,%J. 'iOO. Eerste Blad. 2"° «faargnnfr. Zaterdag 30 April 1904, BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN WELDOENER. RSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Dezo Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededoelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF 6 C®. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1-t5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. 'Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, Brengen ter algeineene kennis, dat de gewone 'ja.arhjk.sehe .collecte ten behoeve van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, langs de huizen der ingezetenen zal plaats hebben op Maandag, den 9. Mei 190ft. Zij wensclien deze ten dringendste m de be langstelling der ingezetenen van allen rang en stand aan te bevelen. Men vergete niet, dat al moge ook het getal der overgeblevenen uit de veldtochten van 1830 en 1831 jaarlijks verminderen, daarentegen ten gevolge der Expeditionin onze Oost-Indische Bezittingen het getal van hen, die op onder scheidene wijze aanspraak hebben op ondersteu ning, steeds weder toeneemt en vermoedelijk zal bljjvon toenemen. Bij het op zich zelf verblijdend verschijnsel, in de laatste jaren alom in den lande waarge nomen, «ener toenemende belangstelling in alles wat d'e verdediging des Vaderlands betreft, ver trouwen (Burgemeester en Wethouders, dat de opbrengst dezer collecte zal bewijzen, dat men ook meer dan tot dusverre belang stelt in het lot van den verminkten en hu 1 pbe boe vend en oud soldaat! Moge toch hun, die hun leven veil heb ben voor hei Vaderland, de overtuiging worden geschonken, dat het Vaderland niet ondankbaar is, en alzoo de in te zamelen giften er toe bij dragen, om aan meerdere oudstrijdor's, die daar op aanspraak hebben, eene tegemoetkoming te verstrekken ter verlichting der zorgen van den ouden dag. Amersfoort, den 29. April 1904. 'Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, B. W. Th. SANDBHRG. WULJTIERS. De 'Burgo m ees ter en Wethouders van Amers foort, Gezien' art. 5 der .wet tob regeling van den kleinhandel in sterken dranken tot beteugeling van openbare dronkenschap Brengen ter openbare kennis, dat een verzoek schrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het- klein bij hen is ingekomen van P. van "t Klooster, in het perceel aan den Hoogen- weg no. 49. Amersfoort, den 29. April 1904. •Burgemeester en Wethouders voornoemd I)e Secretaris. De Burgemeester, B. W. Th. HANDBERG. WUXJTIERS. Politiek Overzicht Bemiddeling. In de vraag of er pogingen gaande zijn om te komen tot eene bemiddeling tusschen de beide strijdende partijen, hebben wij in de laatste dagen van twee zijden een démenti gekregen. Het Londensclie bui'eau van Reu ters agentschap heeft bericht, blijkbaar op grond van inlichtingen uit een Engelsclx regceiïngsbureau afkomstig, dat de geruch ten volgens welke Engeland eenig voorstel nopens eene bemiddeling tusschen Rusland en Japan zou hebben gedaan, geheel onge grond zijn. Men kent niet eens de bron van deze geru oh te n in wel ingelicht© Londeusche kringen, werd er bijgevoegd. Nadrukkelijker nog heeft de Russische re- gcoring zich uitgelaten in de gisteren ver melde circulaire, waarin de minister van bui- tenlandsclie zaken zijne vertegenwoordigers in het buitenland opdraagt tegen te spreken, dat aan Rusland reeds dergelijke voorstellen zouden zijm gedaan. De minister wijst op do omstandigheden, waaronder de oorlog begon nen is; die sluiten uit, dat eene vreedzame bemiddeling succes kan hebben. Hij voegt er aan too, dat ook geen inmenging zal worden toegelaten, van welken staat ook, in de rechtstreeksche onderhandelingen, die na li t einde van de oorlogsoperatiën zullen ge schieden tot vaststelling van de vredesvoor waarden Is daarmede nu de gedachte aan interven tie