N°. 18». 1"* Jaargang. Maandag 5 Januari 1903. BUITENLAND. FEUILLETON. Een Stormvogel. AÜRSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.85. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nnr 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1—5 regels0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrjjf bestaan voordeelige bepalingen tol het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. In/1 «vering Re kon i n go n. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort lirengen ter algemeene kennis, dat het gebleken is, dat declaration ten laste der gemeente me nigmaal goruunen tijd na afloop van een dienst jaar worden ingezonden. Aangezien zulks voor een. geregelde admi nistratie een ernstige belemmering oplevert, herinneren' zij nogmaals allen, die iets van de gemeente hebben te vorderen, hunne declaratiën m to dienen uiterlijk den 15. Januari volgende op het dienstjaar waarop de declaratie betrek king heeft. Ten aanzien van hen, die in gebreke mochten blijven hieraan te voldoen, zal ernstig word'en overwogen of er alsnog bijzondere redenen be staan om hen in het. vervolg voor het doen van leverantién aan de gemeente in aanmerking te brengen. Amersfoort. 5 Januari 19CK3 'Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, B. W. Th. KAiNDBfRRIG. WUIJTTERS. Politiek Overzicht De verkiezingen voor den Senaat in Frankrijk. Gisteren hebben in Frankrijk verkiezingen plaats gehad tot vernieuwing van den Senaat voor een derde gedeelte. Deze verkiezingen staan wel is waar in beteetkenis ver achter bij, de algerneene verkiezingen voor de Ka mer, maar zij zijn, toohi oene gewichtige ham- deling van het Fransche volk en hunne uit komst verdient de aandacht als bewijs van de onder de bevolking heerscbende stemming. De kiezers voor den Senaat rijn meerendeels landlieden, grondbezitters, de conservatief ste bestanddeelen van liet volk en tevens de elementen, die het meest geïnteresseerd zijn bij de openbare zaak, omdat rij bij een slech ten loop van zaken niet anders kunnen dan verliezen. Tot toelichting van de constitntioneele cu parlementaire beteekenis der verkiezingen van 4 Januari, kunnen de volgende opgaven dienen De constitutie van het jaar 1875 be paalt, dat om de drie jaren een derde der leden van de Senaat afgezien van de le venslang benoemden rich aan eene nieuwe verkiezing moet onderwerpen. De gekozenen behouden hun axrubt gedurende negen jaren. Het eerste deel, dab gisteren aan de beurt van aftreden was, omvat de senatoren van dertig departementen, van Am tot en met Gard, alsmede Algerie, Guadeloupe en La Reunion, te zamen 94 in getal. Verder moes ten vier zetels in den senaat, die in de twee de helft van 1902 door over lijfden vacant geworden waren, opnieuw bezet worden. In 't geheel waren er dus 98 senatoren te kiezen. Van de 98 plaatsen, die moesten worden bezet, waren tot dusver 56 door aanhangers en 42 door tegenstanders van do regeering bezet. De .eeniige minister, die in het departement Charente-Inférieuro zich. aau eene nieuwo verkiezing moest onderwerpen, was de minister-president Combes. Kiezers voor den Senaat rijn de leden, die het departement in de Kamer vertegenwoor digen, de leden van de algerneene en de ar rondissementsraden en vertegenwoordigers der gemeenteraden van het departement. Iedere gemeenteraad kiest voor elke vijf le den een kiezer voor den Senaat. Het is dua eene verkiezing in twee trappen, maar allo kiezers zijn oorspronkelijk uit liet alge meen stemrecht voortgekomen. Van de 300 loden van den Senaat waren oorspronkelijk 75 voor bun leven gekozen door de nationale vergadering, wier mandaat met de aanneming der constitutie van 1875 was afgeloopen. Wanneer een van de onaf- zetbaren