BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAX Zitting van den gemeenteraad van Dins dag 26 Januari 1904, des namiddags om half twee. Voorzitter do heer burgemeester jhr. J. W. A. Barcihman Wuytiers. Tegenwoordig ai le leden en de secretaris jhr. nul B. W. Th. Sandberg. De Voorzitter. Mijne heeren, nu wdji weder eene nieuwe periode zijn ingetreden, geeft dit mij aanleiding den blik te slaan op het jaar, dat achter ons ligt. In de eerste plaats wensch ik met een ge ve iel van d'ank baarheid in herinnering te brengen, dat, hoezeer zich in het begin van het jaar in verband; met die spoorwegstaking donkere wolken boven Amersfoort samen pakten, binnen de gemeente toch de rust en de orde in die dagen niet zijn gestoord', dank zij| den gewaar deerden en kraehtigen bijstand van het garnizoen en de ijverige eni nauwgezette plichtsbetrachting, dooi* dJe po1- litie betoondl. Het is mij voorts aangenaam u de verzeker ring te kunnen geven, diat ook liet overige ambtenaarspersoneel zich met lcffelijken ijver van zijne taak heeft gekweten, Waar door de werkzaamheden in eiken tak van dienst oen geregeld verloop hebben gehad. En als eieui verblijdend verschijnsel meen ik ook nog uwe aiandlacht te mogen vestigen op heb feit, dat hoewel in den loop van het vorige jaar weinig is aangebouwd, Waardoor ook do aanvoer van materialen gering was, toch het aantal schepen, dat in die haven is binnengekomen, het niet onaanzienlijk© cijfer van 851 heeft bedragen. Als men daarbij rekening houdt met den belangrijken aan voer van goederen langs de spoorwegen, dam blijkt daaruit dat handel en nijverheid ook in het afgetloopen jaar zich geleidelijk zijn, blijven ontwikkelen. Dit wat liet verleden betreft. Voor de toe komst hoop ik, dat het nieuw ingetreden jaar voor u persoonlijk zich moge kenmerken door voorspoed en geluk zoowel in uwl gezin als in uw werkkring, en dat onze gemeen schappelijke arbeid in het belang der g&- meente onder Gods zegen moge strekken tot bevordering van de welvaart en liet geluk van de ingezetenen. (Teekanen van instemming). De heer van Beek. Mijnheer de voor zitter, naar aanleiding van de welwillende woorden, die door u zijn gesproken, meen ik als oudste lid) u, uit naam van den raad', dank te moeten betuigen voor de goede wen- sohlen, door u uitgesproken voor do gemeente Amersfoort in het algemeen en voor de ledJen van den raad in het bijzonder. U hebt aangevoerd' de moeilijkheid, die wij ook in Amersfoort hebben beleefd gedu rende de spoorwegstaking en hebt daarbij gewezen op de verdiensten van het garni zoen en van de politie. Nochtans meen ik, dat daarbij ook speciaal mag worden her dacht, dat het in de eerste plaats aan uw cor- daat optreden als hoofd van de politie te danken is, dat in die moeielijke dagen dè orde niet is verstoord. Ik hoop, dat gij en uwe echtgenoot© een genoeglijk en aange naam jaar zult mogen beleven en dat uw arbeid goede vruchten moge dragen voor de gemeente. (Teekenen van instemming). De Voorzitter. Ik dank den heer van Bock voor zijne vriendelijke woorden en den raad voor zijne instemming met het door hem gesprokene. Ik heb verder mede te deelen, dat B. en W. gemeend! hebben in den geest van den raad te handelen door op 22 Januari bij del herdenking van het 25-jarig verblijf van H. M. da Koningin-Moeder in ons land een telegram te zenden, waarbij namens den Raad hulde betuigd wordt aan H. M. (Teekenen van instemming). Daarop is ontvangen het volgende tele gram Koningin-Moeder dankt heb gemeentebe stuur vriendelijk voor aangeboden hulde. Grootmeester de Ranitz." Ingekomen zijp a. ©ene medcdeeling van Gedeputeerde Staten, dat zij hunne beslissing over dè goedkeuring van die begroeting der gemeente voor 1904 hebben verdaagd en het gemeente bestuur machtigen uitgaven te deen voor de helft van de sommen, die op de begroo ting voorkomen; voor informatie; b. een schrijven van Gedeputeerde Staten, berichtende dat zij de begroeting, van de ge meente voor 1904 hebben goedgekeurd; alsvoren c. een besluit van Gedeputeerde Staten, houdend!