geheel uit de wereld? Dat staat nog te bezien Rusland stelt zich in deze circulaire uog geheel op het standpunt, dat deze oor log is eene strafoefening, die Japan zijme minderheid met zóó veel "nadruk moet doeu voelen, dat liet voorgoed den lust verliest om tegen de Russische oppermacht in Oost-Azië op te komen. Maar zal Rusland dat stand punt tot het einde toe kunnen volhouden? Dat zal juist afhangen van de vraag, hoe de oorlog loopt. Als de macht van Rusland wer kelijk zoo geducht blijkt, dat zij binnen korte maanden Japan den voet op den nek kunnen zetten, ja. dan zullen zij in staat zijn zender eenige inmenging van buiten de vre desvoorwaarden voor te schrijven zooals zij dat willen. Maar wat is daarvan nu nog te zeggen? Vaststaat, dat ter zee de oorlog Rus- land eene reeks van rampen en ongelukken licaft gebracht. Niet alleen heeft Rusland daardoor verliezen geleden, die zwaar wor den gc-voeld, maar ook is daarvan het gevolg geweest, dat de Japanners in de algemeen© schatting gerezen zi0n. Men verwacht, dat de landoorlog de op zee geleden verliezen zal uitwisschen en het door het tot dusver ge beurde eenigszins geschokte prestige zal her stellen. Het is mogelijk, dat daardoor alles weer in 't reine zal komen. Maar als dat niet geschiedt? Als het Japansche leger blijkt zooveel weerstandsvermogen te bezit ten, dat het den oorlog kan rekken tot den volgenden wintertijd, die gedurende eenige maanden de oorlogsoperatiën tot stilstand zal brengen? Dan is het de vraag of Rusland van vreemde interventie nog zóózeer afkeerig zal zijn als thans. Laat men dus afwachten wat de toekomst brengen zal. De macht, die Rusland te land kan ontwikkelen, is ongetwijfeld geducht, al stelt de verre afstand, die bestaat tusschen het terrein, waar de oorlog moet. worden ge voerd. en zijne basis aan de ontwikkeling van die macht zekere grenzen. Wat- Japan daar tegenover kan stellen, is voor 't oogen- blik nog eene onbekende grootheid. Men zal het Japansche leger aan t werk moeten zien om te kunnen beoordeelen waartoe het in staat is. Maar ook wanneer het geloof in Ruslands macht te land aan geen schok mocht worden blootgesteld, zooais de tegen slag heeft verwekt, die het ter zee heeft on dervonden, dan kunnen de zaken toch nog een loop nemen, die de gedachte van inter ventie weder op den voorgrond doet treden. Men zal daar bijl minder moeten deuken aan eene rechtstreeksche interventie, dan aan een arbeid, waarbij de bemiddelaar ach ter de schennen blijft en zich er toe bepaalt de gemoederen voor toenadering meer ont vankelijk te maken, om op het goede oogen- blik de strijdende partijen tot elkaar te brengen. Voor zulk eene interventie is de tijd nu nog niet gekomen, maar om haar voor te bereiden kan men altijd bezig zijn. Duitsehland. In. liet voortgezette debat in den rijks dag over de beurswet- verlangde graai Re- ventlow (anti-semiet) de verwerping van het geheele voorstel. Slechts niet te oontroleeren invloeden hadden kunnen bewerken, dat de regeering den moed gevonden had zulk een ontwerp in te dienen. Van trouw en geloof was in beurskringen in 't geheel geen sprake. Minister Möller noemde de verwijten van graaf Roventlow tegen de regeeriug bela chelijk en hij nam de beurskringen tegen het verwijt van eerloosheid in bescherming. Een conservatief spreker achtte de voorge stelde wijzigingen van te verre strekking en verlangde do onvoorwaardelijke handhaving van het verbod' van den termijnhandel in graan. Geheimraad Wendelstadt betwistte, dat de regeering bedoelde den vernietigden Duit- schen termijnhandel in granen weder te her stellen. De socialist Bernstein noenfd© de beurs onder de bestaande toestanden onontbeerlijk Het verbod van termijnhandel was thans, nu het kapitaal in weinige handen is gecon centreerd. een anachronisme. Opheffing was de misstanden