BINNENLAND. Engeland. Het bestuur van de liberaal-unionistische partij is thans gereorganiseerd, geheel over- j eenkomstig de wenschen van den beer Jozef Chamberlain Hij zelf is voorzitter en onder voorzitters zijn de markies van Lansdowne en de graaf van Selborne, beiden leden van het Britsche kabinet. Zelf is de heer Chamberlain thans ambte loos burger, om aaji te toonen, dat zijne be weging ten gunste van tariefsherziening ge heel los is 'ran gouverncmenteele banden. Aau een anderen k&nt bewijst de aanwezig heid van twee ministers, die in het kabinet do gewichtige portefeuilles van bu'.tcnland- sche zaken en manne beklceden, de innige geestverwantschap, die beslaat tusschen de ideeën van den heer Chamberlain en die van do thans regeerende bewindslieden. Rusland. De Czaar is gisterenmorgen te Tam- bow aangekomen. Na do godsdienstoefe ning in de Kathedraal te hebben bijgewoond, inspecteerde hij do naar het oorlogsterrein vertrekkende troepen. De Keizer hield daar na eeno toespraak tot de officieren eu man- tappen en gaf hun zijn zegen. Terwijl luj terugreed naar het station, werd de C~ ar door do bevolking hartelijk toegejuicht. Volgens de Russki Listok is eerstdaags de afkondiging te verwachten van een gcwich- tigen maatregel betreffende de Joden. Do wet van 3 Mei 1882 zal worden opgeheven en den Joden zal worden toegestaan op het platteland te wonen en landbouw tc drijven. Marokko. De Times verneemt uit Tangcr. dd 12 dezerDe secretaris van het Fransche ge zantschap, die op het oogenblik te Fez ver toeft, heeft bevel gekregen, voorloop!g daar te blijven, daar de Sultan nog altoos wei gert zijne toestemming te geven tot invoe ring van do Algorijiische politie in ranger. De Franseho regcering zal vermoedelijk ge dwongen zijn, langs diplomatieken weg pres sie uit te oefoi.en. Thibet Volgens een bericht uit Simla hoopte ge neraal Macdonaid vandaag zijn opmarscb naar Lhassa te kunnen beginnen Men ver wacht in militaire kringen, dat de Engelscbe expeditie tegon 5 Augustus dc hoofdstad zal bereikt hebben. Wegens den barren winter, die in Tibet pleegt te heersohen, hoopt men dat dc expeditie half September zal kunnen terugkeeron. De oorlog in Oost-Azië. Over den oorlog zijn do volgende berich ten Tokio, 15 Juli. (Officieel) Het bericht, in Europa verspreid, dat gedurende een nachtehjfcon aanval op 11 Juli de Japanners voor Port Arthur met een vorlies van 30,000 man zijn afgeelagun, is volkomen ongegrond. Bnkelo kleine voorposten-gevechten daarge laten, ig er op dien dag geen enkele ernstige aanval op de Russischo stollingen gedaan. Tokio, 15 Juli. (Times). Het bericht uit Petersburg, dat de Japanners don lOen met groot verlies voor Port Arthur zijn terug geslagen, vindt hier geen geloof. Men ver moedt, dat dit een verhaal is, dat te Sjan ghai is verzonnen. Sjanghai, 15 Juli. (Morning Post). He- don had voor Port Arthur een zeegevecht plaats. Do Fawan, de door do Chicago Daily News gebruikte stoomboot, is door de Russen in beslag genomen en naar Port Arthur ge bracht. Niootsjwang is nu feitelijk ontruimd door de Russen, maar het bericht, dat de Japan ners de stad hobbeu bezet, schijnt voorbarig te zijn. Da Russischo stoomboot Sivoetsch heeft beproefd de rivier to verlaten, doch daar de buiten liggende Japdnsche oorlogs schepen haar in het oog hadden, achtte zij 't raadzaam naar hare ankerplaats een eind do rivier op terug te keeren. Telersburg, 15 Juli. De ..J'irehewija /je- domosti" verneemt uit Tasjitsjao, ouder