M°. I O. Twceile Blad. 3d* Jaargang, Zaterdag 9 Juli 1904. KOLONIËN. BINNENLAND. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.35. Idem franco per post 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën. mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 unr '8 morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C«. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PKIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels Q'7®. Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tol het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Èene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. OOST-INDIË. Do colonne van Oaalen. Blijkens een van 7 dezer gedagteekend bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederl. Indië is de kampong Djawa te Padang verbrand. De schade wordt geraamd op twee ton. Do vo'gende mededeelingen zijn ont- 1 leend aan de „Deli-Ct." Uit Kwala Simpang wordt bericht dat op 18 Mei de zwaar versterkte kampong Tem- penbana een gevecht van 5 uur stormender hand door de colonne werd genomen. Die vijand liet 176 dooden, onder wie 51 vrouwen en on volwassenen, op het gevechts terrein achter. Alsmede 7 gewonden. Wij maakten 4 gevangenen, 114 geweren en een revolver in handen. Onder de dooden is herkend de ex-Ked joe-roean van Pitiambang Aman Djané en en de Kadjoeroean Darael uit liet Alias-ge bied met 18 Allassers. Onzerzijds zijn 3 officieren onbeduidend gewond, alsmede 30 minderen en 5 dwang arbeiders, allen niet levensgevaarlijk. Een mindere is gesneuveld. Bij d© Pendeng-oolonne zijn geen verlie zen geleden. Zoowel Penossan als deze laatste benteng Tam beng liggen nog midden in liet bevolk te deel der Gajo Loeos, het eerste dicht bij het vroeger gemelde Perarek, het laatste bij de eveneens vroeger reeds genomen Kam pong Doer en en ljfeide zuidelijk van den groo- ten weg naar Tripa. Die correspondent te Kwala Simpang schrijft het volgende:. De overste Van Daalen heeft gewacht met hev binnenrukken der Alaslauden totdat al le hoofden der Gajoe Locos zich ge:< eld zou den hebben. Bij zijn vertrek ontbraken nog de R. Pe- nosan, R. Pud an g en do ondergeschikte hoofden va.n Reröbö en Pasés. alsmede de Rödjö Tampèng. Dit Tampèng nu is op 18 Mei genomen. Dieze versterking was ontzettend zwaar ver sperd en wel met levende ba.mboedoeri tot een breedte van 615 meter! Die 30 gewonden zijn allen meest licht ge wonden. ouder welke de 2e. luit. Christoffel, nu reeds voor de vierde maal, en de ^te nant Watrin (voor de 2e. maal) 2 lichte schrampschoten, en de 2o. luit. Van Braam Morris, een onbeduidende wonde veroor zaakt door een steenworp. Het duurde intusscheh vüf uur alvorens de troep binnen de versterking was. Onder de 125 doode mannen was o.a. A Tjané, de ex-Kedjoeron en Rodjo' Tjeq B"am- bèl van de Alaslanden met 21 Alassers („do z.g bevriende') en 50 vrouwen en k*nde- ren. Alle bentengs zijn nu genomen. Het trans port met 61 zieken en gewonden marcheer de op 24 Mei af. Onderweg bezweek de luitenant Harbord aan typhus, die te Péndéng door zijn kame raden werd begraven. De overste v. Daalen heeft voor den tocht naar de Alaslanden dynamiet aangevraagd Vermoedelijk om de zware paggers sneller te kunnen opruimen. D© oprukkende colonne zal bestaan i.t 14 brigades marechaussee ter sterkte van 140 a 160 man totaal en 90 man infanterie on der den kapitein De Graaf, en de luitenant Delgorge en Las onder. Volgens een laatste bericht rukt de co lonne Van Daalen eerst half Juni op naar de Alaslanden. Naar verluidt van Batakker berichten zou in de Alaslanden slechts één kampong ver sterkt zijn. De tocht van den overste Van Daalen is eenig in de Ned.