Met hoofd en handen Met de camera op stap I u-cutt ern AMERSFOORTSCHE COURANT DINSDAG 15 JULI 1941 Gedeputeerde Staten voor de provincie Utrecht twee benoemingen De Rijks-Commissaris. Dr. Seyss Inquart, heeft bij besluit van den 30sten Juni j.l. de heeren G. H. J. van Spanje en Mr. G. A. Diepen horst uit hun ambt van lid van het Provinciaal Bestuur voor de Pro vincie Utrecht met onmiddellijken ingang ontslagen. Als opvolgers heeft de Rijkscom missaris bij besluit van denzelfden datum de heeren C. H. Schouten en Mr. J. Frima (advocaat hier ter stede) benoemd. De beëediging van deze hoeren heeft hedenmiddag om 3 uur plaats gevonden. De door den Rijkscommissaris be noemde Gedeputeerde voor de provin cie Utrecht, mr. A. Frima is een bekend advocaat te dezer stede. De heer Frima werd in 1890 geboren. Na de middel bare school te hebben afgeloopen, stu deerde hij aan de Rijksuniversiteit te Groningen in de rechten en behaalde in September 1920 zijn meesterstitel. Door do mobilisatie 1914'18 was de heer Frima sterk gehandicapt in zijn studie, omdat hij toen als reserve-officier dienst deed. Reeds spoedig na zijn pro motie vestigde hij zich in onze stad. waar hij zich in 1924 associeerde met mr. G. J. van Harenkarspcl. Mr. Frima is een roerig advocaat, maar iemand, die van de zaken, waarvoor hij zich interesseert, een grondige studie maakt. Als verdediger trad hij voor het Amcrsfoortsche kantongerecht, dikwijls voor de Bunschoter- en Spakenburgsche visschers in het krijt en onvermoeid heeft hij voor de belangen van deze ge dupeerden van de afsluiting der Zuider zee gestreden. Zijn doorzetten dwong respect af, ook al was het O. M. het vaak met hem oneens. Thans is mr. Frima, die sedert 1937 lid is van de N.S.B.. geroepen in het da- gel ijksch bestuur van ons Gewest, waar een nieuwe taak hem wacht. TENTOONSTELLING HANDEN ARBEID IN DE MEISJESSCHOOL Naast de rapportcijfers en het be haalde resultaat bij de toelatingsexa mens voor andere inrichtingen van on derwijs laten vele scholen meer en meer het werk van de handen zien, waarbij hoofd en hart en handen samenbouw- den aan de harmonische ontwikkeling van het kind, Vele jaren reeds vinden we tegen het eind van de cursus een ontelbaar aantal producten saamgebracht in het gym nastieklokaal van de Meisjesschool aan den Bisschopsweg. Vanmiddag hebben wij ons bij een bezoek aan deze tentoonstelling, kunnen overtuigen en ook vanavond is voor ouders en belangstellenden na de meis jeszang te 7 uur veel moois te zien. Klas voor klas heeft langs de wanden het vouw-, vlecht-, knip- en plakwerk uitgestald, ook de resultaten van de les sen in teekenen en handwerken. Van den eenvoudigen, maar keurig verzorg den papierarbeid der jongste leerlingen gaat het oog langs tallooze modelletjes in steeds moeilijker te bewerken grond stof tot hel vlechtwerk in pitriet der hoogste klasse. Bij de vouwsels op do eerste tafel zien wij een tulpenveld in bonte kleuren en ander klassewerk. Wel missen wij dit jaar de weergave in boetseerklei, maar een keur van vlechtwerk, al of niet gecombineerd met eigen teeken- en plakarbeid is aan wezig. In rijen staan de bakjes, doosjes, enz. van het frissche dunkarton vervaar digd, na inspannend meten, teckencn, snijden, plakken enz. door de kleine handen der kinderen. Zoo'n eigen breuken ka art. en de ge vlochten dm'., moet de rekenbegrippen wel eerder verhelderen, dan enkel cij fers en woorden dit zullen doen. Van de hoogere klassen is er mooi werk in bord. Allei-lei bakjes, mapjes, dozen, zelfs V i draaibare deksels zijn dit jaar met aardige sierpapieren en linnen