was slechts mogelijk door de geheele voortbrenging in handen van den staat to brengen. Gamp (Rij-kspartij) meende, dat het beurs- register aan het doel beantwoordt, en kwam op togen de voorgestelde discretionuaire be voegdheid van den Bondsraad, die daarvan wel eens niet het juiste gebruik zou kunnen maken Mommsen (vrijzinnige vereeniging) wees er op, dat de wet het publiek er toe bracht in liet buitenland te speculeeren; hij ver langde de opheffing van het beursregistcr. Morgen voortzetting van dit debat. Het Pruisische Huis van Afgevaardigden is eergister begonnen met de behandeling van de waterstaatswetten, met uitzondering van de eigenlijke kanaal wet. Die minister van openbare werken opende de beraadslaging met een rede over de betee- kenis van de nieuwe maatregelen. Vooraf had hij medegedeeld dat graaf Bülow, de Pruisische minister-president, niet in het Huis aanwezig had kunnen zijn, omdat de Keizer hem to Karlsruhe bij zich ontboden had. Frankrijk. Ofschoon cr reeds een riansch-It-aliaansche t~nd bestaat in Frankrijk, hebben toch eeni ge Fransche staatslieden en geleerden zich genoopt gevoeld, naar aanleiding van de schitterende ontvangst van president Loahet in Italië, een nieuwen bond te stichten l ider den titel van ..Latijnsch comité van actie". Aan het hoofd van uit comité, dat Franschen en Italianen moet vereenigen, staat- de af gevaardigde Doumer. Engeland. Het Lagerhuis heeft-, met instemming van de regeeriug, een motie aangenomen, de re geering uat-noodigende, om den aanplant van katoen in de kolomen te bevorderen. Minister Lyttelton herinnerde aan de in West-Afrika en elders genomen proeven, zette uiteen, welke maatregelen genomen zul len worden om deze proeven uit te breiden eu bleek goedsmoeds te zijp aangaande de toekomst van de nieuwe culture. .LC Engelsche regeeriug zal, volgens de in lichtingen van de Daily Express, twee linie schepen op stapel zetten van een geheel nieuwe sjort. zijn meer berekend op den aanval dan op de verdediging, en daarom zal het pantser wat verminderd worden in dikte, om d© kanonnen zwaarder te kunnen maken De bewapening zal bestaan uit 4 kanonnen van 50 ton ene een projectiel kunnen afvu ren van 850 Eng. ponden, en 8 snelvuurka- ncinen van 27 ton. De tonnenmaat zal v°i- moedelijk met meer dan 15,000 ton zijn. Ver der zal men bij den bouw rekening houden met de mogelijkheid van torpedo-aanvallen, aanvallen van onderzeesche booten, het ge vaar van omslaan enz. De schepen krijgen geen masten, daar de sein vliegers die de ad miraliteit voor de vloot heeft aangenomen, voldoende zijn voor het wisselen van. seinen. De snelheid zal 19 knoopen bedragen. Zweden en Noorwegen. De Xoorweegsche minister-president Hage- rup heeft in de vergadering van de Storthing de hoop uitgedrukt, dat de gemeenschappe lijke bepalingen uopens de iu den Russisch- Japanschen oorlog in acht te nemen onzij digheid, den grondslag zouden vormen voor de duurzame onzijdig-verklariug van de beide landen. In den Zweedschen Rijksdag is een voorstel van de regeeriug behandeld om tot beslissing van het geschil over sommige deelen van de zeegreus tusschen Zweden en Noorwegen een scheidsgerecht te benoemen, waarvoor de Zweedsche staatsraad twee eu de Noorweeg- sche staatsraad oolc twee leden zou kiezen. Wanneer deze vier "t mets eens kunnen wor den over de keuze van een vijfde lid vaar dit scheidsgerecht, zou de Koning aan het hoofd van een vreemden staat moeten opdra gen, dezen viifdeu scheidsrechter te benoe men. De beide Kamers hebben nu het voorstel tot verwijzing van het geschil naar een scheidsgerecht goedgekeurd. Daareutegeu 19 het voorstel 0111 eventueel het hoofd van een vreemden staat te verzoeken den vijfden scheidsrechter te benoemen, verworpen en besloten, dat als de vier leden 't niet eens kunnen worden over de keuze