stierf, dan zou/ in zijpe plaata een ander door den Senaat zelf gekozen worden. Dat duurde tot de eerste herziening der con stitutie in 1884. Toen werd de instelling dor onafeet.baren voor de itoekomsb afgeschaft. Zij, die voor hun leven gekozen waren, ble ven hun zetel behouden, maar zoo dikwijls een van hen overleed, werdi de ledig gewor den plaats door het lot aan een departement toebedeeld. Van de in het laatst van 1875 gekozen on- afzetbare senatoren zijn thans, 27 jaren later, nog slechts negen in leven, waaronder de hertog van Audiffreb-Pasquier, de heer Bó- renger, de vader der bekende wet over de voorwaardelijke voroordeeling, generaal Bil lot en de lieer Wallon, de „vader van de con stitutie", omdat van hem het ontweip der constitutie afkomstig is, dat ten slotte werd aangenomen. Hij is ook het oudste lid van den Senaat.; den 23 December jl. is lüj ne gentig jaar geworden. Van de in de jaren 1876 tot 1884 gekozen onafzetba'-en hebben nog vier zitting, waaronder Emile Deechanel, do vader van den gewezen voorzitter der Kamer, Be r the lot, de groote scheikundige, en de Marcère, het hoofd van de nationalis ten in den Senaat. In 't geheel zijn er dua nog dertien onafzetibaro senatoren. De ove rige 62 zetels, die oorspronkelijk door onaf- zetbaren ingenomen werden, zijn sedert 1884 aan de departementen toebedeeld. De minister-president Combes heeft als candidaat voor den Senaat in het departe ment Charentednférieure in eene vergade ring van kiezers rijn programma toegelicht en verdedigd. Hij bracht hulde aan het werk van zijm voorganger Waldeck-ÜouBseau, aan wien het land het tot stand komen te dan ken heeft van de wet op de vereenigingen, die bestemd is een dam op te werpen tegen de overstrooming van .Frankrijk door de monniken. Hij deed uitkomen hoe die over- strooming inzonderheid onder de derde re publiek reusachtige verhoudingen heeft aan genomen, dank rij de toegevendheid der ka binetten, die aan dat van Waldeck-Rousseau zijn voorafgegaan, terwijl de monarchale re- geeringen, die elkaar rijn opgevolgd na de revolutie, nooit de vestiging van sommigen dezer orden op het Fransche gebied hebben willen toestaan. Het kabinet Waldeck-Rousseau, liet' ge vaar begrijpende, waarmede dito leger van monniken de democratische instellingen be dreigde, heeft maatregelen op wetgevend ge bied. voorgesteld om. het uiteen te drijven. Die maatregelen hebben instemming gevon den bij) de meerderheid van de voorstanders der republiek, maar rij hebben een geduoh- ten tegenstand ontmoet. Ook is het werk van het ministerie Waldeck-Rousseau/ niet ten einde gebracht. De beer Combes verklaarde, dat hij, door na lange aarzeling liet gezag te aanvaarden, de verbintenis op rich genomen, heeft om het zonder zwakheid, zonder weifeling voort te zetten. „Wijl zullen zeide hij, als overwinnaars of als overwonnennen, uit den strijd te voor schijn komen. Wanneer wij overwinnen, dan is dit een triomf van den voorrang van het burgerlijke gezag 1 K>ven de andere machten, de vooruitgang van de democratie. Worden wij daarentegen verslagen, dan is dit de ver nietiging van alles wat de republiek in deze laaste jaren heeft gedaan, de terugkeer tot een vroeger veroordeeld verleden." Om liet hoofd to kunnen bieden aan hare even hardnekkige als voor geen bezwaren terug deinzende tegenstanders, moet de regee ring kunnen rekenen op eene vaste meerder heid. Die meerderheid heeft zij in de Kamer zoowel ab in den Senaat, maar nu een derde der senatoren! zich aan oene herkiezing moest (onderwerpen, drukte do minister-president den k iezers op het hart te zorgen voor de ver- sterking van de regeeriregsgerinde meerder heid in den Senaat. Blijkens de onder de telegrammen opgeno men cijfers heeft, de