-Indische krijgsgeschiedenis een dergelijken reusactitigen ntarsch viuden wi) nergens opgeteekend in de annalen van het Ned -JLnd. leger. Oorspronkelijk met slechts 200 man uit getrokken, trok de colonne stecd9 vechten de door do zware terreinen, benteng na beu teng nemende Intusschen kreeg de troep tot tweemaal toe versterking van 40 man, zoodat er 280 man afwisselend in het ge vecht waren, voordat de 150 man van de Pendeng-colonne de zoo gewensehte verver selling kwamen brengen. Van die 280 150 man, die er later bij kwamen, zijn niet minder dan 174 man ge wond, benevens 13 officieren Bovendien zijn 21 man gesneuveld. Te sa men dus een 203 dooden en gewonden, dus, in aanmerking genomen dat telkens slechts een deel van den troep in 't gevecht was, een dikke 50%. Te verwonderen is dit niet, wanneer men nagaat welk een fanatiek en heldhaftig verzet de Gajoe Lceoërs hcblxm geboden. Is de toclit. van den overste Van Daalen eenig in de krijgsgeschiedenis, eenig en zon der voorbeeld is ook het prachtig verzet van het Gajoesche volk, waaraan wij b-er hulde brengen. Het grieft den troep, officieren zoowel als minderen, dat ondanks onze lierharJdo verzoeken, de vrouwen zich met de mannen heldhaftig op de bres wer.sclien te verweren. De fanatieke vrouwen zijn in 't wit gekleed, hebben zich den dood gewijd. It is war, he laas, het kan niet anders, maar liet is niet temin afschuwelijk vooral voor hen, die daar hun plicht moeten do<m. Kameroverzicht Eerste Kamer. Vergadering van Vrijdag, den Ssten Juli 1904. Geopend des voormiddags te elf ure. Achtereenvolgens worden aangenomen de navolgende wetsontwerpen Naturalisatie van F. H. Niehüser e. a. (7 wetsontwerpen). Naturalisatie van A. W. Goekus e. a. (8 wetsontwerpen). Naturalisatie van K Ph. Eggen e. a. (9 wetsontwerpen). Verhooging van het IVde hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1903. Verhooging en aanvulling van het zesde hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1904 Regeling aangaande den voor pensioen geldigen diensttijd van personeel der zee macht, belast met de bewaking van gebou wen van het Nederlandsche gezantschap en Nederlandsche consulaten in China. Wijziging van art. 37 der wet- op de vermo gensbelasting en van art. 62 2, der wet op do personeele belasting. Aanvulling en verhooging van hoofdstuk VUT? der Staatsbegrooting voor 1904. Wijziging van hoofdstuk II der Staats begrooting voor 1903 (Ridderorden). Verkoop van een stuk voormalingen ves- fcinggrond te Bergen-op-Zoom aan de r.-k. parochie van O. L. Vrouwe Hemelvaart te Bergen-op-Zoom Nadere wijziging en aanvulling der wet van 18 Juli 1890 (Staatsblad no. 109) tot regeling van de pensioenen van de mindere geëmployeerden enz., op daggeld werkzaam bij de inrichtingen van 's Rijks zee- en landmacht. Wijziging en verhooging van hoofdstuk VIII der Staatsbegrooting voor 1904 (Snel- vuurgeschut). Beschikbaarstelling van gelden, wegens door het departement van oorlog gedane verstrekkingen, voor den dienst van 1904. Goedkeuring van een contract met- de naamlooze vennootschap „de Koninklijke West-Indische maildienst'. Bepalingen omtrent het- ondernemen van droogmakerijen en indijkingen. Verbetering van de rivieren de Schipbeek en do Regge. Wijziging der Jachtwet. Onteigening voor den aanleg van cene brug met opritten over de rivier de Berkel ter vervanging van de Scholtenbrug onder Borculo. Onteigening ten behoeve van een spoor weg van Tiel naar Culemborg. Onteigening voor het maken van boven- grondsche werken ten behoeve van de Staats mijn B, enz. Renteloos voorschot voor den aanleg en de exploitatie van een spoorweg van Lich tenvoordeGroenlo naar Zeddam. Onteigening voor de verbetering van e Vecht in Overijssel. Aanvulling der wet van 28 Mei 1901 (Staatsblad no. 139), houdende regeling be treffende de toelating als schipper op koop vaardijschepen enz. In beheer en onderhoud nemen van een gedeelte boord met jaagpad van het Groet Noordhollandsch Kanaal bij het Rijk. Onteigening in de gemeenten Mid-delhir- nis en Stellendam, noodig