S°. 133. Zaterdag 31 October 1903. BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLETON. Rozenheuvel. 9*' Jaargang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Par 8 maanden voor Amersfoort f 1.85. Idem franco per poB't- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advortentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft O. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN V« l^S ng.Uff Elke regel meer6 Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bédriff bestaan voordeelige bepalingen het herhaald adverteeren in dit Blad bg abonnejqenl."! circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvi toegezonden. Politiek Overzicht De Russen in het verre Oosten. Terwijl de berichten over de onderhande lingen tusschen Rusland en Japan, die te Tokio gaande zijn, en over de kans of zijl zullen leiden tot vrede of tot oorlog, tegen strijdig zijn, vandaag meer optimistisch, morgen meer pessimistisch gestemd, laten de mededeelingen over de wijze waarop de Russen zich inrichten in het uiterste Oosten, dat onlangs tot een onderkoningschap werd verheven, aan duidelijkheid weinig te wen- 6chen over. Den 23en September beeft admi raal Alexejew, de onderkoning of gouver neur-generaal, de eerste zitting geopend van zijn plaatselijken advisecrenden raad voor de zaken van het verre Oosten. Aan den ande ren kant beeft Keizer Nicolaas II de maat regelen goedgekeurd, die betrekking hebben op c^e oprichting van de bijzondere commis sie voor de zaken van het verre Oosten, die haar zetel zal hebben te St. Petersburg. Men bezit dus juiste gegevens over 't geen het nieuwe onderkoningschap zal zijn, de grond slag van, de uitbreidingspolitiek van Rus>- land in die streken. Het, onderkoningschap van het verre Oos ten is samengesteld uit-twee afzonderlijke gebieden, die van elkaar gescheiden zijn door de gehoele uitgestrektheid van Mandsjoerije ei* behooren tooin het noorden het Gou vernement van de Am oer, aan den linker oever van die rivier, dat is afgescheiden van eigenlijk Siberië, in het zuiden de in naam nog Clïïneesche provincie Kwantong waarin Port Arthur en de nieuwe Havenstad Dölnr gelogen zijn en die Rusland in pacht heeft bekomen van China, hetgeen de moderne vorm is van eene vermomde inbezitneming. Deze eigenaardige geografische gesteldheid eene aanwijzing, dat Mandsjoerije. zoo niet officieel, dan toch practisch z ,1 vallen binnen den krin? der bevoegdheden ran den onderkoning. Die bevoegdheden moesten z^er uitgestrekt rijm, want het doel van de nieuwe instollin- is eenheid en samenhang te geven aan optreden van Rusland en daardoor eene^vlugheid te verzekeren, die niet te bereiken was. zoolang de verschil lende ministericele departementen te Peters* bure zich met de zaken van het verre Oosten rechtstreeks bemoeiden. Maar al wensrhte men deze bevoegdheden uitgebreid te maken uit een oogpunt van uitvoering, zij konden och niet absoluut zijn uit een oogpunt- van regeling en van wetgeving. Daarom is beslo ten tot de instelling van de bijzondere com missie, die te Petersburg haar zetel heeft., on waaraan de onderkoning ondergeschikt zal zijn. Deze commissie zal worden voorgezeten door den Keizer zelf of door een gedelegeerde, dien. hij heeft aangewezen. Ziii zal als leden van rechtswege bevatten de ministers van binnenlandsche zaken, van financiën, van buitenlandsche zaken, van oorlog, van ma rine en don onderkoning zelf. Die Keizer zal ook andere personen kunnen aanwijzen tot declnem.ng aan het werk van de commissie, hetzij tijdelijk of .voor goed. Bijzondere sub- commissiën zullen in geval van.behoefte kun nen worden aangewezen, met toevoeging van leden-^an. de verschillende ministeriën, tot, voorbei', ding van de zaken, die aan de com missie zullen wórden onderworpen. De werk kring van de commissie zal omvatten de re geling van het bestuur van het onderkoning schap