UNIFICATIE IN DE SPORTWERELD BEREIKT DE WEDDENSCHAP ABONNEERT U AMERSFOORTSCHE COURANT DINSDAG 22 JULI 1941 De Opmarsch in het Oosten (Vervolg van Frontpagina) Hoe de Bolsjewisten huishielden Vernielingen in de stad Rcpola ERBARMELIJKE TOESTANDEN IN EEN ZIEKENHUIS In Repola hebben de Finnen niet ontzetting de aangerichte vernieling aanschouwd, zoo begint de correspon dent van Svcnska Dagbladet zijn verslag over de verwoestingen, die de bolsjewisten in deze door de Finnen op 8 Juli ingenomen stad heb ben aangericht. Het. eenige niet-ver- nielde voorwerp in de geheele stad, was een rood -geschilderde katheder. Een nog door rie vlammen gespaard ziekenhuis maakte van buiten een zeer acceptabelen indruk. Dat was echter slechts het uiterlijk. De in richting was vreeselijk vervuild en pri mitief. Zelfs de atmosfeer was be klemmend. Allerlei instrumenten la gen over den grond verstrooid. Een gebroken tandartsenstoel lag over een menschelijk skelet heen. De smalle ijzeren bedden met voddige matrassen, die nog nooit waren schoongemaakt, waren in elkaar geschoven. De onge- schilderde grond stonk van het vuil, dc dokterskamer stond vol populaire medische werken, ongelooflijk primi tief studiemateriaal over het mensche lijk lichaam. Op dit alles keken Sta- liji, Molotof en Worosjilof en andere heeren der Sovjets van de muren af neer. Het geheel vormde een groote grie zelige parodie. Eenige moderne kazer nes buiten de stad waren onbescha digd gebleven. Zij maakten weliswaar een primitieven indruk, maar op grond van zekere bijzonderheden kon men zien, dat het hier een vooruit geschoven offensieve basis voor zeer groote Sovjet-Russische strijdkrachten betrof. Het interieur echter was een voudig verschrikkelijk, onverschillig of men de lokalen voor de manschap pen dan wel de officierskamers aan schouwde. In de kazerne voor de manschappen hebben de soldaten als haringen in een ton op ruwe houten banken tegen den wand geslapen. In de officierskamer vierde de slechte smaak hoogtij met hclroode tapijten, propaganda-portretten van de heeren in het Kremlin en kleurige spreuken van de militaire commissarissen. Ti- mosjenko was de auteur van de mees te dezer smakelooze aanplakbiljetten met hun ongelooflijk naïeve teksten, die overal builen en binnen in de ge bouwen waren geplakt. Nieuw Decreet van Stalin ALLE SOLDATEN-VROUWEN MOETEN DIENST NEMEN De Moskousche radio heeft, volgens een bericht van het Zweedsche blad Kya Dag 1 i g t Aliehanda, een decreet, van Stalin omgeroepen volgens hetwelk alle Sovjet-soldaten-vrouwen haar woonplaats moeten verlaten om zich voor den dienst aan te melden. Dc kinderen der soldaten moeten in ftadskindertehuizen worden onderge bracht. Van dezen dienstplicht zijn zieke vrouwen vrijgesteld, die een dok tersattest moeten kunnen overleggen. BOLSJEWISTISCHE WOORDBREUK Finsche vertegenwoordigers vastgehouden ONBEKEND LOT Naar het D.N.B. mededeelt, kon gis teren het vertrek van den Sovjet gezant en van de geaccrediteerde ge zantschapsleden, waartoe eenige da gen geleden toestemming was ver leend, geen doorgang hebben, aange zien op het laatste oogenblik was ge bleken, dat de Sovjets hun beloften niet hebben gehouden, de leden van het Finsche gezantschap te Moskou tegelijkertijd te laten vertrekken naar een neutraal land. De Sovjet-gezant Orlof. de geaccrediteerde leden van het gezantschap en meer dan 30 bur