Directeur Peper neemt afscheid ZUINIG Amersfoortsche Handelsschool volledig vertegenwoordigd AFSCHEID Reisbagage AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 19 JULI 1941 5 Druk bezochte bijeen komst in „De Valk" GESCHILDERD PORTRET AANGEBODEN Vandaag heeft de heer J. Peper, wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, afscheid genomen als directeur van de Gem. Handelsschool, welke functie hij 29 jaar heeft vervuld. In de morgenuren heeft de direc teur in het schoolgebouw afscheid genomen van het onderwijzend per soneel en de leerlingen, terwijl van middag de vereeniging van oud leerlingen „Werkt met Macht" hem een afscheidssamenkomst in „De Valk" heeft bereid, welke door ve len werd bijgewoond. Het afscheid van de leerlingen. Vanmorgen om 10 uur hadden de leerlingen zich verzameld in het gym- nastieldokaal in de Hellestraat. Toen de directeur en zijn echtgenoote in ge zelschap van hun dochter en schoonzoon door een commissie uit de leerlingen was binnengeleid zongen de leerlingen staande het Handelsschoollied, aan de piano begeleid door hun medescholier Veenkamp. Rondom de familie Peper had het onderwijzend personeel plaats genomen. De heer Peper spreekt. „Ik kom afscheid nemen", aldus ving de aftredende directeur zijn afscheids rede aan. We moeten van elkander scheiden cn daar zit iets weemoedigs in. Hij trok een paralel aan de vacantie- stemming. die de leerlingen nu bezield. Bij het «rit logceren gaan moet er ook afscheid genomen worden en straks, wanneer men ccnige weken bij oom en tante heeft doorgebracht, dan volgt ook daar weer het afscheid. Bij dit alles kan men niet ontkomen aan den weemoed die hier in ligt. Wanneer jelui met September weer de school betreedt, dan zullen jelui mij niet meer zien. Een andere stem zal je lui tocklinken en spr. gaf uiting aan den wensch, dat deze stem den leerlin gen even vertrouwd ijk in de ooren zal gaan klinken als spr.'s stem. Spreker hoopte, dat zijn opvolger het devies van do school: „Werkt met macht, luiheid veracht" altijd zal hoog houden. De heer Peper, die merkbaar onder den indruk was van dit afscheid, wensch te zijn leerlingen een lang en ge lukkig leven toe. Jelui slaat aan het be gin van het leven, ik aan het eind. Ruim 44 jaar heb ik het handelsonderwijs mo gen dienen en in al die jaren heb ik ge tracht iets voor anderen te zijn. Dit heeft inhoud aan mijn leven gegeven. Spr." gaf don leerlingen den raad mede, ook in het leven iets voor anderen te zijn. Met kennis alleen komt men er niet, karakter, eerlijkheid en trouw is ook noodig om in het leven te slagen. „Houdt de eer van de school hoog en toont dit door je daden" riep spr. zijn hoorders toe. Nadat de heer Peper allen had her dacht die de school door den dood wa-, ren ontvallen eindigde hij met den uit roep: „Leve de Handelsschool, leve het Nederlandsche handelsonderwijs." Afscheid namens de leerlingen. Namens de leerlingen werd het woord gevoerd door den leerling Han Verwey, die den directeur dank bracht voor al les, wat hij voor de school en haar leer lingen is geweest. Hoeveel goeds hebt U voor ons over gehad, niet alleen tij dens onze schooljaren, maar ook voor hen, die de school reeds .verlieten. Dit alles is door ons misschien niet ten vol le gewaardeerd. Spr. gaf den scheiden den directeur echter de verzekering, dat er nog veel aan hem zal worden ge dacht. Als stoffelijk blijk van dank baarheid bood spr. namens de leerlin gen een radiotoestel aan met den wensch, dat hij daarvan nog lang zal mogen genieten. Mevr. Peper en haar dochter, mevr. Van Gulik, kregen bloe