r. 38. 1"" Jaargang. Woensdag 16 Juli 1902. BUITENLAND. FEUILLETON. In het Zonneland. SFOORTSCH ABONNEM ENTSPRIJS - 'er 3 maanden roor Amersfoortf 1.35. Idem franco per post1.75. - Wonderlijke nummers - 0.05. ~)eze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van - Zon- en Feestdagen. - Ldver ten tien, mededeclingen enz., gelieve men vóór 10 unr 's morgens bij de Uitgevers in te zei-den. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTBHTIÉR: Yan 16 regelsf 0.71. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bg abonnement. Eens circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht •|)e reis v»m tien fioulug vuu Italië. Zondag begon de derde periode van den M Driebond, d. w. z. werd het nieuwe verdrag reer van kracht, en op dienzelfden dag arri- erde de Koning van Italië te Petersburg. Het is de eerste maal, dat een Koning van "Italië zulk een reis maakt, en zij is van1 uiot inig belang, omdat de Tsaar aan een bond- lenoot van Keizei- Wilhelm en Keizer Frans -Joseph de honneurs bewijst. Olp half adht 's avonds had het feestmaal in dfc Witte Zaal van bet Groote Paleis te Peterhiof plaats, die rijk met schilderijen 0111 'obelins is versierd. Zaal en tafel zwoegden onder de tallooze rozen, Acht kristallen lus ters en oen menigte kristallen lampions •traalden in heldere schittering. De tafel was hoefijzervormig en tusscheu het waas van ro zen pronkten de zilveren schatten van heb Tsarcnhuis. De Tsaar en de Koning zaten in bet midden onder den gobelin van Peter den Groote en achter hunne stoelen stonden lijf kozak ken en negers in fantastische uniform. Prinsen en prinsessen, diplomaten en kamer- lieeren zaten rondom. Gedurende het maal stond de Tsaar op en sprak den volgenden toast: „Met levendige en diepe voldoening begroeten wij de tegen woordigheid van Uwe Majesteithet is ons bizorider aangenaam, dab Uwe Majesteit Hare reizen begonnen is met tot ons te komen. Ge heel Rusland ziet hierin een hernieuwd tee- ken der banden van waarachtige vriendschap, welke ons vereenigden, en sluit zich bij onze gevoelens aan. Deze gevoelens en de tegen woordige sympathieën, die meer en meer tme schen onze volken tot. uiting komen, begun stigen de ontwikkeling van betrekkingen, aooals zij in het belang onzer landen niet beter kunnen worden gewenscht Tk dank Uwe Majesteit hartelijk voor Haar bezoek bezoek en ik hef mijn glas op voor den roemi en het geluk Uwer verhevene persoon zoo wel als voor dat van Hare Majesteiten de Koimigin Helena, de Koningin-Moeder en de geheele koninklijke familie. He drink op do welvaar van Italië De muziek speelde het Italiaansoho volks lied. Spoedig daarop verhief zich de Koning van Italië en hield de volgende rede ..Ik dank Uwe Majesteit voor da harte lijke ontvangst en voor de vriendelijke woor den, die U zooeven tot. mij en mijn land ge richt heeft. De banden der persoonlijke vriendschap, die ons gelukkig vereenigen en de goede betrekkingen, die sedert langen tijd tusschen Rusland en Italië bestaan, maken mij dit bezoek bizonder aangenaam. Tk kom naar Petersburg, begeleid door de voldoening van mijn volk, dat in het nauwe toehalen de zer banden een nieuw onderpand voor vrede en welvaart ziet. Met zulke gevoelens hef ik mijn glas op ter eere Uwer Keizerl ke Ma jesteit en op den roem- Uwer regeering en de welvaart van Rusland, op bet geluk harer Majesteiten de Keizerin Maria Teodorawna