dag- teekening vau heden, .'at it verkenningen de ontruiming van den Dalingpas door de Japanners is gebleken. Do troejxm, die vroe ger daar stonden, zij i vermoedelijk vertrok ken uaar Sioojen of Port Arthur, om daar de Japansche troepen die op 11 dezer zware verliezen leden, te vorsterken. l'elersburgl 15 Juli. Generaal Sacbarow bericht: Den 13. dezer werden bij een ver kenning, vijf of zes Japauschc bataljons cn vijf eskadrons, d:o in het diJ van de Zioes- aahe bivakkeerden, door Russische troe- pon overrompeld; de vijand moest onder aanhoudend vuren onzerzijds, in wanorde op Kaitsjou terug gaan. In den voormiddag van dion dag werd in dit dal nog een tweede gevecht geleverd op den naar Kaitsjou voe renden weg; 10 Russen werden daarbij ge wond. Voorts hadden nog schermutselingen plaats met de Russischo voorposten op de westelijke uitioopers van do hoogten bij Kaitsjou, waarbij v;-r Russen sneuvelden eu één man werd gewond. De nacht, die daarop volgde, verliep rustig. Op dc linie Saimatsi Liaojang werden vijandelijke veldposten, 12 werst ten zuiden van Midsy door Russische afdoclingen terug geslagen. De pas bij Taoedsiapooday, 20 werst ten zuiden van Midsy, was vrijde Russische voorhoede bezette daarop het dorp. Toen de Russischo hoofdmacht den pas beklom, on dernam de vijand een hevigen aanval op onzen rechtervleugel. Bereden sappeurs en vrijwilligers-troepcn werden tegen den lin kervleugel en den rug van den vijand gezon den en dwongou hem tot een snellen terug tocht. Het gevecht duurdo van lj tot 24 uur des middagsin den aanvang werd generaal Rennenkampf aan den voet verwond; hij bleef echter bij zijne afdeeling. Een dragon der-officier werd gedood, twee kozakken-offi ciereu on 13 man verwond. Petersburg, 15 Juli. Het Russische tele- graaf-agcntéchap bericht uit Moekden van 11 dezer: Volgens de berichten, die zijn ingekomen, traden onze troepen den 3en en 4eu Juli bij Port Arthur op den rechter flank van do verdedigingslinie aanvallend op. Zij dron gen de Japanners terug en bezetten den oos telijken oever van het Lunjwaaho-dal. Den 6en Juli bezetten zij eonc den pas van dien naam beheerschende hoogte. Onze verliezen waren onbeduidend. De Japanners verloren in dcee dagen, volgens opgaven van Chineezen, omstreeks 2000 man. Sedert het begin van het beleg hebben do Japanners nog geene positieve resultaten -ver kregen. Het bericht, dat in den aanval van Zon dag op Port Arthur 30,000 Japanners zijn omgekomen, wordt in Petersburg zelf niet geloofd. Een kolonel van den generalen staf gaf den correspondent van de Echo de Pa ris op zijne vraag wat hij er van dacht, het volgende antwoord „Wij hebben inderdaad van den staf van Alexejew een telegram ontvangen, melding makende van het, uit Japansche bron afkom stige, te Moekden loopcnde gerucht, dat de Japanners in den nacht van Zaterdag op Zondag den algemcenen aanval op Port Ar thur ondernamen. Zij werden met ontzaglijke verliezen teruggedreven die, volgens de ge ruchten, om en bij de 30,000 man bedragen. Generaal Alexejew, die den minister van oorlog vergezelt op de reis van den Keizer, bepaalde er zich toe de dépêche van admiraal Alexejew over te brengen als een eenvoudig gerucht, dat door geen enkele inlichting uit amtelijkc bron is bevestigd. Het cijfer moet echter, als de aanval werkelijk is geschied, grootelijks overdreven zijn. Het is zeer wel mogelijk, zelfs zeker, dat generaal Fock, onder leiding van generaal Stössel den vijand heeft afgeslagen. Sedert