DE DIEREN VAN TARZAN feuilleton De Dochter. Fabrikant binnenland 2 Cjïtenland AM ERSFOORTSPH E COURANT ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1941 door EDGAR JÜGE BURROUGHS De Oostelijke Opmarsch (Vervolg van Frontpagina) BOLSJEWISTISCHE DAAD .VAN VERTWIJFELING Dnjeprostroi-Dain vernield Maarschalk ,Boedjenny heeft zich na het verlies van de stad Dnepro petrovsk laten verleiden tot een daad van vertwijfeling en bevel gegeven tot vernietiging" van den geweldigen stuwdam aan den beneden-Dnjepr, meldt de Westduitsche Beobachter. Het doen springen van den Dnjepros- troi-dam en de vernietiging van het reusachtige electriciteitswerk is in Ankara het gesprek van den dag. Deze dam was het werk, waarop de Sovjet- Unie het meest trotsch was, tegen over het volk een symbool van de krachtsontplooiing van de Sovjet leiding. Lenin had den bouw gelast en jarenlang is met den bouw van den stuwdam in de Sovjet-Unie op de ijverigste manier propaganda ge maakt- voor het bolsjewisme. Ook tienduizenden buitenlanders hébben onder auspiciën van In tourist dit mammoet-werk bekeken. De bouw van den stuwdam, die alle andere stuwdammen in Europa in grootte overtreft, en de bouw van de groote centrale waren voorwaarde voor de ontwikkeling van een be langrijke wapenindustrie in Zuidelijk en Oostelijk Oekraïne. De vernieti ging van dit werk legt de geheele Sovjet-wapenindustrie in Oostelijk Oekraïne lam. Moskou heeft daar mee. na het verlies van Kriwoj Rog, een tweeden zwaren slag op het ter rein van zijn veraedigings-economie gekregen, die het zich ditmaal op zelfmoordenaarsmanier zelf heeft be rokkend. De vernietiging van den^ Dnjeprostroic.am bewijst dat Boec- jenny geen hoop meer heeft het Duit- sche offensief aan den Dnjepr te kunnen tegenhouden. Volgens berichten uit Moskou heeft het bericht van de vernieling van den dam daar groote entroering gewekt. De Prawda geeft toe, dat door deze daad de Sovjet-Unie zware schade is berokkend, schade welke nochtans moet worden gedragen, omdat van de Sovjet-Unie wellicht nog grooter of fers worden geëïscht. uit het gebied van den dam wordt gemeld, dat groo te gebieden aan den beneden-Dnjepr onder water staan, De werken van de centrale stonden langdurig in brand, daar honderden vaten olie de gebou wen waren binnengebracht. De Sovjets beschikken nu nog slechts over het zich in ontwikkeling bevindende industriegebied in den Oeral. De propaganda van Moskou, doet moeite de beteekenis van dit jonge industriecentrum te onderstre pen om het verlies van Zuidelijk en Oostelijk Oekraïne minder smarrelijk te doen schijnen. Uiteraard weten zelfs niet-ingewijde krirr.en. dat. het jonge industriegebied in den Osral eerst na jarenlangen intensieven ar beid de verliezen ten deele kan goed maken. DOODVONNISSEN IN IRAK VOOR OUD-MINISTERS Een bijzonder militair gerechtshof te .Bagdad heeft het doodvonnis uit gesproken over den vroegeren minis ter-president van Irak. Ra.sjid Ali el Kailani, den vroegeren minister tan Economische Zaken Yunis Sabaui. te gen Ali Sjeich Machmoed en tegen 4 vooraanstaande kolonels van het Iraksche leger. De vonnissen waren geveld bij afwezigheid van de be klaagden met zeven dagen tijd van beroep, gedurenc? welke de veroor deelden de mogelijkheid hebben naetr Bagdad te komen om revisie aan te vragen. Voorts ?:jn zeven andere mi nisters van het kabinet Ra.sjid Ali el Kailani tot 24 jaar gevangenisstraf resp. levenslangen dwangarbeid ver oordeeld. Tram voor joden in Luxemburg verboden De directie van ds gemeentetram in Luxemburg is er thans tc-e over gegaan den .ioden te