DE DIEREN VAN TARZAN ABONNEERT MOORD in AMERSFOORïSCHE COURANT DONDERDAG 31 JULI 1941 door EDGAR RIGE BURROUGHS BINNENLAAT) Regeling Paardenfokkerij De secretaris-generaal van Land bouw en Vissc-herij heeft nadere be palingen vastgesteld tot- regeling van de paardenfokkerij, welke bepalin gen zijn opgenomen in het paarüen- besluit 1941. hengstenhouderij. In de eerste plaats wordt verboden hengsten te houden zonder vengun ning van de stamboek-vereenigingen. welke vergunning uitsluitend geldt voor het daarin aangeduide erf en het daarin vermelde hengsttype. Een vergunning wordt o.m. gewei gerd, wanneer naar het oordeel van de stamboekvereeniging door het verleenen van de vergunning de be langen der paardenfokkerij worden geschaad. Het is voorts den houder van een goedgekeurden hengst verboden voor een door dien hengst verrichte dek king een lagere vergoeding te be dingen dan die. welke voor het type waartoe de hengst behoort, is vast gesteld. Ook is 't den houder verboden, den hengst te gebruiken, of te doen of te laten gebruiken tot dekking van een merrie van een ander type dan waartoe die hengst behoort. Dit ver-' bod geldt niet. indien tijdens de dek kingen de tien daaraan voorafgaan de dagen de hengst en de merrie in vollen en onvoorwaardelijken eigen dom toebehooren aan één persoon of aan meer personen, behoorende tot één gezin. Verder is den houder van een goed gekeurden hengst met een stokmaat van 1,2 M. verboden dezen te ge bruiken of te doen of te laten ge bruiken tot dekking van een merrie met een stokmaat van meer dan 1,2 meter. Mede is den houder van een o.oed- gekeurden hengst verboden dezen te gebruiken, te doen of te laten ge bruiken tot het dekken van een mer rie van welke hij weet of redelijker wijs moet vermoeden, dat deze lijdt aan eenige besmettelijke ziekte, ter wijl het den houder van een merrie die lijdt aan eenige besmettelijke ziekte, verboden is deze merrie te doen o? te laten dekken. Hij, die handelt, in strijd met. een der bij of krachtens dit besluit vast gestelde voorschriften of in strijd met een der krachtens dit besluit ge stelde voorwaarden, wordt gestraft met hechtenb? van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoog ste 1000. Het besluit treedt in werking voor wat betreft de uitreijdhg enz. van de vergunningen op 1 september a.s. en ten aanzien van de verbodsbepa lingen met ingang van 1 Januari 1942. BIJ ZWEMMEN VERDRONKEN Een vlsscher, die met zijn woon schip onder de gemeente De Wijk ligt vond aan den kant van de vaart een rijwiel en een pak mannenkleeren. Uit de papieren, die in dc kleeren zaten, bleek, dat deze afkomstig wa ren van den 19-jarigeti H J. Jonkers te Zuidwolde. De politie weid ge waarschuwd en r.a een tijdlang ge dregd te hebben werd e?n lijk oogfc- haald en herkend als dat van genoem den Jonkers. Vermoed el iik is hij bij het zwem men verdronken. EEN AUTOPED-KAMPIOENE De 12-jarige Rika Dekkers uit Gorichem beschikt, over een, voor haar leeftijd, buitengewoon uithou dingsvermogen. Dezer dagen heeft zij het klaar gespeeld, om met haar autoped naar Amsterdam te gaan. Met haar moeder, die op de fiets reed, vertrok ze 's morgens om kwart over vier en om half elf was ze reeds in de hoofdstad. Wel een zeer bijzondere pres tatie Rika voelde zich na aankomst nog heelemaa! niet vermoeid, 's avonds ging ze nog met haar autoped in de stad rijden. Ze heeft reeds eerder een grooten afstand per autoped afgelegd, o.m. naar Utrecht, waar zij deelnam aan de Avond-vierdaagsche. Direct na aankomst ging ze toen 20 K.M. wan delen. En dan heeft ze nog een 54 K.M.