men. Nadat de heer Peper bedankt had voor het fraaie geschenk, verzocht hij den leerlingen nog eenmaal het Han delsschoollied te zingen, waaraan spon taan werd voldaan. Daarna klonk het: „Lang zal hij le ven". Tot slot kwamen de leerlingen hun vertrouwden baas, die hen nu moet gaan verlaten de hand drukken. Hiermede was deze intieme bijeen komst geëindigd. Hoofdredacteur-directeur F. W. M. HALEWIJN. Chef-redacteur O. A. WILLINGE. Stads- en sportredacteur D. J. REK..., allen te Amersfoort. Redacteur en Kunstverslaggever W. G. VAN MAAN EN. Huls ter Helde. De heer J. PEPER Foto archief. In „De Valk" Vanmiddag om 3 uur was de groote zaal van „De Valk" bestemd voor een samenkomst, belegd door de vereeni ging van oudlcerlingen der Handels- scITüol „Werkt met Macht". Naast vele oudleerlingen merkten wij nog op den loco-burgemeester, wethou der B. Noordewier, den heer A. J. Spie- kermann, wethouder van onderwijs, mr. J. C. graaf Van Randwijck, alsmede heeren gecommitteerden cn den nieu wen directeur den heer T. Bouma. De leerlingen waren vertegenwoor digd door Adrie Bergkamp (IA), de heeren De Haan en Wiebenga (IIA cn B), Verwey en Bout (IIIA en B) en Ada v. d. Bunt en Mien Mulder (IV A cn B.). Nadat de voorzitter der vereeniging van oud-leerlingen, de heer Dirk Salo mons eenige woorden van welkom tot allen had gericht, sprak hij den heer Peper, in de volgende woorden toe: Het doet r.iij genoegen U als voorzit ter van de Vereeniging van oud-leerlin gen van de Handelsschool „Werkt met macht" welkom te mogen heeten. Wij meenden, dat dit afscheid niet zonder meer voorbij mocht gaan, en daarom nam onze Vereeniging het ini tiatief tot het houden van deze samen komst. Het is vandaag voor onze vereeniging geen feestdag als b.v. clen 18dcn Sep tember 1937, toen wij het 25-jarig be staan van onze School mochten herden ken en tevens Uw zilveren jubileum als directeur vieren. Toen was het feest in den werkelijken zin van het woord. Nu zijn wij weer in grooten getale bij elkander gekomen, zeide spr., al is de „Ut Amcris - Ama!" De kinderen zijn gekomen en de kinderen zijn gegaan; Zij zijn nooit uit Uw oog nooit uit Uw hart verdwenen Daar bleef een mooie, sterke band beslaan, Die hen met U verbond, ver over Janden henen Thans is Uw werk volbracht, het afscheid is genomen: Uw hart blijft open maar de deur valt dicht. Doch is Uw geest lot welverdiende rust gekomen. Dan blijf 't verleden rijk en wordt de toekomst licht. Het valt wel moeilijk, met het oude werk te breken: De dienaar gaat, al blijft de dienst bestaan. Men zal veel goede woorden tot U spreken. Maar 't allerbeste woord zult Gij alléén verstaan: Wie in zijn kind'rcn liefde wist te kweken, Behoudt hun liefde, al zijn ze ook lang gegaan! raden van deze samenkomst niet ver heugend, want zij geldt nu het afscheid van den „Baas". Nu weet ik wel, dat U niet uit ons midden verdwijnt en dat de oud leerlingen door U steeds met de zelfde hartelijkheid ontvangen zullen worden, dat Üw raad nog ingewonnen kan worden, dat wij U in de vergaderin gen van „Werkt met Macht" zeker nog wel meermalen zullen zien als ons eere lid, maar toch verandert er veel. De officieële band tusschen U en de school wordt doorgesneden. Ik denk aan de eerste lessen in de eerste school in de Muurhuizen, het oude kantoor van Lamaison Bouwer en Co. in 1912. Ik weet nog heel goed, dat ik dacht: „Wat is die Directeur een rare man." Hij geeft ons een door hemzelf geschreven boekje „Zelf Denken en Doen" en als je dan denkt en je zegt: „Ja, ik dacht", dan krijg je te hooren: „Je moet niet denken." Dat heeft toen zoo'n