gerlijke functionarissen worden der halve te Helsinki vastgehouden tot het lot der Finsche diplomatieke ver tegenwoordigers in de Sovjet-Unie is opgehelderd. ZOON VAN STALIN GEVANGEN GENOMEN „ONZINNIGE TEGENSTAND" Bij den aanval van Duitsche strijd krachten van den generaal der pant sertroepen Schmidt is. naar het D.N.B. verneemt, op 16 Juli bij Ljosno ten Zuidoosten van Witebsk met vele andere bolsjewistische officie ren en soldaten ook de oudste zoon van Stalin. Jakob Stalin, eerste-lui- tenant van het veertiende regiment houwitsers der veertiende sovjet pantserdivisie in Duitsche gevangen schap geraakt. Luitenant Stalin, <jie terstond voor generaal Schmidt werd geleid, iden tificeerde zich volkomen als zoon van Stalin. Hij verklaarde, dat hij de on zinnigheid van den tegenstand tegen de Duitsche troepen had ingezien en zich daarom met zijn nog in leven zijnde soldaten had overgegeven. De gezonken Malverne OVERLEVENDEN TE VIGO De Spaansche visschersboot Nuevo Elisa is volgens het D.N.B. met 25 schipbreukelingen van het Engelsche schip Malverne aan boord in de ha ven van Vigo aangekomen. De Mal verne mat 3174 ton en werd op 1 Juli door een Duitsch vliegtuig in den At- lantisclien Oceaan op 20 mijl afstand van dc Portugeesche haven Mondero tot zinken gebracht. De Malverne be vond zich op weg van Huil naar Gi braltar. Beraadslagingen van het Kabinet-K ono je NAUWE SAMENWERKING NOODZAKELIJK Het nieuwe kabinet-Konoje heeft gisteren te Tokio zijn eerste gemeen schappelijke conferentie gehouden niet- de operste leiding van leger en vloot, aldus het D.N.B. Het communi qué hierover meldt, dat met het oog cp de dringende noodzakelijkheid van een nauwere samenwerking tus- schen het oppercommando en de re geering, voortdurend soortgelijke con ferenties gehouden worden, teneinde de denkbeelden en de activiteit van de weermacht en van de regeering steeds in harmonie te houden. De Ja- pansche keizer heeft gisteren na el kander den minister van Oorlog, den minister van Marine, den minister president. den minister van Binnen- iandsche Zaken en de beide ministers zonder portefeuille Soezoeki en Hira- noema, in audiëntie ontvangen. Om trent deze audiënties is nog niets be kend. Kwaternik bij Hitier HARTELIJK ONDERHOUD Hitler heeft in zijn hoofdkwartier den Kroatischen minister van Defen sie. maarschalk Kwaternik, die voor een kort bezoek in Duitschland ver toeft, ontvangen en een hartelijk on derhoud met hem gehad, aldus het. D.N.B. De Gezondheidstoestand van den Paus GERUCHTEN TEGENGESPROKEN Het in de Amerikaansche pers verspreide bericht, als zou de Paus aan een zenuwuitputting lijden, wordt van welingelichte Vaticaansche zijde, aldus het D.N.B., tegengesproken cn een tendentieus verzinsel genoemd. Bulgaarsclie Ministers te Rome REDE VAN DEN DUCE Mussolini heeft te Rome in het bij zijn van minister Ciano de Bulgaar- sche staatslieden Filof en Popof ont vangen en met hen een uitvoerig, har telijk onderhoud gehad. Filof en Popof hebben voorts een gesprek met graaf Cianó in het Palazzo Chigi gehad, al dus het D.N.B. Aan een Maandagavond ter eere van den Bulgaarschen premier en den minister van Buitenlandsche Zaken gegeven maaltijd heeft de Duce de gasten welkom geheelen in een toe spraak. waarin hij wees op de vriend schappelijke gevoelens van het Ita- liaansche volk voor het Bulgaarsche. De Buligaarsche minister-president zeide in