6. G. Pt. L. AU CORSET GRAGIEUX, Zwaardemakers Verkrijgbaar bij VAN DUTSEN Co„ UTRECHT, Cboorstraat 12, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. AD VERTENT1 ÉN. Nederlandsche een bekwame KEUKENMEID, P.G., DIENSTBODE H. VETTEWINKEL ZONEN, Copallak voor Buitenwerk, Prima Meikersen. Stoomhoutzagerij. Buigzaam Staaldraadtouw. STEARINE-K AARSEN van di Siearine Kaarsentabriek „Aprllo". NEDERLANDSCHE EFFECTENLOTERIJ. Geheel Lot f 10, Half Lot f 5, Kwart Lot f 2.50. Het Speciaal Ceisetten-Magazijn Corsetten met spiraal Baleinen van f 1.80, gedurende de opruiming voor f 1.50. veilen en verkoopen: MEI Wli N wan Vruchtenwijn. dat bovendien aan de zon is blootgesteld zoodanig, dat de aardappels er geheel door bedekt zijn. Des avonds moeten zij op een droge plaats worden bewaard, opdat het droge zand geen vocht aantrekke. Bij absen tie van (zonneschijn kan men nieuwe aardap pelen ook wel blootstellen aan de stralende warmte van een keukenfornuis. Aldus be handelde nieuwe aardappelen moeten door dergelijke behandeling, rijp, melig en lek kerder van smaak worden. Bovendien wor den zij aJs spijs, wat de verteerbaarheid be treft, oneindig beter. (D.) Voor concierge-bode aan de ambachts school te Goes, op een jaarwedde van f 350 plus een toelage van f 100, om ook dienst te doen voor de avondschool voor ambachts lieden, hebben ziöh 291 sollicitanten aange meld. Notaris M oensinvr ij hei d. De notaris Moens te Beverwijk i9 wederom op vrijie voeten gesteld. Algemeen is men hier over in het dorp zeer verheugd en uit ver scheidene woningen werd de driekleur gesto ken, Persoonlijk ontving de heer M. gcluk- wenschen uit alle deelen des lands. Van andere zijde wordt bericht, dat de Haarlemsche rechtbank geen termen aanwe zig vond om tegen den heer M. rechtsingang te verleenen, zoodat deze opzienbarende zaak tot een alleszins gelukkig oinde is gebracht. Inzake de snijpartij op groote schaal te Slikgat heeft reeds een gerechtelijk onder zoek plaats gehad. De Bredasche justitie heeft Zaterdag van 9 uur voorm. tot 5 uur nam. zitting gehad ten raadhuize te Zevenbergen. Een twintigtal personen zijn in verhoor ge nomen. Als gevolg daarvan is zekere C. VermeuleD uit Slikgat voorloopig weder op vrije voeten gesteld. Niemand is alsnog gearresteerd. Het justitieel onderzoek ter plaatse is nu geëindigd. Weldra zullen een groot aantal personsn als schuldig aan samenscholing, vernieling en mishandeling, voor de arr.-rechtbank te Breda moeten terechtstaan. Gisterenmorgen 10 uur i& het lijk vau Schnijderberg, dat Zaterdag geschouwd werd, begraven. Een bloedbad. Omtrent de bloe dige vechtpartijen te Slikgat, ontvangt „De Tijd" verschillende bijzonderheden „Het was een wegwedstrijd van de Slik- gatsche wieier ver eeniging „Stuur recht", die tal van lieden uit Zevenbergen naar Slikgat trok. Het was verschrikkelijk warm weer, de zon blakerde de menschen op de gloeiende grindwegen en joeg ze met geweld de bier huizen in, waar, men weet het genoeg, op de meeste plaatsen sterken drank te krijgen is. Natuurlijk werden zoodoende de gemoe deren opgewonden, vooral bij de vreemde lingen was het te merken, dat ze een flink glaasje gedronken hadden. De ergerlijke twist begon in een zg. bier huis, natuurlijk om nietigheden. Maar daar reeds vloeide bloed uit de toegebrachte won den. Doch de groote botsing zou in de kom van het dorp plaats hebben. Woedend ston den de Zevenburgenaren tegenover die van Slikgat. Langen tijd nam zij de meest drei gende houding aan, doch de brigade der ma réchaussee van Zevenbergen en de politie be lette eiken aanval. Met getrokken sabels stonden zij tegenover de partijen en een ze kere M. S. ontving zelfs een krachtigen sa belhouw in de lendenstreek. Maar de beide troepen werden al woedender en sisten als