verbieden van de tram gebruik te maken. VAN DEN ROMAN door EEKA 16. Commissaris Starman knikte. En net dienstpersoneel? Heb je allen on dervraagd? Ja, maar geen van hen kon iets belangrijks vertellen. Zij dachten alle maal, dat wij Heieen hadden laten komen. Mijn vrouw vond het daarom beter het personeel verder niet in te lichten. Dan ben ik nieuwsgierig, hoe je het met die ondervraging hebt inge kleed. meende Starrnan. Baenders keek niet op. Wij vroe gen enkel op welken dag en hoe laat zij was vertrokken, zei hij. En wekte dat geen argwaan? vroeg de commissaris verbaasd. Nu keek Baenders op en iets van een glimlachje gleed over zijn gezicht. Mijn vrouw bleek tegen de situa tie opgewassen, zei hij. want in het bijzijn van het personeel maakte zij tegen mij de opmerking: .Dan is H?- leen een dag eerder gegaan dan wij vermoedden, 't is maar te hopen, dat 70. Met het zinken van de Kin said 'voelde Tarzan ook zijn moed zinken, hoewel hij zijn vrees voor Jane ver borg. Er was slechts een geringe kans, dat ze ooit nog in Engeland zouden kunnen terugkeeren, gered als zij moesten worden' door een schip, dat toevallig voorbij kwam. En er konden nog allerlei ongelukken gebeuren, ge durende de maanden, dat zij' letter lijk op het eiland gevangen zaten. Overval op Grieksche Kustvaartuigen 4 Matrozen door mitrailleur- vuur gedood DOOR BRITSCHEN ONDERZEEËR Drie kleine Grieksche kustzeil- vaartuigen zijn bij den overtocht naar een eiland in het Oostelijk deel der Middellandsche Zee aan gehouden door een Britsche duik boot, die plotseling aan de opper vlakte kwam. Twee der scheepjes werden van korten afstand door kanonskogels getroffen en vlogen in brand. De vijandelijke duikboot voer naar de zinkende vaartuigen toe en beschoot de bemanning met mitrailleurs. Vier matrozen vonden hier den dood. meldt D. N.B. Nadat de overlevenden door het derde vaartuigje naar een haven wa ren gebracht, schilderde een schipper, die het bevel voerde over een der kustvaarders, hoe een granaat van den Britschen onderzeeër het vaar tuig trof, waardoor het niet in staat was door te varen. Daarop gaf hij bevel aan de bemanning overboord te springen. De Britsche duikboot na derde het zeilbootje tot op gehoors- afsta.nd. Een Britsche officier gaf den zeelieden, die nog aan dek ston den. opdracht de rubberboot uit te zette;,. Dit bootje probeerde zich van het brandende schip te verwijderen. Op dit oogenblik opende de Britsche duikboot van een afstand van 20 a 30 meter mitrailleurvuur op het rubber bootje en de inzittenden. Hierbij werden 4 matrozen doodelijk getrof fen. Voorts werden een leerling machinist en een soldaat, die met verlof naar huis wilde, zwaar ge wond. De kapot geschoten rubber boot zonk. Daarop voer de Britsche onderzeeër tweemaal om de in het water drijvende matrozen heen en beschoot hen voortdurend met ma chinegeweren. Ik gaf bevel, zoo ver volgde de schipper, in verschillende richtingen weg te zwemm'en. Als door een toeval werd niemand getroffen. De duikboot verwijderde zich ver volgens om een anderen kustvaarder te achtervolgen. De opvarenden, die ongekwetst waren gebleven, brachten zich in veiligheid op het schip, dat gekenterd ronddreef. Fransch Protest te Washington De Fransche regeering heeft zich opnieuw genoodzaakt gezien. te Washington te protesteeren tegen de campagne van een deel der Ameri- kaansche pers tegen den Franschen ambassadeur, Haye, en de ambassade. tante Jeanne thuis was om haar te ontvangen". Het was handig, zei Baenders verlegen, ik zou stellig nooit op zooiets gekomen zijn. De commissaris knikte. Ja, ja, het