en de Keizerin Alexandra Teodorowna zoo wel als op dat van de geheele keizerlijke far inilie." Hierop werd de Russische bynme1 gespeeld. Wanneer men van de stylisti salie hin- derlijike gemeenplaatsen der hooge heerschere afzie), treft vooral in beide redevoeringen I de vermelding der wdvaart van beide landen, anders niet steeds gebruikelijk. Bij, den eer oio na den maaltijd sprak de Tsaar langen tijd met den Minister-President Pnnetti, den gezant graaf Morra en den ad judant-generaal Brusati, terwijl de Koning zïcih met de ministers graaf Lamsdorff cu Witte in gesprek verdiepte. In de tegenwoor digheid van den minister van financiën mag men alzoo allicht een nieuwe aanwijzing zien voor de mogelijkheid van afspraken op han delsgebied, buiten hetgeen over den algemeo nen politieken toestand zal zijn gesproken De internationale toestand heeft zich in het algemeen in den laatst en tijd weinig ver anderd. Meer en meer is in den loop der tijd gebleken, dat de Tweebond zoowel als de Drio- bond. vredelievende tendënzen hebben en dat kaai er slechts toe bijdragen, om even tueel bestaande spanningen fcussolieu de groo te continentale mogendheden uit den weg te ruimen. Tusschen Rusland en Duitschlaud heeft eene groolere toenadering plaats gevon den, tusscheu Italië en Frankrijk beeft speci aal eene toenadering op handelsgebied plaats gehad, en zelfs dat Duitschlaud en Frankrijk op vriedschappelijken voet met elkaar verkeeren, kan door niemand meer bestreden1 worden. Wellicht is het meer dan bloot toeval, dat bijuai ter zelfder tijd, dat de Tsaar den Koning van Italië ontvangt.. Keizer Wilhelm van den Franschen Staatsman, die aan gene rijde der Vogesen. ook zonder in functie te rijn, den grootsten invloed bezit, op een dag driemaal over ziet en met bexu een onder houd van 4 uren heeft Wil men de afzonderlijke voorvallen juist beoordeelen, dan dient men op die constel latie der mogendheden wel te letten. In an dere gevallen zou het protest van Rusland tegen de suikerconferentie ook bedenkelijker hebben geschenen, hoewel tegelijk de geneigd heid van liet Tsarenrijk tot. deelneming van verder strekkende maatregelen te kennen, ge geven werd In Italië ziet men in de reis van den Ko ning een weaenliik-voordeel dat. bereikt, wordt, wanneer de betrekkingen tusschen Italië en Rusland een inniger vorm verkrijgen. De natie beseft dit ook ten volle, zegt de Tri- buna, waarna, het blad wijst op dc ontwikke ling van Rusland op economisch gebied eu op de betrekkingen, die eens tusschen bet Huis van Savove en het. Russische rijk be stonden. Het- blad geeft als zijn w»>nsch te kennen, dat de eens voorhanden geweest zijn de betrekkingen cp economisch gebied weder hervat zullen worden. Dc Kuning geeft, met zijn reis liet voornemen te kennen, zegt het blad, dat hijj levendige cn waarachtige vriendschappelijke betrekkingen tot. Rusland' en het Europeosche Oosten wil hersteld zien. Zelfs eeu .hervorragende" Italiaansche zegsman van de offioieuse ..Pol. Korr. te Rome zegt. dat het niet onwaarschijnlijk is, dat deze reis ten doel beeft de handelspoli tieke belangen tusschen Italië en Rusland te bevorderen. En in den mond van een oorrespondent van een Weener orgaan, zegt dit te meer, als men in aanmerking neemt, dat de Oostenrijksohe organen toch al niet al te best te spreken zijn over het feit, dat. Kouing Victor Emanuel Weeneu niet heeft aangedaan, hoewel