-rit op haar naam staan van Gorcum over de brug te Alblasser- dam naar Rotterdam en vandaar naar Krimpen a. d. Lek. 37. Tarzan besloot, dat hij beter het zoeken alleen kon voortzetten. En hij liet de dieren en Mugambi achter met het verzoek op hem te wachten. Enkele dagen later stuitte Tarzan op een wilde, die juist zijn speer ophief naar een gewonden, blanken man. Onmiddellijk had Tarzan het aan staande slachtoffer herkend en zijn Brandstoffen- distributie VOOR KOOKEN EN GENERATOREN Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 31 Augustus a.s. geven de met „04 K.F." gemerkte bonnen van de kaarten M en N, welke zijn uitge reikt aan verbruikers, die voor kook- doeleinden op het uitsluitend gebruik van vaste brandstoffen al dan niet in combinatie met petroleum zijn aangewezen, recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen met uitzondering van fabrieksturf. Gedurende bovengenoemd tijdvak geven de met „Generator-Anthraciet Achtste Periode'' gemerkte bonnen recht op het koopen van één hecto liter (maximum 75 K.G.) anthraclet- nootjes V of 50 K.G. turfcokes, ter wijl de met „Generator-Turf Achtste Periode' gemerkte bonnen gedurende dit tijdvak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. HONDEN- EN KATTENBROOD Van 1 tot en met 31 Augustus a.s. wordt op bon 12 van de Voederkaart voor honden beschikbaar gesteld: voor groep I en H 10 K.G. honden brood: III 8 K.G.; IV 5 K.G.; V 4 K G.; VI 3 K.G. Gp bon 12 van de Voederkaart voor katten wordt over dezelfde periode 14 K.G. kattenbrood beschik baar gesteld. Na 31 Augustus is bon 12 van be doelde kaarten ongeldig en mag niet meer worden aangenomen. KORTE BERICHTEN De Italiaansche divisie-admiraal Luigi San Sonetti heeft de functie van plaatsvervangend chef van den marinestaf op zich genomen. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben op 23 Juli 'net Britsche steun punt Cyprus doeltreffend aangeval len. Voor den oorlog belangrijke doe len aan de Zuidkust werden met bommen bestookt. Naar de Fransche regeering be kend maakt, zal half Augustus het eerste contingent veteranen uit Syrië naar Frankrijk worden overgebracht. Andere transporten volgen met korte tusschenpoozen. gezicht werd wit van woede. De man v;as zijn prooi de zwarte zou hem niet hebben. De man was aan boord van de Kinsaid geweest, doch hij was niet onder het gevolg geweest van Ro- koff in het dorp, waar Tarzan gevan gen was genomen. Daarvoor was slechts één uitleg mogelijk, dacht lui. Deze man was natuurlijk gevlucht KERKNIEUWS Algemeene Synode NED. HERVORMDE KERK Ingekomen was een schrijven van het classikaal bestuur van Urnsum. betreffende de grenzen der gemeen ten UsquertRottum. Namens de commissie voor de con- sideratiën rapporteerde de heer Brou wer over de voorloopig aangenomen wijziging van art. 17 van het regle ment opzicht en tucht, uitbreidiiv gevend aan de materie, dat, wie in eenige zaak gehandeld heeft in geen volgende behandeling van dezelfde zaak mag kennis nemen. Aldus werd besloten. Namens dezelfde commissie rap porteerde dezelfde over de voorloopir aangenomen wijziging in het regle ment op de kas tot aanvulling var. het Rijksemeritaatspensioen. De ver gadering vereenigde zich met het advies. Het rapport over het voorloopk aangenomen nieuwe synodale regle ment voor de predikants-weduwer.