keurig afgewerkt. Bij de groote verzameling leeken- werk van de leerlingen dei zesde klasse in potlood, inkt en kleur ziet ge naar en naast vaste vormen ook eigen opvattin gen in techniek en kleur, waarbij zeer goed aangevoeld kinderwerk. Op bijna alle tafels nog een verschei denheid in kleur, vorm en bewerking van vrouwelijke handwerken. Wat zouden daar een poppen zijn aan te kleeden. Ook voor kleine meisjes is er veel bruikbaars te bezien, alles lot in de puntjes verzorgd door de rappe handen der schooljeugd. Het alles is ten volle een kijkje waard TENTOONSTELLING A.K.G. De tentoonstelling van schilderkunst, grafiek en kunstnijverheid van vorken- de-leden van het Amersfoortsetie Kun stenaars Gilde die Woensdag 16 dezer geopend zou worden, zal op Zaterdag a.s. 19 Juli des n.m. om 3 uur worden geopend. ttuoldredacteur-dlrecteur F. W. M. HALEWIJN. Chef-redacteur G. A. WILL INGE. Stads- en sportredacteur U. J. KLKKé, allen te Amersfoort. Redacteur en Kunst verslaggever W. G. VAN MAANEN. Huls eer Helde. RESTAUREEREN BEHOUDEN IS EERT DE WERKEN VAN VROEGERE GENERATIES De restauratie van ,,'t Latijntje" vor dert goed. Het is duidelijk merkbaar, dat hier deskundigen de leiding hebben, wat in hooge mate verheugend is, nu zoowel hier als elders in den lande bij het zoogenaamd restaureeren van oude bouwwerken veel voor het nageslacht onherroepelijk verloren is gegaan. De resultaten, die tot dusver zijn be reikt, komen het duidelijkst uit aan de achterzijde van het gebouw, aan den kant van den Zuidsingel dus. De ramen recht-toe recht-aan gemaakt, zijn thans zooals ook vroeger wel het geval zal zijn geweest, voorzien van gemetselde bogen en voor een gedeelte bovendien van glas in lood, waardoor de achtergevel een geheel ander, veel fraaier aanzien heeft gekregen. Mooier dan ooit komt nu de robuste „Dievenloren" met zijn coquetten bovenbouw uil. Ook al is de restauratie nog niet voltooid, toch ziet men reeds duidelijk, dat hier een be langrijke aanwinst voor ons historisch sladsschoon wordt verkregen. Nu wij het daarover hebben, zij de aandacht gevestigd op een huis, dat niet minder dan ,,'t Latijntje" een grondig herstel behoeft. Wij hebben hier het oog op het pand Muurhuizen 63, dat in een sterk vervallen staat verkeert. Reeds in het jaarverslag over 1934 van de „Utrechtsche Provinciale Com missie van Toezicht op de Bewaring en Instandhouding van Voorwerpen van waarde uit het oogpunt van Geschiede nis cn Kunst" lazen wij, dat „een uiterst wenschelijke zorgvuldige behandeling van het metselwerk en enkele deelen van de versieringen" voor het volgende dienstjaar zou worden voorgesteld, doch voor zoover wij weten is daarvan nim mer iets gekomen. Jammer, want het gaat hier om een merkwaardigheid op bouwkundig gebied. Het huis heeft een vroeg Nederlandsche trapgevel. De ven sters zijn voorzien van fraaie zandstee- nen schelpornamenten en de portiek, dateerend uit het midden van de zes tiende eeuw, draagt de wapens van de Amersfoortsche geslachten Ram en de Beer. Het huis werd in 1690 bewoond door den welgestelden tabaksplanter en pinder Ezechiël Cohen. Het geheel is een prachtig voorbeeld van oude architectuur, dat ten koste van alles voor de komende generaties be houden moet blijven. a HET ONTWIKKELEN VAN DE FILM. We stellen ons voor, dal ge als ge Uw opname hebt gemaakt, of de film vo) is, ook zelf de voldoening wilt hebben, die is gelegen in het ontwikke len van Uw negatieven en dat ge daar voor beschikt over een voor het dag licht volkomen afgesloten ruimte. Ge zult. vooral in zomer cn winter, te let ten hebben op de juiste