5. 3de JaargHiig. Dinsdag 5 Juli 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. GRAAF W. 62. MHERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS P«r 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.79. Afzonderlijke nummers0.09. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertontien, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DKB ADYKRTKNTlto Tan 1-8 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrgf bestaan voordeellge bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement Béne circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op i toegezonden. Politiek Overzicht Nog lang geen einde van den oorlog. Uit Tokio werd gisteren bericht, dat daar het gerucht liep, dat Rusland door tusschen- komst van Frankrijk de overgave van Port Arthur met do in de haven liggende vloot en de bewapening zou hebben aangebodenals cenige voorwaarde zou gesteld zijn vrije af tocht voor het garnizoen. Er werd bijgevoegd, dat dit bericht als geheel onmogelijk be schouwd wordt. Als men in Tokio er zoo over denkt, dan is er voor ons allerminst reden om er anders over te denken en ons te vleien met de hoop, dat op deze wijze een stap nader zal worden gedaan tot den vrede. Nog pas is wederom, van twee kan ten zelfs, verzekerd, dat er ook niet te den ken valt om door eene vriendschappelijke be middeling van derden het herstel van den vrede te verkrijgen. Eenerzijds is uit Washington bericht, dat do regeering] hare voelhorens heeft uitgesto ken om gewaar te worden of er mogelijkheid best.ond voor eene interventie. Het resultaat was, dat geen der beide oorlogvoerenden be reid was naar eventueele voorstellen in dio richting te luisteren. Van geheel dezelfde strekking zijn de mededeelingen, die de ver tegenwoordiger te Petersburg van de Daily Telegraph doet over de stemming aan Rus- sische\ijde, naar aanleiding van het bericht, dat bij de samenkomst der Duitsche en En- gelsche monarchen de omstandigheden over wogen zijn. waaronder een voorstel tot vriend schappelijke-bemiddeling denkbaar zou zijn. Hij spreekt met nadruk dat bericht tegen en voegt daaraan toe: „Rusland houdt on voorwaardelijk vast aan de verklaring van 27 April en zal zich door niets er van laten af brengen om de Russische oppermacht aan den Grooten ooeaau duurzaam te verzekeren. Se dert vele jaren heeft de regeering hare voor naamste zorg gewijd aan het leger en de vloot en daaraan reusachtige sommen be steed, zöodat vele binnenlandsche behoeften onbevredigd bleven. Daarom kan de regee ring geen uitkomst van den teganwoordigen oorlog als definitief aannemen, die zou mee brengen, dat Rusland minder kan uitrichten #er zee en te land dan een kleine Aziatische staat, die nooit als een ernstige mededinger werd beschouwd Met betrekking tot den waarschijnlijke® loop van de verdere gebeurtenissen in 't verre oosten wordt aan de Politische Correspondenz uit Parijs bericht, dat daar in politieke en militaire kringen de meening heerscht. dat h<' einde van den strijd vóór het volg-nde jaar niet is te voorzien. Men bezit alle ge gevens voor de overtuiging, dat Rusland, hoe groot ook de moeielijkhcden r. ogen zijn ge weest waarmede het had te kampen, beslo ten is geen inspanning achterwege te laten, beantwoordende aan zijne militaire en finan- cieele hulpbronnen. De uitwerking waarvan zal wel is \..iar vóór den winter bezwaarlijk zich kunnen doen voelen. Reeds nu echter beschikt generaal Koeropatkin, naar de schatting van wel ingelichte kringen, over minstens 200,000 man en waarschijnlijk ie'. 