drie weken was de bestorming ophanden. De Russische consul te Tsjifoe seint hetzelfde berioht over. Stel len wij, dat er 5000 Japanners gedood, ge wond of gevangen gemaakt zijn, dat zou al mooi wezen Over de laatste gevechten bijl Port-Arthur ontbreken nog steeds betrouwbare berichten. Voor zoover men echter conclusiën kan ma ken uit do weinige berichten, waarover men kan beschikken, zijn do Japanners nu gena derd tot de voorlaatste verdedigingslinie van Port Arthur. De weg daarheen moest stap voor stap vermeesterd worden, en hierbij hebt 'i de Japanners ongetwijfeld verliezen geleden, maar hoe groot dio waren is niet te constat ee ren. In het oosten van Port Arthur, dus aan de zijde van de Korea-baai, hebben de Jar panners dezen voorlaat sten ring van verde digingswerken in de nabijheid van de kust doorgebroken. De laatste aanval, waarvan werd bericht en die met zoo groot verlies heet te zijn teruggeslagen, moet tegen do westelijke forten gericht geweest zijtn. Daar mede kunnen zoo merkt de Vossische Ztg. op slechts de forten aan de Louise-baai, aan de zijde van de golf van Liaotong, be doeld zijn. Zoodra de Japanners in het bezit van de westelijke werken zijn, is de geheele van de Louise-ba ai naar het oosten reikende en 20 KM. lange Russische verdedigingslinie bezwaarlijk meer houdbaar; dan blijft den Russen alleen nog de laatste linie. Daaruit blijkt, dat de gehccle strijd om Port. Arthur thans in een beslissend stadium getreden is. In overeenstemming hiermede wordt door de Ncue Freie Presse opgemerkt„Volgens de berichten uit Port Arthur zouden do levensdagen van deze zeevesting geteld zijn. Eeno nauwkeurige berekening over den waarschijnlijken weerstandsduur zal echter eerst dan kunnen worden gemaakt, wanneer de beschieting van de permanente werken op den Drakonnowijrug zal zijn begonnen. Tot dusver is nog niet buiten eiken twijfel bekend geworden, dat do Japanners reeds zwaar geschut in eene stelling op een af stand, die uitwerking toelaat, tegen deze verdedigingslinie hebben gebracht. Wanneer hierover een stellig bericht is ontvangen, dan zou de val van de vesting over weinige weken te voorzien zijn." Aan de Morning Post wordt uit Washing ton bericht, dat daar het gezantschap niets weet van de beweerde vernietiging van 30,000 Japansche soldaten voor Port Arthur door eeno mijnontploffing. Andere ongelukken, zooals de ondergang van de Hatsuse, werden steeds spoedig aan dat gezantschap bericht. Daar het leger van generaal Nodzoo, dat Port Arthur belegert, slechts 45,000 man telt, klinkt het verlies van 30,000 man in eens des te onwaarschijnlijker. Nodzoe wil een algemcenen aanval op Port Arthur eerst na een zwaar bombardement van verschei dene dagen beginnen. De daartoe noodigo stukken l>elegeringsgeschut zijn nog niet allen in stolling gebracht. Het bericht van liet. bloedbad voot Port Arthur bij een nachtelijkcn aanval van Zon dag op Maandag wordt nu uitdrukkelijk uit Tokio tegengesproken. Reeds voordat men van die tegenspraak kennis droeg, was men tc Petersbi ;'g, volgens den correspondent van do New-York Herald, tot het inzicht geko men, dat met dit bericht van de 30.000 ge vallen Japanuers de Russische generale staf er in gevlogen was. Men beschouwde dit als een „jammerlijke grap" van Japansche zijde om Koeropatkin te verleiden tot oprukken cn maakte rich erg boos over de „walgelijke mis leiding." Een telegram uit Tientsin bericht de ont ruiming van Jingkou, de haven van Nioet- sjwang, door