dit om bekende redenen is geschied. D'at. men ook in Rusland niet. ongenegen iss te dien opzichte aan Italië s wensclien te gemoet. te komen, mag men opmaken uit bot feit, dat de Tsaar eeu contra-bezoek wilbren gen aan Rome, zulks bij do geboorte van liet koninklijke kind. dat over eenigo maanden wordt, verwacht, waarover de Tsaar dan als peetvader zal optreden. Zoo zien we, <lat èn tweebond, èn driebond, die in het leven geroepen zijn om zich voor elkaar te wapenen, dat deze beide als een, den vrede omboog houden en bewaren. Moge bet immer zoo blijven. Telegrammen. Brussel, 15 Juli. Een telegram aan de „Réforme uit Spa meldt, dat. de toestand der Koningin ernstiger is geworden. Het plan was, dat de Koningin de feesten van heden gedeeltelijk zou bijwonen, maar op het laaD ste ©ogenblik werden deze afgelegd. De mu ziekkorpsen mogen, als zij: de woning van de vorstin passeer enniet spelen. Antwerpiu. Juli. liet Ncd. pantsersomp Eveitsen is hier aoo.-ven aangekomen, be groet door artilleriesalvo's van dc forten. De civiele en militaire autoriteiten en een tal rijke menigte waren op de kade aanwezig. Bij heb binnenstoomeu in de haven speelde de militaire muziek dfc Ncden-landsche volks- hymne. Recepties cn feesten zullen geduren de vier dagen ter eerc der zeeofficieren van de Evertsen plaats hebben. Londen. 15 Juli. De Koning verliet heden morgen te 11 uur het. Paleis in een ambu lance-wagen. gaande naai- bet Victoria-sta tion. vanwaar te 11.30 een trein naar Ports mouth" vertrok. Londen, 15 Juli. De Koning arriveerde te twee uur te Portsmouth, waarna bij zich inscheepte op rijn Koninklijk jacht. Londen, 15 Juli. De Koning verdroeg de reis naar Cowee zonder vermoeienis cn hij heeft reeds verklaard, dat hij zeer verheugd was over de verandering van liet weer, uie zoo gunstig is voor zijn herstel. Londen15 Juli. In het Lagerhuis vroeg Markham of Salisbuiy ook «vuige kabel- tgrammen van K:\iger had ontvangen, die niyi/ gepubliceerd waren Balfour ant woordde ontkennend. Krasjvoje-Selo. 15 Juli. Aan de heden gehouden parade ntamern 38,800 man troepen deel. Grootvorst Wladinnr voerde hot bevel De Tsaar en de Koningin met schitterend gevolg ai*riveerden to paard onder de klan ken van het ItaJiaansche \>lksiied: de Keizerin en de dames van lui gevolg woon den de parade bij in rijtuigen. Hiume Ma jesteiten stelden zich vervolg 's up voor de keizerlijke tont, terwijl het dicfiic begonde Tsaar en do Grootvorst voerden verschillen de regimenten mui, die een pracntigeu in druk maakten. De Tsaar, de grootvorsten eu prins Napo leon. droegen dc Amnunziata-orchprine Koeropatkin heb grootkruis van de Mauri- tiusKirde, de Koning van Italië de Andieas- orde, Priiietti de Alexander Newski-orde. Na het gala-dejeuner vertrok mm naar Petershof. Morgen geeft Lamsdorff ter eere van Pri- netti een dinerde Koning en de Tzaar dejeuineeren aan boord van de Carle Alber to. Her. vertrek van den Koning is bepaald op Dooiderdagnamiddug te 3 uur. Pretoria, tl/. Juli. Allervvegc neemt men toeken en van reactie waar, na het ge-voel van verlichting o-ver heb eindigen der vijan delijkheden. Elementen van tweedracht dui ken op. De vroegere National scouts, samen gesteld uit Boeren die zich hadden overge geven, rijn 'het voorwerp van bitteren haat en vervolging van "3e rijde der burgers die tot het einde gevochten hebben zelfs be weert men dat eenige National