3 meer. derhalve eene macht die misschien niet tot een beslissende aanvalsbeweging, maar zeker tot taaien en krachtdadigen te genstand voldoende is en in weinige weken aanzienlijk vermeerderd zal zijn. Men ge looft verder in Parijs, dat, welke keer de ge beurtenissen ook mogen nemen, in Peters burg goene bemoeiing om aan don oorlog een eindo te maken, zal worden geaccepteerd. De meening, dat de Russische oostzeevloot niet. zal kunnen \ertrekken voordat wij een jaar verder zijn, schijnt niet op vasten grond slag te rusten. Al mogen ook niet alle sche pen in staat zijn den rvertociht over den ver ren afstand van Kroonstad naar Port Ar thur reeds in de eerstvolgende weken te wa gen, aan den anderen kant is luet geenszins uitgesloten, dat een deel van de vloot de reis naar Port Arthur reeds spoedig zal be ginnen. Yan dezélfde stemming getuigen beschou wingen van den Russisclien generaal M Botjonow in het bekende militaire blad Russki Inwalid. Daarin wordt o. gezegd „Naar aanleiding van onze zoogenaamde ne derlagen kan ik slechts zeggen, dat lieden, die veel beleefd hebben, zich over deze ne derlagen niet kunnen verwonderen. Ik be leef den derden Russischen oorlog, en de beide voorafgeganen zijn er mee begonnen, dat Rusland bijna geheel onvoorbereid was, hetgeen echter niet belette, dat Sebastopel zich elf maanden lang staande hield en dat wij in den Turkschen veldtocht, ondanks de nederlaag van Plewna van Augustus, meer dan ééne vesting bestormden en in den win ter over den Balkan gingen. Dat was echter lang geleden. Voor de oogen van ons, die Sebastopol hebben beleefd, is Rusland ge groeid en machtig geworden, en de tegen woordige oorlog, de derde dien ik mij her inner, een groote oorlog, levert het bewijs, dat wij naar twee fronten zouden kunnen strijden, wanneer de omstandigheden dit noodig mochten maken. Ik heb in de pers reeds uitgesproken, dat Japan de sterkste vijand is, omdat men hem het moeielijkst kan verwonden. Inderdaad, wat kunnen En geland en Amerika ons aandoen, wie wij be trekkelijk veel meer nadeel kunnen toevoe gen? In een anderen toestand bevindt zich Japan. Nu wij eenmaal toelieten, dat het ter zee het overwicht kreeg en daarin be stond onze fout kan het 300,000 man tegen ons in het veld brengen, terwijl de groote afstand ons belemmert om onze troe pen snel naar het oorlogstooneel te vervoe ren. Toch is er geen reden om moedeloos te wordenom Japan geheel te onderwerpen zouden 300,000 man gelande troepen volko men voldoende zijn. Voor ons echter betee- kenen al deze bloedige gevechten, de laatste gevallen bij Kintsjou en Wafankou niet uit gezonderd, ondanks het ongerief en de voor beeldeloos uitgestrekte communicatielijn, on danks den betrekkelijk geringen staat vaD gereedheid voor den oorlog, die door den over tuigden afkeer van den oorlog was veroor zaakt, niet meer dan de doodsstuiptrekkin- gen van Japan. Tot zijn ongeluk heeft dit bloeiende land. ofschoon het de natuurlijke bondgenoot van Rusland behoorde te zijn, zich laten meesleepen. en het zal deze dwa ling zwaar- moeten boeten. De mensohen zijn werkelijk te zenuwach tig. Na den strijd bij Kioelentsjeng meen den velen, dat Japan onverwijld tot den aan val zou overgaan, en na»het gevecht van Kintsjou werden velen door twijfel over de veiligheid van Port Arthur bevangen. Moet het echter voor allen niet duidelijk zijn, dat het bij de onuitputtelijkheid van ons leger, bij de overmacht die nu ook onze strijdkrach ten ter zee hebben verkregen, die in de laat ste dagen met zooveel succes zijn aangewend, er geen andere uitkomst kan zijn dan de volledige ondergang van Japan? Hier komt slechts in aanmerking de tijd en de mato van energie, die wij aanwenden. En laat zich de energie betwijfelen?" Men ziet uit deze laatste zinsneden hoe het kleine vleugje van den strooptocht der drie kruisers, waarover het Wladiwostok-eskader beschikt, de uitwerking heeft gehad om het zelfvertrouwen van de Russen aan te wak keren. Misschien zou men. na wat verder voor Port Arthur is gebeurd, niet zoo boud meer spreken, maar aan de stemming van