de Russen met al hunne artil lerie; als loelichting wordt er bijgevoegd, dat er bevel is gekomen alle beschikbare strijdkrachten voor de verdediging van het spoorweg-kuooppunt bij Tasjitsjao te ooncen- trecreu. Daaruit verklaart zich, dat de bezetting van Jingkou door de Japanners zonder te genstand is geschied. Uit de berichten over de troepenbewegin gen op het oorlogstooneel in Mandsjoerije is af te leiden, dat het leger van generaal Okoe zijne voorwaartscbe beweging na de inneming van Kaiping heeft voortgezet. Zijne voorposten zijn tot op 15 K.M. zuidelijk van Tasjckiao genaderd. Aan den anderen kant is het leger van generaal Nodzoe onder het leveren van verschillende kleine gevechten van Sioejcn opgerukt naar Tasjikiao. Het is verdeeld in twee colonnes, waarvan do eene oprukt naar den pas van Tongtsi (15 K.M. zuidoostelijk van Tasjekiao). Den lOen Juli maakte deze colonne och moester van de hoogten van Sintsjaikiou en vervolgde de Russische voorposten, die zij had terugge dreven. De Japanners hebben nu den voet gezet op den keten van hoogten, die in het zuiden en oosten het dal van de Liao-Lo eu de stelling Tasjekiao-Haitsjeng beheerschen Daarentegen bericht een telegram, dat af komstig is van liet hoofdkwartier van gene raal Koeroki, gedateerd 9 Juli, dat de Rus sen plotseling actief zijn opgetreden op het reohterfront van het Japansche leger en met aanzienlijke macht de vlakte achter den Motienling-pas hebben bezet. De correspondent, van de Times te Tokio wijst op het opmerkelijke samenwerken van de drie Japansche legers. Zoo bezette de rech tervleugel van generaal Koeroki na eene vrij lange rustpoos tusschen 26 en 29 Juni plotse ling alle passen op den weg naar Liaojang en het leger van generaal Nodzoe (het leger van Takoesjan). dat op 79 K.M. afstand daarvan stond, nam gelijktijdig een bergpas op dèn weg naar Haitsjeng. Daarna zag men weer generaal Koeroki tusschen 1 en 3 Juu oprukken tot onmiddellijk ten oosten van Liaojang, terwijl generaal Okoe tusschen 6 en 9 Juli het andere einde van de Russische linie bij Kaiping terug dreef, dat 118 K.M. daarvan verwijderd was. Allerlei vHet le Pruisische regiment had zijn \aandel verloreu in den slag bij Jena. Dit door de Franscben veroverde veldteeken is thans door een verzamelaar to Potsdam terug gevonden bij een cunositeiten-koopmau. De verztmelaar heeft het vaandal aan den keizer aangeboden, en deze heeft nu een on derzoek laten instellen om uit te vinden hoe het mogelijk is dat dit vaandel, na zoo lang verdwenen te zijn geweest, terecht is ge komen in den winkel van den koopman. vT© Espiuar, op 160 kilometers van Madrid, is goud gevonden langs dc hellingen van twee bergende Cabeza de la Reina en de Cerro de la Campauilla. De eigenaars van de nieuwe mijnen denken al aan een nieuw Californië. vDe millionair Carnegie heeft aan alle beambten en dienaren op zijn Schotsch land goed Shibo, die zich geheel van sterken drank onthouden, een loonsv er hooging van 10 percent beloofd. Hij gelooft, dat zijl die extra-toelage wel waardig zijn, zoowel uit een economisch a^s uit een maatschappelijk oogpunt. Onmatigheid, zoo dikwijls uitgekreten als noodzakelijke toevlucht voor den minder ge lukkige, houdt hij integendeel voor een der grootste ongeluksbewerksters van onzen tijd. vEen goede zwemmer. Een in New-York aangekomen stoomboot „Sohimo- sa'' had een Laskar aan boord, dien zij mid den in de Roode Zee had opgeviseht. De man vertelde dat hij. door een golf