r.iis. Jaargang. Maandag 26 October 1903. BUITENLAND. FEUILLETON. Rozenheuvel. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Par 8 maanden Toor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Adverteritiën, ruodedeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. f PRIJS DER AD VERTE NTIÈN Van 1—-5 regels Elke regel moer Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedriff bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. HJëtie circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvfaag toegezonden. Politiek Overzicht De toestand in de Balkanlanden. De geringe verbetering, die dank zij het naderen van den winter in den toestand aan den Balkan gekomen is, kan natuurlijk de ■mogendheden niet ontslaan van den plicht, dien zij op zich genomen hebben om naar eeno oplossing van het Macedonische vraag stuk te zeeken. Het heeft eenigon tijd gevor derd, voordat de te Mürzsteg genomen be sluiten waren uitgewerkt in de instructiën der gezanten van Oostenrijk-Hongarije en vati Rusland en in do op grond daarvan aan de Porto overhandigde nota. Dit is thans ge schied. Vooraf had mem intusschen reeds in een door de Engedsdhe regeering uitgegeven Blauwboek eenige aanwijzingen kunnen vin den, hoc do mogendheden thans gestemd! zij© ten aanzien van dit vraagstuk. Do minister van buitenlandscke zaken, lord Lansdowue, heeft daarin eenige maatregelen opgenoemd, die hij onmisbaar acht voor liet herstel van den vrede. Men ziet uit dit Blauwboek, dat de En gel sche minister in Februari jl. zich uitdruk kelijk het recht heeft voorbehouden, terwijl 'hij het Oostenrijiksoh-Russisohe programma onderschreef, om daaraan nieuwe bepalingen too te voegen, wanneer dit hem noodig voor kwam. De ondervinding van de laatste maan den heeft hem dergelijke voorstellen aan de hand gedaan. In Augustus reeds had hij den mogendheden het denkbeeld aan de hand ge daan om de Turksehe troepen in Macedonië door hunne militaire attachés te Konst.ant.i- nopel te doen vergezellen. Dat zou feitelijk neerkomen op een begin van controle, eeno militaire controle, ten einde een wakend oog te houden op de buitensporigheden van de Redifs, de II awes, de Basjibozoeks of de Ar- nauten en aan de mensehlievendhedd eenlgei waarborgen te verschaffen. Rusland en Oos tenrijk meenden toen. dat plan te moeten afwijzen op grond, dat het aantal militaire attachés te gering was om een effectief toe' zióht te kunnen uitoefenen. Thans heeft, de Ein.gelsche regeering dit oorstel herhaald! en er nog een i go andere aan toegevoegd. In uie eerste plaats verlangt zijl of dat de gouverneur-generaal van Mace donië christen is, maar zonder persoonlijke betrekkingen met do Balkanstaten of met. d!e mogendheden die liet verdrag van Berlijn hebben onderteekend, of wel dat, als hij mo hammedaan blijft, twee christen-coadjutors naast hem zullen werden aangesteld'. De keuze van déze twee zou aan Oostenrijk ei> Rusland kunnen worden overgelaten. In de tweede plaats zou men van Turkije moeten eischen. om zonder verwijl, overeen komstig zijne belofte, over te gaan tot de benoeming van Europeeeche officieren en on derofficieren in de gendarmerie, welke be lofte tot dusver nagenoeg geheel onvervuld gebleven is. In de derde plaats zou de sultan gesom meerd moeten worden onverwijld uit do vier zich in opstand bevindende vilajets, geheel of gedeeltelijk, de ongeregelde troepen, Re difs, Ilawes en anderen, terug te trekken, waaraan grootendeels de buitensporigheden moeten worden toegeschreven, waarvan de n iet-strijden de bevolking het slachtoffer ge weest. is en nog dagelijks is. In de vierde plaats herhaalt het kabinet van St.