E Koor-, Orgel- en Orkest muziek in de St. |oriskerk Zilveren jubilaris AMERSFOORTSCHE COURANT DONDERDAG 31 JULI 1941 3 Dirigent: Gerrit van den Burg In de St. Joriskerk heeft Amcrs- foort's Mannenkoor met medewerking van den organist George Stam en een klein strijkorkest onder leiding van Gerrit van den Burg een concert gege ven, waaraan de talrijke luisteraars met genoegen zullen terugdenken. Het is geen wonder dat een concert onder leiding van Gerrit van den Burg een mooie herinnering nalaat; door zijn warme muzikaliteit, overgedragen op koor en orkest, krijgen programma en uitvoering relief, terwijl de omgeving waarin van den Burg uiteraard het liefst concerteert: de St. Joriskerk, belangrijk medewerkt de muziek (en dat is dan voornamelijk kerkmuziek) zoo wezenlijk mogelijk tot ons te doen komen. George Stam opende het concert met een prachtig praeludium van een dei- grootste organisten voor Bach, Johann Pachelbel. Zijn werken behooren onge twijfeld tot het schoonste dat ooit voor orgel is geschreven, en uit dien hoofde is de uitvoering ervan voor den executant zeer dankbaar. George Stam liet zich kennen als een gedegen orga nist; zijn registratie is soms misschien wat scherp, maar over het algemeen toch zeer fijn. Bach's praeludium en fuga in d genoten eveneens een hoog staande vertolking; storend werkte helaas de contra-fagot. Het meesterlijke en prachtig ge bouwde „Soave fia il morir" van da Palestrina werd door het koor uitste kend gezongen. Palestrina's muziek .wordt veel te weinig uitgevoerd; zou 'een Palestrina-concert niet in goede aarde vallen? Geheel in stijl bleef van den Burg met de twee koorwerken van Tomas da Victoria, een der uitnemend- ste vertegenwoordigers van de Pales- trina-stijl. Het mannenkoor heeft reeds een respectabele hoogte bereiktwil het zich echter een nog meer vooraan staande plaats veroveren, dan moet de dikwijls dynamische onevenwichtig heid, een gevolg van het feit dat het koor zonder aanleiding forte wil zin gen, hetgeen door van den Burg te recht wordt tegengegaan, uit de we reld worden geholpen. Hard zingen is voor een koor ideaal, maar waar geen dynamische teekens zijn aangegeven, (ten tyde van Palestrina kende men de dynamiek nauwelijksj zinneloos. Bijzonder geslaagd was de uitvoe ring van het concerto in d van Handel voor orgel en orkest. Deze combinatie is een vondst: de afwisseling tusschen orgel en orkest is vaak ontroerend schoon. Weliswaar kon de weergave niet vlekkeloos zijn (het samenspel met het orgel is voor den dirigent uiterst moeilijk, omdat de organist on- Collecte voor tuberculosebestrijding Het plaatselijk comité van actie voor een waarschijnlijk te houden collecte ten bate van de tuberculosebestrijding is in overeenstemming met de samen stelling van het landelijk comité uit gebreid met afgevaardigden van Son- nevanck, Zonnegloren, het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis. Voor Sonnevanck heeft in het co mité zitting genomen mevr. A. J. v. d. Burg, voor Zonnegloren mej. A. J. Ruys, voor het Wit-Gcle Kruis de heer S. Kortbeek en voor het Groene Kruis mevr. J. C. Plantenga. De samenstelling van het plaatselijk comité is thans: mevr. J. C. Plantenga, voorzitster (Ver. tot bestr. der t.b.c. en Groene Kruis)W. C. Oosterman, secretaris penningmeester (Zonnestraal)mevr. A. J. v. d. Burg Sonnevanckmej. J. A. Ruys ZonneglorenJ. H. Bon- sel (Herwonnen Levenskracht): J. Meijer (Ver. tot bev. v. d. gezondheid in de grafische vakken)D. A. van Lith (Draagt elkanders lasten)Chr. A. Gobel i Santos) en S. Kortbeek (Wit Gele Kruis). De geheele netto opbrengst van de collecte zal onder deze vereenigingen worde" verdeeld naar verhouding van een gemiddelde van de in de jaren 1937, 1938 en 1939 door deze vereeni gen uit openbare