tijgers. Circa half tien werd de toestand het hachelijjcst. Uit den tuin van een caféhouder werden door de wilde dieren knuppels ge haald, anderen wapenden zich met groote steenen en alles schre:uwde het uit van woede. Persoonlijke vechtpartijen hadden telkens plaats; er liepen er zelfs bij met bijna afgesneden vingers. Maar, dank zij de moedige maréchaussees, die niet tusschen beide partijen week, raakten de hoofdpar tijen niet. met elkander slaags. Eindelijk keerde de woede der veohtlusti- gen zich tegen deze kranige politiemannen en een regen van cteenen, zand, grind enz. werd hun deel onde'r de verfoeielijkste be dreigingen. De maréchaussees maandeu de menigte aan tot kalmte. Maar een verwoed geschreeuw overstemde deze - aarschuwingswoorden. Herhaaldelijk sommeerden zij. Niets hielp. Toen ging de maréchaussee uit de menigte en waarschuwde t zullen schieten als zij' niet uiteenging. Maan met hoongelach werd dit beantwoord en men krijschte„Dat durft ge niet De maréchaussee, ziende dat ook dit niet hielp en dat de toestand hachelijker werd, grepen hun vuurwapenen en schoten in de luöht. Maar een spottenden, wilden lach werd door de menigte geuit, die al maar door opdrong. Toen schoot de maréchaussee op de woeste, tierende menigte. Verschillende nieuwsgieri gen, H. v. K., A. v. K. en C. v. M., werden door schampschoten getroffen. Daarna iemand uit Slikgat, zekere W. v. M., die een levensgevaarlijk schot kreeg in den onder buik. De beurt was thans aan iemand uit Zevenbergen, M. S., die zoo aangeschoten werd, dat 't leven direct geweken was. Lood zwaar viel de ongelukkige neer. Het was verschrikkelijk en hoewel de rauwe kreet „Hier ligt er al een dood!" door de menigte weerklonk, tot bezinning kwam men nog niet. Toen de maréchaussees1 een 20-tal ko gels door de geweerloopcji gejaagd hadden, durfde men hen nog toeroepen, dat zij al hun kogels hadden verschoten. Het is een verschrikkelijke botsing geweest, die nooit zal vergeten worden. Hulde aan de kranige maréchaussee, die in deze uiterste omstandigheden hun plicht gedaan hebben. Een andere weg stond voor hen niet open. Het justitieel onderzoek is in vollen gang." Uit de Haarlemmermeer meldt men ons, dat de vergiftiging van Datenna daar groote ontsteltenis heeft veroorzaakt, die nog vermeerderde toen deze week het gerucht liep, dat vrouw D. bekend zou hebben den moord te hebben gepleegd. In o4 de jaren dat zij getrouwd waren, bemerkten aelfe de buren weinig of niets van een slechte ver standhouding tusschen man en vrouw; tegendeel ze stond bekend als een goede vrouw en moeder. Er zijn 12 kindereu, en de vrouw was zelfs grootmoeder. Hoe zij bij mogelijkheid iets kon uitstaande hebben met. den landlooper v. 't H., begrijpt men niet. Met spanning ziet men hier den uit slag van het onderzoek tegemoet. Wij vernemen, dat het gerucht, dat vrouw D. békend zou hebben, waarvan onze cor respondent melding maakt, gegrond is. O. H. C. Uit Nieuwenhoorn wordt gemeld, dat door het gerecht een onderzoek in loco is ingesteld in zake de geschiedenis van clon 84-jarigen vader, die door zijne dochter, bij wie hij inwoonde, opgesloten gehouden werd. Een f ij ne familie. Op de Haag- sche groentenmarkt doet een vrouw met >en paar jongens hare inkoopen, die voortdurend èn door de warmoeziers èn door de politie op de vingers worden gekeken, daar men ze niet vertrouwa van Ci eene schuit tot de andere. De man zit voor geruimen tijd achter de tralies wegens het ontvreemden vau een aanzienlijke partij aardappelen. Te voren had hij een sleutel van een pakhuis, gaf a;e aan de jongens en liet hen eenige zakken goe deren halen. De recherche doorzoekt telkens de woning, waarbij nu weer een verborgen kast is ontdekt opgepropt met gestolen voor werpen. Onlangs zocht de politie een vat