indruk op mij gemaakt, dat nu, na 29 jaar, als op mijn kantoor iemand ver ontschuldigend zegt: „Ja, ik dacht", van mij te hooren krijgt: „Je moet niet den ken, zei Baas Peper altijd." Groei. Wat is er uit dat kleine schooltje in die 29 jaar gegroeid? Begonnen met 37 leerlingen,. hebben in dien tijd 1418 leerlingen de Middelbare Handelsdag school en Hoogere Handelsschool be zocht waarvan er 802 het. einddiploma verwierven. Daarbij komt dan nog de Handelsavondschool met 920 leerlingen cn 384 geslaagden, tezamen 1214 ge slaagde oudleerlingen in 29 jaar. En van deze oudleèrlingen van de Handels school kwamen er in 1915 uit 17 ge meenten, in 1918 uit 23 gemeenten, in 1939 uit 21 gemeenten uit den omtrek van Amersfoort. Ik weet, dat ik met het noemen van de Hoogere Handelsschool, die van 1923 tot 1934 bestaan heeft, een teere snaar heb aangeroerd. In Uw jaarverslag over de Handelsschool over 1934 hebt U zoo kernachtig uiteengezet het belang, dat Amersfoort en omstreken heeft bij het bestaan van een Hoogere Handelsschool vernieuwing. Het onderwijs in lichame lijke oefening blijft groote behoefte hebben aan een geschikt oefenterrein.". Hieruit blijken twee dingen nl„ dat U in Uw schoolgebouwen niet verwend zijt geweest, maar ook, dat U vasthou dend was. Daarbij wil ik ook wijzen op het Handelspvondonderwijs. Wat al verbe teringen hebt U daarbij niet aange bracht (ik denk aan de opleiding voor het Middenstandsdiploma) en met wel ke plannen liep U niet rond: Uitbrei ding tot een 5-jarigen cursus, opleiding voor winkelpersoneel. Het is moeilijk de Handelsscholen in te denken zonder „Baas Peper". Maar toch het moet. De leeftijdsgrens is er nu eenmaal cn hoewel wij U gaar ne voor de school zouden behouden, wij gunnen U de rust, die U na het onver moeide werken terdege toekomt. Wij welen echter, dat gij voor het handels onderwijs nog blijft doen wat U kunt. Aanbieding geschenk. De Vereeniging „Werkt met Macht" meent dit afscheid niet ongemerkt te mogen laten voorbijgaan. Aan den op roep, gericht tot de oud-leerlingen (le den en niet-leden) is ruim gevolg gege ven. Wij meenden de gedachtenis aan U en Uw werk niet beter voor de na komenden levendig te kunnen houden, dan U een portret aan te bieden, welk portret op de daarvoor door U bestem de plaats gehangen, steeds leeraren en leerlingen aan den eersten Directeur van de School zal herinneren. Spr. verwijderde het doek en bood onder luid applaus het door den schil der Herman Waldstra te Utrecht ge schilderde portret van den heer Peper aan. Aan den oproep is zoo voldaan, dat wij nog een bedrag beschikbaar hebben. Dit bedrag willen wij bestemmen voor het begin van een steunfonds voor be hoeftige leerlingen. Wij weten, dat U steeds groote belangstelling hebt gehad voor het sociale deel van het Handels onderwijs en dat U steeds op het stand- met 5-jarigen cursus, die heeft moeten punt hebt gestaan: Niet het geld, maar wijken voor de H.B.S. A. De Hoogere Handelsschool, die in de 10 jaar van haar bestaan 204 leei'lingen telde, waar van 166 het einddiploma verwierven. Uw vurige wensch was, dat deze Hoo gere Handelsschool voor Amersfoort be houden was gebleven. Het heeft helaas niet zoo mogen zijn onder Uw Direc teurschap. Toch hoop ik, dat U het nog beleeft, dat Amersfoort weer een Hoo gere Handelsschool met 5-jarigen cursus rijk wordt. Teleurstellingen. Teleurstellingen zijn U niet gespaard gebleven. In talrijke jaarverslagen kun nen wij lezen: „De gangvloeren in het schoolgebouw wachten nog steeds op de hersens moeten beslissen of een jon gen op de Handelsschool thuis