uitslag van dezen ver kiezingsstrijd aan do verwachtingen der re geering bentwoord. Do voorstanders der re- georing hebben 14 plaatsen gewonnen, de te genstanders 2; de totale winst voor de mi nister ieelen is dus 12 plaatsen, hetgeen in de partijveiTioudingen eene verplaatsing ten hunnen gunsto van 24 stein/men geeft. Telegrammen. Parijn, Jf Jan. Minister-president Com bee is als senator in het departement Charent» herkozen. Minister Rouvier werd gekozen in het departement der Alpe» Maritime®. Twee <1: e telegram. I n de beid» eer ste stemmingen zijpii van do conservatieve se natoren 7 herkozen, vorder werden herkozen 21 progressisten en gekozen 4; herkozen 11 republikeinen en gekozen 7herkozen 22 ra dioalen on gekozen 12; herkozen 7 radicaal- socdalistem. Eir moeten 23 herstemmingen plaa.Ua hebben Itanotaux, oud-minister van bui toni andsche zaken, Fernand Faure en de oud-minister Ram baud rijn. geslagen. Par ij* Jan .-liet Tniksch» gezantschap spreekt beslist tegen de Ijcrioli/ten betreffen de be'Weerdlo moordtemi op Maoedoniërs <loor Turkstihe troepen. Madrid, 3 Jan. Een telegram uit Tanger aan den „Liberal" meldt, dat de pretendent binnen Fez zou rijn, waar ham een goede ont vangst ten deel viel. Madrid, 3 Jan. Da minister-paesident SÈl- véla heeft den Koning er van in kennis ge steld, dat de Sultan van Marokko vooitgaat met rijpe oorlcgptoeruebingen.. Een veldslag is ophanden. Siivela had. een onderhoud met den minister van oorttog over die maatregelen1 van voorzorg, die genomen moeten wcuden voor het geval, dat de gebeiuttennssen itn Marokko eene interventie noodzakelijk mochten maken, die voor het oogeublik onwaarschijnlijk is. Men gaat voort met het zenden van oorlogs- scihejpcjn/ nüair Cadiijx. De gjaumazoeneu vim Ceiuita en Heli lila. zullen niet versterkt war den. De commandant, van den kruiser Infante Isabella seinde den minister vam, oorlog, oan hein te melden, dat de Sultan steeds be legerd wordt te Fez. Hij voegde er b dat de bevolking van Tangier sympathiseert met den, stam der Roglki. MadridJ, Jan. De gezant Cologam seint, dat de broeder van den Sultan zich te Fez bevindt. Do Marokkaansehe regeering heeft goede hoop de rebellen te verslaan. Silvela spreoRkt tegen, dat er eenig plan zou bestaan tol een gemeenschappelijk optreden der mo gendheden. Bviarrst, 3 Jan. Dé Kamer lieeft niet. 91 stemmen legtn één do begrooting aangeno men van het dienstjaar, dat den len April 1903 zal beginnen. De raming van de ont- vansgten i» 225,117,000 fr»., die van de uitga ven 218,500,000 fra.: batig saldlo 6,617,000 fra Sofia, 3 Jan. Do opzegging van do ban de Isvmlragen omvat eenerzijds de verdragen met OoBtenrijk-Hoiigarije, Duitschland, Rus land, Frankrijk, Engeland/ en Italië, ander zijds dat met Servië, op verschillende grond slagen steunende. Fez, Jf Jan. Officieel wordt uit Fez gemeld, dat de staan Hyania den opstandeling Bu Haniara heeft verlaten en naar zijne dorpen is teruggekeerd om den buit in veiligheid te brengen. Bu Hamara is onverwachte weer naar Tazza getrokken. De Sultan heeft rijn broeder Muley Moliar med, die te Mequinez gevangen zat, vrijge- ten en zich met hem verzoend. Muley nam zijln intrek in het paleis van den sultan en is benoemd tot gouverneur van Fee. De stammen in den omtrek dei* hoofdplaats gaven den sultan de verzekering van. hunne trouw en verklaarden het oprukken van Bu Hamara tegen b» zullen gaan. Laguayra, Jf Jan. De Nederlandacihe consul hoeft verlof gekregen, dab de Nederlandsohe mailboot den 7en dezer den Nederlandschen minister-resident met zieken aan boord zal nemén. De kustwachters zullen Maandag wor den afgedankt en do tolkantoren gesloten Er loopen honderden werkloos rond. Men vreest voor ongeregeldheden. Ladysmith2 