scouts rijn doodgeschoten. Zoo intens is de haat. dat de burgers groene strikjes dragen om zich te onderscheiden van de National scouts en van de Boeren, die den eed van trouw aflegden gedurende den oorlog. De Boeren toonen niet. voornemens te zijn, hunne nationaliteit te laten varen strikjes in de Tranavaalsche en Vrijstaatsohe kleuren worden openlijk gedragen, terwijl sommige aanvoerders de burgers voorpraten dat de nationaliteit niet vrloreu is. indien, behoor lijke middelen word ai gebruikt om haar te behouden. Vele burgers zeggen dat rij' er toe gebracht werden zich over te geven door een valsche voorstelling der voorwaarden hetgeen onjuist is. In vele gevallen beschuldigden de burgers hun aanvoerders van trouwbreuk. In een geval hebben vele Boeren zich overge geven na een toespraak van hun aanvoerder, die later zeide dat hiji verkeerd begrepen was en dat hij niet tot de overga-ve had geadvi seerd. In Transvaal rijn do moeilijkheden grooter dan in de Oranjerivier-kolonie. Duitschland. De politie van Praag is liet slachtoffer geworden van een ongehoorde schelmenstreek, gericht tegen den persoon des Keizers. Uit eene Duitsch-Poolsche gemeente, op de Russische grens, is door iemand aan de redactie van den ,Polizei-Anzeiger te Praag een gehectografeerd stuk gestuurd, dat de ergs to beleedigingen tegen den Diutschen Keizer bevatte betrekking hebbende op rijne te Mariënburg gebonden redevoering. En dat stuk is werkelijk verschenen in de rubriek Verzoek om aanhouding. Do tekst is van dien aard, dat geen enkel Duit ach blad hem durft overnemen. Eerst na het verschijnen van het stuk bemerkte men dat liet op den Duitsdhen Keizei- doelde. O ogenblikkelijk telegrafeerde men naar al do personen, aan. wien de Poli.zei-Anzeiger vea-zonden was, om het nummer terug te zenden. De overheden t< Berlijn wei-den ook aanstonds verwittigd. Een streng onderzoek is ingesteld. Merkwaardiger word't het feit nog. nu is vastgesteld geworden, dat de briefkaart, uit Podwolozyska (op de grens van Pruisen en Galicië) oorspronkelijk aan dc overheid te Praag was gezonden en door deze werd over gemaakt aan de politie, d^c daarop voor het drukken zorgde. Het is onbegrijpelijk hoe de zaak niet tij dig ontdekt en voorkomen is bij de redactie en het proeflezen op de drukkerij, maar eerst na do verzending van de afgedrukte exemplaren. De beambte, die met de redactie van den .Polizai-Am was belast., is voor den tijd van zee weken geschorst. Volgens het Pr a ge r Tageblatt treft den man geeu scheld, daar dagelijks zooveel stukken door rijn handen gaan 500 ongeveer dat het niet t.0 ver wonderen is, dat bij- het stuk, dat gehecto grafeerd en volkomen in den offioieelen stijl va opgesteld, machinaal vertaald heeft en t«-i -ottcri) aond. Dat de dwaling door den. corrector niet ontdekt was, berust, liderop, dlat deze de schrifturen, die van. officieels zijde komen, niet met. die nauwkeurigheid leert, als anders bet geval pleegt te rij». België. DE AANKOMST VAN DE ..EVERTSEN" TB ANTWERPEN. Het Hbl. van Antwerpen schrijifT. onder heti motto „Welkom75: ..Harer Majesteits gepantserde kruiser .Evert sen". van de Koninklijke Nederlandsche marine, heeft vandaag aangelegd in onze haven en zal tot Zondagmorgen aan de kaai liggen, aan den gast vrijen oever dor Schelde. Wanneer een goed vriend uw huis bezoekt, heersohen daar vreugde, blijheid en feeststem ming, en men