temperatuur van Uw baden. Op warme dagen zult U naar hulpmiddelen moeten omzien, om Uw ontwikkelaar op de gewenschte temperatuur van 18 gr. C. te houden. Plaats daartoe Uw ontwikkelbak in een grootere schaal met wat koud water, dat U zoo vaak kunt ververschen als de temperatuur gaat oploopen. Het gebruik van een paar filmklem men bij het ontwikkelen van Uw film, kan „met klem" worden aanbevolen. Uw warme handen maken de emulsie (gevoelige laag van de film) zeer week, zoodat de gelei-achtige substantie, waaruil die laag in natten toestand be staat. allicht door Uw nagels kan wor den beschadigd. Voor hen die de ontwikkelaar zelf samenstellen, laten wij hieronder een betrouwbaar recept volgen: Metol (of vervangingsstof) 5 gram Natrium Sulfiet 85 Hydrochinon 8 Natrium Carbnnaat 175 Kalium Bromide 3 Water aanvullen tot 1 Liter. Dez chemicaliën, die bij eiken foto- handel te krijgen zijn. dienen in de ge noemde volgorde in goed gekookt wa ter, dal tol plm. 50 gr. C. is afgekoeld, tot oplossing te worden gebracht, waar bij er speciaal op moet worden gelet, dat de eeno stof volkomen moet zijn op gelost. voor de andere wordt toege voegd. Deze ontwikkelaar is te gebrui ken, zoowel voor het behandelen van Uw negatieven, als voor het maken van afdrukken. Voor Uw negatieven dient ze te worden verdund tot 1 deel ont wikkelaar op 3 deelen water; voor af drukken is de verhouding 1 op 5. Vóór het ontwikkelen spoelt ge Uw film even in een bak met water, waar door zij beter handelbaar wordt cn waardoor ge bovendien het ontstaan van ontwikkelvlekken op Uw negatie ven voorkomt. Na het ontwikkelen gaan we fixeeren Voor warme dagen is een aluin-fixeer - bad aan te bevelen, omdat het de emul sie van ons gevoelig materiaal hardt. Een goed recept is: Natrium Thiosulfaat (Hypo) 200 gram Kalium Metabisulfiet 18 Chroom Aluin 5 Water gekookt aanvullen tot 1 Liter. Na een verblijf van 25 minuten in dit bad wordt de film een half uur ge spoeld in slroomend water, of een uur in stilstaand water dat om de 10 minu ten wordt ververscht en daarna niet ge forceerd (dus niet in de zon) op een stofvriie Diaals te drogen gehangen. Ter waarschuwing BROOD GEKOCHT ZONDER BONNEN Voor den economischen rechter te Utrecht heeft dezer dagen terechtge staan onze stadgenoot v. E.. eigenaar van een restauratie, omdat hij brood van een bakker had gekocht zonder 'daar voor bonnen af te geven. Aan een jeug digen bakkerknecht had verd. verteld, dat hij in aanmerking kwam voor een extra toewijzing, hetgeen, bij onderzoek door den patroon van den bakkers knecht. onjuist bleek te zijn. Het had de aandacht getrokken, dat de bakkersknecht telkens bonnen tekort kwam. Naar de oorzaak gevraagd, ver telde hij. brood zonder bonnen afgele verd te hebben aan verd. v. E., onder voorwendsel, dat de bonnen later zou den volgen wanneer verd. in het bezit van de hem toegezegde extra toewijzing was. Het bleek echter zooals hier boven reeds vermeld dat verd. den jongen maar iets wijs had gemaakt. De economische rechter keurde deze handelwijze ten strengste af en veroor deelde verd. v. E. tot f 200.boete, subs. 40 d. De bakkersknecht, die verdedigd werd door mr. A. E. Th. Kooien, werd veroordeeld tot S 20.subs. 10 d. boete, omdat hij brood had afgegeven zonder de vastgestelde bonnen te ontvangen. examens Voor het examen boekhouden voor de Vereeniging van leeraren in de handels wetenschappen, slaagde L. H. Sleyt, zoon van den directeur van de Midden- standsbank hier ter stede. Voor candidate in de Engelsche taal slaagde te Amsterdam onze stadgenoote mejuffrouw Meta de Vries. Bij de