- en weezenbeurzen werd over het al gemeen gunstig beoordeeld. Besloten werd het reglement ongewijzigd aan de eindstemming te onderwerpen. Namens een andere commissie der consideratiën bracht dr. Fetlaar rap port uit over de adviezen der kerk in zake de rapporten van de commissie voor kerkelijk overleg. De volgende n:onclusies -werden voorgesteld: Vf- óommissie voor kerkelijk overleg Vè verzoeken haar zoo gewaardeerden arbeid voort te willen zetten; de opbouwende critiek onder de aan dacht der werkgroepen te breng on. De beide conclusies werden aanvaard. met de blanke vrouw en het kind en de vrouw was ook aan boord van de Kinsaid geweest. Vlug sloop Tar zan naar den krijger en sloeg hem de speer uit de hand. De zwarte keer de zich naar zijn nieuwen vijand, ter wijl de Zweedsche kok, die in het natte gras lag. het gevecht in span ning volgde. Eerst met hun wapens, INDISCH NIEUWS DE OLIEBLOKKADE STANDPUNT VAN NED.-INDIë Betreffende de opzegging van de petroleumovereenkomst tus- schen Nederlandseh-Indië en Japan meldt een Domeibericht uit Batavia, dat de vraag, in hoeverre de Nederlandsch-In- dische regeering de petrole urn- blokkade jegens Japan zal toe passen, afhankelijk is van den verderen omvang van den Engel- schen en Amerikaanschen econo- mischen druk op Japan. NEDERLANDSCHE SALDI IN BESLAG GENOMEN De Japansche regeering heeft vol gens S.P.T. de uitgeweken Nederland se he regeering te Londen er van in kennis gesteld, dat alle Nederland- sche saldi in Japan in beslag zijn genomen. Namens dezelfde commissie der ccnsideratiën rapporteerde prof. -Aal- ei ?rs over enkele brieven van prof. Kraemer betreffende de werkzaam heden van „kerkelijk overleg". Ds. van der Sluijs rapporteerde over een voorstel van .kerkelijk over leg" tot heo instellen van een com missie voor den eeredienst. Het voor stel werd aangenomen. Nadat nog over voor de kerk zeer belangrijke zaken gehandeld was. verdaagde de president de zitting. daarna met de handen en tanden als primitieve wilde dieren, vochten de beide mannen. Opeens herinnerde de gewonde Zweed zich, dat hij den blan ken reus reeds eerder had gezien en zijn oogen gingen wijd open van ver wondering. Deze grommende, vechten de, halfnaakte blanke man was de zelfde Engelschen edelman, die als KUNST EN LET1EREN Rijksduitsche Kunstenaars IN NEDERLAND Tot alle in Nederland wonende Rijksduitschers, die zich als beroep of nevenberoep op kunstzinnig ter rein bewegen, als kunstschilders, tee kenaars, musici, architecten, tooneel- spelers. artisten en schrijvers, wordt hiermede het verzoek gericht, hun naam. beroep en geboortedatum schriftelijk mede te deelen aan het volgende adres: Leiding van het „Arbeitsbereich" der N.S.D.A.P. in Nederland, Kultur- amt Den Haag. Andries Bickerweg 6 Het Kulturamt neemt de zorg en de bescherming over alle Rijksduit sche kunstenaars in Nederland op zich. Dit verzoek tot aanmelding geldt niet voor de leden van het Duitsche arbeidsfront. Nadere inlichtingen zijn bij het Kulturamt verkrijgbaar. RECHTSZAKEN Oneerlijke Huisvriend BANKBILJET WEGGENOMEN Ga jij maar boodschappen doen, dan zal ik intusschen wel thee zet ten, had een 34-jarige kleermaker ge zegd tot de vrouw van een violist te Hilversum. De dame was boodschap pen gaan doen, doch toen zij terug kwam. deed zij de zeer onaangename ontdekking, dat uit haar tasch, die zij op de schoorsteenmantel had laten liggen, een bankbiljet van f 25 was verdwenen. Onmiddellijk verdacht zij den behulpzamen theezetter. maar om dat de jonge mevrouw verstandig was en niet overijld te werk wilde gaan, sprak zij de verdenking niet uit. Zij deed dat later en hoewel de kleermaker reageerde met een hautai ne ontkenning, die haar hoogtepunt vond in de verklaring; Ik ben oud officier en officieren stelen niet", verdween hij toch uit den familie kring om er niet weer te keeren. Het. scheen niet het eenige te zijn, waarvan men den man kon verden ken. Want bij den buurman, waar hij gelogeerd had. was een rijwielbelas. tingplaatje uit de buffetlade verdwe nen en uit een kast in het huis van