voor den aanleg van eene haven en voor het maken van eeue aanlegplaats (2 wetsontwerpen). Onteigening ten behoeve van een spoor weg van Zuidbroek naar Delfzijl. Aanvulling en verhooging van hoofdstak IX der Staatsbegrooting voor 1904 (Tunnel in den Lcidsehcu Straatweg voor den spoc weg LeidenWoerden). Toekenning renteloos voorschot uit Rijks schatkist voor den aanleg en het in expbi- tatie brengen van een spoorweg van Zwo-le naar Blokzijl. Bij de wijziging en verhooging van hoofd stuk II (Ridderorden) voor 1903 ontkende e Minister van Financiën dat op c ruime schaal ridderorden zijn uitgereikt. Niet temin zal de regecring rekening houden met de te dien aanzien gegeven wenken. Bij het wetsontwerp betreffende de regeling der pensioenen van de mindere geëmploy eerden enz. werkzaam bij do inrichtingen van 's Rijks z?c- en landmacht drong de heer Stork aan op spoediger uitbeta.:n" der pensioenen. Verder drong spreker e" cp aan om ecne peusioen-regoling Ie maken voor weduwen en weezen van rijkswerklicden die hun gewonen dood sterven. Vrees voor con currentie met het particulier initiatief mag hiervan niet terughouden Spr. zou wi'loo dat het rijk eu de werklieden zelf daa« :nor zouden bijdragen. Dc Minister van Oorlog (de heer Rergansius) erkende dat de tegea voordige uitbetaling der pensioenen niet goed is. Ge tracht zal worden daarin verbetering te bren gen door bet geven van een voorschot, al zal daaraan voor het departement van oorlog een groot bezwaar verbonden zijn. Gelijktij dige uitkeer: ng van pensioen- en ongevallen verzekering kan niet voorkomen. De bezwaren tot oprichting van een pensioenfonds voor weduwen en weezen van Rijkswerklieden niet in en door den dienst overleden, zijn niet zoo gemakkelijk te overkomen uit een financieel oogpunt- De bijdrage van den staat zou zeer beduidend moeten zijn. Met een bijdrage van den werkman van 2 a 3 pet. van het loon, zou men op verre na niet kunnen volstaan. Er zou een kapitale som bij moeten. De heer H o v y constateerde uit persoon lijke ervaring dat gedurende een reeks van jaren 6 voldoende is gebleken ora aan de weduwen van werklieden een voldoend pen sioen uit te keeren. Ook spr. beveelt deze zaal: dringend der Regeer.'ng aan. Bij het ontwerp tot goedkeuring van een contract met de Kon. We6t-Indische Mail dienst erkende do Min. van Water staat, H. en N.. dat let eenvoudiger ware ings anderen weg subsidie te verleenen. Den wenk daaromtrent gegeven beloofde de Minister te zijner tijd te zullen overwegen. Bij het ontwerp tot onteigening ten be hoeve van de Staatsmijn B. wees de Mi nister van W., H. en N. er op, dat de Staatsmijnexploitatie door den wetgever is gestempeld als een daad van algc-meen pu bliek belang en er derhalve bij onteigening ten dienste dier mijnexploitatie geen sprake kau zijn van het nemen va.n een voorsprong. D© hie aian te leggen spoorweg ten behoeve der mijnexploitatie is ook daad van alge meen publiek belang. Bij het ontwerp betreffende de aanvulling der wet, houdend© regeling betreffende de toelating als schipper op koopvaardijschepen betoogde de heer Van A 1 p h e n, dat het met billijk is premies te geven aan hen, die liet er maar op hebben laten aan komen. Door aan hen dienstdiploma's te ge ven zou men eene onbillijke concurrentie scheppen tegenover hen, die zich de moeite hebben getroost om een examen te doen. Ook zou de voorgestelde maatregel niet zijn. in het belang van handel en scheepvaart, daar bet wetenschappelijk peil van stuurlieden en machinisten er door zal dalen. De Min. v a n W., T en N. betoogde, dat de eoncunentie van hen, die tussclien 1898 en 1901 gediend hebben, niet minder groot was dan de concurrentie waarover r.u de heer Van Alphen klaagt. De theoretische bezwaren moeten hier wijken voor de prac- tische, en de overgangsbepalingen moeten zoo mild en zoo rationeel mogelijk zijn. Voor civiel© diensten zullen binnen kort ook zee officieren examen mirten doen. De vergadering is verdaagd tot Dinsdag a. s., ten 2 uur. De heer Van der Biescu. Lan is de geheele dag weer naar de weerlig toe. Berichten. