Waarschuwing Historische dag voor Alkmaar OVERZICHT DER DISTRIBUTIE-ARTIKELEN Het Leste is amper d genoeg goe VAN HOUTEN S PUDDINGPOEDERS rSCHE COURANT VRIJDAG 11 JULI 1941 aan de schooljeugd Bekladde* geen muren en schut tingen! Geen demonstraties op de fiets! Rood-wit-blauwe fietsvlaggetjes verboden. De secretaris-generaal van Opvoe ding. Wetenschap en Cultuurbescher ming heeft de volgende omzendbrief gezonden aan alle onderwijsinrichtin gen en hun bestuurderen „Den laatst en tyd worden op muren, schuttingen en andere dergelijke ob jecten veelvuldig opschriften aange troffen, welke als vijandig tegen het Duitsche volk en zijn leiding kunnen worden aangemerkt. De bezettingsautoriteiten hebben hierover hun ernstig misnoegen tot uiting gebracht. Aangezien' moet worden vermoed, dat de" daders vooral onder de jeugd gezocht moeten worden, roep ik uw medewerking in om er in de scholen de jeugd nadrukkelijk op te wijzen, dat dergelijke baldadigheden verkeerd zijn en bovendien volkomen nutteloos. De jeugd ware er op te wijzen, dat met dit gedrag geen enkele waarachtig be lang van ons volk wordt gediend en dat het in strijd is met de houding, welke tegenover de bezettende macht in acht genomen dient te worden. Bovendien is er van Duitsche zijde over geklaagd, dat steeds meer groe pen jongelieden doorgaans jongens ouder dan 12 jaar per rijwiel uit stapjes ondernemen en zich daarbij in het openbaar op ontoelaatbaar demon stratieve wijze gedragen. Het. zal goed zyn, wanneer de oudere leerlingen door hun leeraren en onderwijzers ernstig worden onderhouden over der gelijke misdragingen, en dat er daarbij op wordt gewezen, dat de politie op dracht heeft om tegen dei-gelijke de monstratieve handelingen krachtig op te treden. Tenslotte heeft de Duitsche commis saris-generaal voor de openbare veilig heid er de aandacht opgevestigd, dat de Nederlandsche nationale vlag rood- wit-blauw) niet in den vorm van een fietsvlag mag worden gebezigd, aan gezien dit door de bezettingsmacht als een demonstratie wordt beschouwd. De schoolkinderen zullen derhalve den raad moeten ontvangen dergelijke vlaggetjes niet aan hun fietsen te voe- Hoofdredacteur-directeur F. W. 1U. HALEWIJN. Ohef-redacteur G. A. WILL1NGE. Stads- en sportredacteur D. J. REKKé, allen te Amsrsroort. Redacteur en Kunstverslaggever W. G. VAN MAAN EN, Huls ter Helde. "reriTrerivijl net onderwijzend personeel er op zal hebben toe te zien, dat deze vlaggetjes in voorkomende gevallen van de fietsen worden verwijderd. Ik moge u verzoeken, nog vóór de intrede van de zomervacantie een ver maning in dezen geest te richten of te doen richten tot de schooljeugd." JONGETJE UIT BOOM GEVALLEN. Een achtjarig jongetje dat in Birk- hoven in een boom klom, viel plotseling naar beneden. Een arts, die spoedig ter plaatse was, oordeelde het noodig het knaapje naar het Elisabeth Ziekenhuis over te brengen. INDRUKWEKKENDE REDE VAN DEN HEER H. DE BORDES Waren we gisteren reeds in de gele genheid de redevoeringen te publicee- ren, van den burgemeester van Alk maar. mr. F. H. van Kinschot en den heer G. Sleijt, voorzitter van de com- nissie uit Amersfoortsche geëvacueer- len, thans komen we op dezen, voor Alkmaar historischen dag, nader te- •ug. De ruim 50 Amersfoorters, die met rns van deze plechtige gebeurtenis in Je prachtige middeleeuwsche raadzaal ran het Alkmaarsche