van da „Imane," een stoomboot van Ceylon, was weggespoeld en drie dagen in 't water had gelegen. Toen men hem vond zwom hij noi' goed en een uur later werkte hij reeds mst de overige bemanning mede. De kapitein wilde den man niet gelooven en nam inlichtingen te Suez. Daar vernam hij dat de geschiedenis waar was. enkel was hij niet drie dagen, maar toch meer dan twee dagen in 't water geweest. vTe Brianjon, in Frankrijk, werd een dof gerommel gehoord, waarna de bodem in de richting van het oorten naar het westen begon te beven. Eerst dacht men aan eene outploffing in het kruithuis of in het arse naal, maar weldra bevond men, te doen te hebben met eene aardbeving, welke 12 se conden duurde. Tal van verwoestingen zijn aangericht. Pasgebouwde huizen vooral heb ben schade geleden, en ook oude kazernes der stad hadden heb zwaar te verantwoorden. Het getal neergestorte schouwen is aanzien lijk. vSan Juan del Monto, op de Philippijt- nen, is door overstrooming, het gevolg van een wolkbreuk, verwoest. Tweehonderd menschen zijin er om het leven gekomen en de schade wordt geschat op 5 millioen gulden. De geweldige stortregen, welke op de wolkbreuk volgde, hield 27 uren onvermin derd aan. Eo ramp geeft Daily News aanleiding tot een dankbare beschouwing over een gema tigd klimaat als het Engelsche en het onze, hetwelk maar al te vaak wordt ge smaad, en waar zelfs bij groote warmte als de tegenwoordige het evenwicht in de natuur niet op zoo noodlottige wijze wordt her steld. vIn de schachten 3 en 4 van de mijn „General Blumenthal," te Recklinghausen, had eene grauwvuurontploffing plaats, waar door een man gedood, drie erg en vijf licht gekwetst werden. Daar de ophaaltoestellen onbeschadigd waren gebleven, kon men de overige snel bovenhalen. Op de plaats van hot ongeluk werd eene door houweelslagen beschadigde veiligheidslamp gevonden. Er is aanstonds een onderzoek ingesteld. vTe Wipperfürtli (D.) is bij een grooteu brand eene vrouw, die hare kinderen wilde redden, met deze in de vlammen omgekomen. De man, die op reis was, werd door eene be roert© getroffen, toe-i hij zijn ongeluk ver nam De Staatscourant van Zaterdag 16 Juli 1904 bevat de volgende Koninklijke be sluiten benoemd tot notaris binnen het arrond. 's Hertogenbosch ter standplaats Raveustein H. A. H. van den Boogaard, candidaat-no- taris te Nijmegen; op verzoek eervol ontslagen als directeur van het Huis van Bewaring te Leeuwarden B. E. Augustinus; benoemd als zoodanig J. Romunde, thans adjunct-directeur 3e rang van de strafgevan genis te Alkmaar; benoemd tot kantonrechter te Steen .vijk mr. J. van Gilse, thans griffier van het kan tongerecht te Emmen ter directie van de rijkspostspaarbank a. benoemd tot 2de klerk moj. H. Wolff, jonkvrouwe H. M. C. van Such telen van de Haere, L. A. Huijer, mcj. M. L. Haneveld, mej. A. H. Krocse, meg. J. M. Lina, G. A. C. Goos, J. C. Flesch, C. G. de Vries en J. A. Straub, allen thans tijdelijk beambte aan die inrichting; b. bevorderd tot 1ste klerk mej. W. van Bilderbeek, thans 2e klerk. De e'rfprinses Van Wied, geboren prinses Pauline van Wurtemberg, kwam gis teren avond omstreeks half zeiven met haar zoontje per Staatsspoor te 's Gravenhage aan, verwelkomd door den heer Diet®, administra teur van de goederen van prinses Van Wied. In open rijtuig reed de familie naar het paviljoen te Soheveningeu. Uit. goede bron wordt vernomen, dat de Russische gezant bij ons Hof, ridder De Struve, eerlang de diplomatieke loopbaan