collecten verkregen bedragen. Het plaatselijk comité hoopt op de medewerking van een groot aantal da mes en hceren, zoodat geen huis zal behoeven te worden overgeslagen en inderdaad ieder inwoner van Amers foort in de-gelegenheid zal worden ge steld zijn gave, groot of klein, voor het hoogst sympathieke doel te offeren. En behalve voor de huizencollecte zijn er ook nog vele collectanten (trices) noodig voor het bezetten van vaste plaatsen in onze stad. Deze collecte moet slagen en zal sla gen als gerekend kan worden op de velen, die reeds zoo vaak de collecten van de genoemde vereenigingen daad werkelijk steunden. Het plaatselijk co mité doet een ernstig beroep op die al len zich b\j een der comitéledcn, 't liefst bij den secretaris (Blankenheim- straat 57) op te geven. Hoofdredacteur-directeur F. W. M. HALEWIJN. Chef-redacteur G. A. WILLINGE. Stads- en sportredacteur D. J. BEKKé, allen te Amersfoort. Redacteur ep Kunstverslaggever W. G. VAN MAANEN. Huls ter Helde. zichtbaar is), maar zij was toch meer dan middelmatig. Het orkest, versterkt met eenige leden van het U.S.O., weer de zich onder leiding van zijn slag vaardigen dirigent uitstekend: een compliment voor de celli, die het the ma in het eerste deel van Handei's concerto fraai speelden, is hier zeker op zijn plaats. De psalm 126 van Giovanni Legrenzi, een der voornaamste Italiaansche componisten uit de zeventiende eeuw, leek iets te hoog gegrepen. Men weet hoe moeilijk het is, evenwicht te schep pen tusschen koor en orkest; het eer ste steunt altijd teveel op het laatste. Niettemin waren er passages, die zeer goed klonken en waarvoor wij dan ook dankbaar zijn. Het concert werd besloten met een koorwrrk van Willem Landré (senior) „Het hazegrauwt". W. G. v .MAANEN. BIJ DE Fa. EYSINK. Zooals wij in ons blad van gisteren reeds mededeelden heeft de heer A. Manten, chef van de plaatwerkerij en lasscherij bij de fa. Eysink op het Julianaplein gisteren zijn zilveren jubh- leum in dienst van deze firma herdacht. Gistermiddag had in de fabriek een eenvoudige huldiging plaats. De jubila ris werd per auto met zijn gezinsleden van zijn woning gehaald. In tegenwoor digheid van het geheele personeel werd hij door den directeur, den heer A. Eysink toegesproken. „Manten", zeide de heer Eysink, „we hebben 25 jaar op een prettige manier met je samengewerkt en daarom zijn wij hier gekomen om je te huldigen. Hierbij denk ik ook aan je vrouw, want wanneer het den man thuis gezellig wordt gemaakt, dan gaat hij ook steeds opgewekt naar zijn werk en dan heeft dit ook een gunsligen invloed op zijn arbeidspi-estatie. Dat komt hel werk ten goede. Onder applaus bood spr. den jubilaris namens de firma een horloge aan. Namens het personeel werd de jubi laris toegesproken door den bedrijfs leider, den heer F. A. M. Kooyman, die herinnerde aan de prettige wijze waar op de heer Manten met zijn collega's samenwerkt. Spr. bood een divan aan. De cchtgenoote van de jubilaris werd met bloemen gehuldigd. Nadat de heer Manten dank had ge zegd voor deze huldiging, bleef men nog eenigen tijd bijeen waarin de jubilaris door het personeel werd gelukge- wenscht. NED. VOLKSDIENST Als directeur van den Ned. Volks- dienst in de provincie Utrecht zal op treden de heer B. J. E. de Blank, Malie baan 90, Utrecht. VACANTIEWERK A. B. v. L. O. Vanaf Maandag 3 Augustus zal het bekende vacantiewevk van den A.B.v. L.O. weer worden gegeven ditmaal alleen op het terrein Rubensstraat. Bij voldoende deelname zal ook het terrein aan den Leusderweg beschikbaav zijn. Omdat in liet Soesterkwartier geen terrein beschikbaar is, kan voor dit druk bevolkte stadsdeel dit werk niet worden gegeven. Ontginning N.