Jan. (Reuterbureau). Bij een feestmaal betoogde Chamberlain boden avond do noodzakelijkheid van sociale een heid, die van evenveel belang was als poli tieke eenheid. De minister waarschuwde tegen het. Iwy- cotteai in Zuid-A frika en zeide tohbpoii,'dab do Hollanders even bereid zouden zijn om het veaTedén té vergeten als do Engel sohen. Chamberlain deed ten slotte een beroep op het geduld ten opzicht» vau de regeling der aanspraken tot schadevergoeding. Charleslown, 3 Jan. Chamberlain kwamj heden namiddag met een extra-trein hier aan. Hij werd aan het station ontvangen door Milner. Er werden hartelijke groeten gewisseld. Milner stapte in den trein, die de reis voortzette naar Pretoria. Pretoria, Jf Jan. Chamberlain en rijn ge zelschap kwamen te middernacht hier aan. Ondanks het late uur, werden zij door eene groote menigte met geestdrift begroet. Dultschland. Het Zaterdag uitgegeven bulletin omtrent den toestand van detn. Koniug vau Sak sen meldt, dat de Koning in den afgeloo- per. nacht verscheidene uren goed bad ge slapen en zioh zeer veel beter gevoelt Niet temin is zijne toestand wegeus zijn hoogen leeftijd en den hevigon psychischen schok vrij ernstig. Engeland. Bi' do Parlementsverkiezing iin Newmarket ter voorziening in de vaca ture ontstaan door het overlijden vau liet conservatieve lid Mac Cal/mant, is de liberaal Rooc mot 4414 stemmen gekozen. Op dm conscawataef-ininisterieefleii tcgeaircandidaat Br/if-wy werden 3907 strniimen uitgebracht. Zwitserland. Giron en de kroonprinses van Saksen heb ben bij Genève voor den tijd van zes maan den eeno villa gehuurd. Turkije. Vier niet gepantserde Russische tor- po dovaart. uigen rijn, nadat van dé Porto toestemming tot doorvaart door dé Dardenellen was ontvangen, ii» Suda (Kreta) aangekomen. Marokko. Uit. Tanger wordt gemeld!, dat de post voor de bezorging dér aangeteeken.de brie ven niet instaat. Een in Madrid geaccrediteerd diplomaat moet een telegram Uit -anger ontvangen heb ben, volgens hetwelk de toestand van den Sultan uiterst kritiek ia De meer dan 10,000 hoofden tellende Joden gemeente in Fez, dié van do regeering van den Sultan groot» on rechtvaardigheden en wreedheden to verdu ren had, moet geneigd rijps den troonpreten dent. steun te verleenen. Het blad „El Libe ral" maakt melding van een gerucht, volgens hetwelk de pretendent in Fez binnengedron gen zou zijn en goecl zou rijn ontvangen. Do tot bescherming der Europeanen naar Marokko bestemde escaders vam Frank rijk en Engeland zijn van gelijke groot te elk bezit eene waterverplaatsing van 45.000 ton. Het Fransche daarentegen wint het met zijné bemanning van 3020 man in sterkt» van hot Engelsche mot 2710 man schappen. Frankrijk zendt, voornamelijk li nies-liepen met sterke bemanning en wel laudingsgeschut-. Uit Ceutia verbindt, dat do dalar in dén omtrek wonende Kabylen aanhangers van Bui Hamara zijn en rij bij de eerst» de best» ge legenheid den oproervaan zullen planten. China. Onder lev eindige belangstel li Jig Van de Duiitaolie en overige buitenlandsche kolonie», alsmede van de consulaten en dé gezamen lijke overhead, heeft Vrijdag to Sjanghaai. n u oen toespraak van den consul-generaal Knappe de inscheping der laatste Duitsahe troepen plaats gehad. Venezuela. De in het antwoord van Ca»tra vervatte voorwaarde betreffende het scheidage- rechtvoorstel droeg het karakter van een alternatief. Castro toonde aanvankelijk tegenzin voor het. Hof van Arbitrage te Den Haag en verlangde, terwijl bij principieel een scheidsgerecht aanvaarde, dat de aangelegen heid door een der Amerikaanache republieken zou worden beslecht. Daar president Roo sevelt. bet evenwel reeds van de hand gewe zen had om scheids/rechter te rijn, en. <b»ar dezelfde rédenen die hem er toe gedreven hadden oan het ambt van arbiter niet op zich te nettnen1, zich ook in gelijke mate bij do overige presidenten van de Amevi- kaamche Maten lieten gelden, was Roosevelt wel gedwongeu, het verlangen niet te steu nen. Allerlei. v1— Volgons berichten uit Rome zal de Paus binnenkort oen encycliek togen het duel uit vaardigen. 