DE DIEREN VAN TARZAN ABONNEERT De Dochter Fabrikant 2 AM EJUS* UÜKI SC HE «JUUKA.NT WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1941 BINNENLAND BEDROG IN DE LIEFDE Jan Hali, alias Jo van Wessel TELEURGESTELDE VERLOOFDEN Ze kwamen kort na elkaar bij de Amsterdamsche poiitie, om haar we dervaren te vertellen, niet zoozeer om de teleurgestelde liefde want ze begrepen wel, dat daarvoor ook de politie geen medicijnen heeft maar wegens het geldelijk nadeel, waarvan deze tefeurstelling vergezeld was. De eerste was een weduwe met een dochter, die het eerzame beroep van kamerverhuurster uitoefende. Zij las in April jJL een advertentie, waar in een hulshoudster werd ge*raagd en. overtuigd van haar kwaliteiten voor een dergelijke functie, had zij op de advertentie geschreven. Niet zonder succes, want op een goeden dag i helaas bleek het later een kwade dag te .zijn geweest), ver scheen meneer Jan Hall, die te ken nen gar dat zijn annonce slechts een sprinepianx was geweest naar een verder reikend- doel: een echtver bintenis. Hij was hoofdopzichter bij den Rijkswaterstaat te Harlingen en zou in verband met de komende uitvoering der tunnelwerken te Am sterdam! binnenkort naar de hoofdstad worden overgeplaatst. We duwnaar zijnde, bewoonde hij in Karlingen met zijn zoontje een eigen huis en dat diende als extra at tractie in dezen tiici mocht zich verheugen in het bezit van een var ken en een hond. voor welke laatste hij niet minder dan 200 pond rijst had opgeslagen. Nog tal van andere bijzonderheden kwamen den indruk, dat hij een wel gesteld man was versterken en hpt was dus geen wonder, dat de weduwe het toeval prees, dat haar met zulk een begeerenswaardigen echtgenoot' ln spé-in kennis had gebracht. Jan Hali liet het er niet bii zitten en reeds n» een maand hadden de trouwplannen vasten vorm gekregen: per 1 Juni zou een huisje in Aerden- hout. worden gehuurd en met het cog op het a.s. huwelijk moesten de pensiongasten per dien datum wor den opgezegd. Do lichtgeloovige we duwe toonde de waarheid aan van het spreekwoorddat de liefde blind kenschetst en deed inderdaad zoo. Helaas, toen zij op Zondag 25 Mei naar Aerdenhöut toog om haar toe komstige woning te bezichtigen, wachtte haar een wrecde teleurstel ling: de a s- bruidegom was niet ver schenen. Hii liet zelfs taal noch tee- ken meer hbOrètl en na eenlge maan den van lijdzaam afwachten was het de weduwe duidelijk, dat zij haar toe- komstigen echtgenoot, haar illusies en haar pensiongasten kwijt was en slechts een bitsere levenservaring rRfcer was geworden. De andere gedupeerde had op een huwelijksannonce gereflecteerd, waar van een zekere Jo van Wessel de stel'er bleek te zijn. Hi? was hoofd opzichter van een baggermaatschap- pi' en zou binnenkort aanzienlijk in salaris vooruitgaan wegens bennemftig tot inspecteur. Ook z'.in vrouw" was dood en zijn_ dochtertje van 10 jaar de foto werd f-toond woonde bij ciin zuster in Zwdllerkerspel. Alles liep van een leien dakje en In April werd de verloving gevierd, welke de trouw'"stige jongedame 50 eulden kostte als leening aan haar toekomstigen ega. die ..toevallig" Juist krap bii kas zat. Later kwam er nog een voorschotje bij. maar ja. al les zou natuurli'k binnen enkele da gen worden terugbetaald. Het kwam zelfs zoover. dat het naar naar een pastorie toog om over dp sluiting van het a.s. huwelijk te spreken, maar daarna viel het doek pn ook deze bruidegom verdween met de Noorderzon. De politie ging aan het sceuren en spoedig bleek, dat de beide dames ongeveer oelukti'cwg met denzc-lfden ..heer" hadden kennisgemaakt: Jam Hali en Jo van Wessel bleken een en dezelfde man %te gun. dip zijn