behoort, met gevolg, dat door U dikwijls een be drag bij elkander werd gebracht voor aankoop van boeken. Dit fonds willen wij noemen: Het „J. Peper-boeken fonds". Wij hopen, dat U ons daartoe toestemming wilt verlcenen. Mijnheer Peper. „Werkt met Macht" neemt nu afscheid van U als Directeur cn hoopt, dat zij nog vele jaren U als eerelid moge begroeten en dat wij de zelfde vriendschap van U mogen blijven genieten, als wij steeds van U genoten hebben. (In ons blad van Maandag komen wij op dit afscheid nader terug. Red.) met electriciteit en gas Bedenkt, dat het elcctriciteits- en gasverbruik is gerantsoeneerd op 75 pCt.; dat daarom iedereen alles in het werk moet stellen om dat rantsoen niet te overschrijden; dat bovendien overtreding kan wor den gestraft mot boete cn afsluiting van den toevoer. Zuinig lean men o.a. zijn door niet on- noodig licht te laten branden. Vooral in dezen zomertijd kan verlichting vrijwel geheel achterwege blijven. Het moet niet voorkomen, dat men bij daglicht in hotels, restaurants, winkels enz. over vloedig licht ontstoken ziet. Ook in par ticuliere woningen moet het licht lot het allernoodzakelijkste beperkt wor den. Door Uw radiotoestel af te zetten in dien U toch niet luistert. Door het warmwaterverbruik voor koken, was- schen en baden te beperken. Dit kan o.a. geschieden door geen kleine vlammetjes doorloo pend te laten branden onder keu ken of badgeyser; groenten en aardappelen met zoo min mogelijk water te koken. Houdt bij het koken steeds de deksels op de pannen. Zoodra damp uit pan of ketel komt kan uw gasbrander klein worden gesteld; voor het zetten van thee of koffie niet meer water te koken dan noo dig is; het vaatwerk* eenmaal per dag af te wasschen; bij het baden niet meer warm water te gebruiken dan strikt noodzake lijk is. BEPERKT UW VERBRUIK Het is een algemeen belang cn daar bij ook Uw eigen belang, want het be spaart U boeten en afsnijding van den toevoer. Leert daarom zoo spoedig moge lijk Uw meter zelf op te nemen. De volgende week zullen hierover inlichtingen worden verstrekt. Zoo noodig kunnen ook de electriciteits- en gasbedrijven U hierover voor lichten. De reisbagage staat klaar. Een heerlijk moment De vacantie gaat beginnen. De koffers zijn natuurlijk van H. E. WENSINK LANGESTRAAT 105, TEL. 5071. Amersfoori KENNISGEVINGEN INLEVERING VAN METALEN. Publicatie No. 17. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de oproepingen tot inlevering van metalen voorwerpen verzonden zijn aan de inleverings- pliclitigen (uitgezonderd overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers, ver tegenwoordigers, die voorraad houden, warenhuizen, groothandelaren en fa brikanten) wonende of verblijvende in de na te noemen straten ter plaatse en ten tijde als hieronder is aangegeven. Straten: Inleveringsplaats T ij d v a k I. 't Laantje 612, Langegracht, Lieve Vrouwe Kerkhof, L. Vrouwestraat, Nieuweweg, Noordstraat 127. Schoolgebouw Wijersstraat Woensdag 23 Juli van 8.3012 u. en van 14.30 u. II. Ligusterstraat 5—21, 246, Linge- straat, Maasstraat, M. Withoosstraat 1—51, 2—8. Schoolgebouw Puntenb.laan Idem. III. Lupinestraat 20—36, Merwedestr., Middelhoefscheweg, O. Soesterweg 17—27. Schoolgebouw O. Soesterweg 152 Idem. IV. Hooglandscheweg 39—43, 2—66a, Kamp 179b, 446. Schoolgebouw Copinckstraat, ing. Plantsoen No. 51 Idem. V. Hoogeweg 244276, Kamperbinnen poort, Kleine Haag, Kl. Nachtegaal straat, Kl. St. Jansstraat, Koedijker- weg. Koesteeg, Koestraat, Korteer 1—19, 2—8. Schoolgebouw Heerenstraat 4 Idem. VI. Bisschopsweg 218—236, Burger- buurt, Fr. v. Blankenheymstraat. Schoolgebouw