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst. De Maatschappij tot bevordering cier Geneeskunst ueeft dit jaar haar 55ste al- gemeene vergadering te Breda gehouden, wel ke Zondag avond geopend is met een officies e receptie ten stadhuize. Maandag werd de eerste algemeeqp ver gadering gehouden onder leiding van aen voorzitter dr. A. Sikkel Azn., die de bijeen komst met een redevoering opende, waarin hij de .„Sociale geneeskunde" besprak. Aan het slot zijner toespraak bracht hij hulde aau de groote werkzaamheid van ün secretaris v..n het bestur -, die wegens zijn benoeming tot hoogleeraar voor de funct:e van secretaris had bedankt. Hierna volgde eenige medcdeelingeu, o.tn dat op de gewijzigd, statuten van de Maat schappij de Koninklijke goedkeuring is ver kregen en dat tot lid in de redactie van t tijdschrift buiten het hoofdbestuur benoemd is dr. C. W. Bollaaii. Het verslag van den staat en de werk zaamheden dei Maatschappij over het afge- loopen vereenig;ngsjaar brengt o.m. in her innering den omvangrijken arbeid, aan d* statuten wijziging besteed on het aan de regee ring op haar verzoek verstrekte advies be treffende het wetsontweq>ziekteverzekering. Het ledental der Maatschappij is in 1903 vooruitgegaan met 4-1 gewone en 7 buitenge wone léden verleden jaar bedroeg de voor uitgang in ledon circa 80 Van de 2796 ge neeskundigen hier te lande is slechts 78 per cent lid van de Maatschappij. Het verslag werd onder applaus goedge keurd. Uit den staat der gohlmiddelen over 1903 bleek, dat de totale uitgaven hebben bcdra gen f 88S9.50. Fr is een saldo van f18 uit de reserve is echter dit jaar f 1700 genomeu, zoodat de uitgaven de ontvangsten verro c-er- troffen hebben. De rekening werd goedgekeurd. Hierna werden verschillende rapporten be handeld, als: 1. Het rapport van de bemiddelingSHCom- missie. Driemalen is in 1903 de tusschen- komst dier commissie ingeroepen. Het rap port werd goedgekeurd. 2. Het rapport van het informatie-bureau. Hieriu werd opgemerkt, dat van het bureau te weinig gebruik wordt gemaakt. 3. Het verslag van de commissie om een onderzoek in te stellen naar do inrichting van ziekenfondsen en vast te stellen aan wel ke eischen een ziekenfonds moet voldoen, was nog niet uitgebracht, doch zal vóór 1 October verschijnen. Door de Maatschappij was een commissie ingesteld, belast met het onderzoek naar de wenschelijkheid om tót de regeering het ver zoek te richten, het daarheen te leiden, dat wettelijke bepalingen het mogelijk maken, dat drankzuchtigen ook tegen hun wil in asylen kunnen worden opgenomen. Aange zien nu ook van staatswege voor deze zaak een commissie is ingesteld, zal het hoofdbestuur zich met-de staatscommissie in contact stel len, teneinde te ervaren, of de commissie van de Maatschappij thans nog raison d'etre heeft. De commissie tot onderzoek van de wet ter beteugeling van besmettelijke ziekten werd diligent verklaard. Het rapport over het ontstaan der tuber culose door besmetting kon nog niet ruon uitgebracht, daar- de vragenlijcten vot een groot gedeelte nog niet zijn beantwoord. Over het rapport bevattende „het onder zoek naar de wensehelijktcid va a zie';~r in richtingen ten plattelande" zal, op vo vost el van het hoofdbestuur, een gedac.!:teu\risseHog van de afdeelingen worclsn uitgeiok, Het rapport zelf bleef nu builen beïpreking. Over het rapport over „het leer \<n sche pelingen aan boord", ontspon zich een lang durige discussie. Het resultaat van de be raadslaging was, dat de eerste aigemeene conclusie, luidende„Om toe te zien op oe hygiënische verhoudingen aan boord vin zee schepen is de aanstelling van