-O. polder VELE ARBEIDSKRACHTEN NOODIG In den loop van Augustus en Sep tember zullen in den Noord-Oost pol der de onlginnings- en landbouwwerk- zaamheden beginnen, waarvoor vele arbeidskrachten noodig zijn. De plaat sing van deze arbeidskrachten, uitslui tend landarbeiders, die met akkerbouw bekend zijn, zal slechts mogelijk zijn door de gewestelijke arbeidsbureaux en de bijkantoren. Buiten de arbeidsbu reaux om wordt geen personeel aange nomen. Gegadigden moeten zich dus lot deze bureaux wende.' waar zy vol ledig kunnen worden ingelicht omtrent de arbeidsvoorwaarden, de huisvesting, de te verrichten werkzaamheden, enz. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat slechts landarbeiders voor plaatsing in aanmerking komen kunnen. Waar in de eerste maanden het werk hoofdzakelijk zal bestaan uit het in cultuur brengen der gronden, moet er op gerekend worden, dat veel zwaar grondwerk moet verricht wor den. SUCCESSEN VAN PLAATSELIJKE ZANGKOREN Te Zeist heeft een zangconcours plaats gehad, georganiseerd door den ring Utrecht van den Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratorium vereenigingen in Nederland. Dit concours, waaraan 33 zangkoren deelnamen, wérd gehouden in de Ned. Herv. Kerk en in de con certzaal van hotel „Figi". De volgende plaatselijke zangkoren werden bekroond a. Chr. Mannenkoor Jubal, dat se dert een jaar onder leiding staat van den heer H. Bijvank, le prijs, 4e afd. mannenkoren; b. Meisjeskoor Aldegonde (Kinder- zorg) o.l.v. den heer H. Bijvank, 2e prijs, 4e afd., afd. meisjeskoren; c. Gemengd koor Sursum Corda, o.l. van den heer L. Keemink, 2e pr., 2e afd. gemengde koren; d. Schoolklasse, Gabrie Mehenschool o.l.v. den heer L. Keemink, 2e pr., 2e afd. kinderkoren; e. Gemengd koor „Zon en Schild" o.l.v. den heer L. Keemink, le pr., 3e afd. gemengde koren. KOOLMONOXYDE VERGIFTIGING In de garage van den Amersfoort- schen autobusdienst aan het Hoevela- kensche Voetpad is een man bij het reinigen van de wagens bewusteloos geraakt, vermoedelijk ten gevolge van koolmonoxyde vergiftiging. Het slachtoffer is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. OP DEN VERBODEN WEG Zeven personen werden bekeurd om dat zij op het verboden gedeelte van ne B.W.-laan hadden gefietst. Eehige wielrijders werden gewaarschuwd. GESLAAGD Aan de zeevaartschool op Terschel ling slaagde voor het examen leerling stuurman onze stadgenoot, de heer M. v. Wandelen. Geslaagd voor Engelsche Handels correspondentie onze plaatsgenoot G. J. Meijer. Te Hilversum slaagden voor het Mulo diploma B: A. Zuidema en A. v. d. Wal en voor A: B. v. Beek, van hier. Voor het examen Handelskennis L.O. te Den Haag is geslaagd de heer J. J. Hollebrand van hier. Het Utr. Sted. Orchest JAARVERSLAG De secretaris van de vereeniging „Het Utrechtsch Stedelijk Orchest", de heer W. A. II. C. Boeliaard heeft in de te Utrecht gehouden alg. vergadering het Jaarverslag over het seizoen 1 Mei 1940 30 April 1941 uitgebracht. De behoefte om in deze tijden te ge nieten van goede muziek heeft ontegen zeggelijk het pleit gewonnen zegt het Verslag ggtuige de overweldigende belangstelling voor de volksconcerten. De 23 gegeven volksconcerten werden gemiddeld door 1580 muziekliefhebbers bezocht. (Voorafgaande twee jaren 1240 en 965 bezoekers.) Toen het bestuur meende uit den toe loop der volksconcerten de gevolgtrek king te mogen maken, dat de verduiste- ringsbezwaren blijkbaar voor velen niet zoo groot waren, werd de gelegenheid opengesteld zich op 15 Woensdagavond- concerten te abonneeren, welke proef neming echter mislukte, zoodat deze serie verder geen doorgang vond. Aldus tastend en zoekend moest de exploitatie worden gevoerd. Het wil het bestuur echter voor komen, dat, wanneer de Woensdag avondconcerten weder in eere worden hersteld en de Zondagmiddag wordt losgelaten, de oude belangstelling voor de