X\ 868. Woensdag 6 April 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. 's ZOMERS BUITEN. 8" «laargnng;. ERSFOORTSCH DAGRLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden roor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzónderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1-t6 regels Elke regel meer 0J1BJ Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrgf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bQ abonnement. Eène circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, Gelet op art. 31 der Kieswet Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat een verzoekschrift tot verbetering der kiezers lijst voor 1904/1905 is ingekomen, welk verzoek schrift tot en met den. 21sten April a. s. ter Secretarie ter lezing ligt en in afschrift tegen betaling der kosten verkrijgbaar is. Amersfoort, 5 April 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, B. W. Th. SANDBDRG. WUIJTIEKS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, brengen ter algemeene kennis, dat bij hun besluit van. heden, ingevolge art. 8 der Hinderwet, aan A. Kwint, wonende alhier, ver gunning is verleend tot de plaatsing van een stoomketel van 8 p.k. in het perceel aan den Hooglandschenweg, kadastraal bekend gemeente Amersfoort. Sectie A, no 1539. Amersfoort, den 31. Maart 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris. De Burgemeester, B. W. Th «A!NT>BERG. WUIJTIKRS Politiek Overzicht De Tibet-expediiie. De expeditie, die de regeering van Britsch- Indië heeft uitgewonden naar Tibet, ,,tot het aanknoopen van handelsbetrekkingen zoo als het doel officieel werd opgegeven, heeft, een gevecht te doorstaan gehad, dat een bloedigen afloop heeft gehad. Maar het bloed is slechts aan ééue zijde gevloeid de Tibeta- nen, die zich trachtten te verzetten tegen den opmarsch van kolonel Younghusband en zijn geleide, hebben. 400 a 500 man verloren aan Engelsche zijde bepaalde het verlies zich tot oen twaalftal gewonden. Dat is gemakke lijk te verklaren, want tusschen de zoo goed als ongewapende Tibetanen zij bezaten slechts sabel, speren en oude musketten en de goed gewapende Engelsche troepen was de partiji a.1 te ongelijk. Het gevecht van 31 Maart is meer eene slachting geweest dan een gevecht. Tot voor weinige dagen heeft kolonel Younghusband, het hoofd van de expeditie, vertoefd in Boetan. Dat landje, aan den Himalaya gelegen, dat van de Indische re geering een subsidie geniet maar tot dusver toch nagenoeg gesloten was voor de Engel schen, staat met Tibet in nauwe betrekkin gen. Boetan is een boeddhistische monniken- staat, evenals Tibet, en naast het uit de be volking zelve voortgekomen hoofd van den staat heerscht er een Tibetaansche lama als als gouverneur. Het doel, dat in de eerste plaats moest worden bereikt, was op vriend- schappelijken voet te komen met Boetan, waardoor de weg naar Tibet leidt; de Boeta- neczen zouden anders aan de expeditie den terugtocht kunnen afsnijden. Deze onder handelingen hebben tot. eene bevredigende uitkomst geleid, en kolonel Younghusband kon dus van de grens naar het binnenland van Tibet oprukken. Van de hoog gelegen grensplaats Toena uit, waar reeds sints eenige maanden een In disch bataillon pioniers en eene met maxim- geweren uitgeruste afdeeling gelegerd waren, ging de troop verleden Woensdagmorgen op marsch naar de handelsplaats Gyangtse. On der moeielijke omstandigheden moest deze tocht worden afgelegd. Een correspondent van de Daily Mail, de lieer Candler, die zich bij de expeditie bevindt, heeft in levendige kleuren de groote bezwaren geschetst, waaraan men tijdens het verblijf in Toena het hoofd ha.d te bieden. De gemiddelde wekelijksoho temperatuur te Toena was 9 gr. C.op één dag