zijn antwoord o.m. dank voor de hartelijke ontvangst. Geen Japansche Schepen door liet Panama-Kanaal HERSTELWERKZAAMHEDEN •In scheepvaartkringen te New York verklaart men, naar de United Press meldt, dat tien Japansche schepen, die van Amerikaansche havens aan de Atlantische kust op de terugreis naar Japan waren, opdracht hebben gekregen, niet door liet Panamaka naal te varen. doch. de route orn Kaap Hoorn te kiezen. Amerikaansche autoriteiten heb ben medegedeeld, dat het kanaal op het oogenblik hersteld worde en niet bevaren kan worden. Aangezien ech ter onlangs twee Amerikaansche vaartuigen van het Panamakanaal gebruik hebben gemaakt, gelooft men, dat daar werkzaamheden ver richt worden, die de Japanners niet mogen zien. DE JODEN IN HONGARIJE 1500 Arrestaties De Hongaarsche politie wijdt scher pe aandacht aan personen van Jood- sche afkomst, die grootendeels met het bolsjewisme sympathiseeren, ten einde spionnage of sabotage te ver hinderen. aldus Stefani. Te Boedapest heeft men 1500 Joden uit Galicië ge arresteerd, die in een speciaal concen tratiekamp zijn opgesloten. Bovendien werden tal van Joodsche handelslieden wegens prijsopdrijving opgepakt. FINSCHE STEDEN BESTOOKT Naar de officieele Finsche berich tendienst meldde, hebben vijandelij ke vliegtuigen bommen geworpen op Lovisa, zonder dat schade werd aan gericht. Bij een bombardement op Por- voo en omgeving werden 2 woonhui zen beschadigd, zoo meldt het D.N.B. De Finsche luchtafweer heeft 3 vijan delijke vliegtuigen neergeschoten. Centrale opleiding van Instructeurs van Staatswege EEN BOND VOOR IEDEREN TAK VAN SPORT Vaststelling duur Wedstrijdseizoen YAARDIGHEIDSEISCHEN Onder leiding van prof. J. van Dam, Secretaris-Generaal van het Departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming vond een bijeenkomst plaats van de voor zitters der leidende sportbonden in ons land. alsmede vertegenwoordigers van de dagblad- en periodieke pers, waarin door het College van Gevol machtigden voor de sport bij dit De partement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming bij monde van den heer K. J. J. Lotsy, een uiteenzetting werd gegeven van de maatregelen, die door dit college reeds zijn getroffen en in de toe komst zullen worden getroffen om de Nederlandsche sport in goede banen te leiden. Uiteenzetting van dhr. Lotsy Na een kort openingswoord van prof. J. van Dam werd het woord gegeven aan den heer K. J. J. L o t- sy, die namens 'het College van Ge volmachtigden een uiteenzetting gaf van de maatregelen die reeds zijn en die nog zullen worden genomen om de Nederlandsche sport in goede banen te leiden. Wanneer ik, aldus zeide de heer. Lotsy o.m., thans het woord tot u richt, doe ik dat namens het Colle ge van Gevolmachtigden, dus namens alle drie de leden van dit college. Aan de benoeming van de drie leden van dit college is nog heel wat voor af gegaan, hetgeen ik meen thans even te moeten memoreeren om een juist beeld te krijgen van hetgeen is geschied sedert het oogenblik, waar op mr. H. J. Reinink, als waarnemend Secretaris-Generaal mij verzocht mijn persoon te geven voor de unifi catie van de sport. Reeds waren toen stappen in die richting ondernomen door de Nationale Stichting voor Li chamelijke Opvoeding om tot de ge- wenschte unificatie in de sport te ko men. hetgeen de fusie der voetbal bonden tót gevolg had. In het afgeloopen jaar zijn 