stadhuis getuige lijn geweest zullen dezen dag niet licht rergeten. Reeds by het betreden van het stad- ïuis komt men onder den indruk van lit fraaie bouwwerk met zijn imposan- :e raadszaal, waar op de muren oude verzen pryken. Voordat de plechtigheid op het stad huis een aanvang nam zaten het ge meentebestuur van Alkmaar met de Amersfoortsche commissie aan een, in den door Alkmaars gemeentebestuur aangeboden noenmaal aan. Hierbij begroette burgemeester zijn gasten in een rede, die beantwoord werd door den heer Sleijt. Spr. wees op de omstandigheid dat thans ook leen aantal Amersfoortsche ingezete ben als gasten bij hun vroegere ver zorgers waren om de kennismaking te lernieuwen. Mr. de Groot, wethouder van Alk- naar, herinnerde aan het vele vöor- >ereidende werk, dat aan de komst 'an de evacués in Alkmaar was voor- if gegaan. Na deze verzorging van den inwen- ligen mensch begaf het gezelschap zich naar het stadhuis, van welks ransen de nationale driekleur woei ge- lankeerd door de Alkmaarsche kleu: en. In het front van de raadszaal wa- en gezeten de burgemeester en de ethouders mr. C. A. de Groot, G. v. lingerland en V. Keijsper, alsmede de emeente-secretaris, mr. A. Koelma. Tegenover het college hadden de le en der commissie met hunne dames laats genomen, alsmede de heeren [ovius en Van Dam. Daarachter za- •n de Amersfoortsche ingezetenen '.o. de kantonrechter mr. D. J. W. luller Massis en diens echtgenoote )e Amersfoorters vulden het midden gedeelte van de zaal, terwijl de Alk- laarsche genoodigden en onder en bevonden zich allen, die bij de vacuatie hulp hadden verleend angs de zijkanten waren gezeten zoo- lat de ex-geëvacueerden zich als 't vare opnieuw te midden van Alk- naarsch burgerij voelde opgenomen. Sympathieke rede van -J™ Jlir. H. de Bordes. Hl Na de redevoeringen, die wij in ons [blad van gisteren hebben gepubliceerd, ■werden de Amersfoorters uitgenoo- Idigd zich naar de hal te begeven om Ivan de onthulling getuige te zijn. Toen i de gordijnen, van het raam waren R=ffeggetrokken, ging een zucht van be wondering uit de aanwezigen op. De heer Van Dam, door den burgemeester voor het front geroepen, gaf toen eeni- ge toelichting over zijn schepping. Hij benutte deze gelegenheid den heer Margadant, directeur van gemeente werken te Alkbaar, dank te zeggen voor de verleende medewerking bij het plaatsen van het raam en bood hem als herinnering aan deze samenwer king een ets van ,,'t Sluisje" van Amersfoort aan. Toen de Amersfoortsche gasten weer in de raadszaal waren teruggekeerd sprak Jlir. H. de Bordes, commissaris van den afvoer burgerbevolking Noord- Holland, die vergezeld was van zijn secretai'is den heer L. J. Winckel, een sympathieke rede uit, waarin hij voor al den nadruk legde hoe de christen plicht, bij de Alkmaarders de grond slag van hun gastvrijheid was. Bij de zwaarste tragiek, zeide spr. worden de moeilijkheden veelal op den achter grond geschoven. Treffend waren in die dagen de groote opofferingsgezind heid en naastenliefde. Hier was men het woord van Christus indachtig: „Toen ik dakloos was, hebt gij mij ge herbergd". Hiermede hebt gij, burgerij van Alkmaar, getoond uw christen plicht duidelijk te begrijpen. In 't. bijzonder richtte Jlir. de Bor des zich ook tot de Alkmaarsche vrouwen, die in die donkere Meidagen bergen werk hebben verzet. Groote