daalde de thermometer tot 31 gr. C. De streek is de treurigste, die men zioli kan voorstellen, kaal gesteente en stof zonder een spoor van plantengroei. De koude was soms zóó groot, dat het -et in de geweren ver stijfde, zoodat men niet kon vuren. Geduren de een groot deel van den dag moesten de manscliappen ar mest van yaks en wilde ezels zeeken v jor brandstof, omdat het hout zeer zeldzaam is. Onder zulke omstandigheden ging de ex peditie op marsch naar het Tibetaansche binnenland. De versterkingen aan de grens biji Toena werden zonder tegenstand ont ruimd en men rukte op tegen liet fort Goeroe op den weg naar Gyangtse. Na oeni- gen tijd kwam den Engelschen een Tibe taansche generaal, door dc regerriug te Lhassa afgezonden, tegemoet, die hen wilde bewe gen om te keeren. Na eenig parlementeeren, dat vruchteloos bleef, kwam het tusschen de troepen van Younghusland en het, naar ge meld wordt, t 1500 man bestaande escorte van den Tibetaanschen generaal tot een ge vecht met den bekenden uitslag. De Tibeta nen werden teruggedreven. Zij boden nog eenmaal voor Goeroe tegenstand, maar kon den tegenover de moderne Engelsche vuur wapenen geen stand houden. Nu ligt de weg naar Gyangtse voor de Engelschen open, en zij hopen geen tegenstand meor te zuilen vin den totdat zij die plaats bereikt hebben. Nu zal het de vraag zijn, welk karakter deze expeditie tot het. aankoopen van han delsbetrekkingen zal aannemen. D'e onder koning van Britech Indie, lord Curzon, heeft in eene rede, die hij den 30en Maart, dus den dag voordat de marsoh naar het Tibetaan- scho binnenland begonnen werd, 'in den wet- gevenden raad te Calcutta gehouden heeft, zich op opmerkelijke wijze uitgelaten over dë grens-politiek, die hij heeft gevoerd ge durende de vijf jaren van zijne ambtsvervul ling en die hij voornemens is voort te zetten, wanneer hij zal zijn teruggekeerd van het verlof, dat hij thans gaat nemen. Hiji zeide, dat ïndië goed verdedigd was door de zee en door de slagboomen, die de het omrin gende bergen vormen. Maar buiten dat ge bergte was een glacis, dat men had te be waken Hij koesterde niet den wensch om dat glacis te bezetten, maar hij kon ook niet toelaten, dat het bezet werd door vijanden of mogelijke vijanden. Dat was de hoofdge dachte van zijne politiek in Arabië, Perzië, Afghanistan en Tibet. Het ligt voor de hand, dat daarmede in de eerste plaats op Rusland wordt gedoeld. De Tibetaansche kwestie heeft in de laatste maanden van het vorige jaar tot eene zeer scherpe diplomatieke correspondentie tus schen Rusland en Engeland aanleiding ge geven. Mét eiken stap. dien de Engelschen in Tibet vooruit doen. moet Rusland's aan zien bij de volken van Midden-Azië dalen, en dit te nieer omdat de Tibetanen reeds twee malen door bijzondere gezantschappen den Qzaar als beschermheer hebben aange roepen. Maar do oorlog in Oost-Azië bindt Rus land de handen Dit komt uit in een be- rioht van Reuter uit Petersburg over den indruk, dien de tijding van het. door de Britsche expeditie naar Tibet behaalde suc ces daar heeft teweeggebracht. Wij geven dit bericht hier weer „Er heeft, geen officieel© uiting van mea ning plaats gehad betreffende cle overwin ning van de Britsche missie in Tibet, en het is zeker, dat d© zaak niet de aandacht zal trekken, die er hier aan zou zijn ge- solionkcn vóór de uitbarsting van den oor log, toen Rusland's belangstelling in het on derwerp echt en levendig was. Het doel van de expeditie werd toen met het grootste wantrouwen beschouwd. Er werd gevreesd, dat de Engelschen voor goed hun invloed over het land zouden vestigen, want dit werd algemeen beschouwd als het doel, dat men op het oog had, en men dacht, dat de gelukkige uitvoering van de onderneming