is merkwaardig te zien hoe de vrouwen er zich soms weten uit te redden. Enfin, dit is dus alles wat je mij kunt vertellen. Heb je geen enkel vermoeden? Kan er iemand zijn, die haar heeft geholpen? Baenders keek zijn vriend verbluft aan. Geholpen? Hoe bedoel je dat? Wie zou haar geholpen hebben? Starman trok de schouders op. Dat vraag ik juist aan jou! Vriendinnen bijvoorbeeld, zei hij ongeduldig. Zij meet toch geweten hebben, waar zij heen kop gaan? Waaraclrtigriep Baenders uit, zelfs daar heb ik niet aan gedacht, het is waar, men loop^ zoo maar niet weg. Ik heb alleen aan hotels gedacht waar zij kon zijn. Maar npen. Heieen had geen vriendinnen, tenminste geen intieme, zij was bovendien niet erg mededeelzaam. Starman dacht na. Tenslotte be loofde hij: ik zal mijn best doen. Als ik een draad in handen heb, kom ik bij je. Heb je soms toevallig een fo'-o van haar in je zak? Baenders had ér een. Hij reikte haar over de schrijftafel aan Starman toen en vroeg stil. Geen opzien, nietwaar? En laat haar ook niet schrikken? Stel je gerust, beloofde de com missaris, zooveel het mogelijk is zal ik de zaak persoo^ijk in handen houdga. Maar, er was niets aan te doen, zei hij bij z-ich zelf, terwijl hij hiin bij na hopeloozen toestand onder de oogen zag. Nog nooit had hij geen uitweg gevonden uit zijn moeilijkhe den. Het eerst noodige was, een kamp op te slaan in de buurt van drink water, want hun verblijf op dit eiland dat uit de richting der scheepvaart lag, zou wel jaren kunnen duren. Tar zan wist waar het dichtst bij water Baenders stond op. Dan£ je, zei hij eenvoudig, het heeft' mij goed gedaan er met je over te kunnen praten. Zoodra je iets weet, bel Je op of komt zelf, nietwaar-? Absoluut, stemde Starman toe en bracht zijn vriend naar buiten tot bij diens auto. Weer teruggekomen in zijn kantoor bekeek de commissaris ldng de foto en toen schelde hij zijn secretaris. Eer. uur later hadden de mannen van de recherche allen een afdruk van de foto en daarbij hun opdrachten en toen begon het recherche apparaat langzaam te werken. HOOFDSTUK IX. Intusschen was Heieen nog steeds bezig met het zoeken naar een be trekking. Zij schreef op elke adver tentie, die haar geschikt leek en zette er zelfs ook enkele in verschillende bladsn. De tekst overwoog zij zorg vuldig, want zij wist, dat haar moeder altijd advertenties las. omdat zij de lectuur daarvan zoo vermakelijk vond, zooals zij vroolijk beweerde. Het weinige geld, dat Heieen nog bezat, nadat zij haar kamerhuur twee maanden vooruit, had betaald, in de lichtzinnige speculatie, dat zij in dien tijd stellig een baantje zou hebben ge vonden, slonk merkbaar. Tenslotte moest zij er toe overgaan haar kleine wagen te verknopen, de auto verslond te veel geld. Weer waren de adverten tiekolommen haar toevlucht, zij vond daar namelijk een adres in van een handelaar in tweedehands wagens. was en bracht zijn menschen er heen. Hier begonnen de mannen nu hutten te bouwen, terwijl Tarzan het oer woud inging om vleesch te bemachti gen. Hij liet den trouwen Muganibi en de Mosula-vrouw, die in de kano verscholen was geweest, in den nacht dat zijn beesten deze hadden gevon den, achter, om Jane te bewaken, wier veiligheid hij nooit zou durven toevertrouwen aan de bemanning van Het voordeel van dit adres was, dat de man in een naburige stad woonde. Keieen reed er heen en verkocht haar wagen, waarvan zij heel moeilijk scheidde. Bij deze transactie, toonde zij zich evenwel een goede zaken vrouw. Dat kwam echter, omdat zij verstand van auto's had en wist wat haar wagen waard was en