34 Uit het Zweedsch VAN AXEL LOIVBEG4RD. Wij gingen alle drie voor hot raam staan, mijne moeder, Bertha ern ik Wij hadden, na melijk «len moed: niet de jaloeaiëm neer te lat on, dit. kon argwaan wékken; maar daar stond tegenover, dat wij or op moesten pas sen geen spion uit. het huis aan de overzijde der straat te laten zien wat hier gebeurde Om deze redén vormden, wij met onze licha men eene levende jalauzieen achter ons na men de dienstmeisjes het deksel van de ca napé. om aldus «Ir. Schutte te bevrijden. Hij liep vlug naar een van de achterkamers. Thans aingen mijne moedor on ik langzamer hand van het raam naar onzen bescherme ling Bertha bleef voorloopig op den uitkijk sta nu. Ilot bleek dat bet langdurig arrest oniaen vriomd geen kwaad 'lihul gedaan. Hij was goedsmoeds, bijna vroolijk. De spanning waar mede hii het hom nu wachtende avontuur ter gemoet zag. deed hem liet gevaar dat daarmei de gepaard ging vergeten. Daar stond hij voor ons met stra/lende oogen en hij lachte zoo hartelijk als ©en ondeugende knaap, die een guitenstreek op het getouw lieeft gezet. Zijn vertrouwen, dat alles goed zou af loopen was aanstekelijk- Maar nu kwam. liet er op aan vlug en driest te werk te gaian. (De®e leus wiaa zijn stop woord: „vlug en driest"©n, niet alleen in woorden, maar ook in zijn» daden bracht, hij die in toepassing! Men mocht geen tweede huiszoeking afwachten, want die zou waar- 'lijnlijk niet zoo goed! eindigen als de eerste gedaan bad. „De vrouw van den huize kan m.aa.r niet voortdurend op die canapé blijven zit.ten als oen steenen beeld; en zoodra rij opstaat is hot uit met de veiligheid van den vogelvrij verklaarden man". Hij mocht en walde rimo vrienden niét. ten: tweede male blootstellen aan, het gevaar van to worden, ontmaskerd. Uit- het huis moevt hii. Als hij maar eerst zoo ver was dan hoopto hii wel ongehinderd op reis te kunnen gaan, dank zij de ..pas" die mi ine moeder hem bezorgd had. Hu bedacht zich even, «a.g maar Ixmcden in den tuin, die door een poortje met een niai- hurigen tuin in verbinding stond liet daan h:i belioorendo hoekhuis had twee uitgangen in twee verschillende straten. Dit enf liem een olan in het. hoofd. Hii nam zïin hoed en wilde wegloopcm - maar plotseling bleef hij stilstaan-. do uitdrukking oo rijn. gelaat ver- onderdo, tenml ziml oogen Ixmrtelings miino moeder em mil zochten. TW verheeldkle mij da< rihi Wik bef. langsti or> mij bleef rosten. Tn riin oog blonk een traan. ,ranrwelzeide hij en zijne anders o aangenaime. welluidende stem klonk heeecli van aandoening. „Mochten wii elkander mis schien nooit weerzien, laat mij u dan danken van harte danken voos..." Maar plotseling bedacht, hij dat het oogeu blik voor een aandoenlijk tooneel slecht, ge- koown was, want liij keordo zioh snel om, en was verdwenen Wij hooiden, hem do por- tmkleur achter zich toeslaan on wij zagen hom de plaats over wandelen»,bbdaard ert luchthartig metl zijn wandelstok zwaaiend. Toén verdween hij, door het, achterpoortje in den naburigen tuin. Ik was als versteend vam ontroering; ik liieldl mijn adem in en luisterde'. Aan het ai de re raam stond1 mijne moeder, ook ademloos luisterend, angstig en in een zenuwachtige spanning. Hoe lang wij zoo gestaan hebben weet ik niet, Er zijn oogonblikfcem waarin: de maat van den gewonen t ijdmeter niet. langer voegt, en waarin incn elk ainknoopingspunt