abonnementsconcerten voor een groot deel zal herleven. Zoowel publiek als bestuur hebben met de verduiste ring thans ervaring opgedaan; het be stuur meent aanwijzingen te hebben, dat verduisteringsbezwareri voor onze Woensdagavondabonnee's nieL zwaar der zullen wegen dan voor de vele volksconcertbezoekers en dat men ze ker niet de voorkeur geeft aan den Zondagmiddag. Bovendien zal in de toe komst zooveel mogelijk op Maandag avonden worden geconcerteerd. Er werden 61 symphonieconcerten ge geven, waarvan 55 onder leiding ston den van Willem van Otterloo, 4 onder Carl Schuricht en 2 onder Fritz Zaun. Bij deze concerten traden 69 solisten op, waarvan 56 Nederlanders en 13 bui tenlanders. Van genoemde 61 concerten vonden er 2 te Breda plaats, 4 te Hil versum en 1 te Amersfoort. De opvoeringen van „De Ontvoering uit het Serail" waren een groot succes. Het orkest begeleidde voorts kooruit voeringen te Amsterdam, Haarlem, Hil versum, Naarden en Utrecht. Eerbiedig wordt herdacht het op 17 Februari overleden Orchestlid, de heer C. Monissen, Aan het verslag van den penning meester, den heer mr. G. P. van Tien hoven ontleenen wij, dat de rekening sluit met een tekort van ƒ5611,29. Ongeval in de Snouckaertlaan Hedenmiddag heeft zich op de Snouckaertlaan, ter hoogte van het woningbureau Van Haselen een onge val voorgedaan. De reeds bejaarde mevrouw U. uit Soest fietste van de Stationsstraat de Snouckaertlaan in. Door onopgehelderde oorzaak kwam zij met haar voorwiel in aanraking met den trottoirband, waardoor zij de macht over haar stuur verloor en een leelijken smak maakte. Omstanders schoten haar te hulp en de arts J. B. alhier verleende de eerste hulp. De da me bleek haar rechterbeen gebroken Hoofdpijn en Kiespijn Veilig en vlug als geen ander hel pen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 et. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. Adv. Kantongerecht Geen licht in de duisternis VOOR HET EERST VOOR DE BALIE. Het O. M. werd waargenomen door mr. baron Van Dedem, die allereerst een zaak kreeg te behandelen tegen een mclkslijter uit Baarn, die op 4 Juni op den hoek SpoorstraatLaanstraat te Baarn een wiclrijdster had aangereden. Uil het verhoor kwam vast tc staan, dat vevd. met zijn driewieler links in de bocht had gereden en de dame den door gang had belemmerd. De dame, die als get. werd gehoord, kwam, geleund op een stok. dc rechtszaal binnen. Haar zwaar gekneusde knie, welke zij bij dit ongeval had opgcloopen, was nog niet genezen. Get. deelde mede dat verd. na de aan rijding is doorgereden en zich niet om haar had bekommerd. De kantonrechter (tot verd.): „Dit is min van U." Verd.: „Ik was verbaasd door deze aanrijding en omdat er spoedig andere menseben bij waren, ben ik maar door gereden." De kantonrechter: „O, dacht U er ?oo over." De ambtenaar vond het optreden van vevd. een schandaal cn eischte 10. subs. 4 d. De kantonrechter vond dezen cisch te laag en veroordeelde den melkslijter tot 15.— subs. 8 d. Een vreemde historie. Verd. J. J. v. B. te Hoogland stond terecht omdat hij op 15 April op den rijweg onder Hoevelaken zou hebben gereden in plaats van op liet fietspad, hetgeen daav verplicht is. Verd. beweerde dat hij dien avond in Amsterdam was. Vermoedelijk heeft een ander zijn naam opgegeven. Aan dit feit heeft hij part noch deel. De verbalisant herkende verd. niet meer, maar deelde mede dat hij diens naam van het legitimatiebewijs had overgeschreven. Alles klopte dan ook, naam, geboortedatum, woonplaats enz. De kantonrechter: „Bent U uw legiti matiebewijs eenige dagen kwijt ge weest?" Verd.: „Nooit." We hadden hier dus wel met een heel vreemde historie te doen, maar het O.M kon niet anders dan wegens gebrek aan bewijs vrijspraak vragen. Verd. deelde mede, dat hij