bovendien drong haar gehechtheid aan den wa gen haar er toe hem niet te goedkoop van de hand te doen. De gedachte echter, dat zij dezen moeilijken weg zelf had gekozen, hielp haar. Ik hêb .geweten, zei zij tot zichzelf, dat. het niet makkelijk zou zijn. En ik zie nu dat de wereld geen open armen heeft voor hen, die geen geld hebben. Dien avond dacht zij nog eens ern stig over haar toestand na. Er moest Iets op gevonden worden, op deze ma nier was het niet langer vol te hou den. Als zij dan hier geen. betrekking vond, moest zij het wel in een andere stad probeeren. Dat zou wel minder prettig zijn. zij wist hier den weg en voelde er zich op haar gemak, maar het was toch minder prettig, dat de fabriek zoo dicht bij was. daardoor zou zij wel eens de kans kunneni loo- pen een bekende te ontmoeten. En Heieen,'na deze overwegingen, besloot een krant te koopen errin een andere stad te solliciteeren, tenminste als rij geschikte advertenties vond. Het liefst zou zij raad aan Lïze hebben gevraagd, maar zij durfde dit niet te doen. Lize zou haar misschien, zender opzet kun nen verraden. Bovendien zou het, wel eens kunnen gebeuren, dat mijnheer Baenders Lize ondervroeg, hij was de Kinsaid. Lady Greystoke rilde, of schoon ze trachtte dapper te schij nen, want de wetenschap, dat ze mis schien pooit haar eerstgeborene meer terug zou zien, was meer, dan zij kon verdragen. Overdag, van zonsop gang tot zonsondergang, stond ëen der mannen bij de kust op wacht. Daar, gereed voor onmiddellijk ge bruik in den nacht, verzamelden zij een groote stapel droge takken en immers wel een beetje op de hoogte van haar ontmoetingen. Heieen bleef dus bij haar besluit een krant te koo pen en naar éen andere stad te ver huizen. Als men op het instituut Evertsen haaf waren naam niet had geweten, zou zij daar naar werk heb ben geïnformeerd, doch dat was nu onmogelijk. Er bleef dus maar weinig over! Evortsen zou het immers vreemd vinden, dat de dochter van den rijken fabrikant Baenders een betrekking zocht en wie weet, zou hij, uit een soort plichtsgevoel gedreven, haar va der op de hoogte, brengen. Zij. Heieen, moest het zelf klaar zien te spelen, het was haar eigen keuze en zij had kun nen weten, dat het niet gemakkelijk was. Toch, zoo bedacht zij zich, moest zij Lize opzoeken, want het meisje zou argwaan krijgen als zij haar niet meer zag. Lize belde wel eens het huis Baenders op en hoe gemakkelijk zou zij dan naar Heieen kunnen vragen. Dit moest voorkomen worden. Het was L'ze's vrijen dag en zij was juist bezig haar moeder te helpen toen er gebeld werd. Lize keek haastig uit het raam en riep toen verheugd: Moeder, het is Heieen Baenders. Zij is zonder auto, zou er iets aan de hand zijn? Ontvang jij haar, dan ga ik me even verkleeden. zei mpvrouw Groen gehaast en verliet de kamer. Lize holde naar de straatdeur en trok Heleen met beide handen naar binnen. Neen maar zeg, dat is gezellig, hoe kom je hier verzeild en te voet? aan een paal hing een vlag, gemaakt van een rooie borstrok van een der matrozen. Doch nooit verscheen er een stip aan den horizon, of 'n rook wolkje yoor de oogen, die steeds maar weer den Oceaan afzochten. (Wordt vervolgd.) Heieen antwoordde niet dadelijk en Lize hielp haar gedienstig bij het uit trekken van haar mantel. Verbeeldde zij het zich of was er iets met Heieen, zij leek niet zoo zeker als gewoonlijk en ook haar gezicht was anders. Lize deed echter alsof zij dit niet zag. Zij babbelde opgewekt. Fijn, dat je nu kom$ zeg, ik heb vandaag mijn vrijen dag, dat treft goed. Zij nam Heieen mee naar het hoek je bij het