gehouden Staatsexamens voor Muziek te Den Haag, slaagde voor het theoretisch gedeelte piano l.o. de heer Chr. Maas. BEZUINIGT OP GAS EN ELECTRISCHEN STROOM Het is ernst: De gasfabriek moet minder ko len verwerken en kan daardoor minder gas maken. Elke verbruiker moet 25 op het gasverbruik besparen. Wordt deze besparing niet bereikt, dan zal het aantal gaslooze uren uit gebreid worden, hetgeen voor iedereen, maar in het bijz.ondcr voor industrieën buitengewoon hinderlijk zou zijn. Helpt dit ook niet dan wordt de gasfabricage eenige dagen per maand stop gezet. Verbruikers, die meer gebruiken, dan hun is toegestaan, worden beboet en na de volgende overschrijding afge sneden. SPORT MEN MOET ZICH KUNNEN BEHELPEN Een jongeman, die blijkbaar niet meer in het bezit is van een paai bruikbare fietsbanden, heeft drastische maatregelen genomen cn eenvoudigweg zijn banden van de velgen verwijderd. Met groot lawaai rijdt hij nu door Amers foort's straten rond. Het is echter maar te hopen dat zijn voorbeeld niet al te veel navolging vindt, want anders zou het. in onze goe de oude stad een leven als een oordcel worden. Beter, hoewel niet ideaal, lijkt ons de methode van iemand, die om zijn velgen triplex..banden" heeft gemon teerd. Nood maakt vindingrijk'. Amersfoort KENNISGEVINGEN Voetballers, doet nu aan zomersport! gaat zwemmen of beoefent ATHLETIEK Nu het spelen van voetbalwedstrij- den tot 1 September is stopgezet en de voetbal rust, rijst onwillekeurig de j vraag: „Wat gaan de voetballers nu doen?" De redacteur van de „Sprtkr.", ir. v. Emmenes stelt deze vraag als volgt „Wat gaat nu de voetballiefhebber doen in de komende weken, die hem van den fatalen datum 1 September scheiden Gaat hij op z'n luien rug liggen in de zon, die ons al wekenlang van haar onvolprezen zegeningen voor ziet? Gaat hij wandelen met vrouw en kroost, die nu eindelijk Vader eens leeren kennen? (Wat misschien leelijk tegenvalt, want als je den voetbalma niak zijn voetbal afneemt!) Gaat hij strand of bosch en hei frequentceren en komt hij aldus in contact met de schoonheden van Nederlands natuur? Ofgaat hij zomersporten? Dit laatste is natuurlijk de bedoe ling." Vele vereenigingsbesturen dringen er bij hun leden op aan in de zomer maanden vooral de athletïek te beoefe nen. Ook zijn de indoortrainingscur- sussen, die dienen om de voetballers bij den aanvang van het nieuwe sei zoen zoo fit mogelijk aan de start te doen verschijnen, nuttig. Het gesloten seizoen, door vele sport journalisten toegejuicht, heeft het be zwaar, dat de clubs nu niet in de ge legenheid zijn voor den aanvang van het seizoen dat dit jaar reeds op Zondag 7 September begint oefen wedstrijden te laten spelen teneinde diverse spelers te kunnen beoordeelen. De clubs verschijnen dus ongeoefend aan den start. Dit bezwaar geldt iech- ter voor alle vereenigingen. Voetballers, doet nu aan zomersport. Gaat zwemmen en beoefent de athle- tiek. Gij zult het straks als uw voor deel erkennen Polowcdstrijden voor voet ballers. Naar wij vernemen bestaan er in onze stad plannen polo-wedstrij den voor voetballers te organtóee- ren met het doel het zwemmen on der de voetballers tc bevorderen. Dit denkbeeld gaat uit van Ren heer A. Mosterd, gedelegeerde van den N.V.B. Met het bestuur vai^ de plaatselijke zwemvcreeniginger> is reeds contact gezocht. Het begin is er dus, dit plan ver dient zeker aanbeveling. Laten de club besturen hun gedachten over een en ander laten gaan. Het komt hun ver eenigingen zeker ten goede en zal den ondcrlingen band ook in de zomer maanden aanhouden en versterken. r. De Afmattende