van een vijfde lid, men het geschil voorloopig onafgedaan zou moeten laten. Italië. Het vertrek van president Loubet uit Rome leed eergisteren onder dien stroomenden regen, die het- publiek van de straat dreef. De Koningin, die eene blijde gebeurtenis tegemoet ziet, bleef in Rome tegen het oor spronkelijke plan, waarbij gerekend was op hare deelneming aan de vlootrevue van he den in oe golf van Napels. Ook bij de aankomst te Napels viel de regen 111 stroomen. Gisteren namen President Loubet- en de Koning een zeer hartelijk afscheid van el kaar. Do Koning drukte Loubet de hand en omhelsde hem Portugal. In een bericht uit Lissabon aan de Frankf Ztg. worden de voor do zooveolsto maal opgekomen geruchten over den verkoop van de Deiagoabaai volkomen ongegrond ge noemd. Oostenrijk. De Times verneemt uit Weeneu, dat Keizer Frans Jozef dezen zomer niet naar Londen zal gaan. Ofschoon do gezondheid van den Keizer niets te wenschen overlaat, keuren zijn goneesheeren het toch niet goed, dat hij een lange reis onderneemt en daarbij alle vermoeienissen van een officieele ont vangst zou moeten doorstaan. In de zitting van den rijksraad van eer gisteren verhinderden de Czechischo radica len, dat werd overgegaan tot eenige driugen- de verkiezing voor commissiën. Tot dusver hadden de leiders van de obstructie dergelijke verkiezingen toegelaten. Waarschijnlijk zal nu eene buitengewone vergadering voor idee verkiezingen belegd moeten worden, zooa ook voor de verkiezing van de delegation g schied is. Toen de afgevaardigde Choo het prote tegen het aa-n de orde stellen van deze ve kiezingen wilde motivceren, riep d© afg vaardigde Steinwender den president too Laat. de domkop maar praten' Graaf Sl<n berg verlangde, dat Steinwender tot de <ux zou worden geroepeu, onder verklaring, da er geen domkoppen in het huis waren, wai op een ander riep: Meer dan genoeg! Hongarije. Maia-ndag avond komt Keizer Frans Jo2ê als Koning van Hongarije, naar de hoofdsta Budapest. Dit is voor 't eerst- sedert de Hoi gaarsclie crisis is bijgelegd. De burgerij w hem ditmaal eene warme ontvangst bcre den ook uit dankbaarheid voor de vergui ning om het gebeente van den nationale held Rakoczy naar het vaderland terug bren^n. Servië. De correspondent van de Temps te Be grado spreekt tegen, dat do regeering vooi nemens zou zijn het stoffelijk overschot va A Texan der en Draga buiten Belgrado brengen, zooals de koningsmoordenaars *1 langen, en vooral dat het voornemen zou bi staan dit te verdonkeremanen. Wanncc-r oc de eene of andere reden dc overbrongin van de lijken noodig werd, dan zou de r geering de nieuwe plaats van teraardebeste ling niet verbergen, al zou zij om redene van orde aan liet tijdstip der overbrongin geen ruchtbaarheid geven. Rusland. De Russische pers ia er org boos over, da een artikel van de Nowosti, waar-in het denk beeld van eene Engelsche bemiddeling lui scheu Rusland en Japan met vreugde groet en aangeprezen word, naar het buitel land is overgeseind. Mon verklaart-, dau -ioó deze „telegrafische onhandigheid" het bu tenland over de stemming iu Rusland mi leid is. Het Russische telegraaf-igcntj'M dat deze onhandigheid op zijn gewete heeft, heeft zich door den storm van va outwaardiging, die daarover is opgestoken genoopt gevoeld aan do Petersburgsche bh den eene verklaring te doen toekomen, waar in gezegd wordt „Dat do meening van Nowosti evenmin officieel als officieus weet eveu goed Wolff's bureau als het t«l< graaf-agontschap. Dat wij artikelen, die aandacht trekken, naar het. buitenland mix ton seinen, ligt voor do hand." De Petersburgscho Herokl merkt hierov op; „Wij kunnen wel niet weten, wat Wolff bureau en het Russische telegraaf-agentacha weten, maar wij constateeren nogmaals, da door vele buitenlaudsche bladen het artikl van de Nowosti uitgelegd is op