haalt- voor hem niet alleen het beste op dat men bezit, kwistig strooit men ook de schatten van genegenheid en voorkomendheid rend, die een vriendenhart altijd weet- op te del ven. Vandaag is het meer dan een vriend, die ons een bezoek brengt't is tevens een broeder, door staatkundige omstandigheden een tijd lang van ons verwijderd gebleven doch, bloed is dikker dan water en als kinderen van een zelfden stam, als zonen eoner zelfde moeder, is op de tijdelijke vervreemding eene toenadering gevolgd, die zich geleidelijk ontwikkeld heeft tot. de innigste en meest oprechte broederliefde. De 'Delg en vooral de Vlaming gevoelt zich thuis in Nederland, zooals de Nederlander zich thui6 gevoelt in ons midden. Overeenkomst van aard. van taal en van gevoelens bewerken eene versmelting, die wat anders sterk is, dan staatkundige overeenkomsten kunnen bewerken. 't Zijn dus broeders, die heden in ons midden zijn gekomen en onze geheele Vlaarasche bevol king roept, hun in volle oprechtheid, welkom toe zij roept hun welkom toe. niet in een vreemd land, maar tusschen een volk van zelfde taal en zelfden landaard, tusschen oen volk dat trotsch en fier is, te behooren tot dien ouden Nederland- schen stam, wiens faam eens over heel het aard rijk was verspreid, zooals onlangs, in eenen hel- denstrijd. de wereld vol verstomming en verba zing, den moed en het weerstandsvermogen van •een ander volk van Nederlandsch bloed heeft aanschouwd." En na vervolgens in korte woorden het verleden en ons land te hebben geschetst, gaat het blad verder voort: „Welkom, Nederlanders, in onze gastvrije Seheldestad, waar 17,000 Nederlanders u zullen getuigen dat hier leeft eene bevolking, waartus- schen zij zich thuis gevoelen als in het moeder land. Laat tleae week nogmaals wezen eene week van verbroedering en van de hartelijkste vriendschap laten andermaal de wederzijdsche gehechtheid en genegenheid bezegeld worden in feestvreugde en gezellig samenzijn en laat ons hopen en bidden dat deze stemming de heerschcnde blijve in de toekomstige betrekkingen tusschen de beide lan den en dat immer één gevoel en ééne zelfde be trachting die betrekkingen kenmerken één ge voel en ééne betrachting naar vrede en broeder lijkheid. Dan zullen de grenzen, door de staatkundige gebeurtenissen opgebouwd,, door de eensgezinde samenwerking van beide volkeren, feitelijk zijn uitgewischt dan zal bij het nageslacht niet eens "meer de herinnering leven van wat ooit. de vade ren mocht verdeeld hebben, en zal enkel bestaan wat de zonen vereenigt en te samen brengt. En laten Hollanders en Vlamingen immer hand in hand, onverpoosd en onvermoeid samenwerken tot den groei, den bloei en de grootheid van den Nederlandschen stam over heel het aardrijk, op dat de zegedag moge aanbreken dat weer iedere rak van hot Nederlandsche volk, waar "hy ook leve, genieten moge van die vrijheid en onafhan kelijkheid, die het heiligst pand zijn van elk Nederlandsch hart. Wolkom, Noord-Nederlanders, op Zuid-Neder land schen grond!" Indische Roman Mevr. O I JN R-8 OER. .Juffrouw Wendol er", klonk het vriende lijk naast haar, „maak u niet bezorgd, uw geiheini is veilig biji mijl geborgen, ik voel mij1 vereerd het met ui en mevrouw' Perk ons te mogen deel en, eu wensch u alle mogelijke succes toe-'. En onmiddellijk hierop wist de heer de Lanter- het gesprek tactvol op een ander onderwerp te brengen, zoodat Nita ha re