voor eenig» berekening uit liet oog verliest. Wij zagen dr. Scbütto langs denzelfden we£ dien hij was heengegaan terugkomen, cm hij schoen even gemakkelijk to loopen, hoewel hij na» oen vracht je l« dragon had een pak lont- pm, hierop geleek wat. hij op d'en arm droeg nog liet- meest. Hij zag n/mr onze vensters op en wij begrepen hem*. Hii vond onze por. t'aaldeur openstaan. man.r achter liem werd die dadelijk weder gesloten. Do tijd was kostbaar. Onbewust zocht onze nieuwsgierigheid voldoening in korte, adem- loozc vragen, waarop wij een even kort. en bondig antwoord ontvingen. „Wait Indut u daar"? „Do uniform van een Kroaat." „Vanwaar V' „Kocht die. midden op de <4raa.1van den eersten Kroaat die ik tegenkwam." Terwijl hij nu naar zijne kamer ging om zich t» verkleedem als een van Jelacacs solda ten, liet liij de dour liolf openstaan en bab belde voortdurend met ons „Een verstandig soort van menaohemi zijn die Kroaten. Ik geloof niet dat er één onder hen te vinden is dio voor een j>aar zilverstuk jes zijne ziel en zaligheid niet zou willen ver- koopen Vijf minuten later atond onze élégante vriend voor ons, hot gelaat mét kool-a&clr be smeerd, rijjne handen 'besmeerd, rijn liaar woest dooreen cm ook vol asoii. De voorheen zoo sierlijke knevels lunger» slap over den mond maar toen hij zijn mond opendeed om over rijm Kroatbnvermomming te lachen, schitterden zijne tanden bijzondei' onkroatisoh wit. „Men mag er niet al te schoon gewasschen uitzien, als men een soldaat van Jelacic ver beelden wil", lachte hij. „Nu, daarvoor is hier in dat opricht gelen gevaar," zei8» mijne moeder; „maar houdt u vooral ernstig; wamt als ge lacht., zouden uw© tanden u kunnen, verraden." En weder oan zagen wij hem nu als Kroaat verkleed de plaats overstappen en door hot achterpoortje verdwijnen. En ook nu ston den wij nog e»n poosje luisterend bij liet. raam. Maar al spoedig had ik liet gevoel, dat. oen steen mij van de lw>ret was genomen en ik slaakte een zucht van verlichting. Wij gingen de kamer, die hij bewoond had, opruimen. De overjas van mijn goeden vader werd weder in de garderobe gesloten en dr. Schütte's wandelstok erbij. Spoedig was elk «poor vam den Stormvogel verdwenen. Het wa« hoog tijd. Een half uur Tater werd eem nieuwe huis zoeking bij ons gedaan, nu onder leiding van een anderen, onvriemdelijjoen hoofdagent van politie. Zoo als te voorzien was gewe st ont snapte onze ouderwcitsoho canapé thans niet aan hot algömeemo lob van te worden gewan trouwdhet deksel werd er afgenomen; do ruimte daaronder bekekenmaar de vogel was gevlogen." De barones hield een kleine rustpoos in haar verhaal, maar dei jonge belangstellende Zweed gunde haar niet lang tijd, om uit t« rostent. ,,Nu? vroeg hij, „de Stormvogel zal zeker nader van zich hebben laten hoorén, niet waar?" Zij zuchtte oven maar wnö toch aanstonds vriendelijk bereid rijme nieuwsgi'erigheid té- vrodem te stollen. Zij was niet gewoon zoo aanhoudend té spreken als zij op dien avond deed, maar de vermoeidheid die dit bij haar veroorzaak te was uitsluitend van fysieke re aard en dot» kon zij wel bohcersaheji. Zij hervatte het verhaal,, raafcvr onwillekeu rig nu tot een sneller tempo overgaande, koos rii hare uitdrukkingen korter en werd zij minder uitvoerig dan in bet begin. „Ja. Wij kregen brieven. Het duurde lang eni in dien tijd leefden wij in angst, en vree re maar toen die een» tTag na de andere omging zonder dat wij eenig bericht, ontvingen van dr. Sclhitte's gevangenneming, begonnen wij te begrijpen, dat hij over de grenzen geko men was. Dat liij ons hiervan niet dadelijk deelgenoot maakte, zou stellig zijne go»dc re den hébben ini zijne voorzichtigheid. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 1