eene voor on rechtsreeks nadoelige wijzehet heeft hu aanleiding gegeven tot do gevolgt-rekkin dat Rusland reeds verlangend uitziet na de Engelsche hulp. Er moet- dus een weg gi vonden worden, dat ook bij het naar liet bu tenland seinen van zoogenaamde sensat wekkende artikelen dc onrijpe praatjes va een blad, dat politiek geheel zonder bete kenis is, niet als zoodanig gekenschetst den. Het Russische tclegraaf-agentschap lu er bv. moeten bijvoegen, dat het artikel va de Nowosti gely?cl op zich zelf staat in de pe van onze residentie. Reeds dat zou aan vreei r;o mja n 13 VAN ALEX. RÖMER. Ellen zag over de overmoedige spreekstar heen naar do donkere raven vleugels boven haar lioofd. 't Was haar weer als een visioen. Zooafe zij gisteren eiigelcnvleugekm had meenen te zien boven het blonde kopje van het natuurkind, zoo-zag zij nu die donkere vleugels als symbool van een duistere macht boven dit jeugdig-schoone, trotsohe hoofd boven deze weelderige, witto gedaante, die daar, omgeven van glans en overvloed, met spottend opgetrokken lippen vóór haar zat. Het werd haar angstig t-e moede en zij vond het een verlichting, toen do deur van het nevenvertrek zachtjes openging eu de ka menier om het hoekje keek. „Freule! daar is do modisto." Ellen sprong haastig op. „Dan wil ik je niet langer ophouden." „Wil jo nu al gaan? Dat meuscli kan wel wachtenik wou me met mijn toilet bezig houden. omdat ik niets auder3 te doen had Maar nu jij gekomen bentbevalt inij dat veel beter. Wanneer zie ik je weer?" Ik ga over een paar dagen alweer naar Engeland terug," antwoorddo Ellen, „en ik ontsla jo van eeoi confcrarbezoekje zoudt- mij hoogst waarschijnlijk toch niet thuis tref fen. Het heeft mij ontzettend veel pleizier gedaan, jo te hebben gezien. Dc zeg niet „vergeet mij niet." Dat zou weinig geven; in jouw leven is geen plaats voor herinne ringen aan een schoolvriendinmaar wan neer we elkander nog eens weer mochten ontmoeten en dat wil ik blijven hopen dan zullen we steeds als van ouds voor el kander zijn niet waar? Ellen zag haar vriendin hartelijk aan en kuste haar onstuimig. Jij' moedertjwijsheid, zegt- mij aange naams 011 onaangenaams in één adem" zei, ze, als ik oenigszins kan, kom ik tocli nog eens hij je en bij je moedertje, vóór dat je weggaat. Ik wil dan moteen de vriendschap hernieuwen met Leo pardon met mijn heer de advocaat, den Adonis. Hij mag me niet hebben vergeten, want ik heb hein in dertijd bij liet afschoidnemen rozen gegeven. En daar hij toon in hot stadium verkeerde, waarin men gedachten schept vol onuitspre kelijke gevoelens, wed ik, dat hij ze bewaard heeft." „Adine' Adine!" Ellen staik waarschu wend den vinger omhoog, om die overmoe dige praatjes; ondanks zichzelf maakte zich een onbehagelijk gevoel van haar meester, dat zij zelf dwaas noemde. „Laat- Leo met rust dia die is reeds verloofd." „Ja juist. dat dacht ik al." Onder luid gelach namen ze afscheid en op den terugweg vroeg Ellen zich af, waardoor ze eigenlijk zoo gedrukt was. Adino was door en door hartelijk geweest, vertrouwe lijk als vroeger; uit haar doen eu laten had oen warm gevoel voor de vriendin harer jeugd gesproken. Diat verheugde liaar en kou kaar niet droevig stemmen. En toch alle indrukken dia zij thuis had gekregen, na een drie-jarige afwezigheid, waren niet geruststellend. Welbeschouwd zou ze niet hebben kun nen zeggen waarom. Mama zag er beter uit, klaar-blijicelijk deed' het ï-ustige alleen-zijn haar goed. Haar broeder hoorde zij van alle kanten roemen; allen zagen in hem iemand met de prachtigste vooruitzichten. En dat was ook zoo! Waarom beviel hij haar dan uiet? Evenmin ais Adino haar bevallen was. Stelde zij misschien te hoogc eisoheu aan anderen Ze was boos op zichzelf, toen zij zich af vroeg of er een ge lu kastor stond boven de hoofden van de twee menschen. die