-James zdjin voorstel om. de Turksehe troepen te doen vergezellen door de militaire attachés te Konstantiuopelhet zou gaarne -het aantal van deze offioioreu vermeerderd willen zien, om tegemoet te komen aan de tegenwerping, dat zulk eeno controle onvol doende is. Eindelijk drukt de Engclsclie regeering den wen sch uit, dat de mogendheden zich de bevoegdheden zullen laten geven, noodig voor de vervulling van den plicht der verlichting van liet leed, waaraan de bevolking van Ma cedonië is blootgesteld. Dit ziju de voornaamste punten, waarop lord Lansdowne de aandacht heeft gevestigd. Uit den inhoud van de nota, die nu door de gezanten vau Rusland en Oostenrijk-Honga- rije gezamenlijk aan de Porte is overhandigd, blijkt, dat daaraan ook deugdelijk aandacht geschonken is door de regeeringen der be de staten, die zich de zaak meer rechtstreeks aantrekken. In de eischen, die aan de Porte zijln gesteld, zijn sommigen van de door de Engetsehe regeerinig kenbaar gemaakte wen- sehen haast woordelijk uitgedrukt; daaren tegen is er alles uit weggelaten wat zou mee brengen eene directe inmenging van nog anoer'e mogendheden dan Rusland en Oos tenrijk in de zaken aan den Balkan. Men vindt die eischen nader omschreven onder de berichten Het zijn niet enkel hervomingsmaatrege- len, die in deze nota van Turkije worden verlangd; ook voor het toezicht op de na leving van deze voorschriften is hier ge zorgd. Veel zal natuurlijk afhangen van de bevoegdheden, die aan deze controleurs zul len worden verstrekt. Wanneer de aan Hilmi Pacha toegevoegde adjuncten slechts toe re kijken en te rapporteeren hebben, dan kan hun invloed niet bijzonder groot zijn. Be gendarmerie zal gereorganiseerd worden tot een corps, geheel op Europeeschen voet in gericht, niet alleen met Europeesche officie ren, maar ook met een Europeescli kader onderofficieren. Yoor dit korps is de eerste eisch natuurlijk deze, dat er goede voeling en samenwerking wordt verkregen time hen de hoofden en de minderen, die uit de be volking zelve gerecruteerd zullen moeten worden. Terwijl de mogendheden met elkaar aan 't overleggen waren, c/ver de wijze, waarop het hervormingswerk moet worden aangevat, heeft de Turksehe regeering uit eigen bewe ging een hervormingsprogramma van tame lijk grooten omvang openbaar gemaakt. Dit programma handelt hoofdzakelijk over een punt, dat aan het einde van de nota wordt ge noemd het repatrieeren van de gevluchte be woners van Bulgaarschen stam en den herbouw der verwoeste woonsteden. Het. heet, dat de middelen daarvoor reeds zijn aangegeven. Dit is de derde maal binnen het jaar, dat de Sultan door beloften de eischen der mogend heden tracht, te voorkomen Het beantwoordt aan de taktiek van de Porte, dat zij op een gewichtig keerpunt er op uit is de mogendheden voor te zijn, om casu quo er op te kunnen wijzen, dat alles reeds uit eigen initiatief is verricht. De mogendheden zullen daarvan geen dupe zijnwanneer 't hun ernst is met. het werk, dat zij zijn be gonnen, dan zullen zij daarin veeleer eene aansporing zien om de Porte nauwkeurig op de vingers te zien. Toch levert deze erva- rinig een nieuw bewijs voor de juistheid va.n de opvatting, dat de verwachting van de resultaten van het hervormingswerk in Ma cedonië niet te hoog moet worden aangesla gen. De goede wil om dat werk te doen sla gen moge aanwezig zijn, dat is alléén niet voldoende om eene goede uitkomst, te vorzo keren. Frankrijk. De Russisclio minister van Buitenlanidsche Zaken Graaf Lamsdorff begeeft zich morgens, Dinsdag naar Pariia, bot liet liou- Ideu van Ixtpretkaiigeit met •minister Del- cassé. Zij,n terugkeer naar Darmstadt wordt vijf dagen nadien verwacht. Tot lid van den Senaat is te Quimper ge kozen do republikein Gasses met 881 stem men. Op den radicaal Herland waren 364 stemmen uitgebracht. Engeland. Do wooirdalijike tekst vaui deEngelaclie 11 ot ai lOimitrenlt dan O oori go. st a a;t is Zaïter- dlag iin Lomdein gepubliceerd. In di» nota spieokb do mi uister van Bui tenl. Zaken