wegens hoogen leeftijd vaarwel zal zeggen. De heer J. F. Luca6, bij koninklijk besluit van 14 Januari 1904 no. 25 benoemd tot consul der Nederlanden te Banana voor den onafhankelijkeu Congostaat, de Portu- geesche bezittingen in Neder-Guinea ten noorden van de Congo-rivier, en het Fransche Congogebied ten zuiden van de Sette-rivier, is in die hoedanigheid door de betrokken regeeringen erkend. De heer J. Barendrecht, vioe-consul der Nederlanden te Hamburg, zal aan het depar tement. van Buiten landsche zaken voor be langhebbenden te spreken zijn op Maandag IS Juli e. k., van des voormiddags 1012 en des namiddags 24 uren. Men schrijft uit 's Gravenhage Hoewel er geruchten loopen over eene aan staande ontbinding der Eerste Kamer en bare vernieuwing in Augustus, is tot dusiver nog niets boslist. In tusschen is minister Kuyper gister naar Het Loo vertrokken ten einde H. M. ver slag te doen. De Commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer over de kiesrecht voor stellen van do sociaal-democratische en .vrijzinnig- democratische fractiën is heden bijeengeko men tot voorbereiding van het Voorl. Ver slag. Generaal Van Heutsz woonde gisteren de vergadering bij van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, die o. a. het wetsontwerp betreffende een landbouw-departeinent voor Indië behandelde. Het Duitsohe eskader. Het eskader te Nieuwediep, aanvankelijk 9 krui sers en 11 torpedobooten sterk, is met nog een kruiser aangevuld, welke was achterge bleven en eerst in den namiddag kwam op dagen en ter reede ankerde. Het is dan nu samengesteld uit de kruisers Hildebrand (admiraalschip), Berwulff, Odin, Frithiof, Ariadne, Medusa, Niobe, Arcona, Frauenlob eu Amazone, en de torpedobooten S. 96, 98, 9J, 100, 101, 114, 115, 116, 117, 118 en U9. De kruisers liggen ter reede in twee liniën ten anker, terwijl de torpedobooten achter in de haven een geschikte ligplaats hebben bekomen. De op de ree liggende schepen bieden, met hunne rijke electrische verlichting, bij avond een prachtig schouwspel, waarvan den eer sten avond van het verblijf, een zomeravond bij uitnemendheid, door een enorme men- scheumassa werd genoten. Na het reeds medegedeelde omtrent de officieele bezoeken, verdient nog vermelding, dat de heer mr. L. Haex, Duitsch vice-consul te Maastricht en belast met de tijdelijke waarneming van het vice-consulaat te Den Helder, zich in den namiddag naar het ad miraalschip begaf, om zijn opwachting te maken bij de vlootvoogd. Van dat bezoek naar den wal terugkeerende, werd hem met het gebruikelijke aantal saluutsohoten uit geleide gedaan. Uit de officieren en de directie Willems oord hebben zich verschillende commissie ge vormd voor de leiding der feestelijkheden, die ter eere van de Duitsche gasten zullen plaats hebben. Uit Vlissingen wordt gemeld Nadat Donderdagmiddag de 9 slagschepen op de reede geankerd waren, werden verschil lende speciale bezoeken afgelegd. Den gehee- len dag bewogen zioh vele honderden vreem delingen door de stad om een kijkje te ne men. Van den zeedijk op het zgn. eiland, heeft men een mooi gezicht op de moderne zeekasteelen. Tegen den avond zag men in alle deelen der stad tal van officieren, adelborsten, vaan drigs, matrozen enz., terwijl in de sociëteit „Unitas" een feestavond aan de officierei werd aangeboden cn velen zioh naar het Grand Hotel begaven, waar een oonoert werd gegeven door de Kurkapel. Gisteren ochtendbegaf de admiraal Von Koster zich naar 's Gravenhage, waar hij verschillende officieele bezoeken zou af leggen. Zondag komen verschillende Belgische plemerbóoten niet -oen groot aantal reizigers herwaarts, om het maritieme sohouwsp-.