snij- boonen, van de markt ontvreemd, doch vend f>ij de achtbare familie alleen een vat zuur kool. Later bleek evenwel dat dit slechts een laagje was bovenop, terwijl de boonen onder in zaten. De jongens hebben al heel wat tijd in de gevangenis doorgebracht. De officier van justitie en de rechter commissaris uit Arnhem, hebben te Wage- ningen een onderzoek in loco ingesteld in zake het aanrijden van D. v. D. aldaar door een groentekar, tengevolge waarvan deze is overleden. Ook de voornaamste getuige is gehoord. Te Meeden is het achtjarig zoontje van den arbeider G. overleden, vermoedelijk tengevolge van een slag op het hoofd. Een timmerman wordt daarvan verdacht. De jus titie doet een onderzoek. Vrijdag is in de Merwede onder Slie- drecht nabij de spoorwegbrug Baanhoek door een klippersehip overvaren het praamschip Bok. van Jac. van der Star te Beeuwijk, ge laden met zand. Het schip is onmiddellijk gezonken en zit in het vaarwater voor den mididelsten pijler. De mast is gedeeltelijk zichtbaar. Schipper en knecht konden zich nog juist in de roeiboot redden, zonder «ets mee te nemen. School- en Kerknieuws. Notarieel Staatsexamen 12 Juli. Ge slaagd le gedeelte jhr. 0. J. G. Six, te 's-Gra- venhage J. F. de Auijter de Wi.dt, te Gronin gen 2e gedeelteJ. C. van Heuven, te Am sterdam A. O. Dammers, te Meeawen G. W. Koerman, te Amsterdam. De Vereeniging voor hooger onderwijs op gereformeerden grond slag zal hare 24ste jaarlijksche bijeenkomst houden op 6 en 7 Juli te Groningen. Donderdag 7 Juli zal er des namiddags eene openbare meeting met debat zijn, waarin de vol gende stelling zal verdedigd worden „De dogmatische ;Tondslag der Vrije Uni versiteit te Amsterdam is geenszins eene belem mering voor haren arbeid in wetenschappelijk en didactisch opzicht, maar veeleer een voor deel." richten het wettelijk maximum der vergun ningen tot verkoop van sterken drank in ret klein te verlagen tot 24, in afwachting van het in werking treden der nieuwe urankwet. Het Hbld. schrijffb: In den -ouidèriiomi 'van ruim 89 jaar over leed heden te Bhssuta dr. L. C. E. E. Fo-ok, d'ie ziöh voor ongeveer 25 jaar aldaar als ge neesheer vestigde em de aJgemeene achting en (het vertrouwen der ingezetenen genoot. Vele janeu *was hij tevens gemeente-genees heer eu als zoodanig heeft hij ook groote ver diensten. «Doch ook in breeder kring, vooral in de medische wereld, werd de overledene geacht om zijm kennis, neergelegd in ver sdhilleande werken, waarvan vele zeer de aan dacht trokken, zelfs in heb buitenland. Tot voorkorten tij'd -bezocht <ïe krasse dokter nog dagelijks zijne patiënten, toen 'hij door Ihct breken van zijn been het bed moest hou den. waardoor zijne -krachten snel vermin derden. Men schrijft uit Eemlamd). De hooibouw in de Eempolders, die een groot deel van Utrecht van hooi moeten voorzien, is thans in vollen gang. Werd het vorige jaar door het zeewater het grootste deel van den oogst vernield, dit jaar is het gewas zeer overvloedig en uitstekend van kwaliteit. Men komt haast handen te kort om het hooi op tijd binnen te halen. Kersen. Men meldt Van het station Eist ia de Betuwe werden in de laatste dagen niet minder dan 200.000 pond kersen en 100.000 pond kruisbessen geplukt en verzonden naar Engeland. Vrijdag was het juist 50 jaar lang, dat de weduwe Andries Splint den tol tusschen Laren en Hilvereum, bij het Janskerkhof, be diende. Ondanks haar 82 jaar vervult zij bij voorkeur zelf nog haar plicht. aDe zending der protestantsche kerken wordt tot hiertoe gedreven door particuliere vereenigingen, bestuurd door personen, voor wie een kerkelijk ambt geen vereischte ;a Zoo ook -die Utrechtsche Zendingsver-eeniging. Hun zendelingen worden opgeleid voor par ticuliere gelegenheden. Anders is dit bij de gereformeerde