onverzettelijkheid der Russen zal daardoor wel geen afbreuk gedaan zijn. Volgens een bericht van de Temps uit Ber lijn zullen de 800 millioen francs, die dooi Frankrijk geleend zijn, waarschijnlijk tot Fe bruari a.s. voldoende zijn om de kosten van den oorlog te bestrijden. Dan zal men tot eene nieuwe financieele operatie moeten overgaan. Men spreekt van eene leening, die in Duitschland zou worden aangegaan. Het is den Schx. onbekend, wat er aan is van dat gerucht, maar het is z. i. zeker, dal Duitschland niets liever zou willen dan een financieelen dienst aan Rusland bewijzen Het is dus niet twijfelachtig, dat op een meer of minder nabijgelegen tijdstip, onder den eenen of anderen vorm, de Duitsche geldmarkt haren steun zal verleenen aan de Russische regeering. Duitschland. De rijkskanselier graaf Biilow is te Nor- derney aangekomen, waar hij een goed deel van zijne zomervacantie denkt door te bren gen De Pruisische Landdag werd gisteren met toestemming va® beide Huizen, ver daagd tot 18 October. De eersvolgende openbare zitting van het Huis van Afgevaardigden zal plaats hebben 25 October. Het Kleine Journal te Berlijn bericht, dat de grootmeester van het huis der Keizerin, baron von Mirbach, met het oog op de aan vallen waaraan hij in den laatsten tijd bloot staat, van plan is zijn ontslag te vragen. In hofkringen is men va® meening,, dat, als baron Mirbach aan zijj. voornemen gevolg geeft, zijn verzoek om c-tslag zal worden aangenomen. De beweging tege® baron Mirbach schijnt overigens niet tot bedaren te zullen komen, al in men er i® geslaagd de interpellatie, die over deze zaak was aangekondigd, in den doofpot te docu. De Köln. Ztg. leest de conservatieven en de leden van hei centrum, door wier verzet het plan verijdeld is om de zaak-Mirbacli te behandelen, zonder dat de regeering er aan meedcid, daarover de les. Zij chrijft: .Dezen hebben daarmee ge toond „slechte steunpilaren van troon en a'taar" te zijn. Daar er nu wel geen kans meer zal zijn op eene parlementaire behandeling van deze onaangename zaak, is he- te hopen, dat de regeering andere wegen zal inslaan cm de zaak tot klaarheid te brengen. Ge beurt dat niet,, dan laat men -uim baan voor de zorgvuldig zich op de grens vr.ii de wei balinceerende lasteringen. IJr zal dan een droesem van ortstemdheid achterblijven, dte de „Reichsverdrossenbeit'' zal vermeerderen e® aan de monarchale gedachte, het krach tige steunpunt, waarin de burgerlijke par tijen hun stevigsten grondslag moeten vin den, op betreurenswaardige wijze afbreuk moet doen." Frankrijk. De minister va® buitenlandsche zaken heeft, in den ministerraad medegedeeld, dat de president van de republiek Haiti in eene openbare audiëntie de diplomatieke ver tegenwoordigers van Frankrijk en Duitsch land heeft ontvangen en hun bij die gelegen heid verontschuldigingen heeft gemaakt over de door Haitische soldaten tegen hen ge pleegde onbe h oo r 1 i ikheden De begrootingscommissie van de Kamer heeft met 14 tege® 10 stemmen besloten tot opheffing van het gezantschap bij bet Vaticaan, door schrapping van de® daarop betrekking hebbenden hegrootangspost. Zij drukte daarna met 18 tegen 5 stemmen haar leedwezen uit, dat de regeering gemeend heeft zich niet te moeten uitspreken over de handhaving of opheffing van het crediet voor het gezantschap bij bet Vaticaan, en droeg den rapport-eur op dit in het- rapport te vermelde®. Bij de Kamei zal de fcaak eerst in het najaar ter sprake kennen, wanneer Je be grooting in de openbare zitting in behande ling komt. Engeland. I® het lagerhuis deelde lord Percy, de vice-staatssecret-aris van buitenlandsche zaken mede, dat de regeering geen reden had te ge- looven, dat de Russen uit Nioetsjwang waren teruggetrokken. De Britsche kanonneerboot Esjiègle had bevel ontvangen zich daarheen te