Plantsoen-Zuid 4 Idem. Vil. Jan Tooropstraat 34—38, J. Bos boomstraat, Joz. Israëlsstr., Lorentz- straat 551. Schoolgebouw Bisschopsweg 167 Idem. VIII. J. v. d. Heidenslraat 17—35, Kep- plerstraat, Laan 1914, Laurens Cos- terplein 116. Schoolgebouw Leusderweg 249 Idem. IX. Kapelweg 60114. U.L.O. School Schoollaantje 17 Idem. X. Stationsstraat restant, Thorbecke- plein 210. Schoolgcb. R.H.B.S. Thorbeckeplein Idem. De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inleveringsplichtigcn, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hun verplichting tot inlevering. De Burgemeester. Amersfoort. 19 Juli 1941 NOORDEWIER, l.b. INLEVERING VAN METALEN. Publicatie No. 16. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat oproepingen tot in levering van metalen voorwerpen zijn verzonden aan de inleveringsplich tigcn (uitgezonderd Overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers, verte genwoordigers die voorraad houden, warenhuizen, groot-handelaren en fabri kanten), wonende of verblijvende in de hierna te noemen straten ter plaatse cn ten tijde als hieronder is aangegeven. Straten: Inleveringsplaats Tijdvak I. Korte Bergstraat 719, 228, Kran- keledenstraat, Kromme Elleboogsteeg, Krommestraat, 't Laantje 16. Schoolgebouw Wijersstraat. Dinsdag 22 Juli 1941 van 8.30—12 u. en van 14 uur n. Laurusstraat 1032, Leliestraat, Lekstraat, Ligusterstraat 13. Schoolgebouw Pun ten burgerlaan Idem ni. Hyacinthstraat 12—16, Irisstraat, Jasmijnstraat, Kamillestraat, Lobelia straat, Lupinestraat 127, 218. Schoolgebouw Oude Soesterweg 152 Idem IV. Drijershofje 1430, Evcrtsenstraat, Groenesteeg, Groenmarkt, Gr. Kop pel, Gr. Spui, Hoevelak'enschevoetpad, Hooglandscheweg 137. Schoolgebouw Coninckstraat Ing. Plantsoen-N. 51 Idem V. Hoogeweg 95—279, 6—234. Schoolgebouw Heerenstraat 4 Idem VL Bisschopsweg 145165, 4216. Schoolgebouw Plantsoen-Zuid 4 Idem VIL Hobbemastraat 6167; 434; Jac. Marisstraat, Jan Steenstraat, Jan Tooropstraat 121, 232. Schoolgebouw Bisschopsweg 167 Idem VIH. Franklinstraat 62102, Fr. Hals straat, De Genestetlaan, Ger. Doustr., J. v. d. Heydenstraat 1315. Schoolgebouw Leusderweg 249 Idem IX. Javastraat 2252, Kapelweg 17 115, 12—58. U.L.O. Schoolgebouw Schoollaantje 17 Idem X. Pr. Frederiklaan 846, Pr. Hen driklaan, Sehaepmanlaan, Stations plein, Stationsstr, 2159, 640. R.H.B.S., Thorbeckeplein Idem De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inleveringsplichtigcn, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hun verplichting tot inlevering. Amersfoort, 18 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER, l.b. MARKTBERICHTEN Eicrenvrllin;; Coop. Bnrrptilccnluink pi» llamlclsver. te Achterveld 17 Juli. Aanvoer 16.500 stuks, refoort en 18 Juli. Tomaten 1525 cl., roocle bes sen 1822i ct.. zwarte bessen 4245 ct., frambozen 50 ct.. perziken 620 ct aard beien 2835 ct., druiven 140150 ct., kruis bessen 2140 ct., starubooncn 1820 ct.. doperwten 1216 ct.. peulen IC ct.. rabar ber 1116 ct., peterselie 3338 ct,. tuin- booncn 8 ct,. bloemkool 511 ct.. uien 7 10 ct., look 1522 ct,. selderij 2560 ct.. bieten 2359 ct„ komkommers 514 ct., spitskool 4—8 ct.. sla 14—47 ct,. andijvie 1020 ct.. wortelen 618 ct.. procnekool 78 ct., postelein 18—23 ct.. snijbooncr 2658 ct. Vlsclnnarkt IJimiklen 19 Juli. Tarbot f4.10—f3.90; tong f4 2C f2.40 p. kg.; zetschcl f76; 1:1. schol 2e - f 66f 57; 1:1 .schol 2e s. f 54f 38: pufscbol lc s. f35f 17: pufschol 2c s. f 16f 6: groo te bot f48—f32; middclbot f31—118: klei ne bot f 15f8 50: groote makreel f83; klei ne makreel f37; horsmakreel f 18f 14; kl. roode poon f94f42; muilen f31f28: groote schar f27f20. kleine schar f16 f 13; pufscliar f 10 50—f190; w(jllne f31 f30; groote griet f 14!