Warmte veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Be nauwd en Onrustig. Mijnhardt's Zenuw tabletten maken Kalm en geven' U een Verkwikkenden slaap. Buisje 75 cent bij Apothekers en Drogisten. Adv. INLEVERING METALEN Publicatie no. 7 Dc Burgemeester van Amersfoort vestigt er, voor zooveel noodig, de aan- dachi op. dat ieder die verschijnt op de inlevonngsbureaux voor metalen, voor zien moet zijn van identiteitsbewijs of persoonsbewijs. Amersfoort, den 14 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER l.B. INLEVERING METALEN Publicatie no. 8 Overheidsinstanties en bedrijven. De houders van bedrijven, te weten: Overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers, vertegenwoordigers die voor raad houden, warenhuizen, groothande laren en fabrikanten, zijn gehouden om vóór 20 Juli 1941 ter secretarie te ver schijnen om de op hun bedrijven be trekking hebbende formulieren en in ventarislijsten in ontvangst te nemen. Amersfoort, den 14 Juli 1941. De Burgemeester van Amersfoort, NOORDEWIER l.B. BEKENDMAKING De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend: dat de Algemeen 'Gemachtigde voor den wederopbouw voornemens is ten behoeve van den wederopbouw in de gebeente Amersfoort enkele perceelen g.' uid gelegen tusscheh den 'Soesterweg en het spoorwegemplacement alhier te onteigenen (doortrekking Liguster straat); dat een kaart, waarop de te ont eigenen perceelen zijn aangegeven met een daarbij behoorende lijst van kadas trale perceelen vanaf 15 Juli 1941 'ter inzage voor een ieder is neergelegd 'ter gemeente-secretarie, af deeling Eigen dommen, Westsingel 45 boven; dat uiterlijk tot 22 Juli a.s. schrifte lijk bezwaren tegen deze onteigening kunnen worden ingebracht bij den Al gemeen Gemachtigde voor den Weder opbouw. Carel van Bijlandtlaan 30 te 's-Gravenhage; dat de Contactcommissaris voor de provincie Utrecht en een of meer ver tegenwoordigers van den Algemeen Ge machtigde voor den Wederopbouw op 24 Juli 1941 des voonniddags 10.15 uur ter gemeentesecretarie (Westsingel 43) zitting zullen houden om bezwaren te gen deze onteigening aan te hooren. Amersfoort, den 14 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER l.B. Dc tijd van gejaagde bedrijvigheid in de Betuwe is weer aangebroken. De kersenplukkcrs in actie. (Polygoon.) Boeken en tijdschriften „VAN EEN JONGEN. DIE EEN MAN WERD." Jef Last is in litteraire en vakbewegings kringen zoo bekend, dnt w(j hier niet over hem behoeven uit tc welden. Z(jn leven is steeds een leven van strijd geweest, van zich te weer stellen tegenover datgene wat hij als onrecht en achterstelling zag. Dat verlangen naar rechtvaardigheid cn sociale gelijkstelling van den arbeider met de ove rige bevolkingsklassen beheerschte hem reeds In de jaren van zij» Jeugd. Daarvan getuigt dit lijvige boek. dat grootendeels een autobiografie is. De hoofdfiguur ls Frenske. de "jonge man. wiens leven van zwoegen en filosofeeren bijzonder suggestief wordt uitgebeeld. Buitengewoon mooi zijn die gedeelten, welke handelen over de toe standen in de mijnen. Men bespeurt duide lijk. dat hier iemand aan hot woord is, die dit alles zelf heeft meegemaakt en niet zijn wijsheid uit een of ander boek heeft opge diept. „Van een jongen, die een man werd" is een Jeugdwerk: Last. schreef het als twintig- Jarig student. In het voorwoord, als levens schets interessant, wijst hij er op, dat. zijn schrijven in dien tijd experimeriteeren, zoe ken en navolgen was. en dat hij zich thans, noch over de sociologische, noch over de artistieke waarde van het werk illusies maakt. Dat hij het