en de samenstelling van de jaarlijk- sche begrooting; de maatregelen, betrekking hebbende op de ontwikkeling van handel en nijverheid; de voorstellen van den onder koning tot wijhiging van bestaande instellin gen of tot oprichting van nieuwe; de zaken, die de samenwerking eischen van den onder koning en de ministers of directeurs van de departementen van algemeen bestuur, en de zaken, die de bevoegdheid van den onderko ning overschrijden. De begrooting zal behan deld worden gezamenlijk door de commissie en door de economische afdeeling van den rijksraad, eu zal na goedkeuring door den Keizer worden ingelascht in de rijksbegroo tiug. De oommissie zal geen uitvoerend gezag uitoefenenhare besluiten zullen worden uit gevoerd door den onderkoning of door de ministers, tot wier bevoegdheid de vastge stelde maatregelen behooren. Deze regeling geeft den indruk, dat de onderkoning in het verre Oosten minder on afhankelijk zal zijn dan men eerst dacht, maar dat het gezag te Petersburg, waarvan bij afhankelijk is, beter geregeld is dan te voren, zoodat er meer samenhang zal komen in liet bestuur van dat deel van het groote rijk. Overigens zal de onderkoning als or gaan van het uitvoerend gezag zeer uitge breide bevoegdheden bezitten. In ieder geval is de nieuwe bestuursregeling een nieuw en afdoend bewijs van de groote en steeds toe nemende beteekenis, die Rusland hecht aan de zaken in het verre Oosten, Mandsjoerije daaronder begrepen. Dultschland. Volgens den Morning Post is Koning Eduard voornemens in het a. s. voorjaar een paar dagen in B e r 1 ij n door te bren gen. Naar aanleiding van het voorgevallene met den vaandrig Hiissoner is de keizerlijke ver ordening omtrent de behandeling van beschonken militairen en ret ge bruik maken van het wapen „in drin genden nood en het uiterste gevaar" meer in détails vastgesteld. Dieusvolgens moet een niet opzettelijke aanraking van een meer dere door een beschonken ondergeschikte niet als een ernstige aaiyanding beschouwd war den. Als een aanval die recht geeft tot heit trekken vaa het wapen, geldt slechts een zoo danige waarbij de persoon van den meerdere werkelijk gevaar looptbij een gewone aan raking mag het vapen niet getrokken wor den. Tegelijkertijd herhaalt de verordening de bepalingen over de behandeling van be schonken ondergeschikten. De meerdere moet zooveel mogelijk vermijden, een dronken min dere bevelen te geven en hem door kamera den trachten te verwijderen. De scheepocom- mandant en de compagniechefs moeten de nieuwe bepalingen aan de zee-, dek-, en onder officieren opntieuw voorlezen. België. Volgens den Petit Bleu is het haast ze ker. dat Rusland tot de internationale suikerconventie zal toetreden Frankrijk. In den gisteren gehouden minis terraad werd de door den Russischen minister van Buitenlandsche Zaken van wege den Tsaar aan President Louibet over gebrachte brief voorgelezen. De Keizer her nieuwde tegenover <ien President de verze kering van zijn hartelijke gevoelens en gaf zijne voldoening to kennen over alles wat tot het welzijn van Frankrijk bijdraagt. Tn deze gebeurtenissen ziet de Keizer een nieuw pand tot handhaving van den wereldvrede, die steeds hét doel is zoowel van zijn politiek als van de Fransche regeeriug. Hij ziet daarin te meer een reden tot waarborg van den vrede, om dat de verbondene en geallieerde naties er zeker van zijn, dat de een voor den ander zal voortgaan bij elke voorkomende gelegen heid hun volkomen© eensgezindheid aan den dag te leggen, eene eensgezindheid die geba seerd is op wederzijdeche sympathie en res pectieve belangen. Iu antwoord op eene interpellatie verklaar de de min.