begeven. Minister Brodrick gaf, in antwoord op eene vraag over Tibet, te kennen, dat wan neer de Lama, die vergezeld is door verte genwoordigers van drie Lhassa-kloosters en ontvangen is door kolonel Younghusband, de bevoegdheid heeft eene overeenkomst aan te gaan, Younghusband machtiging heeft met hem te onderhandelen. Eenige maanden geleden heeft de heer Chamberlain uit het hoofdbestuur van de liberaal-unionistische partij, den Liberal Unionist Council, den hertoóg van Devonshire die met hem de partij heeft opgericht en vele jaren voorzitter geweest is, verdrongen. Tbans is een tweede bestuursorgaan van die partij, de Liberal Unionist Club, gereorgani seerd en veranderd een orgaan, dat de protectionistische denkbeelden, waartoe de heer Chamberlain is bekeerd, zal voorstaan. Deze club was indertijd gesticht om eeD tegenwicht te vormen tegen de beweging ten gunste van homerule voor Ierland. Na een scherp debat viel de stemming uit ten gunste van de protectionisten, waarna de vrijhandelaars de zaal verlieten, om op eene andere plaats in hetzelfde gebouw weder bij een te komen en eene nieuwe vereeniging te stichten, die nu met alle macht de oude zal tegenwerken. De nieuwe vereeniging heeft den naam „Unionist Free Trade Club" ge kregen, en al 19 haar ledental minder groot, zij heeft daarentegen het voordeel, dat de besten en meest bekenden onder de liberale unionisten tot haar zijn toegetreden. Balkan-Staten. Volgens bericht uit Kanstantinopel is de uitvoering van het besluit om de redif- bataillons in de districten Saloniki en Adrianopel naar huis te zenden, voorloopig uitgesteld ten gevolge van de hernieuwde werkzaamheid van de geheime comités en het verschijnen van nieuwe benden in Mace donië. Marokko. De Franschen berinnen zich huiselijk in te richten in Marokko. Wel is het bendht van de Daily Mail, dat een Algerijnsch zoeaven-regiment bevel heeft gekregen naar Tanger te gaan, nog niet bevestigd. Er schijnt echter wel iets van aan te zijn, want de correspondent van de Times te Tanger bericht, dat er tusschen het Fransche ge zantschap en den. Sultan van Marokko eene overeenkomst is gesloten volgens welke er in Tanger eene politiekorps uit Algerië zal worden ingevoerd. Ook een Fransche bur gerlijke ambtenaar, die den Sultan als financieel raadsman ter zij'de zal staan, aal weldra te Tanger aankomen. Turkije. De Armenische bisschoppen in Perzië heb ben naar Washington aan staatssecretaris Hay geseind, dat de Turken als barbaren bloedbaden hebben aangericht en dat duizen den, in naam van het christendom en van de naastenliefde, ^merika smeeken, het le ven van de onschu'digen te redden. Thibet Kolonel Younghusband heeft in eene sa menkomst, die hij te Gyangtse had met de Tibetaansche gemachtigden, het verlangen uitgedrukt, als prealabele voorwaarde voor de onderhandelingen, dat de vesting vóór Dinsdagmiddag zou worden ontruimd. De gemachtigden antwoorden, dat zij dezen eisch ter overweging zouden overbrengen. De oorlog in Ooot-Azië. Over den oorlog zijn de volgende berichten Tokio, Jf Juli. Hier loopt het gerucht, dat Rusland door tusschenkomst van Frankrijk de overgave van Port Arthur met schepen en wapenen heeft aangeboden, mits aan het garnizoen vrije aftocht wordt toegestaan. Het is onmogelijk de bevestiging van het ge rucht te krijgen, dat als geheel onmogelijk beschouwd wordt Tientsin, J, Juli. (Standard). Sints den 27 Juni, toen de Japanners het Russische wacht schip hebben doen zinken, heeft het Japansche hoofd-eskader manschappen te Dalny aan land gebracht, tot voorbereiding van den "be- slissenden aanval op Port Arthur. De Japan sche landoperatiën in den rug van Pórt Ar thur zullen waarschijnlijk binnen weinige da gen de zaken tot de eindbeslissing dóen vor deren. PetersburgJf Juli. Generaal Saeharow, chef van den