opn wel nog iets vragen en wachtte dus, totdat de juist door hem gestelde vraag zou zijn beantwoord. Je hebt ons vanmiddag zien uit gaan. John; je wilde zelfs de voordeur voor ons openen. Je hebt ons ook zien terugkomen, want je gaf mevrouw antwoord, toen mijn vriend tusschen haar en jou in stond. Kan jij zeg gen, wie gedurende al dien tijd in huis is geweest? Dat kan ik alleen zeggen van me zelf, mijnheer. Om het te kunnen zeggen van een ander, zou ik hem of haar al dien tijd gezien moeten heb ben. En jij zelf bent niet buiten ge weest? Ik ben niet buiten geweest, mijn heer. Ik was niet benieuwd naar wat er uit John nog meer voor nieuws te halen was. Naar mijn meening had hij ons niets medegedeeld, dat we niet alreeds wisten. Later heeft A.A. me gezegd, dat hij juist in dit. ge sprek belangrijke gegevens gekregen had en nu. nu ik de geheele -aak overzie, moet ik dat erkennen. Toen echter was ik blij de buitenlucht in te kunnen gaan. Het was een warme Pag en de balcondeuren bleven on danks het gedurig rooken van mijn vriend en mij stevig gesloten. Voor dat hij opnieuw een vraag kon doen. richtte ik mij dus tot den man, die cp dit oogenblik nog niets van het geheim begreep en het, toch weldra als eenige, geheel zou doorgrond heb ben. (Wordt - Voorschriften voor particulieren, musea, godshuizen, handelaars, enz. 1. Zij leveren evenals andere winkeliers bij den burgemeester een staat van hun winkelvoorraad ink 2. Zij specificeeren die naar: a. Antiquiteiten; b. Kunst van de 19e en 20ste eeuw; c. Waardevol volksgoed. volks-» kunst; d. Exotische kunst; e. Datgene wat noch kunst, noen waardevol volksgoed of exotisché kunst is. 3. Zij geven van de onder e. ge noemde voorwerpen de inkoops waarde op. 4. Voor hun persoonlijke bezittin gen (verzamelingen en huisraad) han delen zij als de particulieren. VRIJGESTELD D. Geheel vrijgesteld van aanmel ding en inlevering zijn de volgende voorwerpen 1. Openbare monumenten en ge- denkteekenen. Hieronder worden, mede begrepen gedenkplaten e.d. 2. Kerkklokken. Hieronder worden mede begrepen torenklokken en ca rillons. 3. Voor den eeredienst bestemd© gebruiks- en andere voorwerpen in kerken en kapellen. 4. Orgels en hun onderdeelen. 5. Hetgeen behoort tot eenig- volksdracht. Hieronder worden men begrepen bestanddeelen van tuig va' last- en trekdieren, voorzoover daar aan uit. een oogpunt van volkskund bijzondere be teekenis moet worde» toegekend. 6. Ordeteekenen en eereteekenen. Hieronder worden mede verstaan ge denk- en eerepenningen, voor zoover deze een bijzondere historische of kunstwaarde hebben. Betooging van den Reichsarbeitsdienst ZOND AG A.S. OP HOI TRUST Nadat de mannen van den Duit- schen Arbeidsdienst Zaterdag 12 Juli door de straten van Den Haag zullen hebben gemarcheerd, zullen zij Zon dag 13 Juli. op het sportterrein Hout- rust. een plechtige betooging houden. Zij zullen hier in groot-en getale bijeenkomen en in woord, eezang en muziek den volke 'kond doen, welke hun houding ten aanzien van den huidigen tijd is. Ook een aantal meis jes van den Vrouwelijken Duitschen Arbeidsdienst zullen aan de plechtig heid deelnemen. Het. muzikale ge deelte wordt verzorgd door twee mu ziekcorpsen van den Reichsarbeits- dienst. In het kader van de plechtigheid zal de Rijkscommissaris het- woord voeren en spreken tot de manschap pen van den Arbeidsdienst, die voor hem staan, volledig bereid zich ge heel in te zetten. Deze betooging zal voor de man schappen een belevenis worden. Bo vendien zal zij tot iederen bezoeker spreken en een geweldigen indruk bij hen achterlaten. Een goede organisatie zal er zorg voor dragen, dat ook bij den te wach ten groot-en toeloop iedere bezoeker een plaats zal krijgen. Entree wordt niet geheven, opdat het een ieder mogelijk zal zijn de betooging - Mj te wonen. De betoog ing begint te klokslag 15.50 uur. Op dit- tijdstip moet ieder zijn plaats hebben ingenomen: het verdient aanbeveling tijdig aanwezig te zijn. Indeeling WESTELIJKE EERSTE KLASSERS De indeeling voor de nieuwe com petitie is voor de Westelijke eerste klassers als volgt vastgesteld: Afd. I: A. D. O., Ajax, D. F. C., D. O. S., D. W. S., E. D. O., Feijenoord, Stormvogels, V. U. C. en Xerxes. Afd. H: Blauw Wit, D. H. C., Em ma. 'tGooi, Has riem, H. B. S., H.-D. V. S., R. F. C., Sparta en V. S. V. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN IN HET STADION De uitslagen van de gisteravond In liet Arosterdamsche Stadion -gehouden wielerwedstrijden luiden: Sprint voor amateurs: 1. Remkes (laatste 200 M. 12.8 sec.; 2. Bijster; 3. van Boheemeu; 4. de Best. Wedstrijd voor amateurs over 6 K M met 3 klassementen: 1. Moeke, 10 pn4. 2. Faanbof, 8 pnt; 3. Ooms 8 pnt. 50 K.M. baanwedstrijd: 1. v. d. Voort (IJmuiden) 1 uur 6 min. 18 sec.; 2. Evers (Wormerveer): 3. Boeyen (Oss); 4. Derksen OA'dam); 5. Pronk (Hcilo)f 6. Domhof en J. Groenewegen.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2