nu twee maal reeds van Amsterdam, waar hij momenteel werkt, voor dit geval naar Amersfoort heeft moeten komen en vroeg daarvoor schadevergoeding. Hij werd door mr. Muller Massis, die over o dagen uitspraak zal doen, naar het Departement van Justitie verwezen. Verduisteringsperikelen. Zuster W. C. Kr., de directrice van het Mariagesticht aan den Ouden Soes- terweg vond het een vervelende ge schiedenis voor den rechter te moeten verschijnen. Dit was haar in haar 42- jarige loopbaan aan dit gesticht nog nooit overkomen. Haar verhaal was zeer geloofwaar dig. In een der nachten had de dienst doende zuster drie ramen op de kinder - slaapzaal, waar 28 kinderen slapen van 2 'A tot 10 jaar, op een kier gezet voor wat frissche lucht. Op de zaal moet eenig licht branden, opdat aan de kinderen wanneer zij wakker worden, dadelijk hulp kan worden ver leend. Vanzelfsprekend brandt daar een verduisteringslampje. Dit was in dien bewusten nacht door twee leden van de Duitsche politie opgemerkt en om 1.45 werd er gebeld. De directrice heeft de ramen onmiddellijk gesloten en toch volgde er een proces-verbaal. De ambtenaar eisehte f 5.subs. 2 d.. doch de kantonrechter vonniste met 2 subs. 1 dag. J. V.. banketbakker in de Langestraat, heeft dienzelfden nacht ook bezoek ge had van deze Duitsche politiemannen. Van een kelderluikje, groot 8 c.M.-, straalde iets licht naar buiten. Een der personeelleden had een klein lampje laten branden. In het proces-verbaal was vermeld, dat verd. de Duitschers maar heeft la ten kloppen en daarom was de Holland- sche politie er op af gestuurd- Verd. beweerde, dat hij 17 M. van de deur, waarop geklopt werd, rustig sliep. Eindelijk werd hij op het geroep: „Duitsche Weermacht" wakker, 't Viel echter nog al mee De kantonrechter: „Vond U dat?" Verd.: „Ja zeker, als het hier nu ook meer meevalt. Toen ik mij in 't donker naar den kelder begaf, ben ik nog er gens tegenop geloopen." De uitspraak zal verd. wel meegeval len zijn: 3.subs. 1 dag. In warme dagen. Een werklooze arbeider uit Zeist ventte te Soestevberg met limonade en koek, doch had ook twee fleschjes bier bij zich. Twee steencnlossers versmacht ten van dorst en verd. verkocht die fleschjes bier. Een politie-agent zag dit cn maakte proces-verbaal wegens over treding van de drankwet, 't Werden dure fleschjes bier. Het vonnis luidde 3.subs. 1 dag met verbeurdverkla ring van het bier. Paling, paling. 't Is altijd hetzelfde liedje. Twee pa- lingvisschers kregen aan boord van hun botter onverwacht bezoek van de vis- scherij-inspectie en deze trof daar on- dermaatsche paling aan. Beiden verklaarden de paling 's nachts te hebben gevangen, maar nog geen ge legenheid te hebben gehad om te sor- teeren. De ambtenaar zeide echter er niet aan le twijfelen dat deze visch in den handel zou worden gebracht. Met het. vangen van ondermaatsche visch wordt ook de voedselvoorziening bedreigd. G. R. werd veroordeeld (hij was twee maal bekeurd, n 1. op 26 en 30 Juni) tot 20.subs. 10 d. en G. de Gr., die een maal was bekeurd doch wegens het in voorraad hebben van 25 kg., tot dezelf de straf. Een visscher ging uit om te visschen. Een loodgieter te Baarn ging uit om te visschen om zijn gezin met een extra zootje visch te verrassen. Hij begaf zich echter om 3 uur reeds op weg cn twee politieagenten hadden het eerst beet. Zij namen den loodgieter-visscher mede naar het bureau, waar hij zooals de kantonrechter opmerkte weinig ge vangen zal hebben. Toch wat. Hij kreeg n.l. een proces verbaal en dit kostte hem nu 3.subs. 1 dag. 