32 sportbonden tot volkomen unifi catie overgegaan. Met nog een drietal zijn op het oogenblik de besprekingen nog gaande, doch ook hier zal de unificatie moeten komen, zoodat wij thans kunnen zeggen, dat de volkomen unifica tie in de sportwereld is bereikt. Program voor de toekomst In het kort samengevat konit dit program op het volgende neer: 1) Er zal naar worden gestreefd, de opleiding van instructeurs voor alle daarvoor in aanmerking komende takken van sport centraal van Staats wege te doen organiseeren en regelen en de opleiding direct onder toezicht van het College van Gevolmachtigden voor de sport te doen plaatsen. Ten aanzien van de opleiding van deze in structeurs zal in overleg worden ge treden met de daarvoor in aanmer king komende sportbonden. Het is van groot belang voor het algemeen welzijn van ons volk, dat de opvoe ding en in dit geval speciaal de licha melijke opvoeding van de jeugd in vertrouwde handen is. Angstvallig moet er dus voor gewaakt worden dat deze hoogst belangrijke taak niet in handen wordt gelegd van elementen, die noch de capaciteiten, noch de juiste geestesgesteldheid bezitten. Hier is dus een strenge controle noodzake lijk, doch daar staat tegenover, dat wij er naar moeten streven, dat dan ook het beroep van gymnastiekleraar en sportleider wettelijk zal worden beschermd. 2) Voor iederen tak van sport zal een bond als leidend lichaam worden aangewezen. Omgekeerd zal in prin cipe één bond slechts de zorg voor een tak van sport toegewezen kunnen krij gen. Wij stellen ons hierbij op het stand punt. dat de geestelijke belangen der sportbeoefenaars beter elders gediend kunnen worden, zoodat wij ons niet zullen kunnen vereenigen met con- fessioneele technische commissie of andere confcssioneele commissies in sportaangelegcnheden. Wij moeten in de sport de verdeeldheid zoo ver mo gelijk houden cn goed doordrongen zijn van het feit, dat alleen eendrach tig samenwerken ons een gezond cn krachtig sportleven brengen kan. 3) De lijst van leidende sportbon den zal zoo spoedig mogelijk worden gepubliceerd. Aan de voorbereiding hiervan wordt reeds gewerkt. 4) Het organiseeren of spelen van wedstrijden op een bepaald gebied van sport zal slechts zijn toegestaan, indien de betrokken leidende sport bond daaraan zijn goedkeuring heeft verleend. 5) Voor verschillende daarvoor in aanmerking komende takken van sport zal dc duur van het wedstrijd seizoen worden vastgesteld. Het resteerende gedeelte van het jaar zal voor den betrokken tak van sport als „gesloten seizoen" worden verklaard. Reeds heeft de Nederlandsche Voet balbond in overleg met het College het besluit genomen tot een gesloten wedstrijdseizoen over te gaan. Ik nco- dig, aldus spr., de andere sportbon den bij deze uit tot een zelfde besluit over te gaan. Natuurlijk wil dit wed strijdverbod niet zeggen, dat men in eigen milieu, in eigen kring en club verband niet zal mogen oefenen en trainen. Het eerste elftal van een vereeniging zal natuurlijk op een oefenavond een wedstrijd mogen spe len tegen het tweede elftal van de zelfde vereeniging. Dit is trouwens noodzakelijk, omdat men bij den aanvang van de nieuwe competitie toch gereed moet zijn met een eenigs- zins ingespeeld elftal. 