waardeering had spr. voor het werk van Alkmaar's magistraten, kortom, wat hier tot stand kwam zal met gulden letteren in de annalen van Alkmaar worden opgeteekend. De burgemeester zeide iederen wer ker uit die dagen een foto van het ge denkraam toe. De aangeboden oorkonde zal een eereplaats krijgen in den burgemees terskamer, terwijl het archief werd verrijkt met een dossier waarin waar devolle bescheiden omtrent de evacua tie zijn opgelegd. Onvergetelijke dag. De 10de Juli zal door de Amersfoort sche ingezetenen, die in het Alkmaar sche stadhuis aanwezig waren, niet worden vergeten. Zij zullen aan dit sluitstuk van de evacuatie de meest prettige herinneringen kunnen bewa ren. Van één ding houden wij ons over tuigd, den vriendschapsbanden in die dagen gelegd, zullen niet licht slijten. Amersfoort en Alkmaar blijven door onverbrekelijke banden aan elkander verbonden, tot in lengte van jaren; dit is de wensch uitgesproken door Alk maars eersten burger, die zelf Amers- foorter van geboorte is. POGING TOT OPLICHTING Door de politie is een man in bewa ring gesteld, die getracht heeft den dis- tributiedienst op te lichten. Hij had van zijn stamkaart een aanteekening uit- gewischt hetgeen door een ambtenaar werd ontdekt. De stamkaart was te Rot terdam afgegeven en behoorde toe aan iemand zonder vaste woonplaats. De aangehoudene zal voor den officier van justitie te Utrecht worden geleid. VEILING De uitslag van de veiling van vaste goederen, gisterenavond door waar nemend notaris mr. W. Hoevers in „Concordia" gehouden luid! als volgt: Pers. 1: woonhuis Matthias Withoos straat No. 1 aan H. G. de Greef voor 4200.—. perc. 2 boven- en benedenhuis Pun tenburgerlaan No. 38 aan F. J. Zwan voor ƒ4600. UIT HONDERD WENKEN moet U één steeds gedenken. Voor goedkoop en lekker eten, mag men de AUTOMATIEK RESTAURANT „NIEUWENDIJK" NIEUWENDIJK 181 nimmer vergeten. Amsterdam (naast de Cineac.) VETKAART Bons No. 22 en 23. 250 Gram boter per bon (15 cent re ductie). Geldig van 28 Juni t.m. 16 Juli. BOTERKAART Bons No. 22 en 23. 250 Gram boter per bon. Geldig van 28 Juni t.m. 16 Juli. VLEESCHKAARl Bon No. 25. Per 2 bonnen 100 gr. of een rantsoen vleeschwaren. Geldig ran 10 tot en met 17 Juli. BROODKAART Bon No. 25. 100 Gram of 1 - rantsoen gebak. Geldig van 5 t.m. 13 Juli. Bon No. 36. 100 Gr. of 1 rantsoen gebak. Geldig van 12 t.m. 20 Juli. Bon ,.264 rantsoenen". Per bon 400 gr. of 4 rantsoenen gebak. Geldig van 12 t.m. 20 Juli. GEBAK. Bon No. 25. 1 Rantsoen. Geldig van 5 t.m. 13 Juli. Bon No. 26. 1 Rantsoen. Geldig van 12 t.m. 20 Juli. Bon „264 rantsoenen". 4 Rantsoenen. Geldig van 12 tot en met 20 Juli. BLOEMKAART Bon No. 9. 50 Gram brood, of i/2 rantsoen gebak, of 35 gr. tarwemeel^ of tarwebloem, of roggemeel, of roggebloem, of zelf rijzend bakmeel. Geldig t.m. 13 Juli. Bon No. 10. Voor rantsoenen zie boven. Geldig van 12 Juli t.m. 10 Augustus. AARDAPPELEN Bon „25 reserve". 2 Kg. Geldig van 5 t.m. 13 JuU. Bon „26 reserve". 3 Kg. Geldig van 12 t.m. 20 Juli. DISTRIBUTIEKAART ALGEMEEN KAAS. Bons No. 68 en 78. Per bon 100 gram. Geldig van 12 t.m. 29 Juni, eventueel 13 JuU. Gemerkt* bons Bons No. 69 en 79. Per bon 100 gram. Geldig van 28 Juni t.m. 13. ev. 27 Juli. Bons „26 kaas" en „27 kaas". 100 Gr. per bon. Geldig van 12 t.m, 27 Juli, ev. 10 Augustus SUIKER. Bon No. 101. 