kerken. Deze vaardigen afpredikanten en dan door een classis. Zoo werd door de kerk van Utrecht uitgezonden ds. Adriaanse, predikant te Zeist en thans om gezondheidsredenen teruggekeerd. Men schijnt ook in de herv. kerk zulks te willen veranderen. Immers heeft ds. Nahuys, te Zeist, op de classicale vergadering te Amersfoort voorgesteld: in beginsel te be sluiten tot afvaardiging van een dienaar des Woorda tot de heidenwereld en dan van wege de cl asms Amersfoort, en tot het benoemen een er oommissie om dienaangaande een rap port in te dienen bij de eerstvolgende ver gadering. Dit voorstel, bedoelende dus ker kelijke zending naar den eisob van Gods Woord, werd krachtig gesteund door den heer v. Aalst Vellinga, en aangenomen met algemeene stemmen. Tot leden der commissie van advies en voorbereiding werden benoemd de hoeren Van Aalst, pred. te Amersfoort; Meulen- belt, pred. te Baarn Nahuys, pred te Zeist Postma, pred. te Blauwkapel, en Vellinga, pred. te Nieuw-Loosdrecht. liGe-dood. Aan den Kwakkeldijk te Utrecht is gisteren morgen om 11 uur een 70- jarige persoon P. B. genaamd -door een trerin aangeraden en gedood. Het ongeluk is geheel aan eigen onvoorzichtigheid te wijten. Do boomen van den overweg waren voor den in aantocht zijnden trein gesloten. Hierop geen acht slaande kroop de man onder do afsluiting door, met het gevolg «Jat hij door de machine gegrepen werd. Het lijk van den j ongelukkige is later per brancard naar het j hoofdbureau van politie overgebracht. De afdeeling van den Volksbond te Apeldoorn h-eft beslaten deze winter atn huisvlijtschool te openen. Apeldoorn. De bijenmarkten alhier cp Dinsdag 5, tn Woensdag 6 Juli, en te Eerbeek op Donderdag 7 Juli a.s., worden dee mor gens negen uur geopend. In deze gemeente zal op den tweeden dag, te beginnen des nar middags 3 uur, telkens gelegenheid worden gegeven om bijenvolken bij opbod publiek te verkoopen. Voor het grootste aantal bijenvolken, ten verkoop aangeboden, worden prijzen uitge loofd van f 10, f5 en f 3 Voqr alk onver kocht bijenvolk betealt de verkooper 5 cent, eu voor elk verkoc.it bijeenvolk 10 cent. Buasum. De gemeenteraad heeft beslo ten tot H. M. de Koningin het verzoek te Ter eere van den verjaardag van H. K. BL de Prinses zu Wied, prinses der Neder landen, zal morgen op het voorplein der in- fanterie-kazerne door het garnizoen een groote ade worden gehouden. De parade zal wor den gecommandeerd door den majoor van Lilaar van het- le regiment huzaren. Het terrein wordt, evenaLy bdj vorige ge legenheden, voor het publiek toegankelijk gdsteki (Toegang door de hoofdpoort aan den Leusderweg). Voor belanghebbenden kunnen wij voorloopig mededeelen, dat het 2e toelatings examen voor het gymnasium zal plaats heb ben op 5 eu 6 September as. Wij ontvingen de eerste aflevering va a Ons oude Nederland", de geschiedenis van het vaderland v«n de vroegste tijden tot op heden, aan ons volk verhaaldi door L. Pen ning. Dit werk verschijnt biji de firma D. A. Daamien te Rotterdam. Bij het doorlezen van de eerste twee vel len druks kregen wij den indruk, dat wij hier te doen hebben met een niet aJledaagoeh werk, een echt populair 'boek, gesahreven door een bekend auteur, die met zijn geschiedenis van den Zuid-A f ri k aa nschen oorlog zich reeds een goeden naam heeftweten te verwerven en die in zijn besehrijfv'ing van natuurtafe- reelen doet denken aan Hofdijk. Men zou van dit boek kunnen zeggen, dat het aansluit bij, „Onze Voorouders", waarvan de platen ook tot model zijn gekozen. De goed uitgevoerde illustraties zijn van den jeugdigen teekenaa" J. H. Isdngs, dli-e eerst kort geleyden zijn studuesheeft voltooid). Vooral „Het West-In dische Huis", de St.Elizabetrsvloed, De Zee slag bij Sole-bay en de Kroning van Willem Hl en Koningin Mary