een ernstige slag zou zijn voor Rusland's prestige, zoowel in Tibet als in Ohina. „De toestand sints de uitbarsting van den oorlog met Japan heeft eene groote veran dering ondergaan, in de eerste plaats omdat Rusland zijne handen te vol heeft om eenige vrijheid van beweging te genieten, zelfs al voelde het neiging daartoe. In de tweede plaats en dat is een reden van misschi *n nog meer gewicht zijn er juist thans ver schillende bewijzen, dat er betere betrekkin gen tusschen Groot -Brittannië en Rusland in uitzicht zijn of althans verlangd worden door de beidé landen. Verscheidene van de groote bladen hebben in dit opzicht eene volledige volte face verricht, inzonderheid de Nowo^e Wremja, terwijl pas dezen mor gen de Nowosti volkomen kalm Engeland s lang gekoesterden wensdh besprak, om een protectoraat over Tibet te verkrijgen en ver klaarde, dat het op den goeden weg is om dat te verkrijgen, daaraan toevoegende dat zoomin Rusland als China er bezwaar tegen zullen maken. „De Parijisohe correspondent van de No- woje Wremja oppert, dat er eene verstand houding tusschen Rusland en China kan worden verkregen op den grondslag, dat aan Rusland de vrije hand zal worden gela- ten in Mandsjoerije, terwijl Groot-Brittannië ongemoeid zal blijven in Tibet." Duitsehland. Dé Norddcutsclie Allgemieine Ztg. schrijf t „De gedurende u© laatste dagen daar een groot aantal buitenlandsche bladen verbrei de ongunstige berichten over den gezond heidstoestand van den Keizer zijn zonder uit zondering verdichtsels. De Keizer verheugt zich bij voortduring in de beste gezondheid." In verband met de geruchten over de gezondheid van den Duitschen Keizer, schrijft de Berlijnsche correspondent van de N. R. Ct.Mensohen uit hof- en diplomatie ke kringen, die goed op de hoogte kunnen wezen, ontkennen gladweg, dat er over de keelziekte van den Keizer in den" laatsten tijd zorgwekkende berichten zijn ingekomen. Anders staat liet. met de mededeelingen van Italiaansche bladen over een zenuwach tige rusteloosheid bij den Duitschen Keizer. Die Roucit men hier voor geloofwaardig, of schoon cr ook in dat opzicht liieT van boord van de Hohenzollern mets nieuws is verno men. Dat uo Keizer echter sedert lang vol ze nuwachtige onrust is, is bekend; ook, dat de reis iu de Middel landsche Zee mede on dernomen is met het doel hem een welkome ontspanning te verschaffen. De Keizer heeft tot dusver nog na eiken winter een eenig3- zins vermoeid en afgewerkt uiterlijk ver toond, ook reeds jaren geleden toen er van pijn in het strottenhoofd niet het geringste te bespeuren was. Spanje. De Koning is gisteren namiddag naar Barcelona vertrokken. Deze reis berokkent der regeering veel zorg. want niet alleen Barcelona, de hooidstad van Catalonie, maar dat geheele gewest is het toon cel van groote beroering en diepe verdeeldheid. Niet alleen de manifestatie» van dé zco onrustige Cata- lonische separatisten worden gevreesdmen is cok beducht voor eventeele plannen van de in Barcelona gevestigde of derwaarts over gekomen anarchisten, die de hoofdstad van Catalonie als een soort hoofdkwartier be schouwen. Oostenrijk. De minister van buitenlandsche zaken, graaf Goluchowski, zal zijn verblijf te Abba- zia bij Keizer Frans Jozef, benutten om een onderhoud te hebben met zijn Italiaanschen ambtgenoot Tittoni. De beide ministers zul len hun best doen de grondslagen te vinden voor een accoord betreffende het nieuwe han- deslverdrag tusschen Italië en Oostenrijk. De onderhandelingen daarover stuiten af op groote bezwaren Rusland. De minister van openbare werken Chilkow is van het Baikalmcer, waar hij zijne taak als geëindigd kon beschouwen, te Petersburg teruggekeerd. De gouverneur van Bessarabie heeft een streng verbod