't Viel verd.. die er pas een kleine bij hepft.. niet mee. NIEUWE MELKKAARTEN VOOR KINDEREN Tegen inlevering van de oude melk- kaarten voor kinderen worden thans nieuwe kaarten beschikbaar gesteld aan het distributiekantoor, Plantsoen- West 2, dat daartoe dagelijks geopend is, voormiddags van 912.30 en na middags van 1.303 uur. Voor morgen zijn aan de beurt de stamkaartnummers 3600143000 des voormiddags en 43001 en hooger des namiddags. Amersfoort KENNISGEVINGEN SCHOENENDISTRIBUTIE Aan hen, die een aanvraagformulier voor een schoenenbon op het distribu tiekantoor hebben ingediend, wordt medegedeeld, dat niet op alle aanvra gen een bon kan worden verstrekt. De aanvragen van hen, jiie op 1 Aug. 1941 nog geen briefkaart "'voor het af halen van een bon ontvingen, kunnen niet worden ingewilligd en zijn verval len. Na 1 Augustus 1941 kan, zoo noodigi een schriftelijk verzoek gedaan worden om toezending van een nieuw model formulier, hetwelk dan vóór 10 Augus tus ingevuld moet worden ingeleverd. De Leider van den Distributiedienst te Amersfoort, tan ten AmtU.^o-o.'deA. 31 Juli. Je kunt aan een krant vreemde vragen te beantwoorden krij gen. Zoo is op mijn schrijfbureau de volgende brief komen aanwaaien: „Sinds eenige maanden heb ik vooi mijn groentenkar een paard, dat by elke waterkraan stil blijft staan cn niet van zijn plaats wil. Telkens blijkt dan, dat het dier geen dorst heeft. Wat kan de oorzaak zijn en wat is er tegen te doen?" Mijn antwoord aan dezen vrager en klager is: Uw paard is natuurlijk vroeger het eigendom van een melkboer geweest. Het eenige wat U doen kunt is te trachten het weer aan een melkboer te verkoopen. G. A. W. CENTRALE KEUKEN TE AMERSFOORT. MENU voor de week van 4 t.m. 9 Aug. 1941. maandag 4 augustus: Roode kool (purée cn groenten apart). dinsdag 5 augustus: Wortelen (puree en groenten apart). woensdag 6 augustus: Tomatensoep. Donderdag 7 augustus Haché (purée apart). vrijdag 8 augustus: Bloerakoolstamppot. zaterdag 9 augustus: Peulvruchtensoep met worst (erwten)» De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij Heeft goedgevonden: te bepalen, dat in het geheele land I. behoudens het bepaalde sub n en ni, de jacht op de wildsoorten ge» noemd in kolom A, zal zijn geopend gedurende het tijdvak, achter de namen der wildsoorten vermeld in kolom B. Kolom A: Kolom B Grof wild. Reeën t Reebokken van 1 Augustus 1941 t.m. 31 Augustus 1941. Reebokken van 1 October 1941 t.m. 15 October 1941. Reegeiten van 1 October 1941 t.m. 30 November 1941. Reekalveren van 1 November 1941 t.m. 30 November 1941. Grof wild. Herten en damherten: Bokken van 1 October 1941 t.m. 8 October 1941. Hinden van 16 Januari 1942 t.m. 31 Januari 1942. Klein wild. Fazanten hanen van 1 October 1941 t.m. 31 Januari 1942. Fazanten hennenvan 1 October 1941 t.m. 31 December 1941. Hazen van 1 October 1941 t.m. 31 December 1941. Houtsnippen van 1 October 1941 t.m. 31 Januari 1942. Korhanen van 1 October 1941 t.m. 31 December en op 20, 21 en 22 April 1942. Korhennen van 1 October 1941 t.m. 15 November 1941. Patrijzen vvan 1 September 1941 t.m. 31 December 1941. Waterwild. Alle soorten eenden van 1 Augustus 1941 t.m. 31 Januari 1942. (behalve bergeenden en eidereenden). Ganzen van 1 Augustus 1941 t.m. 31 Januari 1942. Goudpluvierenvan 1 September 1941 t.m. 31 Januari 1942. Meerkoeten van 1 Augustus 1941 t.m. 31 Januari 1942. Watersnippen van 1 Augustus 1941 t.m. 31 Januari 1942. II. Behoudens het bepaalde sub III a. het vangen van de hieronder in kolom C genoemde waterwildsoorten door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan gedurende het tijdvak, achter de namen der waterwildsoorten vermeld in ko lom D. Kolom C: Kolom D Alle soorten eenden van 1 Augustus 1941 t.m. 31 Januari 1942. (behalve bergeenden en eidereenden). Ganzen, meerkoeten en watersnippen, goudplu vieren van 1 September 1941 t.m. 31 Januari 1942. b. Het vangen van de hieronder in kolom E genoemde waterwildsoorten door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan gedurende het tijdvak, achr ter de namen der waterwildsoorten vermeld in kolom F. Kolom E Kolom F Alle soorten eenden van 1 Augustus 1941 t.m. 31 Januari 1942. (behalve bergeenden en eidereenden). III. De jacht wordt niet geopend op hertenkalveren, zwanen, bergeenden, eidereenden, duikers, kemphanen, wulpen, grutto's, scholeksters, tureluurs en waterhoentjes. 