raam. Moeder komt dade lijk, hoor, je blijft toch theedrinken? Graag .als ik maar niet stoor, accepteerde Heieen, die zich in deze kleine, eenvoudige huiskamer opeens zoo veilig en vertrouwd voelde. Zij krèeg opnieuw een' onweerstaanbaar verlangen, Lize alles te vertellen maar bedacht zich nog juist bijtijds. Het was beter nog te wachten. Lize was intusschen al druk in de weer met theezetten en vertelde vi\n het kan toor. Heieen luisterde blij, het was nu vier weken geleden, dat zij haar ouderlijk huis had verlaten en sedert dien had zij niets gehoord. Het was heerlijk Lize te hooren vertellen, dat haar vader het goed maakte. Toen Lize de theetafel in orde had gemaakt, kwam zij bij Heieen zitten. Haar voor hoofd trok in rimpels toen zij vroeg: Weet je, Helecn ik kan het nu even met je bepraten, nu moedor niet hier is. Ik ben bang, dat ik mijn he irekking bij je vader niet kan houden. Hè. waarom, wat is er, hoe zoo? hakkelde Hdeen. Wat is er ge beurd? (Wordt vervolgd) Verlaging Rantsoen Bier en Gedestilleerd RESP. TOT 60 EN 35 PROCENT De grondstoffenpositie der brouwe rijen is aanleiding geweest, dat zij hun afnemers hebben moeten mededee- len. dat de rantsoenen, die onlangs op 80 procent van het verbruik in 1939 waren vastgesteld, thans tot 60 pro cent zullen moeten worden verlaagd. Ook de destillateurs hebben een dergelijken maatregel moeten nemen en de rantsoenen van 50 op 35 procent mos ten brengen. Kinderen naar Zuid-Duitschland UITZENDING DOOR NED. VOLKSDIEXST Na de 500 Nederiandsche kinderen, die zich thans nog in de Ost-mark bevinden, zal de Nederiandsche Volksdienst begin October opnieuw enkele honderdtallen kinderen, die volgens medisch advies verandering van lucht behoeven, naar het bui tenland zenden. Ditmaal is tot verblijfplaats gek^vv zen ae Gïu Würfctemberg-Kohem.v-, lern, het prachtige heuvellandschap) van Zuid-Duitschland, waar de jon gelui gedurende zes weken bij plee^ ouders zullen worden ondergebracht. De 600 kinderen, dis thans ge plaatst kunnen worden, zullen p r extra trein naar hun vacantie-oord worden gebracht. Een geneesheer zal de reis meemaken, terwijl ook ve - pleegsters voor het welzijn van de kinderen zullen zorgen. Ouders, die meenen, dat hun kind voor uitzending in aanmerking komt, kunnen zich melden bij het Provin ciaal of Stedelijk Bureau van do a Nederlandschen Volksdienst, tevens Provinciaal of Stedelijk Bureau van Winterhulp Nederland. Clandestiene Theehandel WINKELIER KOCHT ZIJN GESTOLEN THEE TERUG Eenige dagen geleden kreeg de po litie te Winschoten een aanwijzing, dat aldaar een drietal personen ver toefde, die in het bezit waren van thee. De politie stelde een onderzoek in en vond in een viertal koffers van deze personen 62 Kg. thee. die clan destien gekocht bleek te zijn in Rot terdam. De betrokkenen zijn gearres teerd. SPORT VOETBAL Het Voetbalseizoen begint! Zuidelijke le klasse opent de competitie DE GROOTE TORNOOIEN' Morgen begint ook officieel bot voetbalseizoen weer- In dc groote Ai de e 1 i n g IV komen de le klassers roods in het veld-, in de andere afd'oo- lingen.is het competitiebegin 14 dagen later gedold, waardoor de verschillende klassiek.- tornooien zooals Zilveren Bal en A.R.O.L.