6) Het afnemen van vaardigheids- proeven en het verstrekken van vaar digheidsdiploma's zal worden gecen traliseerd. Het ligt in onze bedoeling met ingang van 1 Januari a.s. de eischen te formuleeren waarbij reke ning wordt gehouden met de leeftij den zoowel van de schooljeugd als van de schoolvrije jeugd en de oude ren, dus voor alle categorieën van sportbeoefenaars. Alle andere vaardigheidseischen zullen moeten verdwijnen. Nu op de scholen meer wordt gedaan aan li chamelijke opvoeding zullen wij in de toekomst de minimum-cischen iets hooger kunnen en mogen stellen. Wij moeten verder bouwen op het prach tige materiaal, dat wij in onze school gaande jeugd bezitten. Met 1 Janua ri zal zoowel het vaardighcidsdïploma J. J. HOOGSWERFF. De oceaanbcot met reizigers van alle nationaliteiten aan boord, had drie dagen geleden dc laatste Euro- peeschc haven verlaten. Zooals gewoonlijk, vormden zich spoedig groepjes, waarvan moeilijk was vast te stellen, welke band de daarbij behoorenden bond. Nationali teit was het niet; deze factor gold wel in den eetsalon, waar de chef- hofmeester het moeilijke vraagstuk van de tafeibeschikking had opgelost, door de reizigers t-e groepeeren rond de tafeltjes, die hij had versierd met do vlaggen van een dozijn of meer landen, waartoe de passagiers behoor den. Er had zich, zooals gebruikelijk is op de Engelsche stoomschepen, on middellijk na de afvaart een feest- en amusements-comité gevormd, waar van de onderafdeclingen met za kelijke bedrijvigheid zich aan de zelf aanvaarde taak wijdden. Indien noo- dig, werd er zachte of harde dwang uitgeoefend op de passagiers, die zich afzijdig hielden. Aan de dagelijksche weddenschap op het laatste cijfer van het aantal afgelegde mijlen kon niemand zich met goed fatsoen ont trekken, zelfs niet de verstokste te genstanders van hasard. De pokeraars werden aan hun lot overgelaten; zij moesten zelf maar weten, hoeveel geld ze aan elkander wilden verliezen. Voor de dekspelletjes en de zwem partijen hadden zich vaste clubs ge vormd. flirtations werden gesponnen en weer ontknoopt. Een jonge, Engelsche Lord, Astur- dey genaamd, bemoeide zich aan boord uitsluitend met de heeren. Hij was er niet toe over te halen aan iets mee te doen, waaraan dames deelnamen en als hij door omstandig heden met vrouwelijke passagiers in aanraking kwam, was hij van een koude, afgemeten beleefdheid, die de coquetsten spoedig afschrikte. Gaandeweg verzamelde de jonge man een troepje jongelieden om zich en op een avond kwam zijn vrouwen haat ter sprake. Een Deen, klappe, blonde, wat ten gere jongen, nam liet op voor de vrouwen. „Uw heele vrouwenhaat is niets dan angst", zei hij plagend. „U ontwijkt de vrouwen, omdat u bang bent, an ders binnen vier-en-twintig uur ver liefd te zullen worden". Lord Asturdev bestreed dit natuur lijk. „Ik word niet verliefd',, zei hij, „eenvoudig omdat ik twee genres vrouwen niet kan verdragen: de lee- lijke en de domme. En ik heb nog nooit een knappe vrouw meegemaakt, die verstand genoeg had om me te boeien en nog nooit een verstandige vrouw, die mooi was. Als ik verstandig wil praten, doe ik het liever met man nen. dan met een leelijke vrouw en de grootste schoonheid kan voor mij niet opwegen tegen verveling. „Ik wed. dat u voor het einde van de week verliefd zult worden, als u zich niet krampachtig op een afstand meer houdt van de dames". „Honderd pond", bood lord Astur- dey aan. De weddenschap werd afgesloten. Lord Asturdey verplichtte zich, van dat moment af het gezelschap der da mes niet meer tc mijden. En