-i gade te slaan. ...Donderdag had aan boord van het admi raalschip Kaiser V 'helm II" alhier een diner plaats, waar verschillende autoriteiten aan zaten, o.a. do Duitsche consul. Gisteren had in het Grand Hotel een diner plaats, aange boden door den Duitschen consul, waar aan zaten de aanwezige Duitsche commandanten en de oommandeereude officieren van de Ne- derlandsche aanwezige bodems, de garnizoens commandant en verdere Nederlandsche auto riteiten. Heden wordt een rijtoer door V. al- cheren gemaakt, aangeboden door de officie ren van de Hertog Hendrik met dejeuner te Domburg. Hier zal verder een diner plaats hebben in het Badhotel, aangeboden door den commandant van de „Hertog Hendrik", Hoekwater. De Duitsche vloot. Op den vast gestelde» tijd ten 4 uur 43 min. kwamen gisteren namiddag per Staatsspoor de offi cieren van de Duitsche vloot, die zouden deelnemen aan het diner door den minister van Marine gegeven, in de residentie aan. Aan het station werden zij verwelkomd door den Duitschen gezant, den heer- De Schloeeer, den gezantschapsraad De Prol- lius en den attaché De Gentil de Lavallade. De officieren droegen burgerkleeding. Een vrij talrijke menigte woonde de aankomst bij. In verscheidene rijtuigen reden de vreem de officieren naar het Hotel den Ouden Doelen, waar de Duitsche vlag werd gc- heschen. De admiraal nam plaats in het rijtuig bij den gezant; de prins van Saksen-Altenburg in dat bij den heer De Prollius. Nadat de heeren zich in het hotel ver- frisoht hadden, werden bezoeken afgelegd in het Duitsche gezantschapsgebouw, bij de ministers van Marine en van Buitenlandsche zaken en bij eenige hofdignitarissen. Dë Duitsche Marine-officieren ver trekken Maandag om 3.34 stadstijd per Staatsspoor na-.r Het Loo. De gemeenteraad van 's Gravenhage was gisteren middag in buitengewone ver gadering bijeen, ter installatie van den nieuw benoemden burgemeester E. C. baron Swecrts do Landas Wyborgh, die na door den secretaris te zijn binnengeleid en nadat het Kon. besluit zijner benoeming was vccr- gelezen, door den waarnemend burgemees ter, den wethouder J. Simons, werd geïn stalleerd. Do heer Simons, zich gelukkig achtende te kunnen mededeelen, dat de wethouder dr. Mouton in beterschap toeneemt, betreur de niettemin, dat deze zijn plaats op dit oogenblik niet kon innemen. Geroepen den nieuwen burgemeester te in sta lleeren, bracht hij vooraf eerbiedige hul de aan de nagedachtenis van wijlen baron Van Harinxma, die gedurende 6 jaren zijn beste kraohten aan de gemeente had ge geven, steeds was geweest een onpartijdig leider der raadsvergaderingen, en dan ook bij de burgerij in dankbare herinnering zou blijven. Baron Sweerts, den voorzitterszetel inne mende, begon ook zijnerzijds hulde te bren gen aan de nagedachtenis van wijlen den burgemeester, baron Van Harinxma. Met veel simart ging baron Sweerts voort verbrak ik de banden, welke mij aan mijn vorige gemeente hielden gehecht; want ik heb gelegenheid gevonden te leeren waardeeren de goedheid harer bevolking, haar eerlijkheid en haar trouw. Intusschen verklaarde hij eerbiedigen dank schuldig te zijn aan H. M. de Ko ningin, die hem dit gewichtig ambt waardig keurde en ten volle bewust te zijn van de beteekenis te zijn geworden de eerste die naar der gemeente 's Gravenhage. Gaarne zou