een c<f meer geneeskundige inspecteurs gewenscht; de da- gelijksche controle worde in iedere haven stad opgedragen aan onder deze inspecteurs staande ambtenaren" wordt verwo'pen met 88 tegen 33 stemmen. Een wijziging in een andei-© algemeeae con clusie, voorgesteld door Schiedam, lui Jende: „Op grond van haar onderzoek en inet liet oog op de door haar uitgesproken wea»ch6n, acht de commissie het noodig, dat cf nut met herziening der wet van 13 November 1879, verbetering wordt gebracht in de hy giënische verhouding der schepelingen esv boord" wordt bij acclamatie goedgekeurd. Ook over het rapport betreffende de „On derlinge verzekeringsbank" met een daarop betrekkelijk voorstel van de afdeeling Breda, werd een uitvoerige discussie gevoerd, welke eindigde met de aanneming van een amen- dement-Zutfen op het voorstel Breda, al dus luidende: „De aigemeene vergadering enz. spreekt als haar gevoelen uit, dat hei voor de leden der Maatschappij wenschelijk is, zich te verz 'ceren tegen invaliditeit-, en noodigt het hoofdbestuur uit, een commissie te benoemen, ten einde rapport uit te bren gen omtrent de vraag: le. Is de bestaande onderlinge verzekerings-maatschappij op deug- delijken grondslag gevestigd, en is deze ge neigd, zoo noodig doelmatige wijziginglien aan te brengen, zoodat zij als organisch deel der maatschappij kan worden aangenomen of, 2e: op welke wijze kan een invaliditeits-verzeke- ring voor de leden der Maatschappij hot doel matigst worden ten uitvoer gebracht Dit besluit werd genomeu met aigemeene stem men op drie na. Hierna werd de eerste aigemeene vergade ring gesloten. Na de pauze namen de vergaderingen der recties een aanvang. In de afdeeling Geneeskunde, onder voor zitterschap van dr. E. C. Delprat, hield prof. M. Straub een voordracht over Serofulose, dr. II A. Sthecman sprak over eenige bloed- mycosen, dr. C W. Bollaan over radiothera pie bij lupus. Dr. Th. Hammes sprak over de inleiding eeuer chloroformnarcose. In de sectie gezondheidsleer, onder voor zitterschap van dr. H. P. Kapteyn, bielden Dr. R. P. Plantenga en Jhr. Dr. E. Teixeira dc Matt OS voordrachten over zuigelingenop voeding en de armenpraxis. Voorts sprak dr. G. Oosterbaan over school hygiëne en medisch toezicht op de scholen." Na afloop der vergadering werd een door het bestuur van den Algemeenen Nederland- schcn Wielrijdersbond door middel van west- rumito stofvrij gemaakten weg bezichtigd. De expositie van chirurgische instruinen ten. orthopaedische en electrisclio apparaten en artikelen voor ziekenverpleging trekt veel belangstelling, gelijk dat ook het geval is met de tentoonstelling van de Maatschap pij Oxygenium te Sch edain, die chemisch zui ver zuurstof fabriceert, bestemd voor ina deming bij asthma, suikerziekte, hart-. Ion gen- en blocdaandoeningen. Vooral irekktn op deze expositie de aandacht de zuurelo»- koffer, ten gebruike hij bedwelming, verstik king en verdrinken en een zuurstof cliJoro- form-iiHikose-toestel, met hoorbaren en zicht baren druppelval en volkomen automatisch werkend. Maandag avond werd een feestmaaltijd in het hotel Mastbosch gehouden, gevolgd door een concert op de feestelijk verlichte Groote Markt, welke muziekuitvoering door de ge meente Breda werd aangeboden. De vergadering werd Dinsdag voortgezet. De morgen-uren werden beeteed met het houden van sectie-vergaderingen. Om 9 uur vergaderde de sectie heelkunde, onder voorzitterschap van prof. dr. J. Rot gans. Dr. D. Mac Gillavry hield een voordracht over distorsie-fracturen, dr. J. Schoemaker sprak over de behandeling der dijbeenbreu ken. in het bijzonder met gipsverband, ter wijl prof. dr. J. Rotgans een aantal radio grafieën vertoonde, genomen bij gevallen van blaas- en niersteen en het binnendringen van vreemde voorweipen in het lichaam. Om half elf begon de vergadering van de sectie verloskunde, onder