den violist nog een bedrag van f 21. Er was dus reden te over oiri de politie in de zaak te mengen. Dat ge beurde en het resultaat was, dat de kleermaker door de rechtbank te Am sterdam voor het stelen van het bank biljet werd veroordeeld. De man. ging tegen dit vonnis in hooger beroep en thans stond hij te recht voor het gerechtshof te Amster dam. Alle feiten bleef hij ontkennen, doch de getuigen waren zeer positief in hun verklaringen, zoodat zijn re laas weinig indruk maakte. De procureur-generaal achtte het gevangene aan boord van de Kinsaid! was geweestHet gevecht was af- geloopen. Tarzan had de vijand ver slagen. Hij zette zijn voet op het li« chaam van het slachtoffer en uittt den overwinningskreet der mensch apen. De Zweed huiverde. (Wordt vervolgd.). RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 1 AUGUSTUS HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7-00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Schriftlezing en medita tie (voorbereid door de Christ- Radio Stichting). S.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Ensemble Willy Kok. 11.20 Voordracht. 11.40 Ensemble Willy Kok. 12.00 Roft- meensch orkest Gregor Serban. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.Ö,Nieuws- en eco nomische berichten. 100 Gerard Lebon en zijn orkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Haarlemsche orkestvereeniging en solist en gramofoonmuziek. 4.00 Cur sus: Een Dominee overdekerk (voorbe reid door het Vrijz. Protest. Kerkcomi- té). 4.20 Variété-programma. 5.15 B N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.20 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmu ziek. 6.30 Sportwetenswaardigheden. 6 45 Gramofoonmuziek. 7 00 B.N.O.: Vragen van den dag. 7.15 Voor do kleu ters. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Onzs eursus fotografie. 7.50 „Les Gars dc Paris" (e.o.). 8 00 'B.N.O.Nieuwsbe richten. 815 Spiegel van den dag. 8.30 Om en Om programma. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 BN.O-: Nieuwsberich ten. 10.00 B.N.O.: Uitzending in de En- gelsche taal: „Economie Newc fronj Holland". HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7 00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek! 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8 15 Gramofoonmuziek. 1100 Voor de jeugd. 11.20 Pianovoordracht on gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.115 Omroeporkest. 12.45 B.N.O-: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gevarieerd programma. 3.00 Voor de vrouw en gramofoonmuziek. 3.45 Gra mofoonmuziek. 4.30 Voor de jegud- 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 De Speellieden. 6.00 Lezing: Ter pelgrima ge naar het Frankrijk der reformatie'* voorbereid door de Christ. Radio Stich ting). 615 Musiquotte en soliste. 6.45 Toeristische raadgevingen. 7.00 B.N.O.: Economische vragen van den dag. 7.15 Omroeporkest. 8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten- 8.15 Residentie-orkest. (In de pauze: boekbespreking). 9.35 Gramo foonmuziek. 9.45 B.N.Ö.Nieuwsberich ten. 10.00 Avondwijding (voorbereid door het Vrijz. Protest. Kerkcomité). 