hij zijn uiterste krachten inspannen, om zich dezen hoogen titel waardig te maken en hij dankte bij voorbaat voor den toege zegden steunal hield hij zich ook bij voor baat overtuigd dien deelachtig te zullen wor den. Overtuigd, te staan voor een gewichtige n moeielijke taak, die moeielijke dagen met zich zou brengen, maar toch gelegenheid zcu bieden in bescheiden mate nuttig te ziju^ aanvaardde hij het voorzitterschap van den Raad. (Applaus). Daarna sloot hij de vergadering, na afl»p waarvan de burgemeester zioh door den heer Simons alle leden Van den Raad deed voor stellen, evenals de vertegenwoordigers der pers. Do heer H. A. van Vassen, chef \an het Oentraa'station te Amsterdam, her dacht gisteren den dag, waarop hij vóór 25 jaar benoemd werd tot stationchef der H. IJ. S. M. De heer Yan Vassen werd 15 Juli 1879. aangesteld als ohef aan het Oosterdok, zag zich 1. Januari 1885 als zoodanig over geplaatst naar 's Gravenhage, en is sedert 1 November 1890 werkzaam in zijn tegen woordige funct;e. Ter eere van den jubilaris was de vlag uit het Centraalstation gestoken. Gisterenmor gen werd de heer Van Vassen in de feeste lijk versderde restauratie 2e klasse, namens het geheele personeel, toegesproken door den onder-stationschef Gruenewold, die hem als huldeblijk een bronzen beeld aanbood, voor stellende „Gloire au travail". Ook van vele andere zijden kwamen geluk wenschen en ge schenken in. D© directie van de H. IJ. S. M. was bij het feest vertegenwoordigd door den heer Van Hasselt, gedelegeerd commissaris van den raad van administratie. Het hoofdbertuur van den Ned.-Z.- Air. Jongelieden bond zond een telegram van deelneming aan de familie Kruger te Cla- rens. Wenschen op post-gebied. Gisteren werd te Amsterdam de bij eenkomst geopend van afgevaardigden van verschillende Kamers van Koophandel, die wenschen op post-gebied bespreken, waar ook de Utrechtsche Kamer vertegenwoordigd was. Afgevaardigden waren gezonden door 44 Kamers, terwijl door den directeur-generaal der posterijen, de hoofdinspecteur der pos terijen C. van der Veen en de hoofd commies A. W. Kymmell waren aangewezen De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der Amsterdamsehe Kamer, den heer S. P. van Eeghen. Op zijn voorstel werd het bureau samen gesteld uit de heeren dr. II. F. R. Hubrecht, E. H. Crone, J. F. Verster, uitmakende de commissie voor de posterij en telegraphie uit de Kamer van Koophandel te Amsterdam, mr. T Maas, lid der Kamer te Groningen, J. M. P. Harte, lid der Kamer te Utrecht, A. Ruoff, lid der Kamer te Rotterdam, en mr. A. J. Moll Sehnitzler, secretaris der Kamer te Amsterdam. Tot voorzitter werd aangewezen de heer Hubrecht, onder wiens leiding de vergadering werd voortgezet. Na diens toelichting werd de aangeboden agenda aangenomen als leid draad voor de besprekingen. De agenda wordt in vijf hoofdstukken ver deeld en tot rapporteurs over de besprekin gen van elk hoofdstuk benoemd Voor Hoofdstuk I de heer mr. J. C. Stoop, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht; Voor hoofdstuk II de heer mr. M. M. Schim van der Loeff, secretaris der Kornet van Koophandel en Fabrieken te Gouda; Voor Hoofdstuk HI dc heer mr. R. A Vogelsang, secretaris der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Utrecht. Voor Hoofdstuk IV de heer mr. J. D Verbrock, secretaris der Kamer van Koop handel en Fabrieken te 's Gravenhage Voor Hoofdstuk V de heer mr. G. J.;

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 2