1 Kg. Geldig van 5 Juli t.m. 3 Aug. KOFFIE en THEE Bon No. 46 250 Gram kofflesurrogaat of 40 gram thee. Geldig van 21 Juni tun. 20 Juli. RIJST, of tUstmeel, rijstebloem of riJstgrles of gemengd meeL Bon No. 43. 250 Gram. Geldig van 12 Juni tot en met 13 Juli. Bon No. 102. 250 Gram. Geldig van 12 Juli tot en met 10 Augustus. HAVERMOUT, of havervlokken, haverbloem. anrd- appelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon No. 44. 260 Gram. Geldig van 12 Juni tot en met 10 Augustus. MAÏZENA, of grlesmeel of sago of aardappel meel of een hoeveelheid puddingpoe der of puddingsauspoeder, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon No. 55. 100 Gram. Geldig van 12 Juni tot en met 10 Augustus. GORT. gortmout of grutten. Bon No. 45. 250 Gram. Geldig van 12 Juni tot en met 10 Augustus. MACARONI, vermicelli of spaghetti. Bon No. 54. 100 Gram. Geldig van 12 Juni tot en met 10 Augustus. EIEREN. Bon „25 eieren" 1 Ei. Geldig van 5 t.m. 13 JuU. Bon „26 eieren". 1 Ei. Geldig, van 12 t.m. 20 JuU. MELK Bon No. 24. 1% Liter. Geldig van 5 t.m. 13 JuU. niet meer geldig to hotels en restaurant* Bon No. 26. Ij; Liter. Geldig vai 12 t.m. 20 Juli. 120 gram ZEEP. Huishoudzeep Zachte zeep 150 Zeeppoeder" 250 Eenheldszeep 150 Zachte zeeppasta 300 M Vlokkenzeep 125 Zelfw. waschmlddel 250 Vloeibare zeep 200 Bon No. 38. Geldig van 28 Juni t.m. 3 Aug. SCHEERZEEP. Son No. K v. d. textielkaart. ?er bon 50 gr. of tube of pot. Geldig van 1 Mel tot en met 31 Augustus. BRANDSTOFFEN HAARDEN en KACHELS. Per bon l eenheid. Bon 01 t.m. 03 van kaart J en bon 01 t.m. 04 van kaart K. I Geldig t.m. 31 Dec. Een eenheid turf op bou 05 t,m. 07 van kaar' J en 05 t.m. 08 van kaart K. geldig t.m. 31 Dec. CENTR. VERWARMING Een eenheid per bon. Bon 01 t.m. 11 1 van kaart L. Geldig t.m. 31 Dec. Kookdoeleliulen. i Bon 03 K.F. geldig van 1 t.m. 31 Juli. Een eenheid per bon. Generatoren. Bon „generator anthraciet zesde perio de". geldig van 1 t.m. 31 JuU. Per bon 1 H.L. (max. 75 kg.) anthraciet- i nootjes of 50 kg. turfcokes. Bon „ge- I neratorturf zesde periode" voor 50 st. baggerturf. PETROLEUM Alleen voor hen dte daarvoor vergun ning hebben Bon Periode 11. van bonkaart M en O. uitsluitend voor kookdoclelndcn. 2 Liter, geldig van 16 Juni t.m. 10 Augustus. HONDENBROOD Bon No. 23. Geldig van 1 t.m. 31 Juli. Groep 1. 10 kg: groep 2 10 kg.: groep 3 8 kg.: groep 4 5 kg.; groep 5 4 kg.; groep 6 3 kg. KATTENBROOD Bon No. 23. iy2 Kg. Geldig van 1 t.m. 31 JuU. S.V.P. UITKNIPPEN EN BEWAREN Dat is Je maalslaf. Jie voor U en voor ons geldt. Voor ons tij Je samenstelling van onze puddingpoeders en voor U bij bet inwisselen van Uw kostbare bon 53 en bij bet gebruik van Uw melk. Slechts een halve liter melk en een pakje Van Houlen*3 puddingpoeder zijn voldoende voor een Heerlijken pudding voor 4 personen. amandeltjes, vruchten 17H ets sinaasappel, citroen, caramel, frambozen 15 ets chocolade, vanille I2J.5 ets Bon nummer 55 voor 2 pakjes SPORT WATERPOLO. NEPTUNES- EN A.Z. EN P.C.