Lan downe over de vele geval len van mishandeling van inboorlingen in den Staat en over de handels-monopoliën. Wat voor waarheid in al die berichten is kan. zegt Lansdowne, de Engclsehe regeering niet precies uitmaken, maar het is niet langer mogelijk, die berichten geheel ter zijde te leggen. Het is de vraag of de Cougostaat de verplichtingen nagekomen heeft die hij op zich heeft genomen bij het tractaat van Ber lijn dat er zou gewaakt worden over de iulandsche stammen en dat het zedelijke en stoffelijke welzijn der inboorlingen bevorderd zou worde u. De minister komt tot de 9lotsom, dat de regeeringen dié het tractaat vau Berlijn on- derteekend hebben, moeten overleggen ten aanzien van deze zaak. En wat den handel betreft, gelooft Lansdowne ook niet, dat het daarmede overeenkomstig de bedoeling toe gaat. Wellicht zou, naar het oordeel der En- gclsohc regeering, dit belangrijke vraagstuk geheel of gedeeltelijk aan de beslissing van het Haagsche hof onderworpen kunnen wor den. Lytfcleton, de nieuwe minister van koloni ën, ig te Leamington tot parlementslid her kozen ,mct 2659 stemmen, tegen 2499 die op den liberalen^ candidaat waren uitge bracht. Ook de staatssecretaris van het ministerie van Oorlog Arnold Forster is met 3912 stemmen herkozen. Zijn tegeu-candidaat (Iersch nationalist) bekwam 3671 stemmen. Do Hertog van Devonshire is tot voorzit ter gekozen vau de Unionistische Liga, die alle rechten op voodeesl best rijde© zal- De Morning Post bericht, dat de assura deurs te Liverpool beslist weigeren risico's te aanvaarden op Japansche stoombooton, z-lfs tegen 25 guinea-percent. Zwitserland. Gisteren werd eene volksstemming gehouden over drie maatregelen van w.M geving. Over het wetsontwerp tot wijzi ging van de wijze van verkiezing van de afgevaardigden stemden 02.117 burgers met ja en 290.523 met ne n over het ontwerp tot wijziging van do geldende regelen om trent, den verkoop van gegiste dranken J.55,552 met ja en 223,999 met neenover het wetsontwerp tot bestraffing van de aan sporing tot militaire misdaden en wanbedrij ven 115,983 met ja en 259,229 met neen. Italië. Volgens den correspondent, van de Köln. Ztg. te Rome is de Koning gisteren weder naar San Rossoro teruggekeerd; de crisis is alzoo zoo goed als geëindigd, de vorming van liet nieuwe ministerie verzekerd. De Koning heeft van de beide mogelijkheden bf een kabi net d'affaires of een parlementair ministerie, het laatste gekozen, in dit geval moest hij zich aan de Kamermeerderheid houden en uit haar den gezaghebbend sten leider tot vorming van het kabinet kiezen. Deze meer derheid was liberaal-democratisch en hand voornaamste leider was G i o 1 i 11 iop hem is dan ook 's Konings keus gevallen, zooals vooraf wel aan te nemen viel. Naar verzekerd wordt, verlangde do Ko ning, dat Morin in liet ministerie zal blijivcn, om tegenover het buitenland te mar ïüfowfceeiren, dat, dé leiding van do buiton- landseho aangelegenheden aan lie! uitstel van het bezoek van den Tsaar geen schuld draagt. Oostenrijk-Hongarlje, Keizer Frans Joseph ontving Zaterdag don Hotilgaaradhem minister vaai Financiën, dr v. Luikacs in audiëntie, dtie hom de bad ua ton vwrir het comité vami negen uit de liberale partij) medadeel.de. Dé Keizer zou zijn be sluit den minister van financiën later be kend maken. Bulgarije. Naar verluidt., wil de Bulgaarscho regeo- ring zich met liet naarhuissturen van verdere reservisten niet haasten, om dat do Tiouduig van Turkije nog steeds drei gend zou zijn. De Russische gezant te Sofia, is gisteren met zijne gemalin naai' Boergas gereisd, om zich van den toestand der zich daar bevin dende vluchtelingen op de hoogte te stellen. Turkije. Het Oostcnrijiksch-Russische hervormings plan onirvut negen punten. Het leiden de beginsel daarvan doolt op de con trole vaar aille oniderdleelen