tot ver bazing van alle niet-ingewijden zag men hem dan ook weldra in gesprek met dames en zelfs dansen. Het leek er echter niet erg op, of hij bezig was verliefd te worden. Toen kwam de avond van het bal- masqué. Getrouw aan zijn wedden schap danste lord Asturdey met de ecne dame na de andere. Het amu seerde hem niet overmatig, totdat hij in gezelschap raakte van een slanke, jongensachtige, blonde Pierrot, die hem aansprak met een melodieuse stem. Het bleek, dat zij van de wed denschap wist en ze plaagde hem, dat hij gedwongen was, haar gezelschap te aanvaarden. Hij was te galant, om daarop niets iets beleefds te antwoor den en tot zijn eigen verbazing zat hij kort daarna met haar aan een tafel tje. dronk champagne en had de zon derlinge, prettige en beangstigende sensatie nieuw voor hem die verliefde menschen doormaken. Ze was knap, deze jonge vrouw, ze deed hem denken aan Greta Garbo maar hij merkte al spoedig, dat ze zonder twijfel ook hersens bezat. Hun gesprek tintelde van humor en geen Ons Kort VERHAAL moment vervielen ze in het béte, lee- ge gepraat, dat hem van zopveel vrouwen had geïrriteerd. Men naderde het démasqué en hij was nu in zoo'n stralende stemming, dat hij zich be reid voelde, alles te doen, om bij deze vrouw in de gunst te komen. Toen ze hem dan ook verzocht, wat sandwi ches te halen, rende hij weg als een opgewonden schooljongen en zijn hart bonsde van spanning, toen het dé masqué werd uitgeroepen. Als hij nu terugkwam, zou hij weten, wie ze was. Of hij haar dan eigenlijk dadelijk herkennen zou? Er was groote kans van niet, want ten eerste kwamen de vele passagiers lang niet altijd met elkander in aanraking en ten tweede had hij al bijzonder weinig op de vrouwen gelet. Ilij keerde opgewon den terug met zijn schaal sandwiches en bleef toen, bij zijn tafeltje geko men. letterlijk verstard staan. Daar zat het heele groepje vrien den, dat hij gewoonlijk om zich had en temidden daarvan de Pierrot. Doch zonder masker. En zonder me lodieuse stem. Want met een schater lach riep de Deen hem toe: „Zeg 'es eerlijk, heb ik een verovering gemaakt of niet?!"' Een geweldige hilariteit ontstond. Iedereen had opgemerkt, hoe verliefd de anders zoo teruggetrokken jonge man deed en nu stond hij daar en moest wel meelachen. „Natuurlijk vei «Ft de wedden schap", zei de De Wfc.want het gaat niet op. U was wel verliefd, maar niet op uw ideaal Lord Asturdey deed zijn uiterste best, de zaak sportief op te vatten. Men moest tegen een grapje kunnen, maar het kostte hem moeite, opge wekt mee te doen aan het souper. Hoewel hij zichzelf erom uitlachte, had hij toch het gevoel, of hij iets had verloren, of hem opeens iets, vrat al heel dierbaar was geworden, werd ontstolen. Hij ging naar bed met dat gevoel en stond er mee op. „Ik geloof", zei een van de vrien den den volgenden dag, „dat het diep heeft gezeten met die bal-masqué- liefde." De jongeman lachte, maar hij moest zich zelf bekennen, dat hij melancholiek was. De ontgoocheling was dan ook wel groot geweest en hij geneerde zich. dat hij er zoo volko men was ingevlogen. Hoe was het mogelijk! Weer zag hij in gedachten zichzelf dansen met zijn aardige „dame", weer zag hij, hoe verleide lijk de mond kon lachen, die.toch te gelijkertijd andere dingen wist te zeg gen dan het ij del gebabbel van een mooi gansje. I-Lij voelde weer in ge dachten het zachte, smalle handje