-pres. in de Fransche Kamer, dat hij de nuaatregeleui, clou- dein prefect vaar politie genotmen, tot handhaving van de orde in de straten, tijidens de standjes in on om de arbeidsbeurs, goedkeurde. Hij keurde echter af, dat de agenten met den sabel in de vuist de arbeidsbeurs waren binnenge drongen. Het rapport van dein prefect van politie zegt, diat de agenten, uit eigen beweging han delende, naar binnen waren gegaan, omdat zij dachten, dat hunne kameraden in gevaar verkeerden. Toen alle gevaar geweken was, beval de prefect de repreeaa llom.aatregolen te staken Het onderzoek wondt voortgezet. w am neer dlaarurit blijkt, dat er lieden zijn die ter ver antwoording geroepen moeten worden, dan zal ik mijn plicht doen. Een motie om over te gaan tot de orde van den diag, zonder meer, werd door do Regeerting aanvaard en aangenomen met 375 tegen 20 stemmen. Italië. Uit goed onderrichte bron vei-luidt, dat de Paus in het eerstvolgende consistorie slechte twee kardinalen zal benoe- nre n Merry ded Yal en Cadegari. Spanje. Volgens officieele berichten heerscht thans weer volkomen rust te Bilbao. Het rijtuig-verkeer is hersteld en er zijn levensmiddelen in overloed ctp de markt. De gemeenschap tusschen Madrid en Bilbao ia hersteld. Oosten rij k-Ho ngarije» Over de minister-crisis iu Hongarije wordt uit Budapest bericht: De liberale partij keur de het program van het Comité van Negen goed, met de door Tisaa voorgestelde wijzi- g.ugen. De president van den ministerraad vertrekt baden avond naai' Weenen, oun den Kdiaor nuppoxt uit te brengen. Turkije. Over den toestand aan den Balkan zijn de volgende berichten A'onstatUinopel, 29 Oct. Ofschoon de Brit- sche, Duitse he, Fransche en Italiaansche ge zanten nog geene instructiën hebben ont vangen van hunne regeeringen betreffende het nieuwe Oostenrijksch-Russische hervormings program. is men van meening dat deze mo gendheden dit program zullen ondersteunen, onder eenig voorbehoud. De Porte antwoord de nog niet, waarschijnlijk omdat zij het resultaat afwacht van de inlichtingen, die de Turksche gezanten moeten inwinnen, om trent de denkbeelden van déze vier mogend heden. De ministerraad vergaderde heden in het palcja om te beraadslagen over het nieuwe program. In officieele kringen wordt ver klaard, dat het eerste mint. namelijk de invoering van controle en het voorstel om aan vreede troepen de bevoegdheid te geven uit te oefenen over de operaties der troepen, onaannemelijk verklaard ia, omdat het de scuvereiniteit van den Sultan en de eer van het leger aanrandt. Wat de overige punten aangaat, meende de ministerraad, dat het mogelijk zou zijn, daarover tot overeenstemming te komen. Salonihiy 29 Oct. Nog vijftig Albainecscke redifs, die tot 15 jaren verbanning naar Bar barij e en Tripolis veroordeeld waren door den krijgsraad te Prizrend wegens het plegen van misdrijven in Monastir en Adrianopel, zijn gisteren te Saloniki aangekomen. Een groote Bulgaarsche bende verscheen te Conomofca, om na de nadering der Turk sche troepen terng te trekken naar een on toegankelijke stelling Een hoeveelheid le vensmiddelen en wapenen werd buitgemaakt. Sofia, SO Oct. De geruchten, door de vreemde pers verspreid over bloedige gevech ten die in verschillende Bulgaarsche plaat sen zijn voorgevallen, en over de gevangen neming van verscheidene oud-afgevaardigden, en over eene revolutionnaire of anti-dynastie ke beweging, zijn volkomen ongegrond. Azië. Het agentschap Haves meldt uit Peters- burg, dat volgens berichten uit gezaghebben de bron vastgesteld kan worden, dat de Rus- siisch-Japansche crisis op het oogenblik ern stig op den goeden weg is, om te worden bijgelegd. Uit Peking wordt bericht, dat de Chinee- sche gezant te Petersburg seinde, dat, ter wijl de oorlogsgezinde partij in Rusland lan gen tijd overheerschend was, thans naar zij ne meening een vredelievende stemming den boventoon voert. Midden-Amerika. Aan den New-York Herald wordt uit Puerto Plata (rep. San Domingo) ge meld: De haven is gesloten. De Dominicaan se lie regeeriug heeft, zonder vooraf eene aan kondiging te doen, een aantal