tegen samenscholingen op straat en tegen vergaderingen in particuliere woningen, alsmede tegen het dragen van wa penen uitgevaardigd. Uit Riga wordt belicht, dat te^evolge van de toenemende revolutionaire propagan da onder de Lettische werklieden, de Letti- scho vercenigingen besloten hebben geschrif ten van kalmeerenden inhoud te verspreiden. Turkije. De gezanten van de vereenigde mogend heden te Konstantinopel hebben op het ant woord van de Porte van 29 Maart, een memo randum, ingediend, waarin zij verklaren te volharden bij hun standpunt, betreffende de Risohen nopens de organisatie van de gen darmerie, waaronder begrepen het verlangde aantal Europeesche officieren en onderoffi cieren. Uit Sofia wordt bericht, dat. de tijdingen over den voortgang van de onderhandelingen tusschen Turkije eu Bulgarije voortdurend ongunstig luiden, ofschoon de Bulgaarsche regeering bij de onderhandelingen groote toe gevendheid aan den dag legt. en definitief heeft algezien van haar voornemen om bet vila.jet Adrianopel in hare eischen te betrek ken. In de politieke kringen is men daarover zeer ontstemd. Thibet Do Times bericht uit Tuna: De vrijge laten Tibitaansche gevangenen willen meestal niet terugkeeren en vragen om vergunning, zich te nicgon aansluiten bij de Engelsche troepen. De Chineezen berichten, dat er een krachtige tegenstand bij Khangma wordt voorbereid. Daar moeten 500 ruiters op ge pantserde paarden en 7000 infanteristen zijn. De correspondent van de Daily Mail. de lieer Candler, die onder de gewonden bij Goeroe was, seint, dat de linkerhand hem af gezet is moeten worden. Zijne wonden zijin niet levensgevaarlijk. Candler heeft vroeger Mesopotamie, Perzië, Tibet, Cockinchina en Siam doorreisd en daarover een boek uitge geven, getiteld„Een landlooper in Azië." Kolonel Younghusband heeft van den ver tegenwoordiger van China te Lhassa een brief ontvangen, waarin deze mededeelt, dat hij met don Engelschen vertegenwoordiger wenscht samen te komende Dalai Lama weigert echter hem de reis mogelijk te ma ken. De oorlog in Oost-Azië. Een Russisch marineofficier te Port- Arthur deelt belangwekkende bijzonderheden mede over de middelen, die de Russen aan wenden om de schade te herstellen, die aan de in de haven van Port Arthur liggende oorlogsschepen is toegebracht. Daar de Rus sen geen <-.roogdok hebben, groot genoeg om de groote pantserschepen er in te herstellen, gingen de Russische ingenieurs op de volgen de wijze te werk op de beschadigde plaatsen brachten zij groote ijzeren kasten aan, die aan het schip vastgehecht werden. Daarop werd het water er uitgepompt en kon men snel de lekken herstellen. Aan dit doortas tend optreden van de ingenieurs is het te danken, dat de schepen nu weer zeewaardig zijn. Uit Seoel wordt berichtHet eerste Japansche legerkorps, bestaande uit de keizerlijke garde en de tweede en twaalf de divisiën, dat te Anjoe bijeengetrok ken is, rukt thans langs dne wegen naar Wijoe op. Levensmiddelen worden te Haijoe en te Tsjinam/po aan land gebracht en im janken de Tejcngtsjen-rivier opgeveerd naar Anjoe Er zijn ook paarden aan land gebracht, 5200 voor iedere divisie. De paarden zijin in slechten toestand en heb ben veel van de koude te lijden. Voor ieder paard is eon geleider aangewezen moeten worden, zoodat, omi het beschikbare effectief te bekomen, er een aantal manschappen ge lijk aan dat der paarden van de sterkte moe ten worden afgetrokken. De troepen onder vinden veel hinder van bevroren voeten. De Russen, die eon te liooge gedachte heb ben van de sterkte der Japansche strijd krachten in noordelijk Korea., trekkeai zich terug, zoaider partij te trekken van de voordeelen, die de natuurlijke gesteldheid vari het land hun zou kunnen