trucs trouwens niet voor de eerste maal uithaalde. Reeds verleden jaar is in het politieblad \Joor den rnrrm5.Hsp.ris van politie te Maastricht tegen hem door EDGAK RÏGE BURROUGHS 61. Rokoff's hulpkreten vervulden de lucht. Bevend stond hij als verlamd voor den vreeselijken dood. die hem naderde. Tarzan deed een stap in de richting van den Rus. al zijn gedachten gericht op wraak. Eindelijk had hij den moordenaar van zijn zoon in zijn macht. Hem was het recht der wraak. Dezen keer zou niemand hem tegen kunnen houden. Onheilspellend als een dier tegenover zijn prooi, kromden zijn vingers zich krampachtig, toen hij hem naderde. Opeens bemerkte hij, dat Sheeta naar vorep sloop en hem het voorwerp van zijn haat wilde ontrukken. Hij sprak scherp tegen den panter, die een oogenblik stilhield. Dat oogen- blik benutte de Rus en vluchtte naar de brug. Achter hem kwam Sheeta, de panter, niet luisterende naar de waarschuwdende stem van zijn mees ter. Tarzan liep achter de twee aan, toen hij een aanraking op zijn arm voelde en zich omdraaiend zag -hij Jane naast zich. .3lijf bij me", fluisterde zij ..ik ben bang", Tarzan keek achter haar. Daar stonden de groote apen van Akoet. Gereed tot den aanval, keken sommigen naar de jonge vrouw. De aapman zond hen terug. Hij was veo-geten. dat dit slechts beesten waren, niet in staat zijn vrienden van zijn vijanden te onderscheiden. Hun wilde natuur was bovengekomen tijdens het gevecht met de matrozen. Tarzan keerde zich weer naar den Rus, verdrietig, dat hij zich nu niet wreken'kon, tenzij de man aan Sheeta zou kunnen ontko men. Maar toen hij keek, zag h1J, dat er geen hoop meer was. De man had het einde van de brug bereikt en daar stond hij met wijd opengesperde oogen naar het dier te staren, dat langzaam naar hem toekwam met nijdig gegrom. (Wordt vervolgd) TENTOONSTELLING VAN WERKSTOFFEN Industrie en nijverheid waren er aan gewend geraakt voor bepaalde doeleinden bepaalde materialen te gebruiken, die volgens oude ervaring daarvoor geschikt bleken. Nu is het echter algemeen uit staatseconomi- sche overwegingen aan te bevelen aan materialen van eigen bodem de voorkeur te geven. In het bijzonder onder ae te genwoordige oorlogsomstandigheden, waardoor de handel met een belang rijk deel van de wereld is afgesne den, noopt ook het gebrek aan vele van oudsher gebruikelijke materialen er toe deze door inheemsche stoffen te vervangen. Dat is geenszins een voudig en èischt weer nieuwe ervarin gen. Daar men zich nu in Duit-schland, dat ln een bijzondere economische po sitie verkeerde, al sinds vele jaren met dit vraagstuk zeer intensief heeft be zig gehouden, is het natuurlijk, dat men daar reeds over uitgebreide er varingen beschikt. Om nu aan die landen, die tegen woordig wat de grondstoffenvoorzle- ning betreft een lotgemeenschap met Duitschland vormen, deze ervaringen ten goede te laten komen, zaï van 3 tot 11 September a.s. een door den Verein Deutschef*'Ingenieure en de Deutsche Reichsbahn bijeengebrachte verzameling van ..werkstoffen" en haar toepassingen worden tentoon gesteld. 3 September zal ook een reeks van voordrachten door Duitsche deskun digen worden gehouden, waartoe uit- noodigingen zullen worden verzonden, terwijl de tentoonstelling van 4 t./m. 11 September voor iedereen toegan kelijk is. De tentoonstelling zal plaats vin den in de Gothische zaal van het ge bouw der Hauptabteilung für Volks- aufklarung und Propaganda. Kneu terdijk 2f) Mngang Paleisstraat 1) rlageiiiks geopend van 912.30 en van 15-ll9 uur. Zondags van 9—13 uur. gewaarschuwd, een waarschuwing, welke de hoofdcommissaris te Am sterdam thans met nadruk herhaalt. De man. .die