van hot bestuur der Macedonische gewesten door Rusland en Oostenrijk gedurende twee jaren. Voorgesteld wordt: de benoeming van twee asserssoren, een Rus en een Oostenrijker, die Hilmi Pacha, den inspecteur-geincraal, van advies zullen dienen, alle handelingen van do gewestelijke autoriteiten zullen controlee ren en inspectiereizen zullen doen in de pro vinciën. Voorts de aanstelling van een Euro peeschen generaal in Turkschen dienst om op to treden als- bevelhebber van de gcudar- merie. die zal warden gereorganiseerd met den steun van een aantal Oosteurijkseho en Russische officieren en, zoo noodig, een aan tal Oostenrijksche en Russische onderofficie ren. Het plan bevat ook voorzieningen voor de gemeentelijke autonomie en voor wijziging van de gemeentelijke grenzen, ten einde do gemeenten meer homogeen te maken uit een oogpunt van godsdienst en nationaliteit; verder voor ondersteuning van de terug ge keerde vluchtelingen en den herbouw van verwoeste dorpen, scholen eu kerken. Ein delijk wordt de ontbinding van ongeregelde en niet aan tucht onderworpen troepen ver langd en de verbintenis, dat met. de vor ming van benden basjibozoeks niet aal wor den voortgegaan. Het comit van vrienden van Ar menië te Parijs heeft eeno samen komst Van gedelegeerden dér vreemde c comi tés milt-gelokt, ton. einde (in studie ,te nemen wat er moet worden godiaam, om, de bevredi ging van de Balk luihuiden spoedig te berei ken. Frederic Passy preeideerde doze saanen- konuyt- on heette do vreemde gedelegeerden welkom. Allo sprekers drongen aan op eeno spoedige tussolteii,loomst, om de moorden te doen ophouden en een stabiel en toestand te vestigen. Marokko. De nederlaag van dc troepen van den Sultan den 12 dezer maand, was, naar uit. Tanger aan de Times gemeld wordt, be- denkelijker dan do eerste berichten ver moeden lieten. De opstandelingeu vervolg den de regeer ingst. roepen en doodden en ver wondden een groot aantal hunner. Do Zaterdag door de Japansche mi nisters te Tokio met de oudste staatslieden ge houden conferentie duurde 7^ uren. De be raadslaging moet hoofdzakelijk geloopen heb ben over een compromis-voorstel van markies Ito, inhoudende dat Japan niet bepaald zal blijven staan op de militaire ontruiming vau Maudsjoerije, maar dat Ruslaud daarentegen zich zal verbinden, dat het do Chineeschö en Koreaansche souvereiniteit ongeschonden zal eerbiedigen. Ofschoon er geen stellige mededeelingen werden vernomen over het resultaat van de conferentie, meenom wel ingelichte kringen, dat er besloten i3 vast te houden aan de tot dusver gevoerde politiek en te btiiveii staan op de vervulling van de Russische verbin tenissen betreffende Maudsjoerije. De Petersb. Wjedomosli is de meening toegedaan, dat de Japanners zich slechts met het oog op het. naderende koude jaargetijde zouden kalmeeren, doch dat zij in het voor jaar met hunne oorlogzuchtige bedoelingen ernst zouden maken. Dienovereenkomstig moet Rusland niet alleen alle toebereidse len voor een dusdanig geval treffen, doch ook zijn standpunt op dit. oogenblik met nadruk blijven nndhayen. Van Russische zijde verneemt men, dat de Ver. Staten Rusland er van in kennis stelden, dat voor hen het door Rusland bij: China aangevraagde uitstel tot volledige ont ruiming van Mantsjoerije geen belang heeft. De spoorlijn Nioetswang-Sjanghaai-Hoean zal, naar uit Port-Arthur gemeld wordt, spoedig onder ilusaisch beheer komen, omdat zij uit commercieel oogpunt voor de Anglo- Chineesehe maatschappij onvoordeelig is. Zuid-Afrlka. Ovc-r den toestand in Zuid-Afrika wordt uit Pretoria bericht De economische toestand wordt met iederen dag meer gespannen. De prijeen blijven ze< r hoog. De vermindering van de spoorwegyrach ten heeft de prijken van de levensmiddelen niet verlaagd. Allerlei. v2 10 K. M. per uur. Bij de eleo- trische