zij lief had] Zij streek met de hand over liet voorhoofd. Zij haalde zich muizenissen 111 het- hoofd in de vacantieliet werd tijd. dat ze naar het groote, vroölijke, van vele jeugdige stommen weerklinkende en met vaste hand bestuurde huis te Putney, waar haar werk haar riep, terugkeerde. Een sterk verlangen naar Miss Scott, de trouwe, moederlijke vriendin, maakte zich van haar meester. Dat- was goed. Gelukkig hij, die gaarne vertoeft op de plaats, hem door plicht en beroep aangewezen. Ellon was vertrokken, zonder dat Adino haar plan, om haar een tegenbezoek te bren gen. had ten uitvoer gebracht. Ook Suze was naar Clausthal teruggekeerd. Leopold ging afscheid nemen van zijn weldoener en voogd De oude heer zag er vervallen uit, hetgeen Leopold opviel, daer hij hem in. lang niet gezien had. Hij zag er nog verdrietiger uit dan gewoonlijk. Bovendien had hij iets plech tigs over zioh, dat Leopold angstig maakte. „Ik heb, wat ik je te zeggon heb, bewaard tot. den laat-sten dag van jc verblijf hier," zei do advokaat. t-oen Leopold naast hem had plaats genomen, „daar ik do mogelijkheid voorzie, dat je er iet© tegen iu tc brengen hebt. Je weet, ik houd niet van veel praat jes over vastgestelde plannen en nu kan je rustig nadenken over dat, wat ik je voor stellen wil." Op dit oogenblik kwam een der klerken binnen en lei een bundel akten op de schrijf tafel van den ouden heer. „Goeden avond, mijnheer do advocaat," zei do man. De oude heer koek grimmig op en zag den heengaande met- boozc blikken ua. ^Onuitstaanbare praatjes makerzei hij barsch. Ofschoon Leopold door dc inleiding van het gesprok ontsteld was, kon hij nu toch moeielijk ©en lach onderdrukken, Do oude .heer nam nu een gereed liggend papier ter hand. „Zie." ging hij voort. ,.ik heb, nadat ik het mij tot- weloverwogen taa-k stolde om jou. den eonigen zoon van mijn eenigen vriend, te verzorgen en je levensweg to ef fenen. deze aantoekeningen gemaakt. Jc hebt over 't- goh oei aan de verwachting beantwoord oir met enkele kleine afwijkin gen het programma gevolgd doch uu komt er een keer. Ik heb uit eenige uitlatingen opgemaakt, wat zoo ongeveer jc plannen zijn zij wijken van do mijne af. Je zult echter niet van mij vorderen, dat ik verwerpen zal, wat- ik na rijpo overweging 't beste heb l>ovonden, om aan onverstandige wenschen toe te ge va Dus zie hier staat, 11a de promot in de rechten een jaar aan het ministerie dan verplaatsing naar een rechtbank in 9 kleine provinciestad, om weer aan ecnvot en zuinigheid to wennen, nadat iu li modorno Babe-1Berlijn wellicht, dwaj nieuwe ideeën in het onrijpe hoofd liobb post gevat- en allerlei lichtzinnigheid grootheidswaan zijn aangekweekt d werken onder mijn leiding op mijn kauto< kennismaken met mijn clientèle; 11a dc pi motie in de staatswetenschappen, als ik hoofte aan rust krijg, sta ik mijn prakti dan af aan de jongere kracht." Leopold schrikte alsof hij door oen bl semstraal getroffen ware. Hij wou «]>spr gen en zijn gelaat drukte maar al te d (lelijk uit, hoe hij over die vaderlijke vo zorg dacht. De advocaat lei hem met oon zijner plee statige handbewegingen het zwijgen op ging voort: „Ik zal je in de gelegenh< stollen, mijn boeken in te zien, waaruit jo overtuigen kunt, dat-, zelfs al ging m praktijk niet geheel en al op je over, zich nooit, met zkerheid zeggen laat. - toch binnen korten tijd zult- kunnen bescl ken over een inkomen, dat je ruimschoots staat stelt, voor jezelf en j" moeder to gen. Dit doel moet, dunkt- mij, zoo .spoo< mogelijk bereikt- worden -m <1 rtoc 'bj ik je de gelegenheid aan." Hij zweeg, niets was natuurlijker dan dat li ij na heldere uiteenzetting een woord van dl verwachtte van hom, wien zijn groot-moed plannen zoo'11 schitterend vooruit boden. Wordt vervolge1

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1