aan de openbaarheid heeft prijsgegeven, komt, zoo zegt hij onge veer. omdat het schrijven er van voor zijn verderen levensloop cn ontwikkeling van doorslaand belang is geweest en ook. omdat, hij „wat verliefd" was op de naieveteit en het idealisme van die dagen, welke eigen schappen hij bij de Jongeren van dezen tijd meent te missen. Dit werk ls in meer dan een opzicht be langwekkend. ook al kleven er stilistisch fouten aan en ook al zijn wij het mot me nige opvatting en avgumenteering niet eens. Maar het Ls goed, er aan te worden herin nerd. welk een strijd gevoerd moest worden voordat vele bergen van onrecht waven ge sloopt. Want dat de arbeider vroeger van veel onrecht de dupe is geworden, zal wel leder erkennen, die de dingen durft te zien zooals ze zijn. Jammer, dat ook in deze uitgave van „Dc Nederlandsche Uitgeverij" de lectuur ge stoord wordt- door zetfouten. Ze zijn zoo tal rijk. dat wij de verbetering tenslotte maar hebben opgegeven. j— QxxqhvjeJtc j 15 Juli. Het was een wonderlijk gezelschap, waarin ik verzeild was ge raakt en dat zich thans aan den disch schaarde. Twee mannen, van Indiaan- sche afkomst naar hun uiterlijk te oor- deelen, hadden plaats genomen aan het einde der tafel en letten nauwkeurig op, hoe de andere gasten zich bedien den. „Onze smaak verschilt totaal van die der blanken", had dc een den an der gezegd „laten wij dus weinig ne men van dat, waarvan de blanken zich rijkelijk bedienen en omgekeerd." En dies namen zij van de kostelijke ham slechts één klein plakje, maar keerden den halven mosterdpot om. De oudste van hen proefde het eerst en zijn oogen schoten vol tranen dooi de prikkelende specerij. Waarom weent mijn roode broe der?" vroeg dc jongste. „Mijn gemoed school, vol", ant woordde de oudste. ..Ik dacht er aan, hoe het vandaag precies 25 jaar is geleden, dat mün vader in de Missi- sippi is verdronken Toen waagde de jongste een hap! De tranen biggelden hem over de wan gen „Maar waarom huilt nu mijn jon ge broeder?" informeerde dc oudste vol leedvermaak. „Omdat jij niet tegelijk verdron ken bent met je ouden heer!" klonk het nijdige antwoord. G. A. W. GUNSTIGE BEPALINGEN VOOR REIZIGERS NAAR LEIPZIGER NAJAARS-MESSE Zooals ons wordt medegedeeld, zal aan hen. die de van 31 Augustus tot 4 September te houden Leipziger Messe gaan. bezoeken, een reductie op den spoorprijs van 60 pCt. voor het Duitsche traject en van 25 pCt. voor het Neder landsche gedeelte (in beide gevallen heen en terug) worden toegestaan. Voorwaarde is, dat men ineens recht- slreeksehe retourbiljetten neemt en zich tevoren heeft voorzien van een legiti- matiekaart met insigne, welke tevens strekken als bewijs van toegang tot de Messe. De grensstations voor de hecn- en de terugrei behoeven, niet dezelfde te zijn. Bij voldoende deelname zullen op Za terdag 30 Augustus behalve dc gewone treinenloop de navolgende speciale ver bindingen worden ingcloscht: een extra-daglrein van Amsterdam via Oldenzaal, voor de Noordelijke helft van Nederland: een extra-daglrein van Rotterdam over Venlo, voor het Zuidelijk gelegen gedeelte. Deze nieuwe maatregel van twee routes zal voor velen een bijzon der'groot gemak opleveren, Alle nadere inlichtingen zijn verkrijg baar bij het Bureau van het Reich.s- messe-amt voor Nederland, Singel 08, Amsterdam-C., bij de in verschillende plaatsen van ons land gevestigde hono raire vertegenwoordigingen, alsook bij de erkende rcisbureaux. Het is nood zakelijk, dat men vroegtijdig de invul- formulieren voor liet Messebezoek bij het Bureau van het Rcichsmesse-amt qf de honoraire vertegenwoordigers aan vraagt, met het oog op de formaliteiten tot het verkrijgen van een kosteloos Duitsch pasvisum. Rugp"hrv?