sneltochtcn bereikte de Siemenwagen Zaterdag op somraigo oogenbükken do snol heid van 210 K M. per uur. De txein legde den weg viermaal af vDe Humberts in de gevan genis. Emile Baurignac zal binnenkort aan bet bestuur der bevangenis zijne voor- loopige invrijheidstelling vragen en volgens eene officieuse nota zal deze hem worden toe- Uit het Engelsch VAN FLORENCE MARRY AT. Door een kop tliee werd de storm verder bezworen. Maar Eveline's hart Was bezwaard, zelfs terwijl zij iu het stille godshuis voor haar afwezigen, jongen minnaar bad. Het was onuitsprekelijk heerlijk om yoor liei-i te mogen bidden als voor iets, dat haar per soonlijk toebehoorde, en haar gelaat nam een blijden glans van verrukking aan bij de, ge dachte, dat zij en Will eenmaal naast elkav der neergeknield zouden liggen, om voi r God en de wereld aan elkander verbonden to worden, maar toch was zij droefgeestig ge stemd, zelfs terwijl zij bad. Ben vaag voorg«- voel van eenig naderend onheil greep haar aan, gedeeltelijk voortgesproten uit, Will's onderhoud met mijnheer Gamble, gedeelte lijk uit zijn geheim boude tidheid dienaangaan de. Maar toen zij uit de kerk thuiskwamen, om vroeger dan op gewone weekdagen het middagmaal te gebruiken, bestaande uit koud ossenvleesch, sla en roode aalbessentaaiï dreef haar zwaarmoedige bui geheel en al over, want Will zat hen in de huiskamer op te wachten, keurig uitgedort in zijn Zoudag- schrö pak, dat hem volgens Eveline zoo bijr zonder goed stond. Plet, viel niet te ontkennen, dat, hij stil en afgetrokken was ieder ander dan Eveline zou hem misschien voor knorrig hebben uit gemaakt Hij bemoeide zich weinig of in 't geheel niet met- zijn nichtje en juffrouw Rayne. Schijnbaar verdiept in een Zondags krant, zat hij zich in werkelijkheid te verbij ten van woede en spijt over de gestrenge te rechtwijzing, die hij zich den vorigen avond had moeten laten welgevallen. Eveline ge voelde zich hoogst pijnlijk aangedaan door zijn stroefheid. Toch durfde zij geen enkele poging in het werk stellen, om hem op te beuren. Juffrouw Rayne deed hem eenige stekelige vragen aangaande de boodschap, die mijn heer Gamble hem uit naam van zijn oom had overgebracht, en kreeg van Will ten ant woord, dat zij zich maar liever alleen met haar eigen zaken moest bemoeien eti haar neus niet moest steken in aangelegenheden waar zij letterlijk niets mede te maken had. Het middagmaal en liet begin van den mid dag gingen tamelijk saai en eentonig voorbij J en het schonk allen een gewaarwording van onbeschrijfelijke verlichting, toen de jonge Caryl 1 plotseling aan zijn nichtje vroeg, of zij een eindje met hem wnTde gaan wandelen. Eveline's tante gaf gereedelijlk haar toestem- mins: in haar hart wvis zij blijde, dat zij tijdelijk van hum tegenwoordigheid verlost werd. Will Caryll's geheelc manier van doen wekte in hooge mate haar wrevel en ergernis op en de onverholen sympathie, welke Eva jegens haar neef aan den dag legde, maakte haar bepaald kregelig. Zij zeide den twee gelieven dan ook, dat zijl, wat- haar betrof, gerust uit konden gaan en niet thuis behoef den te komen, vóór zij een beetje gezelliger en genietbaarder waren geworden. ,,Dio oude kat!" bromde Will, toen Eve line en hij op straat stonden ,,Ik zet liet, iemand, omi gezellig en aardig te zijn, als hij zoo'n zuur gezicht tegenover zich heeft. Zij zou in staat wezen, iemands bloed in azijn te doen veranderen.'' Eveline gaf geen antwoord. Zij Was te rechtschapen van inborst, om haar tante ach ter haar rug te bespotten, en had" aan den anderen "kant niet den moed. Will het on- heusehe van zijn vergelijking onder het oog te brc-ngen. Zij vreesde terecht, dat elke zweem van berisping zijn kwade luim nog erger zou maken. Een tijdlang liepen zij zwijgend verder, tot zij de van menschen wc- melende straten achter zich