-DAMES SPELEN GELIJK Neptunus I verliest en het 2e wint Gisterenavond werden in het Sportfond- senbad een drietal wedstrijden gespeeld voor de competitie. Neptunus I en Mooi Zeist I bonden het eerst den strijd aan. Reeds dadelijk bleek dat deze ploegen aan elkaar gewaagd waren. Nep tunus was aanvankelijk het meest in den aanval en we noteerden een goed schot van J. Kortbeek, dat Jammer genoeg tegen de paal belandde. Ook eenige schoten van Ree nis en Woudenberg hadden evenmin suc ces. In de tweede periode drong Neptunus wederom sterk op. de Zeister-verdediging met Hamstra aan het hoofd verdedigde zich taai en wist ondanks de heftige aanvallen der Amersfoorters stand te houden. De rijd verstreek en liet zag er naar uit dat de stand dubbel blank zou blijven. In de aller laatste minuut echter had de Zeistenaar Lem succes, toen hij even aan zijn bewaking wist te ontsnappen en met een hard schot kon doelpunten. Direct hierop was de strijd ten einde. Voor Neptunus was deze nederlaag niet verdiend. Onze stadgenoot en hadden toch ze ker minstens eon gelijk spel verdiend. Een handicap was echter ook de leiding van den scheidsrechter, dfe door vreemde beslissin gen beide partijen benadeelde. Het tweede elftal van Neptunus deed het beter tegen Mooi Zeist II en behaalde een zeer verdiende 60 overwinning. Neptunus (dames)A-Z. cn P.C. (dames). Ten slotte volgde dc groote strijd tusschen dc plaatselijke rlvialen, de dames-zevental len van A.Z. en P.C. en Neptunus. Inderdaad is dit een zware strijd geworden, waarin bei de partijen elkander niets toegaven en vol komen aan elkaar gewaagd waren. Neptunus was soms Iets sneller, mar.r de A.Z. en P.C. dames waren technisch iets beter. In de voor hoede was mej. de Gans van Neptunus zee: gevaarlijk. Met. schieten had zij echter niet veel geluk. Ook mej. Mosterd van A.Z. P.C. had met enkele schoten pech. Ondanks dezen „vurigen" strijd in het natte element lukte het geen der dames te doel punten. De 00 uitslag geelt de verhouding vrij goed weer. Stand Kring-competitie Afdeeling A, Heeren: Z.V.V. I 4 2 2 0 6 9—5 Neptunus I 4 2 1 1 5 5IJ Mooi Zeist I 4 2 0 2 4 85 Woestduin I 4 1 1 2 3 47 (Brandenburg III 4 1 0 3 2 612 Afdeeling C, Heeren: Neptunus II 3 3 0 0 6 14—0 V.Z.C. II 4 3 0 1 6 15—3 Brandenburg V 4 2 0 2 4 914 A.Z. en P.C. Ill 3 1 0 2 2 8—9 Mooi Zeist II 4 0 0 4 0 121 Afdeeling A. dames: A.Z. en P.C. I 3 2 1 0 5 10—0 Neptunus 1 2 110 1 6t Brandenburg n 2 0 0 2 0 111 Mooi Zeist I 1 0 0 1 0 05 WANDELSPORT. WANDELTOCHTEN VAN „TREKVOGELS" Ter gelegenheid van Eerste Lustrum Zaterdag en Zondag heeft de Jubileum- tocht van Trekvogels plaats waarover wij dc volgende bijzonderheden mededeelen. Het parcours luidt: 30 KIM.: Start „de Valk", R., Langestraat, Kampstraat. Hoogeweg, R., Randenbroeker- weg, L„ Heiligen bergcrwcg, R., ArnJa.weg, L., door kleine hek „Nimmerdor". R., Leusder- weg. L-, Borncoplein. KI. Zwitserland. Pot gieterlaan. ütr.weg oversteken, Oranjclaan. R.. W. de Zwljgerlaan. Pr. Frederïklaan, L. Abr. Cuvperlaan. L., P J. Troelstralaan. R.. Mr. v. Heemskerklaan. B.W.-laan. door Birk- hoven naar Boschvijver, Hotel Kamplust, Rust. Na de rust: L., Birktstraat, R v. Lennep- laan. Ferd. II uy Waan. R„ Zwarteweg. Oude Soesterweg. Puntenburgcrlaan. R.. Lucht brug. L.. Sr.ouekaertlaan. L. Utr.weg. Utr.- straat. Langestraat. R.. Valkestraat. Finish. 20 K.M.: Is gelijk aan 30 K.M. doch gaat vanaf Rander.broekerweg rechtdoor, Bis- schopeweg, L., Vermeerstraat. L., Arnh.weg, Nimmerdor, vervolgens tot Rust als 30 K.M. Na de Rust: R„ Soesterg, L., Zonnebloem- straat.. O. Soesterweg. vervolgens als 30 K.M. De volgende vereentgingen nemen deel: 30 Km. tocht: S.O.S., Amersfoort: W.W.W., Utrecht; Steeds Voorwaarts. Bussum; Oké, Amersfoort; Mets- jesgroep Zandbergen, Amersfoort: Jongens- groep Zandbergen, A'foort; W.I.K.. Utrecht; Veohtkanters. Maureen; St. Hubertus, Amers foort. 