stoombooten, waaronder de Amerikaansche poststoomboot „Cherokee aangehouden en haar het bin nenvaren in de haven belet. Dientengevolge heeft de Amerikaansche kruiser „Baltimore" last ontvangen, om naar Puerto Plata te vertrekken, teneinde daar tegen de door het eenige oorlogsschip van de republiek, de „Independaucia" uitgeoefende blokkade te protesteeren. Briggs, de commandant van de „Baltimore" ontvine volmacht, de zaak langs den kortsten weg te vereffenen Allerlei. vNördenskjold is voornemens eene natuurhistorische a-nthropolo- gisohe expeditie naar de grensgebie den van Peru e» Bolivia te onderne men. Het vertrek is in December 1903 af Januari 1904 vastgesteld. Do expeditie zal ongeveer 15 tot 18 maanden, duren. vDe Senokenbergsdhe vereeniiging van natuuronderzoekers teFrankfurt a. M. heeft in het belang van de woleinsdliap eu tot comiploteerinjg barer paleontologiiache verza meling eene expeditie naar F a v u m en het natroudal in Benede n-E g y p t uatgerust. waar ouder het. zand van cle den Lybdschen woestijn zeer kostbare fossiele resten van zoogdieren verborgen liggen. De leading van de expbditae is opgedragen aan den privaatdocent voor paleontologie en geologie aam die unnvereiteit te Münóhem, dr. Ernst Stronier van Reiahenibaoh, die begin, November naar Egypte zal vertrekken. vProfessor Mo mm sen in Berlijn is gisterenmorgen door een ernstige be roerte getroffen. De zieke is bewusteloos, de linkerzijde is verlamd. De doktoren die heam bebapdelem bobben weinig hoop beau in het leven to behouden. In zijn toestand was gisteren middfaig nog nriet de miirate verbetering gekomen. vIn de nabijheid van Hakodate kwam Donderdag bij sterken inist de Duitsche stoomboot Progres in botsing met de Japansche stoomboot Tokaimaroe, van de Nippon-Yoesen-Kaisjalijn Do Japanscho stoomboot zonk. Van zijn 100 passagiers en manschappen werden er 58 gered- Do Staatscourant vaai .Zaterdag 31 October 1903, bevat de volgende Kou. beslui- ten benoemd tot bureelambtenaar bij de ar beidersinspectie als klerk G. A. Burger, te Arnhem; ontheven van den verderen duur zijner de tacheering de kapitein der infanterie G. C. Grese, gedetacheerd bij de landmacht iu Weet-IncÜë op verzoek eervol ontslag verleend, onder toekenning van pensioen, aan den kolonel P. A. v. Oostée Bisschop, van den staf der ar tillerie, directeur der artillerie-inrichtingen, en aan den kolonel D. Kromhout, comman dant van het le regiment vekl-artillerie benoemd tot predikant bij de protestant* sche gemeente in Ned.-Indië G. L. Visser, predikant bij de Ned. herv. gemeente te Veen wouden. op zijn verzoek ingetrokken de lienoemdug van H. H. Dolk tob ontvanger dier registra tie en domioinen. te Apeldoorn en is hij be vestigd in zijne tegenwoordige betrekking van ontvanger bij gemeld dienebva kte Maas tricht benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Apeldoorn A. J. M. van Lob wi zen, thans bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Mid delburg benoemd tot bewaarder van de hypothe ken, het kadaster en do scbeepsbewijzen te Middelburg F. H. van Leeuwen, thans ont vanger van het buitengewoon zegel no. 1 te Amsterdam benoemd tot ontvanger der registratie eu domeinen te Hilversum C. F. Lebret, than» ontvanger bij diat dienstvak te Wageningen. De terugkeer van de Koninklijke fami lie uit Mecklenburg op het Loo is thans be paald op Zaterdag 7 November. Wet Gemeeniebedrijven. Naar verluidt, zal het eerlang te verwach ten wetsontwerp op de gemeentebedrijven deze materie regelen in den geest der Engel- sche wetgeving; geheel zelfstandig beheer dier bedrijven door commissiën, te benoemen door den gemeenteraad en aan dezen reken- plichtig, terwijl evcntueele saldo's ten goede komen aan de gemeentekas. Ieder bedrijf zal dan als 't ware een naam- 16 Uit he's EngtUch van FLORENCE MARRYAT. „Er maar het beste van hopen!" Herhaal de Will met