maken een goeden indruk. De firma Daamen zal met deze uitgave on getwijfeld succes hebben. De temperatuur mn het water in do bad en zwemanridhting ap 4 Juli 1904 dies ochtends |7 uur was 59 graden Fahrenheit. Burgerlijke stand. Geboren: Reuger, zoon van F. Kroon en G. van de Kamp. Overleden: Hemidrik Bobn, oud 18 jaar, ongehuwd. Prinsengracht 708, Amsterdam, verstrekt gelden op I en 2. hypotheek rente pl. m. 4 5 Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op langen tdrmijn van af f 300 tot elk bed rag Mevrouw GERLINGS, te de Bilt, vraagt met 1 Augustus genegen huiswerk te verrichten. gevraagd in klein gezin, P. G., om 1 Augus tus tegen flink loon in dienst te treden, als Meld-Alleen, van goede getuigen voorzien. Zich te vervoegen Ministerpark, 26 Hilversum. AMSTERDAM. beter dan eenig ander fabrikaat. Goeddrogend. Glansrijk. Standhoudend. Vrü van bersten. ONGEVOELIG VOOR ZEEWATER en daarom uitstekend geschikt voor Schepen, Stoomboten, Pleiziervaartuigen Attesten van bevoegde verbruikers en Monster op aanvrage. Per mandje 5 kilo bruto f 2.1010 kilo netto f 4. Nieuwe Muisjes Aardappelen. In manden 20 kilo netto 2.8030 kilo 1 4.~ 50 kilo 6.50. Alles franco thuisembalage vrij, na ont vangst van postwisselrembours 10 c. hooger. AdresNed. Fruithandel Tiel. Sigarenkisten en Kistjes, van reukeloos hout, ter verpakking van bater cacao, parfnmerlën, enz. KRAMER SMITS, voorheen VERMAES, Delft. BCLLlTAWTs qualiteit. Concnrreerem HÓOGERWERFF Co. prijzen. KinderdijkV laardingen. Harde, Wille en Zuivere le SCHIEDAM. BEKROOND te B renen in 1873 met do Verdienste-Medaille, te Parjjs in 1878 met de Gouden Medaille, te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille, te Antwerpen in 1885 met het Eere-Oiploroa te Parijs in 1900 met Grand Prix. (Hoogste onderscheidingen). Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook bij het uitblazen. zijn verkrijgbaar bij alle voorname winkeliers. BESLIST GOEDKOOPSTE LOTERIJ. Reeds over 14 dagen begint de trekking (Derde Verloting) Maandag 18 Juli a. s. Trekking volgens de aanwijzing der Staatsloterij. Hoofdprijs f 50.000 werkelijke waarde. Voort» prijzen 1 f 5000.-, f 3000.—, 1 2500.—, 2000.—f 1500.—, 1000.—, f 500.—, f 300.— ooz. Totaal f 10508 prijzen ter waarde van f 173S20. Loten voor alle klassen geldig. Franco toezending na ontv. v. postwissel. Toussaintkade 18-19, Den Haag. RISICO HOOGSTENS f 10, f 5, OF f 2.50. zal aedurende nnaii!m!a>i houden van alle voor- enkele dagen Opruiming handen corsetten tegen bijzonder laag genoteerde prijzen. Vooral goedkoop zullen worden verkocht de Corsetten waarvan enkele nummers voorhanden zijn, alsook die, welke door étaleeren als anderszins wat onfriscb zijn geworden. Ook diverse REFORMCORSETTENBUSTHOUDERS en BUIKBANDEN zijn onder de opruiming begrepen. Leeraar In PIANO en ZANG, Utrechtsche straat, hoek Hellingstraat 36. De Notaris J. DE KLERCK, gevestigd te Maarssenzal op Donderdag 7 Juli 1904, voorm. 11 nur, te Vleuten, ten huize van den Heer G. M. VAN DIJK I 1. Een hecht eu sterk gebouwd HKKltK.Miris met Tuin, beplant met Vruchtboomen, te Vleuton a/3 Stationsweg Kadaster Sectie A. Nos. 1212 en 1242, groot 12 Aren 27 Centiaren. 2. Een HEIN wnnriu vergunning niet Nchnur ingericht tot Werkplaats on berging en Stalling voor rijtuig en paard staande alsvoren a 'd DorpstraatKadaster Sectie B. Nos. 225 en 226 groot 1 Are 90 Centiaren. 3. Een perceel BOOMIi AARD- LA ND beplant met fijne Vruchtboomen, met het daarop staand Koetshuis en Stalling, geleden alsvoren d Stationsweg Kadaster Sectie C. Nos. 416 en 419, groot 47 Aren, 70 Centiaren. Te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags en daags vóór de veiling van 10 tot 2 ore Breeder bij biljetten.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3