opleveren. De Japanners leggen versterkingen aan bij Foesa-n en op het eiland Koje met het doel Masampho te verdedigen en de straat van Korea te behcersohen. De correspondent van do Times te Wei haiwei schildert, van een vierdaagschen tocht langs de Koreaansche kust en Port Arthur teruggekeerd, den toestand aldus: Generaal Kuroki is thans in de gelegenheid, den aan val op de Russische stelling aan de Yaloe te beproeven, op het tijdstip en van het punt uit, dat hem past maar het schijnt alsof dc voltooiing van dc tweede Japansche mo bilisatie zal worden afgewacht, alvorens de beslissende slag wordt gedaan. Uit Pingyang is naar Tokio bericht: Japansche verkenners zijn verleden Zon dag te Wijoe binnen gekomenzij von den de plaats door de Russen verlaten. Van Kcreanen vernamen de verkenners, dat de Russische strijdmacht aan den bovenloop van de Yaloc uit kleine afdeelingen bsstaat. D»e correspondent van de „Figaro" te Pe tersburg zegt, dat op den 28en Maart in Mandsjoerije waren 177.000 man Russische Uit het Deensch 2G DOOK HERMAN BANG. De onderwijzeressen plukten de rozen uit de mand en schikten ze in vazen, terwijl dc vrouw van den houthandelaar ziicb voorover boog en den geur der aarbeien opsnoof. „Heerlijke aardbeien," verklaarde zo. De fietser kwam met oen bakje aanrennen en de vrouw van den zanger, die de flc9schen uit de ma.nd haalde en plotseling met erger nis aan dc Frvants dacht, omdat dit het zelfde merk was, dat ze had gezien op do flessclien in den Wateremmer, zei „Koenraad, je moogt wel eens wat zuigen voor de vriendelijke menschen, die je dit heb ben gezonden." De zanger wilde antwoorden, maar zijn vrouw die vol ijver was, vroeg „Is hier oen piano?" terwijl dc mevrouw van de Oostkust uitriep: „Hoe alleraardigst voor ons allen." Mevrouw Lindcsraard beval Hans naar be ncden te gaan om naar een piano te vragen Maar mevrouw Rismussen zei: ..August, dat moet- in elk geval in orde gebracht wor don." terwijl ook de inspecteur naar de gc lagkamer liep, waar Brasen zelf de bierglazen rondbracht „Er is hier waarempel leven in de brou werij gekomen," zei Brasen. De geheele kamer was vol gasten. Mijnheer Liiidcgaard en de inspecteur vioegen tege lijkertijd of er een piano was. „Ja wel, hief staat er een," zed Brasen. ,,'t Is een -nieuw©, maar hij is gesloten, want ze- is het eigendom van de zaugvor- ecniging." „Walt is er, Brasen," vroeg juffrouw Bra sen door het luik. De inspecteur meende-, dat de sleutel zeker wél ergens te krijlgen was. „Rist heeft hem," zei Brasen. „Misschien wil hij! hem wel leenen." De inspecteur ging weer terug naar boven en mevrouw Lindegaard zei„Dat is de man van de badmuts." Mevrouw Graa voegde daaraan toe: „Die mam kan immens ook komen hooreu en de vier onderwijzeressen boden aan naar hem/ toe te gaan „Neen, August," besliste mevrouw Ras muss n. „Ga jij: er maar heen." Mevrouw Graa ging weg om een van haar mans visitekaart jes to halen en zei „Ik zal even een paar woorden schrijven aan de gevers." „Ja. mijn edgen Agnita," zei de zanger, die zelf nooit een woord schreef; onderwijl begon zijn vrouw met potlood te schrijven, cn vroeg: „Och toe, hoe heet en die vriendelijke men sohen ook nog weer?" Jens zou liet kaartje wegbrengen en, juf frouw Brasen schreeuwde van uit de keukon „Jens, loop vlug naar Therkildsen. Schenk de koffie op", zei ze zich omkeerend. In de gelagkamer werd veel koffie ge vraagd en het luik ging onophoudelijk open en dicht. „Brasem", fluisterde zijn vrouw. „Zorg er voor, dat je het geldi binnen krijgt." „Wat drommels, waar moeten wijl nu lig gen?" vroeg plotseling een keerenstemi op dc plaats door het keukenraam. Het was de ingenieur Lund met zijn beide collega's. Juffrouw Btasen keerde zich om, zö