10.0510.15 Gramofoonmuziek. feit van het bankbiljet van f 25 be wezen door de positieve verklaringen van de beide getuigen. Ook de dief stal van het fietsplaatje stond vol gens de procureur-generaal vast en hij1 meende, dat de rechtbank den man hiervan ten onrechte heeft vrijgespro ken. In het derde geival, dat niet be wezen kon worden, wilde de procu reur-generaal den kleermaker zien vrijgesproken. Hij eischte êen gevan genisstraf van een jaar en zes maan-, den met aftrek van zes maanden voorloopige hechtenis. In De Rijp werd de 16e West-Friezen-dag gehouden. Na een ontvangst op het Raadhuis werden voor de gasten West-Friesche dansen opgevoerd in West-Friesche kleederdraeht. Overzicht tijdens de dansen. Op den achter grond het 17e eeuwsche Raadhuis van De Rijp. (Polygoon-v. Bilsen.) FEUILLETON BLOKSCHRIFT door BRAM VERSCHOOR 58 Het verslag werd nu op een zeer dramatiseren toon voortgezet, als beleefde mevrouw Van Wieringen nog eens en van seconde tot seconde de gedachten en gevoelens, die haar ge kweld hadden op dat oogenblik. Het was niet aan A.A. te zien. doch ik wist, dat ook hij met hevige belang stelling luisterde. Hij deed. nu ze op nieuw even zweeg, geen poging haar weer aan het spreken te krijgen; hij wachtte af, wat ze zonder aansporing nog zeggen zou. Mijnheer had de linkerhand van zijn vrouw in de zijne genomen en klopte daar zachtjes op, ais om haar tot bedaren te brengen, ofschoon ze nu niet meer buiten zich zelf, alleen zeer ontroerd was. De knop bewoog heel langzaam, maar telkens verder. Het was geen verbeelding van me, ik wist heel goed, dat ik het me zou kunnen verbeelden, maar het. was geen verbeelding. Iemand stond achter de deur en wou die zoo zachtjes openmaken, dat ik ~- misschien verwachtte hij, dat mijn man in de kamer zou zijn of Ber nard er niets van zou hooren. Als ik niet zoo strak getuurd had juist door mijn wachten op Bernard, dan zou ik het ook beslist niet hebben gemerkt. De knop ging steeds ver der en toch was er geen geluid. Toen wist ik beslist, dat er een vréémde achter de deur stond. Toen al wou ik om hulp roepen, om hulp gillen. Maar ik kón niet, er kwam geen stem uit mijn keel. Ik stond op, ik wou naar de andere deur gaan, maar ik kon geen stap doen en toen zag ik de deur opendraaien, heel langzaam de bad kamer in. Elk oogenblik dacht ik iemand te zullen zien. Maar inplaats daarvan zag ik ineens niets meer, dat wil zeggen eerst niets, dan een hand, die om den deurpost tastte naar den schakelaar en toen was het donker, het licht was uit. Ik wilde trekken aan don trekschakelaar boven het bed, maar ik was opgestaan en ik kon er zóó niet meer bij. ik had me moeten omkeeren en dan was die vreemde achter me geweest. Ik hoor de iemand de kamer doorgaan, naar het andere bed, waar mijn man slaapt. Ik hoorde hem zoekend tas ten langs het hout van het ledikant. Toen kwam er een gesmoord geluid van teleurstelling en ik voelde mijn keel vrij, ik gaf een gil, een kreet. Dc vreemde ging door de gangdeur weg. ik was weer alleen. Maar waar was Bernatd? Ik riep zijn naam; ik waagde het er op naar de badkamer deur te schuifelen, naar den schake laar. Ik draaide dien om, maar er kwam geen licht. Ik riep om Bernard, ik voelde me niet goed worden, ik liep hard terug naar het "bed, stootte me, toen zag ik niets meer en hoorde ik niets meer, tot de jongens bij me stonden en het weer licht was. Ik bied u mijn verontschuldi ging aan, dat ik u deze afschuwelijke ervaringen liet vertellen, hernam A.A., nadat het een poosje stil was geweest. Het was noodzakelijk, omdat ik in u de eenige vermoedde, die ons een nadere bijzonderheid van den moordenaar van mijnheer Somer ?ou kunnen mededeelen. En uw aanwij zing zou, zooals nu gebleken is, van het allergrootste belang kunnen z>jn. Mijn aanwijzing? herhaalde ze verbijsterd. Maar ik heb hem niet gezien, het was donker, toen hij hier, hier. hier geweest is. Ze kréét het nu uit, als zag ze pas nu het afgrijselijke van het nachtelijke bezoek. Hem niet. Of haar niet. Maar wel een hand, mevrouw Van Wierin gen, U zag een hand, die naar den schakelaar ging en dien omdraaide. Opnieuw herhaalde ze zijn woor den: Ik zag een