en keek van terzijde onthutst naar den Deen, die grinnikte, zoodra hij zijn blik merkte. .Heken nu maar eerlijk, dat je eigenlijk tóch de weddenschap ver loor. want als die vrouw bestaan liad, dan zou je verliefd zijn geworden". „Als ze bestaan had, ja", zei lord Asturdey, „ik vrees, dat ik een van de mannen zal worden, die tot op hun ouden dag aan een onbereikbaar spookbeeld gehecht zijn, een fanta sie-wezen. Want waar ik wérkelijk verliefd op werd, dat was heusch niet dat maskerade-wezen, dat jij zoo han dig van jezelf maakte. Ik moet wat dronken zijn geweest of in de war, maar ik weefde óm je heen een ander beeld. Je zag er heel goed uit in je pakje, maar zóó, als je later aan het souper zat. had je me niet erin la ten vliegen, dat zweer ik je. Ik liet eigenlijk mezelf er in vliegen, door allerlei charmes om je heen te fanta- seeren, die niet bestonden. En waar schijnlijk zal ik nu m'n leven lang spijt hebben, dat die Onbekende nooit werkelijk kan wordendat dat Hij stotterde en zijn oogen werden als borden zoo groot. Over het dek was een slanke jonge vrouw naar lien toegekomen. Ze droeg een wit rokje en een jumper en deed hem denken aan Greta Garbo. Zijn adem stokte. Als hij, in plaats van het blonde haar, zich een Pierrot-pruik dacht, als hij zich haar voorstelde in dat Pierrot-costuum....;. En toen, als in 'n droom, hoorde hij een melodieuse stem zeggen: „Ik vind, dat mijn broer nu lang genoeg de grap heeft volgehouden. Hoewel u een straf verdiend had, voor uw leelijke meening over ae vrouwen!" Lord Asturdey staarde van haar naar den Deen en langzaam begon nen hem eenige lichten op te gaan. De Denen zaten in de eetzaal heele- maal aan het andere einde. Er had hem altijd wel vaag voorgezweefd, dat de Deen nog een moeder en zuster aan boord had, maar op die beiden lette hij zoo weinig als op de andere dames! Dien avond fuifde hij zijn vrienden. Den volgenden dag sleepte hij den Deen naar een stil hoekje en vroeg stotterend en blozend: „Denk je geloof jehet is wel erg vlug maar als ze me wat hoop wil geven, ik zou natuurlijk wachten zoolang ze maar wil De jongeman grinnikte. „Beste kerel, ae heele geschiedenis als liet insigne reeds beschikbaat gesteld moeten worden. 7) Het N.O.C. zal zich, evenals tot nu toe het geval was, o.m. bezig hou den met het verrichten van alle werkzaamheden, die verband houden met de voorbereiding cn de uitzen ding van de vertegenwoordigende landenploegen, die deelnemen aan de Olympische Spelen. Daarnaast zal aan het N. O. C. worden verzocht, het organiseeren van het afnemen van de vaar digheidsproeven op ziah te wil len nemen. Het N.O.C. heeft zich hiertoe in principe reeds bereid ver klaard. 8) Er zal naar worden gestreefd, het beroep van gymnastiekleraar en sportleider wettelijk t-e doen be schermen. 9) Er zal naar worden gestreefd op geenerlei wijze ln de sport politie ke en confcssioneele verschillen naar voren te laten komen. Aan het einde van deze bijeenkomst werden verschillende vragen gesteld, waai'bij o.a. werd medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt van het Col lege een wedstrijdkalender samen te stellen voor alle takken van sport. De Kaagweek FRIESLAND LEIDT TEGEN HOLLAND Op den voorlaatsteen Kaagdag hebben de Friezen in den regenboogwedstrijd met 2 punten voorsprong de leiding an de Hollanders overgenomen. Ook in den persoonlijken wedstrijd der re