© goedkeuring van het besluit van 22 December 1903 tob vaststelling van jaar wedden van onderwijzend! personeel; als- voren di. e<en besluit van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van bet besluit tot nadere regeling der jaarwedden van do on- derwijtzeires mej. Sinnige; alsvoren; een© beschikking van Gedeputeerd© Sta ten op bezwaarschriften wegens aanslagen in die inkomstenbelasting; ter secretarie ter inzage van de leden f. ceni besluit va.n Gedeputeerde Staten, houdend© goedkeuring van dè rekening der gemeente over 1902; voor informatie; g. het proces-verbaal van de opneming van boeken en kas van den gemeente-ontvan ger; ter secretarie ter inzage van de leden; lï. medcdeeling, dat B. en W. eervol ont slag hebben verleend aan H. Klerk als klerk ter secretarie, met ingang van 8 Jar miari 1904; voor informatie; j. medèdeeling, dat door B. en W. tot tij die- lijk klerk ter secretarie benoemd! is J. Pro per, volontair ter secretarie te Hcerdïe alsvoren g. medcdeeling, dat met ingang van 1 Fe bruari a. s. de jaarwedde van den gemeente- bede H. van Manen verhoogd is met f 25; alsvoren k. een voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van verlof gedurende twee maanden aan den tijidel ijken leer aar aan dö burger avondschool C. van Ouwerkerk wegens ziekt© en tot benoeming van A. Fleddèrus, onder wijzer aan de ambachtsschool, tot tijdelijk leeraar aan die schoolwordt op voorstel van den voorzitter spoedeischend vertelaard, waarna z. h. o. conform besloten wordt en de heer Fleddorus met algen: eene stemmen wordt benoemd. 1. rekesten van de afdeeling Amersfoort van de christelijke onderctfficiervereeniging en van de anti-revolutionaire propaganda- club Groen van Prinsterer. tot ondersteu ning van het voorstel tot afschaffing van de kermis; verzonden naar de afdeelingen; m-. een rekest met 985 handteekeningen tot behoud van de kermisalsvoren n. eene missive van de gezondheidscom missie tot weerlegging van de* bezwaren, in gebracht tegen de voorgenomen reorganisa tie van de vee- en vleeschkeuringals voren 0. een rekest van de leerares mej. van Eyk van Voorthuizen, verzoekende vergun ning tot het geven van privaatlessen aan de Trompschool te Hilversum, met gunstig advies van de commissie van toezicht op heb middelbaar onderwijs. Dè Voorzitter. Ik stel voor om deze zaak spoedeischend te verklaren. De com missie van toezicht adviseert de vergunning t© verleeuen. De Eeer Plomp. Blijft het aantal les uren beneden het maximum), dab is aange nomen, mijnheer de voorzitter? De Voorzitter. Ja, het blijft beneden dertig. Wordt z. li. o., conform het advies, gun stig op ihet verzoek beschikt. Verder is nog ingekomen p. liet reglement van orde van de com missie van toezicht op Het lager onderwijs; in handen van B. en W. om prae-advies. Aan de orde is: 1. Voorstel met ontwerp-besluit tot aan koop van1 het Rijks-riool, gelegen in den Leusder-weg en den Arnhemschen weg. Bij raadsbesluit van 14 Juli 1903 werden R. en W. gemachtigd met het Rijk in on derhandeling te treden over de overneming viaoi' dit riool onder voorwaarde, dat het wasolx- en schrobwater, afkomstig van de kazerne en van de daarin aanwezige wasch- inrichting, vóór het in het riool komt, be zonken zij en in tijden van epidemieën of bij zomerhitte vooraf worde ontsmet. Als resultaat van deze onderhandelingen wordt dit ontweTp-besluït ter vaststelling aange belde n, waarbij het riool onder eenige voor- Waarden en tegen betaling van f 10 aan de gemeente overgaat. Wordt z. li. o. conform besloten. 2. Voorstel tot uitbreiding van het gas- büizennet in den Arnhemschen weg en plaatsing van tien lantaarns aldaar. Het buizennet der gasfabriek zal wOrden uitgebreid vam het Aldegondegasthuis tot den overweg van den spoorweg bij de Ga-st- huislaan, terwijl langs dien weg tevens eene straatverlichting zal worden aangebracht. De kosten van aanleg bedragen f 1600. Wordt z. k. o. conform besloten. 3. Voorstel met ontwerp-besluit tot vaststelling eener suppletoire begrooting der gemeente, dienst 1903. Het voorstel strekt tot aanvulling van de begrooting voor het dienstjaar 1903, noodig geworden door de overschrijding van enkele posten, zoo in inkomst als uitgaaf. Het eind cijfer der ontvangsten wordt verhoogd met f 14,486 en uitgetrokken op f 605,064,96$, het eindcijfer der uitgaven wordt verhoogd met- f 10,586 en uitgetrokken op f 601,164.96$. Wordt z. h. o. conform besloten. 4. Voorstel t-ot onbewoonbaarverklaring ran drie woningen in de St.-Agatkastraab niet advies der raadscommissie, strekkende tot aanneming van dit voorstel. Wordt z. k. o. conform besloten. 5.Verzoek van den onderwijzer der open bare lagere school 3e soort (Puntenburger laan) G. F. Clausing cm eervol ontslag, met advies om dit te verleenen met ingang van 1 Februari at s. Wordt z. h. o. oonform besloten. 1

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3