generale® staf, bericht dat Zaterdag in den omtrek van Kaatsjau werd waargenomen dat de voorposten van den vijand naar het zuide® teruggingen en eene 14 mijlen lange linie, nooidoostelijk van Sjenioetsjen bezetten. Het station Sjenioe- tsjen is door een afdeeling Ja.pansche infan terie bezet. De sterkte van de in den omtrok 'bijeengetrokken Japanscihe troepen is minstons een drivisie. Naar gemeld wordt, staan in den omtrek van Sioejan ongeveer 50.000 Japanners. Aan den Daliën-pas houdt de vijand zijne oude stelling bezethij rukt niet verd naar Haitsjeng op. IAaojang, 3 Juli. Daar de regens de ope raties onmogelijk maakten, keerde generaal Koeropatkin naar Haitsjeng terug. Het bericht, dat de Russen den Talieng- pas hernomen hadden, was voorbarig. Noch de Russen, noob de Japanners kunnen met ROMAN 11 VAN MORITZ VON REICHENBACH DOOK HERMAN LIND. „Wat is er aan de hand?" vroeg .neef Bertram, doch zonder 'een zweem van ni eu wsgi e riglheid. „Om het dan maar in vier woorden te zeggen Fred wil gaai» trouwen!' „Ei kijk, maar daar moet ik als hoofd der faönilio wel degelijk nota van -nomen par don, oompje, maar niettegenstaande li-et ver schil in leeftijd tussdheu ons „Zijt gij do senior in de familie, •onmid dellijk toegestemd, en daarom juist acht ilc het goed, dat gij op dc hoogte van de zaak zijt, voordat ze publick wordt." „Ja, ja, dat s best. We zijn dus verloofd? Met- wie? Komaan, vooruit met- de geit. Hij zag daarbij Fred vragend aan, maar deze begon weider langs een onn-weg over de Dra 1 Iers te spreken. Bertram- hoorde stilzwijgend toe, tikte dé asch van zijn sigaar, deed een paai- haaltjes, die hem in een blauwen damp hulden, -en nam toen do sigaar tusschen zijn vingers. „Nu, als jij maai' gelukkig wordt," zwlc hij daarop, „dan komt do rest er niet op aan 1" Hiji reikte Fred de hand en de oude graaf meende: „Je behoeft, den jongen maar aan te zie®, -óm te weten of hij gelukkig is' Ik geloof zoo, dat Wanda- iDraller bepaald een uit zondering op den regel zal zijm, want om a-1 het -andere onverschillig te achten, zooaJö door ui schijinti t-o worden- gedaan, Biertranv, daar kan ik voor mijui persooni geen „ja" e® „amen" -op zeggen.' „Voor uw persoon, dat's wat anders, oompje' Toen ik daareven "t-ö kennen gaf, dat het "huwelijksheil hot grootst© en de rest ivan weinig of geen belang was, Stelde ik miij daarbij op het standpunt van Fred. Wij gij en ik, oompje we zijn -.nog de fossi- lieën uit een vroegere aaird'periodewait om ons groeit en opkweekt, is een ander gewas dan hijVoor mijn persoon zou ik -niet den moed hebben een juffrouw Draller te trou wen -maar als een ander dat doen wil, da® valt daartegen, dunkt me. hoegenaamd niets in te brengen. Hoe laug zal de zoogenaamde heerlijkheid van onze landedelJiedon u be hoort daa-r ook toe, oom, al -bobt ge ook uw goed Verkocht hoe lang zal zij- 't nog wel uithouden? Zoolang door de conversatie ma joriteit het landbezit tegen verbrokkeling ge vrijwaard blijft. Langzamerhand gaan wij al lemaal over den kop. De majoraatskeeren na tuurlijk het laatst, maar die zullen er toch ook aan moeten, gelooven. Weet ge, hoeveel op dit oo'genblik Wellcampsdorf, als kapitaal beschouwd, aan rente afwerpt? Anderhalf per cent Is ?t niet een schandaal „En toch blijft het grondbezit de soliedste kapitaalbelegging, die er bestaat." meende Fred. „Wat het land produceert, heeft ieder een noodig, het komt er dus maar op aan, dat het -produceeren niet duuirder wordt dan het product. Misschien moest men over het algemeen meer dé industrie met "den land bouw verbinden." „Neen, dat is onze zaak -niet!" „Niet-? Zou het dan do zaak van den land edelman zijn om met over elkander geslagen armen naar den 'kolder te gaan riep Fred uit. „Al ben ik ook van plan. met een bur germeisjes te trouwen, ik heb t-och het gevoel