presidium van prof. dr. P. J. Kouwer Prof. H. Treub sprak over indicaties tot het afbreken der zwangerschap. Dr. A. Mijn- lieff hield een voordracht over zwangerschap en nierstoornissen, terwijl ten slotte de voor zitter het had over pyclo nephritis gravida rum. Om half 2 des middags werd weder eene aigemeene vergadering gehouden. Door 33 afdeelingen werd voorgesteld het mandaat van den aft redenden voorzitter, die zooveel heeft gedaan om de reorganisatie plannen dei* Maatschappij tot uitvoering te brengen, met één jaar te verlengen. Dit voor stel werd onder applaus aangenomen, waar na dr. Sikkel verklaarde het voorzitterschap nog voor één jaar te aanvaarden. Nadat eenige mededeelingen gedaan wa- ren. kwam aan do orde het rapport van de commissie voor het houden van besprekingen over gemeenschappelijke belangen met een commiaue uit de „Ned. Mij. tot bevordering der Pharmacie." De omraissie stelde voor: .Te besluiten om in samenwerking met de Ned. Maatshappij tot bevordering dor Phar macie een bundel „Medicamenterum For mulae" te doen samenstellen, en tevens do wenschelijkheid uit te spreken, dat de leden onzer Maatschappijl, waar zij van „voorschrif tenboekjes" gebruik maken, zich houden aan den eventueel door de Maatschappij uit te geven bundel van Medioamentorum For mulae," Dit voorstel werd aangenomen. Hierna werden uitvoerige besprekingen gevoerd over de uitoefeningi der practijik door buitenlandsche geneeskundigen in de grens gemeenten, speciaal langs de Belgische grens, waar de Belgische dokters den Noderland- schen collega's het bestaan vrijwel onmoge lijk maken, welke discussies eindigden met de aanneming van een motie van de afd. Arnhem, luidende: „De Ned. Mij. tot bev. der geneeskunst vestige de aandacht der Regeering op de vele misstanden, waartoe de uitoefening der geneeskunst door vreemdelingen in onze grensgemeenten aanleiding geeft en dringe bij haar op aan, dat de te dezen opzichte bestaande bepalingen, zoodanig moge worden gewijzigd, dat de uitoefening der genees kunst door vreemdelingen hier te lande wordt beperkt tot die gevallen, waar het belang der ingezetenen zulk eene uitzondering ge wenscht doel zijn." Nog werden besproken eenig© voorstellen betrekking hebbende op de veelvuldige ge vallen van abortus criminalis om maatrege len daartegen te beramen. Aan het slot van deze discussie werd de volgende motie van de afd. Amsterdam aan genomen „De Ned. Mij. ter bev. der geneeskunst", overwegende dat de kunstmatig opgewekte abortus een belangrijke chirurgische kunst bewerking is, die alleen door bevoegde hand en niet anders dan op een streng geneeskun dige indicatie mag worden verricht, spreekt haar voldoening1 uit over de toezegging van den Minister van Justitie'in de Eerste Ka mer, zitting van 28 Jan. j.l„ dat hij tegen den „abortus criminalis" zal krachtig op treden." Ten slotte werden er een aantal credieten toegestaan. Hiermede waren de punten van den be schrijvingsbrief afgehandeld. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd aangewezen Amsterdam. In den loop der vergadering waren tot leden van het hoofdbestuur gekozen de hoe ren II. J. L. Struycken, te Breda; P. H van Eden. te Leeuwarden, en prof. dr. M. Straub, te Amsterdam. D© namiddagvergadering werd bijgewoond door den heer Tydeman, lid van de Tweede Kamer. Na afloop der vergadering was cr wederom feestmaaltijd, nu in het hotel Flora, gevolgd door een soiree artistique. welke aangeboden word door de afdeeling Breda en omstreken. .Dinsdag, den laatst,en dag, bracht de aige meene vergadering per tram een bezoek aan het Mastbosch en het Liesbosoh, een lun cheon wordt dan aangeboden door de afdee ling Bergen op Zoom, Roosendaal en om streken. Aan dit bezoek zal verbonden zijn het bezichtigen der Ozondrinkwaterinstal- latie te Ginneken.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1