genbogen gaven dc Friezen den toon aan. Bij de kleinere jachten waren er op dozen zeer winderigen dag nog al moei lijkheden. Een tweetal masten werd overboord gezeild, andere scheepjes sloegen om of raakten vast aan lager wal. "Warners cn van der Stndt blonken opnieuw uit bij do drakon, do Jong bij de Olympiajollen. In de valkklasse moest Bruvnzeel zijn leidende positie opgeven in verband met het raken van ccn boei. Nu werd Key winner. De uitslagen ITolIaiulFriesland: 1. Kikker (st. S. do Wit); Jan van Gent (st. dr. J. W. v. d. Zyp)3. Schelm (st. P. v. Dijk). 45 M2.--klasse: 1. Janmaat (st. J. Hei- non); 2. Föhn (st. A. G. Sijthoff); 3. De Blauwe Vogel (st. P. Molenaar). Vri.ibuitcrsklasse: 1. Lumcy (st. Tb. W. C. Visschen); 2. Sam Cornelisse (st. II. J. B. Scippers). Valkklasse: 1. G.50 (st. G. Key); 2. Roy (st. C. G. Vink); 3. Sas (st. J. Loopuit). Drakenklassc: 1. Do Vliegende Hol lander (st. A. Warners); 2. Toch (st. E. O. Mollzor); 3. Tijl Uilenspiegel (st. J. R. Bliekman). Olympiajollen: 1. Zomerweelde (st. J. H. II. J. de Jong); 2. Torangi (st. J. Proper)3. Daphnia (st. P. H. R. Bor- gerhoff Mulder). 12 M2.-klasse: 1. Ronny (st. Chr. Overmans); 2. Wilgenhoek (st. J. H. Louwcrsc); 3. Dinges (st. C. M. H. Nauta). 16 Ml-klasse: 1. Algri (st. J. Alber- da): 2. Cycloop (st. ir. J. v. d. Hoek); 3. Arendsjong (st. A. Arendse). Pampnsklnssc met bijzcilen: 1. Oppas- sertje (st. II. W. Stumpe); 2. Kamper steur (st. P. H. Cramer); 3. Pinguïn (st. F. de Jong). Idem zonder bij zeilen: 1. Eider (st. 15. Ouwcrkerk Jr.); 2. Donderkopje (st. .T. P. Damrac); 3. Kim (st. H. Aals meer). Regcnboogklasse: 1. Jan van Gent (st. rit-, J. W. v. d. Zyp): 2. Dolfijn (st. K. Vrolijk): 3. Nr. 57 (st. S. de Wit), Twnalivootsjollen1. Phoeni^ (st. J, van 't Oever); 2. Fit, (st. .C. Colenbran der); 3. Ilcnny (st. A. Warners). BINNENLAND Prof. Dr. C. VELDMANN t In den ouderdom van 74 jaai is te Delft overleden, prof. dr. C. Veldmann, oud-hoogleeraar in de electrotechniek aan de technische hoogeschool te Delft. De crematie is vastgesteld op Donderdag a.«. op Westerveld. WEENSCHE JAARMARKT 1941 Van 21 tot 28 September a.s. zal de Weensche jaarmarkt 1941 gehouden worden, die ook dit jaar wederom toont,, dat Weenen haar vooral in de zen tijd zeer belangrijke taak als schakel tusschen West- en Noordwest- Europa en de Balkanstaten ten volle begrepen heeft en weet uit te voeren. Zoo zal zij eenerzijds een overzicht geven van de specifieke producten van den Weenschen kunstzin, o.a. de we reldberoemde Weener mode, lederin dustrie, kunstnijverheid, goud- en zilverwaren, anderzijds zal de techni sche jaarmarkt afgestemd zijn op do behoeften van Z. O. Europa. was een idee van haar, niet van mij! En ik had gauw genoeg door, waaróm ze er zoo op gesteld was, dat we die grap uithaalden?" „Waarom dan?" vroeg lord Astur dey. De ander keek hem medelijdend aan. „Kerel, wat moet je het te pak ken hebben, dat je van een intelligent man zoo'n onnoozeling bent gewor den. Denk er maar 'es over na, waar om een meisje, waar je nooit notitie van nam, zoo'n geschiedenis zou en- scèneeren. Lord Asturdey dacht erover na. Toen stapte hij naar den bloemist en kocht een ruiker prachtige bloemen, waarmee hij regelrecht naar de Deen- sche dame stapte. En des avonds werd er weer gefuifd, ditmaal ter eere van ce verloving.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 4