- beker toch nog doorgang kunnen vinden. Nu er dóór het gesloten seizoen voel minder over de krachtsverhoudingen be kend is, is het nog moeilijker aan bet begin van een nieuw voetbaltijdperk de kansen na fo gaan. Over liet algemeen hebben de elftal len echter weinig wijziging ondergaan en het gaat er nu maar om hoe de ver schillende clubs in het voetballooze tijdperk hebben getraind. En dat schijnt wel mee te vallen. In het Zuiden staan al direct ecnigo aardige ontmoetingen op het program ma. Do kampioen P.S.V, moet naar Til burg, waar zij L.ON.G.A. moet bekam pen. hetgeen geen gemakkelijke taak voor ijle Eindbovcnaren beteekent. Ook l>ij EindhovenN.O.A.D- znl '«panning niet ontbreken. Roermond zal in N.A.C. haar meerdere wel moeten erkennen, ovenals Helmond in Juliana. Bonieuwd mag men zijn naar het debuut van Picus als le klnssor. Tegen M.V.V maakt zij wol ren kansje. B-V.V. en Willem II ontloopen elkaar niet veel. Tc Rotterdam Het, tornooi om den Zilveren Bal hooft ditmaal niet die bezetting, zooals we vroeger gewoon waren. Na H.B.S. beeft thans ook A.D.O. hnar fortuin el ders gezocht. Slechts één lo klasse- ont- Voorts werden aangehouden 2 per sonen uit Zwasigwesteinde, die even eens trachtten een hoeveelheid clan destien verkregen thee aan den man te brengen. Hier werd 9 Kg. thee in beslag genomen. Bij den inbraak in eer. goederen loods van Stoomtram Mij. Oostelijk Groningen, werd kort geleden een hoeveelheid thee gestolen, toebehoo- •t-nd aan een winkelier te Oude Pe- :ela Bij het politie-onderzoek kwam an 't jicht, dat deze thee thans weer in het bezit was yan den betrokken winkelier, die op deze wijze voor de tweede maal zijn eigen thee had ge kocht van den dief. die kon worden gearresteerd. Een kleine hoeveelheid thee kon nog in beslag worden ge nomen. RADIO-PROGRAMMA'S .HILVERSUM I, 415,5 M. ZONDAG 7 SEPTEMBER. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.3{) B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 G-raoiO- foonmu:ziek. 9.30 Orgelconcert (opn-). 10.1 K) Gewijde muziek. 10.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 12.00 De Melodisten en so list. 12.45 B.N.O-: Nieuws- en economi sche berichten. 1.00 Nederlandscb Ver bond voor Sibbekunde: Wapens van boerengeslachten. 1.15 Eerste Neder iandsche Rndiomuziekfeest voor harmo nie- en fanfare-orkesten. Als intermez zi: Declamatie en gramofooninuziek. 3.15 Radiotooneol. 3-30 Gramofoonmuziek. 3.40 Vervolg van 1.15. 4.05 Gramofoon inuziek. 4.S0 De Romancers en soliste. 5.10 Orgelconcert. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.10 Sport van den dag. 6.3Ö Otto Hendriks en -zijn or kest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Caba- rotprogranuna (gr.pl.). 8.10 Iiadiotoo- neul. 8.50 Orkest Boyd Baohman- 3.30 Gramofoonmuziek. 9.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 10.0010.15 B.N.O.: Engelscho uitzending: „An American sees IJol- land'. moeting beeft nu in de le ronde plaat3, de andere vier wedstrijden brengen le tegen 2e klassers in het veld. Sparta on Quick (II.) spelen den openingswedstrijd. De Hagenaars heb ben een goede ploeg, terwijl Sparta oenigen van haar beste spelers welke op de straflijst staan, moet m*00**" Vot za] den Kof lei da.uu.wo ui.-Joi deze omstan digheden niet meevallen de tusschen ronde le bereiken. 9.V.V. is ontegenzeggelijk zwakker dan D.F.C., evenals H.V.V., dat Feyen- oord moet bestrijden; de rood-witgeblok- ten hebben in vriendschappelijke wed strijden reeds getoond een behoorlijk olflal to hebben. Heracles, de kampioen, zal van R.F.C. niet veel last ondervin den, evenmin als N.E.C. van Overmaas. Tot slot van dezen dag komen de win ners van SpartaQuick en S.V.V. D.F.C. tegen elkaar, waarbij de Dordte- naren de beste kansen hebben den hal ven oindstrijd te bereiken. Op hot A.F.C.