„ INLEVERING METALEN. PUBLICATIE No. 6. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat oproepingen tot in levering van. metalen voorwerpen zijn verzonden aan de inleveringsplich- tigen (uitgezonderd Overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers, verte genwoordigers die voorraad houden) wonende of verblijvende in de na te noemen straten ter plaatse en ten tijde als hieronder is aangegeven: Straten: Inleveringsplaats Tijdvak I. A. Davidshof, A. de Koppelpoortwal, A. de Utrechtsche Poortwal, v. Asch v. Wijckstraat, Bloemweg, Berg en Dalstraat, Breestraat (gedeeltelijk), Brabantschestraat. Schoolgebouw Wijersstraat. van 9.3012 u. en van 14.30 u. Woensdag »6 Juli 1941 II. Aucubastraat. Amstelstraat, Berkel- straat (gedeeltelijk). Schoolgebouw Puntenburgerlaan Idem III. Anemoonstraat, Anjerplein, Anjer straat (gedeeltel ijk Schoolgebouw Oude Soesterweg 152 Idem IV. Adm. de Ruyterstraat (ged.). Ach ter het oude Weeshuis of Oude Kop pelstraat. Achter de Kamp. Schoolgebouw Coninckstraat Ing. Plantsoen No. 51 Idem V. Achter de Heilige Geest, Achter het Oude Stadhuis, Beestenmarkt, Bar- neveldscheweg. Achter de Arnheni- sche Poortwal, Arnhemsehestraal. Schoolgebouw Heerenstraat 4 Idem VI. Aldegondestraat (gedeeltelijk). Schoolgebouw Plantsoen-Zuid 4 Idem VII. Albert Cuypstraat, Albert Hahn- straal (gedeeltelijk). Schoolgebouw U.L O. Bisschopsweg 167 Idem VIII. Ampèrestraat, Archimedesstraat, Balistraat, Bankastraat (ged.), Billi- tonslraat. Schoolgebouw Leusderweg 249 Idem IX. Beetslaan, Anna Paulownalaan, v. Bemmelslraat (gedeeltelijk). Schoolgebouw Sclioollaantje 17 Idem X. Barchman Wuylicrslaan (van begin tot den spoorwegovergang gedeelte lijk). R.H.B.S., Thorbeckeplcin Idem De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inleveringsplichtigcn. dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hun verplichting tot inlevering. Amersfoort, 12 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER. l.b. AGENDA Sterhuls. Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags en feestdagen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor allo meisjes toegankelijk. Museum Flehlte, Westsingel lederen werkdag van 1012 en 1316 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Weijcrsstraat- Lees- en studiezaal geopend dngel. 1013 u.. 14 3020 uur. Ultleenlng dagel. 1112 en 1519.30 uur. Zaterdags 14.301945 uur. Maandagsmorgena geslo ten. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Muurhulzcn 9. Geopend alleen op werkdagen van 1012.30 u. 14.3022.0(1 uur. Ultlcening van boeken: 14.3017.00 en 19.0021.00. Dltlccnlng van kinderboe ken Woensdag en Zaterdag van 14.3017.00 uur Grand-Tli&üre. Maandag. Dinsdag, Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- cn feestdagen 1.45, 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matlnco Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van li t.m. 17 Juli: „Lajla". City-Theater. Maandag. Dinsdag. Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. cn 8.15 u. (doorloopend). Zon- cn feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 11 t.m. 17 Juli: „Dansmeisjes". Rembrandt-Theater. Aanvangstijden als boven. Geen matinee's. Van 11 t.m. 17 Juli: „De Jantjc6". 19 Juli. 3 uur n.m. Geb. „De Valk" Afscheid J. Peper als directeur Handels school. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 15 Juli 21.56 tot 16 Juli 5.36 Maan 16 Juli op vm. 0.8, ond. 14.22 (l.k.)

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3