schrik te toen zo de drie hoeren zag: „Lieve tijd, zei ze, nu w'ordt het al te gek". Jens was bij- den consul gekomen, waar hij op zijn bloot© voe ten in de vestibule stond. ,,'t Is voor mijn vrouw", zei de consul, die liet» dén brief uit do hand had gerukt „Ja. ja, stamelde Jens, die weer weg holde. „Hier, dat is voor jou", zei meneer Ther kildsen, die naar binnen was gegaan en den1 brief op de tafel legde. Hot blood steeg mevrouw* Therkildsen naar het hoofd. „Hij schrijft zelf", zei ze. „Beste mevrouw Hauch. hij wil zingen." „Wanneer, lieve mevrouw Therkildsen?" Het zweet, brak de apothekers vrouw uit. „Vanavond". De vrouw van den consul ging naar de deur van de veranda. „Oscar. Arthur", riep ze. „Jo wilt toch zeker daar niet heen gaan zeid© de consul, die stijf midden in de ka mer waa bliiven staaft. „Beste mevrouw Hauch", zei mevrouw Thirkildsen haastig och haal mijn zoons even bier." En toen mevrouw Hauch was heengegaan, zei ze: „Natuurlijk, Therkildsen, wc zijn immers uitgenoodigd." De consul wérd zeer bleek. „Jo gaat er niet heen", zei hij. „Je .moet mij niet ergeren, Therkildsen", zei zijn vrouw, en een oogenblik ontmoetten hun blikken elkaar. Nadat Zwoodsche Katriene van een twee ling was bevallen, kon mevrouw Therkildisen het. niet verdragen getergd te Worden. „Je weet. wel, dat ik dat niet duld", ver volgde mevrouw. Zo hoorde mevrouw Hauch en haar zoons aankomen op dc verandatrap en ze zei tegen de a pot hek ersv róuw „U en uw man gaan natuurlijk mee." Mevrouw: Hauch zei „Dat is al te vriendelijk. O, als w© ook do familie van den dominéé moe konden nemen, die zijn zoo muzikaal." „Jelui kunt zo even meovragen", zei me vrouw Therkildsen tegen haar zoons. Ze had ooi» hcele veldtocht in haar hoofd. „Wij moeten ons kleedon", antwoordden de zoons, die heengingen om diuingdress met. witte vi.-ten van Liberty fluweel aan te trekken, dio de matroo9 van het jacht in een Engclsehon koffer had gebracht. „Dan moet u er maar heengaan", zei me vrouw Therkildsen en mevrouw Hauch ging heen. ..Ik heb zulk oen vroceelijkc dorst naar tenen1', zei ze, in de deur tegen den consul, die de deur achter haar dichtsmeet. ..ThcrkiUlsen". zei zijn vrouw, hem plot seling bekijkend, „je moet een zwarten broek aantrekken." De inspecteur Rasmussen was teruggekeerd met den sleutel van het instrument, cu in de kleine eetkamer begonnen ze de piano vam de plaats te trekken. Al de gasten uit de ge lagkamer keken cr naar. „Til hem op, Nielsen", riep de dokter, die er ook bij was en zelf mee hielp. „Hallo, mannen; de veehandelaars hiel pen ook oen handje. „Vooruit. Nielsen, nog oen stootje." „Ja", zei Nielsen, die veel humor bezat: „En wie za-L hat betalen?" „Brasen", zei juffrouw Brasen, die haar hoofd door het luik stak. ,Pas op, er komen krassen op." Boven in de eetzaal liep de zanger heen en weer: „Hij is altijd zoo onrustig, als hij moet zingen", zei zijn vrouw tegen mevrouw Rasmussen. Twee vau de onderwijzeressen waren naar de apotheek gegaan om Einserwater te ha len, dat de kunstenaar in zijn melk moest- ge bruiken. „Komt de melk eindelijk", riep de me vrouw van de Oostkust, die naar beneden was geloopen om de melk te halen en met de voeten van ongeduld stond te trappelen op den drempel van de keukendeur. „Ja, ja, dadelijk", zei juffrouw Brasen, en verliet haar plaats bi" het luik. 't Hecle huis schudde onder hot gewicht van do krachtige mannen, die de piano tegen de trap opsleepten. „Nu zijn ze op do voortrap", zei juffrouw Brasen. <le melk overreikend aan de me vrouw die vroeg: „Zouden hieT ook bloemen te krijgen zijn?' Misschien bij Veldhuizen", antwoordde juffrouw Brasen, „maar hij woont heel bij het bosch." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1