onuitsprekelijke bitterheid. „Ik zou niet weten, wat ik zou moeten hopen Je hebt den geheelen boel verknoeid, Eva, daar was ik al wel bang voor. Je helst niet met genoeg aandrang gesproken, anders zou de oude geldwolf wel een beetje handelbaar der geweest zijn." „Ik heb heusch alles gedaan, wat ik kun. Will. Het scheelde weinig, of ik was voor hem op mijn knieën gevallen. Hij hield ech ter stijf en sterk vol,, dat- hij zijn gold moest hebben, en het eenige. wat ik nog met de grootste moeite van hem gedaan heb kunnen krijgen, is, dat hij een uitstel van een week heeft verleend." „Een week't ls ook watbromde haar neef. „Hoe zullen wijk als de week om is. aan geld komen Dat uitstel helpt ons niemen dal. Ik ben een ongeluksvogel alles is tegen mijik wou. dat ik dood cn begra ven was."' Tot Bva's onbeschrijfelijke ontsteltenis viel hij met zijn hoofd voorover in de kus sens van haar ledikant en barstte in een hartstochtelijken vloed van tranen los. Zij had nog nooit een man zien schreien. Iu haar onschuld verbeeldde zij zich. dat oen man nooit schreide, aelfs niet, als hij jong cn teergevoelig van aard was. De aanblik van zijn tranen vervulde haar zoozeer met schrik en ontzetting, dat zij niet anders dacht, of Will stond op het punt, krankzinnig te worden. „Wil, lieve Will, schrei toch niet zoo bit ter bedroefdJe breekt mij het hart. Waar om ben je zóó wanhopend?" .,11c lean het niet langer uithouden snikte hij. ..Dit is meer dan iemand ter wereld zooi kunnen verdragen Daar moet een einde aan komen, onverschillig on welke wifee. Ik zal mij zelf van kant maken ik zal mijn hals afsnijden of vergif innemen of iets derge lijks. Dat is tenminste duizendmaal verkie selijker dan het leven, dat ik thans leid." ..Hoe kunt ge nu zoo spreken. Will? Of is er soms weer iet? onaangenaams eebeurd op het kantoor? Was oom erg boos?" ..BoosHij kan' voor miin part zoo boos zijn als hii verkiest. dat kan mii geen lor schelen. Daar ben ik al lane aan eeWoon. Hij is altijd even norsch en stroef. Maar hij heeft mij schandeliik eekrenkt. Hii zeide. dat ik verantwoordelijk ben voor die ont brekende postzegels en dat hij het bedrag daarvan van miin salaris zal afhouden. Aan staanden Zaterdag krijg ik dus niemendal en in de eerstvolgende weken ook niet en dat grapje, duurt voort, tot de geheel© som is aangezuiverd. Waar moet ik al dien tijd van leven Waar moet. ik 's middags miin eten van betalen Tk weet het niet1 Het. is meer dan schande' De oude vrek moest.zich de oogen uit het hoofd schamen." Opnieuw werd hii door zijn kinderachtige zwakheid overmand en wederom begonnen zijn tranen rijkelijk te vloeien. Het vooruit zicht van geen middageten te krijgen was al t" vreeselijk. „Kom, kom, Will 1" fluisterde Bva's wel luidende, opbeurende stem hem toe. „Ik heb nog een stuk of wat shillings je weet wel die ik met mijn Kerstmiskaartjes verdiend heb en ik heb nog een beetje geld uit- Btaan. Je zult geen gebrek lijden, Will daar zal ik wel voor oppassen. En voor het overige moet je maar geduld hebben en zoo zuinig mogelijk trachten te zijn, tot deze vervelende geschiedenis is afgeloopen." „En Todson's rekening danBen je <Jie heelemaal vergeten? Als oom er achter komt, dat ik zoo'n hooge kleermakersreke ning heb. jaagt hij mij van 't kantoor af. zoo zeker als iets." Eveline loosde een diepen zucht. „Ik heb mijn uiterste best gedaan, om hem over te halen, oom van alles onkundig te laten," hernam zij, „maar mijnheer Todson was niet van zijn plan af te brengen. Verder dan tot een week uitstel reikte zijn inschik kelijkheid niet. En het is zoo'n hooge reke ning, Willvijftig pond, elf shillingsAl zou tante ook alles verkoopen, wat zij be zit, dan nog zou zij voor al haar boeltje niet eens zooveel krijgen, geloof ik." „Al dat zeuren en lamenteeren over zoo veel pond on zooveel shillings geeft ons nie mendal," bromde Will wtrevelig. „Ik