ongunstig bekend staat, is geboren 20 Mei 1891 te Am sterdam. Reeds in 1917 heeft hij zich uitgegeven voor officier ter koop vaardij: in werkelijkheid is hij van beroep bankwerker, welk eerlijit am bacht hij echter terwille van zijn zwendelpractijken verloochent. Het ts waarschijnlijk, dat er nog meer slachtoffers van deze praktijken zijn, die echter om begrijpelijke redenen niet bij de politie aangifte hebben gedaan. Ernstig Busongeluk Gisteren is een bus van den dienst ZwolleBlokzyl tusschen Zwolle en Hasselt van den dijk gereden. Van de 45 passagiers werden er 17 licht- en 2 zwaar gewond, terwijl de 75-jarige heer Eevink, uit Kampen, zoodanige inwendige kneuzingen bekwam, dat hij tijdens het overbrengen naar het ziekenhuis te Zwolle is overleden. Zes andere gewonden werden eveneens naar het ziekenhuis overgebracht. Toen de bus van den weg raakte sloeg zij eenmaal om haar lengte-as en kwam vervolgend met het achter eind in een kolk terecht. De ruiten werden vrijwel allemaal vernield, wat het groote aantal verwondingen ten gevolge had. Door een noodluik en door de vernielde ramen konden de passagiers den wagen verlaten. DE POSTDUIVEN Van bevoegde zijde wordt medege deeld; Ter kennis van alle Nederlandsche duivenhouders wordt gebracht dat de door dé Nederlandsche bladen van 4 Juli 1940 en door de Deutsche Zei- tung in den Niederlanden van 5 Juli 1940 bekend gemaakte bévoegdheid van den heer Johan Hornstra, Prinsengracht 407 te Amsterdam, tot het geven van aanwijzingen met het oog op het van kracht worden der Verordening nr. 140 41 over het hou den van duiven is vervallen. De heer Hornstra blijft werkzaam als schakel tusschen den bevelhebber der weermacht in Nederland eener zijds en het Nationale Verbond van Nederlandsche Postduivenhouders, Amsterdam, en den Nederlandschen Bond van Sierduiven-fokkersvereeni- gingen, Gouda, anderzijds. PRIJSOPDRIJVING TE HAARLEM De politie te Haarlem heeft pröees- verbaal opgemaakt tegen een winke lier, die rijwielen verhuurde voor f 4 per week, hoewel de normale prijs f 1.50 a f2 per week bedraagt. "Toen naar aanleiding van deze prijsopdrijving een nader onderzoek werd ingesteld, bleek, dat de winke lier over een voorraad fietsbanden, benzine en motorolie beschikte, welke hij nimmer had opgegeven. In totaal ••verden 120 rijwielbanden, 190.000 kg. motorolie. 400 fietsbanden en 200 L. benzine in beslag genomen. Bij een anderen rijwielhandelaar, die fietsbanden van f3.25 voor f8 verkocht, zijn 97 banden in beslag genomen. FINANCIEEL De Nederl. Bank Het radio-zendtoestel gaat ook mee naar voren. Mannen van een verbin- dingsafdeeling van de Waffen S.S. in het Oosten. (Orbis-Holland) BALANS PER 25 AUGUSTUS Aan de verkorte balans van de Ne derlandsche Bank N.V. per 25 Augus tus ontleenen wij de volgende cijfers: Binnenlandsche wissels 96.640.083; (18 Augustus 76.620.875); papier op het buitenland 451.860.888 435.809.208)beleen, 172.160.751 172.690.632); waarvan aan Ned.- Indië 55.341.825 55.341.825)voor schotten aan het Rijk 15.000.000 15.000.000); gouden munt- en ma teriaal 1.023.290.398 1.023.033.429) zilveren munt enz. f 8.167.207 10.234.342)totaal munt en mate riaal 1.031.457.605 1.033.267.771); bankbiljetten in omloop 1.779.353.780 1.757.201.530)bankassignatiën in omloop 11.594 13.255); rek. cour. saldo's 187.879.016 173.311.723); beschikb. metaalsaldo 247.781.003 264.277.657); schatkistpapier bij de bank 90.000.000 70.000.000). De Uitvoer van Ned.-lndië ONZEKERE VOORUITZICHTEN Het A.N.P. meldt uit Batavia: Daar er steeds meer gebrek aan scheeps- ruimte dreigt te komen, zijn de voor uitzichten voor den uitvoer van Ned.