-terrein Door liet uitvallen van P.S.V. waarvoor Hercules invalt is ook het Amsterdamsche tornooi minder sterk bezet- A.F.C. zal het niet gemakkelijk hebben Hercules uit te schakelen. Heel veel mooito zal Ajax niet met U.V.V. bobben. Een spannend duel belooft D.W.S. A.D.O. te worden. De Hagenaars heb ben .slechts één wijziging. ïn hun knm- pioonsploog, n.l- Eversteyn Jr. voor den naar Hoorn vertrokken Westhoven. Hun voorhoede schijnt beduidend aan kracht gewonnen te hebben, zoodat de kans groot is, dat A.D.O. aan het lang ste einde trekt. Zeeburgia zal het in den slotwed strijd H.B.S. niet gemakkelijk maken; een nederlaag der oudste lo klassor is niet denkbeeldig. HILVERSUM n, 301,5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmu ziek. 10.00 Zondagmorgen zonder zor gen. 12-00 Cyclus ..Eens Christens rei- ze naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (opn.)- (Voorbereid ddor do Christ Ra dio Slichting). 12.15 Bachcantate (opn.). 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gerard Lebon en zijc or kest en gramofoonmuziek. 2.00 Cause rie „Taal-bij den weg"- 2.15 Nederlandsch Kamerorkest, soliste en grnmofoonmu- ziek. 4.00 Wijdingswoord (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 5 30 A.N.P.: Sportberichten. 5.35 Rococo-oc tet. 6.00 Declamatie. 6-10 Salonorkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Repor tage. 7.45 Omroeporkest en soliste. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.45 B.X.O.: Nieuws berichten. 10.0010.15 Gramöfóoa mu ziek. MAANDAG 8 SEPTEMBER HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek- 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Grainofoonmuziok. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 R.N'.O.Nieuws berichten. 8.15 Morgenwijding. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.40 Wiosbadener Collegium Musicum (gr.pl.), 9-15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Araabile-scxtet. 11.25 Declamatie. 11.45 Amabile-sextet. 12.25 Gramofnnn- muziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.NO.: Nieuws- en economische berichten. 1 00 Utréchtsch Strijkkwartet en gramofoon muziek. 2.00 Otto Hendriks en zijn or kest en gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.-15 Gramofoonmuziek. 4.43 Torrr ut? jvrfgn. n.io JJ.N-U.: Xïe'uws-, economische- en beursberichten. 5.80 Omroeporkest en solist. 6.15 Voor de vrouw: Reportage. G.30 Klaas ven Beeck on zijn orkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Omroep-Symnhoflie-orkost en so list- In do pauze: Causerie over Dvorak 8.55 Declamatie. 9.15 Grumofoonmu/.iok! 9.45 B.N.O.:Nieuw&horieJiten. 10 00— 10.15 B.N-O:. F.ngel«(-V uitzending: „Things worth knowing, about Hol land". HILVERSUJI n, 301,5 hj, 6.45—8.00 Zie Hilv. I. 8-00'r.n Nieuwsberichten. 8.15 Gramoivi,m,j. ziek. 10.00 Morgendienst (voorVj-ei,j door do hrist. Radio Stichting). \?0 Gramofoonmuziek. 11.00 Declam¥"Qi 11.20 Pianovoordracht en gramofoonV ziclc. 12-00 De Gooilanders. 12.45 B.N.iS Nieuws- en economische berichten, i t\ Do Ramblers. 1.30 Orgelspel en wig* .2.00 Gramofoonmuziek. 4.00 De Meted is-- ten on soliste. -1.30 Gramofoonmuziek/ 5.00 Declamatie (voorbereid door de Christ- Radio Stichting). 5.15 RN.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.80 Zang, clavecimbel en cello. 6 00 Wijdingswoord. 6.15 Orkest Boyd Bach- man. 7.U0 Actueel halfuurtje. 7.30 Gia- mofoonmu7iek. 7.45 Politiek weokpraat- je. 8-00 Amusementsorkest, en het vroo- li.i'ke Klaverblad. 8.30 Voor den boer. 9.00 De Romancers, solist en dames koor „Aetihercliarmo". Als intermezzo: Orgelspel. 9,-15 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 10.00—1015 Gramofoonmuziek

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2