onbevangenheid geheel terug kreeg. Met het oog op den iamgen rit, ging de familie Perkens vroeger huiswaarts dan de andere gasten. Nita moest verscheidene ex tra-toeren schuldig blijven. ..Nu. ik behoef nirt- te zeggen wie plezier heeft gehad van avond, plaagde mevrouw Perkcns het logeetje, toen zij. thuisgekomen, nog even met haar tweetjes bleven napraten. Tk geloof niet, dat jo een dauw liebt over geslagen kind ,.Ja wel moesje, maar ik moet u eerlijk bei- kennen dat ik toch te veel gedanst heb. ik ben oververmoeid, en dan. mijne cavaliers waren over het geheel genomen erg saai, rij hadden zoo weinig te vertellen, alleen met den heer dé Lanter heb ik bepaald plezierig gepraait. Maar m/iesje u moet mij eens zeggen i'k geloof, dat ik veel te intiem met hom gesproken heb. Op éern gegeven oogen- blik merkte ik het. maar toen was hot al te laat. en Nita vertelde den inhoud van haar gesprek met den Assistent-Resident. Bemoedigend antwoordde hare vrieudin „Maa.k je maar niet ongerust, kindlief, de Lanter is dc bescheidenheid in pereoon en zal rich tegenover niemand uitlaten welken in druk je op hem_maa.kte, daarvoor is hij veel te veel gentleman. Maar Nita. het is goed. dat je zelve voelt wat te ver te zijn gegaan met het schenken vau je vertrouwen aan een je nog vreemd heeav Als jong metoe over kwam mij dat ook nog al eens en mijne moe der placht te zeggenTruus beschou wt- alle meneohen, die haar sympathiek zijn, dadelijk aüs hare goede vrienden. De ontgoocheling blijft 111 vele gevallen niet uit. dat is de ge vaarlijke zijde er van Zij zweeg on kuste Nita glimlachend op Jen kleinen, rooden nu.nd'. „Ga nu slapen kind, en droom genoe- gelijk van je eerste bal." Doch bet meisje kou dien goedan raad de, eersten uren niet opvolgen en toen zij eindelijk insliep, d'roomde zij, dat ae voor eene diepe kloof stondterwijl aan den overkant een man met holdere, sympathieke oogen, haar glimlachend beido handen ter hulpe toestak. Nita durfde de hare or ech ter niet inleggen, door een gcvfcel van augst en verlegenheid bevangen, hoewel een in wendige stem haar toefluisterde, dat zijl zich veilig en gerust aan die sterke handen kon toevertrouwen. HOOFDSTUK XIH. Donnar ad ja 129 Dec. '87 Lieve Nita-, Je weet met in hoeveel verdriet en ellen de we zittende slag. dien we al lang zagen aankomen, viel toch nog onverwacht pa is omslagen als administrateur eu we moeten Dermaradja verlaten. Tien jaren hebben pa cn ma hier gewoond, je kunt je dus voor- stt'rieu hioe wij gestemd zijn. Ma doet mets dan schreien en klagen, pa rit maar dliep verslagen voor zich uit te kijken, e<n de kin deren sluipen stil rond. oandat ze ons groote meusohen. zoo bedroefd rieu. Pa en ma kun nen maar niet tot een beslissing komen waar wij naar toe zullen gaan. Ma wou graag naar de familie te Djooja, maar pa viiiidlt het beter om crnzc kleine poncïoik (huisje) te Parakan te betrokken, tot hij een nieuw baantje heeft gevonden Van avond g.iat pa- op reis en wij Kijven zoo ongelukkig achter. Het is uot of wij ii u af aan de mensahen kunnen merken, dat pa niets meer te zeggen heeft. O Ni te. liet is zoo verschrikkelijk nu zullen wij pas merkcin. wie onze ware vrien den zijn...' Vejrdier las Nita Miontjc's waniiopigen brief niet, maar ijlde naar Mevrouw Per ken». „U vindt het zeker goed, dat ik aoo gaiuw mogelijk naar Dermaradja terug ga?" vroeg zij, ua. har© vriendin het