- lndië onzeker geworden, zoo meldt men uit handelskringen op Java. zoo bedroeg de suikervoorraad, welke door gebrek aan vraag en gebrek aan scheepsrulmte op Java aanwezig is, begin Aug. reeds ruim 930.000 ton. SPORT WIELRENNEN NIEUW WERELDRECORD De Franschraan Georget heeft te Parijs het op naam van Renaudin'staan de wereldrecord op de mijl met 1 min. 27,8 sec., met 0,2 sec. verbeterd en derhalve gebracht op 1 min. '27,6 sec. ONDERWIJS SCHOONSCHRIJVEN M. O. Den Haag. Geslaagd de hoeren P. J- Broekman, Sehayk en J. F. J. Coe- horst, Tiburg; de dames H- E. M. Ga- briëls en L. M. M. Liebregts, Den Haag; M. Bronkborst, Amsterdam. MACHINISTEN-EXAMEN Den Haag. Geslaagd voor voorloo- RADIO-PROGRAMMA '3 DONDERDAG 28 AUGUSTUS HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Grnmofoonmuzick. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7-00 Gramofoonmuziek. 7.45 Oclitciudgymna-stoek. 8.00 'B.N.J.: Nieuwsberichten. 8.15 Morgenwijding. S.25 Grainofoonmuziek. 915 Voor de ^huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor den boer. 11.20 Gramofoonmuziek, 12.00 Revida-sextet. 12.40 Almanak- 12.45 B.X.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Ensemble Bandi Balogli. I.30 Klaas van Becck en zijn orkest. 200 Rotte rdanisck Philiharraoniscli Orkest en soliste (opn.). 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Gramofoonmuziek. 4 30 „Groote rollen en hun vertolkers" III Aïda causerie met gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische «ui beursberichten. 5.30 Orgelconcert. 6."O Gramofoonmuziek. 6.15 Filmpraatje. 6.30 Kurt Hohenberger en zijn orkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Amuse mentsorkest, soliste en het kleine Om- roep-mannenkoor. '8.30 Gramofoon muziek. 8.45 Voor den boer- 9.00 „Landstreken van Spanje", gramofoon- platenprograjnma. 9.30 Gramofoonn.uz, 9 45 B.X.O.: Nieuwsberichten. l i00 10.15 B-N.O.: Engelsche uitzendeg: National features of the Netherlands, HILVERSUM II, 301,5 31. 6.4.5—8.00 Zie Hilv. I. 8.00 B N O Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmu?- 10.00 Morgendienst (Voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 10,20 Zang met pianobegeleiding. 10.4(1 Declauiilie. II.00 Ensemble Rentmeester en Gramo foonmuziek. 12.00 Gramofoonmuziek- 12.15 Orkest Malando en solist. 12 13 B.N-0.: Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Bonte parade. 3.00 Orgelcon cert. 3.30 Voor de zieken. 4.00 Gramo- foonmuziok. 4.30 Voor de jeugd. 3.00 Lezen van Chr. lectuur (Voorbereid door de_ Ciir Radio Stichting). 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economisohe en beurs berichten. 5-30 Viool cn piano. 3.50 Gramofoonmuziek. 6.00 Sport en lichamelijke opvoeding. 6.15 Vervolg van 5.30. 6.35 Zang met pianobegeleiding. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramo foonmuziek- 7.45 'Brandeinde (kwesties, causerie. 8.00 Oraroepsymphonie-orkest, soliste en gramofoonmuz. 9.-15 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00—10.15 Gramo foonmuziek. pig diploma, de" heeren W. Lugtenburg IV. Th. J- Haak en J. Brongers, Schie dam; J. 31. Vente, Delft; H. J. Jonge- jan, Heenvliet. TEEKENEN ACTE Ma Den Haag. Geslaagd J, A. Wierin ga. Wagenineen; Th. M. Wieringa. Haarlem. TEEKENEN ACTE Mh Den Haag. Geslaagd. E. N. van Zutphen, Den Haag; 31. E. Kamermans, Amsterdam; W. A. Bonte, Leiden; A_ Car pay, Den Haag. FEUILLETON #VAN DEN ROMAN door EEKA. f Het zal hem wel onverschillig zijn hoe zijn secretaresse haar vrijen mid dag doorbrengt! Toch bloosde Heieen bij deze overweging en ha: r' hart klopte daarbij onstuimig. Wel, ik zal het hem eerlijk vertellen, besloot zij. hij moet het weten, het kan immers niet