hand, ja, ik zag een hand. Een hand. hernam A.A., gezien zooals u die gezien moet hebben, is een even zeker te herkennen iets als een gezicht, mevrouw Van Wieringen. Soms zelfs nog zekerder, want van 'n gezicht kun je, in een enkele secon de niet altijd zeggen of het een man of een vrouw behoort; van een hand wél. Een hand van een man was het, nu begrijp ik u. Een mannenhand. Ze staarde voor zich uit, langs haar man, lang mij heen, alsof ze in ge dachten die hand wéér zag. Droeg die hand een ring? Neen. geen ring, niets. Was het de hand van een heer, een verzorgde hand? O neen, niet zooals van Ber nard, niet zooals van de jongens, neen, geen hand van een heer. Een smalle hand? Ze sprak min of meer als in trance, waaraan ook haar herhalingen deden denken. Een smalle hand? Neen, een smalle hand was het niet. Een forsche hand? En nu leek opeens de wijze van vragen, door A.A. toegepast, op die van den hypnoti seur, die een medium doet spreken. Zegt u mij, welke hand het was, zegt. u mij, hoe de hand er uitzag, mevrouw Van Wieringen. 1-Iet was een hand. de woorden kwamen aadzelender, als nauwkeu riger overwogen, stellig scherper, teekenend. Een hand, grof, groot, af schuwelijk. Met korte, vuile nagels en zwarte groeven op de»vingers en den handrug. Een hand om... om... om bang van te zijn, om voor wég te loopen. Probeer het u heel nauwkeurig te herinneren, mevrouw. Zagen die groeven er uit, alsof ze zwart waren van vuil, zooals aarde, oud stof? Of zwart van smeer, van vettigheid? Of zoo zwart als van kolengruis? Ze as.rzelde, ze wikte zichtbaar. Dat weet ik niet, maar vuil was de hand, om niet aan te raken, om niet door aangeraakt te worden. A.A. schreed naar de verbindings deur en onderzocht den post, den schakelaar. En glimlachte. Ik heb u vermoeid. En terwijl wij hier praten De zoemer van de telefoon gonsde, A.A. nam den hoorn. Hij blééf grin niken, ook terwijl hij hoorde, wat mij bijkans verlamde en de anderen in onhoudbare spanning deed staren naar den man, die op dit oogenblik keek, als was voor hem het raadsel geen geheim meer. De slepende stem, die ik me zelf nu nog meen te kunnen herinneren, zei ironisch: Je borg het geld zoolang weg op een plaats, waar ik het nooit zoeken zou, niet? HOOFDSTUK XX Welk toestel? A.A. wierp den hoorn neer en i snelde naar de deur, de deur naar buiten, rukte die open en boog zich over de balustrade. Ik was dadelijk achter hem aan, boog mij naest hem. Niet nóg eens zou hij uit zijn tent worden gelokt om, wie weet, ditmaal een kogel door het hoofd te krij gen. John, riep hij. Een geluid van opstaan van de bank. dan bedaarde voetstappen, totdat we den huisknecht zagen staan, opziende naar boven, waar nu, nieuwsgierig, ook Teun zich over de balustrade boog. Mijnheer wenscht? luidde het afgemeten, rustig makende ant woord. Tracht dadelijk te vinden, wie aan de huistelefoon is geweest, of anders tenminste van welke kamer uit getelefoneerd werd, begrepen? Hij was inmiddels naar de trap ge gaan en ik volgde hem op den voet. Waar is de chauffeur? Inderdaad, in de hall. waar deze op A.A.'s bevel wachten zou, zag ik hem niet. Ik zou het niet met zekerheid kunnen zeggen, mijnheer. Wel weet ik, dat hfj naar buiten ging, mijn heer. Door de voordeur? Om u te dienen, mijnheer, door de voordeur. Jullie zouden beiden wachten tot ik in de hall kwam, John. Je hebt toch gehoord, dat ik dat zei? U verzocht Willem en mij in de hah op u te wachten, mijnheer. Ik heb op Ti gewacht. Dat was een kerel om je met zijn woorden uit je vel te doen springen. Mijn vriend echter koos de wijste partij, wist rich te beheerschen. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2