hadden en aan don stillen weg lcwamen, die naar het kerk hof geleidde. Dit was hun geliefkoosde Zon dagmiddagwandeling. Zoowol Eveline's moe der als Will's vader lagen daar begraven in het familiegraf der Carylls. Zoodra zij het. bek Waren binnengetreden, sloegen zijl dan ook, als iets dat vanzelf sprak, het» hum zoo welbekende pad, in, dat naar lut graf lninncr ouders voerde, en eerst toon zij <laa,r waren aangekomen, zinspeelde hij op hetgeen don vorigen aivond wtas voorgevallen'. Eveline had plaats genomen bij den mar meren steen, die de laatste rustplaats haror onvergetelijke moeder overdekte, en begon een kransje te vlechten van de madeliefjes, die in k.wistigcn overvloed met- hun witte kopjes tussehon het hooge gras heen gluur den. Will vlijde zieh naast haar op den grond neder en riep plotseling met' een stem, die hartstochtelijke ontroering te kennen gaf „Was ik ook maar dood en begraven, Eva, evenals zij!" Zijn woorden griefden Eva bovenmate. Als hij werkelijk meende, wat hij zeide, miste haar liefde het vermogen, om hem te troosten over de zorgen en verdrietelijkhe den van het dagelijks he leven. En zij voor zich gevoelde zoo duidelijk, zoo innig, dat zijn liefde haar ten steun eti troost zou zijn, zelfs onder de zwaarste beproevingen. Will, hoe kunt gc zoo iets verschrik kelijks zeggen! Je denkt uu toch in het ge heel niet am mij en aan het onuitsprekelijk verdriet, dat mij het hart zou verscheuren, als e wensch verhoord werd." ,.Ik geloof niet, dat ik je ooit gelukkig zal kunnen maken, Eva. Er zal heel wat tijld overheen gaan. eer ik genoeg verdien, om to kunnen trouwen. Ik word dol en razend als ik bedenk, dat: oom Roger laag en ge meen genoeg is geweckt om dien vervelen den oudcu Gamble op te dragon, mij de huiid vol te schelden wegens iets, waaraan ik even onschuldig ben al-: jij." I Eveline begreep terstond, dat thans het oogenblik was aangebroken, waarop hij haar zijn volle vertrouwen zou schenken, en als een praktische verstandige vrouw; (zooals zij in haar verder leven bleek te zijn) wachtte j zij zieh wel, door een enkel woord zijn ge- daclitengang in een andere richting te lei den Zij schoof alleen nog iete dichter naar de plek. waai' hij zieh met onstuimige drift in bet gras had neergeworpen, en streek lief- i koozend met- haar hand over zijn goudblond haar. Haar zachte aanraking scheen zijn moed te doen herleven. Er .sclieen van haar een zedelijke kracht uit te gaan. welke aan zijn zwak karakter ten eenenmale vreemd was, en met. een gevoel van oprechte dankbaar heid keerde hij zijn gelaat naar haar toe. ,.Je moogt gerust do geheele geschiedenis weten. Eva.' ging hij voort, niet. zonder een zweem van aarzeling in den toon zijner stem, alsof hetgeen hij op het punt, stond haar te neggen, zijns ondanks uit hem werd geperst, ..ik ben overtuigd, dat jij er tegen niemand over zult spreken. Ik heb je al meer dan eens staaltjes verteld van oom Roger's ver regaande vrekkigheid. Als hij ouwels en pen- neu opdoet, geloof ik stellig, dat hij elk ouweltje en elke stalen pen afzonderlijk telt. Die afschuwelijke dingen zijn onder mijn be rusting ik bedoelpennen, papier, post zegels en zoo al meer. Als de overige bedien den iets van dien aard noodig hebben, moe ten zij zich bij mij vervoegen. Ik moet nauw keurig alles boeken, wat er verbruikt, wordt. En wat wil nu het geval? Ik schijai op een schandelijke manier bestolen to zijn. Deze of gene ik weet natnurlijlk niet wie heeft een vrij aanzienlijken voorraad papier en postzegels weggenomen, toen ik mijn hielen had gelicht, zoodat mijin boek in het geheel niet sluit met de vourradige hoeveelheid. Oom Roger en de oude Gamble maken een druïde en beweging van de zaak, alsof de firma op het punt staat, door mijn schuld te niet te gaan." Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 1