langer zoo. ik ben het r.ioe! Waarom zou ik moeder-* luimen nor, langer verdragen, dacht zy opstan dig en liet den wagen sneller looo.n. Lize Groen stónd bij de portiersloge op haar te wachten. Opnieuw v el He- leen het eenvoudige man.ritje en het bijna simpele hoedje van Lize Grom op. Zou zij salarisYtrh 'o n.g voor het meisje durven vragen? Neen. zij zou niet durven! Zy stopte cn stapte uit Hallo, zei zij cn gaf Lize een hand, hebt u al lang gewacht? Neen. hoogstens vijf minuten. Lize Groen lachte blij. Zet uw wa gen binnen het hek. dan kunnen wij bet. eerst de electrische cefitrale be- z.chtigen. die liggen naast dc por tiersloge, daar zijn ook de alarmsig nalen gemaakt, heel interessant. Druk pratend slapten de mtlsjes over het groote binnenplein en gin gen het gebouw der centrale binnen. De geheele verdere rondgang duur de twee uren en toen moest ook He- leen toegeven, dat zij vermoeid //as. Ook Lize*WaS moe, haar bieeke ge zichtje was nog iets bleeker dan ge woonlijk en Heieen keek naar de don- k.re .schaduwen om de blauwe oogen in dit smalle gezichtje. Zij overlegde een oogenblik hoe zij het meisje haar dankbaarheid zou kunnen toonen en pas toen zij over het groote expeditie- terrein liepen viel haar een gedachte ln. Het was erg lief van u, begon zij, uw vrijen middag voor mij op te offeren, mij dunkt, het' moet voor u niet zoo prettig zijn hier rond te loopen.'Wilt u daarom voor den rest van den middag mijn gast zijn en een poosje met mij rondrijden. Wij zouden daarna ergens, in een gezel lige gelegenheid waar muziek is. thee kunnen drinken, ik breng u natuurlijk thuis, dat spreekt vanzelf. Of hebt u geen tijd meer? Oh. zuchtte Lize verrukt. wilt u dat heusch doen, hebt u daar tijd voor? Tijd? Heieen glimlachte, ik heb veel te veel tijd. - Ik zou het heerlijk vinden, knik te Lize enthousiast. I-Ieleen opende het portier van haar wagen. Stapt u maar gauw in. dan kunt u eens heerlijk rusten, zei ze hartelijk. Volkomen gelukkig, met stralende oc n, zat Lize Groen naast Heieen en genoot van den rit en toen Heieen voor een elegant restaurant stopte., aai. Lize alleen maar van den butienkant kende, voelde zij zich als «en prinses. In de gezellige intieme tearoom van het restaurant, waar de geel omkapte lampen een ijustig schijnsel over dc metfbelen wierp en de geheele lu- xuëuze omgeving in een goudachtigen gloed zette, zochten de meisjes een tafeitje bij het raam. Zoekt u eens uit. wat u heel erg graag wilt hebben, u heeft mij' al uw tijd geofferd en nu zou ik zoo graag Iets prettigs voor u doen. zei Heieen en trok haar handschoenen uit. Na een poosje noemde Lize, die eigenlijk niet goed uit de in het Fransch gestelde kaart wijs kon wor den, iets op. Heieen. die glimlachend luisterde, constateerde vlug, dat dit meisje niet verwend was. Zij knikte vaag en luisterde ernstig en aandach tig naar de Hongaarsche kapel. Toen de kellner kwam en zich discreet, maar met onmiskenbare menschen- kennis. tot Heieen overboog om haar bestelling op te nemen, noemde zij nonchalant de kostbare specialitei ten van deze befoemde zaak. Lize. haar anders zoo blepk gezicht je, had nü een fleurig blosje, zweefde in een haar onbekenden he mel. Dat was nog eens een leven en dit kon deze Heieen Baenders z'ch nu iederen dag permitteeren. Wat moest men dan gelukkig zijn! dacht zij en sprak dit opeens uit. Heieen keek haar oplettend aan en zei na een oogenblik. Er zijn zoo veel soorten van geluk, denkt u ook niet. voor elk is er een ander geluk. niet elks hemel is dezelfde? Lize dacht een poosje over dit ant woord na, dan knikte zij. Mis schien, zei ze weifelend, maar ziet u, dit nu, hier, ja, dat is nu