ongeluksepistel te hebben voorgelezen. „Anne, lieve meusohen, ik wil hen aoo voel mogelijk zien te troosten, cn helpen ook, mot. verhuizen naderhand. Hoeveel liefde en hartelijkheid heb ik niet v "n allen ondervonden, ik verlang er naar hen van dienst te zijn. Alleen spijt, het mij, dat ik vort hier moet, ik was ax> dJolgraag mog een week gebleven, maar, moesje, u be grijpt toch, dat ik naar de Wiolers verlang, nu zij in deze treurige omstandigheden zijn „Naituurlijk kind, ik zou je niet kennen als je anders dacht. Laa.t zien. het is nu tien uur. om twaalf uur zal ik den wagen laten voorkomen en nu even aan den Regent te- lephcneeren om een paar span paarden aan dfc posten voor je te stat ion neer eu. Heit wordt te 1'aa.t als ik ze van hier laat. bren gen. Je hebt dus den tijjd nog met pak ken. En nu Nita, ik heb bedachtwacht een oogenblik, ik wil even met mijn man praten en koon je dadelijk halen." Tenen mevrouw Peak ens terugkeerend, Ni- te, verzocht haar naar het kontoor te volgen, zag zij er recht tevreden uit Kat-tie zou ge- Zk-gd hebbdn „Ma zet een gezicht alsof zij een pretje voor ons bedacht hoeft. „Wat hoor ik. juffertje, je wil ons zoo plotse.ing verlaten, sprak de heer Peikens, Nita, tegemoet tredend, ,,dat spijt rao hoor! vooral ook onidait. zulke treurige omstandig heden er aanleiding toe geven. Maar jo hebt groot gelijk, je plaat© is nu op Dermaradja. We hopen eohter je gauw weer hier te zien, niet waar vrouw „Zie eens Nita," viel mevrouw Perkens nu in, „mijn man en ik willen het. je graag mogelijk maken om voor je examen te stu- doercn en hebben nu samen een plannetje overlegd, Waarmee jo zekér wel genoegen zult nemen Zij zweeg ails om hot meisje ge legenheid tot antwoorden te geven, doch Ni ta kon niet spreken, en dus vervtoigde rij zachtk Hoef je niet te zeggen, beste kind, dat ik heel veel van je houd, ten eerste oon je zelfs wil en dan ook omdat je tante Liu© zoo trouw verpleegd hebt. Eu, dlaar mijn man je ook hartelijk genegen is, keurt hij het goed, dat ik je het volgende voorstel Jo blijft net zoo lang bij de familie Wieier, als je haar van dienst kan rijn en dan kom je bij oils terug, om hier voor je examen te studeeren Eens in de veertien dagen, of als liet noodig is, een keer 's weeks kan je te Parakan bij den Hoofdonderwijzer le» ne men,, en overigens, geheel als onze oudste dochter, hier in huis voneu. Nu. wait, zeg je daarvan Maar Nita bleef zwijgen, zajweitl bij beurten bleek en rood van ontroe ring. Aay eene plotselinge ingeving gehoorza mend, stond zij eensklaps op, kmeldie voor mevrouw Perkens neer en, het. bloofdi in baar school verbergend, stamelde zij in afgebro ken woorden .,U is te goed voor mij, hoe kan ik u ooit genoeg danken het- overige versmolt in tranen. „Betlaar. Nita. wees kalm meisjeuef...'' en mevrouw Perkene hief haai* schreiend vriendinnetje uit hare knielende lioudring op. „Denk er aian, dat je een drukken, dag met veel emotie vóór je hebt.. Als je nu oen9 ging pakken, dan schrijf ik imtussahen een deel nemend woord je aan mevrouw Wieier." Zij kus|te NiWs gloeiend gelaat cai dfetoe dankte nu ook den heer Perkens en moest, door liare tranen heen, glimlachen, toen rij hem hooide verklaren„Ik houd' je alleen uit eigenbelang graag hier. nielmaaid kan zulke heerlijke- ragoutpastoitjes maken als Nita Wcndeler. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1902 | | pagina 1