van waarde van mijn stand. Ik zie1 die waarde natuurlijk niet in belachelijke vooroordeelen, maar ik ben er tot i® mijn ziel van overtuigd, dat er een groote som van idealisme, van edel streven en van mannelijken ernst zou verloren gaan, wanneer uwe profetieën wer den vervuld, 'Bertram 1" Met een melancholiek lachje zag de majo raatsheer zijn neef aan. „Een karaerredenaar in zakformaat," zeide bij half binnensmonds, zonder dat er van deu spot zijner woorden ook maar een spoor op zijn gelaat te lezen stond. Maar nu kwam de oudo graaf aan het woord, nam enkele uit drukkingen, die door eajjn neef en zijn zoon gebezigd waren, tot uitgangspunt en knoopte daaraan een omprovisatie vast, die even vol was van tegenstrijdigheden als van schitte rende -vonkjes, maar die nochtans geen ver andering bracht in de melancholieke gelaten heid van zijn neef en ook zijn zoon geen aan leiding gaf om de slechts even door hem aan gestipte denkbeelden breeder te gaan ontvou wen. Fred voelde het zelf maar al te goed, hoe zijn Handelwijze hier en daar in tegen spraak was met zijjn grondbeginselen en met zijn gedachtenloop en hoe meer zijn vader sprak, hoe meer de goede man zich opwond om 't recht van bestaan van den adelstand ook in deze dagen met hand en tand te ver dedigen, des te onaangenamer werd zijn ei- ge® stemming. „Ik zal u eens wtat zeggen, oompje" viel eindelijk Bertram bij een soort- van rustpunt deu ouden heer in de rede „den loop der wereldsche dingen veranderen kunnen wij niet, gij niet en ik niet, het is dus maar het verstandigst, daaraan volstrekt niet te dennen. Ik kan gelukkig nog levin met mijn. anderhalf percent Wat ik zeggen wil, Fred, ik heb diens „Pro- timpos" uit do Zuleika van Primac gekocht, een prachtig paardIk heb ook zoo'n bengel in de stad een geboren jockey misschien is daarmee iets op de v oor jaar s-wedre n nen te doen In elk geval kom ik omstreeks dien tijd te Berlijn. Apropos, wanneer vieren wij bruiloft?" „Zeg eens, mijn engagement is zoo fonkel nieuw, dat daarvan in 't geheel nog geen sprake is geweest," antwoordde Fred lachend. „Zoo maar ik krijg bij tijds de com municatie, niet waar? Hier is mijn station'. Nu, veel geluk op uw pad, Fred! Vaarwel, oompjeZie het- zoo te schikken, dat ge op de terugreis eens ibij mij komt aanwippen!" HOOFDSTUK VI. Mevrouw Dralier «treek met haar hand langs -het nieuwe fluweclen kleed, waarmede in 't salon, de tafel, die voor de sofa stond, gedekt was. „Wel erg mooi, maar vreesol ijk duur," vond zij. Toen zag zij fiaar haar dochter om, die bij eens der vensters stond. „Nu konden zij eigenlijk wel komen. Wan da 1 Alles is klaar!" De commercicraad trad de kamer binnen. „Ha, daar hebben wij papa ook 'al in gala-tenue, 't Is toch heel net- van dien ouden graaf, dat hij zoo dadelijk overkömt om met Wanda kennis te maken!" „Nu," bromde de oommerrieraad, „een schoondochter met Wanda's vermógen zal hem zeker niet onwelkom zijn. Er is in de familie Wclleamp 'nog wel een vrij aanzien lijk grondbezit, maar de tak, waartoe ortóe luitenant behoort, is zoo arm als de mieren." „Ja, maar daar moest je liever niet zóó veel over spreken, manZij geven den titel en door jou worden de middelen verschaft. De graven loopen maar niet zoo op straat te koop en denk eens aan Wanda's vrièn- din haar waren wij niet goed genoeg! Ik ben benieuwd naar 't geen rij nu wel zal 'zég- gen ,,'t Is mijl tamelijk onverschillig, cn, rond uit gezegd, was een solied man van zaken mij als schoonzoon wel zoo welkom geweest." „Papa1" klonk het verwijtend uit de ven ster nis. „Nu, ik wil maar zeggen maar jij. bent ons eenig meisje en de commercieraad Dfral- ler kan zioh daarom wel de weelde vcroor- loowen, een grafelijken cavallerie-officier tot schoonzoon te hebben." Worut. vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1