—f103. middelgriet f86f34: kleine griet f 64f62. (Alles per 50 kg.). SPEELTUINVER. LEISDER- KWARTIER Zomerfeest, Het jaarlijkschc zomerfeest van de speeltuinvereeniging „Het Lcusdcr- kwifhier" zal gehouden worden op Vrij dag 15 cn Zaterdag 16 Aug. in den speeltuin in de Marconistraat. Opge voerd wordt „Het geheim van de Lente- koningin" (door kinderen van 610 jaar) en het blijspel voor ouderen „Een knap stel." HONDERD GULDEN VERDWENEN Door een bewoner van het Bergkwar- tier is aangifte gedaan dat eenige dagen geleden een bedrag van honderd gulden uit zijn woning is verdwenen. De ver denking is gevallen op een man, die met galanterieën aan de deur kwam. Aangezien deze aangifte wel wat laat is geschied zal het de vraag zijn of daar van nog iels terecht komt. EXAMENS M.U.L.O. diploma. Te Utrecht behaalden het M.U.L.O. dipl. B mej. R. van Ingen (Wouden berg) en dc heeren L. den Daas en Wigtenbroek. Het diploma A. werd behaald door mej. D. de Vaal en de heeren B. Ver steeg, M. Vcrsluys, F. Smit en Joh. ^toopendal. AGENDA Sterhuls. Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19,00 tot 22 00 uur geopend. Zondags cn feestdagen open van 1400 tot 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. Museum Flehlte, Westslngcl lederen werkdag van 1012 en 1316 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Wetjersstrnat. Lees- en studiezaal geopend dagel. 1013 u., 14.3020 uur. Ultleenlng dagel. 1112 en 1519.30 uur. Zaterdags 14.3019.45 uur. Maandagsmorgens geslo ten. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Muurhulzen 9. Geopend alleen op werkdagen van 1012.30 u. 14.3022.00 uur. Ultleenlng van boeken: 14.3017.00 en 19.0021.00. Ultleenlng van klnderooe- ken Woensdag en Zaterdag van 14.3017.00 uur. Granil-ThóStre. Maandag. Dinsdag, Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- cn feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 18 t.m. 24 Juli „Lajla" (geprolongeerd). City-Theater. Maandag. Dinsdag, Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. cn 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 18 t.m. 24 Juli „Gescheiden op stap". Rembranclt-Tlicater. Aanvangstijden ais boven. Geen matlnee's. Van 18 t.m. 24 Juli „Roem en geluk". 19 Juli. Gildehiüs. 3 uur. Opening tentoonstelling Schilderkunst, Grafiek en KunstnlJ verheid 19 Juli. 3 uur n.m. Geb. ..De Valk" Afscheid J. Peper als directeur Handels school. 26 Juli. De Valk. 16.30 uur. Re ceptie Amersfoortsche Boys t.g.v. het 25-jarig bestaan. Na afloop feestavond voor leden en genoodlgdcn. 30 Juli St. Joriskerk 8 uur Con cert Amcrsfoort's Mannenkoor. 2 Aug. 19.15 uur. Zwemwedstrij den voor voetballers in Pesle's bad. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 20 Juli 21.50 tot 21 Juli 5.42 21 Juli op 2.45; onder 18.23 Maan 21 Juli op 3.25; onder 19.19 van 19 Juli 21.52 tot 20 Juli 5.41 ZONDAGS- EN NACHTDIENST Doktoren Dr. J. S. J. MEIJER, Utr.weg 84, Tel. 6882 H. J. KOLK, Utrechtscheweg 9, Tel. 5924 Apotheken'; KEYZER, Langestraat 9, Tel. 6807 JAVA-APOTHEEK, Leusder 212, Tel. 4887 De Zondagdienst voor apotheken gaat in Zaterdagavond om 8 uur. Vroedvrouwen: Mej. A. G. F. PERK, H. v. Viandenstraat 2, Tel. 5086 Mej. N. VERNHOUT, Soesterweg 232, Tel. 3374 AFHALEN VAN CORRESPONDENTIE Zondags bestaat van 11 tot 12 uur 's mor gens gelegenheid, aan het postkantoor (ach teringang) correspondentie af te balen.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 5