geluk voor mij, u kunt het zoo vaak doen als u wilt, maar wij, werkende meis jes, wij staan daar buiten. Heieen antwoordde niet dadejijk, zij schonk de thee en schoof de schalen met lekkernijen naar Lize toe, dan zeide zij: Als u het zoo prettig vindt, wil ik u graag vaker uitnoodi- gen. Zij zweeg plotseling en verzonk weer in haar aandachtig luisteren naar de muziek. Verlegen zat de eenvoudige Lize Groen tusschen de elegante menschen in de zaal en schaamde zich voor haar simpele kleeren. Het is erg lief van u, zeide zij na een lange stilte, maar ik heb geen kleeren voor zulke uit gangetjes. O. dat Ls geen bezwaar, ant woordde Heieen snel. maar zweeg da delijk, verschrikt. Wat had zij willen zeggen? Zij kon dit meisje toch geen mantel- of een japonnetje aanbieden. Kom, snoept u eens, noodlgde zij om de pijnlijk gevallen stilte te over bruggen. U eet niets en ik zou het prettig vinden als deze schaaltjes leeg kwamen. Lize lachte een beetje verlegen, zij dacht, dat het prettig zou zijn als zij er lets van voor haar ouders kon meebrengen, maar zij durfde dit niet te vragen. Heieen scheen haar ge dachten echtc-r te raden. Een com plet is hier eigenlijk veel te uitge breid. zeide zij. Zal ik den kellner vragen iets in te pakken? O, als u dat wilt doen, ik zou mijn ouders er zoo graag ook van laten proeven. Zij genieten zoo wei nig sedert het vader slecht gaat. ..Heleen luisterde stil en wachtte op wat Lize verder zou zeggen, maar er kwam niets meer. Lize schaamde zich, alles wat zij gezegd had leek op een klacht en dat had zij aller minst bedoeld. Zij was tevreden met haar leven en wie weet wat er in de toekomst nog zou gebeuren, deze toe komst was nog lang, zij was immers pas negentien jaar. Zij keek Heleen vriendelijk aan. u moet niet den ken, dat ik klaag en mijn' ouders doen dit ook niet. Wij hebben het erg gezellig met ons drietjes, we kun nen zoo reuze met elkaar opschieten. Wij begrijpen elkaar en dat vergoedt alles, niet waar? zij zullen het echt lief van u vinden, dat u mij zulk een prettigen middag bezorgd hebt. O, weerde Heleen af, dat be- teekent niets, u hebt zooveel voor mij gedaanZij zweeg weer opeens en het leek alsof zij nog iets wilde zeg- ben, maar het gebeurde niet en dit verzwegene bleef tusschen haar han gen. Zou zy toch niet gelukkig zijn? dacht Lize verwonderd en had een poosje noodig om deze gedachte te verwerken, doch dan verwierp zij dit denkbeeld. Het was immers absurd, een Heleen Baenders, die zich alles kon veroorloven! Ik zal nu naar huis moeten gaan, zeide zij tenslotte, het is al laat en ik ben bang, dat zij ongerust zijn. Ach ja, dat is waar, neemt u mij niet kwalijk, dat ik dit een oogenblik vergat. 'Heleen wenkte den kellner en ver zocht hem een doos lekkernijen in te pakken. Een half uur later zette He leen de vroolijke en dankbare Lize Groen voor haar huisdeur af. Ik kom u nog eens halen, beloofde zij, wilt u mij van uw vrije dagen op de hoogte houden? Lize bedankte blozend. Ik heb zoo genotenZij wilde er nog Iets aan toe voegen, maar Heleen sneed met een kort gebaar bedankjes af. Tot ziens, zullen we maar zeggen. Zij knikte lachend en trok het por tier van haar wagen dicht. Nog een keer wuifde zij en toen reed de klei ne wagen snel weg. Boven voor het raam keken twee menschen toe. Wel, wel, dat is nu onze Lize, zei mijnheer Groen ein delijk, wat een relatie, wie «ou het zijn? Dien avond kreeg Heleen onver wacht de gelegenheid om met haar vader te praten. Mevrouw Baenders had haar brldge-avond bij een be vriende familie en mijnheer Baen ders kon niet meegaan omdat hij zakenrelatie verwachtte. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2