zou de helft van het bedrag niet eens kunnen beta len. IV rekening mag in geen geval oom Caryll onder de oogen komen dat moet ten koste van alles verhinderd worden. Dat is het eenige, wat ons voorloopig te doen staat.» Je weet zeker, dat hij maar één week bedoeld heeft, nietwaar Eva?" „Ja Will, dat weet ik heel zeker. Hij heeft het meer dan eens uitdrukkelijk gezegd. Hij zou nog een week wachten en als bij dan nog niets van ons gehoord had. zou hij de rekening regelrecht naai' Water Street stu ren." „Eer het daartoe komt. ben ik al lang doodriep Will. „Je moet er niet vreemd van opkijken. Eva, als ik eens op een avond niet thuiskom en je den volgenden dag of een paar dagen later hoort, dat men mijn lijk uit het kanaal heeft opgevisebt. Je kunt dan vrij een anderen man met je liefde ge lukkig maken en des Zondags met hem naar het kerkhof wandelen in plaats van met mij. Misschien leg je dan ook wel een roos op mijn graf neer. zooals je gisterenavond op dat van je moeder dtedt- Eva li ad geen meisje moeten zijp, al6 zij niet in tranen was weggesmolten bij den aan blik van het aandoenlijke tafereel, dat de lafhartige jonge man naast haar voor het oog harer verbeelding had doen verrijzen. Zij bezwoer hem bTj alles, wat heilig was, geen overijlden stap te zullen doen en ver zekerde hem met naïoven ernst, dat haar liefdo hem uit allo moeilijkheden zourtdden. De daaropvolgende dag ging in doffe neer slachtigheid voorbij. Eveline matte haar her senen tevergeefs af met de vraag, hoe zij haar tioef zou kunnen helpen. Zij bad echter niets dan eenige shillings, die zij hem met tranen in de oogen opdrong. Plotseling rees er een grootsch denkbeeld in haar ziel op. In den beginne zette zij die gedachte van zich af, alsof het heiligschennis was, aap zoo iets te denken, maar met taaie volhar ding hield haar geest zich telkens en »elk?n3 weder met datzelfde onderwerp bezig, tot zij eindelijk wel luisteren moest naar de inwen dige stem, die baar een redmiddel aan de hand deed. Eveline bezat oen erfstuk harer moeder, een toiletdoos, die verschillende kosr- baarheden bevatte, welke d© dierbare afge storvene hadden toebehoord- Het meisje was ternauwernood met den inhoud van uie does bekend en wist nog veel minder, wal al die kostbaarheden waard zouden zijn. Zij had eens of tweemaal in haar leven een blik in de toiletdoo® mogen werpen, maar ook niet mcor, want juffrouw Rayne bewaarde die voor haar nichtje op haar eigen slaapkamer, waar de doos bovenop de linnenkast eon plaatsje liad gekregen. De doos met haar inhoud was Eveline's wettig eigendom, maar juffrouw Rayne vond het veel te jammer, om aan zulk een jong schepseltje als Eva al die kostbaarheden in handen le geven. Zoodra Eva getrouwd was, mocht zijl ze hebben. Geen wonder derhalve, dat het meisje die siera den als heilige reliquieën was gaan beschou wen, welke als 't ware een geheel vormden met haar gestorven moedei Het denkbeeld, die kostbaarheden te verkoopen, sloot due uit den aard der zaak iets smartelijks, iets verschrikkelijks in. En toch, was het, wel beschouwd, niet haar plicht,, aldus le handelen? Haar lieve moeder had ze haar nagelaten, opdat ze haai' een bron van vreug de en niet van smart zouden rijn. Zou de onvergetelijke doode er niet blijmoedig en zonder aarzelen afstand van hebben gedaan, als haar echtvriend in dezelfde hachelijke omstandigheden verkeerd had al? Will? Eve line koesterde de onwrikbare overtuiging, dat het antwoord op die vraag btrvestigend rooost luiden. Haar hart kromp pijnlijk ineen bij het denkbeeld, dat die verschillende klei- noodiën, welke zij altijd voor zichzelf te mooi en te kostbaar had geacht, in vreemde han den zouden overgaan maar het was voor Will eu dit bewustzijn schonk baar do noo- dige kracht, om zich over deze aanvechting van zwakheid heen te zetten. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 1