's-Gravenhage, 14 Juli 1941. De Secretaris-Generaal voornoemd H. M. HIRSCHFELD. INLEVERING METALEN Overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers enz. Publicatie no. 30. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat oproepingen tot in levering van metalen zijn verzonden aan overheidsbedrijven, kleinhandela ren en fabrikanten, gevestigd in de na volgende straten: Leusderweg, Liendertscheweg, Lieve Vrouwe Kerkhof, Lieve Vrouwestraat, Ligusterstraat, van Limburg Stirum- laan, Lingestraat, Lobeliastraat, Lom bokstraat, Lorentzstraat, Lupinestraat, Maasstraat, Madoerastraal, van Maer- landllaan, Marconistraat, Markerhoef, Marktgang, Markthalstraat, v. Marnix- laan, Matthias Withoosstraat, Maurits- laan, van Mechelenstraat, Meidoorn straat, Memlingstraat, Mertvedestraat, Mesdagstraat, Metgensbleek, Methorst- slraat, Middelhoefscheweg, Miereveld- straat, Molenbuurt, Molenstraat, Mon nikenpad, Mooierstraat, Muurhuizen, Nareisstraat, Nassaulaan, Nieuweweg, Nieuwstraat, Dr. Nolenslaan. Noord straat, Nijverheidsstraat, Oldenbarne- veltsteeg, Oliesleeg, Oranjelaan, Oran jepark. van Ostadeplein. De inlevering voor de in genoemde straten gevestigde bedrijven enz. moet geschieden op Zaterdag 2 Augustus a.s. aan dc gasfabriek (ingang Kleine Kop pel) onder overlegging van een inventa rislijst in dubbel. Het inleveringsbureau is geopend van 8.3012 uur. Inventaris lijsten zijn kosteloos verkrijgbaar ter gemeentesecretarie. De Burgemeester voornoemd waar schuwt dc inleveringsplichtigen. dat het niet ontvangen van een oproeping ben niet ontheft van hun verplichting tot in levering en dat ook degenen die geen metalen hebben in te leveren, gehouden zijn te verschijnen op het inleverings bureau. Amersfoort, 29 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd. NOORDEWIER l.B. AGENDA Sterhuls, Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags en feestdagen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. Museum Flehlte. Westsingel lederen werkdag van 1012 en 1316 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Muurhulzen 9. Geopend alleen op werkdagen van 1012.30 u. 14.3022.00 uur. Ultleenlng van boeken: 14.3017.00 cn 19.00—21.00. Dltleening van kinderboe ken Woensdag en Zaterdag van 14.3017.00 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Weljersstrnat. Lees- en studiezaal geopend dagel. 1013 u., 14.3020 uur. Dltleening dagel. 1112 en 1519.30 uur. Zaterdags 14.3019.45 uur. Maandagsmorgens geslo ten. Grand-ThóAtre. Maandag, Dinsdag, Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45, 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee dagel(]ks 2.30 uur. Van 25 t.m. 31 Juli „Watt en Half Watt Dakloozcn". Clt.v-Theater. Maandag, Dinsdag, Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45, 4.6.16 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee dagelijks 2.30 uur. Van 25 t.m. 31 Juli „D 388" een vllegfilm. Rembrandt-Theater. Aanvangstijden als boven. Geen matlnee's. Van 25 t.m. 31 Juli „Frau lm Strom". Tot eind Augustus Gildehuis Ten toonstelling schilderijen en kunstnijverheid A.K.G. Gcopoud iederen dag (behalve Maan dag) van 10 tot 5 uur. Zondags van 10.30 tot 5 uur. 5 Aug. 19 uur Raadsvergadering. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 31 Juli 21.34 tot 1 Aug. 6.00 Maan 1 Aug. op 15.56; onder 0.52

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3