20 Km. tocht: Jongensgroep Zandbergen: Z.U.T.. G.B., St. Hubertus. allen Amersfoort. Het juiste aantal deelnemers op Donder dagavond was 769 personen. - QugJko-eJz ww een AtneilfaaAtei 11 J u 1 i Er zijn vele verhalen over papegaaien in omloop, welke inderdaad alleraardigst zijn, maar die de fout ver- toonen, dat ze niet waar zijn. Mag ik u daarom nu eens een geschiedenis ver tellen, welke zich inderdaad en nog niet zoo lang geleden heeft afge speeld en waarvan het einde geheel an ders is dan u vermoeden kunt. Een oude dame ergens in Nederland bezat een papegaai cn het beestje had één leelijke gewoonte: het vergast te zijn bezitster dagelijks verscheidene keeren op minder fraaie woorden, of beter ge zegd op een minder prettige uitdruk king. Het dier was vroeger eigendom van een matroos geweest en het be hoeft dus geen betoog, dat aan zijn op voeding het een en ander had ontbro ken. En zoo kon het gebeuren, dat het eenige keeren per dag zijn eigenaresse de woorden toevoegde ..Sterf, oud wijf!"' Alle moeite om het dit af te lec- ren, bleek in den loop der jaren ver geef sch! De dominé kwam op bezoek, hoorde de uitdrukking ook, tot ontzetting van mevrouw, die zich bijkans geen raad wist van schaamte. „Och" sprak de predikant „daar heb ik wel een middel tegen. Ik heb een papegaai thuis, die keurig is opgevoed, dien zal ik hier laten brengen en ik ben er zeker van, dat uw papegaai de betere manie ren zal overnemen cn zijn slechte spoe dig zal verleeren." De papegaai van den dominé werd ge bracht cn zijn kooi kreeg een plaatsje naast die, waarin de papegaai van me vrouw was opgesloten. De beide vogels keken elkaar uren aan, maar geen van hen gaf eenig geluid. Mevrouw ging des avonds naar bed, dekte beide kooien met. doeken af cn haar papegaai „ont haalde" haar oudergewoonte op de be kende, maar minder oirbare uitdruk king. Den volgenden ochtend was mevrouw reeds vroeg bij de hand. Haar eerste daad was den doek weg te nemen van de kooi van haar eigen papegaai en daar klonk als naar gewoonte haar de be groeting tegen: „Sterf, oud wijf!" Mevrouw nam den doek weg. welke de kooi van den papegaai des predikanten bedekte, het beestje boog zijn kop en sprak, net en correct „En dat deze bede verhoord moge worden. G. A, W, „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk Neem een "AKKERTJE even liggen. Daarna weer frisch. AGENDA Grand-Thé&tre. Maandag. Dinsdag. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.—. 6.15 en 8.30 u. (doorloopcnd). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 11 t.m. 17 Juli: ..Lajl. City-Theater. Maandag. Dinsdag. Woens dag. Donderdag cn Vlij dagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.—. 6.15 en 8.30 uur (doorloopenü). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur- Van 11 t.m. 17 Juli: „Dansmeisjes". Rembrandt-Theatcr. Aanvangstijden als boven. Geen matlnee's. Van 11 t.m. 17 Juli: ..De Jantjes". 13 Juli. Pesle's Bad 2 u. n.m. Nat. Zwemwedstrijden A.Z. en P.C. 19 Juli. 3 uur n.m. Geb. „Do Valk" Afscheid J. Peper als directeur Handels school. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 11 Juli 22.00 tot 12 Juli 5.31 Maan 12 Juli op 23.41; op''

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3